Officieel weekoverzicht van de toestand in Indonesië Besprekingen Tito-Vaticaan? De staking in de*Londense haven Geheime besprekingen bij Truman Het weigeren van Visa aan afgevaardigden van Tsjecho-Siowakije dl VRIJDAG 22 JULI 1949. Veiligheid op Java laat veel te wensen over De verhoging van pensioenen met een toeslag op de Meer Schapenvlees Vleesbon HOOGWATER Nederlandse Regering overweegt geen export subsidiëring Conferentie over Midden-Oosten Uw verbruik te groot Brengt waternood Dr. Van Royen Zondag waar naar Djokja De„Sibajak" naar Indonesië België vierde Nationale Feestdag Anti-Kerkelijke maatregelen in Joego-Slavië? Amerikaanse Senaat bekrachtigt Atlantisch Pact Italiaanse Kamer bekrachtigt Atlantisch pact Tegenspraak van U. N. C. I. over ontwerp voor Cease fire Ook Canada kan Atoombom maken BresKens Gebiedsdelen ucoraigint) geringscrisis in België Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot -avond. Verdere stijging van tempe ratuur. Geleidelijk afnemende be wolking. Droog weer. Verdere stijging van temperatuur, vooral in 't binnenland. Meest zwakke wind. 5e Jaargang No. 1171 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs pér mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. N MAANSTANDEN. on Maan In het officiële overzicht van de situatie in Indonesië wordt het volgende gemeld: Op Java blijkt in een aantal gebieden de veiligheid veel te wensen over te laten. De laatste weken heeft het beeld zich zo danig ontwikkeld, dat soms een verbetering van de militaire toe stand hand in hand ging met een afnemen van de veiligheid voor ambtenaren en planters. In het algemeen richt de activi teit der strijdgroepen zich in belangrijker mate op economi sche objecten, burgerlijke func tionarissen en personeel van ondernemingen dan op militaire objecten. Op Sumatra ziet men een overeenkomstig beeld, doch daar zijn de afmetingen geheel an ders. In verschillende gebieden heerst daar volkomen rust en in het algemeen is er de ont wikkeling van zaken niet on gunstig. Midden-Java: Een intensieve patrouillegang in Solo en om geving leidde tot een lichte ver betering van de militaire situa tie, doch de veiligheidstoestand is er verre van bevredigend. Nog steeds hebben er moorden, ontvoeringen en brandstichtin gen plaats. De regent van Bojo- lali werd uit de stad ontvoerd. De in de loop der vorige week iets verbeterde veiligheid in de residentie Banjoemas is weer afgenomen, waarbij enkele ben den door een uiterst agressief optreden pogen, het vederale apparaat op de gebruikelijke wijze door het vermoorden en ontvoeren van ambtenaren te ontwrichten. In Oost-Java houdt de ver betering van de militaire toe stand aan. De arrestatie van een kapitein der T.N.I. te Djem- ber leidde tot een hervatting van de aanmeldingen van de T.N.I.-personeel met wapens aldaar. Een overval op het hoofdkwartier van de desbetref fende groep leverde 22 wapens op, waardoor de toch reeds niet ongunstige toestand er snel ver betert. In het regentschap Kraksaan zijn hier en daar communisti sche invloeden merkbaar. Een groot aantal terroristen werd Op vragen van het lid der Tweede Kamer de heer Beernink betreffende spoedige behandeling van het wetsontwerp wijziging van artikel 14, eerste lid van de weft van 5 November .194-8 (Staatsblad no. 1498) tot verho ging van pensioenen met een toe slag heeft de Minister van Bin nenlandse Zaken a.i. geantwoord dat het hem bekend is, dat in kringen der gepensionneerden reikhalzend wordt uitgezien naar de totstandkoming van een wijzi ging van artikel 14, eerste lid van de wet van 5 November 1948 (Staatsblad no. 1498) tot verho ging van pensioenen met een toe slag. De Minister is gaarne be reid een nota naar aanleiding van stuk 1071 no. 8 zo spoedig moge lijk in be dienen. Varkenskluiven zonder bon. Het Centraal Distributiekan toor deelt mede, dat met ingang van 22 Juli 1949 op de vleesbon nen per rantsoen (is 100 gram vlees) in plaats van 100 gram vers schapenvlees, 150 gram vers schapenvlees verkrijgbaar zal zijn. Voorts wordt, eveneens met ingang van heden de rantsoe nering van varkenskluiven en staart van runderen en kalve ren beëindigd. 22 JULI v.m. Breskens 11.10 Terneuzen Walsoorden 11.45 0.50 n.m. 11.25 12155 gedood bij het optreden tegen benden in het gebied Bodjone- goroLamongan. De bevolking werkt mee in de strijd tegen ongewenste elementen. In het Madioense werden 100 bendeleden gedood bij pogingen van enige strijdgroepen om zich te verenigen en aanvallen uit te voeren 'op Nederlandse posten. West-Java: In Bantam bleef de economische toestand gun stig, ondanks de iets toegenomen benden activiteit. In de negara Pasoendan bleef de toestand in het Buitenzorgse en het Soeka- boemische onbevredigend. In het Tjikampokse traden de ben den actiever op, doch er werden hun bij de botsingen vrij aan zienlijke verliezen toegebracht. Gevoelige verliezen hebben de Daroelislam-groepen in de om geving van Garoet en Tasik- malaja geleden, die zich poog den te verenigen. Op Sumatra ontwikkelde de militaire toestand zich gunstig. De Nederlandse strijdkrachten blijven krachtig optreden tegen benden en strijdgroepen. In Oost-Sumatra houden de aan slagen op economische objecten en civiele personen aan. Enige verbetering valt er te constate ren in Noord-Tapanoeli en Si- pirak. Een Japanse comman dant van een bende nabij Soe- roelangoen in het Djambische is helaas ontsnapt toen de ben de, die 14 personen had ont voerd, werd overvallen. De ontvoerden zijn vrijgeko men en aan de bende werden aanzienlijke verliezen toege bracht. Benkoelen meldt toe nemende rust, doch in het Wes telijk gebied van Palembang is de toestand ongunstiger. Hier richt de terroristische activiteit zich tegen de met het Neder landse gezag samenwerkende Indonesiërs, in de eerste plaats tegen de volkshoofden. Bij de wedana van Metro in de Tam- pongs hebben zich 54 man en 3 officieren van de T.N.I. ge meld. dering van Donderdag van Veldmaarschalk Sir William Slim, chef van de imperiale ge nerale staf en andere stafchefs doet Londense waarnemers ver moeden, dat een van de eerste onderwerpen van bespreking de strategische positie van het Midden-Oosten aan de verbin dingswegen tussen de delen van het gemenebest zal zijn en de belangrijke plaats die het gebied inneemt tussen het communisme van het Oosten en de democra tie van het Westen. De correspondent van D.P.D. te Triest meldt uit geloofwaardi ge "bron vernomen te hebben, dat kortgeleden op het eiland Brioni in de Adriatische Zee besprekin gen hebben plaatsgevonden tus sen vooraanstaande Joego-Slavi- sdhe functionarissen, onder wie de de minister van buitenlandse za ken, en acht hoogwaardigheids bekleders van de Rooms-Katho- Jieke Kerk over een regeling van de tussen Joego-Slavië en het Vaticaan bestaande kwesties. In het bijzonder zouden besprekin gen gevoerd zijn over een amnes tie voor de in Joego-Slavië ver oordeelde af gevangenzette pries ters, over de opheffing- van alle beperkingen wat betreft de ziel zorg van de Rooms-Katholieke Kerk in Joego-Slavië, over weder oprichting van de Katholieke weldadigheidsinstellingen en over het karakter van de atheïstische propaganda der communistische organisaties. Als kernpunt van de onderhan delingen tussen Tito en het Vati caan wordt door politieke waar nemers beschouwd de officiële regeling van de klwestie omtrent Mgr. Stepinaic, de Aartsbisschop van Agram, die, volgens de ver tegenwoordiger van D.P.D.teza men met vier andere Rooms- Katholieke Geestelijken, die tege lijk met hem veroordeeld werden, sedert het begin van dit jaar in algehele vrijheid op het eiland Hvar in de Adriatische Zee zou vertoeven. Volgens politieke waarnemers Naar aanleiding van het Woensdag aan de „New York Sun" ontleende bericht, waarin gesproken werd over plannen tot subsidiëring van de Neder landse uitvoer naar het dollar- gebied, verneemt het A.N.P. van bevoegde Nederlandse zijde, dat bedoeld bericht categorisch kan worden tegengesprbken. De Nederlandse regering over weegt geen plan tot subsidiëring van de uitvoer, wel zijn plan nen in studie oa* de uitvoer naar het dollargebied te stimu leren. Daarbij wordt o.m. over wogen een zeker percentage van de dollaropbrengst ter beschik king te stellen van exporteurs. In dit verband kan nog worden verwezen naar de deviezennota 1949, waarin gewag wordt ge maakt van plannen in die rich ting. te Triëst is de door de Joego-Sla- vische staat destijds tegen de Rcoms-Katholieke Kerk begon nen actie reeds sedert maanden aan het verflauwen. De officieuze pogingen om tot een accoord tus sen Tito en het Vaticaan te ko men zouden ongeveer vier weken geleden begonnen zijn. Bij het tot stand komen van een dergelijk accoord zou, naar men verwacht, tevens een voor Tito niet onge vaarlijke ondergrondse beweging van Katholieke Priesters en gelo vigen in Kroatië, namelijk die van de „Kruisridders", bezworen wor den. If lil! B MOEDERTJE SPELEN. Woensdag was een, gehele Londense wijk in rep en roer fl door het optreden van een achtjarige „kinderdievegge". 3 Het meisje had van! de af- 3 wezigheid of de onopleittend- B heid van drie moeders gepro- j§ fiteerd om zich van haar ba- 1 (bies van 6 tot 8 maanden j oud meester te maken. Toen 3 zij .twee uur later door de 3 politie werd aangehouden S verklaarde het meisje, dat zij het veel ple'zieriger vond „moedertje te spelen'1' met echte kinderen dan naar school te gaan. De politie heeft het meisje naar haar ouders gebracht met het ver zoek hun kind cfuidelijk te maken, dat het voorlopig maar met de pop moet spe len. Op een bijeenkomst van haven arbeiders op de West-Indiahaven in Oost-Londen is bij de stemming besloten onmiddellijk het werk te hervatten. Vele havenarbeiders hebben hiervan echter tegen dit besluit geprotesteerd, aanvoerend, dat de bijeenkomst niet represen tatief was en dat de uitspraak van een massa-vergadering van alle havenarbeiders, die heden zal worden gehouden, moest worden afgewacht. De vergadering van gisteren ochtend was bijeengeroepen door de bond van bootwerkers en lich- terpersoneel. Een resolutie werd aangenomen, waarin de mening wordt uitgesproken, dat de sta lling een internationale politieke poging is om de economische structuur van Engeland te bre ken. Na de bijeenkomst meldden zich aan de West-Iridiahaven slechts enkele stakers voor werk aan. De overgrote meerderheid wenst te wachten op de uitslag van de ver gadering van heden. Thans werken bijna 11.000 mili tairen aan de havens. Gisteren hebben besprekingen plaats gevonden tussen leiders van de Canadese zeelieden-unie en vertegenwoordigers van twee der bij de havenstaking betrok ken Britse vakverenigingen. Na deze besprekingen begaf Harry Davis, de leider van de onder communistische leiding staande unie, zich naar de reders van 't Canadese schip Beaverbrae om hen een nieuw voorstel te doen, doch de reders weigerden Davis te ontvangen. Zij zeiden zich» te onthouden aan hun overeen komst met de rivale vakvereni ging, de „Saefarers Internatio nal". Ernest Bevin, de Britse Minis ter van Buitenlandse Zaken, heeft Donderdag de conferentie van Britse diplomaten en ver tegenwoordigers in het Midden- Oosten geopend. Men zal van gedachten wisselen over de Brit se politiek in het zicht van de politieke en economische ont wikkeling in het Midden-Oos ten. De conferentie zal tot Dins dag duren. De aanwezigheid op de verga- President Truman heeft giste ren op zijn persconferentie de pogingen ontweken van de jour nalisten om te weten te komen wat het onderwerp van bespre king is geweest op de besloten bijeenkomst van atoomdeskun digen, Congresleiders en mili taire en diplomatieke autoritei ten met Truman in Blair House op Donderdag van de vorige week. Truman verklaarde, dat die besprekingen „betrekkelijk onbelangrijk" waren. Volgens de President was aan deze bespre king overmatige belangstelling gewijd in de pers. De bespreking had geen verband gehouden met een of ander „groot, donker ge heim", aldus zeide Truman. Ver der wilde hij er echter niet op ingaan. Truman zeide, dat het reeds 4 jaar lang zijn gewoonte was N.V- Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen"- Naar verluidt zullen Dr. Van Royen en enige leden van de Nederlandse delegatie a.s. Zon dag een tweede bezoek aan Djokja brengen voor het hou den van eindbesprekingen over de order tot het staken van het vuren. Zij zullen worden verge zeld door leden van de U.N.C.I. Vaclav Vysohlid, een van de afgevaardigden, van de Tsjeclio- Slowaakse kerk aan wie Neder landse visa zijn geweigerd voor bijwoning van het congres van de Wereldbond voor vrij Christendom en vrijheid van godsdienst, heeft bij een onderhoud met heit blad „Lidov Novincy" verklaard, dat hij* op grond van zijn persoon^ lijke ervaringen bij' bezoeken aan het Westen wist, wat de zoge naamde Westerse vrijheid bete kende. „Wij dachten echter niet, dat hun discriminatie Zo ver ging dat de grootste kerk slechts één afgevaardigde mag zenden, ter wijl veel kleinere kerken zoveel afgevaardigden kruinen sturen als zij willen. Wij wilden in Neder land zeggen, dat niet alleen wij, maar alle kerken in Tsjecho-Slo- wakije dat alle mensen die God willen dienen, dat in volledige vrijheid kunnen doen). Wij moch ten dat misschien niet zeggen omdat dat „vergiftigde boljewis- tische propaganda" wordt ge noemd. Het verklaren van het tegendeel, het dienen van het ka pitaal met de hulp van het Vati caan en het weigeren van Visa om de totstandkoming van inter nationaal begrip en samenwerking te voorkomen is zeker een uiting van „de ware Westerse democra tie". (Zoals reeds eerder naar aan leiding van deze kwestie werd op gemerkt, heeft de Nederlandse regering twee visa uitgereikt aan afgevaardigden van de Tsjecho- Slowaakse kerk. De twee visa werden uitgereikt aan de ver tegenwoordigers, die het voor nemen kenbaar maakten in Am sterdam het woord te voeren. Het hulppassagiersschip „Sïba- jak" van de Kon. Rotterdamse Lloyd zal Zaterdag 28 Jrilj a.s. met ongeveer 800 passagiers voor namelijk vrouwen en kinderen, die in het kader der gezinshereniging naar Indonesië gaan, uit Rotter dam vertrekken. Er zjjn 115 mannen, ruim 400 vrouwen en ongeveer 150 kinde ren aan boord. Het eïnbarkement aan de Lloydkade heeft plaats tussen 9 en 1 uur. om met deskundigen op ver schillend gebied conferenties te houden. Dit was de eerste maal geweest, dat een zeker iemand er iets over losgelaten had aan de pers. Truman wees boos de berichten van de hand over de vrees, die bij het Senaatsdebat over het Atlantisch Pact tot uit drukking is gebracht, dat de President atoomgeheimen zou uitleveren aan andere mogend heden. Truman verklaarde tot besluit dat hij zijn program voor mili taire steun aan de Noordatlan- tische en zekere andere landen naar het Congres zou zenden ter goedkeuring, zodra het ge reed was. België vierde gisteren zijn na tionale feestdag. Gisterochtend is overal in het land een plech tig Te Deum in de kerken ge zongen. In de St. Goedele te Brussel werd de dienst bijge woond door het gehele diploma tieke corps en vele Ministers en andere autoriteiten. Woensdagavond hebben Ne derlandse, Franse, Schotse en Luxemburgse militaire kapellen geconcerteerd. De Nederlandse, vertegen woordigd door kapellen van de Koninklijke Luchtmacht en de Koninklijke Landmacht, beide ongeveer 70 man sterk, gaven eerst een concert in Brussel Mo lenbeek, waarna zij naar de Gro te Markt marcheerden, waar elk der buitenlandse muziekcorpsen op zijn beurt enkele stukken deed horen. Volgens de Weense correspon dent van het Britse blad Daily Telegraph wijzen berichten uit Joego-Slav.ë er op, dat in dit land nieuwe maatregelen tegen de kerk worden genomen. Zo .vordt uit Croatië gemeld, dat alle Rooms-Katholieke pries- sters, die ervan' verdacht worden te grote invloed in hun parochies te hebben, gearresteerd en weg gevoerd. Aan alle manschappen van het Jcego-Slavische leger zou verbo den zijn om godsdienstoefeningen bij te wonen en' officieren zouden zich moeten verplichten om hun kinderen niet te laten dopen. Voorts zouden zware belastin gen zijn geheven op het laten dopen en aanmeinen van kinderen en op kerkelijke inzegeningen van het huwelijk. In het debat van de Amerikaan se Senaat over het Atlantisch Pact heeft Senator Glen Taylor, die vor'g jaar bij de presidents verkiezingen Wallace's candida- tuur steunde, de Amerikaanse buitenlandse politiek „zo geheim zinnig en afgunstig dat zij bijna regelrecht oneerlijk js"1 genoemd. Hij verklaarde zich tegen het Atlantisch Pact en achtte een aanzienlijke handel met Rusland een goede stap op weg naai eeni betere verhouding tussen Oost en West. (De Republikeinse Senator Bald win uit Connecticut, die het pact steunde, achtte een internationale politiemacht in het kader van het pact mogelijk. Senator Lucas (democraat uit Illinois) was van mening, dat ver werping van het pact „binnen één jaar tot 18 maanden de peprten van West-Europa voor de com munistische horden" zou openen, Hij noemde bet pact „een bere kend risico". Nadat de Amerikaanse Senaat bij de eerste proefstemming over het Atlantisch Pact het Republi keinse voorbehoud, dat het Ver drag de Verengde Staten niet verplicht om militaire steun aan andere landen van het Pact te geven, had verworpen, is gister avond het Atlantisch Pact met een overweldigende meerderheid door de Senaat geratificeerd. De uitslag van de stemming was 82 stemmen vóór en 13 tegen, De Italiaanse Kamer van Af gevaardigden heeft gisteravond het Atlantisch Pact met 323 te gen 160 stemmen geratificeerd. Er waren acht onthoudingen. Dit is de tweede stemming over het Atlantisch Verdrag. De eer ste werd Woensdagavond gehou den, maar was ongeldig, door dat er 78 stemmen meer in de stembussen waren gedeponeerd dan er afgevaardigden waren. Het pact gaat thans naar de Se naat ter ratificatie. Het debat zal waarschijnlijk Dinsdag ge opend worden. De voorzitter van de week vah de commissie der Verenigde Naties de heer Herremans heeft gisteren morgen de uit Djokja afkomstige berichten, als zouden de drie leden der commissie tijdens hun be zoek van Woensdag aan Djokja aan de voorzitter der republikein se delegatie, Moh. Roem, een onit- werp der UNCI voor een regeling tot het staken van het Vuren overhandigd hebben, tegengespro ken. Howe, de waarnemende Canadese premier heeft Woensdagavond te Ottawa verklaard, dat Canada zo nodig een atoombom kan ma ken. .Misschien zal de, onze niet zo goed zijn als de Amerikaanse, (maar zij zou niettemin een bom zijn", zo zeide hij. DOODVONNIS VOLTROKKEN. Het doodvonnis tegen Cornells Johannes Kaptein, wierts gratie verzoek werd afgewezen, is gis terenmorgen voltrokken. Het doodvonnis was door het Haags Bijzonder Gerechtshof uit gesproken) en door de raad van cassatie bevestigd. Terneuzen Walsoorden 11.29 0.04 0.54 12.02 12.37 1.27 24 JULI. v.m. n.m. Breskens Terneuzen Walsoorden 0.26 1.01 1.51 12.53 1.28 2.18 tische betrekkingen, die betrok ken zijn bij de kwestie van de Londense havens, uit het land gezet zullen worden. Minister Ede verklaarde in het Lagerhuis: Donderdag werd mij medege deeld, dat drie vreemdelingen met communistische betrekkin- geworden?" Ede antwoordde, dat hij in deze kwestie niet onder pressie had gehandeld. Verder zeide hij, dat, voorzover hij wist, deze drie vreemdelingen de eerste waren, die zich met de kwes tie der havenarbeiders hadden ingelaten. nunnen nuize gear- ter neonjt te resteerd. Volgens een officiële Britse ver klaring kwam Mueller juist uit een zuiveringsgerechtshof waar vóór hij moest verschijnen, toen hij door 40 tot]50 personen werd aangevallen. Naar aanleiding hiervan werdep 31 personen ge arresteerd. Kwam, onaanus enige peen aan zijn badcostuum, als over winnaar uit de strijd want de journalisten bleken de driemaal twee kilometer niet te kunnen volmaken. Dr. Kolb heeft thans duizend mark uitgeloofd voor elke collega, die hem het proef stuk nadoet. Naar Indonesië vertrekt op 30 Juli a.s. het ,m.s. ,Blitar". Met dit schip kan post worden meegezon den mits deze uiterlijk 28 dezer op de bus is gedaan. Naar Suriname vertrekt 5 Aug. het s.s. „Hersilia". Uiterlijk pos ten 3 ugustus. Ond. 20.45 20.43 20.42 20.40 20.39 20.37 20.36 20.34 20.33 Opk. 1.24 2.21 3.35 5.02 6.32 8.03 9.32 10.59 12.25 Ond 19.48 20.38 21.13 21.38 21.56 22.10 22.22 22.34 22.48 rbeid kan worden ver- Britse document wordt n van 1940 daterend n de opperste Sowjet id, waarin wordt ver- ,t absenteïsme van ar- ewoonlijk wordt be- ir de betrokken wer- igarbeid te laten ver- i de plaats, waar zij e werk zijn gesteld", r van de Britse dele de conomische en so- der Verenigde Naties chts ondergeschikt is 'lemene vergadering verder nog dat men ng is, dat zich in de nor het verrichten van rid in de Sowjet-Unie tien millioen personen hetgeen ongeveer tien s van alle werkende burgers van Sowjet- ,Op deze wijze werden ramides gebouwd", al- Smith, „namelijk met iking van slavenar- op deze wijze worden drukwekkende zoveel- men van de Sowjet- voerd. Het geheel is zo h, dat ik denk dat nie- geloven zou, indien wij lier niet voor ons had- rerklaarde verder neg, ühtste behandeling ten an personen, wier zaak ;oek was en die aan opsluiting" werden ien, doch niet aan hen waren veroordeeld, trussisch stelsel is er- li arbeiders te verkrij- afgelegen gebieden, men op normale wijze idskrachten zou ktin- ijgen." jders der daarvoor in ng komende godsdien- het gemene recht af regelingen getroffen Schermerhorn (Arb.) n amendement in be- deze passage te laten met het oog op het tig echtscheidingsrecht lamieten. De heer Van ring ondersteunde dit ent. ister persisteerde ech- voorgesteldle tekst, ge- overleg met de Suri- elegatie. Ie heer Schermerhorn der had voorgesteld in n „de voltrekking des in de voorgedragen lezen „het huwelijks- irerd dit amendement - ïen met 61 tegen '8 (7 A.R. en dë heer - De Kort i K.V.P.) ver een amendement, be- in de onderwijspara- lezen: „Het bijzonder vormend lager onder bede de opleiding van ten daartoe, welke aan e landsverordening te roorwaarden voldoen, taar dezelfde maatstaf penbaar onderwijs uit are kas bekostigd. De rdening stelt voor vast, waarop voor het algemeen vormend ar en voorbereidend lerwijs bijdragen uit de kas worden verleend" ister ontried het amen- mendement-De Kort genomen met 52 tegen en. Tegen stemden de n de Partij van de Ar- alve de heer Willems ?.N. .sontwerp werd met al- 70) stemmen aanvaard. slotwoord nu de eind- in het parlementaire reikt, zeide de voorzit- het recès zal worden :en voor een openbaar ch debat vóór de ronde rentie. Dat zal niet Ijn dan Donderdag 11 maar waarschijnlijk ;1 iets later worden. Tan Cüuwelaerts taak eeindigd. aak is geëindigd" aldus informateur, de heer /elaert, gisterenavond listen mede. „Anderen 'erk nu moeten voort- uwelaert zeide voorts, ins-Regent thans een' zal benoemen. Hij lat dit niet voor he- id het geval zou zijn. e taak van de forma- na te gaan of de mo- tot het vormen ener bestaat. „Ik geloof dat ijkheid inderdaad be- n besprekingen hebben ilijke mate kunnen bij- it de opheldering van punt der partijen in de westie en, naar ik ver- k een zekere toenade- ïn die standpunten te weeg kunnen brengen". Het kabinet van de Prins-Re gent deelde gisteravond mede: „De Prins-Regen i heeft de heer Van Cauwelaert ontvangen, die verslag heeft uitgebracht over de uitvoering van zijn opdracht Op zijn verzoek heeft de Prins- fnthewen"m Van zijn opdra-ht

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1