De berichten over de reis naar Pregny Prof. Roepke over DE BENELUX De toestand in Guatemala Vliegtuig neergestort in de Verenigde Staten DONDERDAG 21 JULI 1949. in verband met de Koningskwestie Inter-lndonesisch overleg begonnen Bemiddeling UNCI in kwestie van staking van het vuren Arrestatie van Grieken aan Frans-Belgische grens HOOFDPIJN! Hat standpunt der regering be treffende „Cease Fire" en begin |der R.T.C. Joego-Slavië en de strijd In Griekenland Overeenkomst Egypte - Suezkanaal Mij De invoer van Nederlandse tomaten In Ierland Terechtstellingen In Roemenië Doet Uw plicht Draait na gebruik Uw kranen dicht Amerikaanse hulp voor Engeland? Documenten van Chinese Communisten HOOGWATER Walsoorden v.m. 10.05 10.40 11.30 n.m. 10.28 11.03 11.53 Legeroefeningen In Bessarabifi De Londense havenstaking De wapenstilstandsovereen komst tussen Israël en Syrië uccrJiging leringscrisis in België v.m. n.m. Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEEKS VERWACHTEN" G medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot avond. V/armer. In de loop van de dag toene mende bewolking maar bijna overal droog weer. Meest zw. wind en hogere temperaturen dan gisteren. VRIJE 5e Jaargang No- 1170 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. België verdiept zich opnieuw in gissingen naar aanleiding van 'n stroom van elkander tegenspre kende berichten over een voorge nomen reis van gedelegeerden der drie grote partijen naar Pregny, waar noen de Koning op de hoog te zou stellen van het standpunt der partijen In de Koningskwes tie. Na de eerste berichten van Dinsdag verklaarden enige sena toren, die als gedelegeerden voor Pregny genoemd waren, dat zij niets van dat plan wisten. Vol gens de socialistische „Peuple" zou de Koning het initiatief tot politiek! contact genomen hebben, doch het secretariaat van de Ko ning sprak alle geruchten over een samenkomst te Pregny tegen. Ondanks deze tegenspraken hand haaft zidh in politieke kringen de mening, dat er inderdaad een bijeenkomst met de Koning op het programma staat. Men zegt ook, dat de Zwitserse regering ■bezwaar heeft gemaakt tegen of ficiële politieke (besprekingen op haar grondgebied, en dat de reis daarom in stilte, niet officieel zou worden gemaakt. Gisteren is te Djogja het inter- lndonesisch overleg begonnen, zo seint Reuter uit Batavia. iDe conferentie zal gevolgd worden door een bespreking te Batavia voor de uitwerking der bijzonder heden van de plannen voor de verenigde staten van, Indonesië. Men verwacht moeilijkheden bij de overreding der verspreide groe pen republikeinen om het vuren te staken. Mohammed Natsir verklaarde echter tegenover Ane- ta, dat zeker een order tot staken van het vuren uitgevaardigd zou worden. De meest waarschijnlijke gang van zaken is, dat de drie partijen zich inderdaad met de Koning in verbinding zullen stellen door middel van delegaties, maar dat zij dat afzonderlijk zullen doen. Daarbij geldt ook de overweging, dat een gemeenschappelijk be zoek aan de Koning licht» zou kunnen leiden tot een politiek debat in 's Konings aanwezig heid, waardoor Leopold niet ge makkelijk een inzicht in de stand punten der partijen zou krijgen en het contact zijn doel zou mis sen. Gisterenmiddag te 17.00 uur zijn de drie leden van/ de commis sie der Verenigde Naties uit Djokja te Batavia teruggekeerd. Volgiens een telegram van de po litieke correspondent van Aneta te Djokja hadden zij zich naar Djokja begeven voor het aanbie den aan Moh. Roem de voorzitter der Republikeinse delegatie, van een ontwerp der UNCI ter rege ling van het staken van het vuren. Volgens een betrouwbare Republi keinse bron zouden beide delega ties de UNCI hebben verzocht, een ontwerp voor een bevel ,tot staking der vijandelijkheden op te stellen, nadat de Nederlandse de legaties op dilt punt moeilijk tot overeenstemming bleken te kun>- nen komen. Op het middaguur hebben de heren_ Herremans, Co chran eh Critchibèy in dit verband een bezoek gebracht aan president Soekarno en Moh. Hatta, bij welke ontmoeting mede de Sultan; van Djokja en Minister Dr. Leimena aanwezig waren. Maandag omstreeks het mid daguur zijn vijf mannen en een vrouw bij de douanepost rbe Haluin aan de Belgisch-Franse grenn aan gehouden. Het waren de Belgen Gerard Vercammer en Luciana Potolige uit Antwerpen, resp. 37 en 33 jaar oud, en vier Griekse zeelieden. Bij fouillering vond men goudstukken en dollars op de aangehoudenen, tot een totaal van 106 goudponden en 16.300 dollar in papiergeld. De vier Grieken zouden partisa ren zijn, op weg naar de guerilla- troepen in Griekenland. De Belg Vercammer zou hun het over schrijden van de grens hebben moeten vergemakkelijken. Alle aangehoudenen zijn ter beschik king van) de justitie gesteld. De Griekse ambassade te Brus sel heeft bij. navraag door het ANP verzekert, dat de vier aan gehouden Grieken behoren tot de zeelieden, die onlangs in Rotter dam verdwenen zijn. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. 45 CL Mijnhardt Hoofdpijntabletten. 75 CL (Ingez. Med.) Van republikeinse zijde is de suggestie gepubliceerd, dat de rondetafel conferentie kan aan vangen, ook indien de modaliteiten van de uitvoering van bet Cease Fier" nog niet zouden zijn vast gesteld, wellicht zelfs voor de overeenstemming over het staken van het vuren bereikt zou zijn. Bij informatie of dit standpunt in Den Haag gedeeld kan worden verklaarde een woordvoerder van het ministerie van overzeese ge biedsdelen tegenover het ANP: „Ik kan mij niet voorstellen, dat de Nederlandse regering bereid is aan de rondetafel conferentie deel te nemen, alvorens de order tot bet staken van t vuren is uitge vaardigd en zij de zekerheid heeft, dat dit bevel in belangrijke mate geëffectueerd zal zijn. Om! het woord van Minister Van Maarse- veen tijdens diens verblijf in In donesië te herhalen: ,,Men kan niet confereren en schieten". Alle Moskouse bladen publiceer den gisteren een bericht uit Sofia van 't officiële Russische nieuws bureau Tass, waarin wordt gezegd dat het Joego-Slavische leger de Griekse regeringsstrijdkrachten toestemming heeft gegeven zich vrijelijk op Joego-Slavisch grond gebied te bewegen om Griekse guerillatroepen aan te vallen. De toestemming is verleend, aldus het bericht van Tass, na een conferentie op Joego-Slavisch grondgebied tussen Joego-Slavië en Griekse leger-officieren, die werd bijgewoond door Britse en Amerikaanse officieren. (,In een rede te Pola heeft maarschalk Tito tien dagen gele den zowel de Griekse regering als de guerilla's aangevallen en ver klaard, dat de Grieks-Joego-Sla- vische grens geleidelijk zou wor den gefloten.) Dinsdagavond heeft de Egyp tische Senaat in tweede lezing de overeenkomst goedgekeurd, die op 7 Maart j.l, tussen de Egyptische regeririg en de maatschappij van het Suez-kanaal tot stand kwam. Deze overeenkomst houdt het volgende in: 1. Aan de Egyptische regering zal 7 van de jaarwinst van de maatschappij worden uitgekeerd. 2. In de raad van beheer zullen 7 Egyptische beheerders zitting hebben. 3. In het ambtenarencorps zal de verhouding: vier Egyptenaren tegen één buitenlander, worden in acht genomen. Volgens de jongste berichten uit Guatemala zou President Juan José Arevalo, van wie men se dert het begin van de onlusten zo goed als zonder nieuws was, in het nationaal paleis belegerd worden. Hij zou zich aldaar in gezelschap bevinden van de minister van landsverdediging, kolonel Jacobo Arenz, die hem trouw is gebleven en de voor naamste leden van de generale staf. Men weet momenteel niet, waar de overige leden van de regering zich bevinden. In de hoofdstad woeden nog hevige straatgevechten tussen de leden van de erewacht, een een heid van beroepsmilitairen die aan de zijde staan van de Dins dag vermoorde kolonel Francisco Javier Arans, en strijdkrachten die het Arevato-regiem steunen en versterkt zijn door burgers van de aan het bewind zijnde revolutionaaire partijen. De rebellen zouden over zware artillerie en gepantserde eenhe den beschikken. In het cverige deel van het land schijnt rust te heersen. Het ge rucht doet evenwel de ronde, dat het garnizoen van Quezaltenango De Ierse Minister van Land bouw, James Dillon, heeft), in ant woord op een vraag in het parle ment, Dinsdag medegedeeld', dat belangrijke hoeveelheden Neder landse tomaten in Ierland worden ingevoerd, daar zijn politiek er op gericht is, dat torna!toen tegen redelijke prijzen verkrijgbaar zijn. Zonder deze omstandigheden ligt helt niet in de bedoeling enige an dere beperking op de invoer van Nederlandse tomaten te leggen dan een invoerrecht van twee pence per pound, totdat de Minis ter ervan overtuigd is, dat de Ierse producenten hun voorraden niet meer op economische wijze van de hand kunuen doen. Ge zien de prijzen, die op t ogenblik voor Ierse tomaten gemaakt wor den, is het nog lang niet zo ver gekomen. naar de hoofdstad oprukt om de regering te hulp te komen, terwijl in verscheidene andere strekten de boeren naar de wapens grij pen om de regeringsstrijdkrach ten te helpen de opstand te smo ren. De drie linkse partijen „Bevrij dingsfront", „Revolutionnaire ac tie" en „Nationale hernieuwing" heibbeh Dinsdagavond een ge meenschappelijk front tot steun aan de regering-Arevalo tot stand gebracht. Vijf peritonen, die door de mili taire rechtbank te Timislbara we gens „lidmaatschap van een ter roristen-organisatie"' ter dood werden veroordeeld, zijn terecht gesteld, nadat hun gratieverzoek was afgewezen, zo meldt een.com- muniqué van het Roemeense mi nisterie van binnenlandse zaken. 8 DODEN. Bij Seattle in de Ver. Staten is een tweemotorig vliegtuig kort na het opstijgen neergestort, doordat een der motoren, weiger de. Het toestel kwam in aanra king met draden van het electri- citeitsmet en vloog in brand. Het aantal slachtoffers is nog niet be kend. Er zijn overlevenden. Er bevonden zich 28 passagiers en een bemanning van vier per sonen in het vliegtuig. Het was opgestegen met bestemming Chicago. De machine kwam terecht op een huizencomplex, dat nog ge deeltelijk in aanbouw was. Vijf huizen stonden in brand. De plaats van het ongeluk werd in het duister gehuld doordat de stroom werd afgesneden. Een overlevende verklaarde in het ziekenhuis, aat het toestel 25 meter van de grond was toen het de draden raakte. Een andere overlevende, direc teur van de maatschappij waar aan het vliegtuig toebehoorde, had passagiers door de branden de deuren naar buiten geduwd. N.V- Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen". Zijn vrouw was stewardes in het vliegtuig. Doordat het vliegtuig dadelijk in tweeën brak, kon een aantal passagiers nog aan de vuurdood ontsnappen. Tenminste drie passagiers en een bewoner van een huis kwa men om het leven. De machine dooki midden tussen twee huizen, nadat van een derde het dak was vernield. De vlammen waren op grote afstand zichtbaar. Het blussingswerk werd be moeilijkt door de onder stroom staande kabels, die overal op de grond lagen. V Nader wordt gemeld, dat ten minste acht personen om het leven zijn gekomen. Drie huizen werden verwoest. De meesten van de 28 inzittenden van het vlieg tuig, een transporttoestel van het type C-46, waren militairen, die met verlof gingen. Reuter meldt nader, dat er 40 doden en gewonden ziji% Van de 32 inzittenden van het vliegtuig werden er tenminste 8 gedood. Van de overigen zijd er slechts twee die niet gewond zijn. Zeven bewoners van de huizen, waarop het vliegtuig neerstortte, zijn ge wond. Ten minste vijf huizen werden beschadigd of verwoest. FJovendien liepen drie brand weerlieden, die poogden een ben zinetank uit het wrak te halen, verwondingen! op toen de tank ontplofte. Volgens de „.Chicago Tribune" zcu momenteel door het Ameri kaanse departement van finan ciën een plan voor hulpverlening worden onderzocht, waarbij een fonds van 15 milliard dollar zou worden opgericht, waaraan voor de helft door de regering en voor de andere helft door het particu lier kapitaal zou worden deelge nomen. Het zou belegd worden in een instelling zoals de wereld bank, doch uitsluitend ten voor dele van Groot-Britannië dienen. Volgens het Amerikaanse blad gaat het plan uit van de president der Morganbank, Russel Leffing- weil, die er toe zou zijn aangezet door Britse financiële persoonlijk heden die belangen in deze bank hebben. Het bureau van de Minister president van de nationalistische Chinese regering, Yen Hsi Sjan, heeft twee documenten gepubli ceerd, die bij de gevechten in Noord-China op de communisten zouden zijn buitgemaakt. Uit deze dpcumenten zou blijken, dat de Chinese communisten er naar streven „de gehele wereld te be vrijden" en dat zij „gaarne een derde wereldoorlog zouden zien". In een der documenten zou ver klaard worden: „Wij zijn niet bang voor een derde wereldoor log; wij zouden hem gaarne zien. We moeten niet bang zijn voor atoombommen. De atoombommen van de vijand zijn van militair ka rakter, doch die van ons zijn van politieke aard." DE GELEIDE ECONOMIE, HET ARBEIDERSBELANG EN HET VALUTA VRAAGSTUK 21 JULI. Breskens Terneuzen In een bericht uit Is tanboel zegt het Britse blad „Daily Tele graph" dat Russische, Ftoemeense en Bulgaarse troepen zich op het ogenblik in Bessarabië bevinden. „Deze oefeningen zijn door de Russen op touw gezet om troepen te concentreren bij de Joego-Sla vische grenst, zo schrijft de cor respondent van het blad te Istan- boel. Op een Dinsdag te Amsterdam gehouden persconferentie heeft de Zwitserse econoom Prof. Dr. W. Roepke diverse vragen van journalisten beantwoord. Ieder antwoord was een lezing op z'eh zelf, waaruit zijn moderne liberale gedachte sprak en waarin hiji de noodzakelijkheid bepleitte voor Europa om te breken met het na tionale collectivisme. Een der behandelende onder werpen was de Benelux: Hoe kan deze ooit tot een werkelijke eco nomische unie leiden zonder dat het deviezenverkeer vrij wordt, vroeg hij zich af. Doch een vrij deviezenverkeer, terwijl Neder land een geleide economie heeft- is onverenigbaar. Dit zou alleen mogelijk zijn, indien er een zekere „Benelux-planwirtschaft" zou ont staan, waarbij de totale buiten landse handel der drie landen vanuit een centraal punt wordt gedirigeerd. Dit zou echter een volledige politieke unie meebren gen, en dat ligt niet in de bedoe ling. Het vraagstuk moet In groter verband gezien worden: wij moeten aldus Prof. Roepke, komen tot een West-Europese economische samenwerking. De ramp van West-Europa is niet: zoals men in Amerikla wel eens meent, dat hier vele afzonderlijke staten zijn. Dat stelsel moet en kan gehandhaafd blijven. De ramp is ook niet, dat de Europe se regeringen douanetarieven hef fen: vrijhandel blijft wel het ideaal waarnaar gestreefd moet worden, doch men moet dit niet overdrijven. De ramp is wel, dat de Europese landen zich omgeven hebben met een prikkeldraadver sperring van collectivisme, de- viezencontrole en tal van andere belemmeringen meer. Daarom is het een dringende noodzaak, dat met dit nationale collectivisme wordt gebroken. Hoe moet met dat collectivisme gelbroken worden Eenvoudig door terug te keren tot de vrije economie, of zoals Prof. Roepke het noemde: van de zwangwirt- schaft naar de marktwirtschaft, hetgeen inhoudt een overgang van foute prijzen, wisselkoersen, rentestandaard enz. naar de juiste verhoudingen. De toverstaf der wet van vraag en aanbod i3 gebleken in Duitsland na de valu- tahervonming, waar het thans weer de moeite loont om te pro duceren. Van groot belang Is het de ar beidersklasse en de vakverenigin gen tot het inzicht te brengen, dat het ook hun belang Is aan deze overgang htm medewerking te verlenen en dat de ideologieën van het collectivisme, die hun een verlossing toeschijnen, slechts een illusie zijn. Op de achtergrond staat het probleem van de crisis, waarin de maatschappij/ is komen te verkeren en het lot van prole- tarisatie waartoe het mensdom vervalt. Voor leder mens moet in zijn leven blijven bestaan het individuele gevoel, dat er voor hem een plaats is in de maat schappij en vanaf het gezin tot de hoogste gemeenschap in de maatschappij toe, moet dit. gevoel van waardigheidsfbesef blijven be staan. Omtrent het valutawaagstuk merkte hij op, dat een devaluatie thans niet het ergste is, wat er zou kunnen gebeuren. Wel is erg, de verstarring van de valuta's door een deviezencontrole. Stabi liteit van de wisselkoersen wordt verkregen niet door star aan foute wisselkoersen vast te hou den, doch door de juiste wissel koers te verdedigen met aanpas sing van prijzen en lonen. Vrijheid van stabiliteit is het ideaal waar naar gestreefd moet worden. Een herziening der wisselkoersen is ongetwijfeld nodig, maar vormt niet de oplossing der moeilijk heden. Prof. Roepke onderstreep te nadrukkelijk, dat valutaherzie ning in zeer veel gevallen binnen Europa een voorwaarde is om tot een. oplossing te geraken. Ze is echter niet voldoende en mag vooral geen einddoel vormen, slechts een middel om tot af schaffing van' de deviezencontrole en tot hervorming van het col- lectivistische stelsel te geraken. Spr. gaf als zijn conclusie te ken nen, dat de wisselkoersen vein zeer vele Europese landen niet te houden zfln, indien wij tot een vrijer en normaler economisch verkeer willen komen. Wanneer de stap eenmaal gezet is, zal hij stellig geen verschrikkelijk onge luk blijken te zijn. Prof. Roepke vertoefde te Am sterdam op uitnodiging van het comité burgerrecht. In kringen, die in nauwe be trekking staan met het Kabinet, wordt verklaard, dat het was om het gevaar van uitbreiding der Londense staking tot alle ha vens van het land te voorkomen, dat de Regering het door de havenbedrijfsraad gestelde ul timatum aan de stakers diskwa lificeerde. Tot deize maatregel werd door Attlee, Isaacs (Minis ter van Arbeid) en Chuter Ebe (Binnenl. Zaken) besloten. Ofschoon Lord Ammon, de voorzitter van de havenbedrijfs- raad, ontkent enig plan te koes teren om af te treden, wordt het van bevoegde zijde „nauwelijks denkbaar" geacht, dat hij het vertrouwen van de Regering als voorzitter van de raad zal be houden. Attlee en andere Ministers hiel den gisteren een bespreking over de positie van Ammon. Een moeilijkheid wordt gele verd door het feit, dat Lord Ammon technisch niet voor het einde van zijn ambtsperiode, dat is over anderhalf jaar, ontsla gen kan worden. Ammon is ook Chief Whip in het Hogerhuis en lid van de Re gering door de functie welke hij bekleedt aan het Koninkl. Hof. De havenbedrijf sraad is giste ren in besloten zitting bijeenge komen. Als een eerste kentering in de situatie wordt beschouwd de aankondiging door de vak vereniging van schuitenvoerders etc. van een massabijeenkomst op heden, waarop men wil aan dringen op hervatting van het werk. Het secretariaat van de V. N. heeft de bepalingen bekend ge maakt van de wapensltalstands- overeenkomst tussen Israël en Syrië. Dit geschiedt gelijktijdig met de plechtige ondertekening van de overeenkomst in een „nie mandsland'' aan de Syrisch-Israë- lische grens. De beide landen aanvaarden de wapenstilstand die door de Veiligheidsraad! .bevolen werd als „een onmisbare stap maar het herstel van de vrede in Palestina". De overeenkotmst voorziet in een demarcatielijn en een gedemi litariseerde zone. Op de naleving van de wapenstilstand zal toe zicht worden gehouden door een commissie bestaande uit twee Israëliërs, twee Syriërs en een door de V .N. benoemde voor zitter. Binnen 24 uur na ondertekening zullen gevangenen worden uitge wisseld. f MAANSTANDEN. n Maan Ond. Opk. Ond. 20.45 1.24 19.48 20.43 2.21 20.38 20.42 3.35 21.13 20.40 5.02 21.38 20.39 6.32 21.56 20.37 8.03 22.10 20.36 9.32 22.22 20.34 10.59 22.34 20.33 12.25 22.48 Deid kan worden ver- ritse document wordt van 1940 daterend i de opperste Sowjet 1, waarin wordt vèr- absenteïsme van ar- woonlijk wordt be de betrokken wer- larbeid te laten ver- de plaats, waar zij werk zijn gesteld", van de Britse dele- e conomische en so- der Verenigde Naties hts ondergeschikt is :mene vergadering verder nog dat men g is, dat zich in de or het verrichten van id in de Sowjet-Unie ien millioen personen ïetgeen ongeveer tien van alle werkende burgers van Sowjet- Dp deze wijze werden amides gebouwd", al- Smith, „namelijk met ring van slavenar- p deze wijze worden irukwekkende zoveel- nen van de Sowjet- toerd. Het geheel is zo i, dat ik denk dat nie- ;eloven zou, indien wij er niet voor ons had- ;rklaarde verder nog, htste behandeling ten ,n personen, wier zaak >ek was en die aan opsluiting" werden en, doch niet aan hen waren veroordeeld. ;russisch stelsel is er- arbeiders te verkrij- afgelegen gebieden, nen op normale wijze dskrachten zou kun- igen." ders der daarvoor in ig komende godsdien- het gemene recht af regelingen getroffen Schermerhorn (Arb.) a amendement in be- deze passage te laten met het oog op het ig echtscheidingsrecht amieten. De heer Van ing ondersteunde dit :nt. ster persisteerde ech- toorgesteldle tekst, ge- overleg met de Suri- degatie. e heer Schermerhorn ier had voorgesteld in „de voltrekking des in de voorgedragen ezen „het huweli.jks- erd dit amendement en met 61 tegen 8 (7 A.R. én 3e heer De Kort (K.V.P.) ver en amendement, be- in de onderwijspara- lezen„Het bijzonder vormend lager onder ede de opleiding van en daartoe, welke aan landsverordening te Dorwaarden voldoen, tar dezelfde maatstaf enbaar onderwijs uit re kas bekostigd. De dening stelt voor- rast, waarop voor het algemeen vormend r en voorbereidend 'rwijs bijdragen uit de <as worden verleend", iter ontried het amen- nendement-De Kort enomen met 52 tegen n. Tegen stemden de i de Partij van de Ar- lve de heer Willems .N. ontwerp werd met al- stemmen aanvaard. lotwoord nu de eind- i het parlementaire eikt, zeide de voorzit- et recès zal worden 'n voor een openbaar li debat vóór de ronde entie. Dat zal niet n dan Donderdae 11 maar waarschijnlijk iets later worden. 2n CUuwelaerts taak ëindigd. ik is geëindigd" aldus informateur, de heer ;laert, gisterenavond sten mede. „Anderen ;rk nu moeten voort- •Diesuciia Terneuzen Walsoorden Breskens Terneuzen Walsoorden 0.04 12.37 0.54 1.27 24 JULI. 0.26 12.53 1.01 1.28 1.51 2.18 l/lölliitr UCUICAILJl ken zijn bij de kwestie van de Londense havens, uit het land gezet zullen worden. Minister Ede verklaarde in het Lagerhuis: Donderdag werd mij medege deeld, dat drie vreemdelingen met communistische betrekkin- Ede antwoordde, dat hij in deze kwestie niet onder pressie had gehandeld. Verder zeide hij, dat, voorzover hij wist, deze drie vreemdelingen de eerste waren, die zich met de kwes tie der havenarbeiders hadden ingelaten. resteerd. Volgens een officiële Britse ver klaring- kwam Mueller juist uit een zuiveringsgerechtshof waar- vdor hij moest verschijnen, toen hjj door 40 tot ;50 personen werd aangevallen. Naar aanleiding hiervan werdep 31 personen ge arresteerd. aan zijn badcostuum, als over winnaar uit de strijd want de journalisten bleken de driemaal twee kilometer niet te kunnen volmaken. Dr. Kolb heeft thans duizend mark uitgeloofd voor I Naar Indonesië vertrekt op 30 Juli a.s. het .m.s. ,Blitar". Met dit schip kan post worden meegezon den mits deze uiterlijk 28 dezer op de bus is gedaan. Naar Suriname vertrekt 5 Aug. eike collega, die hem het proef- pet s s „Hersilia". Uiterlijk pos stuk nadoet. ten 3 Augustus. welaert zeide voorts, ns-Regent thans een' zal benoemen. Hij at dit niet voor he- I het geval zou zijn. taak van de forma- ia te gaan of de mo- tot het vormen ener estaat. „Ik geloof dat jkheid inderdaad be- besprekingen hebben ijke mate kunnen bij- de opheldering van unt der partijen in de estie en. naar ik ver een zekere toenade- die standpunten te- ...^Inen brengen". Het kabinet van de Prins-Re gent deelde gisteravond mede: „De Prins-Regert heeft de heer Van Cauwelaert ontvangen, die verslag heeft uitgebracht over de uitvoering van zijn opdracht Op zyn verzoek heeft de Prins- Regent hem van zijn opdracht ontneven

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1