srSK ss-ssssff^'ssgss L m ETS6, ïet£het Moed 6eproeM HET PROCES HAIGH Bim enfjde Orde van Z. Z. Z. Wat brengt de Radio? SPORTNIEUWS DE VELDMUIZENPLAAG op lëean clïjlt Nieuwe bomaanslag op Nehroe Meer vrijheid voor de bouwnijverheid ff Zweeds schip op een mijn in het Kattegat Noodtoestand afgekondigd in Guatemala Communistisch offensief in China Bouwprogramma voor de Duitse scheepvaart Protest Patriarch Tjecboslawaakse Orthodoxe kerk Terneuzen 0.04 12.37 Walsoorden 0.54 1.27 24 JULI. v.m. n.m. Breskens 0.26 12.53 Terneuzen 1.01 1.28 Walsoorden 1.51 2.18 uoerJiging leringscrisis in België Haigh. de 39:jarlge zakenman 5j°arbaeedr"renYS™eesJ'Vecle die beschuldigd is van moord ,,r Qf naar zijn mening op de 69-jarige weduwe Durand- werkelijk het bloed van Deacon, werden g^teren op ver- siachtoffers had gedronken zoek van de verdediger^ Sir yrii zeker van te zijn dat arrest vijf maal heeft onder- sprak uiteinaenj* zocht. Deze psychiater zeide dat de uit u mannen en één zijn eerste indruk van_ HaiShs yrouw bestaande jury werd het pleidooi van de verdediger een I van de meest sensationele, dat geestelijke gesteldheid was hij „zeer duidelijk tekenen van paranoia (krankzinnigheid) ver toonde", een aanleg die „over het algemeen van erfelijke aard is en voor een gedeelte misschien zelfs nog meer het resultaat van inwerking der omgeving". Haigh maakte duidelijk, aldus Yellowlees, dat hij was opge voed in een „fantastische reli gieuze sfeer". Hij zeide, dat „de wraak van God op zijn hoofd neerkwam als bestraffing voor alle kleine misdragingen". Op een leeftijd van tien tot zestien jaar lilld Haigh, naar zijn ver klaring. steeds droombeelden gehad van de „bloedende Chris- Volgens Yellowlees was het alles tezamen een „obsessie van bloed" waardoor Haigh ge plaagd werd. Yellowlees hecht te groot belang aan het feit, dat Haigh uit het milieu van een streng Protestantse familie werd overgeplaatst naar dat van de Anglicaanse kathedraal van Wakefield, waar hij koorzanger was en later assistent-organist. Dit "was volgens Yellowlees het begin van een „geheel persoon lijk en bijna mystiek leven waarin Haigh „zich koesterde als in een toevluchtsoord buiten de wrede wereld". Haigh kreeg, naar zijn mede delingen, zijn eerste „bewuste openbaring" op 16- a 17-jange leeftijd, toen hij er toe kwam een passage uit het Oude Testa ment te interpreteren als een voorschrift om zijn eigen water te drinken, hetgeen hij sedert dien steeds in practijk zou heb ben gebracht. De psychiater verklaarde, dat 't voor karakteristiek werd aan genomen, dat paranoia-lijders de gewoonten volgden van pri mitieve wilde stammen, of schoon hij dit feit niet in ver band gebracht zou hebben met dit speciale geval. Tijdens het gehele gesprek over en weer leunde Haigh rus tig achterover in de beklaagden bank. Hij zag er opgewekt en on verstoorbaar uit en glimlachte nu en dan. In antwoord op gestelde vra gen zeide Dr. Yellowlees, dat de paranoia-constitutie van Haigh de grens van een vorm van krankzinnigheid had overschre den. Beschuldigde had „geen speciale belangstelling voor goed of kwaad of voor de wetten van zijn land of voor zijn slachtof- fers." „Hij wist toch wel goed, dat het doden van een mens 'n mis daad was?" aldus vroeg rechter Humphrey. „Jawel", antwoordde Dr. Yel lowlees. „ik denk dat hij de zegs wijze „strafbaar bij de wet" be zigde doch met de opvatting dat dit niet op hem sloeg". Na een uitweiding over mede delingen van Haigh omtrent ooit in een Britse rechtszaal is gehouden verworpen. Alhoewel Haigh slechts een moord ten laste was gelegd, ver klaarde zijn verdediger, dat hij er negen had bedreven, doch hij legde er de nadruk op, dat zijn cliënt niet als toerekeningsvat baar kon worden beschouwd. De Britse Procureur-Generaal, Sir Hartley Shawcross, die als Officier van Justitie optrad, noemde Haigh's misdrijf „een walgelijke geschiedenis van een in koelen bloede begane moord, met het oogmerk voordeel uit de dood van zijn slachtoffer te be halen." Hij hield staande, dat Haigh op het tijdstip, dat hij zijn misdaad beging, volkomen bij zinnen was en dat hij in staat was onderscheid te maken tus sen goed en kwaad. Toen de rechter hem de vraag stelde, of hij iets had te zeggen, dat er toe zou kunnen leiden, dat hij niet tot de doodstraf zou worden veroordeeld, antwoordde Haigh, licht glimlachend, terwijl hij de handen op de rug vouwde: „Niets." Tijdens het uitspreken van de doodstraf door de rechter werd Haigh's glimlach tot een grijns. Na een korte beraadslaging sprak de jury het „schuldig" uit. 99 Gisterenmorgen om zeven uur werd brand ontdekt in ruim 1 van t s.s. „Eemdijk'" van de Holland- Amerlika-lijn, liggende voor loods Op een landingsbaan van het vp'egveld te Ucknow is Maandag ma de aankomst aldaar van de Indische premier Pandit Nehroe een bom ontdekt. Deskundigen van de politie verklaarden, dat de t(om van een zeer gevaarlijk type was. Vijf dagen geleden is tie Calcut ta een bomaanslag op Nehroe gepleegd. „Ik stuit op Iets hards" riep iemand, nadat Tirams manneïr een klein kwartier hadden gegra ven. „Het lijkt wel een torentje." Het voorwerp dat wel een toren tje leek, bleek de hals van een fles te zijn, een fles zoals Tiram er nog nooit een had gezien. Hef duurde niet lang of ue hele fles was uitgegraven. Wat ze toen za gen overtrof alle verwachtingen. De geweldige buik van de fles was tot over de helft gevuld met goudstukken, edelgesteenten), ju welen, kronen, paarlen en diade men. Samen met een krachtige zeeman slaagde Tiram er in, de stop van de fles te trekken. „Goud, goud, goud!" riep hij wild. voorzien in de onvoorwaardelijke dn Amsterdam twee sprekers het DONDERDAG 21 JULI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Piano; l'O-OO Gram.; 10.15 Morgenwijding; 10.45 Zang; 11.00 De Zonnebloem; 1,1.45 Or gelspel; 12.03 Zang; 12.33 De Ze venklapper; 12.55 De Zonnewij zer; 1,00 Nieuws; 1.20 Kamer koor: 1.45 Roeromme; 2.00 Metro- pole orkest; 3.00 Omroeporkest; 4.00 Bijbellezing; 4.45 Zigeuner- liederen; 5.00 Radio Jeugdjour naal; 5.30 Zang en voordracht; 6.00 Leger des Heilskwartier 6.30 Ned. Strijdkrachten; 7.00 Nws.; 7.15 Ned. organisjien; 7.30 R.V.D.; 8.00 Nieuws; 8.15 Plaat- varia; 9.00 Lezing; 9.20 Gram.; 9.30 Marinierskapel; 10.15 De vaart der volken; 10.35 Gram.; 10.45 Avondgebed; 11.00 Nieuws; 11.15 Kamerorkest. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.15 Ochtendvaria; 8.56 Van! vrouw tot vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Mprgenwijding; 10.15 Ar beidsvitaminen; 10.50 Kleutertje luister; 11.00 Causerie; 11.15 Musicorda; 12.00 Solistenconcert; 12.33 In 't spionnetje; 12.38 Lyra Trio; 1.00 Nieuws; 1.15 Prome nade orkest; 2.15 Solistencon cert; 3.00 Voor zieken en gezon den; 4.45 Deens meisjeskoor; 5.00 Reizen en trekken; 5.30 Amuse mentsorkest; 6.00 Nieuws; 6.40 Zang en piano; 7.10 Europa in bewogen tijden; 8.00 Nieuws; 8.05 In het radiozoeklicht; 8.15 Philh. orkes; 9.15 Hoorspel; 10.30 Zang declamatie; 10.45 Gram; 11.00 Nieuws; 11.15 V.P.R.O. Het college van Algemene Commissarissen voor de Weder opbouw heeft besloten, dat voort aan bouwwerken, waarmede een bedrag van 500 of minder is ge moeid, mogen worden uitgevoerd zonder dat voor ieder dezer wer ken een Rijksgoedkeuring is ver leend. De capaciteit van het bouwbe drijf is nog altijd beperkt, omdat noch de materialen, noch de ar beidskrachten ongelimiteerd be schikbaar zijn. Het wordt daarom noodzakelijk geacht de totale om vang van de tot uitvoering ko mende werken binnen bepaalde grenzen te houden. Zoals hekend, geschiedt dit door middel van de zogenaamde Rijksgoedkeuringen. Het college van algemene com missarissen voor de wederopbouw acht nu toch de tijd gekomen om, als een stap op de weg naar meer vrijheid voor de bouwnijverheid, voor de kleine werken een alge mene Rijksgoedkeuring te ver lenen. Deze maatregel is mede moge lijk geworden, omdat door het opheffen van de distributie-bepa lingen ten aanzien van de bouw materialen het verstrekken van bonnen op coupures voor de uit voering van ieder werk niet lan ger noodzakelijk is. Het vervallen van de noodzaak om voor ieder klein werk een Rijksgoedkeuring aan te vragen, betekent voor de bouwnijverheid een vereenvoudiging, voor de Overheid een administratieve be zuiniging. Voor werken, waarvan de ge zamenlijke kosten aan materiaal en arbeid meer dan 500 bedra gen, blijft een afzonderlijke Rijks goedkeuring vereist. Indien over tredingen in dit opzicht worden geconstateerd, zal tegen de schul digen streng worden opgetreden. Zodra de situatie in het bouw bedrijf het mogelijk maakt nog bestaande beperkende bepalingen op te heffen en dus grotere vrij heid te verlenen, zal het college dadelijk de daartoe geschikte maatregelen treffen, aldus deelt men ons van officiële zijde mede. Havana in de Rijnhaven. In di ruim lag ongeveer dertig ton turfmolm opgestapeld. Onmiddellijk heeft de beman ning met eigen middelen getracht de brand te bestrijden* maar het was ondoenlijk de vburhaard te ontdekken. In turfmolm n.l. plant zich het vuur dat de indruk van smeulen heeft maar niettemin een grote hitte ontwikkelt, soms ongezien maar verraderlijk voort. Toen dan weer hier, dan weer daar vlammetjes opdoken, besloot de brandweer, die intussen was gearriveerd, radicale maatregelen te nemen en het ruim onder water te zetten. Op de havenkade wierpen de autospuiten 3 en 8 een zevental grote stralen in het bran dende ruim, terwijl langszijde in de haven de blusboten havendienst VI en III voor een gelijke toevoer van water aan de andere zijde borgden. De buitenkant van het schip, ter plaatse vani de brand, werd flink nat gehoudeni. Om tien uur was het ruim volgepompt en was alle gevaar geweken. De oorzaak van de brand is niet bekend. Het schip was Zondag j.i. uit Hamburg te Rotterdam gearriveerd en er was Maartdag zowel overdag als 's nachts op het schip gewerkt. De „Eemdijk" zelf heft geen noemenswaardige schade opgelopen. noodzakelijke behoefte aan de scheepsruimte voor het vervoer van goederen, olie en passagiers en voor de visserij. Van Geallieerde zijde is te Frankfort verklaard, dat men in enkele bijzonder dringende geval len zal toestaan, dat ook schepen van grotere inhoud en snelheid worden gebouwd dan tot dusver geoorloofd was. Namens de Britse scheepvaart zou reeds bij de Engelse regering tegen dit bouwprogramma gepro testeerd zijn. Men vreest n.l. dat West-Duits Land weer een con current op scheepvaartgebied zal worden, en dat de Duitse werven goedkoper schepen zullen kunnen bouwen en repareren dan de Brit se werven. De drie mogcndhedencommissie, die zich op grond van de over eenkomst van Washington met de Duitse scheepsbouw bezig houdt, is Maandag voor de eerste maal in Londen bijeengekomen. Naar uit Londen wordt bericht, heb ben voor Groot-Brittannië 10 en voor Amerika en Frankrijk ieder 6 vertegenwoordigers in de com missie ziting genomen. De com- misie zal de West-Duitse mili taire gouverneurs binnen drie maanden aanbevelingen voorleg gen. het woord voeren. Aan deze twee sprekers zijn visa uitgereikt. He: Zweedse motorschip „Inge borg" is Maandagnacht in het Kattegat op een mijn gelopen. Twee opvarenden kwamen hierbij om het leven. Twee anderen, on der wie een vrouw, werden gered. Het schip is gezonken. RECHTZAKEN. Arrondissements-Reohtbank te Middelburg Ter zitting van Vrijdag j.l. werden de volgende zaken behan deld: W. K„ 21 jaar, patates-frites- bakker te Axel, werd ten laste gelegd, dat hij zijn broer J. K. mishandelde door hem vuistsla gen in het gelaat te geven en hem tegen de benen te schoppen. De Officier van Justitie eiste 1 jaar gev. straf in deze zaak, welke is gevoegd bij een andere zaak tegen verd., waarbij hij zich wegens een zedendelict had te verantwoorden. L. S., 24 jaar, landarbeider te Biervliet, had zich te verant woorden wegens diefstal van 70 en een portefeuille, met 24,50. Verd. die begin Januari 1948 was veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf voorw. met 3 jaar proeftijd, had zich enige tijd schuil weten te houden, zodat hij pas thans terecht stond. Verd. bekende. Eis 6 maanden gev. straf met aftrek voorarrest. Uitspraak in alle zaken 29 Juli. (Z. Dgbld.) President Arevalo van Guate mala heeft Maandag de nojoditoe stand afgekondigd. Maandag avond is in de hoofdstad hevig ge- scho( len. Door machinegeweervuur zijn de opperbevelhebber van1 de strijdkrachten, kolonel Francisco Arana, en een hoge politiefunctio naris gedood, zo is door oogge tuigen meegedeeld. Hierna braken) onder de man schappen van het leger gevechten uit. De P.T.T.-diensten zijn gestaakt in de hoofdstad. Het paleis van de president dat streng wordt bewaakt, is door vliegtuigen met machinegeweren beschoten. President Arevalo heeft bij decreet degrondwet voor een periode van 30 dagen buiten wer king gesteld. Volgens te Kanton uit Tsjang- sja, de hoofdstad van de provin cie Hoenan, ontvangen berich ten, welke afkomstig zijn van een gewoonlijk betrouwbare bron, zijn Chinese communis tische legers die uit de hoofd stad van de provincie Kiangsi, Nantsjang, in Zuid-Westelijke richting zijn opgerukt, de pro vincie Hoenan op twee punten binnengedrongen. Gemeld wordt, dat het com munistische offensief voort duurt. De regeringen der drie Weste lijke bezettingsmogendheden wer ken op het ogenblik een bouw programma voor de Duitse scheepvaart uit, dat beoogt te Dr. Frantisek Kovar„ patriarch van. de Tsjecho-Slowaakse ortho doxe kerk, verklaarde Maandag', dat de Nederlandse regering, die slechts één visum aan de kerk had vers rekt om een. bijeenkomst in Amsterdam bij te wonen be vreesd was, dat die Tsjecho-iSlo- waakse afgevaardigden „de waarheid zouden vertellen over de kerk in Tsjcho-Slowakije". Hij zeide, dat indien slechts één af gevaardigde van de kerk de bij eenkomst kon bijwonen het congres van de wereldfederatie voor vrij Christendom en gods dienstvrijheid, dat op 19_ Juli zal beginnen niemand zou gaan. De Tsjecho-Slowaakse ortho doxe kerk werd in 1920 gesticht toen een deel van de Rooms- Katholieke geestelijkheid zich aan het gezag van de Paus onttrok. De kerk heeft nog de Katholieke ritus behalve dat het celibaat voor priesters niét geldit en zegit 1.000.000 leden te ellen. Van officiële zijde deelde men het ANP, naar aanleiding van dit bericht het volgende mede: Blij kens opgaven zouden namens de Tsjecho-Slowaakse orthodoxe kerk Blijkens mededeling van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen is 't verdelgen van de veldmuizen nog buitengewoon moeilijk. Men is hiermede te laat, doordat een aantal boeren uit verschillende streken de ad viezen van de Plantenziektekun- dige Dienst toen het nog niet.te laat was, niet heeft opgevolgd of niet kon opvolgen door gebrek aan arbeidskrachten. Het is nu soms vrijwel onmogelijk een ra dicale verdelging toe te passen. De oplossing zou zijn drie we ken lang gifkorrels te versprei den, doch de boeren hebben hiervoor dit seizoen geen tijd en geen arbeidskrachten beschik baar. Er wordt naar een andere oplossing gezocht en zo is er met het polderbestuur Geldermalsen onderhandeld over inundatie. De polder wordt dan even onder water gezet waardoor de muizen verdrinken. Maar organisato risch is dit plan niet door te voe ren, daar de boeren voor een dergelijke inundatie hun toe stemming moeten geven, alsook de landeigenaars. Bovendien is het problematisch of zulk een inundatie doeltreffend zou kun nen zijn omdat een polder niet overal hetzelfde- niveau heeft. Hierdoor zou het water naar 'n bepaalde hoek gaan, waardoor grote schade aan het land zou kunnen worden toegebracht en de verplaatsingsmogelijkheden van de muizen groter zouden worden. Een ander plan wordt thans beproefd n.l. een kunstmatig be vloeien. Dit gebeurt door de Hei demaatschappij, die b.v. bij He- del reeds kleine pèrcelen onder water heeft gezet, waardoor de aanwezige muizenbevolking is uitgeroeid. De bevloeiïng ge schiedt met een pomp van een sloot uit en heeft dit voordeel, dat het ofschoon duurder dan het leggen van gif korrels (de kosten hiervan zijn 40 per ha) geen extra arbeidskrachten vraagt, terwijl bovendien het grasland meteen bevloeid is, zo dat het door de muizen kaalge vreten oppervlakte binnen een week weer groeimogelijkheden heeft. In ieder geval is de be strijding van de muizen op het ogenblik in een experimenteel stadium en afgewacht moet worden of er resultaten worden bereikt. Over het algemeen, zo deelde de Plantenziektekundige Dienst verder mee, zijn het steeds dezelfde boeren en de zelfde streken, die het meest van de muizenplaag te lijden heb ben. Dit moet voornamelijk worden toegeschreven aan be paalde nalatigheid van deze boeren, ten aanzien van de zorg voor hun land. VOETBAL. COMPETITIE-INDEUN G. Voor h! si zoen. 1949 1.950 zijn, volgens de Sportkroniek, in district IV de elftallen in de Tweede Klasse B als volgt inge deeld: Alliance, De Baronie DNL, DOSKO, Goes, Hero, Internos, ftKTW, Rood Wilt W, SET, Vlissingen, De Zeeuwen, Derde Klasse E; Aardenburg, Axel, Breskêns, Clinge* Corn Boys, Hontenossë, Hoofdplaat, Oostburg, Ria W, Sluiskil, S een en Terneuzen. Vierde Klasse G: Biervliet, EMM, Hulst, Ierseke, De Patrij zen, Robur, iSchoondijke, IJzen- dijke. Res. 2e kl. D.Alliance 2, Axel 2, Breskens 2, BSC 2, DOSKO 2, Goes 2, Middelburg 2, Ternteuzen 2, Vlissingen 2, Zameravcjudvoetbal De zomeravondvoetbalwedstrij- den blijken zeer in de smaak te vallen van het publiek, want nog steeds groeit de belangstel ling. Zo schatten wij het aantal toeschouwers, dat getuige was van de ontmoeting Driewegen „De Hoop," op ruim 500. De geheel in het blauw gesto ken Driewegenaren bleken voor het bedrijf self tal van „De Hoop" té sterk, en wonnen overtuigend met 40, nadat de rust was in gegaan met een 30 voorsprong. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Na de afmattende strijd van Maandag verschenen de 62 over gebleven renners gisterenmorgen om 6 uur 50 aan de start voor de rit van Briancon naar St. Vincent d'Aosfca. Bartali, de drager van de gele trui, ging onmiddellijk naar voren en bleef daar tijdens de klim naar de Col van de Mont Genevre, welke hij als eerste pas seerde voor Robic. Er werd vrij kalm gereden want de favorieten spaarden zich voor de grote hin dernissen diie op het program stonden, de Iseran en de kleine Sint Bernhard. Gedurende de lange afdaling van deze Col reden Lauredi en Pasquini zich los en te Cesana Torinese hadden zij 15 sec. voor sprong. Ze werden spoedig ach terhaald, maar nu ontsnapten Keteleer en Ricci, bij wie zich la ter Pezzi voegde. In de buurt van Susa (55 km) had Pezzi de twee anderen achter zich gelaten. Hij passeerde het dorpje met 40 sec. voorsprong- op Keteleer en Pezzi, en 2 min. 15 sec. op het peloton. De eerste hellingen van de Mont, Oenis werden Keteleer noodlottig. Ilrj zakte af en werd in het kop- igToepje vervangen door Geminia- ni (Frankrijk A) en Tacca (lie de France). De twee Fransen wisten vervolgens Ricci en Pezzi te lossen en op het hoogste punt van de Ooi kwam Tacca het eerst door met een lengte voor sprong op peminiani. Bijnia 2% minuut later passeerde een pelo ton met Bartali, Marinelli, Coppi, Apo Lazarides en Ockers, die op 10 seconden gevolgd werden door een ander groepje waarbij zich o.m. Dupont bevond. Over een afstand van 10 ion ging het nu omlaag naar Lanslébourg (92 km) en toen presenteerden zich de eerste glooiingen van de Ise ran. Te Bonneval, 1835 meter hoog en 15 km van de top, kreeg Geminiani last van zijn derail- leur, zodat hij Tacca moest laten gaan. Was het weer bjj het vertrek uit Briancon niet sleqht geweest, thans liet het veel te wenseü. Het was ijskoud en er stond een harde tegenwind die de renners ten zeerste hinderde. Vier kilometer beneden 't hoog ste punt had Tacca meer dan drie minuten voorsprong op een groep van 7 renners, te weten, Coppi, Bartali, Miarinelli, Robic, Aesch- limann, Ockers en Dupont. He laas kreeg hij op het kritieke moment, nog slechts enkele hon derden meters voor de mijlpaal, een lekke band die hem niet slechts enkele kostbare minuten deed verliezen maar hem óók een morele opstopper gaf. Het gevolg was dat hij het hoogste punt wel als eerste passeerde, maar dat zijn voorsprong van 3 tot 4 minu ten geslonken was tot 30 secon den op Coppi, die zijn compag nons gelost had Op 45 secon den volgde Robic, op 1 minuut Bartali en Ockers. Daarna kwa men nog tal van andere renners, wier onderlinge positie weinig verschilden. Over een afstand van 47 kilo meter daalde men nu ononderbro ken tot Seez (172 km) dat 1800 meter lager ligt. Onderweg had een hergroepering plaats en te Seez was een peloton van 13 man gevormd onder wie Coppi, Barta li, Ockers, Tacca, Apo Lazarides en Roic. b Met een achterstand van ruim 4 minuten passeerden Mathieu, Cbgan, Sciardus en Geminiani. De laatste hindernis, de 30 km lange hellingen van de kleine St. Bern hard, moest nu genomen worden. Men was 35 minuten achter op het tijdschema. Van de 17e étappe, Briancon St. Vincent d'Aosta luidt de uit slag: 1. Coppi (Italië) 9 uur 08 min. 43 sec.; 2. Bartali (Italië) 9.13.43; 3. Robic (West-Noord) 9.19.43; 4. Ockers (België A) 5. Marinelli (He de France); 6. De Mulder (België B)7. Dupont (België B) 8. Aesrhlimann (Zw.); 9. Gold- schmidt (Luxemb.) allen dezelf de tijd als Robic; 10. Apo Lazari des (Fr.) 9.23.22. Algemeen klassement- Na de 17e étappe van de ronde van Frankrijk luidt het algemeen klassement: 1. Coppi (Italië) 116 uur 49 min. 48 sec.; 2. Bartali (Italië) 116.53.41; 3. Marinelli (lie de France) 117.01.56; 4. Ockers (Bel gië) 117.08.00; 5. Robic (West- Noord) 117.10.58; 6. Dupont (Bel gië B) 117.13.36; 7. Magni (Ita lië B) 117.17.20; 8. Apo Lazari des (Fr.) 117.20.28 9. Gold- schmidt (Luxemburg) 117.26.12; 10. Cogan (W.-Noord) 117.38.06; 11. Kubler (Zw.) 117.45.23. Opgegeven heblben; Peverellie (Italië B), Massal (Centraal Z.- West) en Fachleitner (Z.-West). orraiAnu UIOOIAC IWUICJAMllgTRi, U» ken zijn bij de kwestie van de Londense havens, uit het land gezet zullen worden. Minister Ede verklaarde in het Lagerhuis: Donderdag werd mij medege deeld, dat drie vreemdelingen met communistische betrekkin- Ede antwoordde, dat hij in deze kwestie niet onder pressie had gehandeld. Verder zeide hij, dat, voorzover hij wist, deze drie vreemdelingen de eerste waren, die zich met de kwes tie der havenarbeiders hadden ingelaten. resteerd. Volgens een officiële Britse ver klaring kwam Mueller juist uit een zuiveringsgerechtshof waar- vdor hij moest verschijnen, toen hü door 40 bot i 50 personen werd aangevallen. (Naar aanleiding 'hiervan werdeh 31 personen ge arresteerd. aan zijn badcostuum, als over winnaar uit de strijd want de journalisten bleken de driemaal twee kilometer niet te kunnen volmaken. Dr. Kolb heeft thans duizend mark uitgeloofd voor elke collega, die hem het proef-I pet s.s" „Hersïlïa". stuk nadoet. ten S ugrustus. f MAANSTANDEN. 11 Maan Ond. Opk. Ond 20.45 1.24 19.48 20.43 2.21 20.38 20.42 3.35 21.13 20.40 5.02 21.38 20.39 6.32 21.56 20.37 8.03 22.10 20.36 9.32 22.22 20.34 10.59 22.34 20.33 12.25 22 48 ieid kan worden ver- ritse document wordt van 1940 daterend de opperste Sowjet l, waarin wordt vèr- absenteïsme van ar- woonlijk wordt be de betrokken wer- ;arbeid te laten ver- de plaats, waar zij werk zijn gesteld", van de Britse dele- s conomische en so- der Verenigde Naties hts ondergeschikt is ;mene vergadering verder nog dat men g is, dat zich in de ir het verrichten van id in de Sowjet-Unie ien millioen personen ïetgeen ongeveer tien van alle werkende burgers van Sowjet- Dp deze wiize werden amides gebouwd", al- Smith, „namelijk met ring van slavenar- p deze wijze worden Irukwekkende zoveel- nen van de Sowjet- loerd. Het geheel is zo i, dat ik denk dat nie- ;eloven zou, indien wij er niet voor ons had- ;rklaarde verder nog, htste behandeling ten ,n personen, wier zaak )ek was en die aan opsluiting" werden en, doch niet aan hen waren veroordeeld. ;russisch stelsel is er- arbeiders te verkrij- afgelegen gebieden, nen op normale wijze dskrachten zou kun- jgen" Iers der daarvoor in tg komende godsdien- bet gemene recht af regelingen getroffen s Schermerhorn (Arb.) amendement in be- deze passage te laten met het oog op het ig echtscheidingsrecht amieten. De heer Van ing ondersteunde dit ;nt. ster persisteerde ech- /oorgesteldle tekst, ge- overleg met de Suri- ■legatie. e heer Schermerhorn Ier had voorgesteld in „de voltrekking des in de voorgedragen ezen „het huwelijks- erd dit amendement en met 61 tegen 8 (7 A.R. e.i de heer De Kort (K.V.P.) ver en amendement, be- in de onderwijspara- lezen„Het bijzonder vormend lager onder ede de opleiding van en daartoe, welke aan landsverordening te oorwaarden voldoen, lar dezelfde maatstaf >enbaar onderwijs uit re kas bekostigd. De dening stelt voor- 'ast, waarop voor het algemeen vormend r en voorbereidend 5rwijs bijdragen uit de sas worden verleend", iter ontried het amen- nendement-De Kort enomen met 52 tegen n. Tegen stemden de t de Partij van de Ar- lve de heer Willems ,N. ontwerp werd met al- stemmen aanvaard. lotwoord nu de eind- i het parlementaire eikt, zeide de voorzit- et recès zal worden in voor een openbaar h debat vóór de ronde entie. Dat zal niet n dan Donderdag 11 maar waarschijnlijk iets later worden. Naar Indonesië vertrekt op 30 Juli a.s. het .m.s. ,Blitar". Met dit schip kan post worden meegezon den mits deze uiterlijk 28 dezer op de bus is gedaan. Naar Suriname vertrekt 5 Aug. Uiterlijk pos- m Cduwelaerts taak ëindigd. ik is geëindigd" aldus informateur, de heer ;laert. gisterenavond sten mede. „Anderen srk nu moeten voort- welaert zeide voorts, ns-Regent thans een zal benoemen. Hij at dit niet voor he- 1 het geval zou zijn. taak van de forma- ia te gaan of de mo tet het vormen ener estaat. „Ik geloof dat ikheid inderdaad be- besprekingen hebben ijke mate kunnen bij- de opheldering van unt der partijen in de estie en. naar ik ver een zekere toenade- i die standpunten te- Inen brengen". Het kabinet van de Prins-Re gent deelde gisteravond mede: „De Prins-Regerheeft de heer Van Cauwelaert ontvangen, die verslag heeft uitgebracht over de uitvoering van zijn opdracht Op zijn verzoek heeft de Prins- ontheven".m Va" Zijn opdracht

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3