a; Dr. Van Royen te Djogjal aangekomen Ook India heft landingsverbod voor K. L. M. op Brief van de Minister van Oorlog aan zieke repatriërende militairen De Londense havenstaking DINSDAG 19 JULI 1949. Dr. Van Royen terug uit Djogja Last van zenuwen? De Nederl. automobilist in Zwitserland Arrestatie van functionarissen in de Sowjet-zöne? Vrijlatlng van de prijzen van electrotechnlsche artikelen De Belgische Kabinetscrisis HOOGWATER De verzekering tegen vliegtuigongevallen Wanordelijkheden in Florida Bezoek Belgisch smaldeel aan Antwerpen Dsense voetbalclub aan gevaar ontsnapt Als U drinkwater vermorst met schrobben en schuren, Geschiedt dat met water, bestemd voor Uw buren! Publicaties uit geheime archieven van Hitier Rapport centraal bureau van de Amerikaanse geheime dienst maanstanden. «ging Terneuzen "TTÜÏ 12:37 Walsoorden 0.54 1.27 24 JULI. v.m. n.m. Breskens 0.26 12.53 Terneuzen 1.01 1.28 Walsoorden 1.51 2.18 leringscrisis in België Frankering bij Abonnement: Terncuzen UEERS VERWACHTING medegedeeld door het K.N.M. I. te De Bilt, geldig van Dins dagochtend tot -avond. Afnemend buiig. Over het algemeen veel be wolking maar afnemend bui ig. Meest matige wind tussen West en Noordwest. Nog enige verdere daling van tempera tuur. EEUW 5e Jaargang No- 1168 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. Zondagochtend tegen half elf is het K. L. M.-toestel niet het ge zelschap onder leiding van Dr. Van Royen aangekomen op Ma- guwo, het vliegveld van Djokja, waar het werd verwelkomd door de te Djokja aanwezige leden der Republikeinse delegatie. Met de heer Van Royen reisden de heren Koets, Blcwn, De Reus, Gieben, 's Jacob, Van Schelle en Van Goudoever, aldus meldt de corres pondent van Aneta te Djokja. Ter ere van de Nederlandse gasten zou Zondagavond een receptie worden gegeven. Voorts zal wor den getracht, contact te verkrij gen met de Republikeinse mili taire leiders, teneinde te komen tot een spoedige oplossing van de kwestie van het "taken van het vuren. Dr. Van Royen, die gistermid dag is teruggekeerd van zijn één- daags bezoek aan Djogja, heeft verklaard, dat dit bezoek ,,zeer bevredigend" was. Op een desbe treffende vraag antwoordde hij, dat er besprekingen zijn gevoerd, die tot vooruitgang zullen bijdra gen. De correspondent van Aneta te Djogja meldt, dat Dr. Van Royen o.a. heeft gesproken met Sukar no, Hatta, Hadji Agussalim, kolo nel Suanatupang en de Sultan van Djogja. Op een persconferentie te Djog ja heeft Dr. Van Royen o.m. vef- Iklaard: ,,Het staat absoluut vast, dat de souveredniteitsoverdracht zal plaats hebben. De vraag is wanneer dï' zal gebeuren. De beide delegaties doen hun best de Ronde Tafelconferentie zo gauw mogelijk te doen aanvan gen. Tot dusverre is alles vlot verlopen. Het is jammer, dat er enige verklaringen zijn. geweest, die er niet bepaald toe hebben bijgedragen om de publieke opi nie te bevorderen". In antwoord op vragen van de journalisten, zeide Dr. Van Royen o.a.: Het wederzijds vertrouwen mal worden hersteld. Samen werking is een voornaam ding, wil het land Straks een interna tionaal peil bereiken. De souve- Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. In Zwitserland wjprdt emutig geklaagd over het gedrag van vreemde autoniobilisten. In ver band hiermede vestigt de K.N. A.C. de bijzondere aandacht op enkele afwijkende verkeersbepa- lingen in dat land. Het snelver keer heeft geen voorrang op langzaam verkeer, overigens keurt, men er het systeem van voor rangswegen als bij ons. De voorrangswegen zijn aange duid door richtingborden in blau we kleur met witte letters en wegnummer. Trams hebben voor rang op motorverkeer. Voor per- sonenauto'is is geen maximum snelheid voorgeschreven, de be stuurder moet altijd meester blij ven van zijn voertuig. Op berg wegen moet de snelheid worden gematigd en. bij onoverzichtelijke bochten zodanig worden gereden, dat binnen 6 meter kan worden stilgestaan. Indien op bergwegen! moeilijkheden1 ontstaan bij het passeren met het dalende voer tuig stilhouden. Bij stilstaan op steile hellingen moet bij het stij gen de eerste versnelling worden ingeschakeld1, bij het dalen de ach teruit. Tn verlichte bebouwde kommen is verblindende verlichting verbo den, is de openbare verlichting goed dan moeten stadlichten wor den gebruikt. Voetgangersbver- gangen moeten worden gerespec teerd. reiniteit zal onvoorwaardelijk en reëel zijn. De Unie zal gebaseerd zijn op een gelijkwaardig en vrij willig partnerschap. Er zal geen superstaat bestaan. Men hoopt, dat de inter-Indonesische confe rentie zo spoedig mogelijk af loopt, opdat alles volgens pro gram kan geschieden. De richt lijn voor de Ronde Tafelconferen tie is, dat zij 1 Augustus zal be ginnen en ongeveer twee maan den zal duren. Het is de bedoeling vóór het einde van het jaar de overdracht te doen plaats hébben, waarbij het nodig is, dat er geen vacuum ontstaat. Dr. Van Royen zei,dat hij vernomen had, dat Hatta de Republikeinse delegatie zal leiden. In dat geval zal de Nederlandse delegatie door een minister geleid worden. Dr. Van Royen zeide tenslotte, dat hij hoopte, dat ook „mijn. collega Mr. Rum" in de Republikeinse dele gatie zal wordien opgenomen. hof van de Socialistische Eén- heidspartij. Paul Mueller, burgemeester van Zeickay in Saksen zou gearres teerd zijn wegens „bourgeois- tendenties," evenals Fritz We ber, het hoofd van de financiën van genoemde stad, die echter tijdens de ondervraging uit het raam van een tweede verdieping sprong en de dood vond. De onder Amerikaanse contro le staande „Der Abend," meldt, dat verscheidene hooggeplaatste functionarissen in de Sow jet- Russische zóne zijn gearresteerd en dat één hunner zelfmoord heeft gepleegd. Van officiële zijde kon geen bevestiging van dit bericht verkregen worden. Volgens „Der Abend" is Prof. Hermann Henselmann, direc teur van de Kunstacademie te Weimar, in Thüringen, te Ber lijn gearresteerd tijdens bespre kingen met onderwijs-autoritei- ten van de Sowjet-zöne en naar Erfurt gebracht voor berechting op beschuldiging van corruptie door een disciplinair gerechts- In de Staatscourant van gis teren is o.a. een beschikking van de Minister van Economische Zaken gepubliceerd, volgens welke, met ingang van heden al le prijzen van electrotechnische artikelen worden vrijgelaten met uitzondering van: draad en ka bel voor geleiding van electrisch arbeidsvermogen; sterkstroom- schakelapparatuur tot en met 60 Amp.; telegrafie- en telefo- nie-apparatuur; materiaal voor radiozender, versterkers met 100 V A of hoger; programmakiezers en luidsprekers voor radiodistri butie en uitsluitend voor open baar verkeer bestemd ontvang- materiaal. Gistermorgen heeft de Kabi netsformateur Van Cauwelaert een liberale delegatie ontvan gen, die de informateur inlicht te over de strekking van de mo tie, die Zondag door het partij bestuur van de liberale partij is opgesteld. Na het onderhoud met de heer Van Cauwelaert verklaarden de liberale vertegenwoordigers te genover de pers, dat zij de in formateur weer zouden ontmoe ten na diens onderhoud, dat des Na Pakistan heeft thans ook de regering van India aan de K.L.M. wederom de nodige faciliteiten verleend om de luchtvertoinding Nederland-Indonesië via de oude route te herstellen. De K.L.M. zal daarom van 20 Juli a.s. af om te beginnen haar driemaal wekelijkse dienst via Mauritius verleggen over Cairo, Basrah, Karachi, Calcutta, Bang kok, Singapore (tweemaal per week) naar Batavia. De Con stellations zullen dus tot nader datum op Maandag, Woensdag en Vrijdag van schiphol vertrekken en resp. Donderdag, Zaterdag en Maandag te Batavia aankomen. Vertrekdagen uit Batavia blijven voorlopig Maandag] Woensdag en Zaterdag. Aankomstdagen Schip hol Woensdag, Vrijdag en Maan dag. Door het herstel van de oude beproefde route is het weer mogelijk om uitbreiding te geven aan. het vervoer van passagiers, Breskens Terneuzen Walsoorden 19 JULI v.m. n.m. 7.53 8.12 8.28 8.47 9.18 9.37 Naar aanleiding van recente berichten in de pers wordt van de zijde van de K. L. M. het volgen de medegedeeld: De mening, dat passagiers van de K. L. M. of van andere bij de I.A.T.A. aangesloten internatio nale luchtvaartmaatschappijen automatisch zouden zijn verzekerd tegen ongevallen, is niet juist, zodat men niet kan rekenen op een automatische uitkering' van een bepaald bedrag ingeval van een ongeluk. Uiteraard heeft de K.L.M. zich wel door een verze kering gedekt tegen aanspraken wogens haar eventuële wettelijke aansprakelijkheid zoals deze is ge regeld bij de conventie van War schau of andere toepasselijke wettelijke bepalingen. In principe is deze aansprakelijkheid geba seerd op schuld, zodat derhalve vóór dat de oorzaken van een ongeluk na afloop van het offi ciële onderzoek voldoende zijn komen vast te staan, hieromtrent geen definitief oordeel kan ge vormd worden. post en vracht, niet alleen uit Nederland maar ook uit alle delen van Europa en vooral Noord- Amerika. Het ligt in de bedoe ling van de K.LjM. om zo spoedig mogelijk de frequentie op te voe ren tot een vier- en daarna tot 'n 5 maal wekelijkse dienst. Hier omtrent zullen nadere mededelin gen volgen. Zodra de vijfmaal wekelijkse dienst zal zijn inge voerd, zal éénmaal per week ook de Libanon (Damascus) in) het schema worden opgenomen. De overige diénsten gaan via de bo vengenoemde route. Door de opnieuw gegeven toe stemmingen komt de K.L.M. na zeven maanden dus weer op haar reeds ruim dertig jaar bekende route .terug. middags zou plaats hebben met de 12 gemachtigden der C.V.P. De voorzitter der liberale par tij, Motz, liet verder doorsche meren, dat de crisis nog lang zou kunnen duren. „De heer Van Cauwelaert is voornemens op elk gebied vast omlijnde voorstellen te doen," aldus de heer Motz, die er aan toevoegde, „dat er evenmin spra ke is de onderhandelingen af te breken als van in het vage een overeenkomst te sluiten." Besprekingen met Liberalen duren voort. De informateur, Van Cauwe laert, heeft de journalisten gis teravond meegedeeld, dat de on derhandelingen met de Libera len voortduren. Dit was mogelijk door de vorm van het Liberale antwoord, waarin overigens de voorstellen van Van Cauwelaert in hun tegenwoordige formule ring werden afgewezen, en door de mondelinge toelichting, die de Liberale gedelegeerden gister aan de informateur hebben ver strekt. Zij hebben namelijk ver klaard, de besprekingen niet te willen afbreken en het contact te willen handhaven. Derhalve worden de onderhandelingen met de Liberalen over alle pun ten van Van Cauwelaerts pro gramma voortgezet. Anders is dit met de Socialis ten. De informateur zeide, naar aanleiding van het Socialistische antwoord op het ogenblik geen practische mogelijkheid tot voortzetting van het overleg te zien. Hij zal echter gaarne be reid zijn tot hernieuwd contact als de loop der besprekingen met de Liberalen daartoe aanleiding zou geven. Ten aanzien van zijn voorstel ter oplossing van de Konings kwestie merkte Van Cauwelaert op, dat dit in zekere kringen niet geheel juist is geïnterpre teerd. Zijn voorstel als geheel is niet bedoeld „a prendre ou a laisser" maar als basis voor de onderhandelingen. Enige ele menten uit het voorstel zijn echter niet voor wijzigingen vat baar. Zo staat het voor de infor mateur vast, dat het Konings- vraagstuk geen uitstel gedoogt, dat 's Konings onmogelijkheid tot regeren een einde heeft ge nomen, dat 't de plicht der Ka mers is, daarover te beslissen en dat een volksraadpleging geen volksstemming mag worden. Op de vraag, wat hij dacht van zijn kansen tot slagen, antwoordde Van Cauwelaert: „Ik zou met Willem de Zwijger willen zeg gen: slagen is geenszins nodig om te volharden. De toestand is op het ogenblik iet of wat neve lig. Maar u weet, dat op een mis tige ochtend vaak een stralende dag volgt". De Minister van Oorlog, Mr. W. F. Schokking, heeft zich gis teren in een brief die door hem persoonlijk ondertekend was, ge wend tot de repatriërende mili tairen, die in de ziekenboeg van de „Kota Inten" vertoefden, wjelk schip gisterenmorgen de haven van Rotterdam binnen liep. „Het is mijn gewoonte", aldus de Minister in deze brief, „om, wanneer er een schip met repa triërende militairen voor de ka de ligt, na het Wilhelmus en de toespraken, mij aan boord te be geven om de kapitein te begroe ten en te bedanken voor zijn goede zorgen, en daarna de ge wonde en zieke militairen zoveel Te Tavares in de Amerikaan se stad Florida zijn aanvallen op de negerbevolking gedaan. Een menigte van 100 man wil de de plaatselijke gevangenis be stormen, waar twee jonge ne gers gevangen zaten, beschul digd van roof en het ontvoeren van een blanke vrouw. De she riff, die op de stoep van de ge vangenis zat toen de zwaar ge wapende bende aankwam, slaagde er na een uur „snel pra ten" in de aanvallers te doen ge loven, dat de negers naar een andere gevangenis waren over gebracht. Op de terugtocht vuurden de aanvallers schoten af op een ne gercafé en het huis van een ne ger. Alle negers uit de naaste om geving, 400 in getal, zijn met vrachtwagens naar omliggende steden gebracht in het belang van hun veiligheid. mogelijk te spreken en de hand te drukken. Ik weet n.l. dat de loudspeaker het welkomstwoord niet tot de ziekeboeg kunnen la ten doordringen. Hoewel ik mij heb laten herinenten, heb ik, zij het node, toch gemeend te moe ten voldoen aan het dringend verzoek van de Inspecteur van de geneeskundige dienst van de Zeemacht, om mij niet aan boord te begeven". In dit schrijven dankt de Mi nister de militairen namens de Regering voor alles wat zij heb ben gepresteerd en hoopte, dat zij, na slechts korte tijd van ver dere verpleging en behandeling spoedig weer geheel hersteld, eindelijk in de kring der hun-^ nen kunnen terugkeren. Hij sprak voorts de wens uit dat het hen allen voorspoedig zou gaan in hun carrière. In dit schrijven deelde de Minister de zieken mede, door welke autori teiten ter verwelkoming aan de kade het woord was gevoerd. Volgens de „Demiere He ure" zal Woensdag een flottielje van de Belgische zeemacht, die de Schelde van de Noordzee uit op vaart, in de haven van Antwer pen aankomen. Dit bezoeik, zo voegt het blad er aan toe, zal op een tastbare wijze tot uiting brengen dat de Nederlanders het verbod van doortocht, dat bij het verdrag van 1839 aan de Belgische oorlogs marine was opgelegd, hebben in getrokken. Hét heeft dus een grote historische betekenis. De flottielje, onder bevel van korvet- kapitein Delforge, zeil bestaan uit het fregat „Luitenant Billiet" en vier mijnenvegers. Of de vaart zulk een grote his torische betekenis heeft als het Belgische iblad wil doen blijken, staat nog te bezien, zo verneemt het A.N.P. te 's-Gravenhage in marinek ringen. Alhier is wel bekend, dat aan alle maritieme commandanten en 't loodswezen in Vlissingen mede deling van 't voorgenomen bezoek is gedaan. Dit geschiedt overigens altijd, wanneer buitenlandse oor logsschepen passeren; vooral met het oog op eventueel te brengen eerbetoon, zoals dét over de ge hele wereld bij de marine gebrui kelijk is. Toen de Deense voetbalclub Boldkluben uit Kopenhagen na afloop van de match tegen R.K.C. Zondag weer per bus van het terrein vertrok, is zij op het nippertje aan een groot gevaar ontsnapt. Want op het ogenblik, dat de bus de onbewaakte over weg bij de Putstraat te Waalwijk overstak, naderde een trein uit de richting Den Bosch. Door krachtig remmen kon de machi nist voorkomen, dat.de bus niet werd geraakt, waarmede hij on getwijfeld een zeer ernstig on geval heeft kunnen voorkomen. De chauffeur van de bus had de trein niet gezien en wist boven dien niet, dat de overweg onbe waakt was. N.V- Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen". De betrokken, documenten zijn gekozen uit een partij van vier honderd ton Duitse diplomatieke stukken. Er blijkt uit, dat de Duitsers, in de periode van de Brits-Franjse pogingen om aan Hitiers eisen tegemoet te komen, Groot-Brittannië als hun gevaar lijkste vijand beschouwden. De Russen waren, naar de opvatting van de Duitsers bevreesd voor de Duitse wapens en: gedesillusio neerd over de Westerse democra tieën en zouden daarom een! ac- coord met de Duitsers hébben wil len sluiten. Volgens de Uitgevers zijn in de thans gepubliceerde 799 documen ten de motieven te vinden voor Hitiers besluit om Oostenrijk en Tjecho-Slowakije welke lam den hij, naar bij het proces te Neurenberg gebleken is ui') het bekende memorandum van Oss- bach, aanvankelijk in de jaren 194345 had willen aanvallen eerder aan te pakken. In, November 1937 rapporteerde de Duitse ambassadeur in Oos tenrijk, Franz Von Papen: ,,Hier in Wenen is het een ieder duide lijk, dat de Oostenrijks-Duitse kwestie aan Londen slechts zeer weinig belang inboezemt: de be sprekingen met Frankrijk zijn daarom beslissend voor ons ver der optreden". Von Neurath noteerde na een onderhoud met de Frarise ambas- saedeur André Francois Ponteet, op 23 'Februari 1938: „Poncet verklaarde, dat Frankrijk er niet in zou kunnen berusten), als wij Oostnrijks onafhankelijkheid aan tastten" en verder: „Poncet is bang, dat Chamberlain zal trach ten, zonder rekening te houden met de Franse belangen, met Ita lië 'en Duitsland tot een accoord te komen". De „Scheepvart-Federatie", een organisatie van Britse reders, heeft gisteren het verzoek van de havenarbeiders-vakverenigingen om pogingen in het werk te stel len tot het arangeren van een bijeenkomst van Canadese reders er stakende Canadese zeelieden, van de hand giewezen. Opnieuw hebben 700 Londense bootwerkers het werk neergelegd; het aantal stakers bedraagt nu 15.341. Op 91 schepen wordt niet en. op acht andere gedeeltelijk gewerkt. De staking der Londen se bootwerkers die, zoals gemeld, is begonnen om steun te verlenen aan de stakende leden der Cana dese zeeliedenvereniging, heeft thans twintig dagen geduurd. In het kader van plannen, opge steld door een vijf leden tellende commissie, welke dóór de rege ring is ingesteld, toen zij Maan dag j.l. de staat van nood afkon digde, zijn thans meer dan 6000 soldaten bezig met het lossen van aan bederf onderhevige goederen. 60 °/o van de bemanning van de „Beaverbrae" een van de twee Canadese schepen, die bij het sta- kiingsgesdhil betrokken zijn verklaarde gisteren dat het schip niet langer „besmet" was. In een brief aan het Britse Ministerie van Arbeid doen de zeelieden een beroep op de Londense havenar beiders ,)dit nutteloze en verkeerd voorgestelde geschil te beëindi gen. Gisteren staakten in totaal 15.341 arbeiders. Op 71 schepen in de haven van Londen wordt niet gewerkt. De Londense re ders verwierpen een voorstel om de Canadese reders en stakende leden van dte Canadese zeelieden unie in een conferentie te vereni gen. De regering houdt nog meer troepen gereed om de 6000 manschappen van het leger en de luchtmacht, die reeds bij 't werk op de schepen zijn ingeschakeld, te versterken. Volgens een rapport van het centraal bureau van de Ameri kaanse geheime dienst aan het congres is van 32 vertegenwoor digers van buitenlandse regerin gen die visa kregen voor de V. S. bekend, dlat zij spiounage-activi- teit in het buitenland gevoerd hebben. Deze 32 personen behoren tot 100 buitenlandse vertegenwoordigers waarover een gerechtelijke se naatscommissie het centrale bu reau van de intelligence onder vraagd heeft. Volgens het ge noemde rapport bevinden er zich onder de 32 personen 29, die als hoge functionarissen van de com munistische partij ingeschreven staan. Zaterdag is een Franse mi litaire Dakota bij Mersa Maitroeh in brand geraakt en neergestort. De negen inzittenden kwamen al len om het leven. Bij het onweer, dat Zaterdag boven Engeland heeft gewoed, zijn 2 kampeerders en 2 vissers om he. leven gekomen. De stortregens hebben overstromingen veroor zaakt en de oogst beschadigd. Maan Opk. Oud 1-24 19.48 2.21 20.38 3.35 21.13 5.02 21.38 6.32 21.56 8.03 22.10 9.32 22.22 10.59 22.34 12.25 22.48 tl Ond. 20.45 20.43 20.42 20.40 20.39 20.37 20.36 20.34 20.33 leid kan worden ver- "itse document wordt van 1940 daterend de opperste Sowjet waarin wordt vèr- absenteïsme van ar- woonlijk wordt be de betrokken wer- ;arbeid te laten ver- de plaats, waar zij werk zijn gesteld", van de Britse dele- 3 conomische en so- der Verenigde Naties hts ondergeschikt is imene vergadering verder nog dat men g is, dat zich in de jr het verrichten van d in de Sowjet-Unie ien millioen personen tetgeen ongeveer tien van alle werkende burgers van Sowjet- Jp deze wijze werden imides gebouwd", al- Smith, „namelijk met ring van slavenar- p deze wijze worden rukwekkende zoveel- nen van de Sowjet- 'oerd. Het geheel is zo dat ik denk dat nie- :eloven zou, indien wij er niet voor ons had- ;rklaarde verder nog, htste behandeling ten n personen, wier zaak >ek was en die aan opsluiting" werden sn, doch niet aan hen waren veroordeeld, russisch stelsel is er- arbeiders te verkrij- afgelegen gebieden, nen op normale wijze dskrachten zou kun- igen." ken zijn bij de kwestie van de Londense havens, uit het land gezet zullen worden. Minister Ede verklaarde in het Lagerhuis: Donderdag werd mij medege deeld, dat drie vreemdelingen met communistische betrekkin- Ede antwoordde, dat hij in deze kwestie niet onder pressie had gehandeld. Verder zeide hij, dat, voorzover hij wist, deze drie vreemdelingen de eerste waren, die zich met de kwes tie der havenarbeiders hadden ingelaten. resteerd. Vcjgens een officiële Britse ver klaring kwam Mueller juist uit een zuiveringsgerechtshof waar vóór hij moestj verschijnen, toen hy door 40 tot 150 personen werd aangevallen. JNaar aanleiding hiervan werdeja 31 personen ge arresteerd. aan zijn badcostuum, aTS over winnaar uit de strijd want de journalisten bleken de driemaal twee kilometer niet te kunnen volmaken. Dr. Kolb heeft thans duizend mark uitgeloofd voor elke collega, die hem het proef stuk nadoet. Naar Indonesië vertrekt op 30 Juli a.s. het .m.s. .Blitar". Met dit schip kan post worden meegezon den mits deze uiterlijk 28 dezer op de bus is gedaan. Naar Suriname vertrekt 5 Aug. het s.s. „Hersilia". Uiterlijk pos ten 3 ogustus. in Cauwelaerts taak ëindigd. ik is geëindigd" aldus informateur, de heer ;laert, gisterenavond sten mede. „Anderen !rk nu moeten voort- welaert zeide voorts, is-Regent thans een zal benoemen. Hij it dit niet voor he- i het geval zou zijn. taak van de forma- la te gaan of de mo tet het vormen ener estaat. „Ik geloof dat ikheid inderdaad be- besprekingen hebben ijke mate kunnen bij- de opheldering van unt der partijen in de estie en. naar ik ver een zekere toenade- die standpunten te- .tonen brengen". Het kabinet van de Prins-Re gent deelde gisteravond mede: „De Prins-Reger; heeft de heer Van Cauwelaert ontvangen, die verslag heeft uitgebracht over de uitvoering van zijn opdracht. Op zfjn verzoek heeft de Prins- Regent hem van zijn opdracht ontheven". Iers der daarvoor in ig komende godsdien - iet gemene recht af regelingen getroffen -#■ Schermerhorn (Arb.) amendement in be- leze passage te laten met het oog op het ig echtscheidingsrecht amieten. De heer Van ng ondersteunde dit int. ster persisteerde ech- 'oorgesteldle tekst, ge- iverleg met de Suri- legatie. e heer Schermerhorn Ier had voorgesteld in „de voltrekking des in de voorgedragen ezen „het huwelijks- srd dit amendement en met 61 tegen 8 (7 A.R. en 3e heer De Kort (K.V.P.) ver en amendement, be- in de onderwijspara- lezen„Het bijzonder vormend lager onder ede de opleiding van en daartoe, welke aan landsverordening te lorwaarden voldoen, lar dezelfde maatstaf ienbaar onderwijs uit re kas bekostigd. De dening stelt voor- ast, waarop voor het algemeen vormend r en voorbereidend )rwijs bijdragen uit de cas worden verleend", ter ontried het amen- iendement-De Kort enomen met 52 tegen n. Tegen stemden de de Partij van de Ar- lve de heer Willems N. ontwerp werd met al- stemmen aanvaard. lotwoord nu de eind- het parlementaire rikt, zeide de voorzit- et recès zal worden in voor een openbaar i debat vóór de ronde entie. Dat zal niet n dan Donderdag 11 maar waarschijnlijk iets later worden.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1