Na de ramp van öe franeker Pakistan heft verbod overvliegen voor Nederlandse vliegtuigen op SMOKKEL IN TIEN-TONNERS Aanbod Canadese Zeeliedenbond DONDERDAG 14 JULI 1949. GERUCHTEN OVER SABO TAGE TEGENGESPROKEN. Rijkspolitie slaat goede siag De wereldraad van kerken te Chichester Duikers der Kon. Marine zullen trachten het wrak van de „Roermond" te bergen Proces tegen Drew Pearson Gebruikt per dag wat emmers water minder, De drinkwatervoorziening ondervindt dan geen hinder! Vervoersmoeilijkheden bij Helmstedt Brieven voor de „Waterman" moeten heden gepost zijn Proces tegen voormalige Duitse ambassadeur HOOGWATER maanstanden. Maan HOOGWATER v.m. 5.09 5.44 6.n Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door hot K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot -avond. Lagere temperaturen Vrij veel bewolking met hier en daar een regen- of onweers bui. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen Noord en Oost. Lagere temperaturen dan gisteren. 5e Jaargang No- 1164 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs per mm 10 ct.minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. DEELNEMING. De voorzitter van de BPO Sul tan Hamid II, heeft in een com muniqué aan de pers verklaard, dat hij „diep geschokt was door de tragediez, die zo plotseling het leven beëindigde van de Ameri kaanse journalisten. Ik kan slechts hopen, dat hun hier be gonnen werk op de een of andere wijze kan worden voortgezet, tot dat een volledig beeld verkregen is van Indonesië". ONDERZOEK. Gisterenmorgen zijn Amerikaan se correspondenten uit New Delhi per vliegtuig vertrokken om te gaan proberen de stoffelijke res ten van de dertien Amerikaanse journalisten, die bij de ramp met de „Franeker"1' zijn omgekomen, te identificeren. Gisteren zou het onderzoek op de 45 lichamen be ginnen, nadat de politie van Bom bay van 33 der lichamen foto's had genomen. Men verwacht, dat de begrafe nis van de dertien journalisten later op de dag van heden op de Europese begraafplaats van Bom bay zal geschieden. Loy Henderson, de Amerikaan se ambassadeur te New Delhi, is gisterenmorgen per vliegtuig naar Bombay vertrokken en bracht een bezoek aan de plaats van de ramp. Hij zou de begrafenis van de jour nalisten bijwonen. Nader wordt gemeld, dat de lijkschouwer heeft toegestemd in een verzoek van de Nederlandse ambassade om de begrafenis van de Nederlandse slachtoffers te doen uitstellen. In verband met de verwachte aankomst van een aarJtal deskun digen uit Amsterdam en New Del hi ter identificatie der slachtof fers, heeft de lijkschouwer er in toegestemd het vervoer van de stoffelijke resten der Nederlandse slachtoffers uit het ziekenhuis te Bomlbay uit te stellen. Loy Henderson, de Amerikaan se ambassadeur te New Delhi, werd gisteren bij de pogingen tot identificatie bijgestaan door drie Aimerikaase journalisten uit New Delhi. Het stoffelijk overschot van de journalisten Knickerbocker en Colving is na een kerkelijke rouwdienst op de begraafpaats te Bombay ter aarde besteld. Vol gens Timberbake, Amerikaans consul te Bombay, is het onmoge lijk het stoffelijk overschot van de omgekomenen per vliegtuig naar de V. S. over te brengen. De algemeen bedrijfsleider van de K. L. M., A. L. Richardson, een der slachtoffers, is gisteren door de Canadese handelsverte genwoordiger te Bombay, R. K. Thompson, als Canadees onder daan geïdentificeerd. K. L. Poeri, die directeur van het bureau lucbbvaartinspectie van de directie voor de burger luchtvaart te New Delhi, heeft een bezoek gebracht aan de plaats van de ramp. Ook zijn functionarissen van de Nederlandse ambassade en van de K. L. M. gearriveerd voor het onderzoek, dat heden geopend zal worden. De stoffelijke resten van zeven van de veertien omgekomen Ame rikanen zullen gecremeerd wor den en de as zal naar de verwan ten in de Verenigde Staten wor den gezonden, aldus de Ameri kaanse consul-generaal te Bom bay, C. H. Timberlake, die hier toe instructie heeft ontvangen van Dean Achcson, de Amer.- kaanse Minister van Buitenland se Zaken, aan wie door de ver wanten een verzoek daartoe is gedaan. Gecremeerd zullen worden de overblijfselen van Nat Barrows (Chicago Daily News), Bertram d"Hulen (New-York Times), Wil liam Newton Scrippo Howard), James Branyon (Houston Post, Texas), miss Elsie Dick (Mutual Broadcasting)George Moorad radio-commenitator uit Port land) en Vincent Mahoney (San Francisco Chronicle). BERGING. Gisteren zijn nog acht lichamen van slachtoffers geborgen; dit maakt tezamen met de drie en dertig, welke Dinsdag reeds naar Bombay zijn overgebracht, in totaal één enl veertig. Naar de overblijfselen van vier der omge komenen wordt nog gezocht. Loy Henderson, de Amerikaanse ambassadeur te New Delhij, heeft van de 33 reeds naar Bombay ge brachte lichamen er tien ge- dentificerd onder welke acht van Amerikaanse journalisten. VERSLAGENHEID IN DE VERENIGDE STATEN. Het eerste nieuws over de ramp met de „Franeker" kwam te laat om in de New-Yorkse ochtend bladen te worden opgenomen, maar de nieuwsuitzending van des morgens 8 uur bracht het ver pletterende bericht aan de ont bijttafels van millioenen Ameri kaanse gezinnen, die de beroemde verslaggevers van naam hadden leren kennen en waarderen. Het nieuws van het verongelukken van deze prominente*journalisten, die een zo representatieve groep vormden als maar mogelijk was, heeft in brede kringen en in alle lagen van de Amerikaanse bevol king verslagenheid gewekt. Door het gebruik in de Ver. Staten om de naam van de jour nalist te vermelden bij zijn arti kel, zijn de groten onder hen veel beter bij het publiek bekend dan elders het geval is. Twee van de slachtoffers, Knickerbocker en Burton Heath, waren winnaars van de Pulitzer-prijs, ongeveer de hoogste onderscheiding die een Amerikaans journalist zich kan verwerven. De meesten der ver ongelukten hebben voor verschil lende bladen en nieuwsorganisa ties gewerkt en zijn daarom bij velen van hun collega's persoon lijk bekend. Op plaatsen waar journalisten vaak bijeenkomen, zoals de Perskamer van het De partement van Buitenlandse Za ken te Washington, heerste gis termorgen een neerslachtige stemming over het verlies van zovele geëerde collega's. De ver eniging van correspondenten bij de Ver. Naties te Lake Success is ijzonder zwaar getroffen door het verlies van haar secretaris Nat Barrows, van de Chicago Daily News. De reactie van Amerikaanse officiële personen werd vertolkt door de Amerikaanse vertegen woordiger bij de Ver. Naties, Warren Austin, die de nadruk legde op „het gevoel van schuld jegens deze mannen, die hun plicht vervulden en ons wilden voorzien van hun onafhankelijke waarnemingen in verband met een van de grootste verzoenings pogingen van de Ver. Naties." Kort nadat de vroege New Yorkse avondbladen met grote koppen meer bijzonderheden over de ramp met de „Franeker" brachten, kwam hot bericht, dat in Califomië ook een passagiers vliegtuig was verongelukt, waar bij 26 mensen om het leven kwa men. Dit maakte de dag wel tot een der zwartste in de geschiede nis van de luchtvaart. Er is „in het geheel geen grond" voor het vermoeden, dat de K.L. M -Constellation Franeker tenge volge van sabotage is veronge lukt, aldus heeft A. G. T. Hardy, de pers- en publiciteitschef van de K.L.M. voor India en het Verre Oosten, gisteren te Eomlbay tegen over verslaggevers verklaard. LAATSTE EER AAN DE SLACHTOFFERS VAN DE „FRANEKER". In een gestage regen zijnI giste ren de lijken van vijf der met de Franeker omgekomen Ameri kaanse journalisten op een Hin doese lijkverbrandingsplaats ge cremeerd. De eerste kist, die met olie werd besmeerd en in de drie me ter hoge vlammen werd geplaatst, was die van mej. Elsie Dick. De kisten van Nat Barrows, Newton, Hulen en Branyon volgden. Waarschijnlijk zullen de stoffe lijke resten van Moorad en Maho ney vandaag gecremeerd worden. Geestelijken van de Rooms- Katholieke, Methodistische en Presbyteriaanse kerken verrich ten de rouwdiensten, omdat het niet mogelijk was de godsdienst van elk der verongelukten vast te stellen. De dienst werd door vele Ame rikaanse en Indiase functionaris sen bijgewoond. De stoffelijke overschotten van Knickkerbocker en Colving wer den volgens de christelijke riten op een begraafplaats te Bombay begraven. Aan de vijf overige Amerikanen is de laatste eer nog niet bewezen, omdat men over hen nog geen instructies uit de Ver. Staten heeft ontvangen. Op verzoek van Dena Acheson, de Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, zullen de assen van de gecremeerden naar Amerika wonden overgebracht. Gisteren zijn nog acht lijken op de heuvel van Ghatkopar ge vonden. Vandaag zal het officiële on derzoek naar de oorzaak van de ramp beginnen. Dr. Pattabhi Sitaramajja, de voorzitter van het Indiase con gres, heeft gisteren te Madras uitdrukking gegeven aan zijn diepe bedroefdheid over de ramp. Hij betuigde zijn „diepste mede leven met de Nederlandse en Amerikaanse regering". De „Madras Hindu" schreef gisteren: „Het is des te tragi scher, dat de ramp geschiedt, nu de vooruitzichten op een Neder lands-Indonesische overeenstem ming beter zijn dra, vele maanden te voren het geval is geweest". Het centraal comité van de Wereldraad van Kerken heeft al le vormen van rassenonderscheid sterk afgekeurd en het protest van de Assemblé te Amsterdam tegen de exploitatie van niet-zelf- besturende volken bevestigd. Clifford Morehouse van de Amerikaanse. Protestantse Epis copaalse kerk, verklaarde, dat de kerken niet gehandeld hadden naar de aanbevelingen van ras- sengelijkheid, die door de Assem blé te Amsterdam waren gedaan. Twee Duitse Lutherse Bisschop pen, Hans Lilje van Hannover en Hans Meiser uit Beieren pleitten krachtig voor onmiddellijke hulp ter leniging van de nood van de tien millioen vluchtelingen, die in West-Duitsland waren „gepropt". Bisschop Einvind Bergerav, Pri maat van Noorwegen, die we gens ziekte niet aanwezig was, zond nog een boodschap aan het comiité, waarin hij verklaart, dat ,,de fundamentele wet van de Schepper" de enige basis van de menselijke rechten en het inter nationale recht was. Baron Van Asbeck, president van de commis sie van kerken voor internatio nale aangelegenheden en profes sor aan de universiteit van Lei den, die de voorstellen van Bis schop Bergerav steunde, noemde de huidige toestand van het in ternationale recht „een wilder nis". Het comité werd medege deeld, dat om vergunning ver zocht was om waarnemers van die Wereldraad van Kerken naar de eerste bijeenkomst van de raad van Europa te zenden. De Rijkspolitie van het gewest Amsterdam heeft wederom een grote smokkelaffaire aan het licht gebracht. Ditmaal betrof 't vrachwagerJs en aanhangwagens van het zware internationale weg verkeer zogenaamde „tien-ton ners". Deze wagens werden ille gaal Nederland ingevoerd en wa ren ten dele van diefstal in het 'buitenland afkomstig. De hoofd schuldigen bleven veilig achter de schermen en lieten het gevaar lijke werk door chauffeurs ver richten. Eenmaal hier in het land aangekomen werden de wagens voorzien van een nieuwe bak en verder onherkenbaar gemaakt. Dan werden zij ingeschakeld in het internationale wegverkeer en zou er wel geen haan meer naar kraaien, meende men. Soms als het nodig was de wagens te revi seren met onderdelen, die hier te lande niet of moeilijk te krijgen waren, werden goederen waar mede de wagenp bevracht waren,, gestolen en verkocht. Uit de op brengst bestreed men dan Se kos ten der reparatie, terwijl bij de politie in het buitenland teneinde zichzelf schoon te praten en te genover de bevrachter gedekt te zijn, aangifte van diefstal werd gedaan. Op deze wijze verdwenen onder andere een grote partij cho coladerepen en een aantal balen suiker. De suikerzakken werden later met zout gevhld. Als alle kruiken ging ook deze zolang te water tot zij barstte. Toen in 1948 de Amsterdamse Rijkspolitie nabij, München een grote smokkelaffaire in sigaret ten wist te achterhalen kwamen er feiten aan het licht, die een nader onderzoek naar de herkomst der auto'sl, waarin de sigaretten waren vervoerd, wenselijk maak ten. Dit onderzoek vorderde meer dan een jaar, eiste grote zorgvul digheid en nauwe samenwerking tussen verscheidene instanties, maar het had tenslotte succes en dezer dagen konden 7 arrestaties wiorden verricht in verband met bovengenoemde smokkelaffaire. De arrestanten zijn inmiddels voor de econonische officier van1 justi tie te Arnhem geleid. Sommigen van de op illegale wijze ons land binnengebrachte wagens zijn: reeds doorverkocht en zijn thans in 't bezit van bona fide expediteurs. De Rijkspolitie maakt deze er in hun eigen belang op attent, dat vermoedelijk nog wel meer gesmokkelde wagens zullen worden aangeboden en het dus van het hoogste belang is de herkomst degelijk vast te stellen. Het onderzoek is trouwens nog niet gesloten. Ambtenaren, hier mede belast, zijnl Dinsdag weder om naar het buitenland vertrok ken om nieuwe nasporingen te doen. ESen ploeg duikers van de mij- nendienst der Koninklijke Marine onder leiding vaffl luitenant ter zee van spec, dieitsten 2de klaase J. P. H. Juijskens vertrok gisteren morgen per speciaal K. L. M.-toe- stel naar Bari, teneinde daar te trachten de wrakstukken van de verongelukte Constellation „Roermond" te bergen. Een Spitfire van de Italiaan se luchtmacht is brandend neer gestort op een militair vliegveld bij Brescia. Norman M. Littell, advocaat te Washington en voormalig procu reur-generaal in de V. S,, heeft bij de districtsrechtbank van Colum bia een rechtszaak aanhangig ge maakt tegen de Amerikaanse radiocommentator en journalist Drew Pearson. Littell eist een schadevergoe ding van 300.000 dollar, omdat Drew Pearson in April Littell's goede naam zou hébben besmet door te verklaren, dat Littell naar verluidt als ongeorganiseerd propagandist voor de Nederlandse Regering is opgetreden. In een interview met A.N.P.- Aneta heeft Littell verklaard, dat hij bij verschillende gelegenheden uiting iheeft gegeven aan zijn sympathie voor het doel der Ne derlandse politiek, op dezelfde wijze zoals hij dit voor andere kwesties heeft gedaan, doch dat hij nooit in dienst is geweest van de Nederlandse Regering. De vakvereniging van Canade se zeelieden, welker staking ge leid heeft tot de sympathiestakin- gen in de Londense havens, heeft minister-president Attlee telegra fisch om tussenkomst verzocht. De vakvereniging bood aan de eisen, welke de aanleidng tot de staking vormden, te laten vallen wanneer Attlee zijn invloed zou willen aanwenden bij de Canade se reders om een oplossing van de kwestie tot stand te brengen op basis van het contract van vo rig jaar. Dit betekent, dat de vak vereniging de eisen om loonsver hoging heeft laten vallen, welke bij de onderhandelingen waar bij de werkgever loonsverlaging voorstelden werden gesteld. De vakvereniging heeft aan het Canadese ministerie van Arbeid vier voorwaarden voorgelegd voor de bescherming van de zeelieden, die sedert Maart j.l. gestaakt hebben in havens over de gehele wereld. Deze voorwaarden zijn: 1. Dat aan de stakers in bui tenlandse havens zal worden toe- N.V- Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen". Gisteren werd te Karachi aan gekondigd dat het verbod voor t overvliegen van het territoir van Pakistan door Nederlandse vlieg tuigen, dat op 24 December door de Regering van Pakistan is afge kondigd, met ingang van heden zal worden opgeheven, i Er was verleden maand reeds sprake van opheffing vani het ver bod, nadat de Indonesische Repu blikeinse Regering te Djokja zou zijn teruggekeerd. Pakistani had, als een speciaal gebaar jegens de Verenigde Naties, 't verbod reeds opgeheven voor de Dinsdag veron gelukte „Franeker", hetgeen eveneens was geschied door de Regering van India. Bij informatie bij de K.L.M. te 's Gravenhage werd dit bericht aan het A.N.P. bevestigd voorzo ver het betreft het gedeelte over de algemene opheffing van het verbod tot overvliegen van het territoir van Pakistan. K.L.M. GAAT VIA KARACHI VLIEGEN. In verband met het feit, dat de Regering van Pakistan met in gang van 14 Juli het vliegverbod voor K.L.M. en andere Nederland se vliegtuigen heeft opgeheven, zal de K.L.M. met ingang van Vrijdag 15 Juli a.s. haar totdus- verre gevolgde noodroute Amster damCairoAden(Mauritius Batavia v.v. verlaten, teneinde Indonesië met Nederland te ver binden over de route: Amsterdam Cairo—KarachiBangkok Eatavia v.v., daarbij, India dat 't vliegverbod nog niet heeft opge heven, vermijdende. PAKISTAN ONTKENT LAN DINGSVERBOD. Een woordvoerder van het Pa- kistanse Departement van Bui tenlandse Zaken heeft gisteren t Indiase persbericht, dat Pakistan geweigerd had de „Franeker" te Karatsji te laten landen, tegen gesproken. Volgens dit bericht moest de „Franeker" op het Bombayse vliegveld landen, omdat Pakistan het sinds de tweede politionele actie in Indonesië ingestelde lan dingsverbod voor Nederlandse Vliegtuigen niet voor de „Frane ker" had willen opheffen. De woordvoerder verklaarde, dat. de K.L.M. de Pakistaanse Re gering officieus had verzocht om toestemming tot het landen van de „Franeker" te Karatsji, en dat de Regering van Pakistan hierop had geantwoord, dat de nodige toestemming zeker gegeven zou worden. Dit verzoek is hierop ech ter niet herhaald, aldus de woord voerder. Naar wij van de zijde van de K. L. M. vernemen, is er geen sprake geweest van een weigering om het landingsverbod voor de „Franeker" op te heffen, omdat de K. L. M. geen desbetreffend verzoek aan de Regering van Pa kistan had gedaan. De route over Bombay was ge kozen door de Amerikaanse jour nalisten, die ook het oponthoud te New Delhi hadden gewenst. Het antwoord van de Indiase regering, waarbij deze toestond op India's gebied te landen, was dan ook in eerste aanleg aan de Amerikaanse journalisten ge richt. gestaan hun schepen thuis te brengen. 2. Dat tegen hen geen discri- merende maatregelen worden ge nomen. 3. Dat alle lonen, die zijn inge houden, met de minst mogelijke vertraging zullen worden uitbe taald. 4. Dat in de toekomst alle vervangingen geregeld zullen worden door middel van het na tionaal arbeidsbureau zonder dis criminatie vanwege sitaküigsacti- viiteit en waarbij aan ervaren zee lieden de voorkeur wordt gege ven. -<- In antwoord op herhaalde pro testen tegen de vertraging waar aan het vrachtauto-verkeer naar Berlijn wordt blootgesteld, werd door een Sowjet-Russische func tionaris van het vervoerswezen tegenover de Britse autoriteiten telefonisch medegedeeld dat „hem niets bekend was omtrent enig te Helmstedt veroorzaakt opont houd". Intussen wachten honderden geheel geladen vrachtauto's met aanhangwagens te Helmstedt om hun rit naar Berlijn te kunnen voortzetten; het oponthoud is veroorzaakt doordat de Sovjet- Russische wachtposten in de afge lopen drie dagen zijn begonnen een kwartier te gebruiken voor het onderzoek van elke passeren de vrachtauto, in plants van twee of drie minuten, die gebruikelijk waren. Dinsdagavond werd nog verno men, dat de Sowjet-Russische grensposten bij het ten Noorden van Helmstedt gelegen kruis punt Vorsfelde de vrachtauto-be stuurders hebben medegedeeld, dat zij mogelijk „na een klein op onthoud van een drie of vier da gen" in staat zullen zijn de rit naar Berlijn voort te zetten". Aan de opvarenden van het troepenschip Waterman, dat op weg is naar Indonesië, kan in een tussenhaven post worden uitge reikt, mits deze uiterlijk 14 Juli op de bus is gedaan. Voor Bata via moet uiterlijk 27 Juli worden gepost. Te Parijs is het proces begon nen tegem Otto Abetz,, vroeger Hitiers ambassadeur In Frankrijk. Hij wordt beschuldigd vani mede plichtigheid aan moord, roof, massa-deportatie en het marte len van gevangenen. Dinsdag is de acte van, beschul diging voorgelezen, die 84 pagi na's telt. Naar verwachting zal het proces twee weken duren. Drie vroegere Franse premiers Daladier, Reynaud en Flandin zullen waarschijnlijk getuigen. (Het hof bestaat uit een president en een jury van zes Franse leger officieren: 14 JULI. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 4.31 5.06 5.56 n.m. 4.47 5.22 6.12 open voor ueze mensen, maien zij willen terugkeren tot een leven van geestelijke waarden", zo zei hij. De excommunicatie zou niet gelden voor hen die het commu nisme onder dwang steunen. „(Het decreet", aldus de dignita ris „is een uitnodiging aan de Katholieken die het communisme men gisteren als zijn mening üit, dat het Pauselijk decreet, waarbij communisten worden geëxcom municeerd, tevens doelde te slaan op „meelopers", die het commu nistische beleid en de communis tische propaganda steunen. Het decreet wordt in alle talen der wereld vertaald en zal dage gevaar van een communistische vijfde colonne, die zich „in Katho lieke organisaties had gedrongen en misschien zelfs in het orga nisme van de Vaticaanse staat". Volgens de -zelfde bron heeft de Kerk „verborgen aanhangers" onder communistische funcbiona- 'issen, zelfs In dc Sowje,t-Unie. Truman besloot met te zeg gen: „Ik ben vol vertrouwen, omdat ik geloof dat de Almach tige God deze natie de grootste taak in de geschiedenis van de mensheid heeft opgelegd en dat Hij ons de wijsheid en de 1 acht zal verlenen om die taa': ten uitvoer te breien." de eis van de onofficiële stakings leiders, dat zij dienen uit te maken op welke schepen moest worden gewerkt. Niemand vond het pret tig een noodtoestand af te kon digen, aldus Atitleei, de regering werd hiertoe gedwongen. Attlee besloot zijn betoog met een op roep aan de havenarbeiders aan V ™~1» «"J zeker vooóbehoud maakte t.a.v. de wijze waarop de regering de situatie had aangepakt. DEBAT OVER DE ECONO MISCHE TOESTAND. De Britse Minister van Finan ciën, Sir Stafford Cripps, heeft >nd. Opk. !0.54 23.16 10.53 23.25 10.52 23.35 10.51 23.46 10.50 10.48 10.47 018 10.46 0.45 10.45 1.24 10.43 2.21 10.11 11.22 12.32 13.43 14.56 16.12 17.29 18.44 19.48 20.38 tweedaags debat in i Lagerhuis over de toestand van Enge- l. Op de tribune wa- VTinistors van Finan- t Britse Gemenebest van twee andere de- het Gemenebest aan- taffond deelde in zijn dat zijn jongste be- net de Amerikaanse •n Financiën, .John met diens Canadese C. Abott, buitenge- iragend zijn geweest, zal Engeland in ver- t dollartekort zijn in- dollars betaald moet 100 millioen ponden ónderen. Dit zal met :n, dat het suiker- 8 ounces wordt ver- t suikerwerken weer rd zullen worden. De ,r de Voedselvoorzie- ir andere rantsoenen vlees cn bacon op nvoer uit niet-dollar- i invloed is, bepaalde bekend maken. Iripps deelde nog me- bedrag van 110 mil- dat oorspronkelijk beschikbaar was ge- 0 millioen dollar ver- 1 worden. overzicht omtrent de ie aan het einde van cwartaal van dit jaar, taf ford mede, dat het ige saldo met het dol- >lgens de huidige be- 160 millioen ponden 30 millioen ponden le regering had voor- danister was van me et nieuwe inter-Euro- ngsschcma tot een verbetering zou leiden )e goud- en dollarposi- chte van België, ver- het vorige jaar. Ook land sou er een soort- etering tot stand kc- eer dit land tot het 3. Er worden op het nderhandelingen dien- gevoerd. ste deel van het goud- ort in het eerste half- st gevolg^ van. kleinere uit het dollargebied, 'i ten dele veroorzaakt re uitgaven van het oninkrijk en bepaalde en. Het nadelige saldo rlinggebied met het bedraagt op het jaarbasis 600 millioen lerhalf maal de totale s van het gebied, iet niet mogelijk zijn n pit het dollargebied als de Britse rege- hoopt, doch er zal in niet minder worden dan liet vorige jaar. >veri(ge grondstoffen, invoer zal moeten oerkt, zijn non-ferro- n, papier en pulp de T' aanzien van verdere beperkingen izinoverbruik zijn nog ingen genomen, de nieuwe beperkin- invoer uit het dollar- in 1949/50 niet meer gedragen dan 75 pet. ïr in het vorige jaar, iter voldoende grond- chiktaar zijn om het iducten-nieveau van tinië te handhaven. zo deelde Cripps e, heeft vele honder- ïien ponden sterling voor het wereldher- eeft enorme dollarle- indere verplichtingen die gebruikt zijn om en de stabiliteit van «rlinggebied in stand ■Iet werkelijk belang- it van de besprekin- Ministers Snyder en dat de regeringen 3. Canada en de Ver. over eens geworden problemen niet door kelijike improvisatie den opgelost, noch d alleen, eau é£t Het"" 1 gebiedende noodza- om gezamenlijk te fundamentele oplos- ■n. rak de hoop uit, dat tie van de Ministers n van het Britse Ge- t resultaat zal heb- Jidere landen van net 3 onmiddellijk zullen het nemen van de- ■agelen ten aanzien ■oer uit het dollarge- ortoe Engeland heeft hij deelde mede, dat t de Amerikaanse en regering besprékin- over maatregelen op i ter verbetering van nllarpositie, doch dat Drstcllen zijn gedaan re financiële hulp. 15 JULI Breskens Terneuzen Walsoorden n.m. 3.25 6.00 6.50

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1