K.L.M. opnieuw door ramp getroffen De Belgische Kabinetscrisis Verklaring van Quirino en Tsjang Kai-Sjek Het voorgestelde Stille-Oceaanpact WOENSDAG 13 JULI 1949. maanstanden Maan Opk. Ond Conttallatlon met Amerikaanse journalisten neerjestort ABONNEMENTSPRIJS. De havenstaking in Londen TERREURACTIES IN INDONESIË Weet U dat het water gemors van Uw kinderen De watervoorziening van anderen kan hinderen? Het Allantiscli VcrJrog in de Amerikaanse Senaat MARSHALL-HULP met 10 pCt. verminderd Financiert Ned. Regering terugkeer Rep. Regering naar Djocja? Zeeliedenstaking in Australië Luchtbrugvliegtuig verongelukt HOOGWATER HOOGWATER 6.n Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING meegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woens dagochtend tot avond. Warm. Droog en zonnig weer met vooral in het binnenland zo merse temperaturen. Meest zwakke wind uit uit eenlopende richtingen. 5e Jaargang No- 1163 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. burgerluchtvaart zouden pogen, aldus verluidt, gedeelten van het wrak te bergen. Dorpsbewoners, die op de rijst velden aan het werk waren, ver klaren, dat zij het toestel plotse ling te voorschijn zagen komen uit een dichte regenbui bij laag hangend wolkendek. Het vloog rnet een geweldig lawaai over hun hoofden en viel een ogenblik la ter plat op de helling neer. Het toestel werd volkomen uit DE RAMP EIST 45 LEVENS j f*- T at de .Franeker", met 13 Ame- riSn^umahsten,adie op uitnodiging van de Nederlandse Rege ring een bezoek aan Indonesië hebben gebracht en een aantal Nederlandse functionarissen, is gastermorgen bq Ghatkopar,, op k^meter van het vliegveld Santa Cruz te Bombay, neer gestort. De K. L. M. heeft over de vliegtuigramp het volgende offioiele communiqué uitgegeven: nvn* „„nimiw Na uit binnengekomen berichten blijkt, is de K P door een ernstige ramp getroffen. De Constellation Franeker van het type L 749 op weg van Batavia via New Delhi nas|r Neder land is bij Bombay verongelukt met het gevolg dat alle 45 inzit tenden om het leven kwamen. mYistrpeks De „Franeker" kwam bij het naderen van Bombay omstree! 1000 uur Dinsdagmorgen plaatselijke tijd in zwaar moesonweer en was kennelijk gedwongen boven het vliegveld te blijven cirkelen. h^t d« machine op en*. «MaM—4 vel geraakt, waardoor het toestel geheel as vernield. BIJZONDERHEDEN. Reuter meldt nader, dat het veronlgelukte toestel, dat Maan dag uit Batavia komende te Cal- culta landde, het eerste Neder landse vliegtuig was, dat in India landde na de opheffing van het in December door de Indiase re gering uitgevaardigde verbod op landing- van Nederlandse vlieg tuigen in verband miet de „poli tionele actie" in Indonesië. De toestemming tot landen op India se vliegvelden vormde een spe ciale faciliteit voor de Ameri kaanse journalisten, die te New Delhi een onderhoud zouden heb ben met Minister-President Pan dit Nelaroe. Het toestel kwam van New Delhi en was op weg naar Amsterdam, via Bombay. Onder de passagiers bevonden zich verschillende Amerikaanse journalisten van internationale bekendheid, zoals de radio-com mentator H. R. Knickerbocker, Charles Gratike, buitenlands re dacteur van de Christian Scien ce Monitor" en William II. New ton van het perssyndicaat „Scripps-Howard". De „Franeker", een Lockheed „Constellation" is een van de z.g. tweede serie Constellations. Deze toestellen hadden een zwaardere uitvoering dan die van de eerste serie. De „Nijmegen", die op 21 Oc tober 1948 bij Prestwick veronge lukte en de „Roermond", diie op 23 Juni bij Bari neerstortte, be hoorden tot hetzelfde type. Zoals bekend is de „Roermond" het toestel waarmede de Ameri kaanse jooimalisten indertijd naar Indonesië werden vervoerd. DE PLAATS VAN DE RAMP. De plaats, waar de Constella tion op de helling neerviel, ligt ongeveer 5 kilometer ten Noord- Oostep van het vliegveld en 32 kilometer ten Noorden van Bom bay, bijna in het midden van een 16 kilometer lange heuvelrug, die zich uitstrekt tussen de Noorde lijkste punt van de haven van Bombay en het vliegveld Santa Cruz Het punt is zeer moeilijk te bereiken, alleen te voet over de heuvels. De dichtstbijzijnde be gaanbare weg ligt op ongeveer 5 kilometer afstand. De verslaggever van Reuter, die binnen twee uur uit Bombay de plaats bereikte en de wrak stukken in ogenschouw nam, ver klaarde, dat het toestel ongeveer 15 meter beneden een 120 meter hoge heuveltop op de helling te recht kwam. De helling is hier steil en het toestel kwam buite lend tenslotte in het dal aan de voet van de heuvel terecht, waar het blijkbaar in brand vloog, al dus deze verslaggever. Het ver brandde geheel. Volgens oogge tuigen stortte het toestel om 11.30 uur plaatselijke tijd (7 uur Ned. tijd) neer. Heit hoofd van de politie te Bombay, de directeur-generaal van de burgerluchtvaart, dae zich te Bombay bevond, de gemeente lijke commissaris van Bombay, ambtenaren van het vliegveld en ambtenaren van het Amerikaanse consulaat, zijn uit Bombay naar de plaats van het ongeluk ver trokken. Naar verluidt zouden de stof felijke resten der slachtoffers naar Bombay worden overge bracht. Vertegenwoordigers van de elkaar geslagen en de wrakstuk ken werden over de gehele helling verspreid, aldus deze ooggetui gen. Men zegt, dat de Constellation gedurende ongeveer twee uur bo ven de omgeving van het vlieg veld van Santa Cruz heeft gecir keld, doch dat het tengevolge van het slechte zicht de ligging van het vliegveld niet kon vaststellne. Het schijnt tot op ongeveer 120 meter hoogte naar beneden te zijn gedaald om te zoeken naar een landingsterrein, waarna, het ver ongelukt zou zijn. Reuters ver slaggever ter plaatse zegt, dat men een gedeelte van het vlieg tuig thans heeft ontdekt aan de andere kant van de heuvel, het geen 't vermoeden wekt, dat het vliegtuig vrijwel op de top van de heuvel verongelukt is en in tweeën is gebroken. Een tweehonderdtal hoge bo men in een kring rond het wrak zijn door de vuurgloed van het brandende vliegtuig verkoold. Volgens een ziekenbroeder, die te Ghatkopar terugkeerde, was één vrouwelijke passagier nog in leven, toen de eerste reddings ploeg de plaats van het ongeluk bereikte. Ze lag te kreunen en overleed spoedig. Het wrak brandde IV2 uür lang ondanks de neervallende hevige regen. Zie verder pag. 2, le kolom (Van de correspondent van het A. N. P.) Bijna een week nadat de Voor zitter der Kamer, Van Cauwe- laert, de functie van „informa teur" aanvaardde, is het nog niet mogelijk met een redelijke mate van zekerheid te spreken over de wijzen, waarop de Bel gische Kabinetscrisis kan wor den opgelost. Ten dele is dit het gevolg van de zwijgzaamhed, waarin de informateur zich hult. Op zijn persconferenties beperkt hij zich vrijwel tot het noemen van de personen met wie hij heeft gesproken en tot het in grote lijnen aangeven van de onderwerpen, die hij heeft be studeerd. Voor een ander deel wordt die onzekerheid veroor zaakt door de politieke constel latie zelve, die inderdaad bui tengewoon moeilijk is. Ten aanzien van de grote vraagstukken waaronder de Koningskwestie uiteraard een voorname plaats inneemt hadden de partijen hun pro gramma's vrij scherp opgesteld, toen de kiezers naar de stem bus werden geroepen, en thans is het niet gemakkelijk tot een compromis te komen. Paul van Zeeland, die de vori ge week de opdracht tot het vormen van een Kabnet moest teruggeven, verwijt men ter lin kerzijde, dat hij te voortvarend was en al te duidelijk liet door schemeren, dat hij het program ma van de C. V. P. wilde gaan uitvoeren, met aan het hoofd de oplossing van de Koningskwes tie; Het valt niet te ontkennen, dat Van Cauwelaert heel wat voor zichtiger te werk gaat. Hij werkt op een wijze, die men bij de Ka binetsformaties der laatste ja ren niet meer kende: de impo sante reeks van personen, met wie hij besprekingen heeft ge voerd, legt daarvan getuigenis af. De Belgische pers, die bij ge brek aan voldoende inlichtingen ook al in het duister tast, ziet daarin over het algemeen de aanwijzing, dat de informateur zoekt naar de grootste gemene deler van een werkprogramma, waarover de twee of drie par tijen het eens zouden kunnen worden. Van Cauwelaert zelf heeft gezegd, dat economische, sociale en onderwijskwesties bij zijn onderzoek evenzeer op de voorgrond staan als de Konings kwestie. Intussen begint de liberale en socialistisch pers enige tekenen van ongeduld te tonen. De „Peuple" bijvoorbeeld be toogt, dat de moeilijkheden op de internationale handelsmarkt en de werkloosheid in het land een spoedige oplossing der Ka binetscrisis nodig_ maken. Overigens neemt de socialis tische partij ongetwijfeld jegens de informateur een welwillender houding aan dan jegens Van Zeeland, blijkens de woorden van haar Voorzitter Buset, die op de laatste vergadering van de Partijraad heeft verklaard, dat „de ongerustheid wat is ver minderd en het er niet meer om te doen is hals over kop een Re gering te vormen ter uitvoering van het programma der C. V. P." Maar ook Van Cauwelaert moet de Koningskwestie besprekenen dat is het moeilijkste deel van zijn taak. D gissingen omtrent een eventuële „Volksraadple ging" blijven voortduren. De Katholieken zijn in het al gemeen voorstanders van een dergelijke volksraadpleging, die dan echter alleen als advies aan het Parlement zou moeten wor den beschouwd en daarom geen (bindende) volksstemming mag heten. In elk geval zou een volksraadpleging, als zij zou ge houden worden, niet vóór einde November plaats kunnen heb ben. I11 verband met de gestegen prijzen van papier en verdere grondstoffen, wordt met ingang van het derde kwartaal de abon nementsprijs op 3,90 per drie maanden gebracht. De prijs voor losse nummers zal dienovereenkomstig 6 cent bedragen. DE ADMINISTRATIE. In een door Quirino, de presi dent van de Philippijnen en gene ralissimus Tsjang Kai Sjek ge zamenlijk uitgegeven verklaring wordt gezegd, dat de landen van het Verre Oosten) zich terstond moeten organiseren in een-ver hond tot bestrijding van de „com munistische dreiging". „Wij zijn overeengekomen, al dus het communiqué, dat de be trekkingen tussen China en de Philippijnen versterkt zullen wor den en dat door onze respectieve regeringen terstond concrete en practische maatregelen genomen moeten worden ter bevordering van de economische en culturele samenwerking. Wij hebben ook in de brede gesproken over de dwingende noodzaak van gecoör- dineerde ontwikkeling der landen van het Verre Oosten teneinde hun stabiliteit en veiligheid te ver ziekeren". Verder wordt in de verklaring gezegd, dat zodra mogelijk een voorbereidende conferentie van bevoegde vertegenwoordigers van de landen, die aan de vorming van een unie willen deelnemen, gehouden zal worden, om concrete maatregelen te bespreken. Tsjang Kai Sjek verklaarde nog nader: „'Ofschoon Ik op uitnodi ging van president Quirino nsar de Philippijnen gekomen ben om met hem te spreken in mijn per soonlijke kwaliteit, zal ik als lei der van de Kwomintang de Chi nese regering adviseren en ver zoeken haar volle steun te geven aan en stappen te doen tot de tenuitvoerlegging van de over eenkomst als in onze gezamen lijke verklaring aangekondigd. Opnieuw heeft zich een aantal havenarbeiders te Londen bij de staking aangesloten. In het ka der van de nieuwe maatregelen onder de afgekondigde noodtoe stand zijn 2300 manschappen en zeelieden met het lossen der voed- selschepen begonnen. Zondagnacht hebben terroris ten de rubberonderneming Mar- bau Zuid, nabij Rantaurapat op Noord Sumatra aangevallen, al dus seint de correspondent van Aneta uit Medan. De employé B. Hillner en een sergeant van de K. L., die op de onderneming logeerde, werden vermoord, ter wijl de administrateur Ch. A. Kleingeld werd ontvoerd. De rookhuizen en de opslag plaatsen werden in brand ge stoken en het kantoor leegge roofd. De militairen en de poli tie, die tijdens de roofpartij ar riveerden, verdreven de bende. De onderneming, welke sedert 13 Juni wederom produceerde, is het eigendom van de N.V. Cul tuurmaatschappij Marbau Zuid te Wassenaar. Uit Medan wordt gemeld, dat Zondagochtend een sterke be wapende bende van 40 man de tabaksonderneming Namu Ukur nabij Bindjei aanviel. Een jeep van 't Indonesisch Rode Kruis team werd in brand gestoken. De leden van het team werden ontvoerd en de medicijnen ge roofd. Zaterdagnacht werd een Chi nese autobus nabij Bekasi in het Langkatse door terroristen be schoten, waarbij 4 passagiers ernstig werden gewond. De te hulp snellende politie viel in een hinderlaag, waardoor twee politie-agenten werden gedood en vier gewond. Zaterdagavond werd op de hoofdweg te Siantur een wan delende Nederlander aangeval len en vermoord. In Zuid Tapanuli kreeg 'n Ne derlandse patrouille contact met een sterke bende terroristen, waarbij een groot aantal terro risten werden gedood en een aanzienlijke hoeveelheid wapens werd buitgemaakt, waaronder 17 geweren en een stengun. N.V- Waterleiding Mij- Zeeuws-Vlaanderen". Vandenberg verdedigt Altantisch verdrag. Senator Arthur Vandenberg, leider van de Republikeinse se naatsfractie op het gebied der buitenlandse politiek, verklaarde tijdens het senaatsdebat over de bekrachtiging van het Atlantisch verdrag onder meer: „Het pro gramma voor het helpen van West-Europa bij heit opbouwen van zijn bewapening zou nood zakelijk zijn, ook al bestond er geen Noord-Atlantisch verdrag, even goed als het verdrag een j noodzaak zou zijn, ook indien er nog geen programma voor het verlenen van militaire bijstand door de Verenigde Staten was op gesteld. Het voornaamste beginsel, dat aan het sluiten van dit verdrag ten grondslag ligt, is, dat het eigenbelang van de Verenigde Staten meebrengt, dat de veilig heid van bepaalde vrije landen wordt verzekerd. Zowel 't Noord- Atlantisch verdrag, als het pro gramma voor de Amerikaanse militaire hulpverlening aan West- Europa zijn in het belang van de Verenigde Staten, wier veiligheid gebaat is bij een ten uitvoerleg ging ervan", aldus senator Van denberg. Senator Gillette zal met tegenzin vóór stemmen. De democratische senator Guy M. Gillette verklaarde tijdens het senaatsdebat over het Atlantisch verdrag, dat hij wel verwachtte voor bekrachtiging te zullen stemmen, doch dat hij dit „met de grootst mogelijke tegenzin, bange twijfel en gewetensbezwa ren" zou doen. Degenen, die de totstandkoming van dit verdrag hebben bevor derd, hebben er vooral belang bij een instrument te doen ontstaan, waardoor het mogelijk wordt ge maakt wapens en militaire uit rusting uit de Verenigde Staten naar Europa te zenden. Aan de onderhandelingen voor het sluiten van het Noord-Atlantisch ver drag gingen pogingen der West- Europese. landen vooraf, om wa pens en ammunitie uit het Ame rikaanse wapenarsenaal te ver krijgen; in feite waren dit de eigenlijke beweegredenen voor het opstellen van het verdrag. Het Atlantisch verdrag is no dig om tegenover het Amerikaan se volk de voorgestelde versche pingen van wapens naar West- Europa te kunnen rechtvaardi gen", aldus senator Gilette. Een lid van de begrotingscom missie van de Amerikaanse Se naat deelde gisteren mede, dat de commissie besloten heeft het be drag, dat voor het tweede jaar vaxThet Europese herstelprogram ma is voorgesteld, met 10 te verlagen. De zegsman, die verzocht zrjn naam niet te noemen, deelde voorts mede, dat de begrotings commissie is overeengekomen het bedrag voor de hulpverlening aan het buitenland vast te stellen op 3.778.380.000 dollar, hetgeen een verlaging betekent van 420.620.000 dollar ten opzichte van het door Hoffman, de leider van de E5GA, voorgestelde bedr. ad 4.198.000.000 dollar. Het Huis van Afgevaardigden had het 'bedrag voor de hulpver lening in het op 1 Juli j-1. begon nen tweiede jaar van het EIHP, vastgesteld op 3.568.470.000 dol lar, doch de EJCA toegestaan dit bedrag zo nodig in/ 10 maand te besteden. Het door de begrotingscommis sie van de Senaat vastgestelde be drag vormt een compromis tussen het standpunt vai» hen, die het gehele voorgestelde bedrag willen toewijzen, en de voorstellen van de voorstanders van bezuiniging, die de hulp met 740 millioen dollar had willen vverlagen. Door het lid der Tweede Kamer de heer Gerbrandy (A.R.) zijn aan de Minister van Overzeese Gebiedsdelen en de Minister zon der portefeuille de volgende vra gen gesteld: 1. Is het juist, dat in beginsel 'besloten is, dat de Regering van Indonesië de terugkeer der Repu blikeinse regering naar Djocja zal financieren en dat het in het voornemen ligt voorlopig een be drag van 10 millioen beschikbaar te stellen, die voor de eerste uit gaven in verband met de terug keer nodig zullen zijn, alsmede een bedrag van 300.000,voor de kosten der Republikeinse dele gatie, wordende de uitgaven voor het tiweede halfjaar 1949 volgens opgave der Republikeinse delega tie geraamd op: a. voor het Sultanaat Djocja 45 millioen: b. voor gebieden buiten dit Sultanaat 200 millioen; c. voor de Republikeinse dele gatie maandelijks 70.000,we gens aflopen der werkzaamheden totaal te stellen op 300.000, 2. Indien de boven aangegeven cijfers niet of niet geheel correct zijn, kan de Minister mededelen op welke wijze en met welke be dragen de Regering van Indone sië bij de aanhangige regeling is betrokken in de financiering van de terugkeer der Republikeinse regering naar Djocja? De Philippijnse onderstaats secretaris vooif buitenlandse be trekkingen, Felino Nerl, heeft Reuter medegedeeld, dat de bij zonderheden van het voorgestelde Stille Oceaanpact door de Minis ters van Buitenlandse Zaken van het nationalistische China, de Zuid-Koreaanse republiek en de Philippijnen uitgewerkt zullen worden. De drie landen zouden de kern van de geprojecteerde unie vormen. 'Had men eenmaal overeenstemming bereikt dan zou den andere landen van, de Stille Ocaan uitgenodigd worden tot de Unie toe te treden. De Philippij nen zouden dan een conferentie bijeen roepen. Een functionaris van de Chinese legatie te Manilla zeide, dat een communiqué In geheel Aaistralië zijn de zee lieden gisterenochtend een 24- uur staking begonnen uit pro test tegen de arrestatie van lei ders en arbeiders in de ijzer industrie. Tot nu toe zijnf slechts Australische schepen bij de sta king betrokken. Genoemde lei ders weigerden medé te delen waar zich de vakverenigingsfond sen' bevinden, die kort voor de van kracht wording van de nood wet op de mijnwerkersstaking bij de bank werden opgenomen. De wet verbiedt dat deze gelden gebruikt worden) voor steun aan de stakers. Philippijnse van oordeel,, de volgende tweede, uitgebreid, wordt verwacht. Vooraanstaande functionarissen zijn dat de conferentie resultaten heeft gehad: 1. De drie jaar oude Philip pijnse republiek en haar president hebben de leiding in het Verre Oosteni aanvaard. 2. Het Philippijnse prestige is verbeterd door het bezoek van Tsjang, dat het eerste buiten landse bezoek was sinds de confe rentie te Cairo met Churchill en Roosevelt tijdens de oorlog. 3. President Quirino heeft aan prestige in eigen land gewonnen, hetgeen hem ten goede zal komen bij de in November te Ihoudeni ver kiezingen. Gisteren is een Amerikaanse Douglas Skymaster van de lucht brug naar Berlijn) op ongeveer tachtig kilometer ten Noordwes ten van Berlijn in de Sovjetzone neergestort. Het vliegtuig is, volgens rapport van de piloot in de lucht ontploft en in brand ge vlogen toen het dë grond raakte. 13 JULI Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 3.53 4.28 5.18 n.m. 4.08 4.43 5.33 willen tertigkeren tot een leven van geestelijke waarden", zo zei hij. De excommunicatie zou niet gelden voor hen die het commu nisme onder dwang steunen. tHet decreet", aldus de dignita- ris, „is een uitnodiging aan de Katholieken die het communisme dat het Pauselijk decreet, waarbij communisten worden geëxcom municeerd, tevens doelde te slaan op „meelopers", die het commu nistische beleid en de communis tische propaganda steunen. Het decreet wordt in alle talen der wereld vertaald en zeil dage vijfde colonne, die zich „in Katho lieke organisaties had gedrongen en misschien zelfs In het orga nisme van de Vaticaanse staat". Volgens de •zelfde bron heeft de Kerk „verborgen aanhangers" onder communistische functiona rissen, zelfs in de Sowjet-Unie. gen: „Ik ben vol vertrouwen, omdat ik geloof dat de Almach tige God deze natie de grootste taak in de geschiedenis van de mensheid heeft opgelegd en dat Hij ons de wijsheid en de 1 -acht zal verlenen am die taz': ten uitvoer te bre.'»wi lenders, aai zq aaenen ure ie manen op welke schepen moest worden gewerkt. Niemand vond het pret tig een noodtoestand af te kon digen, aldus Attleei, de regering werd hiertoe gedwongen. Attlee besloot zijn betoog met een op- roep aan de havenarbeiders aan de wijze waarop de regering de situatie had aangepakt. DEBAT OVER DE ECONO MISCHE TOESTAND. De Britse Minister van Finan ciën, Sir (Stafford Cripps, heeft )nd. 10.54 10.53 10.52 :0.51 10.50 10.48 10.47 10.46 10.45 10.43 23.16 23.25 23.35 23.46 0.18 0.45 1.24 2.21 10.11 11.22 12.32 13.43 14.56 16.12 17.29 18.44 19 48 20.38 tweedaags debat in 't Lagerhuis over dp toestand van Enge- Op de tribune wa- Jinistcrs van Finan- Britse Gemenebest van twee andere de- let Gemenebest aan- afford deelde in zijn iat zijn jongste be- let de Amerikaanse 1 Financiën, ,John met d'iens Canadese C. Ahott, buitenge- ragend zijn geweest, zal Engeland in ver- dollartekort zijn in- dollars betaald moet 100 millioen ponden nderen. Dit zal met 1, dat laet suiker- 8 ounces wordt ver suikerwerken weer d zullen worden. De de Voedselvoorzie- andere rantsoenen lees cn bacon op voer uit niet-dollar- invloed is, bepaalde lekend maken, ipps deelde nog me- edrag van 110 mil- dat oorspronkelijk ïschikibaar was ge- millioen dollar ver worden. verzicht omtrent de aan het einde van /artaal van dit jaar, .fford mede, dat het e saldo met het dol mens de huidige be- >0 millioen ponden 30 millioen ponden regeling had voor- nister was van me- nieuwe inter-Euro- fsschcnaa tot een [betering zou leiden goud- en dollarposi- te van België, ver- et vorige jaar. Ook ad zou er een soort- uing tot stand kc- dit land tot het Er worden op het erhundelingen dien- gevoerd. deel van het goud- in het eerste half- gevolg^van. kleinere it het dollargebied, en dele veroorzaakt uitgaven van het nkrijk en bepaalde Het nadelige saldo iggebied met het bedraagt óp het arbasis 600 millioen lalf maal de totale 'an het gebied. niet mogelijk zijn jit het dollargebied ils de Britse rege- >pt, doch er zal in et minder worden a liet vorige jaar. rige grondstoffen, invoer zal moeten kt, zijn non-ferro- papier en pulp de T'- aanzien van dlore beperkingen everbruik zijn nog en genomen, nieuwe beperkin- oer uit het dollar- 1949/50 niet meer ragen dan 75 pet. in het vorige jaar, voldoende grond- staar zijn om het cten-nieveau van te handhaven, o deelde Cripps aeeft vele honder- ponden sterling or het wereldher- t enorme dollarle- ere verplichtingen gebruikt zijn om de stabiliteit van .nggebied in stand werkelijk belang- v'an de besprekin- nisters Snyder en de regeringen lanada en de Ver. rer eens geworden 'blemen niet door jike improvisatie opgelost, noch .lleen, en .dat ffét' ebiedende noodza- 11 gezamenlijk te mdamenibele oplos- de hoop uit, dat van de Ministers in het Britse Ge- isultaat zal heb- re landen van net tl middellijk zullen t nemen van de len ten aanzien uit het dollarge- e Engeland heeft deelde mede, dat Amerikaanse en gering besprelkin- naaatregeien op r verbetering van 'positie, doch dat allen zijn gedaan inanciële hulp. 15 JULI Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 5.09 5.44 n.m. 5.25 6.00 G.50

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1