Ontmoeting met Constellation de Orde van Z. Z. Z. Treffen tussen Vliegtuigen en Schepen Kerknieuws Binnenlands Nieuws Wat brengt de Radio? SPORTNIEUWS Ronde van Frankrijk taking Interview hoofdredacteur vun „Merdeka" met Dr. Oress AGENDA Een Frans plan tot over winning van Europa's economischs moeilijk heden AUTO-ONGELUK. MET VRACHTAUTO TE WA TER GERAAKT EN VERDRONKEN. frank zal niet gedevalueerd ..Mannen, dit is een grote dag", i waar héél bijzonders rier> Basli, die nog steeds niet was wacht- Volgens de kaart moeten genezen van zijn gewoonte om wij linksaf. Basli liep plechtig overal redevoeringen af te ste ken. „Dank zij mijn scherpzinnig heid en jullie taaie volharding mogen wij eindelijk het genoegen smaiken, de grond van het raad selachtige eiland te betreden, vooruit de loopplank van de Don Quichotte af, de opgerolde kaart in zijn hand. Een ogenblik later vouwde Basli de kaart plechtig open. ,,Er bestaat geen twijfel of wij zijn op het goede eiland" zei hij. „Ieder paadje is hier aangegeven. On weerstaanbaar dringen wij op naar de schat." Er kon geen twijfel bestaan over de plaats waar de schat onder aarde lag. Precies op de plaatis waar op de kaart het kruisje stond, begonnen i de mannen te graven. D« A.NP.-verslaggever aan boord van de „Piet Hein" seint: Het blauwe convooi, waartoe de „Piet Hein" ook behoort, heeft Maandagmorgen tot Dinsdagmor gen onderzeebootaanvallen te ver duren gehad. Dinsdagnacht wa ren het Britse onderzeeboten, die het convooi attaqueerden, voor namelijk over stuurboordi zodat de „Piet Hein" er weinig van merkte, wijl het schip aan bak boordzijde van het convooi be schermd wordt. Over deze aan vallen is mij dus nog weinig be kend. Wel staat vast dat de Nederlandse onderzeeboten Maan dagmiddag veel geluk en succes hebben gehad. Beide wisten, zon der door vliegtuigen of onderwa terpeiling bemerkt te zijn, het convooi binnen te dringen en tor pedo's af te vuren. Om negen uur Dinsdagmorgen waren de on derzeebootaanvallen geëindigd. Toen naderde evenwel de „wit te" vloot, bestaande uit zeven kruisers, waaronder de „Tromp" en twee lichte vliegdekschepen. Er ontwikkelde zich spoedig luchtverkenning door vliegtuigen van de blauwe en witte vloot, welke kort daarna overging tot aanvallen. De witte vloot be schikte over de vliegdekschepen Theseus" en „Arramanehes" met Britse en zes Nederlandse Fireflies, Franse Seafires (zee- Spitfires) en Britse Seafuries. Het blauwe convooi beschikte over de vliegkampschepen „Im placable" (het vlaggeschip van de admiraal) en „Victorious", met Firebrands en SeaJhornets. Van een werkelijk treffen tussen beide vloten kwam niets. Het bepaalde zich tot gevechten tussen vlieg tuigen onderling en vliegtuigen en schepen. De vlooteenheden heb ben inmiddels de Golf van Bis- caje bereikt en na aflooo van de vliegtuigoefeningen zullen de blauwe en de witte vloot zich ver enigen. tot een groot convooi en weer naar het Noorden opstomen. De strijd tussen vliegtuigen en schepen was uiterst spannend en voldoende realistisch (al wordt er niet geschoten) om een zuiver denkbeeld van de werkelijkheid te geven. De samenwerking tussen de schepen was goed, zo dat ver wacht mag worden dat met te vredenheid op deze oefeningen kas worden teruggezien. LUCHTAANVALLEN OP HET OÖNVOOI. D* luchtaanvallen op en de ver dediging van het convooi in de Go if van Biscaye hebben mij een duidelijke indruk gegeven van de opstijging van en het landen op een vliegikampschip in alarmtoe stand in volle zee. De „Piet Hein" bevond zich de gehele morgen in de nabijheid van de „Implacable", zodat eerst het opstijgen en later het landen van zeejagers van en op dit reusachti ge vliegkampschip zeer duidelijk te volgen was. Het meest opval lend was de grote snelheid waar mee alles gebeurde. Twintig vliegtuigen setgen op in een tota le tjjd van vier minuten en veer tig seconden, dat is ongeveer vier per minuut. Nauwelijks in de lucht werd reeds een formatie gevormd en was het vliegeskader in staat te opereren. Het landen ging minder snel, maar niet min der perfect. Een eu ander ge schiedde terwijl de „Implacable" met een snelheid van ongeveer 25 mijl met de kop in de wind voer. Achter het vliegkampschip bevindt zich steeds snelle torpe- dobootjager met de opdracht hulp te bieden wanneer een vliegtuig in zee stort. Het was een merk waardig gezicht de kleine jager als een trouw hondje achter de reusachtige carrier te zien sto- NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Breskens Ds. J. H. van Beusekom te Zunder- dorp. men. Stafberichton meldden dat de vliegtuigen van de „Impla cable" steeds reeds in de lucht waren voordat aanvallende vlieg tuigen van de witte vloot binnen gezichtsbereik waren. Deze stafiberichten meldden voorts dat de Britse onderzee boten gisterennacht niet veel suc ces hadden. Slechts twee van de zes aanvallende onderzeeboten boekten succes, één werd door vliegtuigen van de kustbescher- ming, de overige door Britse en Franse torpedobootj age rs tijdig gepeild. De manoeuvres werden aan het eind van de middag, en nacht en vandaag voortgezet. Veldmaarschalk Montgomery, die zich aan boord van de „Im- placbale" bevindt, volgde op de brug het verloop van de oefenin gen. De vijftig oorlogsschepen zijn gisteren op 100 mijl de Noord- Spaanse kust genaderd, waarna de vloot, die een gebied van on geveer 30 mijl lengte en breedte besloeg, via een zwenking langs bakboord omkeerde en een meer Noordwaartse koers aanvaardde. In de nacht van Maandag op Dinsdag passeerde de vloot ook nog gebieden waar zich Neder landse en Franse onderzeeërs be vonden. Volgens een officiële analyse zijn de vorige nacht drie van de zes aanvallende Britse onderzee boten ontdekt voordat zij in de vuur-positie kwamen. Twee aan vallen werden niet gezien. „Vijandelijke" vliegtuigen „scha duwden" de vloot. Vliegtuigen van de „Implacable" deden twee maal een aanval op een smaldeel, dat bewaakt werd door de lichte Britse en Franse vliegdeksche pen respectievelijk „Thesues" en „Arramanehes". Deze schepen deden met vliegtuigen op geringe hoogte een tegenaanval op de „Implacable". Heden zal men een zig-zag- manoeuvre uitvoeren teneinde onderzeeërs te ontwijken. Tegelij kertijd zullen aanvallen van sche pen en vliegtuigen uit op de on derzeeboten uitgevoerd worden. Het republikeinse dagblad „Mer- deka" publiceert, een interview van dv thans in Nederland ver toevende hoofdredacteur van dit blad de heer Diah, met de Minis ter-President Dr. Drees. Dr. Drees verklaarde tegenover de heer Diah: „Het is mijn ernstige hoop, dat wij binnen zeer korte tijd een definitieve regeling kun nen bereiken, waarbij het Indone sische volk zich vrij kan voelen en waarbij een zo goed mogelijke samenwerking tussen Indonesiërs en Nederlanders tot stand kan v/orden gebracht. Dr. Drees hoopte, dat de repu bliek zo spoedig mogelijk een be sluit zou nemen ten aanzien! van de deelneming aan de ronde tafel conferentie. Hij noemde 1 Aug. als riehtdafum voor de aanvang van de ronde tafel-conferentie en hoopte, dat deze niet larger dan twe maanden zou duren. De sou- vereiniteitsoverdracht aan de V. S. zou dan vóór 1 Jan. geschie den. Het was een patrouille in Noord Bantam. Er was mis schien nog een kwartier te lo pen. Dat hoopten we tenminste. De tocht was begonnen door een voor deze streek ongewoon heu velachtig terrein. „Het doet even aan Soebang denken", zei Korp. Slump tussen zijn grote Sinterklaasbaard door. Soe bang, een geïsoleerde bergpost in Koeningen is voor dit pele- ton wat de Alpen voor Hannibal waren. Maar Hannibal beschik te nog over een olifanten-cava- lerie en hier moet men zijn zware bergpatrouilles met de nog meer klassieke benenwagen afleggen. Het laatste deel van deze tocht ging door vlak terrein. De mid dag was al begonnen en de pa trouillelopers waren nat van het zweet. Er werd niet veel meer gepraat, iedereen was moe, warm en verlangde naar het eindpunt van de tocht, waar een drietonner van de compagnie zou staan om het ploegje op te halen. Zo'n laat ste stukje van een patrouille, dan is iedereen met zijn eigen gedachten bezig. Het zullen heel gewone banale dingen zijn, over het eten, het kampement, een film. Misschien over de toe komst, wat je gaat doen na de repatriëring, die toch eens wel zal moeten komen. Hofstege uit Assen die voor ons net de bren sjouwde dacht er kennelijk over na hoe je dat machinegeweer het best kon dragen zonder het gewicht zo te voelen. Hij pro beerde verschillende mogelijk heden. En toen kwam de Constel lation. Statig, recht toe recht aan gleed die machine door de lucht. Van het Zuid-Westen naar het Noord-Westen, van Mauritius naar Batavia. De baan van het vliegtuig sneed de richting waarin de dessa- weg liep die de patrouille volgde. Alle gedachten werden afge sneden en bepaalden zich op die paar punten die met het vlieg tuig verband hielden: Neder land, post, vrouw, meisje of familie. Dat zilveren ding vloog in een paar minuten door naar Kemajoran. Wij moesten nog een kwartier lopen voor we de drietonner bereikten. De Con stellation zou de volgende week weer in een paar dagen de terugweg afleggen naar de Noordzee. Voor ons moet die dienstregeling nog gemaakt worden en waar de K.L.M. met dagen rekent, daar tellen wij (als wij optimistisch zijn) met maanden. In het vliegtuig za ten uiterst verzorgde personen in luie, comfortabele stoelen. Een steward serveerde koffie. De passagiers keken door de ramen neer op het landschap, waarvan ze straks deel zouden uitmaken. Ons konden ze niet onderscheiden. We waren te nietig in die uitgestrektheid. In de sfeer waarin die Constel lation thuis hoorde, daar pas ten wij niet in. De machine was even onbereikbaar als de maan dat is. Maar op een punt was dat toestel vertrouwd. Daarbij vie len alle verschillen in het niet. In het ruim lagen de postzak ken met de rood-wit-blauwe banden en daarin zaten die dui zenden reizigers, onooglijk, maar met vertrouwde handschriften. Die gewoon zijn, alledaags. Die belangrijker zijn dan eten of patrouilles. Daar in de staart van dat vliegende hotel lagen hoopjes Friesland, Utrecht, Limburg. En terwijl we doorliepen, warm, moe, bezweet, dachten we er aan hoe dadelijk de post zakken op een wagen zouden worden geladen, naar een kan toor gingen, gesorteerd werden en de inhoud de laatste etappes ging afleggen. Morgenochtend zouden ze hun plaats van be stemming bereikt hebben. Mis schien vandaag al. De wagen j>tond al te wachten op de afgesproken plaats. We klommen in de laadbak, de si garetten kwamen te voorschijn, de petten werden wat dieper over het hoofd getrokken. Een kwartiertje later werd de troep afgemeld voor het huis van de kapitein, gingen we ons baden, dronken een paar bekers thee, en begonnen aan de nasi-go- reng, die de kamergenoten be waard hadden. HEDEN: 8 uur: 5 „Bloed AXEL: Het Centrum Bioscoopvoorstelling en zand". TERNEUZEN: Luxor Thea ter, 8 uurBioscoopvoorstel- 1 ling „Avontuur aan de Ama zone". Lyceum terrein, 7 uur: Zo meravondvoetbal. MORGEN: AXELHotel Lozanne, uur: Verkoop Woonhuis. TERNEUZENLyceumter rein, 7 uur: Zomeravond voetbal. ZAAMSLAG: Hotel „De Ap pel", 2 uur: Verkoop Huis en Erf. De Franse Minister van Finan ciën, Maurice Petsche, heeft gis teren aan de Amerikaanse Minis ter van Financiën, John Snyder, een geheimi plan overhandigd voor Europese economische samen werking. Minister Petsche verklaarde aan journalisten, nadat hij een onderhoud van 2 uur met Minis ter Snyder had gehad, dat hij een Frans plan had aangeboden tot overwinning- van de Europese economische moeilijkheden. De Amerikaanse Minister van Financiën zal later in deze week een onderhoud hebben met de Britse Minister van Financiën. Tijdens zijn onderhoud met de Franse Minister van Financiën was John Snyder vergezeld van zijn onder-secret&risj, William McChesney: Het onderhoud werd voorts bijgewoond door Franse en Amerikaanse deskundigen. Ver wacht wordt, dat Lcuis Douglas, de Amerikaanse ambassadeur in Londen, die gisteren in Parijs is aangekomen, een onderhoud zai hebben met Snyder. Drie doden. Dinsdagmorgen kwam op de Rijksweg van Heeze naar Gel drop bij Eindhoven een luxe auto in botsing met een autobus van de Nederl. Spoorwegen. Drie van de vier inzittenden van de luxe auto werden op slag gedood. Het zijn de 39-jarige mevrouw A. Kuilars en de 38-jarige heer R. Kruitbos, beiden uit Amster dam, en de bestuurder, die tot nu toe niet geïdentificeerd kon worden. Hij bleek niet in het bezit van papieren te zijn. De vierde inzittende, de heer Pel- ders uit Eindhoven werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Geldrop overgebracht. De per sonenauto werd totaal vernield. De autobus, die de dienst onder houdt tussen Weert en Eindho ven, kwam uit de richting Heeze toen het ongeval plaats greep. De luxe auto, die uit de andere richting kwam, moest voor een wielrijder remmen, ging daarop glijden op de nat geregende weg en werd door de bus in de sloot naast de weg gedrukt. De aan rijding veroorzaakte enige pa niek onder de busreizigers. De politie te Heeze verklaarde, dat op deze smalle weg steeds ongelukken gebeuren, welke in hoofdzaak door wielrijders wor den veroorzaakt. De overleden chauffeur blijkt J. Overburg uit Eindhoven te zijn. JEUGDIGE KERKDIEVEN. Pastoor Eyssen te Lutterade ontdekte bij een rondgang in de kerk een drietal jongens, die bezig waren een offerblok te forceren. De pastoor kon een der knapen vastgrijpen en on danks hevig verzet aan de po litie overleveren. Deze slaagde er in ook de twee andere jon gens aan te houden en toen bleek uit een onderzoek, dat men te doen had met een ben de van vijf jongens van 1214 jaar, die reeds langer dan een jaar de kerken onveilig maakte. Zo hadden ze o.a. in de Ned. Herv. Kerk aan de Tunnel straat meer dan honderdmaal het offerzakje geledigd. Maandagavond, toen de 26- jarige boekhouder J. Spierings uit Vught in een der garages van de Handelskade te Den Bosch een vrachtwagen wilde startten zulks op grond van klachten over deze wagen door een der chauffeurs, reed de wagen plots achteruit. In zijn vaart verniel de de wagen de garagedeur en reed de kade af. De boekhouder, die nog trachtte af te remmen, kwam echter met de vrachtauto zo ongelukkig in het water te recht dat hij is verdronken. S. was pas een week gehuwd. DENEN NEMEN DEEL AAN ROOKWEDSTRIJD. Vorig jaar hebben de rook- wedstrijden in Zwolle in ruime kring belangstelling getrokken. Dit is wellicht een stimulans geweest voor de initiatiefnemers om er een internationale wed strijd van te maken. Op 14 Juli a.s. komen namelijk dertig De nen, die een reis door Frankrijk, België en Nederland maken in Zwolle deelnemen aan dit merk waardige rooktournooi. Het con tact met deze Denen is door middel van de Internationale Esperanto Vereniging tot stand gebracht. De voertaal tijdens de wedstrijd zal dan ook Esperan to zijn. Er bestaat een kans, dat er nog meer buitenlandse deelne mers komen, want onderhande lingen met België zijn nog gaan de. Deze buitenlanders zullen 't op moeten nemen tegen groe pen uit Friesland, Almelo, De venter en natuurlijk Zwolle. Ook ditmaal zullen de op brengsten van deze rookwed- strijden weer ten goede komen aan de ontspanning voor ouden van dagen. DE ZIEKTEGEVALLEN OP DE „KOT A INTEN." Van militaire zijde wordt on? gemeld, dat na het officiële be richt in de dagbladen van 30 Juni j.l. zich geen nieuwe ziekte-geval len aan boord van de „Kota In- ten" hebben voorgedaan. Het schip zal vermoedelijk 16 Juli te Rotterdam aankomen. Indien er zich geen nieuwe gevallen meer zullen voordoen, zullen de opva- nden op de dag van de debar- katie op normale wijze hun woon plaatsen bereiken. Mocht echter tijdens het laatste gedeele van de reis een nieuw ziekeigeval voor komen, dan wordt quarantaine van alle opvarenden noodzakelijk geacht Uit voorzorg worden hiertoe uiteraard reeds voorberei dingen getroffen. De infanterie- kazernes aan de Leusderweg te Amersfoort zullen voor dit doel worden ontruimd. PROEFBORINGEN NEDERL. AARDOLIE MAATSCHAPPIJ. In de omgeving van Stieltjes kanaal zijn door de N.A.M. twee nieuwe putten geboord. Eén put toont aan, dat de productieve laag van het Schoonebeker-veld zich in Westelijke richting voortzet. Binnenkort zal met een derde proefboring een begin worden ge maakt. DONDERDAG 7 JULI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Voor de vrouw; 9.05 Gram.; 10.15 Mor gendienst; 10.45 Koraal; 11.00 De Zonnebloem; 11.45 Gram.; 12.03 De Zevenklapper; 12.33 Sep tet Johnny Ombach; 1.00 Nieuws; I.20 Pianoduo; 1.45 Roeromme; 2.00 Flitsen; 3.00 Kamerorkest; NATIONAAL PROGRAMMA: 4.00 Koperfanfare; 4.02 Geluk wens; 4.06 Zangklasse; 4.30 Pro menade-orkest; 5.00 Hoorspel; 5.35 Gram.; 5.40 Voordracht; 6.00 Nieuws; 6.17 Oranjeliederen; 6.30 Sport; 6.40 Gram.; 6.50 Repor tage; 7.01 Toespraak; 7.10 Pro menade-Orkest; 7.30 Klankbeeld; 8.00 Niieuws; 8.05 Gevar, progr.; 9.00 Klankbeeld; 9.30 Omroepor kest; 10.15 Album 1037; 11.00 Nieuws; 11.15 Kon. Mil. kapel; II.45 Kooropnamen. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.15 Ochtendvaria; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gram. 10.00 Morgen wijding; 10.15 Arbeidsvitaminen; 10.15 Kleutertje luistert; 11.00 Oehtendcomcert; 11.45 Voordracht 12.00 The Skymasters; 12.38 Trio Jan Hofmeester; 1.00 Nieuws; 1.20 Gram.; 2.00 Causerie; 2.15 Solistenprogr.3.00 Voor zieken en gezonden. 4.00 Nationaal pro gramma (zie Hilv. I). AANSTANDEN. Maa» De zesde étappe van St. Malo naar Les Sables D'olonnes, over 306 km, werd gewonnen door De- ledda van de Zuid-West ploeg. 1. Deiedda (Zuid-West) 8 uur 39 min. 07 sec.; 2. Ockers (Bel gië A) 8.39.20; 3. Kubler (Zw.) 8.39.32; 4. Bartali (Italië A) zelf de tijd; 5. Rabic (West-Noord) zelfde tijd; 6. ex aeguo een groep van 27 renners met o.a. Van- steenbergen (België A), Kint (België A), Keteleer (België A), Schotte (België A) en Lamtorecht (België A) allen in dezelfde tijd. Nadat Nantes was gepasseerd, werden verscheidene wilde ach tervolgingen om de kopman Die- derich in te halen ingezet. Het gelukte tenslotte een groep van 17 renners met o.a. Kubler, Cop- pi, Magni, Caput, Bartali en Ro- bic om de Luxemburger te berei ken. Bij La Cchapelle, op 37 km voor de finish was Diederichs hoofdrol uitgespeeld. Enkele kilo meters voor Les Sables had ook het grote peleton aansluiting ge kregen. Aan de rand van het stadje Les Sables schoot plotse ling de Fransman Deiedda naar voren, de anderen konden zijn wiel niet houden en met 100 m voorsprong passeerde hij de eind streep. In een felle eindsprint van het peleton werd Ockers 2de voor Kubler en Bartali. De Nederlandse renners bezet ten in de zesde étappe de volgen de plaatsen: De Ruiter 57e in 8.39.52, De .Hoog 85e in 9.01.33 en PauweLs 86e in dezelfde tijd. Behalve Serra (Spanje), Hut- macher (Zw.) en Stettler (Zw.) gaf gisteren ook de Nederlander Syen de strijd op. De Nederland se ploeg is dus thans nog maar drie man sterk. Algemeen klassement. Het algemeen klassement na de zesde étappe van de ronde van Frankrijk luidt: 1. Marinellj (lie de France) 42 uur 21 min. 58 sec.; 2. Magni (Italië B) 42.36.56 3. Kubler (Zw.) 42.37.00; 4. Dupont (Bel gië B) 42.38.31; 5. Tacca (lie de France) 42.40.38; 6. Ockers (Bel gië) 42.41.04; 7. Teisseire (Frank rijk) 42.42.34; 8. Bartali (Italië) 42.45.20; 9. Cogan (West-Noord) zelfde tijd; 10. Cafnellini (Zuid- West) zelfde tijd; 24. Coppi (Ita lië) 42.58.33 42. De Ruiter (Ne derland) 43.07.37; 77. Pauwels (Nederland) 43.52.50 88. De Hoog (Nederland) 45.20.57. KORFBAL. EendrachtScampolo I 34. Geheel volledig werd Zater dag j.l. de reis naar Tholen aan vaard onder stralend weer. Er werd hard gewerkt en zo als gebruikelijk in deze compe titie kwam Scampolo met 1—0 achter te staan. Er werd echter zodanig aangepakt dat enige tijd later Dirk Houg door eën van zijn bekende doorloop balletjes de gelijkmaker in de mand deponeerde, Na vakwisselen lukte het Eendracht wèderom een voor- sprong te nemen maar de aan voerder van Scampolo wachtte niet lang met het antwoord 2—2. Nog voor de rust „drukte" de thuisclub de bal door de mand, zodat Scampolo nog maals een achterstand opliep In de tweede speelhelft was Scampolo overtuigend sterker, maar doelpunten kwamen er aanvankelijk niet. De derde ge lijkmaker ontstond dan ten slotte uit 'n welverdiende straf - worp, welke door J. v. Fraeijen- hove op een schitterende ma nier werd benut. j Wederom in de beginopstel ling daarna, sprak de veld- meerderheid van de gasten wel duidelijk uit het feit, dat de Scampolo-verdediging zo goed als niets te doen had. In de aanval werd vlot gespeeld en geregeld waren er vrije kansen, welke echter niet benut wer den. Tot ongeveer 20 minuten voor het einde de Eendracht- verdediging een vergissing maakte, doordat beide heren naar één aanvaller toeliepen, met het gevolg dat de ander vrij stond en de hem toegespeel de bal in de korf deponeerde, wederom 'n doelpunt van Dirk Houg. De stand was hiermede 34 en bleef zo tot het eind, zodat Scampolo weer met twee pun tjes naar huls trok. Vios IIScampolo II 37. Zaterdag 2 Juli bracht het tweede twaalftal van Scam polo een bezoek aan Vios II te Krabbendijke. Om 5 uur wor(jt verzamelen gebla,zen en blijkt dat Scampolo II drie invalsters heeft. Ook Vios telt enkele invallers. Direct na het begin volgt een offensief van Krabbendijke op het Scampolo doel. Aanval na aanval wordt opgezet en na 15 minuten neemt Vios de leiding 1—0. Enkele minuten later is het 20. Hierna wordt van vak gewisseld en thans is het Scam polo dat de touwtjes in handen heeft. Binnen 10 minuten ma ken zij de stand gelijk 22. Scampolo trekt keer op keer ten aanval met als gevolg dat de rust met een 24 voorsprong ingaat. Na de rust gaat het spel enige tijd gelijk op en neer. Uit een aanval op het Scampolo- doel weet Vios uit een kleine fout in de verdediging te pro fiteren en het is 34. ld. Opk. Ond 59 21.14 2.44 58 21.54 3.49 58 22.22 5.05 57 21.41 6.25 56 22.55 7.44 55 23.06 8.59 54 23.16 10.11 53 23.25 11.22 52 23.35 12.32 51 23.46 13.43 n zeide in deze de delegatie ver- iben in de spoedi- iming van het be ken van de vijan- n het definitieve in de ronde tafel- oor de Republi- ïg. Op de in dit de politieke cor- m Aneta gestelde na Dr. Van Royen a verlaten, ant- onder voorbehoud Iet is niet de be- )r. Van Royen. zo 1 daarna te Bata- aat van de inter- voorconferentie af >p de vraag of het 1 de terugtrekking se troepen vóór de nferentie ter spra- (deze vraag werd aanleiding van de ie van Moh. Rum, hoop uitsprak, dat schieden) verwees igenda van de ron- irentie. Het vraag- terugtrekking der troepen zal op de onferentie behan- zo zeide men. tenslotte met gro- sringen van de de- ;t voorbeeldig ge- ierlandse troepen. Ltruimd hebben, ocht getuigde van iscipline onder de werd gezegd. Men te meer bewonde- e redenen van deze - gecompliceerd als ituatie hier te lan- vele soldaten moei- pen moet zijn ge- ag geadviseerd wor- ie wet van 1920 de uit te roepen, -ent hierbij aan, dat iden de havenarbei- e Londen en Ijver ig tot een overeen- :lamatie gaf. De ar- len echter naar het toen Attlee door de roep deed. noodtoestand wordt is de raad des Ko- council) bevoegd aan e autoriteiten uitge- achten te verlenen, jelingen moefen hin gen door een resolu- Ager- en het Hoger- eurd worden, naming van de „Ste- Lon", die 8000 leden slechts 521 havenar- stem uitgebracht, aren 338 voor terug- :t werk en 159 lege» 24 Stemmen waren Lanvankelijk hadden ;rklaard de stemming Het bestuur heeft slissing genomen. he regerings- en fi- igen werden gisteren e redenen genoemd tidliaven van de Bel- op zijn huidige waar- lien andere Europese :t inbegrip van het p zouden worden ge- itie van de Belgische is uitstekend. De Rationale Bank heeft orraden de laatste 6 -hoogd met drie mil- tot 30.859 millioen atste sporen van in- iet succes verdreven nieuwe credieten milliard Belgische lke België in het ka- nieuwe inter-Europe- sn betalingsstelsel zal strekken aan Enge- irijk en Nederland, loedelijk geen terug een inflatie teweeg- Igische export, die de maanden tot onge- mivang steeg, hand- gende lijn. In de eac.- nden vanAWS heeft r een bedrag van 42 ilgische francs aan itgevoerd tegen 35,8 het eerste halfjaar Commissarissen der Koningin lid zijn. Vervolgens was er het uitvoe rend comité, waarvan Mr. L. A. Kesper, Commissaris der Konin gin in de provincie Zuid-Holland, voorzitter is. Tenslotte waren de voorzitters en secretarissen van Aanbieden aan het Koninklijk Echtpaar »an huldeblijken van de Kon. Landmacht en het wa pen der Kon. Marechaussee. Na de aanbieding van de hulde blijken van het Nederlandse volk aan liet Koninklijk echtpaar, wer- Breskens Terneuzen Walsoorden Breskens Terneuzen Wal-oorden V UIA. v.m. 0.44 1.19 2.09 10 JULI 1.37 2.12 3.02 n.m. 1.12 1.47 2.37 2.04 2.39 3 29 11U11 VOill vi KC1C UlUIiCHUCll reden ook tientallen tanks en een honderdtal pantserwagens mee. Verder zag men overal de afbeeldingen van de leider der Chinese communisten, Maoetse Toeng, en de communistische opperbevelhebber, gen. Tsjoeteh. zegt: „De geheimhouding wordt door alle leden, ook door hen, die later van het verhandelde kennis hebben genomen, be waard. Zij kan door de Kamer, met gesloten deuren, vergaderd, opgeheven worden".) bezwaarlijk over het hoofd kan worden gezien en dal aan Pétain moeilijk een gunstiger gevange nisregime geweigerd kan wor den. Dat men hem zijn dagen elders dan in een vesting late eindigen." van erziening van de het pond sterling en ropese valuta's en van de koers van de 'rank op het tegen- uveau, zou de export ie goederen, waarvan oor menig Europees übaar zouden worden rnemen. :nomen wordt zijn de itoriteiten op een der and voorbereid. Zij nening, dat de crisis, vermijdelijk de Belgi- .rie zou treffen, „een gezonde schok" zou zijn. „ivunstmatige" en niet van werkelijk belang zijnde industrie- en zouden dan verdwijnen. De regering heeft een progTamma voor openare investeringen ge reed om mogelijk weerkloosheid te voorkomen.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3