Versloot-Naeye K.J! Statuut van de Raad van Europa r UIT DE PROVINCIE K. zeer VAl Autorijsci Het conflict tussen Kerk en Staat in Tsjecho-Siowakije De Stroper caert TWEEDE KAUflER 70.000 Toeristen-deviezen voor Denemarken Amerikaanse mijnwer kers zullen niet staken Vonnissen wegens dodtm van geesteszieken Onderzoek naar het laag vliegen van militaire vliegtuigen K-V.P. en oorlogsschade i,<u«MUGGEN e, VLIEGEN radicaal uitroe» 0D T POEDER \Spoedbericnti DIJKSTRAAT 7 TERNEUZEN TEL- 2056 Garage Terneuzen Komt, zi van wal In alle i nieuwst i MANTE figuren, JAPONJ Sportiev Iedere mantel pi Alles in modeller Zeer liitgel JAPONSTC in wol, eff< vistra- Cheviot ei STOFFEN Heren-al Vlotte kamgare LONS- of met Kwieke Regenjai Het beste kun naar kledingsp Filiaal te TE HUI Westkblkstraat 20 60 cent voor 'n Luv 3 Luva Verlotinge: de prachtprijzenb Kon. Ned. Ver. v. Lu 29 JULI TREKK De Tweede Kamer heeft gis terenmiddag een aanvang ge maakt met de behandeling van het wetsontwerp tot goedkeu ring van het Statuut van de Raad van Europa, ondertekend te Londen op 5 Mei 1949. Mej. Klompé zegt het wel be zwaarlijk te achten, dat de Ka mer dit Statuut heeft goed te keuren zonder invloed op de samenstelling ervan te hebben kunnen uitoefenen. Van de eerste vergadering te Straats burg zal h.i. veel afhangen. Het ledental zal naar haar mening zoveel mogelijk moeten worden uitgebreid. De kwestie van eventuele toe treding van Spanje besprekend zegt mej. Klompé, dat men niet te veel van eigen gezichtspunt uit moet redeneren. Wat Grie- werking, doch tot supra-natio- nale samenwerking. Met genoegen heeft hij gezien, dat de Minister West-Duitsland in deze zaak wil betrekken. Spr. vraagt of mej. Klompe meent, dat een totalitair land als Spanje toegelaten moet wor den tot de raad van Europa. Z.i. zou men de zaak infecteren, als men dit pikzwarte schaap bin nen liet. Wil men de zaak ver moorden, dan moet men dit doen. Van belang acht hij het, dat gestemd wordt „par tête" en niet per delegatie. De internationale rechtstreek se invloed is in Straatsburg maar in kiem aanwezig. De raad moet het centrum worden van een werkelijk internationale rechtsvorming in Euorpa met 'n kenland betreft meent zij, dat men door dit land in de samen werking op te nemen, een mo rele ruggesteun in zijn strijd kan geven. Ten aanzien van Turkije merkt zij o.a. op, dat dit land reeds opgenomen is in de West-Europese samenwer king. Voorts betoogt zij, dat wij niet alleen staan voor de keuze Oost-West, maar ook voor de vraag wat de diepste drijfveren zijn voor ons denken en hande len. Daarbij gaat zij uit van de Christelijke levensbeschouwing. De heer Schmal (C.H.) be toogt, dat men in Europa heeft ingezien, dat het gaat om: pompen of verdrinken. Hij merkt op, dat de Raad van Europa niet tegen iemand is gericht. Daarin zullen echter niet verzeild raken degeen, die bezig zijn zich overal uit te sluiten. Maar in de Raad is plaats voor allen, die van goede wil zijn. In verband met het „Euro pees denken" waarschuwt hij tegen verwarring van het we zenlijke en het algemene. De heer Bruins Slot (A.R.) meent, dat de Raad in staats rechtelijke zin niet bevredigend is. De zaak uit volkenrechtelijk oogpunt beschouwend moet men zi. concluderen, dat ze niet klopt. De vraag is hoe de Europese federatie in de ware zin tot stand gebracht moet worden. Dit moet o.a. geschieden door politieke activiteit. De heer Oud (VVD) spreekt sijn waardering uit voor het ontwerp, waarvoor zijn fractie gaarne haar stem zal uitbren gen. Omdat wij hopen op een krachtig federatief Europa, aldus spr., moeten we voorzich tig zijn. Gewenst is een zekere onaf hankelijkheid van de raad gevende vergadering van het comité van Ministers. De wijze van benoeming der leden is in dit verband van zeer groot be lang. Wanneer spr. gevraagd zou worden wat verstaan moet wor den onder „het gemeenschap pelijk eTfdeel van Europa" zou hij antwoorden, dat dit is de Christelijke beschaving, welke het karakter is der Europese beschaving. Dit is iets anders dan de Christelijke godsdienst. In dit verband betoogt hij, dat Turkije zedekundig Christen is geworden. De heer Van der Goes van Na- ter« (Arb.) verklaart, dat het voor zijn partij een roeping is er mede voor te zorgen, dat de raad van Europa veel wordt. Spr. vraagt of er in de raad van Europa sprake is van rechtsvorming en hij beant woordt die vraag in bevestigen de zin. Het gaat er z.i. om niet te ko men tot internationale samen- de breuk tussen socialisten en niet-socialisten. Spr. voorspelt, dat er niets van de Raad van Europa zal terecht komen. De Minister van Buitenlandse Zaken, de heer Stikker, zal in een volgende vergadering de sprekers beantwoorden. Hierop werd de vergadering verdaagd tot hedenmiddag 1 uur. eigen gezag en een souvereim teit. De heer Wel ter (N.K.P.) ver klaart zijn stem aan het ont werp te zuilen geven. Hij be toogt, dat de organisatie der Verenigde Naties onder leiding der Verenigde Staten zich heeft ontwikkeld tot een politiek in strument, dat politieke doelein den nastreeft met terzijde stel ling van het recht. De stichting van de Raad van Europa ziet spr. als een symp toom van het ontwakend zelf bewustzijn van West-Europa, dat er genoeg van heeft in de Verenigde Naties en de Veilig heidsraad te worden overstemd of overschreeuwd door jonge Staten, die alle kenmerken van de jeugd vertonen. In beginsel verzet spr. zich niet tegen de vorming van een federatie. Hij juicht het toe, dat aan de Raad van Europa alleen een raadge vende bevoegdheid wordt ver leend. De heer Wagenaar (C.P.N.) is van mening, dat het Pact een doordrijven is van de wil van de Amerikaanse imperalisten. Als Europa op vreedzame wijze een hogere eenheid wil bereiken, dan is de weg, die gevolgd moet De reismogelijkheden naar het buitenland voor Nederland se toeristen hebben wederom een uitbreiding ondergaan, al dus deelt de A.N.W.B. mede. Met ingang van gisteren (Dins dag) kunnen thans n.l. ook toe ristische deviezen voor reizen naar Denemarken worden aan gevraagd en wel zonder loting. De eerste toewijzing zal op 11 Juli kunnen geschieden. De toewijzing bedraagt voor personen van 14 jaar en ouder ten hoogste 500 Deense kronen en voor kinderen beneden 14 jaar 250 kronen. Per dag mag slechts maximaal over 50, resp. 25 kronen worden beschikt. De aanvragen kunnen gedaan wor den voor reizen aanvangende in de lopende of de eerstvolgen de maand. Zij, die reeds in 1949 een de- viezentoewijzing voor toerisme voor enig land hebben verkre gen, komen niet meer voor Deense deviezen in aanmerking. Indien de reis per auto of per •motor wordt gemaakt, kan men tevens doorreis-deviezen ver krijgen voor Duitsland, te weten de tegenwaarde van ƒ50. raden. Wij kunnen niet toestaan, dat deze vaderlandslievende pries ters door de kerkelijke hiërarchie worden vervolgd. Wij, zullen on dergrondse bedrijvigheid tegen gaan. Het moet onze vijanden niet mogelijk worden gemaakt ons van onze weg te doen afwijken." Pater Horak, de Slowaakse commissaris voor postaangelegen- heden, een geschorste priester, zieide, dat het de plicht der gees telijken was de poging vans het volk om een gelukkiger leven te bereiken te zegenen. De Tsjecho-Slcwaakse Katholie ke actie trachtte overeenstem ming tussen kerk en staat te be werkstelligen. De regeringspoli- tiek was niet gericht op de bouw vans het vaderland zonder Bis schoppen, doch de regering wenste de maatschappij slechts met die Bisschoppen op te bouwen die be reid waren hieraan mede te wer ken. De Amerikaanse „Verenigde Mijnwerkersbond" heeft zijn poli tiek van „geen contract geen wertk" gisteren laten varen. De voorzitter van de bond. John Lewis, gaf de leden bevel het werk na afloop van hun va- cantie te hervatten. Het con tract liep op 30 Juni af, de mijn werkers waren op dat ogenblik met vacantie. De besprekingen over het con tract zullen worden hervat. Dr. Otto Mauthe, een vroegere hoge ambtenaar aan het ministe rie van binnenlandse zaken van Wuerttemberg is tot vijf jaar ge vangenisstraf veroordeeld „we gens zijn aandeel aan het doden van meer dan 1000 geesteszieken in gaskamers". Dr. Stogmann, vroeger hoofd van het Zv/iefelten- gesticht, waar de patiënten wer den vergast, werd tot twee jaar en mevrouw Dr. Fauser van de vrouwenafdeling tot 15 maanden veroordeeld. De laatste heeft haar straf reeds In voorarrest uitgezeten. Vijf andere beschul digden werden vrijgesproken. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat een ernstig onder zoek wordt ingesteld naar het dezer dagen geconstateerde on verantwoordelijk laag vliegen van militaire vliegtuigen boven de kuststreek. Het onderzoek is nog niet geëindigd. Vast staat in ieder geval dat geen Neder landse vliegtuigen daarbij be- worden, niet het verdiepen van trokken zijn. Tijdens de gisteren door de onder regeringsinvloed staand Katholieke actie georganiseer de plechtigheden ter herdenking van Slavische heiligen, werden op nieuw waarschuwingen geuit aan het adres van de leiders der Rooms-Katholieke kerk in Tsje- choJSlowakije. Van Katholieke zijde wordt ver nomen, dat de plechtigheden, die op bedevaartplaatsen in Mbravië en Slowakije zijn gehouden slechts door betrekkelijk weinig gelovi gen werden bijgewoond. Er was wel grote belangstelling voor de viering der plechtigheid, doch uit het in groten getale aanrijden van fabrieksvrachtauto's, waarin vele groepen van georganiseerde arbeiders naar de bedevaartplaat sen werden vervoerd bleek op welke wijze deze belangstelling tot stand is gekomen. De plechtigheid te Devin in de nabijheid van Bratislava werd bijgewoond door Minister- President Zapotocky en door leden van zijn kabinet en van de Slo waakse raad van gevolmachtigden. De plechtigheid werd mede bijge woond door de Sovjet-Russische ambassadeur Michael Silin. Er zal een aantal redevoeringen worden gehouden waarvan men aanneemt dat deze de gehele dag in beslag zullen nemen. De eerste werd uitgesproken door de Slo waakse gevolmachtigde voor on- d,erwijsaangelegenheden Laco No- vomesky, die verklaarde: „De hoge kerkelijke autoriteiten heb ben samengewerkt met de Duit sers. Wij maakten van deze we tenschap geen gebruik, toen de zege aan ons was doch wij wensen, hem te waarschuwen., dat van ons geduld geen misbruik dient te worden gemaakt". Premier Zapotocky verklaarde iu zijn toespraak dat de heiligen, die in vroegere tijden (uit iSaloniki naar Moravië trokken om aldaar het Christlijke geloof in de Sla vische taal te prediken, op het tijdstip van huni prediking werden aangevallen door de verenigde machten der reactie. ,„Op dezelf de wijze bevordert thans de reac tie buitenlandse bemoeienis met onze aangelgenheden", aldus Za potocky, die hieraan nog toevoeg de: ,,De kerkelijke hiërarchie heeft getracht onze vorderingen op de naar het social, sme leidende weg te saboteren,, doch het volk kent zijn plaats en het weet wie zijn vijanden zijn. Gelovigen en vaderlandslievende priesters, be wijzen op het ogenblik, dat zij nic-ts gemeen hebben met dege nen, die het land wensen te ver- BOEREN VAN WALCHEREN NAAR DE N.O. POLDER. Wil de herverkaveling van Wal cheren slagen, dan moeten 150 landbouwers naar de Noord-Oost- polder vertrekken. Hiervoor wor den 3000 ha gereserveerd. Bij de eerste uitgifte werden aan 46 ge gadigden bedrijven toegewezen. Vijf boeren hebben zich nu terug getrokken. De overigen hebben een verklaring ingezonden, dat zij met de plaatsing in de polder accoord gaan. Van deze eerste uitgifte zijn thans nog 13 bedrij ven toe te wijzen. In de komende dagen zullen tevens gegadigden worden opge roepen voor gronduitgifte 1950. De plaatsing houdt uiteraard nauw verband met de bouw van de boerderijen, maar venvacht wordt, dat ongeveer 15 bedrijven van 112 ha, ongeveer 15 van 18 ha en een aantal grotere bedrijven (24 en 36 ha) zullen kunnen wor den uitgegeven. De grond, die door het vertrek van landbouwers op Walcheren vrij komt, zal, in afwachting van de definitieve sanering in het ka der van de herverkaveling, tijde lijk aan andere boeren worden verpacht. TERNEUZEN. Eindexamen Openbaar Lyceum Bij het op 4 en 5 Juli aan het Openhaar Lyceum te Terneuzen, gehouden eindexamen voor de Afd. HJB.S. A zijn geslaagd: J. D. K. de Dreu, Terneuzen; Ta Ga Geensen, Axel;: Ja Pa Kesteloo,, Terneuzen; Ea Pe de Putter, Terneuzen; W. A. de la Ruelle, Sas van Gent. Geslaagd. De heer J. O. Th. van Ha uwe, commies-tit. op de Inspectie der Directe Belastingen alhier is geslaagd voor beheerder van een ontvangkantoor. Op stap. Een inwoner dezer gemeente kreeg onverwachts bezoek van een neefje, oud 12 jaar, die met zijn vriendje, van ongeveer de zelfde leeftijd, uit Rotterdam was komen fietsen. Daar de ouders van deze kna pen van hun tocht naar Ter neuzen onkundig waren gelaten, werd de Kinderpolitie te Rot terdam hiermede in kennis ge steld. Hierbij bleek dat de beide jongens bij een rijwielhandelaar aldaar de fietsen hadden ge huurd onder het opgeven van een valse naam. De politie alhier zal zich ver der wel over deze jeugdige avon turiers ontfermen. BIERVLIET. Vergadering der Jonge Kerk. Onder leiding van Ds. H. C. P. M. Wiebosch vergaderden dezer dagen de Jong Hervormden in de pastorie. Na opening door Ds. Wiebosch, en vaststelling der notulen, be handelde Ds. Fournier uit Oost- burg het onderwerp over „Het verschil tussen Rome en de Her vorming. Na het zingen van het Luther- liedi, werd de vergadering met gebed gesloten. OOSTBURG. Eindexamen Openbaar Lyceum Te Oostburg slaagden voor het eindexamen R.H.B.S. afd. A: A. Brakke te IJzendijke; R. v. d. Berge te Breskens; H. Luteijn te Oostburg; M. Meesen te Water landkerkje; J. Ornée te Breskens; P. Risseeuw te Oostburg; S. Scheele te SöhoondijkeW. Vader te Bresikens. Officieuze opening sintel baan. Zondag 14 Aug. zal de sintel- baan, welke een onderdeel is van het sportpark, dat in Oostburg aan het verrijzen is, officieus in gebruik gesteld worden. Door de K.N.A.U. zullen wed strijden georganiseerd worden, o.a. hoogspringen, verspringen en polstokhoogspringen. Bij het nummer hardlopen is o.a. ingeschreven door Nel Karei- se, uit I-Iortgene.' die uitkwam in de Londense Olympiade in 1948. Op Dinsdag 16 en Dinsdag 23 Aug. volgen hierop wedstrijden voor leerlingen van diverse scho len. SAS VAN GENT. Bcdrijfsongehik. Bij het graven met een „drag line" van een sleuf in de Ooste lijke kanaalarm aan de grote brug, door de Aannemersfirma De Bruijn te Terneuzen, stuitte de graafmachine plotseling op grote weerstand onder water, tengevolge waarvan de kraan ging overhellen en topzwaar werd, waardoor zij op de pont terecht kwam. De machinist A. Kramer uit Terneuzen, geraakte hierdoor in de cabine van de kraan bekneld en moest uit zijn benarde posi tie worden bevrijd. Het bleek, dat hij door inwendige kneuzin gen o.m. een bloeduitstorting in de rug had bekomen. Daar in de pont water stond_ vreesde men, dat zij door de val van de kraan lek was geslagen en er dus gevaar bestond, dat tijdens de hulpverlening aan de machinist de pont zou zinken. De gealarmeerde brandweer legde daarom een brandslang in de pont om het water uit te pom pen en daardoor de pont drij vende te houden, doch gelukkig was de pont zelve intact geble ven en bestond er voor zinken geen gevaar. De machinist Kramer is naar het Ziekenhuis te Terneuzen vervoerd. De scheepvaart voor zeeschepen was door dit ongeval gedurende enige uren gestremd. Film van Sas. Evenals in andere plaatse» ln Zeeuws-Vlaanderen zal ook van het muziekgezelschap „De Ver enigde Vrienden" door de Fede ratie van Harmonie en Fanfare- gezelsdhappen een film van Sas van Gent worden gemaakt. Zaterdag a.s. zal ln het Park een optocht worden samengesteld waaraan vele verenigingen zullen deelnemen. Ook zullen talrijke stadsbeelden en industrieën wor den vastgelegd in klank en beeld, -terwijl de schooljeugd natuurlijk ook niet vergeten wordt. Het dagelijks bestuur der Ka tholieke Volkspartij heeft zich in een brief gericht tot de Katholieke Tweede Kamerfractie. Hierin spreekt het dagelijks bestuur zijn grote teleurstelling uit over het bericht, dat het wetsontwerp be treffende de vergoeding van de materiële oorlogsschade niet voor het zomer-reces door de Tweede Kamer in, openbare behandeling zal worden genomen. Het dagelijks ik helemaal niet sterk", zei Kea- DOOR PETER BARON. (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.)- 44) Nadruk verboden. Kaye bekeek het briefje aan dachtig. „De vraag is maar, of hij plan was dit briefje in Ralph's safe te leggen, of dat hij het eruit heeft gehaald", zei hij langzaam. „Ik hou ndet van kruiswoord- puzzles, maar in raadseltjes ben do agent stuurde hij weg, en daarna koos hij een gemakkelijke houding om de terugkeer van Larry Wade af te wachten. Spoe dig viel hij in slaap, en een zeker iemand, die bij de garages achter de huizenrij op wacht stond en ook uaar slaap verlangde, wacht te vergeefs op zijn aflossing en vatte een ernstig kou. in de prectisëhe, voordelige stuifzek 6ó cent (Ingez. Med.) dat ze geen bepaalde indruk ach terlieten en zijn optreden was terughoudend. Er was over het algemeen niets aan hem, dat de aandacht kon trekken de aan dacht namelijk van lui met grote schoenen en een onmiskenbare gang. Toen Keating uit de buurt was, stak Larry over naar zijn eigen flat. Hij ging in zijn slaapkamer VTT op zijn bed zitten, trok de schoe nen uit en glimlachte vergenoegd, Ook inspecteur Keating wacht- toen hij zijn hoed afzette. En niet te tevergeefs, en omstreeks half zonder reden» op zijn kussen las bestuur dringt er bij de fractie met klem op aan, dat zij met alle haar ter beschikking staande mid delen bevorderen, dat in ieder ge val voor de derde Dinsdag van September dit wetsontwerp be handeld zal worden. Het dagelijks bestuur heeft zich eveneens heraden over het uitblij ven van de behandeling van het wetsontwerp op de PBO. Het heeft hierover geen stappen on dernomen, daar het meent te kun nen verwachten, dat alle betrok kenen er naar streven de open bare behandeling van het ontwerp zo spoedig mogelijk te doen ge schieden. ting knorrig en haalde de brief van de kolonel te voorschijn. Dit heb ik ook bij Dennis gevonden." Kaye las de brief en stak hem in zijn eigen zak. ,,Nu weten we, waarom George zijn broers bij elkaar heeft ge roepen", zei hij. „Het klopt alle maal. Goeie nacht, Sam, ik ga naar huis. Ik moet er eens over nadenken." Keating begeleidde zijn vriend naar de deur, en toen Kaye weg was, ging hij op Larry's kamer in een gemakkelijke stoel zitten. Hij keek op zijn horloge en daar na naar de enthousiaste jonge agent. Het horloge wond hij op, vijf in de morgen ging hij als een gebroken man naar huis. Vanuit de bovenste verdieping van het tegenoverliggende huis sloeg Larry Wade zijn aftocht gade. Twee uren had hij de ramen van zijn flat bewaakt daar hij zo voorzichtig was geweest was het anderen onmogelijk te maken door te zorgen, dat een vriend van hem het huis tegenover het zijne gehuurd had. Zodoende was hij veilig voor de ogen van lie den, die zich anders misschien in dat huis gevestigd zouden hebben met het doel hem te bespieden. Larry hield er niet van, dat iemand zich met zijh levenswijze bemoeide, en hij vermeed zoveel mogelijk alles wat kon opvallen. Zijn kleren, hoewel van een mo- dieuze snit, waren altijd zo sober, op de rugzijde stond een parelsnoer. Hij nam het er af en onderzocht het, onderwijl hij terugdacht aan de opschudding en de verwarring, die hij hij Ralph achtergelaten had'. Vermoedelijk zou de douairière gravin van Raith nog doende zijn, haar zoon met verwijten te overstelpen. Larry had haar de aanval nog zien be ginnen, toen hij al op het trottoir stond. Vervolgens had hij de aan komst van de ernstige mannen der wet meegemaakt en medelij den met hen gevoeld. Daarna had hij zich uit de oploop terugge trokken, drie duizend pond rijker. Hij stak de hand uit naar een sigaret en voelde iets ongewoons onder de bovenste laag in de doos. Het was een enveloppe. Hij haal de ze naar zich toe en las, wat „Bewaar dit voor me, Larry tot ik terugkom. Als ik over ©en week nog leef, kom Ik het opha len. D." Dus Dennis was daar geweest. Larry krabde de punt van zijn neus. Dat gaf een heel andere wending aan de zaak, en ver klaarde Keatjng's verschijning. Het verklaarde ook het plotse linge schot en de komst van de ambulance. Hij fronste zijn weilk- brauwen, want er viel niet aan te twijfelen, wiens lichaam het was, dat ze in de ambulance ge dragen hadden. Het was voor Larry een hele opluchting, te weten, dat 't Kea ting niet om hem zelf te doen was geweest. Dat zijn heimelijke aan wezigheid op de partij van Raith was uitgelekt was onwaarschijn lijk, maar er waren verschillende andere redenen, waarom Keating in. zijn doen en laten belang kon stellen. Niettemin deed het hem onaangenaam aan, dat Dennis in een schietpartij was geraakt. Lar ry voelde voor Dennis iets meer dan de kolonel gemeend had, hoe wel niet zo veel, dat hij zich niet voornam, enige uren gerust te gaan slapen, in de veronderstel ling, dat Keating voorlopig wel niet terug zou komen. (Wordt vervolgd.) Harmonie op festival te Asscncde. Zondag j.l. nam het muziekge zelschap deel aan een festival te Assenede. Dot het muziekgezel schap zo langzamerhand bekend begint te worden bleek wel uit het feit dat vein de 18 deelnemende muziekgezelschappen de harmonie van Sas een extra concert mocht geven ln de avonduren. SLUISKIL. Ketrmis Strodorp. Een geluidmengsel van orgel, band en pickup, de opwekkende geur van frites, een brandend zon netje.. In deze sfeer en omstan digheden heeft Strodorp zijn drie dagen kermis gevierd. Vooral Zondag was het druk in de dans tent, waar de gehele jeugd, op ©en enkele uitzondering na,, de warm te trotseerde en ruimte trachtte te vinden om zieh uit te swingen. Door de getemperd-lichte tent speelde één ondeugende zonne straal, waarin de paren achteroen- volgens ronddraaiden en waar door men, als op een mode show, een volledig overzicht kreeg over de verschillende kleurscha keringen in rouge die op de markt verschijnen. De kinderen vermaakten zich kostelijk in de carroussel. Vbor de groteren was er alleen een luchtschommel. Opmerkelijk was dat zich hierin vooral cte op groeiende vrouwelijke jeugd uit leefde, terwijl de aankomende heren er over het algemeen voor- terugdeinsden. Onvermoeid her innerende het orgel aanj de regen droppen die aan mijn venster kloppen". Het buffet werkte op hoogspanning. Voor de niet-ama- teurs van dansen en schommelen bleef alleen het kijken over. Het vorige jaar was er voor deze categorie meer afwisseling. Strodorp heeft kermis gevierd en de vaste klanten van SlulBkil ontlbrakenj geen enkele avond op het feest. Deze moeten thans hun geduld op de proef stellen, daar zij niet vóór middens-oogst huni eigen kermis hebben, waar zij het masker even kunnen af. doen. ZAAMSLAG. Geslaagd. Bij het Instituut Cuppens Geurs te Eindhoven slaagden voor cou peuse mej. L. Durink en voor lerares in het modevak mej. A. de Bree te Zaamslag. Examen P. B. N. A. Vorige week slaagde bij het examen P. B. .N. A. voor werkbaas in de metaalbewerking, onze dorpsgenoot A. Leenhouts. Reeds nu llaust U Ivorige jaren de Luva ook vèr voor de trekking uitverkocht LUVA-LOTEN 60 cent te AXEL slg v Maale cod^adcusse boekhwd Ree 3IERVLIET: cafe Faas, couraa. d Meijer, colf Oubrie, DRIEWEGEN^couraa S Homi HOEK- coif Hameling, PHILIPPINE: coif. v. Hurck. SAS v GENT. ca e Ateer. sw d Vries boekh. Zeeuwse Keener. SLUISKIL: ri]w. v Doeselaar cais Meert, sig a vries. TERNEUZEN: AXELSCHESTRcoif vd Have NtFÏlWEDIEPSTR coif vKouteren, NOORDSTR sig Dieleman. t Hoekje, vd Ouden, VLOOSW1JKSTR wijnh dHaas-vDijke ZAAMSLAG: coil. Lensen TERNEUZEN: KLMagent Aug de Meijer Billijk te koop: een Kin derwagen en een Kinder stoel- Adres: KIaassenstraat 21, Terneuzen- Te koop: een Damesrijwiel, prijs ƒ17,Te bevragen: Baandijk 14, Terneuzen. CHEVROLET DEALER Telef. 2258 K 1150

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2