De vlootoefeningen der Westelijke Unie DE TOESTAND IN DJOGJA Défilé in tuin van Paleis Soestdijk De regeringscrisis m België JrniMa z|™±uJ,n. taking WOENSDAG 6 JULI 1949. Nog steeds verplicht visum voor Italië De geruchten over Poesjkin Datum van regerings verklaring nog^onbekend Toeneming van terrorisme op Sumatra's Oostkust Vexaties van Chinese bevolking te Djokja door benden Van Zeeland aeeft zijn pogingen op Als U drinkwater vermorst met schrobben en schuren, Geschiedt dat met water, bestemd voor Uw buren! Het ontslag bij de Japanse spoorwegen Wysjinsky een mislukking? Het onderzoek naar de oorzaak van de ramp te Bari Rechterlijke dwaling HOOGWATER v.m. n.m. Breskens Terneuzen Walsoorden frank zal niet gedevalueerd Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEEBS VERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woens dagochtend tot avond. Wisselend bewolkt. Wisselend bewolkt en overwe gend droog weer. Matige langs de kust nu en dan krachtige N.-Westel. wind. Weinig ver andering in temperatuur. DE VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No- 1157 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs f 3,25 per kwartaal. Ad verten tiepr ij s per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. AANSTANDEN. Maan DUIKBOOT A AN VALLEN De A.N.P.-verslaggever aan boord van de „Piet Hein" seint het volgende: Nadat Maandagmorgen om streeks acht uur alle schepen de baai van Penzance verlaten had den, zijn allereerst eenvoudige oefeningen gehouden. Tegen elf uur werd een groot eonvooi ge vormd, waartoe niet behoorden de kruisers en lichte vliegdek schepen, dlie een oefening in be schieting en bombardementen hielden nabij de Scily-eilanden ten Zuidwesten van Penzance. Tot deze kruisers behoorde de Tromp. De Piet Hein, de Johan Maurits, de Queen Wilhehnina, de Vulkaan en de Soemba behoorden wel tot het oonvooi. De Piet Hein en de Johan Maunits namen een werk zaam en succesvol aandeel in de oefening in het ontdekken van onderzeeboten eerst Neder landse, later Franse die het oonvooi aanvielen. Beide Neder landse schepen rapporteerden driemaal, dat zij 'n duikboot had den ontdekt. De oefening bepaalde zich dit maal tot het ontdekken met alle beschikbare middelen, maar de ontdekte schepen behoefden niet achtervolgd of aangevallen te worden. Een der beide Nederland se onderzeeboten, de Tijgerhaai of de Zeehond, was niet te consta teren van de Piet Hein af. Zij wist zich met succes tot midden in het eonvooi te werken zonder ontdekt te zijn. De aanval kwam im hoofdzaak van bakboord aan de voorzijde van het eonvooi. Daar duikboten onder water slechts een geringe snelheid hebben, kon het oonvooi, dat sneller was, niet van achteren worden aangeval len. De kwestie was voor de on derzeeboten dus, door de gordel van de verdediging onopgemerkt heen te sluipen. De onderzeebo ten, die de witte partij vormden, werden geholpen door vliegtuigen voor het opsporen van het eon vooi. De implacable schoot enkele seahornets af ter voorkenning van de duikboten. Ook een Sun- derlands Coastercomimand snelde het oonvooi te hulp voor het ont dekken van de onderzeeboten. De oefeningen duurden tot na zons ondergang en eindigden toen eigenlijk nog niet, want later wer den nachtelijke onderzeebootaan- vallen verwacht, uitgevoerd door Britten. Gisterochtend bestookten witte Franse vliegtuigen het eon vooi. Overigens waren Maandag reeds luchtgevechten tussen Sun- deriands en Seahornets te bewon deren. Het weer en de stemming aan boord blijven opperbest. Het vliegdekschep „Implacable" werd Maandagavond bij de vloot- De K.N.A.C. heeft zich tot de Minister van Buitenlandse Za ken gewend met het verzoek het daarheen te leiden, dat een spoedig accoord inzake de af schaffing van het visum tus sen Nederland en Italië tot stand wordt gebracht. Zij wijst erop, dat met vele landen reeds een overeenkomst is gesloten, waarbij over en weer het visum "werd afgeschaft, hetgeen ech ter met Italë niet het geval is. Afschaffing van het visum klemt te meer nu in verband met het a.s. Heilige jaar een zeer grote stroom van Reizigers naar Italië kan worden ver wacht, hetgeen bij handhaving van het visum-voorschrift ern stige stagnatie in de afwikke ling zal veroorzaken, aldus de K.N.A.C. Tass, het officiële Russische Nieuwsbureau heeft de geruch ten tegengesproken, als zou Gregory Poesjkin, tot voor kort Sowjet-ambassadeur te Boeda pest, door de Russische geheime politie zijn gearresteerd en naar Moskou overgebracht wegens het toebrengen van ernstige verwondingen aan de Hongaarse Minister van Cultuur en Propaganda, Eugen Revai. De geruchten, die in Wenen ontstonden en waarin politieke vluchtelingen als zegslieden werden genoemd, worden door Tass als „kwaadaardige bedenk sels" beschreven. Commissarissen der Koningin lid zijn. Vervolgens was er het uitvoe rend comité, waarvan Mr. L. A. Kesper, Commissaris der Konin- grin in de provincie Zuid-Holland, voorzitter is. Tenslotte waren de voorzitters en secretarissen van oefeningen der Westelijke Unie buiten de Engelse kust bijna „ge torpedeerd". Het was een torpedo van een Franse onderzeeboot, die een zodanige positie had bereikt, dat de torpedo met kans op suc ces op het eonvooi, dat Zuid waarts voer, kon worden afge vuurd. Vier der vijf Franse onder zeeboten werden tijdig door de luchtmacht verhinderd naderbij te komen. De Nederlandse torpe doboot Piet Hein behoorde tot de schepen, die met succes de aan vallers ontdekten. Tevoren was de Implacable eveneens door de ma zen van het net gekropen, toen een Nederlandse onderzeeër van een andere aanvallende vloot- macht onverwacht vlak voor het vLaggeschip opdook, zodat het met volle stoom achteruit moest va ren om de onderzeeër te ontwij ken. De vergadering van de Minis terraad van Maandag heeft, naar wij vernemen, nog geen datum vastgesteld voor de re geringsverklaring betreffende het Indonesische vraagstuk. Dinsdagavond zou Minister Van Maarseveen met de Indo nesische commissie uit de Tweede Kamer vergaderen. In de nacht van Zondag op Maandag hebben terroristen op de onderneming Deli Toea van de Deli-Maatschappij 4 ledige tabaksschuren in brand gesto ken, nadat zij Vrijdag reeds twee schuren in vlammen had den doen opgaan. De schade bedroeg in het eerstgenoemde geval ƒ60.000. Daar de schuren zeer nodig zijn in verband met de naj aars-aanplant van de Deli-Maatschappij, betekent dit een ernstige tegenslag. Vijf on dernemingswachters, die toe snelden toen de met petroleum overgoten schuren vlam vatten, werden met een dermate hevig vuur van een goed gewapende bende ontvangen, dat zij ge dwongen werden, zich terug te trekken. Deli Toea is thans reeds een derde gedeelte van haar droogschuren kwijt. Het toenemende terrorisme in Deli, dat systematisch gericht is tegen economische objecten, wekt in planterskringen grote bezorgdheid. Het „Nieuwsblad voor Sumatra" schrijft dat ver schillende cultuurmaatschap pijen de toestand nagenoeg on houdbaar achten door de phy- sische en de psychische uitput ting der planters, de intimida tie der ondernemingsarbeiders en de vernieling van waarde volle -economische objecten. Nadat Djogjakarta twee da gen lang het beeld van een uit gestorven stad vertoonde, waar langs de straten alleen patrouil les van de republikeinse politie en T.N.I.-ers, bewapend met automatische wapens en ge kleed in gescheurde uniformen met het roodwit op de mouwen of op de hoofddeksels, gingen, is Zondag plotseling de bedrij vigheid in de straten terugge keerd. De winkels werden ge opend en de muren van open bare en particuliere gebouwen begonnen schuil te gaan onder talloze aanplakbiljetten met propangandistische strekking. Buitendien verschenen nieuwe landrover jeeps, bemand met mi litairen van de T.N.I., in de hoofdstraten; nieuwe troepen waren de stad binnengetrokken. Onder de nieuwe troepen bevon den zich twee Nederlandse de serteurs, die beiden door de spe ciale correspondent van Aneta ondervraagd werden. Zij waren in 1946 naar de T.N.I. overgelo pen en bekleden thans de rang van eerste luitenant. Beiden zijn afkomstig uit Amsterdam. Het zijn Harry Hulskar, thans ge naamd Harry Dermawan, en Freddy Weerenstijn. Dinsdagmiddag werd de T.N. I.-generaal Sutomo (Bung To- mo) te Djogja verwacht. De pa sars worden weer druk bezocht, terwijl voedsel weer verkrijgbaar is tegen vrij vaste prijzen. De koers van de Indonesische gul den is ten opzichte van de repu blikeinse gulden aanzienlijk ge daald: Maandag kreeg men 80 rupiah's voor een gulden en Dinsdag nog slechts vijftig. Sui ker, tabak en sigaretten zijn schaars. De voorbereidingen voor de aankomst van Sukarno en Hatta e.a. zijn in volle gang. Portretten van Sukarno en Hat ta ziet men allerwege. Sedert 1 Juli is in de stad niet het ge ringste incident voorgekomen, terwijl het nachtelijk schieten ook ophield. Aan de avondklok wordt streng de hand gehouden. Toch deden zich enkele geval len van plundering voor, waar bij door gewapenden fietsen en andere goederen uit winkels van Chinezen werden weggenomen. De Chinese consul deelde aan Aneta mede, dat circa 5.000 van de Chinezen, die evacueerden, verzocht hebben te mogen te rugkeren naar Djogja. De correspondent van het Chinese blad „Keng Po" meldt uit Djokja, dat de Chinese be volking aldaar wordt verontrust door de handelingen van ge wapende groepen, die op eigen houtje en zonder opdracht- brieven van bevoegde instanties, verschillende goederen van de bevolking, in het bijzonder van Chinezen, opeisen. Het blad zegt, dat deze groepen o.a. meu bilair e.d. vragen en bonnetjes achterlaten als bewijs van ont vangst. Zo werd aan de Chung Hua Tsung Hui (een Chinese vereniging) o.a. verzocht, lege huizen, waarvan de eigenaars waren geëvacueerd, af te staan. Sommigen hebben, aldus de Keng Po, zonder enige formali teiten te vervullen, de huizen direct geoccupeerd. Het blad voegt hieraan toe, dat dergelijke handelingen met de dag zijn toegenomen, waardoor de Chi nezen, ter voorkoming van on gewenste gebeurtenissen, hun toko's voorlopig hebben geslo ten. Er zijn ook enige groepen geweest die, onder het voor wendsel van huiszoekingen, de Chinezen waardevolle voorwer pen afhandig hebben gemaakt. Tegen dergelijke elementen zijn door de stads-veiligheids- wacht geëigende maatregelen genomen. Een gewapende ben de, die eigenerbeweging de eige naar van een Chinese toko dwong om bepaalde goederen af te staan, werd door de veilig heidswacht verdreven en er voor uitgescholden, de naam der eigen regering en de eigen natie te hebben bezoedeld, schrijft Keng Po, die tenslotte meldt dat een Indonesiër, die de avondklok te Djokja over trad, een schot in het been kreeg. Op een gisterenmiddag ge houden persconferentie ver klaarde Paul van Zeeland, dat hij zijn pogingen om een nieuw kabinet te vormen, opgeeft. Na een onderhoud heeft de Prins-Regent Van Zeeland ont slagen van zijn opdracht een nieuwe regering te vormen. Nadat Paul van Zeeland te genover de journalisten had verklaard, dat hij zijn taak als kabinetsformateur had neerge legd, voegde hij er aan toe: „De Katholieken blijven er echter bij dat de Koningskwestie zonder verwijl moet worden opgelost. Op dit punt is onze houding on wrikbaar. De C.V.P. zal alle wettelijke middelen te baat nemen, welke een einde kunnen maken aan 't Koningsprobleem". De Prins-Regent heeft gister middag, nadat Paul van Zee land zijn poging om een nieuw Belgisch kabinet te vormen had moeten opgeven, de voorzitter van de Liberale partij, Motz, en de voorzitter van de Socialisti sche partij, Max Buset, ontvan gen. Daar August de Schrijver, voorzitter van de Katholieke partij, zich te Gent bevindt, zal hij hedenochtend door de Prins- Regent worden ontvangen. Senator Paul van Zeeland heeft gisteren voor de tweede maal gefaald bij zijn pogingen om de liberalen te overreden met de Christelijke Volkspartij tezamen een nieuwe regering te vormen. Het mislukken van Van Zeeland's pogingen dient te worden toegeschreven aan het niet bereiken van overeenstem ming tussen Katholieken en Liberalen over het in de eerste plaats zoeken naar een oplos sing van de Koningskwestie. De Liberale leider Roger Motz verklaarde hieromtrent: „Aan het vinden van een oplossing voor de Koningskwestie dient geen voorrang te worden ge geven boven het behandelen van andere van vitaal belang zijnde vraagstukken op econo misch of financieel gebied. De Koningskwestie moet, evenals deze andere vraagstukken, wor den behandeld, doch er moet geen voorrang aan worden ge geven." Ook de Socialisten hebben geweigerd deel te nemen aan een regering, die zich in de eer ste plaats tot taak stelt de Ko ningskwestie tot oplossing te brengen; zij wensen, dat Ko ning Leopold afstand doet van de troon. Men verwacht te Brussel, dat van Zeeland onmiddellijk rap port bij Prins-Regent Karei zal uitbrengen over de tweede wei gering van de Liberalen om deel te nemen aan een regering op het door hem voorgestelde re geringsprogramma. Waarnemers zijn van mening, N.V- Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen". De politie van Tokio is op zoek naar de directeur van de staatsspoorwegen, Sadanori Sjimojama, die gisterenochtend spoorloos is verdwenen in de tijd dat hij zich naar zijn kan toor begaf. Aan 30.000 employé's van de spoorwegen is gisteren ontslag aangezegd. De Minister van Vervoer, Sjinzo Oja, heeft verklaard, dat voor „het welzijn van de spoor wegen" waarschijnlijk ook een aantal communisten zullen worden ontslagen. De regering trof maatregelen om „in geval van nood" te kunnen optreden. Wanneer de vakcentrale van spoorwegpersoneel een staking zou uitroepen, zouden haar leden worden gearresteerd. Ministers hebben Maandag met de hoofden van politie de kwestie van de „openbare veilig heid" besproken. Honderd politiemannen zijn naar de provincie Foekoesjima gezonden, waar 19 personen wegens oproer zijn gearresteerd. Het kantoor van de spoor wegen te Foekoesjima is Maan dagavond door 600 spoorweg arbeiders bezet. De politie heeft het gebouw later ontruimd. Terwijl in Canada een hitte golf heerst, wordt voor de kusten van dit land een record aantal ijsbergen waargenomen. Ter hoog te van Belle Isle werden er 70 opgemerkt. De schepen zijn ge waarschuwd. dat Van Zeeland zijn hem door de Prins-Regent verstrekte op dracht tot het Vormen van een kabinet zal teruggeven en dat een andere Katholieke leider met deze taak zal worden belast. Men is van mening dat Prins- Regent Karei naar alle waar schijnlijkheid Frans van Cau- welaert, vóór de verkiezingen voorzitter van de Kamer van Afgevaardigden, zal verzoeken zich met de vorming van een nieuw regering te belasten. (Ingez. Med.) Volgens het Amerikaanse bui- tenlandse-politieke tijdschrift „The United Nations World Magazine", dat echter niet in connectie staat met de Verenig de Naties, heeft Wysjinsky zich als Minister van Buitenlandse Zaken „ongeschikt en een mis lukking" getoond en is hij aan zienlijk in de achting van het Politbureau gedaald. Het blad noemt de volgende incidenten, die tijdens de Par ij se conferentie van de Grote Vier zouden zijn voorgevallen en het haalt hierbij „de gezaghebbend ste diplomatieke bronnen" aan. Nadat zijn aanvankelijk opti misme op de Parijse conferen tie door de Westelijke Ministers, de bodem was ingeslagen, zou Wysjinsky Stalin als zijn op drachtgever hebben willen doen optreden, doch ondanks 12. uur lang zenuwachtig pogen zou hij geen telefonisch contact met Stalin hebben gekregen. Voorts zou Wysjinsky aan een intiem diner in aanwezigheid van Acheson „de uitgesproken in druk hebben gevestigd, dat hij niet tevreden was over zijn eigen optreden als Minister en in zovele woorden zou hij te kennen hebben gegeven, dat hij zijn energie liever aan de rechtsgeleerdheid zou wijden. Het blad verklaart, dat Wys jinsky in „de meest diploma tieke taal" tegenover Minister Schuman erop geduid zou heb ben, dat de Sowj et-Unie een Frans-Russisch pact zoals dat tussen Stalin en Laval in 1935 is gesloten, zou verwelkomen. Deze bedekte uitnodiging zou betekenen, dat de Sowjet-Unie zich scherp zou distanciëren van de activiteit der Franse communistische partij, indien Frankrijk nu en dan in de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken met de Sowjet-Unie zou meestemmen. Schuman zou er echter geen twijfel over hebben laten be staan, dat Frankrijk aan de zij de van Engeland en de Ver enigde Staten stond. Een half millioen Ita liaanse textielarbeiders zij* gisteren een 24-uurstaking be gonnen om kracht bij te zetten aan hun eisen tot vernieuwing der looncontracten. De metaalarbeiders in Italië zijn voornemens a.s. Dinsdag een dag te staken. Nadat Vrijdagmiddag te Den mé "ïepSSS Haag het nationale huldeblijk I van aan H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlan den zal zijn aangeboden, zullen o.l.v. het betreffende landelijke comité op a.s. Zaterdag 'n twee tal defilé's in de tuin van het Koninklijke Paleis te Soestdijk worden gehouden. De defilé's bestaan uit een de- filé voor volwassenen op Zater dagochtend half elf en een de- In aansluiting aan hetgeen wij eerder meldden inzake het onderzoek naar de oorzaak van de ramp te Bari deelt de adju dant groepscommandant van de Rijkspolitie Schiphol ons nog mede, dat de stand van het bergingswerk nog niet zodanig is gevorderd, dat voldoende ge gevens zijn Verzameld op grond waarvan de deskundigen van Italiaanse en Nederlandse zijde, welke belast zijn met het on derzoek van de ramp in Bari, met enige kans op zekerheid veronderstellingen kunnen ma ken. Met name was Maandag de juiste ligplaats van de staart nog niet vastgesteld en de cockpit nog niet gelicht. Het bovenstaande houdt in, dat*nog geen enkele mogelijke oorzaak kan worden uitgeslo ten, hetgeen begrijpelijkerwijze tevens geldt voor sabotage. In een communiqué van het Israëlische Ministerie van Lands verdediging 'is verklaard, dat Meyer Tobianski, officier van de Haganah (het nationale leger), die verleden jaar na veroordeling op beschuldiging van hoogverraad werd gefusilleerd, het slachtoffer is geworden van een „tragische rechterlijke dwaling''. Daarom heeft het hoofd van de legerstaf besloten Tobianski pos- thuum de rang van kapitein toe te kennen, zijn stoffelijk overschot onder eerbewijs naar de militaire begraafplaats te doen overbren gen en aan zijn weduwe en zoon een vergoeding toe te kennen. De voor de dood van Tobianski verantwoordelijke personen zullen terechtstaan. van landelijke organisaties aan deel. In bonte afwisseling zullen de onderdelen van het leger, brandweer, P.T.T., Nederlandse Spoorwegen van wegwerker tot hoofdstationschef in beroeps kleding defileren. Maar ook de gereformeerde vrouwenvereni gingen in 50 a 60 verschillende klederdrachten uit het gehele land, evenzo de vissersbevolking, het reddingswezen, de henge laars, professoren der universi teiten, zowel als de vendelzwaai- ers, de kynologen met hun Hol landse rassen, de Alkmaarse kaasdragers, de burgerlucht vaart, landelijke ruiters, binnen schippers en studentencorpora ties en nog tiéntallen andere or ganisaties zorgen voor een grote verscheidenheid van kleder drachten. Tot zelfs het Neder landse voetbalelftal in Oranje trui neemt o.l.v. Karei Lotsy aa* het défilé deel. De 80 groepe* worden met koffie en broodje* in de Paleistuin ontvangen, waar de Koninklijke Militaire Kapel en de Baarnse muziekver eniging Crescendo concerteren. Onderwijl brengen sportvliegers van hoog uit de lucht evenzo hun groet. Aan het défilé van de georga niseerde jeugd, op Zaterdagmid dag drie uur, nemen 35 lande lijke organisaties deel met even eens circa 1500 vertegenwoordi gers van padvinderij, A.J.C., jeugdvoetballers, gymnasten e.d. De N.P.V.-band uit Enschede, de padvindersband uit Haarlem, de Apeldoornse muziekvereni ging Prins Hendrik en de mee te voeren vlaggen en vaandels zullen de fleur van het geheel verhogen. Er zullen enkele de monstraties worden gegeven en de vertegenwoordigers van de jeugd zullen door spijkers met koppen voor de toekomst te slaan, een houten reuzenmedail- le later aan het Koninklijk Paar aan te bieden van een toepasselijke randschrift voor zien. De organisatoren delen mede, dat aanmeldingen tot deelname niet meer kunnen worden aan genomen. 6 JULI: 10.08 10.36 10.43 11.11 11.33 12.01 ld. Opk. Oud. 59 21.14 2.44 58 21.54 3.49 58 22.22 5.05 57 21.41 6.25 56 22.55 7.44 55 23.06 8.59 54 23.16 10.11 53 23.25 11.22 52 23.35 12.32 51 23.46 13.43 n zeide in deze de delegatie ver- aben in de spoedi- uning van het be ken van de vijan- n het definitieve in de ronde tafel- toor de Republi- ig. Op de in dit de politieke cor- in Aneta gestelde na Dr. Van Royen u verlaten, ant- onder voorbehoud Iet is niet de be- )r. Van Royen. zo daarna te Bata- aat van de inter- voorconferentie af >p de vraag of het l de terugtrekking se troepen vóór de nferentie ter spra- (deze vraag werd aanleiding van de ie van Moh. Rum, hoop uitsprak, dat schieden) verwees igenda van de ron- irentie. Het vraag- terugtrekking der troepen zal op de onferentie behan- zo zeide men. tenslotte met gTO- üringen van de de- ït voorbeeldig ge- ierlandse troepen, itruimd hebben. ,ocht getuigde van iscipline onder de werd gezegd. Men te meer bewonde- e redenen van deze gecompliceerd als ituatie hier te lan- vele soldaten moei- pen moet zijn ge- og geadviseerd wor- le wet van 1920 de uit te roepen, ent hierbij aan, dat )den de havenarbei- e Londen en Ijver ig tot een overeen- Jamatie gaf. De ar- len echter naar het toen Attlee door de roep deed. noodtoestand wordt is de raad des Ko- council) bevoegd aan e autoriteiten uitge- achten te verlenen, jelingen moeten hin gen door een resolu- jger- en het Hoger- eurd worden. «nming van de ,,Ste- ion", die 8000 leden slechts 521 havenar- stem uitgebracht, iren 338 voor terug- tt werk en 159 tegev 24 Stemmen waren Lanvankelijk hadden irklaard de stemming Het bestuur heeft slissing genomen. Aanbieden aan het Koninklijk Echtpaar .an huldeblijken van de Kon. Landmacht en het wa pen der Kon. Marechaussee. Na de aanbieding van de hulde blijken van het Nederlandse volk aan het Koninklijk echtpaar, wer- a j uj-ij. v.m. n.m. Breskens 0.44 1.12 Terneuzen 1.19 1.47 Walsoorden 2.09 2.37 10 JULI Breskens 1-37 2.04 Terneuzen 2.12 2.39 Walsoorden 3.02 3.29 acic UU1HC11UC11 liuuoaiicii. «1 reden ook tientallen tanks en een honderdtal pantserwagens mee. Verder zag men overal de afbeeldingen van de leider der Chinese communisten, Maoetse Toeng, en de communistische opperbevelhebber, gen. Tsjoeteh. zegt: „De geheimhouding wordt door alle leden, ook door hen, die later van het verhandelde kennis hebben genomen, be waard. Zij kan door de Kamer, met gesloten deuren, vergaderd, opgeheven worden".) bezwaarlijk over het hoofd kan worden gezien en dal aan Pétain moeilijk een gunstiger gevange nisregime geweigerd kan wor den. Dat men hem zijn dagen elders dan in een vesting late eindigen." he regerings- en fi- tgen werden gisteren redenen genoemd ïdhaven van de Bel- op zijn huidige waar- len andere Europese t in/begrip van het zouden worden ge- itie van de Belgische is uitstekend. De Rationale Bank heeft irraden de laatste 6 hoogd met drie mil- tot 30.859 millioen itste sporen van in- let succes verdreven nieuwe credieten milliard Belgische ke België in het ka- nieuwe inter-Europe- n betalingsstelsel zal strekken aan Enge- rijk en Nederland, oedelijk geen terug- ;en inflatie teweeg- gische export, die de maanden tot onge- nvang steeg, hand- jende lijn. In iden van heeft een Bedrag van 42 Igische francs aan tgevoerd tegen 35,8 het eerste halfjaar 'an erziening van de iet pond sterling en opese valuta's en van de koers van de rank op het tegen- iveau, zou de export e goederen, waarvan >or menig Europees lbaar zouden worden nemen. nomen wordt zijn de toriteiten op een der- ind voorbereid. Zij ïening, dat de crisis, vermijdelijk de Belgi- rie zou treffen, „een gezonde schok" zou zijn. „Kunstmatige" en niet van werkelijk belang zijnde industrie- en zouden dan verdwijnen. De regering heeft een programma voor openare investeringen ge reed oan mogelijk weerkloosheid te voorkomen.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1