Bim en de Orde van Z. Z. Z. I De bevrijding van Sluis in 1749 Gesloten taking Rechtszaken SPORTNIEUWS Ronde van Frankrijk Advertentiën Burgerlijke Stand J. F. FILIUS Dr: BOLAND Z. C. SALOMÉ Gesloten VOERMAN- de PAUW De sigarenindustrie krijgt meer vrijheid ONDER DE LAMP. Opk. Ond. 59 21.14 2.44 58 21.54 3.49 58 22.22 5.05 57 21.41 6.25 56 22.55 7.44 55 23.06 8.59 54 23.16 10.11 53 23.25 11.22 52 23.35 12.32 51 23.46 13.43 i frank zal niet gedevalueerd k*-> r Üfi Terwijl de Zoute Zee Zwervers met verwondering het haventje bekeken van het «eiland, dat zij voor Dobrea hielden, gelukte het Tiram, die blijkbaar wèer iets magerder was geworden door de opwinding van de laatste uren, Ajn ton te verlaten. Ongezien door de anderen, slaagde Tiram er in, zich op het droge te hijsen. Voorzichtig keek de Turk om zich heen. Toen ontdekte hij het zonderlinge fort, dat hij maar al te goed kende. Daar woonden zijn kameraden. Hij ronde er heen. **3iuis en de andere gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen verkeren in de bizondere omstandigheid, dat zij, haast andere Bevrijdingen, dit jaar ook kunnen herdenken, dat ziji juist twee honderd jaar geleden van een Franse bezetting werden bevrijd. Voorspel. Het begon met een erfeniskwes tie. Keizer Karei VI van Oosten rijk was 20 Oct., 1740 overleden. Hjj had al in 1713 zijn dochter Maria Theresia als erfgenaam veilig willen stellen door een erf wet, de Pragmatieke Sanctie, die door de mogendheden werd onder tekend. Maai- in 1740 kwamen kapers op de kust: Pruisen, Saksen en Beieren,: Oorlog. Hongarije hielp Maria flink. Toen keerden ook Frankrijk en Spanje, hoewel mede-ondertekeniaars, zich tegen haar. In 1742 greep Engeland ln. Toch leed Maria voorlopig de nederlaag. Hierna werd het echter anders. Pruisen sloot 28 Mei 1742 de vrede van Berlijn, mocht veroverd Sile- zië behouden en liet zijn bond genoten ln de steek. 27 Juni 1743 moesten de Fransen Duitsland ontruimen. Maria sloot nu bet vertoond van Worms met Engeland, de Hol landse Republiek, Saksen^ Polen en Sardinië. Engeland had de Republiek, door tractaten gebonden, al direct in de oorlog willen meeslepen, maar de Staten-Generaal in meerderheid, met Amsterdam voorop voelden zich militair niet tegen een grote oorlog opge wassen en vreesden schade voor de handel. In neutraliteit was ook oorlogswinst te maken). En dan vreesden zij, dat oorlog de Prins zou doen verheffen. Zij had den zich al in 1742 tot subsidies aan Maria van Engeland bepaald en ook troepen geleverd, maar zij waren officieel nog in, vrede met Frankrijk. Zolang de oorlog tot Duitsland beperkt bleef, voelden zij zich betrekkelijk veilig. En Lodewijik XV vermeed zorgvuldig een aam- val op de Oostenrijkse Zuidelijke Nederlanden. De Oranjepartij dreef naar oor- lag, maar de Staten-Generaal vol hardden bij neutraliteit. Met het verdrag van Worms veranderde de situatie. Pruisen en Frankrijk, zich be dreigd voelend, sloten zich aaneen (9 Juni 1744 te Frankfort). Frankrijk verklaarde Oostenrijk en Engeland de oorlog. (Aan de Republiek niet.) Nu laaide de strijd weer op. Maar nu ook in de Zuidelijke Nederlanden. In Mei 1744 vieleni de Fransen daar Ibinnen. De Engelsen werden voortdurend teruggeslagen, en in Febr. 1746 capituleerde Brussel. De Republiek bleef onderwijl steeds met Frankrijk onderhan- BIJZONDERE POLITIE RECHTER TE MIDDELBURG. B. H. C. M. R. te Hulst begaf zich per trein naar België. Bij visitatie werd echter in zijn por tefeuille een bedrag van 50, aangetroffen, welk geld in beslag werd genomen, ƒ25,of 10 d., met teruggave der inbeslaggeno- men 50, M. E. A. B. te Sluiskil, begaf zicth langs het grenskantoor Sas van Gent naar België, waar zij opgaf 1,in haar bezit te heb ben. Bij visitatie werd in een der vingers van een handschoen een bankbiljet van 25,aangetrof fen, hetgeen in beslag werd ge nomen. 25,of 10 d. met ver beurdverklaring der ƒ25, W. K. vis venter te Axel, begaf zich op 18 Nov. 1948 langs het grenskantoor Clinge naar België. Op de vraag of hij geld of goede ren had aan te geven gaf hjj op 12,50 bij zich te hebben. Bij visi tatie bleek echter dat hij boven dien nog ƒ60,bij zich had. 2 drgen gevangenisstraf, met ver beurdverklaring der inbeslag ge nomen ƒ60, (Z. Dgbl.) delen en belegde nog een vredes- cdngres in Breda, dat echter niets opleverde. Einde 1746 stonden de Fransen aan de Hollandse grens, maar 17 April 1747 liet Lodewijk XV officieel aan de Staten-Generaal een manifest overhandigen, waar in; hij de redenen aangaf waarom hij een deel der Republiek zou moeten bezetten. En dat deed hij ook meteen. De inneming van Sluis. Dat de Fransen' speciaal Sluis aanvielen, kwam omdat de stad een sleutelpositie ten opzichte van Zeeland vormde en Zeeland, Prinsgezind, de neutraliteit had geweigerd. Sluis was als barrière-stad een garnizoensplaats en een sterke vesting, waarvan de verdediging nog door inundatie van de omge ving was versterkt. Er lag een bezetting inj van 3 regimenten, een Schots onder Stuart en twge Hollandse, resp. onder Zoute en Rheede van Outs- hoorn. In totaal, met inbegrip van de artilleristen, 1500 a 1600 man. Die bezetting was niet compleet. Daar verspreidde zich pp Maan dag 17 April 1747 het gerucht, dat de Fransen van Gent en Brugge uit oprukten voor een in vasie in Zeeuws-Vlaanderen. Het bleek maar al te waar te zijn. Grote schrik in Sluis. ,,De aan- gezigten verbleekten! als een pot." Er was vrijwel geen ontvluchten en hergen van eigendom meer mo gelijk- Velen stierven toen en later van schrik en ellende. s Middags naderde een leger groep onder Löwenthal Sluis uit de richting Brugge. Hij koos Aardeniburg als hoofdkwartier. De legergroep die vanuit Gent op rukte, trok het Land van Cadzand in, door Schoondijke, waar geroofd en geplunderd werd, en bezette alle veren en posten. Sluis was zo geheel omsingeld. Berichten hierover bereikten de commandant van Sluis Labrecht, maar hij geloofde ze niet. Hij liet de berichtgevers in de hoofd wacht opsluiten. Dinsdag 18 April liet Löwen thal de stad al opeisen, toen 's morgens vroeg het fortje aan de Aardenburgse haven, die gedempt was, werd veroverd. In die haven was een dam gelegd, die vlak bij het fortje uitkwam. Later ver klaarden de Fransen, dat die dan wel voor hen gemaakt scheen om de stad gemakkelijker in te ne men; de inundatie zou het hun anders belet hebtoen. De Schotse officier, die met een 25 man in dat fortje lag, kreeg de ondersteuning van de reserve te laat en kwam met zijn maninen in de stad terug. De Fransen vatten die Dinsdag al post aan de Oostsluis, kwamen tot bij het veerhuis achter het kasteel en hadden de stadswallen aan de Vismarkt kunnen beklim men, als ze niet afgeslagen waren. Nu gingen zij dag en nacht loopgraven maken van het fortje, langs de dijk, naar de Oostsluis. Pas Woensdag 19 April kon met hulp van burgers met 2 of 3 ka nonnen en enkele mortieren daar op worden gevu'urd, maar dit werkte weinig uit. De artillerie commandant was niet in staat het commando te voeren. De ar tillerie van de Fransen was nog in Aardentourg. Zij vuurden al leen met snaphaan-kogels, die in menigte in het centrum der stad vielen. (Een snaphaan was een vuurroer.) Voortdurend werd in de stad alarm geslagen, wat de mensen steeds zenuwachtiger maakte. Toen de Fransen Vrijdag 21 April 's middags met hun loop graven vlak bij de Oostsluis wa ren, werd in Sluis over capitulatie gesproken, wat de volgende dag in het hoofdkwartier van Löwen thal ook gebeurde. Maar de loop graven werden voltooid. Er was aan Löwenthal niet al leen de capitulatie van het garni zoen, maar ooki van; de burgerij aangeboden. Vermoedelijk was dit om naar Zeeland te kunnen evaeuëren. Maar daar ging hij niet op in. De militairen zouden als krijgsgevangenen naar Frank rijk worden gevoerd. De burgerij werd overgelaten „aan de genade des Konings". Toen de Zondag daarop het ge meentebestuur en de notaibelen hun opwachting bij Löwenthal moesten maken, zei deze: „Wees maar gerust, de Koning zal u geen kwaad doen, evenmin als de an dere overwonnen landen" De uit komst was wel anders. Zo werd Sluis dan na slechts 5 dagen overgegeven. De verdedi ging was slap geweest. De Hol landse toezetting was in sterkte ongeveer gelijk aan de vijand. Eén man was gesneuveld, enkelen v/aren gekwetst. Dinsdag 25 April werd het ont wapende Hollandse garnizoen „als schaapen" naar Frankrijk gevoerd en marcheerden de Fransen Sluis binnen. „O treurige dag, gevolgd van Vele andere!"" (Wordt vervolgd.) Verschillende beperkende be palingen voor de sigarenfabrikan ten zijn in de laatste weken opge heven. Mochten de Nederlandse fabrikanten, zij het nog gebonden aan ^en quotum, hun Braziel- tabakken voor 1950 reeds inko pen en de exportfabrikanten met Sumatra dekblad reeds z,elf kie zen, thans heeft de Overheid ook de aankoop van Java-tabakken ten behoeve van de industrie ten dele vrijgegeven. De regeling, die binnen enkele dagen zijn beslag zal krijgen, geldt voor 1949 en is gebaseerd op de verwachting, dat nog dit jaar 39.000 pakken Java- tabak aan de marlet zullen ko men. De collectieve aankoop van tabak door de vakgroep sigaren- industrie is hierdoor geëindigd, ofschoon de fabrikanten nog wel de verplichting hebben de tabak, die de vakgroep heeft ingekocht en in voorraad heeft, af te nemen. In dit verband gaat er veel be langstelling uit naar de Java- inschrijving, die op Vrijdag 8 Juli a.s. te Amsterdam in Fras- cati wordt gehouden en naar de inschrijving op Vrijdag 15 Juli te Rotterdam in de Beurs van Koop handel. Reeds wordt in kringen van de sigarenindustrie gesproken over het loslaten van de prijs- voorschriften. Daarnaast over het opheffen van het mengvertood (het mengen van in Nederland verbouwde tatoak met Indische of exotische)Ook zal wel spoedig een beslissing vallen over het ver- weriüingggewicht, waaraan de fa brikanten zijn gebonden. (Het verwerkingsgewicht houdt in, dat de sigaren niet minder mogen wegen dan 3% gram en niet zwaarder dan 6 gram.) Het klassement van de vijfde étappe van Rouen naar Saint M'alo (293 km) luidt: 1. Kubler (Zw.) 8 uur 27 min. 13 sec.; 2. Gauthiier (Fr.); 3. Tac- ca (He de France); 4. Marinelli (lie de France)5. Dupont (Bell gië B) allen zelfde tijd; 6. Robic (West-Noord) 8 uur 32 min. 34 sec.; 7. Caput (lie de France); 8. Ockers (België)9. Bartali (Italië); 10. Sciardis (Italië) al len zelfde tijd. Hoewel algemeen de verwach ting heerste, dat het giisteren ge zien de warmte en de grote af stand wel wat kalm aan zou gaan is de"vijfde étappe van deze ronde van Frankrijk een zeer levendige geworden. Spoedig na de start trok er een groep tussenuit en bij Bourg-Achard (5 km) bestond de kopgroep uit 17 renners, onder wie zich Brule, Robic, Impanis, Vansteenibengen en Ockers bevon den. Onmiddellijk nadat het gro te peleton het plaatsje was ge passeerd, schoot Coppi weg. Hij werd vergezeld van Marinelli, Kubler, Dussault en B. Gauthier. Zij voegden zich spoedig bij de leiders en gezamenlijk werd Bour- neville (42 km) gepasseerd met bijna 2 min. voorsprong op het grote peleton. Langzaam maar zeker groeide de voorsprong. Bij Pont Leveque (80 km) bedroeg deze bijna vijf minuten. Bij Troarn (110 km) was het reeds 9 minuten gewor den. Nu begon ook het grote peleton zioh danig te roeren. On der aanvoering van Bartali en Ockaris ondernam 'n kleine groep een aohtenvolgingspoging, die tot resultaat had, dat bij Caen 2 mi nuten op de kopgroep was inge lopen. Onderwijl was Pontet van de Franse West-Noordploeg na een valpartijtje uitgevallen, een ernstige valpartij, waarvan Coppi het voornaamste slachtoffer werd had plaats bij het passeren van Noyer (140 km), een onhan dige toeschouwer wilde Marinelli een fles met drinken overreiken, maar kwam daarbij voor het wiel van de Italiaan Coppi, die in zijn val Miarinelli met zich meesleepte. Terwijl Marinelli onmiddellijk be gon te repareren, stond Fausto triest naar zijn totaal vernielde en onbruikbare fiets te kijken. Juits op het moment dat hij een nieuwe machine beklom (ploeg leider Binda was met zijn staf in geen velden of wegen te beken nen) had de groep BartaliOc kers hem ingehaald. Bij Pont- Farcy (167 km) was de ronde karavaan in vier delen gesplitst. Op kop lagen Marinelli, Dupont, Kubler, Tacca en B. Gauthier, op 7 min. 53 sec. lag een groep van 38 renners, op 8 minuten volgde Sciardis en tenslotte het grote peleton met 9% minuut achter stand op de leiders. Bij VLlledieu (197 km) veran derde het aspecht van de course volkomen, de groep BartaliOc kers werd weer door het grote peleton opgeslokt. De kopgroep bestond hier uit 5 man. Achter deze vijf was de positie als volgt: Magni, Gasat en Caput op 7 min. 25 sec., Cogan, Ockers, Camellini, Sciardis, Bartali, Robic en Ivlassal op 8 min. 10 sec. dan een groep met Vietto, Diot, Brainbiila op 9 min. en tenslotte he^ peleton op 12 minuten. Na de vijfde étappe van de ronde van Frankrijk ziet het al gemeen klassement er als volgt uit: 1. Marinelli (lie de France) 33 uur 42 mni. 26 sec; 2. Magni (Italië B) 33.57.24 3. Kubler (Zwitserland) 3.57.28; 4. Dupont (België B) 33.58.59 5. Tacca (He de France) 34.01.06 6. Diot (Frankrijk) 34.02.05; 7. Ockers (België) 34.02.14; 8. Teisseire (Frankrijk) 34.03.02; 9. Bartali (Italië) 34.05.48; 10. Cogan (W.- Noord) 34.06.08. De plaatsen, welke door de Ne derlandse renners in de vijfde étappe werden bezet zijn de vol gende: Een groep van 27 renners in de zelfde tijd als Teisseire (Frank rijk) die als 27e in 8 uur 45 min. 56 sec. binnenkwam: De Ruiter en Pauwels. De Hoog werd 70e in 9 02.09 en Syen in de zelfde tijd 72e De Korver en Lambrichs vielen tij dens de étappe uit, tezamen met Klabinsky (West-Noord), Berren- dero (Spanje), Langarica (Span je), Rodriguez (Spanje), Ruiz (Spanje), Pontet (West-Noord) en Redolfi (lie de France). In het algemeen klassement neemt De Ruiter de 45e plaats in met 43.27.45. Pauwels is 69e met 34.51.17, Syen 81e met 35.10.28 en De Hoog 92e in 36.19.24. Vele sportvrienden zenden groeten naar hun favorieten. Reken maar dat De Korver b.v. veel post ontvangt. En we den ken zo, dat Frans Pauwels één van de minst met post bedeel den is. Dit is de enige Zeeuw, tussen die vele renners. En hij zou het zeker op prijs stellen iets uit Zeeuws-Vaanderen te horen. Daarom sturen we naar Bordeaux weer een groet. En wie doet er aan mee? Een kaart met een postzegel. En hier is het adres: Aan Frans Pauwels, Equipe Hollandais, Tour de France. Hotel Lambert, 5 Rue Giboneau, Bordeaux. Hoewel het „maar" renners zijn en b.v. nog niet op één lijn te stellen zijn met de sportdiplo- mate Fanny, mogen de sport vrienden toch ook voor deze jongens hun belangstelling doen blijken! Niet alleen Frans zal dit waarderen, doch het zal tevens een stimulance zijn voor schrijver dezes, op dezelfde voet voort te. gaan. Avondvoetbal. Maandagavond. We hadden onze aandacht te verdelen over 2 wedstrijden. In 't kader der bedrijfsvoetbal de ontmoeting Z.V.T.M.Drukkreij Firma Van de Sande. Hoewel het een gelijkopgaande strijd was, wisten de drukkers reeds na 7 min. te scoren. De ruststand ging hiermede in. Na de rust trok de Z. V.T. M. van leer en spoedig was de stand gelijk. Toen verlieten we het terrein om getuige te zijn van de strijd tussen de dienaren van de H. Hermandad en P. T. T.- personeel. Een aardige wedstrijd waarbij ook de humor niet ont brak. De rust zag ook hier een geijke stand 22. Evenwel speelden de politie mannen na de rust met meer brio en wisten nog driemaal te scoren, zodat toen de scheids rechter het einde floot de stand 52 was. Met Tollens zeggen we: Men rekent d' uitslag niet, maar telt het doel alleen. Het doel sport beoefenen in faire geest en aan de sportliefhebbers rond de lijnen een aangename afwisseling. Het week-end zag de junioren aan de slag. En ze kwamen met de winst thuis. Junioren B won van Junioren Sluiskil met 63, terwijl de A-ploeg Rapenburg overwon (21). Een onderlinge wedstrijd tus sen D en C zag het resultaat 0—3. DOORTRAPPER. P.S. Naar we vernamen moest het slijk der aarde dat het we reldgebeuren zo beheerst de be slissing brengen in de wedstrijd Z.V.T.M.Drukkerij v. d. Sande, welke met 33 eindigde. Een muntopgooi n.l. besliste, dat de Z.V.T.M.'ers tot overwinnaars werden verklaard. D. T. DUIVENSPORT. Sluis. Ver. „Tot Weerziens.'' Prijsvlucht uit Corbeille. 307 km Snelheid le duif 1099,8 m.; laat ste prijswinnende duif 922,66 m. Aankomst eerste 25 duiven: G. v. d. Walle 1, 22; J. v. d. Plasse 2; A. H. Aalbrechts 3; J. v. d. Broecke 4; J. v. Laare 5; R. Timmerman 7; J. Rijksbost 8; 3 DattbÜn 9; H. Bogaard 10; L. dé VïeëZe 11; I. Tellier .12, 19; A. Brevet 13; J. Deuninck 14; G. Leliart 15; A. Risseeuw 16; H. Groosman 17; G. de Wever 18; M. Coppens 20; F. de Vreeze 21; A. Vermeulen 23; G. Dusarduijn 24 H. Velthoen 25. Algem. Prijsvlucht uit Arras. Jonge Duiven. Afstand 122 km, Snelheid le duif 1106,2 m.; laat ste prijswinnende duif 1021,4 m. Aankomst eerste 20 duiven: C. v. d. Walle 1; P. Groosman 2, 3,4; O. de Meijer 5, 14; Fenijn 6; J. de Roij 7, 18 P. de Broek 8; P. Bokelaar 9, 10; De Putter 11; J. v. d. Plasse 12; A. Wage 13; Mabelis 14; W. Klaassen 15, 20, „Sluiskilse Reisduif." De prijsvluchten uit Breteuil op Zondag gehouden met 95 oude en 40 jonge duiven gaven als resultaat: Oude duiveri. H. Snoek 1; J. Lavoir 2 en 11; E. Schoof 3, 9 en 14; A. van Kerkhove 4, 17 en 23; M. Klaassen 5 en 6; R. Rijckaert 7, 13, 20, 21 en 24; K. Hamelinck 8; R. Andriessen 10; G. Wullems 12; Th. Mattelé 15; Th. de Smet 16 en 22; A. Goethals 18; V. David 19; P. de Caluwé 25; P. Claes 26. Snel heid le duif 1076,1, laatste duif 994,5 meter. Jonge duiven: J. Lavoir 1; E. Lambert 2, 7 en 13; T. Mollet 3, 4 en 18; P. de Caluwé 5 en 17; F. Sijs 6 en 16; Joz. de Witte 8, 9 en 15; F. Andriessen 10, 11 en 14; P. Bouchaute 12; Jan de Witte 19; J. Bavekoo 20. Snel heid le duif 1022,8, laatste 889,7 meter. De duiven werden gelost te 7.15 uur. VANSTANDEN". Maan Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 2 Juni. Jan de Putter, 58 j. en Elizabeth S. de Jonge, 42 j. 8 Juni. Abraham D. Leenhouts, 25 j. en Sara L. de Vcs, 26 j. 9 Juni. Ghristiaan van den Ende, 24 j. en Pieternella Buijze, 23 j. 23 Juni. Daniël Olie- bek (van Temeiuzen), 26 j. en Maria Johanna van Arenthals, 27 jaar. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Juni. Jacob Schede, 24 j. en Johanna J van Alten, 21 j. 16 Juni. Jan de Putter, 58 j. en Elizabeth S. de Jonge, 42 j. 30 Juni. Abraham D. Leenhouts, 25 j. en Sara L. de Vos, 26 j. Ghristiaan van den Ende, 24 j. en Pieternella Buijze, 23 j. Geboorten. 2 Juni, Michiel, z. van Jan M. de Pooter en Eliza beth Hamelink. 3 Juni. Adriana Maria, d. van Cornells A. Buijze en Johanna M. Vcrhelst. 5 Juni. Pieter, z. van Ghristiaan J. van Langevelde en Catharina Hame link. 11 Juni. Daniël Egbert, z. van Johannis J. Dieleman en Jo hanna Clara Dekker; 17 Juni. Pieternella, d. van Levinus Bak ker en Maria E. de Bruijne. 26 Juni. Maria Dina, d. van Jan Adam Talma en Henriette M. Six Dijkstra. Overleden. 2 Juni. Tanneke de Visser, 77 j., d. van Andries de Visser en Franigoise Roose. 15 Juni. Dingeman Georgius Koop man, 65 j., wedn. van Neeltje Catharina Bevelander. 25 Juni. Anna van Luijk, 83 j. wed. van Johannis van Harm. Heden overleed plotse ling onze innig geliefde Echtgenote, Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder ADRIANA VERELST, in de ouderdom van ruim 77 jaar- Uit aller naam, J- MEERTENS- Hoek, 4 Juli 1949- Langestraat 32. A- D. LEENHOUTS en S. L. LEENHOUTS— DE VOS zeggen, mede namens we derzijdse Ouders, hartelijk dank, voor de vele blijken van belangsteling, vóór en bij hun huwelijk ondervon den. Zaamslag, Juli 1949- Voor de vele bewijzen van deelneming, ons be toond tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, Zwager en Oom, JOHANNES A. ADRIAANSEN betuigen wij onze oprechte dank, In het bijzonder aan het Gemeentebestuur en het Gemeentepersoneel ge- zamelijk- Mede namens de Familie, C- ADRIAANSEN—DEES Temeuzen, 5 Juli 1949- Nieuwediepstraat 52- Langs deze weg zeggen wij hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling en medeleven tijdens de ziekte en overlijden van onze dierbare Man en Va der ondervonden- T' ed- M. RAES HAMERLINCK en Zoon Sluiskil, Juli 1949- Voor de vele blijken van belangstelling, vóór en bij ons huweijk ondervonden, zeggen wij, ook namens we derzijdse Ouders, hartelijk dank. In het bijzonder de zangvereniging „Arbeid Adelf'. J. JANSEN D- JANSEN—MEIJER Temeuzen, 2 Juli 1949. Steenkamplaan 102- Hiermede betuigen onder getekenden hun hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden, in- cïerheid de ploeg van Poo- fér- W- DE FEIJTER F- DE FEIJTER— HAMELINK Temeuzen, 4 Juli 1949- Baandijk 95. AFWEZIG van 7 tot en met 21 Juli. ARTS - AXEL AFWEZIG van 6 tot 11 Juli wegens huwelijk Woensdagmiddag 6 Juli Schoenhuis DE MAGNEET Noordstraat 61, Temeuzen Wij zijn wegens vacantie van 9 t/m 16 JULI. Temeuzen BELASTINGZAKEN AANGIFTEN ADMINISTRATIES CONTROLES Scheldekade 5(1 a, TERNEUZEN ld. a zeide in deze de delegatie ver- Dben in de spoedi- iming van het be ken van de vijan- n het definitieve in de ronde tafel- oor de Republi cs. Op de in dit de politieke cor- m Aneta' gestelde na Dr. Van Roven i verlaten, ant- onder voorbehoud Iet is niet de be- )r. Van Royen. zo daarna te Bata- aat van de inter- voorconferentie af p de vraag of het l de terugtrekking se troepen vóór de nferentie ter spra- (deze vraag werd aanleiding van de ie van Moh. Rum. hoop uitsprak, dat schieden) verwees igenda van de ron- irentie. Het vraag- terugtrekking der troepen zal op de onferentie behan- zo zeide men. tenslotte met gro- mngen van de de- ;t voorbeeldig ge- lerlandse troepen, itruimd hebben. ,ocht getuigde van iscipline onder de werd gezegd. Men te meer bewonde- e redenen van deze - gecompliceerd als ituatie hier te lan- vele soldaten moei- pen moet zijn ge- ig geadviseerd wor- le wet van 1920 de uit te roepen, ent hierbij aan, dat Kien de havenarbei- e Londen en Ijver ig tot een overeen- lamatie gaf. De ar- len echter naar het toen Attlee door de roep deed. noodtoestand wordt is de raad des Ko- council) bevoegd aan e autoriteiten uitge- achten te verlenen, jetingen moeten hin gen door een resolu- ,ager- en het Hoger- eurd worden, naming van de „Ste- on", die 8000 leden slechts 521 havenar- stem uitgebracht, iren 338 voor terug- t werk en 159 tegep 24 Stemmen waren .anvankelijk hadden rklaard de stemming Het bestuur heeft slissing genomen. Commissarissen der Koningin lid zijn. Vervolgen® was er het uitvoe rend comité, waarvan Mr. L. A. Kesper, Commissaris der Konin- giin in de provincie Zuid-Holland, voorzitter is. Tenslotte waren de voorzitters en secretarissen van Aanbieden aan het Koninklijk Echtpaar .an huldeblijken van de Kon. Landmacht en het wa pen der Kon. Marechaussee. Na de aanbieding van de hulde blijken van het Nederlandse volk aan net Koninklijk echtpaar, wer- Breskens Terneuzen Walsoorden Breskens Terneuzen Wal-oorden €7 V UXU. v.m. 0.44 1.19 2.09 10 JULI 1.37 2.12 3.02 n.m. 1.12 1.47 2.37 2.04 2.39 3 29 reden ook tientallen tanks en een honderdtal pantserwagens mee. Verder zag men overal de afbeeldingen van de leider der Chinese communisten, Maoetse Toeng, en de communistische opperbevelhebbér, gen. Tsjoeteh. zegt: „De geheimhouding wordt door alle leden, ook door hen, die later van het verhandelde kennis hebben genomen, be waard. Zij kan door de Kamer, met gesloten deuren, vergaderd, opgeheven worden".) bezwaarlijk over het hoord kan worden gezien en dal aan Pétain moeilijk een gunstiger gevange nisregime geweigerd kan wor den. Dat men hem zijn dagen elders dan in een vesting late eindigen." lie regerings- en fi- gen werden gisteren redenen genoemd idhaven van de Bel- op zijn huidige waar- ien andere Europese t intoegrip van het zouden worden ge- tie van de Belgische is uitstekend. De 'ationale Bank heeft irraden de laatste 6 hoogd met drie mil- tot 30.859 millioen ltste sporen van in- et succes verdreven nieuwe credieten milliard Belgische ke België in het ka- nieuwe inter-Europe- n betallngsstelsel zal strekken aan Enge- rijk en Nederland, oedelijk geen terug- :en inflatie teweeg- gische export, die de maanden tot onge- nvang steeg, hand ende lijn. In dg iden van,.ït)£a heeft een bedrag van 42 Igische francs aan tgevoerd tegen 35,8 het eerste halfjaar 'an erziening van de iet pond sterling en opese valuta's en van de koers van de rank op het tegen- iveau, zou de export e goederen, waarvan x>r menig Europees lbaar zouden worden nemen. nomen wordt zijn de toriteiten op een der- and voorbereid. Zij ïening, dat de crisis, vermijdelijk de Belgi- rie zou treffen, „een gezonde schok" zou ziijn. „rvuiw cmatige" en niet van werkelijk belang zijnde industrie- en zouden dan verdwijnen. De regering heeft een programma voor openare investeringen ge reed om mogelijk weerkloosheid te voorkomen.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3