V er slo o t-N aeije K.J.I r VAl UIT DE PROVINCIE BINNENLANDS NIEUWS Distributienieuws Wat brengt de Radio? Loop der bevoikm* Stoottroepen tegen de coloradokever zeer i Autorijsct De Stroper cserl *0.000 De hitte in het buitenland De toepassing premie regeling woningsplitsing 7000 aanmeldingen bij Nationale Reserve De C.C.D. in Mei 1949 HOOFDPIJN! Orde moet er rijn Belgisch communistisch de weS" geblokkeerd is. Alles blad over de Konings- I <*us naar orde en re&el> tot~ kwestie onbewaakte overweg Ital. pers over oorzaak ramp „Roermond" MUUR BEZWIJKT. MEER PAARDEROOKVLEBS OP DE VLEESBON. DIJKSTRAAT 7 TERNEUZEN TEL. 2056 Garage Terneuzen Komt, zi van wat In alle nieuwstf MANTE figuren. JAPON* Sport iev Iedere mantelpi Alles in modeller Zeer üitget JAPONSTO in wol, effe vistra- Cheviot er STOFFEN Heren-ai Vlotte kamgare LONS- of met Kwieke Regenjas Het beste kun naar kledingsp Filiaal te TE HUI Westkblkstraat 20 60 cent voor 'n Luv 3 Luva Verlotingei de prachtprijzenbj Kon. Ned. Ver. v. Lu 29 JULI TRFKK .fl. Hot vliegveld Ypeniburg bij Den Haag herbergt 'n ongewone gast. De Stinson PHPBD. Dit 300 pk-toestel een van de zwaardere vliegtuigen uit de Grasshoppers- klasse was oorspronkelijk een artillerie-waarnemer. Prins Bemhard, de eigenaar, stond het af voor het Ministerie van Landbouw, dat er thans-proe- ven naee neemt om na te gaan in hoeverre dit type vliegtuig ge schikt is voor de bestrijding van insecten van de lucht uit. In sa menwerking met de Koninklijke Shell werd op de vliegtuigromp een tank gebouwd, die 325 liter insectioidis kan bevatten, welke roodachtige vloeistof door vijf varstuivers, twee onder iedere vleugel en één onder de romp van het vliegtuig, over de door insec ten bedreigde landbouwgebieden kan worden uitgespoten. Tot voor kort kende Nederland alleen de helicoptere als vliegende verdelger van insecten. Proefne mingen hebben echter uitgewe zen, dat de helicoptere niet eco nomisch werkt op percelen, waar hanen van een kilometer lengte en meer moeten worden be sproeid. Dit vertelde ons de heer A. W. Hamming, een van de pro motors van de inschakeling van vliegtuigen bij de verdelging van insecten. Men is het er thans wel over eeng, dat vliegtuigen van de Graashoppers-klasse voor be sproeiing over grotere afstanden het geschikst zijn. Alleen welk type? De heer Hamming geeft de voorkeur aan een 150 pk-ma- chine. Gecombineerd met de heli coptere voor de kleinere percelen kan deze lilliputluchtmacht bui tengewoon belangrijke diensten bewijzen bij de bestrijding van insecten. De Grasshoppers (sprinkhanen) doen hun naam eer aan. Voor «tart en landing hebben zij een zeer klein terrein nodig. De ma joor-vlieger M. Linthout, de pi loot van de PHPBD demon streerde ons een landing op zes meter. Deze toestellen kunnen overal landen en opstijgen. Zij zijn sterk genoeg om in de openlucht te kunnen overnachten. Hun breed landingsgestel maakt het vliegtuig stabiel. Geen schomme lingen beschadigen de onder de vleugels bevestigde verstuivers. Het vliegtuig heeft een geringe snelheid. Met een gemiddelde van 20 mijl per uur vliegt het vier meter hoog over de te be sproeien landerijen. Zijn wend baarheid het toestel kan zeer korte bochten beschrijven ma ken een economische werkwijze met zeer gering verlies van ener gie mogelijk. De heer Hamming verklaarde, dat de landbouwers het insecten- dodend vliegtuig als een vriend begroeten. Hij hoopte echter, dat de verschillende laijbouwcoöpera- ties het niet bij een vriendelijk gebaar zouden laten. Er moet geld op tafel komen Zonder gedlelijke steun kan dit werk niet worden voortgezet. Het fonds voor re- searchwerk dat Minister Mans- holt ter beschikking stelde is niet onuitputtelijk. Het werk gaat echter door. Binnenkort zal be gonnen worden met het uitzetten van 2500 terreinen, waar geland kan worden, als de insecten in het land zijn. W TIEN MINUTEN (Ingez. Med.) In geheel West-Europa heeft ben Zondag van hittegolftempe- ratroren kunnen genieten en uit de voornaamste steden hadden uittochten plaats met alle moge lijke vervoermiddelen van men sen. die buiten de steden nog meer zon en wat minder warmte zochten. Zwembaden en Ijscoverkopers deden goede zaken. In Casablanca was het met 70 graden koeler dan In Londen. De miHimuin-temperatuur te Parijs wae bijna 80 graden in de scha duw, terwijl Lissabon, waar dé hittegolf reeds drie dagen duurt, zich koestert in een temperatuur van 100 graden in dc schaduw. Daar slapen de mensen dan ook maar op straat of ih tuinen. De hittegolf aan beide zijden van de Atlantische Oceaan duurt voort, terwijl de langdurige droogte in het bijzonder in Enge- iand en de Verenigde Staten gro te schade aan de ocgst toebrengt. In Chicago werd aan de politie posten in de dichtbevolkte stads wijken opdracht gegeven., die we gens onordelijk gedrag op straat waren opgepakt, op erewoord vrjj te laten. De rechter, die dit bevel gaf, vond, dat de temparatuur van bij na 110 graden ellende genoeg be tekende. In de eerste helft van dit jaar is via de gemeentebesturen bij 't ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting een zo grote stroom van aanvragen voor toe kenning van een premie voor woningsplitsing ingekomen, dat de Minister zich genoodzaakt heeft gezien aan de gemeente besturen te verzoeken na 1 Juli tot nader order geen nieuwe aanvragen aan zijn departement door te zenden. Het op de be groting van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisves ting voor 1949 uitgetrokken be drag, waaruit de toekenning van premies voor woningsplitsing, alsmede die voor woningverbe tering móet worden bestreden, is niet toereikend om aan 'n wel haast ongelimiteerd aantal aan vragen te voldoen. Teneinde de normale behan deling en afwikkeling van de thans ingediende aanvragen niet in gevaar te brengen, die nen de gemeentebesturen nieu we verzoeken om een premie dus voorlopig in portefeuille te hou den. Indien op de begroting van 1950 ten behoeve van woning splitsing opnieuw een bedrag wordt uitgetrokken, kan dit be drag allereerst worden aange wend ter voldoening van de aan vragen, die door de gemeentebe sturen in volgorde van ont vangst zijn bewaard. Dit bete kent dus geenszins, dat aan de toepassing van de premeregeling een einde is gekomen. De maat regel bedoelt slechts te bevorde ren dat deze toepassing binnen het raam van het toegestane begrotingscrediet mogelijk blijft. Het bovenstaande heeft alleen betrekking op de toepassing van de premieregeling woningsplit sing en niet op de regeling, vol gens welke vergoeding kan wor den verleend van de kosten, die men moet maken om vrijwillige samenwoning mogelijk of dra gelijker te maken. Laatstbedoelde regeling kan door de gemeentebesturen bij voortduring worden toegepast. De directeur van de Nationale Reserve luit-kol. Le Fèvre de Montigny, verklaarde tegenover het A.N.P. dat tot op heden zich ongeveer 7000 personen voor de Nationale Reserve hébben ge meld. In dit aantal zag hij geen reden tot optimisme. Men kan er alleen uit leren, dat er enige te kening begint te komen zonder dat nog algemeen de noodzaak wordt ingezien van deelneming aan een van de vrijwilligers-orga- nisaties. De toeloop van enige be tekenis dateert bovendien eerst van Maart j.l. De steden 's-Gra- venhage en Dordrecht hebben in het aantal aanmeldingen een zeer gunstige plaats. Wat de provin cies betreft kan gezegd worden, dat de provincie Noord-Holland de laatste tijd een flink aantal vrijwilligers heeft opgebracht. Ook in Friesland en Overijssel is het aantal aanmeldingen in stij gende lijn. Luit.-kol. Le Fèvre de Montig ny verklaarde, dat de beste resul taten op die plaatsen werden be reikt waar nauwe samenwerking bestaat tussen het instituut „Steunt wettig gezag" en de or ganen van de Nationale Reserve. Hij had grote waardering voor de ambitie en ijver waarmede de vrijwilligers oefenden en voor het werk dat door hun instructeurs werd verzet. In Mei 1949 maakten ambtena ren van de centrale controle dienst 2561 processen-verbaal op. Hierbij waren 31545 verdachten be trokken, van wie er 70 in verze kerde bewaring werden gesteld. De meeste overtredingen werden geconstateerd op het gebied van vee en vlees, n.l. 950. Het aantal geconstateerde vergrijpen op het gebied van de akkerbouwproduc ten bedroeg 657, op het gebied van pluimvee, eieren etc. 311, op dat van de sierteelt, groente en fruit 283 en op zuivelgebied 189. In 278 gevallen we^ tot inbe slagneming van goederen overge gaan. Onder meer werden in be slag genomen: 7479 kg granen, zaden en peulvruchten, 40.069 kg gort, 1102 kg vlees en spek, 25.480 stuks eieren, 15 runderen en 36 varkens. POLDERS EN WATER SCHAPPEN- Bij Kon. Besluit zijn benoemd: Tot Gezworene van het Water schap Aan- en Genderdijke de heer W. Dieleman te Zaamslag; Tot Dijkgraaf van het Water schap Lamswaarde c.a. de heer P. A. Bogaert te Hontenisse; Tot plaatsvervanger van de Dijkgraaf van de Nieuw-Pape- schorpolder de heer G. E. A. Go- vaert te Westdorpe; Tot Dijkgraaf van de Philip- pinepolder de her C. A. Barbé te Philippine; Tot Gezworene van de Zeven Triniteitspolder de heer W. Dek ker te Terneuzen; Tot Dijkgraaf van de Zeven Triniteitspolder de heer J. A. de Feijter te Terneuzen; Tot Dijkgraaf van de Beoosten- en Bewesten Bleijpolder de heer M. de Regt Lz. te Axel en tot Gezworene de heer J. C. den Hamer te Koewacht. Tot Dijkgraaf van de Havik polder de heer Th. A. Mangnus te Stoppeldijk; Tot Gezworene van de polder St. Jansteen de heer E. B. de Rechter te St. Jansteen en tot Dijkgraaf de heer C„ L. Inghels te St. Jansteen. TECHNISCHE HOGESCHOOL. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het propaedeutisch examen werk tuigkundig ingenieur de heer J. H. Bun te IJzendijke en de heer J. de Feijter te Oostburg. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. 45 ct. Mijnhardt Hoofdpijntabletten. 75 ct. (Ingez. Med.) BIERVLIET. Heel Biervliet op de film! De Kon. „Harmonie" laat, in samenwerking met de Federatie van Harmonie- en Fanfarege zelschappen, een film maken van en over Bierviet. Op Don derdag 7 Juli komt de klank- en filmopnamewagen om opnamen te maken van de karakteristieke plekjes, van de inwoners, van de bedrijven en natuurlijk mag de jeugd in een gemeente-film niet ontbreken. Daarom worden ook de schoolkinderen gefilmd. 'sAvönds om half zes uur zal er bij de R. K. kerk een optocht worden geformeerd, die gefilmd zal worden en waarvoor alle ver enigingen zijn uitgenodigd, ter wijl na afloop hiervan geluids opnamen voor de film worden gemaakt. Het wordt dus een film welke beelden zal vertonen van familie, buren, kinderen enz., ja, waar men zichzelf op het witte doek zal kunnen zien. Over enige tijd zullen wij dus de Biervlietse filmsterren te aan schouwen krijgen! Deze filmactie is ontworpen met het doel de muziekvereni gingen nu eens op een andere manier in het middelpunt der belangstelling te plaatsen en wel op een dusdanige wijze, dat zij er ook nog een financieel voor deel van zullen hebben.. SLUIS. Onvoldoende grensfaciliteiten voor de Belgische toeristen. Herhaaldelijk komt het aan de Zeeuws-Vlaamse grens voor dat Belgische toeristen aan de Ne derlandse grens moeten worden teruggezonden, omdat ze niet dn bezit zijn van het daartoe ver eiste paspoort. Gedurende het vorige jaar kon aan deze toeris ten door de marechaussee der grensbewaking een dagpas wor- 1 den uitgereikt op vertoon van hun z.g. eenzelvigheidskaart, maar de Belgische regering ziet dat niet gaarne, omdat daardoor te wei nig paspoorten worden afgeno men. De situatie aan de grens is thans zo, dat allerlei nationali teiten eon dagpas kunnen krijgen, l maar de Belgen niet. Met het oog op het gp-ote belang van een ge zond toerisme in deze streek is dit ten zeerste te betreuren. Er worden dan ook door enkele in stanties stappen overwogen om te trachten hieraan een einde te maken. Of succes zal worden be- overleed een uur later. Het voor deze mensen noodlottig gewor den halfsteens muurtje is inder tijd in opdracht van de Duitsers gebouwd ter afscheiding van een parkeerplaats voor motorvoer tuigen. Politie en Arbeidsinspec tie stelden een onderzoek in. Het ongeluk geschiedde juist toen een nieuwe voorraad grint werd bijgestort. Arbeiders, die te Portland in de Verenigde Staten bezig waren met het verplaatsen van een huis in zijn' geheel, zetten het Vrijdag avond, toen het tijd was om naar huis te gaan, midden in de voor naamste straat van de stad neer. De wet verbiedt het verplaat- haald is een tweede, maar het is sen van huizen op weekeinden en te proheren. er is geen wet, die het rijverkeer i verbiedt een omweg te maken dat er midden in de nacht van Zaterdag op Zondag brand uit- Het communistisch blad „Le brak en de brandweerwagens al- Drapeau Rouge" van Maandag- j len een blokje om moesten rijden, morgen roept haar lezers op Dét werd het gemeentebestuur zonder verwijl „commissies voorte gortig en het huis werd Zon- openbaar welzijn" (Comités de Salut Public) op te richten, die in geval van terugkeer van Ko ning Leopold de leiding op zich kunnen nemen van stakingen en sabotage. Het blad schrijft, dat de tijd van onderlinge conflic ten voorbij moet zijn en „alle arbeiders zich dienen te ver enigen tegen de machtsgreep van een regering, waarin de ar beiders geen zeggenschap meer zullen hebben". FUST BINNEN EEN WEEK DRIE SLACHTOFFERS. Voor de tweede maal in één week tijdis is op de onbewaakte spoorweg-overweg te Mijdrecht een ongeluk gebeurd. Beide on gevallen eisten in totaal drie slachtoffers. Donderdagavond werd een per sonenauto door een goederen trein uit Vinkeveen gegrepen en 260 meter meegesleept. Een echt paar afkomstig uiit Amsterdam kwam hierbij om het leven. De bestuurder, die nog levenstekenen vertoonde, kon na twee uur wer ken pas uit de wrakstukken wor den bevrijd. Hij werd1 naar een ziekenhuis te Haarlem overge bracht. Zijn echtgenote werd bij de aanrijding uit de auto geslin gerd en was op slag dood Het echtpaar had vijf kinderen. Gisterenmiddag heeft een in woner uit Utrecht op dezelfde plaats het leven verloren. Om streeks half vier werd zijn perso nenauto door een alleen lopende locomotief gegrepen. Hij werd uit zijn wagen geslingerd en over leed even later aan zijn verwon dingen. Geestelijke en medische hulp was spoedig ter plaatse. (De overweg van Mijdrecht ligt op de provinciale weg van Haar lem naar Hilversum. GASVERGIFTIGING. De echtgenote van de 40-jarige motorhandelaar B. F. Tuinhout, wonende Willem Buijtewechstraat te Rotterdam, trof Zondagavond haajr man dood ih het bad aan. Vermoedelijk is de man aan gas- verstikking overleden. Er hing een vrije sterke gaslucht, waar schijnlijk veroorzaakt door een lek in de gasgijzer. GASINSTALLATIE ONTPLOFTE. Toen een knecht van de gros sier J. Stalenburg te Schoon hoven Zondagavond een gasinstal latie wilde controleren), die ge bruikt wordt voor het rijpen van bananen, deed zich een hevige ontploffing voor. Een der omwo- Het te Rome verschijnende blad „Gironale d'Italia" oppert de mogelijkheid, dat sabotage de oorzaak was van de ramp met de „Roermond". Onder de kop „K.L.M.-ramp- sabotage?" schrijft het blad onder meer: „In verband met het feit, dat belangrijke diplo matieke documenten zijn ver dwenen, en met eerdere berich ten, dat zich smokkelwaar en juwelen aan boord van het vliegtuig bevonden, schijnt sa botage niet alleen mogelijk, maar ook waarschijnlijk". Functionarissen, die met het onderzoek naar de ramp belast zijn hebben opnieuw verzekerd, dat nog niets in het wrak is gevonden, dat aan een derge lijke veronderstelling steun geeft. DOOR PETER BARON. (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.) 43) Nadruk verboden. „Ik zal dan maar naar Molly Wendover gaan", zei ze. „Die zal me wel kunnen bergen." Keating knilkte instemmend en droeg Brown op, haar weg te brengen. Zij stak haar hand uit, die Keating werktuigelijk drukte. Hij was haar bestaan al bijna ver- g ten, voor zij de kamer verlaten had. De oorzaak van de weinige belan'—1 Tilling in de „kleine meid" was .veede ding, dat hij op Dennu J.ad gevonden en dat hij Barbara niet h-.d laten zien. Het v/as ook een brief, en hij hoefde niet eens naar de endertekening te kijken om te weten, wie de schrijver daarvan was. Hij had dat handschrift al meer gezien. „Beste Dennis", las hij, „met behulp van het ingesloten strook je papier en dergelijke strookjes, in het bezit van je broers, zul je iets vinden, dat je het leven een IJlenden slaagde er in de knecht, de 30-jarige H. Hoenkoop uit Potsbroek, uit de ravage te halen. H., die aan handen en gelaat deer lijk gewond was, is in ernstige toestand naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. De achtergevel van het gebouw is geheel weggeslagen. De zij wanden zijn zodanig ontzet, dat de er naast gelegen woningen ge deeltelijk onbruikbaar werden. Een dirskundig onderzoek zal de oor zaken van de explosie moeten uit wijzen. GESTOLEN BANKBILJETTEN. Tussen 24 en 20 Juni j.l. zijn te Haarlem 438 bankbiljetten van 25 van de serie 7 A.Z. gestolen. Aangezien deze serie voorlopig nog niet int circulatie wordt ge bracht, kan worden aangenomen, dat ieder aangeboden '"biljet van deze serie tot het vermiste geld toehoort. Aan degene, die aanwijzingen kan geven, welke leiden tot op sporing en aanhouding van da der (s), en het terugvinden van het gemiste geld, wordt een belo ning van 1000 in het vooruitzicht gesteld. De commissaris van politie te Haarlem verzoekt een ieder, die één of meer biljetten onder ogen komt', zich in verbinding te stel len met het dichtstbijzijnde politie bureau of ,met de afdeling justi tiële politiedienst te Haarlem, ■Smedestraat 9, telefoon 15350. Twee doden. Gistermiddag is in de Eerste Dorpsstraat te Zeist een onge veer 12% meter hoge muur in gestort, waarschijnlijk doordat deze aan de binnenzijde te hoge druk ondervond van daartegen gestort grint. Een tweetal voor bijgangers, een bejaard echt paar, dat zijn vacantie te Zeist doorbracht bij een schoonzoon, werd door het neerstortende puin gedood. De man vond on middellijk de dood; de vrouw dagavond laat naar zijn plaats van bestemming «gebracht. Het Centraal Distributiekan toor deelt mede, dat met ingang van Maandag j.l. op een bon voor 100 gram vlees in plaats van 100 gram paarderookvlees, 150 gram paarderookvlees ver krijgbaar zal zijn. Voorts zal men op een bon voor 100 gram vlees desgewenst 100 gram pekelspek kunnen kopen. beetje veraangenamen zal. Ik hoop, dat jullie door deze onder neming herenigd zullen worden. Misschien zal dat ook het geval zijn, als je bedenkt, dat die her eniging mogelijk gemaakt werd door de dood van je broer GEORGE." Keating las de brief twee keer en onderzocht toen de bewusteloze Dennis nog eens, maar het inge sloten strookje, waarvan sprake was, vond hij niet. Langzamerhand begon hij te begrijpen, waarom de kolonel zijn broers bij zich had laten komen. Maar zijn gedachten werden van dat onderwerp afgetrokken, door dat hij zich bewust werd van een aanhoudend geklop,dat uit de aangrenzende kamer scheen te komen. Hij stond op en ging kij ken. Het geklop duurde nog voort, maar nu hoorde hij het uit de badkamer. De inspecteur bromde getergd en ging de bad kamer in. Het kostte hem precies twee minuten om de plaats te be palen, waar het geluid vandaan kwam. Toen klom hij op het ta feltje, schoof de grendel terug en duwde het bovenraam open. Met een keek hij in het glimlachende gezicht van superintendant Kaye. „O, ben jij het Wat ben je van plan, het dak te herstellen of het uitzicht te bewonderen?" Superintendant Kaye liet zich naar beneden zakken en gaf de gewenste inlichtingen. „Zodra -ik je boodschap ont vangen had, heb ik mij aange kleed en ik kwam juist in Brook Street, toen jullie vertrokken. Ik brn je tot hier toe gevolgd. Leuk hè, 's nachts in een auto rond te rijden met een aardig jong ding?" Zijn collega keek zuur en trachtte een grof antwoord te be denken. „Ik dacht, dat jullie van plan waren er nachtwerk van te ma ken", vervolgde Kaye. „Ik heb op het dak gezeten, sinds jij en Brown beneden aan 't morrelen waren. Ik zag, dat je je elegante figuur probeerde terug te houden, toen ik voorbijreed in een taxi." „O, was jij dat?" „Zeker was ik dat. Wat is er met Teyst gebeurd? Ik hoorde het schot." Inspecteur Keating glimlachte vergenoegd. Nu kon hij eens triomferen. „Hij was te langzaam met zijn knapper. Kom maar eens mee." Als de jonge agent ook al ver rast was, twee mannen terug te zien komen, waar er maar één gegaan was, hij liet het in elk ge val niet merken. Alleenwerden zijn ogen een beetje groter dan ze gewoonlijk waren. Dat was al les. Het was geheel in overeen stemming met de verhalen, die hij over superintendant Kaye ge hoord had. Kaye bekeek Dennis eens en stak een sigaret op. „Je hebt die jongen lelijk te pakken gehad", merkte hij op. „Hij probeerde zich over het dak uit de voeten te maken, maar toen hij mij zag, bedacht hij zich. Grappig, dat ik altijd op je moet passen, als je iets heibt om mee te spelen." Daar gaf Keating geen ant woord op. Met gevoelens, te diep om in woorden uit te drukken, hield hij toezicht op het wegbren gen van Dennis, toen de ambu lance gekomen was, waarna hij terugkeerde in de kamer en zijn pijp begon te stoppen. „Lees dit eens", zei hij, en gaf Kaye het briefje van de Stroper. „Uit de zak van onze vriend ge haald." (Wordt vervolgd.) WOENSDAG 6 JULI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Ochtendbezoek bij jonge zieken; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Zang; 11.45 Gram., 12.00 Promenade-orkest; 1.00 Nieuws; 1.15 Trio Fantasia; 1.45 Gram.; 2.00 Reportage; 3.00 Ka mermuziek; 3.30 Ensemble Lach man; 4.00 Causerie; 4.15 Voor jongens en meisjes; 5.30 Orgel; 6.00 Ned. koren en korpsen; 6.30 Ned. Strijd'kr.7.00 Nieuws; 7.15 Pianoduo; 7.30 Act- geluid; 7.45 Gram.; 7.55 Lezing; 8.00 Nieuws; 8.15 Aansluiting Concertgebouw; 10.30 Kwartet; 10.45 Avondover denking; 11.00 Nieuws; 11.15 Gr. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Walsenprogramina; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Lezing; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Onze keuken; 10.35 Als de stofzuiger zwijgt; 11.00 Gram.; 12.00 Accordeola; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgelspel; 1.00 Nieuws; 1.20 Mlllersextet; 1.50 Gram.; 200. Gesproken portretten; 2.15 Kamerorkest; 3.00 De Re genboog; 3.30 De Roodborstjes; 3.50 Wr.ar zwerven wij?; 4.00 Gram.; 4.15 Voor de kleuters; 4.30 Vragen staat vrij; 4.55 Zo de ouden zongen piepen de jongen; 5.15 Malando; 5.45 Causerie; 6.00 Nieuws; 6.20 Zang; 6.45 West- Duropese commentaar; 7.00 Le zing; 7.15 Nieuws uit Indonesië; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Causerie, 8.00 Nieuws; 8.05 Dingen van de dag; 8.20 Omroeporkest; 9.10 Hoorspel; 10.15 Metropole-orkest 10.45 Van boek tot boek; 11.00 Nieuws; 111.15 De Hit-kit; 11.45 Gram. „DE VERGETEN LUCIFBIR". Jaarlijks trekken duizenden vacantiegangers naar bos en hei de, om te genieten van de rust en de schoonheid, welke een der gelijke omgeving biedt. De erva ring heeft echter geleerd, aldus het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dat de waardering voor deze schoonheid dikwijls veel te wen sen overlaat, hetgeen moge blij ken uit het feit, dat jaarlijks honderden ha bos en heide, als gevolg van onachtzaamheid bij het gebruik van vuur, ten prooi vallen aan de vlammen. In het kader van het landtoouw- kwartfier van de afdelnig voor lichting van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening zal op Maandag 11 Juli 1949 van 19.4520.00 uur voor de zender Hilversum I een hoorspel worden uitgevoerd, waarin in het bijzonder de aan dacht zal worden gevestigd op het gevaar, dat het gebruik van vuur in hos en hei met zich brengt. De titel van het hoorspel zal luiden; „De vergeten lucifer". Zaamslag. Gevestigd: C. Mol, Wissenker- ke; E. A. Dieleman, Axel; N. Die leman, Voorburg; E. M. de Krij ger, 's-Heer Arendskerke. Vertrokken: M. J. Wijn, Goes; G. van der Does, Vlaardingen; C. Verplanke, Terneuzen; S. Bare- man, Hilversum. ISïïtitfilhfl'ifSti r Luva U«en vliegen weg f9pO«(UI«riLni. Ileeds nn.' Haast U Vorige jaren de Luva ook vèr voor de trekking uitverkocht LUVA-LOTEN 60 cent te AXEL slg v «^'kusse boe^jd Ree 3IERVLIET: cafe Faas, courag. d Meijer, colf. Oublie, e Hou HOEK: coif Hameling, PHILIPPINE: co.f v. Hurck. SAS vGENT:ca e Meen s,gd Vries boekh, zleuwse Koer,er. SLUISKIL: rijw. v Doeselaar cafe Meen, sig. a vne TERNEUZEN AXELSCHESTR: coif vd Have nÏeÜWEDIEPSTR corf vKouteren, NOORDSTR sig Dieleman. 1 Hoekje, vd Ouden. VLOOSWIJKSTR ivijnh dHaas-vDijke ZAAMSLAG: coli. Lensen TERNEUZEN: KLMagem Aug de Meijer Billijk te koop: een Kin derwagen en een Kinder stoel- Adres: Klaassenstraat 21, Terneuzen- Te koop: een Damesrijwiel, prijs 17,Te bevragen: Baandijk 14, Terneuzen. CHEVROLET DEALER Telef. 2258 K 1150

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2