Kabinetsformatie in België DE TOESTAND IN DJOKJA De troepenschepen Kota Inten en Zuiderkruis Het conflict tussen Staat en Kerk in Tsjecho-Slowakije taking DINSDAG 5 JULI 1949. De Londense haven staking De vloot Is uitgevaren Legeroefeningen moeten wijken voor 4-daagse De graanregeling voor oogst 1949 Wij leveren U water voor mens en dier, Misbruikhet nu niet voor Uw plezier! De staking in Australië De droogte in Engeland Moeilijkheden bij de Japanse spoorwegen Belgisch-Nederlandse handelsbesprekingen hervat Taxi voor de generaal verkle- De Mexicaanse zingen Sneltrein ontspoord De economische wereld toestand Moeilijkheden bij de haringexport naar de bizone HOOGWATER j' frank zal niet gedevalueerd v.m. 0.44 1.19 2.09 Frankering bij Abonnement: TerncUzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M. I. te De Bilt, geldig van Dins dagochtend tot avond. Minder warm. Aanvankel. droog weer. Toe nemende bewolking met later kans op enkele verspreid op tredende onweersbuien. In de ochtend snel stijgende tempe ratuur. Zw. tot matige wind uit Westel. richtingen. 5e Jaargang No- 1156 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Te rneuzen Abonnementsprijs 3,25 per kwartaal. Advertentieprijs per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties t®t des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. VANSTANDEN. Maas Paul van Zeeland heeft gieter renmiddag de Prins-Regent ver slag uitgebracht over de politieke toestand. In goed ingelichte kringen wordt verzekerd dat Paul van Zeeland van plan is opnieuw in contact te treden met de Liberale partij, die alreeds geweigerd heeft in een regering met de Katholieken sa men te werken, die als belang rijkste programmapunt het oplos sen van de Koningskwestie heeft. Paul van Zeeland ontving gis terenavond om 18.30 uur de jour nalisten. In de gisterenavond gehouden persconferentie verklaarde Paul van Zeeland, dat hij gisteren op nieuw besprekingen heeft gevoerd met het „comité van twaalf" der C.V.P. Dit comité blijft van oor deel, dat de koningskwestie zon der verwijl dient opgelost te wor den, en het heeft Van Zeeland uitgenodigd zijn pogingen tot vorming van een nieuwe regering voort te zetten. Om 14.30 uur heeft Van Zee land rapport uitgebracht aan de Prins-Regent. Deze wenste aan vullende inlichtingen te ontvan gen. Vandaag om 10.30 uur zal Paul van Zeeland de pers opnieuw ontvangen. In Brussel doet het gerucht de ronde dat bij falen van Van Zee land, de voorzitter van de Kamer, Frans van Cauwelaert, met deze taak van kabinetsformateur zou worden belast. In het algemeen 's men van oor deel, dat de Katholieken er op zullen blijven aandringen dat een nieuwe regering als eerste punt op haar programma de oplossing van de Koningskwestie zal moe ten schrijven. In sommige poli tieke kringen is men van oordeel dat slechts dreigende stakingen en ongeregeldheden de C.V.P. zouden doen besluiten af te zien van deze conditio sine qua non. (Na besprekingen gevoerd te heb ben met de heren Van Cauwe laert, Daivieusart, Eyiskens en De Schrijver, heeft de Prins-Regent opnieuw Paul van Zeeland ont vangen en hem verzocht zijn over leg voort te zetten. Verwacht wordt dat de kabinetsformateur opnieuw zal trachten tot overeen stemming te geraken met de Li beralen tot vorming van een nieuwe regering. Hij zal vandaag verslag uitbrengen bij de Prins- Regent. Ondanks een lichte neiging om het werk te hervatten was Maan dagochtend de toestand vrijwel onveranderd in de Londense ha vens. Het aantal stakers blijft ongeveer 8000 en het werk op 78 schepen ligt stil. Reuter meldt nog, dat tijdens een in Eastend (Londen) gehou den bijeenkomst der stakende Lon dense bootwerkers met 2000 tegen twee stemmen een motie is aan genomen, waarin de weigering om op Canadese schepen te werken wordt bekrachtigd. De bootwer kers verklaarden wel bereid te zijn het werk op schepen van alle nationaliteiten te hervatten. De werkgevers hebiben gewei gerd opdracht te geven tot het aanvangen der lossingswerkzaam heden aan boord van de andere schepeni, zolang niet aan de los sing van de Canadese schepen wordt gewerkt. Drie parlementsleden hebben zich naar de havens begeven'. Zij willen de stakers mededelen, dat zij zich door de communisten la ten „gebruiken". (De A.N.P.-verslaggever aan boord van de Pet Hein seint: Omstreeks half acht Maandag morgen verliet Z. K. H. Prins Bemhard H. M.'s „Implacable" om via het vliegveld Culdrose naar Plymouth te gaan. Het grootste deel der vlooteenheden had toen r.eeds Mountsibay verla ten om in zes groepen eenvoudige oefeningen, te gaan houden. De „Pet Hein,"* had met de „Johan Maurits" en „Queen Wilhelmina" plus drie Britse torpedobootjagers oefeningen als eerste punlt op het programma. Het weer was min der goed dan wij gelwend zijn op deze reis, .maar de barometer blijft goed. Het vertrek uit de baai was een imposant gezicht en voor al de silhouetten der vliegkamp schepen aan de kim maakten een machtige indruk. De legeroefening op de Velu- we, zal niet, zoals aanvankelijk was vastgesteld, worden gehou den op 27, 28 en 29 Juli, doch op 2, 3 en 4 Aug. a.s. Tot dit uitstel is besloten om de militairen, die deel zullen nemen aan de leger- oefening in de gelegenheid te stellen ook deel te nemen aan de vierdaagse-afstands-marsen, welke in de laatste week van Juü te Nijmegen zullen worden gehouden. Er is een plan in studie om voor de voerganen, t.w. rogge, gerst, haver en gemengd gewas van de dogst 1949, geeni leveringsverplich ting meer aan de telers pp te lg- gen. Deze soorten graan zouden dan onbeperkt voor vervoedering in het eigen bedrijf gebruikt mo gen worden. Uitdrukkelijk wordt er door het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening op gewezen dat de voorschriften inzake de af levering van en de handel in in landse voergranen vooralsnog om verminderd van kracht blijven. Tarwe van de oogst 1049 zal niet voor vee voed erdoeleintden mo gen worden gebruikt. De telers zullen de opbrengst op dorsbrief- jes moeten verantwoorden; of zul len een leveringsverplichting krij gen in de vorm van een zg. „aan slag". Peulvruchten en zaden van de oogst 1949 zullen niet meer aan beperkende bepalingen gebon den zijn. (Die afaet van en de bandel in deze producten zal geheel vrjj zijn en geleidebiljetten voor het ver voer zullen niet meer worden ge bruikt. Commissarissen der Koningin lid zijn. Vervolgens was er het uitvoe rend comité, waarvan Mr. L. A. Kesper, Commissaris der Konin gin in de provincie Zuid-Holland, voorzitter is. Tenslotte waren de voorzitters en secretarissen van Met de „Kota Inten", die 15 Juni uit Tandjong Priok afvoer en 3 Juli van Port Saïd vertrok, keren de mannen van 215 R. I. huiswaarts. Daarmee heeft het laatste O. V. W.-Bataljon Oost- Java verlaten. Het Bataljon werd in Juni 1948 samengesteld uit O. V. W.-ers van andere Batal jons, die omstreeks die tijd re patrieerden en waaraan zij in 1946 als aanvulling waren toe gevoegd. In het najaar van 1948 zou ook voor hen de tijd van terugkeer naar het vaderland aanbreken, maar toen werd de repatriëring stopgezet. In December 1948, bij de twee de politionele actie, behoorde 2—15 R. I. tot de eerste troepen, die de status quo-lijn overtrok ken. O.a. heeft het Bataljon be zet: Gendanglegi, Wetau, Poed- jon, Kendangan, Paree, enz. Van dit Bataljon sneuvelden 20 mannen. Tevens keren met de „Kota Inten" naar Nederland terug de 2e en 7e Compagnie aan- en af- voertroepen, die in April 1946 uit Rotterdam vertrokken. De 2e Compagnie werd ingedeeld bij de V-Brigade, de 7e Compag nie bij de W-Brigade. Bij de eerste politionele actie in Juli 1947 kregen de mannen bergen werk te verzetten. Ook zij moes ten in het najaar van 1948 te leurgesteld worden toen de de mobilisatie werd stopgezet en de convooien bleven rijden langs de wegen van Java. Bij de tweede politionele actie werd al het materiaal ingescha keld om de infanterie te ver voeren naar Madium, Solo en Djokja. Van 17 Januari tot 17 Februari 1949 vermeldt alleen het dagboek van de 2e Com pagnie 50 beschietingen. Met de Zuiderkruis", die 2 Juli uit Tandjong Priok is vertrokken keert de 4e Comp. A.A.T. naar Nederland terug, die tegelijk met de 2e en 7e Comp. in Indonesië aankwam en met de 2e Comp. bij de V-Brigade werd ingedeeld. Eén spciale correspondent van het AFP te Djokja meldt, dat de toestand in de stad rustig is, en volgens de militaire waarnemers van de UNCI te Djokja is zulks zegt hij eveneens het geval in het verdere gebied vanj het sul tanaat. Zij bevestigen de woor den van de Sultan, dat er zich in deze streken geen enkele commu nistische grpep bevindt en dat de 4000 militairen en politiemannen, waarover de Sultan in het sulta naat beschikt, er de enige gewa pende macht is. Deze waarnemers bevestigen^ niettegenstaande een officiële ont kenning van Nederlandse zijde, dat de Nederlandse troepen bij hun terugtocht een aantal mijnen en „boobytraps" hebben achter gelaten, die tot nu toe verschei dene slachtoffers hebben'gemaakt. Verder verklaren zij, dat voor het vertfek der Nederlandse troepen „onbekenden'' waarvan wordt verondersteld dat het Nederlan ders zijn geweest een oliereser voir hebben opengezet van een suikerfabriek te Medari, lö km ten Noorden van Djokjakarta, welke olie, via de irrigatieleidin gen, 625 ha sawah heeft bevloeid, die daardoor naar wordt aangeno men, gedurende verscheidene maanden niet zullen kunnen' wor den bebouwd. Al toont de stad Djokja dus geen zichtbare sporen van de oor logvoering, hetzelfde kan niet worden gezegd van omliggende plaatsen, waar de desa's Kamsari, Timujin en Prambanan vrijwel geheel zijn vernietigd door bran den en mortiervuur. De republi keinen schrijven deze verwoestin gen toe aan de „zuiveringsopera- tis" die de Nederlanders hebben verricht na de aanval door de N.V- Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen" De stakende Australische mijn werkers zullen tegen de regering een gerechtelijke procedure aan hangig maken over de rechtsgel digheid van de nationale noodwet betreffende de mijnwerkerssta king, die de banktegoeden van de stakende mijnwerkersvakbonden heeft bevroren, aldus heeft de voorzitter van de nationale mijn- werkersvervond, Williams, Zondag te Sidney meegedeeld. De staking, die gisteren haar tweede week ingaat, omvat thans 500.000 mijnwerkers. In Engeland maakt men zich als gevolg van de langdurige droogte zorgen over de water voorziening, vooral van de grote steden. Er worden reeds maat regelen overwogen om het water te rantsoeneren. In Londen is het 'besproeien van tuinen en sportvelden venboden, behalve op Zondagen en Woensdagen. In sommige plaatsen moet het water per spoor worden aange voerd. In Suffolk moest water worden gebracht om de bakkers in staat te stellen hun deeg te bereiden. De melkproductie die zo over vloedig was dat de rantsoenering tijdelijk kon worden afgeschaft, daalt sterk. (Het ziet er naar uit, dat Japan zich op de rand van een algemene spoorwegstaking bevindt, die vol gens waarnemers de regering ten val zou kunnen brengen. Gisteren werd aan de eersite groep van de 95.000 spoorweg arbeiders, die als bezuinigings maatregel worden ontslagen, ont slag aangezegd. De machtige vak vereniging van spoorwegpersoneel verzet zich tegen deze maatregel en heeft haar leden gofinstrueerd het langzaam aan te doen of in massa ontslag te vragen. Een algemene staking is in strijd met de Japanse wet. Het ontslag bij "de spoorwegen is de eerste stap van de regering óm het overheidspersoneel met ruim 400.000 man in te krimpen volgens instructie van generaal MacArthur, de opperbevelhebber in Japan. De federatieve raad van de vak verenigingen van arbeiders in openbare instellingen en het na tionale congres van industriële vakverenigingen hebben gisteren aangekondigd een politiek van ge coördineerde oppositie te zullen voeren tegen het bezuinigings program van de regering. guerillastrijders op 1 Maart op Djokja ondernomen. Hoewel men er goed aan zal doen, de talrijke verhalen over vernielingen en plunderingen, waaraan de Nederland, zich zou den hebiben schuldig gemaakt ge durende hun bezettingsperiode van 6 maanden, met een korreltje zout te ntemen, geeft de bevolking toch duidelijk uiting aan haar gevoelens van diepe wrok jegens de wijze van optreden der Nederlanders aldus meldt de speciale correspon dent van de AFP. De onderhandelingen) tussen de Belgisch-Luxemburgse economi sche unie en Nederland, welke on geveer drie weken geleden te Parijs werden onderbroken, zijn gisteren voortgezet. De bespre kingen lopen voornamelijk over de voor-unie van de Benelux en over het opstellen van 'n nieuwe han delsovereenkomst voor de periode van Juli 1949 tot Juli 1950. zen, dat Europa nog niet zijn vóóroorlogse betekenis als leve rancier van goederen aan andere landen heeft herwonnen. Voorts bestaat nog de mogelijk- I heid voor een aanzienlijke uiitbrei- ding van de handel tussen West en O.-Buropa. Azië en 't Verre Oosten staan echter nog voor ern stige moeilijkheden wat betreft het hertsel van hun positie op het gebied van de handel. In het rap port wordt gewezen op de urgen tie van internationaal optreden ter handhaving van de volledige werkgelegenheid en de bevorde ring van de economische ontwik keling. Deze urgentie dringt zich temeer op in verband met het verschijnsel, dat de economische activiteit zich op een stabiel ni veau gaat bewegen, ondanks het feit, dat het wereld-aanbod aan goederen nog onvoldoende is om aan de behoeften van de aan groeiende wereldbevolking te kunnen voldoen. Tot voor kort hadden de ver schillende militaire bureaux en onderdelen in de residentie de toeschikking over een of meer personenauto's, die de officieren van die bureaux voor dienstdoel einden in de stad konden benut ten. Daar is nu een eind aan ge komen. De chef van de generale staf heeft een nieuwe regeling ontworpen, volgens welke slechts de twaalf hoogstgeplaatsten in de militaire hiërarchie over een eigen auto kunnen beschikken. De door deze maatregel vrijge komen auto's zijn ondergebracht in een taxi-centrale in de nieu we Frederikskazerne, terwijl en kele andere op vaste taxistand plaatsen zijn gestationneerd. Deze nieuwe regeling is niet door iedereen met geestdrift begroet, want ondanks alle prio riteitsbepalingen komt het dik wijls voor, dat de beschikbare taxi's zijn uitgereden. Maar, zegt het ministerie, alle moppe rende officieren ten spijt moet er bezuinigd worden. Ofschoon zes personen zijn gewond tijdens de Zondag in Mexico gehouden verkiezingen voor een nieuwe, uit 147 leden bestaande Kamer van Afge vaardigden, is het verloop van de stemming het vreedzaamste geweest, dat tot nu toe in de Mexicaanse geschiedenis kon worden geboekstaafd. Drie der gewonden hadden messteken ontvangen; de drie anderen waren met de greep van een revolver op het hoofd geslagen. Twee der gewonden zijn ver tegenwoordigers van de rechtse nationale actie-partij; zij lie pen hun verwondingen op tij dens pogingen om de diefstal van stembussen te voorkomen. In de dagbladen te Mexico City werden gisteren vele be richten gepubliceerd, volgens welke stembussen werden weg gehaald, „blijkbaar door ver tegenwoordigers van de revolu tionair gezinde partij" (de re geringspartij). Aan de verkiezingen is deel genomen door de regeringspartij de revolutionair gezinde par tij de rechtse nationale actiepartij en de linkse volks partij. Politieke waarnemers ver wachten algemeen, dat de revo lutionair gezinde partij een stevige meerderheid zal behalen, hetgeen haar dus in staat zou stellen de regeringsmacht te blijven uitoefenen. Zoals gemeld, wordt publicatie der uitslagen niet voor Woens dag a.s. verwacht. Vier of vijf personen kwamen om het leven en 19 werden ern stig gewond tengevolge van het ontsporen van de sneltrein StraatsburgParijs tussen Avri- court en Ehnbemienil in het de partement Meurthe et Moselle in Oost-Frankrijk. Eén rijtuig werd ernstig beschadigd. De directie van de Franse spoorwegmaatschappij meldt of ficieel dat er vier doden en twaalf gewonden zijn. De slachtoffers zijn Fi-ansen. In het ziekenhuis van Luneville wordt gezegd, dat meer dan der tig personen gewond werden, van wie de meesten licht. standers van de omwenteling van Februari 1948- In een radiorede beschuldigde hij de Bisschoppen ervan, dat z| „een illegaalapparaat voor revo- lutionmaire arbeid" opbouwden, j, (Niemand bedreigt de godsdienst of de geestelijkheid zolang deze zich als goede burgers gedraagt", zo zeide Nejedly, die de klacht dat de staat de consistoriën bezet heeft, van de hand wees, omdat „deze zich met burgerlijke zaken als huwelijken bezig houden, zo dat de staat het recht en de plicht heeft zich daarbij te doen ver tegenwoordigen''. In een door de economische af deling van de Ver. Naties uitge bracht rapport over de economi sche wereldtoestand wordt er op gewezen, dat de tweede helft van 1948 en het begin van 1949 blijk baar het keerpunt betekenen in de na-oorlogse economische ont wikkeling. Voor het eerst sinds het einde van de oorlog valt er een ommekeer vast te stellen in de opwaartse prijsbeweging; aan de uitbreiding der productie ds een einde gekomen en er valt enige stijging der werkloosheid vast te stellen in een aantal lan den. Wat de toekomst betreft, wordt er in het rapport op gewe- In de afgelopen weken is in' Duitsland door de Nederlandse belanghebbenden met de Duitse met succes onderhandeld over de verkoop van een belangrijke post gezouten haring ter uit putting van een in het kader van het lopende handelsverdrag nog openstaande post. Dezer dagen werd van de Duitse importeurs de schrifte lijke bevestiging van de trans actie ontvangen. Na ontvangst van dit schrijven kwam de me dedeling binnen, dat de betrok ken bezettingsautoriteiten niet bereid zouden zijn voor deze transactie de benodigde invoer vergunning te verstrekken. De betrokken bedrijfskringen hebben zich met de regering in verbinding gesteld in het ver trouwen, dat de ogenblikkelijke moeilijkheden door haar tussen komst zullen kunnen worden opgelost. De Tsjecho-Slowaakse Minis ter-president Antonin Zapotcky heeft in een Zondag door hem gehouden redevoering onder meer verklaard, dat het con flict tussen kerk en staat in Tsjecho-Slowakije door bespre kingen tot oplossing zou kun nen worden gebracht, „mits niet van buitenlandse zijde op negatieve wijze invloed zou wor den uitgeoefend". Zaptocky zeide, dat het de schuld van de bisschoppen was, dat de besprekingen over het geschil moesten worden afge broken. Hij beschuldigde de bisschoppen er verder van in hun kanseltoespraken politieke aangelegenheden ter sprake te brengen, alhoewel zij tezelfder tijd de priesters verboden zich met politiek bezig te houden. Met betrekking tot het dooi de wereldlijke overheid uitge vaardigde verbod tot het be kendheid geven aan de inhoud van niet tevoren „goedgekeur de" herderlijke brieven, ver klaarde de Tsjecho-Slowaakse premier: „wij zullen de priesters niet beletten hun taak op gods dienstig terrein te vervullen, doch wij zullen optreden tegen hen, die van de kerk gebruik maken voor het bevorderen van bepaalde politieke oogmerken en die het volk trachten tegen te houden in zijn opmars naar het socialisme." Nejedty, de Tsjecho-Slowaakse Minister van Onderwijs en Gods dienstige aangelegenheden, heeft gisteren de Rooms-Katholieke Bisschoppen gewaarschuwd, dat zij het lot van de „Fëbruari- viiandeö" zouden ondergaan, in dien zij in hun (beleid volhardden. (Hij doelde hieribij op de tegen- De Tsjecho-Slowaakse minister van onderwijs, heeft in een toe spraak tof Katholieke pelgrims te Sasava een tijdlimiet gesteld voor de „uiteindelijke nederlaag' van de kerkelijke hiërarchie in Tsjecho-Slowaikije. Nejedly zeide, dat de „reactie haar kop weer heeft opgestoken, doch nog hang is en zich ver schuilt in de kerk". „De reactie leed vorig jaar een nederlaag in Februari (hij de om wenteling in Tsjecho-Slowakije)", zo zeide Nejedly. „Zij zal dit jaar in Juli verliezen." 5 JULI: v.m. n.m. Breskens 9.01 9.24 Terneuzen 9.36 9.59 Walsoorden 10.26 10.49 ld. Opk. Old 59 21.14 2.44 58 21.54 3.49 58 22.22 5.05 57 21.41 6.25 56 22.55 7.44 55 23.06 8.59 54 23.16 10.11 53 23.25 11.22 52 23.35 12.32 51 23.46 13.43 a zeide in deze de delegatie ver- jben in de spoedi- ming van het be ken van de vijan- n het definitieve in de ronde tafel- oor de Republi- ïg. Op de in dit de politieke cor- m Aneta gestelde na Dr. Van Royen x verlaten, ant- onder voorbehoud Iet is niet de be- >r. Van Royen. zo daarna te Bata- aat van de inter- voorconferentie af p de vraag of het l de terugtrekking se troepen vóór de nferentie ter spra- (deze vraag werd aanleiding van de Ie van Moh. Rum, hoop uitsprak, dat schieden) verwees genda van de ron- irentie. Het vraag- terugtrekking der troepen zal op de onferentie behan- zo zeide men. icnslotte met gro- tringen van de de- ;t voorbeeldig ge- ierlandse troepen, truimd hebben. ,ocht getuigde van iscipline onder de werd gezegd. Men te meer bewonde- e redenen van deze - gecompliceerd als ituatie hier te lan- vele soldaten moei- pen moet zijn ge- ag geadviseerd wor- le wet van 1920 de uit te roepen. »nt hierbij aan, dat den de havenarbei- e Londen en Liver- ïg tot een overeen- ilamatie gaf. De ar- !en echter naar het 'toen Attlee door de roep deed. noodtoestand wordt is de raad des Ko- council) bevoegd aan e autoriteiten uitge- ichten te verlenen, elingen moefen hin gen door een resolu- ager- en het Hoger- eurd worden, mming van de „Ste- on", die 8000 leden slechts 521 havenar- stem uitgebracht, .ren 338 voor terug- t werk en 159 lege» 24 Stemmen waren anvankelijk hadden rklaard de stemming Het bestuur heeft dissing genomen. ie regerings- en fi- gen werden gisteren redenen genoemd dhaven van de Bel- jp zijn huidige waar- en andere Europese inbegrip van het zouden worden ge- tie van de Belgische is uitstekend. De ationale Bank heeft •rraden de laatste 6 loogd met drie mil- tot 30.859 millioen tste sporen van in- ït succes verdreven lieuwe credieten milliard Belgische re België in het ka- ïieuwe inter-Europe- betaltngsstelsel zal trekken aan Enge- :ijk en Nederland, «delijk geen terug- en inflatie teweeg- psche export, die de maanden tot onge- ivang steeg, hand ende lijn. In dg den van„A949heeft een bêdrag van 42 gische francs aan gevoerd tegen 35,8 het eerste halfjaar Aanbieden aan het Echtpaar .an huldeblijken van de Kon. Landmacht en het wa pen der Kon. Marechaussee. Na de aanbieding van de hulde blijken van het Nederlandse volk aan het Koninklijk echtpaar, wer- Breskens Terneuzen Walsoorden Breskens Terneuzen Walsoorden 9 tfUJUJ. 10 JULI 1.37 2.12 3.02 n.m. 1.12 1.47 2.37 2.04 2.39 3 29 reden ook tientallen tanks en een honderdtal pantserwagens mee. Verder zag men overal de afbeeldingen van de leider der Chinese communisten, Maoetse Toeng, en de communistische opperbevelhebber, gen. Tsjoeteh. zegt: „De geheimhouding wordt door alle leden, ook door hen, die later van het verhandelde kennis hebben genomen, be waard. Zij kan door de Kamer, met gesloten deuren, vergaderd, opgeheven worden".) an erziening van de et pond sterling en 6 JULI: >pese valuta's en v.m. n.m. an de koers van de Breskens 10.08 10.36 ank °P het te&en' Terneuzen 10.43 1111 veau, zou de export Walsoorden 11.33 12.01 goederen, waarvan or menig Europees baar zouden worden temen. lomen wordt zijn de oriteiten op een der- nd voorbereid. Zij ening, dat de crisis, ermijdelijk de Belgi- ie zou treffen, „een gezonde schok" zou Z1JX1. XV UI JU» cmatige" en niet van werkelijk belang zijnde industrie- en zouden dan verdwijnen. De regering heeft een programma voor openare investeringen ge reed oan mogelijk weerkloosheid te voorkomen. bezwaarlijk over het hoofd kan worden gezien en dat aan Pécain moeilijk een gunstiger gevange nisregime geweigerd kan wor den. Dat men hem zijn dagen elders dan in een vesting late eindigen."

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1