De Belgische Kabinetscrisis De manoeuvres Unie-landen Dimitrof, de Bulgaarse Min.-Pres., overleden der Westelijke taking MAANDAG 4 ULI 1949. Liberalen verwerpen voorwaarden van Van Zeeland Spoedig einde van het Regentschap? Geen voornemens tot instelling van een nieuw Departement Post voor de opvarenden van het s.s. Zuiderkruis Al geeft U graag water aan Uw planten, Denkt aan de belangen van dl onze klanten! Kerk en Staat in Tsjecho-Slowakije De bewapening van Josgo-Slavie De werkeloosheid in de Ver. Staten <v Wetteloosheid in streek van Hongkong Repatriërende Japanners ingehaald Dreigende staking van 700.000 Amerikaanse metaalarbeiders De vluchtende Tsjechen Duitse koopvaardijvloot niet langer aan geogra fische beperkingen gebonden De moordaanslag op Togliatti Gestaakte romantiek HOOGWATER frank zal nief gedevalueerd Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M. I. te De Bilt, geldig tot Maan dagavond. Zonnig weer. Zonnig droog en warm weer met zwakke en 's middags nu en dan matige wind, hoofdza kelijk uit richtingen tussen Noord en Oost. Aan de kust 's middags plaatselijk koele zeewind. DE VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No- 1155 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs ƒ3,25 per kwartaal. Advertentieprijs per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. \ANST ANDEN Maan Het Bestuur der Liberale Partij heeft Zaterdagmiddag met alge mene stemmen een motie aan genomen op grond waarvan de Belgische Liberalen het voor stel van Kabinetsformateur Paul van Zeeland met betrekking tot de medewerking aan de nieuwe Regering van de hand hebben gewezen. De motie herinnert er verder aan, dat, aangezien de C. V. P. bij de laatste verkiezin gen slechts 43 der stemmen van het kiezerscorps op zich heeft weten te verenigen, deze partij niet kan beweren de wil te vertegenwoordigen van de Belgische bevolking. De Libera le partij is daarom van oordeel, dat het inopportuun, gevaarlijk en in strijd met de belangen van het land zou zijn ten aanzien van de Koningskwestie gefor ceerde beslissingen te nemen, welke niet gesteund worden door een brede parlementaire meer derheid. Het Partijbestuur machtigt zijn onderhandelaars het standpunt der Liberalen aan de Kabinets formateur kenbaar te maken. Dit standpunt is volstrekt on verenigbaar met de plannen van Paul van Zeeland. Het Belgische vakverbond, waarvan ongeveer 60 der Belgische arbeiders lid is, heeft Vrijdag medegedeeld, dat het speciale maatregelen had ge nomen „om zowel de belangen der arbeiders als de wettelijke democratie, welke door een mo gelijke terugkeer van Koning Leopold naar België in gevaar waren gebracht, te verdedigen". Een vooraanstaande functio naris verklaarde na een spoed- bijeenkomst van het verbond, dat, indien de Koning terug keerde, de socialistische arbei ders zouden worden opgeroepen het economische leven van het land te saboteren. De actie, zo zei hij, „zou van de soort on dergrondse activiteit zijn als wij tegen de Duitsers in de oor log bedreven". Volgens „Ce Soir" zou in poli tieke kringen 't gerucht de ron de doen, dat Paul van Zeeland aan Max Buset, voorzitter van de Belgische socialistische par tij, heeft verklaard, dat het re gentschap begin Augustus be ëindigd zou worden. Naar „Le Soir" van Zater dagmorgen verder bericht, zou August de Schrijver, de voorzit ter van de C.V.P., zich Zondag naar Pregny begeven, om Ko ning Leopold op de hoogte te stellen van het verloop der be sprekingen over de kabinetsvor ming. Het partijbureau van de Bel gische socialistische partij is Vrijdag onder voorzitterschap van Buset bijeengekomen om te beraadslagen over de voor stellen van de kabinetsforma teur Paul van Zeeland. Zoals be kend, heeft Van Zeeland de so cialisten voorgesteld aan de re gering deel te nemen op basis van een programma met als eer ste punt beëindiging van het re gentschap en terugkeer van de Koning. Het partijbureau heeft met In verband met publicaties over de mogelijke instelling van een nieuw departement, dat be last zou worden met de zorg voor de volksopvoeding buiten schoolverband, kan na informa tie bij de Minister-President worden medegedeeld, dat enig voornemen tot instelling van zulk een departement of van 'n nieuwe secretaris-generaal, niet bestaat. Het troepentransportschip „Zuiderkruis", op weg van In donesië naar Nederland, zal op 1 Juli a.s. de haven Port Said aandoen. Er bestaat gelegenheid de opvarenden correspondentie te doen toekomen, mits deze uiterlijk 10 Juli a.s. ter post be zorgd wordt. algemene stemmen besloten dit voorstel van de hand te wijzen. In het over de bijeenkomst uit gegeven communiqué wordt met nadruk verklaard, dat de C.V.P. niet de meerderheid in het land heeft (43,5 procent van het kie zerscorps heeft zijn stem uitge bracht op de Katholieken) en dat de socialisten vastbesloten zijn zich met alle ter beschik king staande middelen zullen verzetten tegen hetgeen zij als een uitdaging beschouwen van de door het kiezerscorps tot uiting gebrachte wil. Het partijbureau is verder van oordeel, dat ook de andere pun ten van het programma, zoals dit is opgesteld door Van Zee land, niet van die aard zijn, dat zij „de ongerustheid van de werkende bevolking van België kunnen wegnemen". In het bij zonder geldt dit voor de kwestie van de monetaire stabiliteit. Volgens het communiqué zal ook het onder socialistische lei ding staande en 600.000 leden tellende vakverbond zich verzet ten tegen terugkeer van de Ko ning. „De vertegenwoordigers der arbeidersorganisaties hebben besloten nauw contact met el kaar te onderhouden in de eerstkomende dagen, teneinde aan iedere eventualitiet 't hoofd te kunnen bieden", aldus het communiqué. Tenslotte wordt de arbeiders organisaties geadviseerd zich te onthouden van voorbarige ac ties. Volgens Senator Devèze, lid van het partijbestuur der libe ralen, zijn ook de liberalen niet bereid mede te werken aan de vorming van een regering, die als eerste punt op haar pro gramma de terugkeer van Ko ning Leopold heeft staan. Zij zouden slechts bereid zijn aan 'n twee- of drieledige regering me de te werken, die de sociale en economische kwesties op de voorgrond plaatst. In politieke kringen is men van oordeel, dat, nu de socialis ten te kennen hebben gegeven, dat zij de voorwaarden tot vor ming van een nieuw kabinet niet kunnen accepteren en nu ook de liberalen niet schijnen te voelen voor een samenwerking met de Katholieken op basis van een terugkeer van Koning Leopold, de C.V.P. niets anders overblijft dan een homogene Katholieke regering te vormen. Deze rege ring zou dan trachten in Kamer en Senaat het vertrouwensvo tum te verkrijgen. Mocht dit niet gelukken, dan zou het Parlement worden ont bonden worden en zouden er nieuwe verkiezingen gehouden moeten worden. De Katholieken zijn er van overtuigd, in dat geval ook in de Kamer de absolute meerderheid te zullen veroveren, aangezien zij aannemen, dat de meer dan 150.000 Belgen, die op de Katho lieke scheurlijsten hebben ge stemd een volgend maal hun stem zouden uitbrengen op de C.V.P. Wanneer deze meerder heid in Kamer en Senaat een maal bestaat, zal de zgn. ver- banningswet van 1945 kunnen worden afgeschaft en Koning Leopold naar België kunnen te rugkeren. Zaterdagmorgen heeft Paul van Zeeland een onderhoud ge had met Spaak, dat een uur duurde. Na dit onderhoud is Spaak per vliegtuig weer naar Parijs vertrokken, waar hij een receptie op de Belgische ambas sade zou bijwonen. Aamiraal Sir Rhoderick Mogri- gor, Opperbevelhebber van de Britse thuisvloot en algemeen bevelhebber van de vloot der Westerse Unie, verklaarde Za terdag op een persconferentie, dat het verdedigingspact van de West-Europese Unie en de hui dige manoeuvres bedoeld waren „om de wereld te tonen, dat wij bereid en in staat zijn, samen te werken in geval van agres sie." De persconferentie werd ge houden aan boord van de „Im placable," het vlaggeschip van de vloot der Westerse Unie. „Wij zijn hier niet om oorlog te voeren, maar om vrede te stichten," aldus zeide de Admi raal. De voorbereidende oefe ningen van de verenigde vloot waren reeds „zeer bemoedigend" gebleken en hadden „uitermate bevredigende resultaten" opge leverd. Op een vraag over toekomsti ge vlootoefeningen van de ge- alieerde landen, antwoordde Ad miraal Mogrigor, dat hij hier over nog niets wist, maar van mening was, dat het „logisch" zou zijn, dat zij herhaald wor den. De Admiraal noemde de huidige manoeuvres „uniek in de hedendaagse geschiedenis" en zeide verder, dat het defen- N.V- Waterleiding Mij- Zeeuws-Vlaanderen". Georgi Dimitrof, de Bulgaarse Minister-President, is in een sa natorium te Moskou op 67-jari- ge leeftijd overleden. Dimitrof werd geboren 18 Ju ni 1882. Van zijn jonge jaren af trad hij op als revolutionair. Hij was secretaris van de commu nistische internationale van 1935 tot 1943 en Bulgaars Minis ter-President sedert 23 Novem ber 1946. Hij werd betiteld als de „Bulgaarse stokebrand". Dimitrof werd in zijn specta culair carrière twee keer door Sowjetrussische interventie uit en benarde positie gered. In 1920 verkreeg de Sowjet-commissaris voor buitenlandse zaken zijn vrijlating uit een Roemeense gevangenis. Na het proces van de Rijksdagbrand ontving hij 't Sowjetrussische burgerschap, waardoor hij Duitsland kon ver laten. Hij was sinds 1919 lid van de communistische partij. Als vak bondsleider organiseerde hij tal loze stakingen. In 1913 werd hij in het Bulgaarse Parlement ge kozen. Hij leefde onder een aangeno men naam in Bulgarije en werd een bijna legendarische figuur door zijn onverwachte verschij ning op belangrijke vergaderin gen en zijn spoorloze verdwij ning vóórdat de politie hem kon arresteren. Na een mislukte communisti sche opstand, door Dimitrof in 1923 geleid, vluchtte hij het land uit en werd bij verstek ter dood veroordeeld, beschuldigd van medeplichtigheid aan een ont ploffing in de Kathedraal van Sofia. In 1929 begaf Dimitrof zich naar Berlijn, waar hij leefde on der de naam van Dr Rudolf He- diger. Tien dagen na de brand, die het Rijksdaggebouw ver woestte, werd Dimitrof met twee andere Bulgaarse communisten, Vopof en Tanef, gearresteerd. Hij weigerde een advocaat en verkoos zichzelf te verdedigen. In het proces van de Rijksdag brand onderwierp Dimitrof van de beklaagdenbank uit meedo genloos de nazi-getuigen aan 'n verhoor en bracht zijn beschul digers, waaronder Goering, in verlegenheid. Een Amerikaanse verslaggever die het proces ver sloeg, noemde Dimitrof „de eni ge man in de geschreven ge schiedenis, die Goering in het openbaar tot in zijn nek deed „rood worden". Zonder acht te slaan op de woedende Goering, die hem wel zou krijgen, wan neer „hij buiten kwam", ontze nuwde hij stuk voor stuk de te gen hem en zijn medebeklaag- den ingebrachte beschuldigin gen. Zij werden alle drie vrijge sproken. Men zou hem echter voor onbepaalde tijd vastgehou den of zelfs naar Bulgarije ge zonden kunnen hebben, indien de Sow jet-Unie hem niet de Russische nationaliteit verleen de, die hij tot 1945, toen hij naar Bulgarije terugkeerde, behield. In de vorm van antwoorden op vragen geeft de „Rude Pra- vo", het blad van de Tsjechoslo- waakse communistische partij „nadere verklaringen omtrent -het conflict tussen de Kerk en de Staat." Na de berichten, als zou de „Katholieke actie" er na streven een nieuwe kerk te stichten als „uitdagingen" te hebben be stempeld, zegt de „Rude Pravo": „De Katholieken zijn in gods dienstige kwesties gehoorzaam heid aan de Paus verschuldigd. Maar de Paus is ook het hoofd van een souvereine staat, die diplomatieke vertegenwoordi gers naar verschillende landen zendt. Als hoofd van Vaticaan- stad nu, heeft de Paus niet het recht zich te mengen in de bin nenlandse aangelegenheden van andere landen". Het artikel zegt vervolgens, dat ten tijde van de Slowaakse staat van Tiso bijna het vierde deel van de, volksvertegenwoor digers uit priesters bestond, „zonder dat de bedrijvigheid van deze fascistische priesters aan leiding gaf tot verontwaardiging bij de Bisschoppen". sie-pact van de West-Europese Unie slechts nut kon hebben, in dien de strijdkrachten van de verenigde landen „in staat en gewend waren samen te werken als het ergste zou gebeuren." De manoeuvres waren slechts van ^.tactische en geenszins van strategische betekenis." De Golf van Biscaye was gekozen voor de belangrijkste manoeu vres omdat de vloot daar kon opereren zonder het handelsver keer over zee te belemmeren. Penzance was voor deze gele genheid de beste ankerplaats. Wat de gecombineerde vloten het eerst zouden moeten beheer sen was het onderhouden van de verbindingen. De tijd, die thans te Penzance wordt door gebracht, werd dan ook besteed aan verbetering van de contac ten tussen de schepen door mid del van vlaggen, het spreken en de radio. Deze oefeningen zouden heden morgen, wanneer de vloot uit voer, gevolgd worden door een voudige oefeningen in de prak tijk van samenwerking. Admi raal Mogrigor zeide tenslotte, Veldmaarschalk Montgomery, hoofd van de West-Europese de fensieraad, te verwachten, vóór dat de vloot zee zou kiezen. Deze zal als waarnemer meevaren. Verder is Prins Bernhard te Pen zance aangekomen voor een bezoek aan de Nederlandse oor logsschepen in zijn hoedanig heid van Vice-Admiraal en In specteur-Generaal van de Ne derlandse marine. De kruiser „Tromp" zal de vlag van de Prins voeren. Prins Bernhard verbleef Zondagnacht als gast van Admiraal Mogrigor op de „Implacable" en verlaat de vloot vóórdat zij uitvaart. Het Amerikaanse bureau voor de statistiek heeft bekend ge maakt, dat de werkloosheids cijfers in de V. S. met 3.778.000 in Juni een hoogtepunt sedert 7 jaar hebben bereikt, hoofd zakelijk als gevolg van de sei- zoensgolf van jeugdige perso nen van schoolgaande leeftijd, die een betrekking zoeken. Het bureau deelde verder mede, dat van elke drie nieuwe be trekkingzoekenden er twee in slaagden werk te vinden. Het aantal werkende personen steeg daardoor eveneens, en wel tot 59.619.000, het hoogste aantal dat tot dusverre in 1949 werd bereikt. De toenemende staat van wet teloosheid in het gebied van de delta der Grote Parelrivier bij Hongkong wordt, aldus seint Reuters correspondent Walter Parrott, opgevat als een teken van de mate, waarin het gezag van de nationalistische autori teiten in Zuid-China aan het af nemen is. Waarnemers zeggen, Ivan Goshniak, de Joegosla- dat het niet in staat zijn van de vische onder-Minister van Oor-1 nationalisten om de strijd- log, heeft in een rede te Belgra- krachten aan land te brengen voor het herstellen van de orde een aanwijzing is voor de mate, waarin zij in staat zullen zijn 'n effectieve blokkade van de meer dan drieduizend kilometer lange kust van het door de commu nisten bezette gebied te handha ven. Vrijwel dagelijks komen do verklaard, dat de Oosteuro pese landen de levering van wa penen aan Joego-Slavië hadden stopgezet. Wanneer het Westen „ons ook geen wapenen wil ge ven" zal Joego-Slavië op zijn eigen productie zijn aangewe zen, aldus zeide hij. Er waren Zaterdagochtend is het eerste uit Siberië gerepatrieerde convooi Japanse soldaten onder het zingen van de „Internatnionale" in het station te Tokio aangekomen. Een menigte manifstanten op de per rons zong mee. Duizeenden communisten, die er niet in geslaagd waren het sta tion binnenn te 'komen,, wachtten op de straat, waar ziji de soldaten luidkeels welkom toeriepen. (De gerepatrieerden, die in het station moesten blijven om de reinen naar de provincie af fe v/achten besloeten het station te verlaten om samen met de menig te te manifesteren. Revolution- naire liederen klonken boven de muziek van de politiefanfare uit. De manifestanten begaven zich naar het raadhuis waar de afge vaardigden van de communisti sche partij de gerepatrieerden, die verzekerden dat zij teruggekomen waren „om te strijden". Onderwijl reden op straat luid sprekersauto's van de grote con servatieve bladen, die anti-com munistische propaganda maakten. Er hadd enslechts enkele onbedui dende schermutselingen tussen de politie en de manifestanten plaats Vij fbetogers werden gewond en negen gearresteerd. De gerepartieerden waren ver leden Maandag in de haven van Maizoeroe aan land gegaan. Daar kregen zij door de Japanse rege ring georganiseerde „wederopvoe- dinslessen''. 'Hierover onder vraagd zeiden zij, dat de resulta ten van deze poging „negatief' waren. Toen de trein met gerepatrieer den door Osaka reed werd een btoging gehouden bij het station. reeds militaire vliegtuigen ge- berichten binnen over zeeroverij produceerd en spoedig zouden i en banditisme in het deltage- de eerste eenheden van een Joe-1 bied van de Grote Parelrivier, goslavische vloot op stapel wor-Kleine vaartuigen zijn er aan- den gezet. j gehouden door zwaar bewapen- Goshniak beschuldigde de j de benden, die bemanning en Westelijke mogendheden er van passagiers van alles beroofden in de Balkan „machtspolitiek" te voeren. Hij beweerde, dat Groot-Brittannië en Sowjet- Rusland in 1944 overeengekomen waren Joego-Slavië in invloeds sferen te verdelen, hetgeen de terugkeer van Koning Peter zou hebben medegebracht en een delen van de macht met de Tsjetniks (anti-Titogezinde gue- rillastrijders). Door toedoen van Tito waren deze plannen echter niet doorgegaan. en soms zelfs gijzelaars meena men. Op de binnenlandse water wegen heffen de benden tol van alle schepen onder bedreiging met geweld. De kanonneerboten van de Chinese regering hebben hiertegen nog niets kunnen doen. Men gelooft niet, dat de zeerovers en bandieten commu nisten zijn, ofschoon misschien wel van hun optreden gebruik wordt gemaakt om de nationa listen te hinderen. De vakbond der Amerikaan se metaalarbeiders, de „Steel- workers Uninon" die is aan gesloten bij. het grote Ameri kaanse vakverbond, de „C. I. O." treft voorbereidingen voor een eventuele staking door 700.000 metaalarbeiders, die mo gelijk na 16 Juli a.s. zal worden uitgeroepen. Op laatstgenoem de datum loopt de „geen sta- king"-clausule in het door de vakbond der Amerikaanse me taalarbeiders met de fabrikan ten afgesloten contract af. Door leden van te Waidhaus, in Beieren, gelegerde Ameri kaanse troepen wordt medege deeld, dat de „S. N. B." de Tsjecho-Slowaakse veiligheids politie boven de Tsjecho-Slo waakse grens gebruik maakt van met radio-apparaten uit geruste helicoptères, teneinde haar landgenoten te beletten Tsjecho-Slowakije te ontvluch ten. Door leden van het personeel der douane die fungeert on der toezicht van het Amerikaan se leger wordt nog medege deeld, dat aan de Tsjecho-Slo waakse zijde van de grens gro te uitkijkposten zijn gebouwd, waarvan de hoogte op 100 meter wordt geschat. Eén van deze uitkijkposten bevindt zich in de nabijheid van Waidhaus. Alle in de richting van de Tsjecho-Slowaakse-Duitse grens voerende wegen zijn met uit zondering van de weg. waarvan de grote weg naar Waidhaus het verlengde vormt op voertuigen onveilig gemaakt Tsjecho-Slowaaks gebied voor door gecamoufleerde ingra vingen. De J.E.I.A. heeft Vrijdag mede gedeeld, dat de Duitse koopvaar dijschepen weer alle zeeën mogen (bevaren. Sedert de oorlog waren zij, beperkt in hun beweging tot Brest in Frankrijk, Engeland Scandinavië en Finland en tot het vervoer van Duitse in- of uitvoer- goederen of transitoladingen voor Duitse havens met zekere beper kingen. Alle geografische beper kingen zijn thans opgeheven. Men verwacht, dat de nieuwe regeling het mogelijk zal maken, dat lijn- en vrachtdiensten naar Spanje en naar havens in de Mid dellandse Zee, de Adriatische Zee, of niaar havens in NoordrtAfrika en het Nabije Oosten, geopend worden. Aanvragen voor het mo gen onderhouden van deze diens ten zijn reeds ingediend. Naar men- gelooft bestaat de West-Duitse koopvaardijvloot uit omstreeks 1100 schepen met een totale geregistreerde tonnage van omstreeks 270.000 ton. De openbare aanklager heeft Vrjjdag achttien jaar gevangenis straf geëist tegen de student An tonio Pallanto, wegens de moord aanslag op de Italiaanse commu nistische leider Palmiro Togliatti. De aanklager zei, dat die aan slag „in koele bloede voorbereid" was en „de hoogste straf acht tien jaar verdiende". De gondeliers van Venetië zijn in staking gegaanl uit protest tegen de lage 'prijzen, die door de eigenaars van motorboten worden berekend. Zij, trokken door de stad met spandoeken waarop de buitenlandse toeristen werd ver zocht de actie der gondeliers te steunen. Maandaq 4 Tuli. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 7.57 8.21 8.32 9.22 8.56 9.46 Commissarissen der Koningin lid zijn. Vervolgens was er het uitvoe rend comité, waarvan Mr. L. A. Kesper, Commissaris der Konin gen in de provincie Zuid-Holland, voorzitter is. Tenslotte waren de voorzitters en secretarissen van Aanbieden aan het Koninklijk Echtpaar .an huldeblijken van de Kon. Landmacht en het wa pen der Kon. Marechaussee. Na de aanbieding van de hulde blijken van het Nederlandse volk aan het Koninklijk echtpaar, wer- Breskens Terneuzen Walsoorden Breskens Terneuzen Walsoorden £7 U UUX v.m. 0.44 1.19 2.09 10 JULI 1.37 2.12 3.02 n.m. 1.12 1.47 2.37 2.04 2.39 3 29 reden ook tientallen tanks en een honderdtal pantserwagens mee. Verder zag men overal de afbeeldingen van de leider der Chinese communisten, Maoetse Toeng, en de communistische opperbevelhebbeir, gen. Tsjoeteh. zegt: „De geheimhouding wordt door alle leden, ook door hen, die later van het verhandelde kennis hebben genomen, be waard. Zij kan door de Kamer, met gesloten deuren, vergaderd, opgeheven worden".) bezwaarlijk over het hoofd kan worden gezien en dal aan Pétain moeilijk een gunstiger gevange nisregime geweigerd kan wor den. Dat men hem zijn dagen elders dan in een vesting late eindigen." ld. Opk. Ond 39 21.14 2.44 38 21.54 3.49 38 22.22 5.05 37 21.41 6.25 36 22.55 7.44 55 23.06 8.59 54 23.16 10.11 53 23.25 11.22 52 23.35 12.32 31 23.46 13.43 i zeide in deze ie delegatie ver- )ben in de spoedi- ming van het be ken van de vijan- n het definitieve in de ronde tafel oor de Republi- ïg. Op de in dit de politieke cor- .n Aneta gestelde na Dr. Van Roy en x verlaten, ant- onder voorbehoud Iet is niet de be- )r. Van Royen. zo 1 daarna te Bata- aat van de inter- voorconferentie af p de vraag of het i de terugtrekking se troepen vóór de nferentie ter spra- (deze vraag werd aanleiding van de ie van Moh. Rum, hoop uitsprak, dat schiedenverwees .genda van de ron- irentie. Het vraag- terugtrekking der troepen zal op de onferentie behan- zo zeide men. enslotte met gro- rringen van de de- :t voorbeeldig ge- ierlandse troepen, truimd hebben, ocht getuigde van Iscipline onder de werd gezegd. Men te meer bewonde- e redenen van deze gecompliceerd als ituatie hier te lan- ;ele soldaten moei- pen moet zijn ge- tg geadviseerd wor- e wet van 1920 de uit te roepen, int hierbij aan, dat den de havenarbei- Londen en Liver- .g tot een overeen- lamatie gaf. De ar en echter naar het toen Attlee door de oep deed. noodtoestand wordt is de raad des Ko- :ouncil) bevoegd aan autoriteiten uitge- .chten te verlenen, eïingen moefen bin den door een resolu- ager- en het Hoger- >urd worden, nming van de ,,Ste- on", die 8000 leden ilechts 521 havenar- stem uitgebracht, ren 338 voor terug werk en 159 tegev 24 Stemmen waren anvankelijk hadden rklaard de stemming Het bestuur heeft ilissing genomen. ie regerings- en ri jen werden gisteren redenen genoemd dhaven van de Bel- >p zijn huidige waar- en andere Europese inbegrip van het zouden worden ge- tie vein de Belgische is uitstekend. De ationale Bank heeft rraden de laatste 6 ïoogd met drie mil- tot 30.859 millioen tste sporen van in- st succes verdreven ïieuwe credieten milliard Belgische te België in het ka- Lieuwe inter-Europe- betallngsstelsel zal trekken aan Enge- •ijk en Nederland, edelijk geen terug- en inflatie teweeg- jsche export, die de maanden tot onge- uvang steeg, hand ende lijn. In dg den van,AU$9 heeft een bedrag van 42 gische francs aan gevoerd tegen 35,8 het eerste halfjaar in erziening van de i-t pond sterling en ►pese valuta's en an de koers van de ank op het tegen- veau, zou de export goederen, waarvan or menig Europees haar zouden worden lemen. tomen wordt zijn de oriteiten op een der- nd voorbereid. Zij ening, dat de crisis, ermijdelijk de Belgi- ie zou treffen, „een gezonde schok" zou -mjn. „ivui*».matige" en niet van werkelijk belang zijnde industrie- en zouden dan verdwijnen. De regering heeft een programma voor openare investeringen ge reed om mogelijk weerkloosheid te voorkomen.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1