Z. L. M. Dc overdracht van Djogja Ontslag Belgisch Kabinet De Pers over de Belgische verkiezingen 23 slachtoffers van vliegramp bij Bari thans geïdentificeerd it Indonesië DINSDAG 28 JUNI 1949. Min. Van Maarsevean keert Woensdag terug De vrije valutamarkt in West-Duitsland De tosstand in de S. E. D. Syrië en Transjordanlë Rede van Dr. Debilius Droogte in de V. S. De verkiezingen in België] Officieuze uitslagen Belgische verkiezingen Nieuwe regeling voor de Eierexporf Wederom staking in Londen Luxemburg overhandigt ratificatiedocument aan State Department HOOGWATER Terugkeer Japanse krijgsgevangenen uit de Sowjet-Unie De „Tommies" komen terug Het einde der Berlijnse spoorwegstaking 3le publicatie randolie voor ieren en grote ebouwen ndonesië" OGWATER Prijsverhoging speciale benzines Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEEKS VERWACHTING medegedeeld door het K.N.M. I. te De Bilt, geldig van Dins dagochtend tot -avond. Zonnig weer. Droog en zonnig weer met meest zwakke wind uit uiteen lopende richtingen. In het binnenland warm, maar in de kuststreken plaatselijk iets koeler bij wind en zee 5e Jaargang No- 1150 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,25 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. MAANSTANDEN- Maan mededelingen sultan van djogja. Indien de situatie het toelaat, j derlandse zal de Sultan 3 Juli een telegram naar Bangka en Batavia sturen voor de overkomst van de Repu blikeinse regering naar Djogja. Indien dit doorgang vindt, wordt de Republikeinse regering op 5 Juli verwacht, aldus deelde de Sultan van Djogja exclusief aan Aneta mede. Hij zeide, dat he denmiddag om 12 uur de over dracht van de civiele diensten ge schiedt. Woensdagmiddag volgt de ontruiming van de stad door de Nederlandse troepen en Don derdagmiddag de offfficiële over dracht van de residentie Djogja aan de Sultan. Pias na deze overdracht mogen roodwitte vlaggen gehesen wor den. Donderdagmiddag zal de Sul tan een verklaring uitgeven en die dag om 20.00 uur Indonesische Standard-time zal hij voor Radio- Djogja spreken. De avondklok zal na de overdracht gehand haafd blijven. In een bekendmaking van ko lonel Van Langen wordt o.m. ge zegd, dat in de stadsgedeelten, zolang deze nog onder Neder lands gezag staan, het op 29 Juni aan ieder verboden is zich bui tenshuis te begeven. Dit geldt niet voor de militaire waarne mers, Nederlandse militairen, Ne- bestuursfunctionaris- sen en personen, die door kolonel Van Langen gemachtigd zijn. De Sultan van Djogja heeft aan Aneta omtrent de beschie ting bij de terugkeer uit Praba- nan verklaard geen enkel schot te hebben gehoord. Minister Van Maarseveen keert Woensdag naar Nederland terug, aldus verneemt Aneta. Zaterdagmorgen bezocht hij te Batavia een legeronderdeel van 1.15 R.I., dat uit Djogja geko men was en thans op het punt staat naar Nederland te vertrek ken. In Buitenzorg werd hij ont vangen in de officiersmess van het paleis aldaar. Op weg naar het buitenverblijf te Tjipanas, waar Minister Van Maarseveen dit weekend de gast was van de 'Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon, stopte hij bij verschillende onderdelen. Aan de vooravond van zijn ver trek zullen de H. V. K. en me vrouw Lovink een receptie hou den ten paleize Koningesplein te Batavia. Drie honderd kinderen uit de Amerikaanse zone en 200 uit de Britse zone van Duitsland zul len 6 maanden ia Spanje door brengen. Zij zullen in scholen en bij gezinnen ondergebracht wor den. Te Cremona is de algemene staking afgekondigd als protest tegen de Incidenten van Zaterdag tussen stalkers en politie. Er wor den geen incidenten gemeld. Onofficieel is gemeld, dat Petrus Jooste, Zuid-Afrikaanse ambassadeur te Washington zal worden, waar hij Harry Andrews, die naar Parijs is overgeplaatst, zal opvolgen. Na afloop van de gisteren- I de Katholiek-Socialistische re- morgen gehouden vergadering I geringscoalitie, welke ruim 2 - j .1 L CX- inow nov* V\ V\ Het vrijgeven van het buiten landse toeristenverkeer naar Duitsland heeft in de afgelopen week geleid tot een omvangrijk aanbod van deviezen op de vrije valutamarkt in West-Duitsland. Dit aanbod heeft voor alle bui tenlandse valuta's geleid tot een aanzienlijke koersdaling. Zo daalde de dollarkoers in Frank fort en Hannover tot 5,25 a 5.45 D.M. en in Essen zelfs tot 5 D.M. De Zwitserse franc liep in en kele steden terug tot 1.15 a 1,25 D.M., het pond sterling daalde met een notering van 13.50 a 14.50 D.M. zelfs tot de officiële koers. Ook de Deense Kroon daalde in Hamburg met een no tering van 0,70 D.M. voor een Kroon tot de officiële pariteit. Een soortgelijke ontwikkeling viel vast te stellen voor de Ne derlandse gulden, de Zweedse kr. en de Franse franc. De vraag naar buitenlandse valu ta's, vooral naar dollars en Zwitserse francs, is sterk ver minderd en het aanbod is sterk toegenomen. Volgens de onder Britse con- tróle staande „Social-Demokrat" heeft Franz Dahlem, een lid van het politieke bureau van de Duitse Socialistische Eenheids partij, op een bijeenkomst, waarop Sow jet-Russische offi cieren aanwezig waren, ver klaard, dat „een scheuring, in het bijzonder onder de leidende partij-functionarissen, thans zo duidelijk is, dat het hoog tijd wordt voor een zuivering." Dahlem zou verder gezegd hebben: „Wij staan thans voor een crisis zoals de communisti sche partij van de Sowjet-Unie in haar eerste stadium heeft ge kend. Eenzelfde Trotskyïstische situatie heeft zich ontwikkeld en vele leiders van de Socialis tische Eenheidspartij zijn bang voor de toekomst." Volgens een bericht uit Damas cus van de „News Chronicle" zou kolonel Hoesni Zaim, de nieuwe president van Syrië, hebben ver klaard, dat hij het Haojemietisch koninkrijk (Trassjordanië) zal overnemen wanneer Koning Ab- doellah sterft. De correspondent van de „News Chronicle" te Damascus schreef: „De nieuwe president verklaarde mij: „Transjordanië is slechts een provincie van Syrië. Wanneer Koning Abdoellah sterft, zal ïk zijn land overnemen". Bisschop Dibelius, voorzitter van de Synodale der Evangelische Kerk in Duitsland, heeft in een rede welke hij tijdens het week einde op een bijeenkomst in de Britse sector uitsprak, zich ge keerd tegen „de dwang en het geweld, die op het ogenblik in Oost-iDuitsland en Oost-Europa bestaan". Het was thans reeds zo ver, aldus de Bisschop, „dat wij in iemands overtuiging niet meer geloven kunnen, wanneer hij er niet voor geleden heeft". De on derdrukking van het geweten voerde naar knechtschap, die niet geduld kon worden. Een volk moest ook in knechtschap naar ware vrijheid streven om niet geestelijk, zedelijk en sociaal te verkommeren. In een dergelijke situatie was werkelijk gezag no dig. Het moest echter van per sonen uitgaan, die vertrouwen en respect genoten. De ideale ver eniging van gezag en vrijheid werd in het christendom gevon den. Te New York heerst nu al der tig dagen droogte. Het strand van Long Island is overstroomd met badgasten en auto's. Deskundigen menen, dat de oogst vërloren is als het niet spoedig gaat regenen. De temperatuur te Washington is 37 graden. Phoenix, in de woes tijn van Arizona, registreerde een temperauur van 93 graden. van de Kabinetsraad heeft de Minister van Binnenlandse Za ken, Pierre Vermeylen, de jour nalisten het volgende communi qué voorgelezen: „De Minister van Binnenlandse Zaken heeft de regering op de hoogte ge steld van de laatste semi-offi- ciële verkiezingscijfers. De re gering heeft de heer Spaak, Moens de Fernig, Minister van Buitenlandse Handel en de Mi nister, die verantwoordelijk is voor het plan-Marshall in Bel gië, alsmede Baron van der Straeten-Waillet, Minister van gezondheid in het afgetreden kabinet, verzocht, België te ver tegenwoordigen op de financiële besprekingen, welke Woensdag a.s. te Parijs een aanvang zullen nemen. Tevens werd de heer Spaak verzocht de Prins-Regent het ontslag der regering aan te bie den. Na afloop van de vergadering heeft Spaak zich onmiddellijk naar de Prins-Regent begeven. Volgens politieke waarnemers is het zeer waarschijnlijk, dat jaar aan het bewind is geweest, vervangen zal worden door een Katholiek-Socialistisch-Liberale coalitie. Naar verluidt zou de Prins- Regent reeds gisterenmiddag nadat hij de ontslagaanvrage zal hebben geaccepteerd met consultatie van die voorzitters van Kamer en Senaat en van de partijleiders een begin maken. langer in de oppositie willen blijven en deel willen uitmaken van het nieuwe kabinet. Zelden in de geschiedenis van België heeft men zolang moeten wachten op de definitieve resul taten van een verkiezing als dit maal het geval is geweest en pas tegen 20 uur gisteravond was de officieuse uitslag van de Kamer bekend. Deze vertraging in de bekendmaking der uitslagen was voornamelijk toe te schrijven aan het feit, dat dit keer de pro vinciale verkiezingen en die voor Kamer en Senaat te gelijkertijd Het Belgische ministerie van Binnenlandse Zaken heeft in 'n communiqué de officieuze uit slagen van de verkiezingen voor Kamer en Senaat bekendge maakt. Voor de Kamer is de zetelver deling als volgt: Socialisten 66 (69), Communisten 12 (23), C. V.P. 104 (92), Liberalen 30 (17). Voor de Senaat: Socialisten 33 (34), Communisten 5 (11), C.V.P. 54 (51), Liberalen 14 (5). De tussen haakjes geplaatste cijfers geven de zetelverdeling aan volgens de verkiezingen van 1946. p Naar het ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoor ziening bekend maakt, hfebben exi UJJ~de bij de eierexport belangheb- werden gehouden, terwijl ook 't bende groepen overeenstemming _iiT-,4- nav» r-ii QiHPO fPffPMnP1 Men verwacht, dat alle 7.000 bootwerkers van de koninklijke haven, de grootste van Londen, heden het werk zullen neerleg gen. In een andere haven verlie ten 1.000 lossers het werk, waar door acht schepen niet geladen of gelost werden. In de haven bevindt zich het Canadese schip „Argomont". Het andere Cana dese schip, de „Beaverbrea" ligt in de Koninklijke haven. De Luxemburgse giezant te Washington heeft aan het Ame rikaanse Ministerie van Buiten landse Zaken het ratificatiedocu ment van het Atlantische pact overhandigd. Thans heibben Enge land, België, Luxemburg en Ca nada het pact geratificeerd; voor dat het van kracht wordt zullen Nederland, Frankrijk en Amerika het verdrag nog moeten ratifice ren. Honderd vijftig Amerikaanse bedevaarders zijn uit New-York met de „Queen Mary" in Frank rijk aangekomen. De Aartsbisschop van San Francisco, Mgr. John Mitty, heeft de leiding op zich genomen van deze .groep, die een bezoek zal brengen aan de heiligdommen van Parijs, Lourdes, Rome, Zwitser land en Engeland. 28 JUNI: Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 3.02 3.37 4.12 n.m 3.27 4.02 4.52 Van 23 September tot 9 October zal onder auspiciën van het Comité Benelux de eerste Benelux Jaarbeurs te Antwer pen worden gehouden. In commentaar op de verkie zingen schrijft „La Nation Bei ge", dat 't de socialistische partij is, die het succes der Liberalen betaalt. Volgens het artikel heeft de kiezer de „demagogie" willen remmen. Het blad wijst voorts op de achteruitgang van de commu nisten en voegt er aan toe, dat het politiek initiatief voor de nieuwe regering ongetwijfeld bij de C.V.P. ligt. „La Libre Belgique" meent, I dat de C.V.P. tevreden mag zijn. De volstrekte meerderheid is niet bereikt maar de partij is door de verkiezingen verstevigd om haar idealen uit te werken. Zij blijft „veruit de sterkste partij, zonder welke het onmo gelijk is te regeren". Het land heeft anti-Marxistisch gestemd, aldus het blad, dat pleit voor afwijzing van „collectivistische oplossingen" en voor terugkeer tot „de gezonde traditie van vrijheid en initiatief, waardoor dit land zulk een grootse ge schiedenis heeft." „Le Peuple" schrijft o.m.: „Kortom, de verkiezingen zijn verlopen zoals men het ver wachtte, met dit voorbehoud nochtans, dat onze partij meer had mogen verhopen. Maar het belangrijkste is, dat de meer- Ongeveer 2000 Japanse krijgs gevangenen zijn gisteren, na een verblijf van vier jaar in Siberië, te Maizaroe gedobarkeerd onder het zingen van de internationale, aldus meldt het officiële Japanse persagentschap „Kiodo" (vroeger Domei). Volgens „Kiodo" verklaarde het merendeel der gerepatrieerden gezworen te hebben, zich aan te sluiten hij de communistische par tij van Japan. „Wij hebben deze eed vrijwillig afgelegd en al de 95.000 Japanners, die dit jaar uit Rusland zullen terugkeren, zullen dit ook gedaan hebben", zo werd gezegd. Naar het Japanse pers bureau verder meldde was de physieke conditie der terugge keerden opvallend beter dan in vorige jaren. Ook waren zij heter gekleed. De burgemeester van Naizaroe verklaarde, dat de repatrianten „een geoefend communistisch jeugdikorps vormden". De vliegtuigen, die deelnemen aan de Britse luchtmanoeuvres en die Zaterdagavond zo veel Nederlanders de schrik op het lijf joegen komen terug. De vluchten boven ons land, die worden gehouden in drie fasen, waarvan de eerste nu achter de rug is, gaan door tot Zondag avond. Tot die dag kan men de vliegtuigen dus 's avonds ver wachten. Het is echter niet ge zegd, dat ze iedere avond zullen komen. Er wordt met maximaal honderd vliegtuigen boven ons land gevlogen. derheids-ambitie van de C.V.P. niet in vervulling is gegaan. Logischerwijze moet de uitslag van de verkiezingen een einde maken aan de Leopoldistische illusies". „La Dernière Heure" schrijft, dat alleen de Liberale partij werkelijk succes heeft geboekt. „Le Drapeau Rouge" consta teert een „onloochenbare ver schuiving naar rechts". De communistische partij, aldus het blad, is het slachtoffer van het hatelijk offensief, dat sedert meer dan twee jaar tegen haar door alle politieke partijen is ge voerd. „Gezien de reactionnaire drei ging, die zich steeds meer af tekent, is thans voor de com munistische militanten het ogenblik aangebroken om met verdubbelde ijver aan het werk te gaan, teneinde alle democra tische en vreedzame krachten van het land te bundelen". „De Nieuwe Gids" zegt, dat de afgescheiden lijsten grootdeels verantwoordelijk zijn voor het feit, dat de C.V.P. niet de vol strekte meerderheid heeft be haald. Ook „Het Volk" verklaart, na te hebben vastgesteld, dat zich een zwenking naar rechts heeft voorgedaan, dat de afgescheiden lijsten een volstrekte meerder heid voor de C.V.P. hebben ver hinderd. „De Standaard" meent dat de resultaten van de kleine par tijen bewijzen, dat de kiezers hun vertrouwen hebben gesteld in de grote politieke formaties. Na ook de kleine partijen ver antwoordelijk te hebben ge steld voor het feit, dat de C.V.P. niet de volstrekte meerderheid heeft behaald, zegt het „Nieuws van de Dag": „De Liberalen hebben enkele stemmen van de C.V.P., maar een groot deel van de kiescliëntèle van de Socialis ten voor hun rekening geno men. Harerzijds heeft de C.V.P. Socialistische stemmen beko men, terwijl de B. S. P. het ver trouwen van de communisten heeft gewonnen. De C.V.P. heeft stemmen verloren ten voordele van de Vlaamse concentratie, terwijl een groot aantal stem men, dat vroeger op communis tische lijsten werd uitgebracht, thans verdeeld is onder de an dere kleine partijen". feit, dat het aantal kiezers door de deelneming der vrouwen ver dubbeld was, hoge eisen stelde aan de stembureaux, twee on- bende factoren in deze verkie zingen, n.l. de verhoging van het aantal zetels op grond van de volkstelling en de invoering van het stemrecht van de Belgische vrouwen hebben ten gunste van de Christelijke Volkspartij ge werkt, die haar aantal zetels in de Kamer zag stijgen van 92 tot 103. Het meest opvallende bij deze verkiezingen was wel de voor uitgang van de Liberalen, die hun aantal zetels in de Kamer zagen oplopen van 17 tot 30 en kwam hiermede vrijwel op het zelfde niveau tc staan als in 1939 toen zij 31 zetels hadden. Het liberaal succes wordt voornamelijk toegeschreven aan de ontevredenheid, die in Bel gië bestaat met betrekking tot de belastingen. Sommige poli tieke waarnemers zijn bovendien van oordeel dat een groot aan tal Belgen, die na de oorlog op de communisten gestemd had den uit ontevredenheid thans hun stem aan de Liberalen heb ben geschonken op grond van dezelfde overweging. Verwacht wordt dat de Prins- Regent een lid van de Christe lijke Volkspartij zal gelasten met het samenstellen van een nieuwe regering. Zijn taak zal niet gemakkelijk zijn daar er tussen Katholieken en Socialis ten grote tweespalt heerst over de Koningskwestie, het onder wijsvraagstuk en de economi sche politiek. Of de nieuwe rege ring tweeledig of drieledig zal worden, is op het ogenblik nog niet te voorspellen, doch men meent wellicht, dat de Liberalen na deze grote overwinning niet bereikt over een nieuwe regeling met betrekking tot de export van eieren, welke regeling de in stemming van de overheid heeft. Ook deze regeling is gebaseerd op de noodzaak tot verkrijging van voldoende eieren voor de export, die een levensbelang is voor de pluimveehouderij. De nieuwe regeling belast iedere pluimveehouder financieel naar verhouding tot de grootte van zijn kippenstapel. Met ingang van 2 Juli a.s. is iedere pluimveehouder verplicht een heffing te betalen van in totaal ƒ1.50 per kip, waarvan ƒ1,dient te worden betaald vóór 15 Augustus a.s. De reste rende 0.50 per kip zal vóór een nader te bepalen datum, ver moedelijk in October a.s. moeten worden voldaan. Van deze ver plichting zijn ontheven de pluimveehouders, die regelmatig per periode het vereiste aantal exportzegels inleveren. De Nederlandse en Italiaanse commissies van onderzoek naar de vliegtuigramp bij Bari, tussen welke commissies een nauwe samenwerking bestaat, zetten hun werkzaamheden stelsel matig voort. Tot dusverre zijn de pogingen tot berging van de wrakstukken mislukt ten gevol ge van de woelige zee. Op het ogenblik laten de weersomstan digheden zich gunstiger aanzien voor de berging. Van de 33 inzittenden van het vliegtuig zijn 23 stoffelijke over schotten geborgen en geïdenti ficeerd,n.l. de heer M. S. Broos, mevr. A. BroosMul, baby H. Broos, de heer W. van Hasselt, mevr. C. H. van HasseltWeber; J. G. van Hasselt, de heer W. J. van Dort, mevr. M. F. van Dortvan Abcoude, Dr. Ir. A. G. A. van Idenburg, mevr. H. Es- serSchiebel; Robert Douglas Esser, Irene Cecilia Esser, mevr. J. C. C. Meethuyzenvan Son, de here S. K. van 't Hof, mevr. E. van 't HofDijkstra, de heer F. O. Dikkers, vlieger 2e klas J. Tuyt, stewardess C. A. Timmer mans, steward P. J. van Over- beek, alsmede van 4 Egyptische passagiers. Men verwacht, dat binnen enkele dagen de stoffelijke over- De Westberlijnse spoorweg mannen waren gisteren doende aangerichte schade aan instal laties te herstellen. De eerste proeftreinen zullen hedenoch tend lopen. Men meent dat het personenvervoer door de electri- sche treinen in de namiddag zal beginnen, zo verklaart de spoor wegdirectie. Het interzonale ver voer zou niet voor Donderdag hervat worden. Generaal Sir Neil Ritchie, opperbevelhebber der Britse troe pen in het Verre Oosten, heeft zijn (been gekneusd bij een val van zijn paard. schotten per vliegtuig naar Ne derland resp. Egypte zullen worden overgebracht. Van 10 inzittenden is het stoffelijk overschot tot dusverre niet geborgen, n.l. van de 15- jarige zoon van de familie Van Dort, van 1- Egyptische passa gier en van 8 leden van de be manning. Gisterenavond werden de po gingen om het wrak van de „Roermond" met sleepboten en drijvende kranen te lichten voortgezet. Duikers zijn er gis terochtend in geslaagd de plaats waar het wrak zich bevindt waarin zich nog steeds de stof felijke overschotten van acht le den der bemanning en van twee passagiers moeten bevinden vast te stellen. Nadat zij met be hulp van boeien de positie van het gezonken vliegtuig hadden aangegeven, moesten zij hun pogingen, met het oog op de in kracht toenemende wind, welke het bergingswerk reeds sinds Donderdag j.l. heeft belemmerd, opgeven. De reeds geborgen stoffelijke overschotten van de Nederland se slachtoffers van de vliegtuig ramp zullen Woensdag naar Ne derland worden vervoerd. Ond. Opk. Ond ,1.03 11.47 0.03 1.02 13.12 0.15 :1.02 14.38 0.27 11.02 '16.06 0.41 11.02 17.45 0.58 11.00 19.01 1.% 11.00 20.16 1.56 Ï0.59 21.14 2.44 10.58 21.54 3.49 10.58 22.22 5.05 weldigend. De poli- man was versterkt gemakkelijke taak, cht het keurig voor e van het massale sten de deelnemers ■vergadering over 2 leeld worden. asten bevonden zich ;aris der Koningin, Casembroot, en de 3taff, Directeur-Ge le Landbouw, en tal .staande figuren uit uinbouwkringen uit sie. Ier vergadering ving ver het eiland aan. tien niet minder dan 50 a 60 autobussen, ormende van onge- engte. telling hiervoor was dig en het werd een 'tocht voor de Z: L. ;end nummer komen ïader terug. stookseizoen 1 Octo- April 1950 zal voor verbruikers 4000 li- ndolie per installatie iteld, met dien ver- bepaalde categoriën likers, zoals medici, en .notarissen met n huis, voor een toe- merking kunnen ko- toeslag zal voor elk iderlijk worden vast- voor panden, waar- iene gezinnen wonen, slag worden verleend, 'oners van percelen, iewijzing in aanmer- n te komen, dienen ór 15 Juli a.s. een verzoek te richten ksbureau voor Aard en. Bezuidenhoutse- 189, 's-Gravenhage, ding van de olieleve- s van grote gebouwen gen dienen zich voor ing van huisbrandolie stookolie eveneens vóór 15 Juli a.s. tot ;md Rijksbureau te ateni die tot dit doel /ia waren, gekomen. het algemeen hoofd- i verschillende leger- met vicc-admiraal Je leden van de B.F.G. ider de vertegeniwoor- Sumatra Mansur, Ab- Abas; met reputoli- rs, waarvan er enige cheid op het vliegveld aren, met kerkelijke vertegenwoordigers smersorganisaties enz. ts voor mjj uiterst in- desbetreffende vraag de Minister, dat naar ertrouwen de republi cs allen zullen doen vermogen is om een ■lossing van het pro- spoedigen en de ronde entie te doen aanvan- ïtreefdatum" 1 Augus- 'raagd of de vertegen van Sumatra ziullen aan het inter-Indo- sprek in Djogja, ant- Minister: „Natuurlijk hierover .met elkaar Het ligt echter.aiet. op m iit rovpr "mededelingen tr besloot met zijn eer- spreken over de hou- tize troepen: „Natuur- zy het allen levend maar, zoals een Aal- nij zeide, is er bij hen aarzeling, wanneer zij le moeten gaan", oeting waren' op het n. aanwezig Mevr. Van en kinderen» en de 'rees, Goetzen' en Spit- 2 JULI. Met ingang van 1 Juli j.l. zijn de prijzen voor speciale benzi nes met 0,35 per 100 liter ver hoogd. Dit vindt zijn oorzaak in de verhoging der wereld marktnoteringen. en in de randgemeenten wordt in de komende dagen gelegenheid gegeven zich te laten inenten of herinentcn. De G.G.D. te Rotter dam wacht rustig de loop der dingen af, maar raadt ^och sterk aan van de gelegenheid tot vac cinatie of revaccinatie gebruik te maken. men dat deze week'15 personen, onder wie de directeur-generaal van de Hongaarse spoorwegen, Varga, door een militaire recht bank zijn gevonnist. De voornaamste beklaagden, Varga en drie van zijn medeplioh- tigen, zouden ter dood veroor deeld zijn. Ook noemde spreker hierbij de Kring van Industriële Werkge vers der Kanaalzone, die werkt en strijdt voor de belangen der Zeeuws-Vlaamse industriën. Na er nog op te hebben gewe zen, dat tientaüen industriële ondernemers e uws-Vlaande ren een uitnerm*^^ gebied vin- perspectieïüJl den, dat grot Senaat en ontbreken haar nog slechts twee stemmen om ook de meerderheid in de Kamer te ver overen. Mlocht het parlement niet te te da.xi >en afschaffen fjnpn teruë".kere.n. naar aoen KatiloiieJ«.n niet België, -ons daden van sabotage zouden terug- Terneuzen schrikken. Ook een neutraal blad Walsoorden als „Le Soir" heeft er herhaalde- lijk de nadruk op gelegd, dat een van de Koning, uitslui- I de wil van 'iet Katho- Breskens van België, I Terneuzen v.m. 6.06 6.411 7.31 werenr -Uw- - --i („„„„keer van de Koning, kunnen besluiten de wet van 1945 de wll vl ■en de Koning] "^oikingsdeelD -. tat ,.,.nstige troebelen zou leiden. Walsoorden 3 JULI. zouden 6.59 7.34 8.24 6.26 7.01 7.51 7.19 7.54 8.44

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1