r Z. L. M. Bim en de Orde van Z. Z. Z. - SPORTNIEUWS Regering Spaak treedt af Persoonsbewijs en posilegitimatie ramp bij Bari ieerd it Indonesië VI teeg feest en in Woensdrecht, Gilze-Ryen en Twenthe In Juli zal Nederland drie frote vliegfeesten van de Ne- erlandse Luchtmacht gaan be leven en wel op 9 Juli te Woens drecht, op 16 Juli.te Gilze-Rijen en op 23 Juli in Twenthe. Deze vliegfeesten worden ge organiseerd ten bate van het Van Weerden-Poelmanfonds, dit is het fonds dat door het per soneel der Nederlandse lucht macht is gesticht om invalide kameraden te helpen, nabe staanden van hen die in de oor log of daarna het leven lieten, te steunen of om personeelsleden die op een of andere manier (bv. studie) geholpen moeten wor den, die hulp te geven. Ten bate van het fonds staat het perso neel van de Nederlandse lucht macht (zowel Marine als Lucht strijdkrachten) jaarlijks een halve dag soldij af en stelt zich op drie Zaterdagen beschikbaar tot het organiseren van grote vliegfeesten. Zowel in Woensdrecht als in Gilze-Ryen en Twenthe zullen allerlei typen vliegtuigen deel- Adres van ten onrechte gedetineerden Kerk en Staat in Tsjecho-Slowakije In Gilze-Ryen nemen o.a. deel 24 Harvards (van Gilze- Ryen, 12 Tiger Moths (van Woensdrecht), 9 Ansons (van Gilze-Ryen), 6 Proctors (van Gilze-Ryen), 6 Oxfords (van Twenthe), 8 Gloster-Meteors (van Twenthe) en 6 Spitfires (van Twenthe). Met de Harvards zal lucht- acrobatiek en stuntvliegen ge demonstreerd worden, o.a. door het escadrille, dat binnenkort deelneemt aan de internatio nale vliegfeesten op Ypenburg. Harvards zullen ook duikbom- men werpen op een „huis". De Tiger-Moths zullen o.a. laten zien hoe er nu niet gevlogen moet worden, hetgeen het beste kan weergegeven worden als „lucht-clownerie", en zullen zelfs een hordenloop organise ren over enige over het vlieg veld gespannen draden. Ansons en Spitfires zullen „bommen" laten vallen. Meer „bezadigde" demonstraties zullen zweefvlieg- toestellen en de helicoptère geven. Voorts staan er oefeningen van Nederlandse parachutisten op het program. En als de Ame rikanen en Fransen hun toezeg gingen gestand kunnen doen komen er 9 vliegende forten van het grootste type uit de Ame rikaanse zone van Duitsland en een Frans escadrille van vier „Etampes", dat ook ingeschre ven staat voor de internatio nale vliegfeesten op Ypenburg. Ontvoeringspoging in Berlijn? Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Stokvis (CPN) betreffende de geldigheid van het persoonsbewijs als legiti matiemiddel en kosteloze uit reiking van postlegitimaties heeft de heer Spitzen, Minister van Verkeer en Waterstaat, al dus geantwoord: het is juist, dat in de dienstorder van het Hoofdbestuur der P.T.T. van Mei 1949, no. 274, voor de uit voering van de dienst der Rijks postspaarbank primair als legi timatiemiddel wordt geëist het Eroduceren van een persoons- ewijs, terwijl subsidiair wordt gesteld, dat, ter prudentie van de betrokken postambtenaar, voorlopig kan worden genoegen genomen met het vaststellen van de identiteit van de be langhebbende op andere wijze. 2. Het is de Minister niet bekend, dat in de praktijk veel vuldig moeilijkheden ontstaan als gevolg van het feit, dat tal rijke Nederlanders geen per soonsbewijs meer bezitten en legitimatie door overlegging van andere stukken niet mogelijk is, dan wel door de betreffende postambtenaren onvoldoende wordt geacht. Naar de mening van de Minis ter zullen moeilijkheden als in de vraag van de heer Stokvis bedoeld, zich niet zo veelvuldig kunnen voordoen, alleen reeds, omdat in tal van gevallen in leggers in de Rijkspostspaar bank ten kantore, waar terug betaling van spaarbankgelden wordt verzocht, bekend zijn of op dit kantoor hun handteke ning hebben gedeponeerd, in welke gevallen legitimatie niet nodig is. Voorts is ook legiti matie op andere deugdelijke wijze mogelijk. Dat primair het vertoon wordt gevorderd van een persoonsbe wijs, houdt verband met de om standigheid, dat dit stuk, ook al is de geldigheidsduur ver streken, in de meeste gevallen in de practijk nog een uitste kend legitimatiemiddel is, om dat daarop de naam, de photo en de handtekening van de hou der voorkomen. Bovendien is het mogelijk aan de hand van de gemeente en het volgnum mer van uitgifte der persoons bewijzen, waarvan de postamb tenaren bij het vertonen aan tekening houden, op gemakke lijke wijze nasporingen te doen, a os Kerssncampagna In volle gang Dank zij Aethar, geen schijndoden indien dit later nodig mocht blijken. Gelet op het onder 2 vermel de en in aanmerking genomen dat het verstrekken van- post legitimaties moet worden be schouwd, als een dienst, aan het publiek bewezen de kos ten van een 3 jaar geldige postidentit'eitskpart bedragen slechts 50 cent acht de Mi nister niet voldoende aanleiding aanwezig kosteloze uitgifte daarvan te bevorderen. OLYMPISCHE DAG. FANNY BLANKERS-KOEN ONDERSCHEIDEN. (Van een speciale A. N. P.- verslaggever.) In de pauze van de Zondag in het Olympisch Stadion te Am sterdam gespeelde voetbalwed strijd tussen het Nederl. Bonds- elftal en een Zwitsers elftal, welke in het kader van de Olym pische dag werd ghouden, vond in de Komngskamer van de Ere tribune een kleine plechtigheid plaats. Koningin Juliana ont ving daar Fanny Blankers-Koen, de viervoudige Ol.mpische Kam pioene 1948, die vergezeld was van haar echtgenoot, Jan Blan- kers, en de chef de mission van de Olympische ploeg van Lon den, de heer K. J. J. Lotsy. De Koningin deelde aan de athlete, die met haar prachtige waardige sportieve houding ae athletische prestaties en haar naam van ons land in het bui tenland, ook na de spelen van Londen, op schitterende wijze heeft hoog gehouden, mede, dat zij benoemd was tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, een Koninkl. onderscheiding, welke diepe indruk maakte. In de geschiedenis van de Ne derlandse sport zal deze kleine plechtigheid een bijzondere plaats innemen, aangezien het nog nimmer is voorgekomen, dat een actieve sportbeoefenaar een koninklijke onderscheiding ont vangen mocht. Bij de aanvang van de tweede helft van de voetbalwedstrijd werd van deze onderscheiding melding gemaakt. Het volle Olympische Stadion gaf met groot enthousiasme te kennen, hoe het Nederlandse sportpu bliek de koninklijke decoratie van Fanny Blankers-Koen op prijs stelde. Olympische erepenningen. Op deze tiende Olympische dag waren wij reeds getuige geweest van een ander eerbetoon. De uit reiking van de Van Tuyllbeker, een plechtigheid, welke sedert het vorig jaar tijdens de Olym pische Dag geschiedt, duurde maar kort. Ir. A. Paulen, voor zitter van de Koninklijke Athle- tiek Unie mocht het kleinood, op het veld voor de eretribune, in ontvangst nemen, als beloning voor de fraaie prestaties, welke Fanny Blankers-Koen, Wim Slijkhuis en de drie teamgeno ten van Fanny in de estafette, te Londen hadden verricht. Een onderscheiding, welke slechts zelden door het Neder landse Olympische Comité wordt toegekend, is de gouden erepen ning. In de historie van het Olympisch Comité hadden reeds enkele vooraanstaande Olympi sche officials deze erepenning ontvangen, maar een actief sportbeoefenaar stond tot nu toe niet op de erelijst. Fanny is de eerste, die deze eer, draagster van de erepenning, ten deel is gevallen. Uit handen van Prins Bernhard mocht zij de penning- ontvangen. Een kleine verras sing was het voor de organisa tor van de Olympische Dag, de heer K. J. J. Lotsy, de initiatief nemer van dit sportfestijn, dat onder zijn leiding nu al voor de tiende maal werd gehouden, toen Prins Bernhard ook hem de N.O.C.-erepenning uitreikte, een besluit, dat door het bestuur ge nomen was en waarvan hij, die zeM bestuurslid van het college is, niets geweten heeft. NEDERL. BONDSELFTAL ZWITSERS SELECTIE ELFTAL Matig voetbal. De voetbalwedstrijd, gewoon lijk het hoofdnummer van het programma, was dit maal afge zakt tot een doodgewone tweede klasse wedstrijd, welke in som mige perioden het aanzien niet waard was door het al te grote overwicht van het Bondselftal over een Zwitserse ploeg, blijk baar de reserves van 't officiële Zwitsers team, dat op dezelfde uren te Zuerich tegen Luxem burg speelde voor het wereld kampioenschap. Het spel van de voorhoede der gasten werd veel te kort gehouden, een kolfje naar de hand van Terlouw c.s. Bovendien voerde men de com binatie zo lang door, dat men tenslotte wel in de buitenspelval moest lopen. Scheidsrechter Bronkhorst zag die offside-ge- vallen uitstekend, hetgeen niet bepaald naar de zin van de Zwitsers was, die luidkeels hun afkeuring hierover te kennen gaven. De Nederlandse voorhoe de probeerde het zeer vaak met individueel spel. Het leek wel, of er alleen maar „Wilkes'sen" in het veld stonden. De een drib belde al vervaarlijker dan de ander, en het regende schoten op het doel van de Zwitser Stu- ber, die met katachtige spron gen veel redde, maar toch niet kon verhinderen, dat vier maal de bal In het net verdween. De eerste maal ging een kopbal van Van Roessel, uit een voorzet van Clavan, in het Zwitserse doel, hetgeen gebeurde, toen de wed strijd 18 minuten oud was. Vier minuten later zou een schot van Timmermans naast zijn gevlo gen, indien niet een Zwitsers been de bal van richting had veranderd. Nu kwam het leder juist in de rechterhoek terecht en de doelverdediger lag ergens aan de linkerkant in het gras te krabbelen. Nog vóór de rust, in de 38ste minuut, scoorde Tim mermans, dit keer met 'n prach tig schot van 20 meter afstand, het derde doelpunt. In de twede helft verhoogde Schaap, met 'n kogel in de rechterboyenhoek de stand op 40 en daarbij bleef het. KORFBAL. De Zaterdagmiddag te Terneu- zen gespeelde Korfbalwedstrijd LuctorVIOS eindigde met een 31 overwinning voor Luctor. LAATSTE BERICHTEN. Het zitting hebbende Belgi sche Kabinet heeft, na een kor te bijeenkomst, besloten heden zijn ontslag bij Prins-Regent Karei in te dienen. Deze verklaring werd door Mi nister-President Spaak afge legd, die hieraan nog toevoegde, dat op de leider van de Christe lijke Volkspartij een beroep zou worden gedaan om een nieuwe Regering te vormen. De Christelijke Volkspartij, die reeds tijdens de jongste, in Bel- gie gehouden verkiezingen, als de sterkste partij uit de bus was gekomen, ziet haar positie blijk baar. als resultaat van de Zon dag gehouden verkiezingen, nog versterkt, al zijn de definitieve verkiezingsuitslagen nog niet bekend. Premier Spaak verklaarde, dat de taak, om het Minister-Presi dentschap en de functie van Minister van Buitenlandse Za ken in zijn persoon te vereni gen, hem te zwaar wordt. Hij zal slechts de portefeuille van Buitenlandse Zaken blijven be geren. Spaak verklaarde verder nog te hopen Woensdag a.s. naar Parijs te kunnen vertrekken teneinde aldaar de bijeenkomst van de organisatie voor het Europese economische herstel te kunnen bijwonen. EINDUITSLAG BELGISCHE PROVINCIALE VERKIEZINGEN De einduitslag der verkiezin gen voor de Belgische Provin ciale Raden luidt als volgt' Socialisten 201 (225) Communisten 35 (58) Christel. Volkspartij 355 (344) Liberalen 102 (48) Onafhankel. Partijen 2 (21) De tussen haakjes geplaatste cijfers geven de aantallen zetels weer, welke door de betrokken partijen tijdens de in 1946 ge houden verkiezingen werden be haald. HOOGWATER Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 3.02 3.37 4.12 n.m. 3.27 4.02 4.52 waarvan de eerstie nu achter de rug is, gaan door tot Zondag avond. Tot die dag kan men de vliegtuigen dus 's avonds ver wachten. Het is echter niet ge zegd, dat ze iedere avond zullen komen. Er wordt met maximaal honderd vliegtuigen boven ons land gevlogen. trouwen van cTe communisten heeft gewonnen. De C.V.P. heeft stemmen verloren ten voordele van de Vlaamse concentratie, terwijl een groot aantal stem men, dat vroeger op communis tische lijsten werd uitgebracht, thans verdeeld is onder de an dere kleine partijen". ae rtere rv. van t «01, mwvi. E. van 't HofDijkstra, de heer F. O. Dikkers, vlieger 2e klas J. Tuyt, stewardess C. A. Timmer mans, steward P. J. van Over- beek, alsmede van 4 Egyptische passagiers. Men verwacht, dat binnen enkele dagen de stoffelijke over- rtentieprijs: "ct.; minimum per 1,50. advertenties tot ags 3 uur. eine advertenties: ct.; iedere regel onder nummer 1 dit Blad 15 cent MAANSTANDEN. Maan de oppositie willen deel willen uitmaken euwe kabinet. >uze uitslagen lie verkiezingen ;ische ministerie van Ise Zaken heeft in 'n ié de officieuze uit- de verkiezingen voor 1 Senaat bekendge- Kamer is de zetelver- volgt: Socialisten 66 munisten 12 (23), C. 12), Liberalen 30 (17). Senaat: Socialisten Communisten 5 (11), ;51), Liberalen 14 (5). •n haakjes geplaatste ren de zetelverdeling is de verkiezingen van regeling voor de Eierexporf t ministerie van Land- serij en Voedselvoor- skend maakt, hébben eierexport belangheb- epen overeenstemming er een nieuwe regeling ;kking tot de export 1, welke regeling de in- van de overheid heeft, regeling Is gebaseerd jdzaak tot verkrijging >ende eieren voor de ie een levensbelang is pluimveehouderij. De egeling belast iedere ïouder financieel naar ig tot de grootte van nstapel. jang van 2 Juli a.s. is limveehouder verplicht ng te betalen van in .50 per kip, waarvan ;nt te worden betaald Augustus a.s. De reste- 1.50 per kip zal vóór een bepalen datum, ver- in October a.s. moeten 'oldaan. Van deze ver zijn ontheven de houders, die regelmatig ide het vereiste aantal ;els inleveren. Inde der Berlijnse loorwegstakirg estberlijnse spoorweg waren gisteren doende hte schade aan instal- herstellen. De eerste nen zullen hedenoch- en. Men meent dat het ivervoer door de electri- nen in de namiddag zal l, zo verklaart de spoor- tie. Het Interzonale ver- 1 niet voor Donderdag porden. per vliegtuig naar Ne- resp. Egypte zullen overgebracht. 10 inzittenden is het overschot tot dusverre •orgen, n.l. van de 15- >on van de familie Van tn 1. Egyptische passa- van 8 leden van de be t enavond werden de po- om het wrak van de )nd" met sleepboten en e kranen te lichten ;et. Duikers zijn er gis- nd in geslaagd de plaats it wrak zich bevindt zich nog steeds de stof- verschotten van acht le- bemanning en van twee irs moeten bevinden itellen. Nadat zij met be- n boeien de positie van onken vliegtuig hadden ;ven, moesten zij hun n, met het oog op de in iwiaknu toenemende wind, welke het bergingswerk reeds sinds Donderdag j.l. heeft belemmerd, opgeven. De reeds geborgen stoffelijke overschotten van de Nederland se slachtoffers van de vliegtuig ramp zullen Woensdag naar Ne derland worden vervoerd. weldigend. De poli- 3 man was versterkt gemakkelijke taak, ,cht het keurig voor e van het massale sten de deelnemers -vergadering over 2 leeld worden. asten bevonden zich :aris der Koningin, Casembroot, en de Staff, Directeur-Ge le Landbouw, en tal LStaande figuren uit uinbouwkringen uit :ie. Ier vergadering ving ver het eiland aan. tien niet minder dan 1 50 a 60 autobussen, ormende van onge- engte. (telling hiervoor was dig en het werd een "tocht voor de Z: L. (end nummer komen ïader terug. sle publicatie randolie voor ieren en grote ebouwen stookseizoen 1 Octo- April 1950 zal voor verbruikers 4000 li- ndolie per installatie iteld, met dien ver- bepaalde categoriën likers, zoals medici, en .notarissen met n huis, voor een toe- merking kunnen ko- toeslag zal voor elk iderlijk worden vast- voor panden, waar- iene gezinnen wonen, slag worden verleend, 'oners van percelen, >ewijzing in aanmer- n te komen, dienen ér 15 Juli a.s. een verzoek te richten ksbureau voor Aard en, Bezuidenhoutse- 189, 's-Gravenhage, ding van de olieleve- s van grote gebouwen gen dienen zich voor mg van huisbrandolie stookolie eveneens vóór 15 Juli a.s. tot ;md Rijksbureau te ndonesië" OGWATER Prijsverhoging speciale benzines Met ingang van 1 Juli j.l. zijn de prijzen voor speciale benzi nes met 0,35 per 100 liter ver hoogd. Dit vindt zijn oorzaak in de verhoging der wereld marktnoteringen. Ook noemde spreker hierDij ae Kring van Industriële Werkge vers der Kanaalzone, die werkt en strijdt voor de belangen der Zeeuws-Vlaamse industriën. Na er nog op te hebben gewe zen. dat tientaUen Industriële ondernemers ^feuws-Vlaande ren een uitnerfl^?!^ ggbied vin- perspecrimte» Het besltuur van de „Landelijke vereniging van ten onrechte gede tineerden" (TOG-actie), welker doelstelling luidt: „De beharti ging der morele en materiële be langen van hen die na de bevrij ding gedetineerd zijn geweest, doch wier absolute onschuld door authentieke gerechtelijke bewijs stukken is gebleken en erkend", heeft zich in een adres tot de Minister-President, de leden van de Raad van State en van de Staten-Generaal gewend. In dit schrijven drukt het be stuur zijn teleurstelling uit over het door de Minister aan de Tweede Kamer aangeboden wets ontwerp tot toekenning ener (tege moetkoming aan ten onrechte gedetineerden en uit z'n bevreem ding er over, dait de Minister bij het ontwerpen van deze wet steeds weer is uitgegaan van een vergelijkende beschouwing met de gewone rechtspleging. Het be stuur meent dat deze vergelijking in geen enkel opzidht gerecht vaardigd is, en dat de ten onrech te gedetineerden niet Voldaan kunnen worden met een „'tege moetkoming" doch recht hebben op een volledige schadeloosstel ling. Het bestulur stelt zich dan ook voor dat een wet, ten doel heb bende het onrecht op bevredigende wijze ongedaan te maken, zou moeten voorzien in vergoeding, wanneer door ziekte gederfde inkomsten, bedrijfsschade, kosten van advocaat e.d. aan de ten on rechte gedetineerden schade is toegebracht. (De open brief van de vereniging besluit met de eis, dat van rege ringswege bekendmaking der- vol ledige rehabilisatie zal volgen, en dat wordt opengesteld de moge lijkheid om onbillijkheden in de zuivering van de ten onrechte gedetineerden alsnog nader te bèzien. Voorts verzoekt het bestuur een bijzondere raad van rechtsherstel in het leven te roepen en een com missie in te stellen die tot taak zal hebben contact met de ten onrechte gedetineerden te onder houden. Het srhrijven is onder tekend door de heren C. F. M. He- rinckx, voorzitter en L. H. A. Blank, secretaris. Volgens de correspondent van A.F.P. kan Mgr. Beran, zelfs in dien hij in zijn paleis over papier, inkt en een drukmachine be schikt, geen herderlijke hrief meer schrijven zonder overtreding van het decreet van de Minister van Voorlichting van 27 April j.l. waarhij geëist wordt dat alle zendbrieven vooraf aan zijn oor deel worden onderworpen. Hij kan geen priester meer benoemen zonder onder toepassing te vallen van, het decreet van de Minister van openbaar onderwijs, volgens hetwelk alle administratieve ak ten van de bisschoppen onderte kend moeten worden door de ver tegenwoordiger van die minister. Indien de Bisschoppen en Mgr. Beran zich hieraan onderwerpen, staat zulks gelijk met capitulatie. Indien zij zich er tegen verzetten, komen zij in opstand tegen de wet, met al de gevolgen welke zulks biet Zich brengt In het kort dus, zo vervolgt de correspondent, zijn alle voorzorgsmaatregelen geno men om het Episcopaat volledig uit te schakelen. Indien Mgr. Beran in de thans bestaande toestand berust, kan deze „modus vivendi" blijven du ren. Indien hij echter od een doel treffende wijze zijn bisschoppelijk ambt wil uitoefenen, za lhij onmid dellijk stuiten op het verzet van de openbare macht en men heeft nog geen juist oordeel over de reactie van deze. nemen. Het program voor Twenthe staat nog niet geheel vast, maar wat de twee andere vliegfeesten aangaat, daarover kan gezegd worden, dat dat in Gilze-Ryen van groter allure wordt dan dat in Woensdrecht. Hetgeen ook begrijpelijk is, daar de vliegbasis Gilze-Ryen veel groter is dan die in Woens drecht. De Zoute Zee Zwervers zochten wild naar de drenkeling, die er niet was. Basli zette zijn handen aan zijn monid. „Drenkeling geef een klein geluidje, zodat ik U kan opsporen en het leven redden. Geef»de hoop niet op." „Hou je kop koel en schreeuw voor het te laat is" riep de Kale, die zich in zijn zenuwachtigheid I te buiten ging aan een uitdruk king die hij anders nooit zou héb ben gebruikt. „Geen mens roept iets" zei de Kale verbaasd. „Hij zal toch niet te verlegen zijn om zijn kapitein zo maar zonder plichtplegingen aan te spreken zei Basli. „Zelfs geen grote teen zie ik boven het water uitsteken'" riep de Wildeman, die in de andere sloep zat, wanhopig uit. Nog twee uur lang zwalkten de sloepen van de Don Quichoifcte op de Oceaan. Toen gaven zij hun pogingen op. I Een politiepatruille in de Fran se sector is Zaterdagochtend een Poolse onderdaan te hulp geko men, die vérklaarde, dat een Sowjet>Russisch persoon in bur ger hem trachtte te ontvoeren. Na aankomst der politie reed de man weg doch hij kwam later met een Sowjet-Russische majoor en en soldaat naar het politie bureau, waar de Pool dn bescher ming was genomen, en eiste uit levering. Er ontstond een woor denwisseling, waarna Franse gen darmen de drie Russen naar het hoofdkwartier overbrachten. La ter verklaarde een woordvoerder van het Franse bestuur, dat de Sbwjet-Russen ondervraagd wer den. Zij stonden niet onder ar rest, doch men zou hen niet laten gaan alvorens de zaak opgehel derd was. De kersencampagne in de Be tuwe is in volle gang. Er wordt op Ibelde Tielse vellin gen thans gezamenlijk 140 ton kersen per dag aangevoerd. Hier van koopt de industrie circa 60 De prijs van/ goede Mei kersen draait op het ogenblik rond de 60 cent per kg. Volgende week belooft de aan voer nog (belangrijk toe te nemen. Men zoekt nog steeds een mid del, waardoor afdoende kan wor den vastgesteld, of een mens in derdaad gestorven is. Aan de reeds bestaande middelen heeft de geleerde Blathazard weer een nieuw toegevoegd, waarvan hij mededeling heeft gedaan aan de Franse faculteit voor geneeskun- den. Dit middel bestaat uit een on derhuidse injectie van 1 4 2 ku bieke centimeter aether. Ie de pa tiënt werkelijk gestorven, dan vloeit de vloeistof onmiddellijk terug, wanneer de naald wordt teruggetrokken. Is er nog een spoor van leven, hoe gering ook, dan wordt de aether in het weef sel opgenomen. Dit zeer eenvoudige procédé, dat door Dr. Rebouilat werd uit gevonden, heeft het voordeel, de omgeving niet te verontrusten en (biedt bovendien geen enkel ge vaar in geval de patiënt blijft leven. Rheumatische Pijnen tergen de inens tot levensmoewordens toe. Maar met Kruschen keerde voor millioenen de levenslust weer. En toch is Kruschen geen won dermiddel. Het is alleen maar een natuurlijk middel, samengesteld uit die zes minerale zouten, die het gestel nodig heeft om goed te kunnen functionneren. Die natuur lijke middelen mankeren veelal aan het gewone dagelijksê voed sel, dat zelfs soms wel Uw kwaal in de hand werklt. Met de dage lijkse dosis Kruschen, elke morgen na het opstaan, brengt gij het evenwicht weer in stand en. geeft ge Uw (bloedzuiverende organen precies die kleine dosis opwekken de kracht, ntodig voor de functies, die het lichaam er van verwacht. Waarom zoudt ge Uzelf geen an der mens maken: vlot, fit, welge moed en veerkrachtig? In plaats van door te tobben met stramheid en pijn en de lusteloosheid en humeurigheid, die daarvan het gevolg zijn. Kruschen is verkrijg baar bij alle Apothekers en Dro gisten. Ingez. Med. 28 JUNI: sluiten "bij de communistische par tij van Japan. „Wij hebben deze eed vrijwillig afgelegd en al de 95.000 Japanners, die dit jaar uit Rusland zullen terugkeren, zullen dit ook gedaan hebben", zo werd gezegd. Naar het Japanse pers bureau verder meldde was de physieke conditie der terugge- neraal Sir Neil Ritchie, flhebber der (Britse troe- iiet Verre Oosten, heeft gekneusd bij een val van fl. Ond. Opk. Ond 11.03 11.47 0.03 (1.02 13.12 0.15 (1.02 14.38 0.27 11.02 '16.06 0.41 11.02 17.45 0.58 11.00 19.01 128 11.00 20.16 1.56 10.59 21.14 2.44 10.58 21.54 349 10.58 22.22 5.05 aten, die tot dit doel da waren gekomen. het algemeen hoofd- verschillende leger- met vice-admiraal Ie leden van de B.F.O, Kier de vertegentwoor- Sumatra Mansur, Ab- Abas; met repufoli- rs, waarvan er enige eheid op het vliegveld aren, met kerkelijke vertegenwoordigers ïmersorganisaties enz. is voor mij uiterst in- desbetreffende vraag de Minister, dat naar ertrouwen de republi cs allen zullen doen vermogen is om een lossing van het pro- spoedigen en de ronde entie te doen aanvan- streefda'tum" 1 Augus- raagd of de vertegen van Sumatra zullen aan het inter-Indo- sprek in Djogja, ant- Minister: „Natuurlijk hierover .met elkaar Het ligt echter nipf op ïierovm* mededelingen ir besloot met zijn eer- spreken over de hou- ize troepen: „Natuur- zij het allen levend maar, zoals een Aal- nij zeide, is er bij hen aarzeling, wanneer zij le moeten gaan", oeting waren' op het n. aanwezig Mevr. Van en kinderen, en de rees, Goetzen' en Spit- 2 JULI. r fj» ■-■l x en in de randgemeenten wordt in de komende dagen gelegenheid gegeven zich fce laten inenten of herineniten. De G.G.D. te Rotter dam wacht rustig de loop der dingen af, maar raadt 'och sterk aan van de gelegenheid tot vac cinatie of revaccinatie gebruik te maken. men dat aeze wéék' Ii> "pêTSOTIètl onder wie de directeur-generaal van de Hongaarse spoorwegen, Varga, door een militaire recht bank zijn gevonnist. De voornaamste beklaagden, Varga en drie van zijn medeplicih- tigen, zonden ter dood veroor deeld zijn. 1C11 COl 1 den, dat grot- Senaat en ontbreken haar nog slechts twee stemmen om ook de meerderheid in de Kamer te ver overen. Mlocht het parlement niet I kunnen besluiten de wet van 1945 I te afschaffen en. de Koning J 11 naar Belgie, dan dopn terugkeren naar öelgie, KHtl.o«oJce„ met daden van sabotage zouden terug- 1 Terneuzen schrikken. Ook een neutraal blad I Walsoorden als „Le Soir" heeft er herhaalde- lijk de nadruk op gelegd, dat een de"w£ vtT'ift Katho-Bre«kens van België. Terneuzen t<?t ernstige troebelen zou lelden. 'Walsoorden v.m. 6.06 6.41' 7.31 3 JULI. 6.59 7.34 8.24 n.m. 6.26 7.01 7.51 7.19 7.54 8.44

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3