Z. L. M. DE BELGISCHE VERKIEZINGEN Zwermen bommenwerpers boven Nederland Het onderzoek van de K. L. West-Berlijns vakbondsbestuur besluit tot beëindiging spoorwegstaking naar de ramp .-Constellation amp bij Bari eerd 1 it Indonesië MAANDAG 27 JUNI 1949. Velen voelden zich onbehagelijk De manoeuvres in Engeland De toestand in China Het vluchtelingen probleem in Duitsland De Vakbondsconferentie te Genève iuze uitslagen tie verkiezingen regeling voor de Eierexporf nde der Berlijnse Dorwegstaking HOOGWATER 31e publicatie randolie voor ieren en grote ebouwen ndonesië" Prijsverhoging speciale benzines OGWATER WEEKS VEIiWACIiTIN G, medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Maandagochtend tot avond. Weinig verandering Droog weer met veranderlij ke bewolking en op verschei dene plaatsen, voornamelijk in het midden en Zuiden van het land, perioden met zon neschijn. Af en toe matige, overigens meest zwakke wind hoofdzakelijk uit richtingen tussen N.-W. en W. Weinig verandering in temperatuur. Frankering bij Abonnement: Temcuzen DE VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No- 1149 Verschijnt dagelijks Drukkerij N-V- Firma P- J. van de Sande Temeuzen Advertentieprijs: per mm 10 ct.minimum per advertentie 1,50. Inzending ad verten:'.es tot des namiddags 3 uur Rubriek kl. advertenties 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Ver melding: Brieven onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. Abonnementsprijs 3.25 per kwartaal. Wanneer de lichten in Neder land al weer niet meer dan vier jaren waren ontstoken, had men zich Zaterdagavond in vele de len van ons land kunnen wanen in de donkere dagen, toen de Geallieerde en Duitse lucht vloten ons luchtruim doorkruis ten. Het doffe monotome gezoem dat de meesten onzer nimmer zullen vergeten, was gedurende lange tijd niet van de lucht en klonk nu in vredestijd des te angstwekkender, daar de vlieg tuigen, die Zaterdag op vrij gro te hoogte over ons land vlogen, geen enkel licht voerden. Het eerste deel van de stroom telefoontjes, die 't Amsterdam se kantoor van het A. N. P. be reikten, kwam uit Heerenveen, waar, volgens de mededelingen, een stroom van vliegtuigen on afgebroken gedurende een uur overvloog. Meerdere ongeruste Friezen en Groningers kwamen hun licht opsteken over deze on gewone activiteit in de lucht, doch toen 20 minuten later het geronk zich boven en in de om geving van de hoofdstad deed horen, waren gedurende 'nhalf uur alle telefoonlijnen van het A. N. P. onafgebroken in gesprek omdat de redacteur, die deze Za terdagavond dienst deed, een bombardement van vragen ver werken moest van Amsterdam mers, Haarlemmers en anderen uit dit deel van het land, die door het motorengeronk waren verontrust. De Rijksluchtvaartdienst op Schiphol was weliswaar ook op merkzaam gemaakt op de vlieg- tuigenstroom, doch officieel wist men van niets. In de ver keerstoren op het vliegveld was ook geen enkele mededeling over de overtrekkende machines ont vangen, noch had men op eni gerlei wijze contact met de toe stellen gehad. Het was bekend, dat er in en rondom Groot-Brit- tannië Zaterdag luchtmanoeu- vres werden gehouden, doch vol gens de bezetting van de ver keerstoren op Schiphol, was be richt ontvangen, dat deze oefe ningen zich niet verder dan 100 mijl van de Britse kust zouden uitstrekken. Naarmate het geronk sterker werd, zwol het geluid van de rinkelende telefoons op het re- Op de eerste dag van de lucht- operatie „Foil" was het hoofd zakelijk de bedoeling van de aanvallers de verdediging aan de tand te voelen. Amerikaanse vliegende reuzenforten voerden een schijnaanval op Liverpool en daarna op Leeds uit. Tevens werden luchtraids op Londen uitgevoerd. Hierbij geraakte een vliegend fort, met een B.B.C.- correspondent aan boord, in moeilijkheden. De correspondent en een deel van de bemanning sprongen met behulp van val schermen uit het toestel, terwijl de 'overige leden van de beman ning er in slaagden met 't vlieg tuig behouden te landen. De tweede dag van de negen- daagse luchtmanoeuvres in En geland zijn voornamelijk „aan vallen" uitgevoerd op industriële doelen in Midden-Engeland. Ja gers bonden de strijd aan met de aanvallers en bereikten een snelheid van 960 kilometer per uur. Volgens een officieel commu niqué werden de twee grootste aanvallen van de vorige nacht, waarvan een op Londen, door Mosquito's afgeslagen. Zondag gelukte het een „vijandelijk" bomeskader Engeland van de Oostkust binnen te komen on danks de verdedigingspogingen van Amerikaanse straalge- vechtsvliegtuigen, die bij Nor wich hun basis hebben. Straal vliegtuigen van het type „Vam pire" behoedden Londen voor 'n luchtaanval door 'n kleine vloot Superforten 30 kilometer van de stad uit elkaar te drijven. Volgens een vooraanstaand woordvoerder van de R.A.F. kan men uit de operaties reeds een aantal waardevolle en nuttige lessen trekken. „En nu reeds kunnen wij zeggen, dat de oefe ning zeker de moeite waard is geweest". dactiebureau aan, waar telexis ten en loopjongens er aan te pas moesten komen om de veront ruste landgenoten op hun ge mak te stellen. Een mijnheer uit Haarlem, die kennelijk leider was van een meisjesinternaat, vond het on verantwoordelijk, dat dergelijke zwermen bommenwerpers maar onaangekondigd boven ons land konden vliegen en al zijn meis jes, die toch al zo'n ellendige tijd in de oorlog achter de rug had den, de angst op het lijf konden jagen. Een Amsterdamse huismoeder vroeg met ongeruste stem om raad. Ze was alleen thuis met haar twee kinderen. Een ras echte Mokummer vertelde, dat hij juist aan het klaverjassen was. „Geloof me, de vrouwe zijn in de kelder gekrope, meneer „Zijn het de Russen?" vroeg een lang niet zekere stem, en hij voegde er aan toe „want dan zet ik mijn boot binnen 5 minu ten onder stoom." „Wat is dat voor flauwekul bo ven me hoofd?" vroeg een vol gende belastingbetaler uit Die- men. „Maak nou geen gijntjes," zei een sonoresstem aan de an dere kant van de lijn, „is er soms heibel?" Er was geen heibel, kon het A. N. P. officieus melden. Engeland beleefdë Zaterdag z'n tweede „battle of Britain" en Nederland werd als aanvliegge- bied voor uit Duitsland komen de machines gebruikt, maar voor vele Nederlanders was het niet „hun mooiste uur." De „North China Daily News" (in Brits bezit) heeft op de voorpagina toegegeven, dat de berichten over het leggen van mijnen in de Wangpoe onjuist bleken te zijn. Naast het arti kel stond een communistische verklaring waarin wordt gezegd, dat volstaan zou worden met een ernstige waarschuwing, daar het blad de vergissing had toegegeven. Zondag was de eerste dag van de blokkade door de Nationale Chinese regering, naar verluidt persoonlijk geleid door Tsang Kai Sjek. De enige buitenlandse schepen, die Zondag Sjanghai verlaten hebben, zijn het Neder landse schip „Meerkerk" en de „Anchises". die op de Yangtse door de nationalisten werd ge bombardeerd. Vice-admiraal A. G. Madden, onderbevelhebber van het Brit se commando in het Verre Oos ten, heeft verklaard, dat de En gelse vloot de Chinese kustvaart zal beschermen tegen „onwetti ge inmenging", totdat Engeland zijn politiek inzake de nationa listische blokkade op de Yangt se en aan de kust van China heeft bepaald. Zodra Vrijdag ter hoogte van Nieuwpoort een tweede op drift ziinde mijn was gemeld, zijn tal rijke mijnenvegers uitgevaren. Tot Zaterdagmiddag hebben zij vruchteloos de zee afgezocht. Op onze administratie ligt voor belanghebbenden ter inzage: de lijst van bet Troepentrans portschip ,,Kota Inten" ver moedelijke aankomst te Rotter dam 13 Juli a.s. De 11 West-Duitse premiers hebben opdracht gegeven tot het opstellen van plannen voor de ontvangst van nog 350.000 Duitse vluchtelingen uit Polen, Tsjecho-Slowakije en Oost- Duitsland, zo heeft een woord voerder van de regering van Hessen medegedeeld. Inmiddels is het overbrengen van 300.000 vluchtelingen uit de Brits-Amerikaanse zone begon nen met het vertrek van 400 vluchtelingen uit Beieren. Van de 350.000 vluchtelingen zouden 60 procent naar de Franse zone gaan en de rest naar de Brits- Amerikaanse. De duikers, die op de zeebodem bii Bari op zoek zijn naar het wrak van de verongelukte Con stellation van de K. L. M„ heb ben een deel van een vleugel ge vonden. In de vroege morgen be gonnen drie duikers met het werk. Zij gingen af op de ver schillende olievlekken en zij zijn er thans zeker van in grote trek ken te weten waar zich het wrak bevindt. De identificatie van de omgeikomenen wordt voortgezet. Men heeft slechts vier paspoorten gevonden. Het ontbreken van identiteitspapieren vertraagt het werk in grote mate. De autoritei- De Bevelhebbers der Weste lijke sectoren van Berlijn heb ben besloten de stakende spoor wegarbeiders te verzoeken on middellijk het werk te hervatten. Het aantal stemgerechtigden in België bedraagt 5% millioen. Meer dan de helft hiervan is van het vrouwelijk geslacht, dat voor het eerst in België aan een algemene verkiezing deelneemt. Op het niet-vervullen van de stemplicht staat een boete. Te gelijk met de algemene verkie zingen hebben gemeenteraads verkiezingen plaats. De twee partijen van de af tredende coalitie-regering zijn het oneens over de „Konings kwestie." De Rooms-Katholie- ken willen de verbannen Koning Leopold III terug op de Troon, de Socialisten willen aftreden van Leopold ten gunste van zijn 18-jarige zoon en erfgenaam Prins Boudewijn. De Communis ten staan hierin aan de zijde van de Socialisten. De Libera len zijn het niet eens over deze kwestie. Verder willen de Katholieken belastingverlaging, de Socialis ten strijd tegen de werkloosheid, de Liberalen 25 belastingver laging, de Communisten bevrij ding van het volk van „de sla vernij der Amerikaanse kapita listen, de gevolgen van het plan- Mashall en het Atlantisch ver drag." Het stemmen had een rustig verloop. De stembureaux waren tot 2 uur des middags geopend. Men verwacht, dat de einduit slagen eerst in de loop van he denochtend bekend zullen zijn. In de nacht van Zaterdag op Zondag waren straten en mu ren te Brussel witgekalkt van de verkiezingsleuzen. Zaterdag avond raakten te Oosteinde Communisten en Socialisten aan het vechten. De politie kwam tussen beide. Enkele blauwe ogen waren het enige lichamelijke letsel, dat de vechtende partijen elkaar toebrachten. Uit de eerste onvolledige uit slagen blijkt, dat de Liberalen in sommige kantons 50 meer stemmen hebben behaald dan in 1946, aldus meldt Reuter. Vol gens schatting van gewoonlijk Het bestuur van de stakende Westberlijnse spoorwegvakbond heeft Zondag eenstemmig beslo ten, dat de stakers op Dinsdag 28 Juni het werk zullen hervat ten. Het bestuur nam het besluit, om de vijf weken oude staking te beëindigen, op een bijeen komst, welke werd bijeengeroe pen om het verzoek van de Wes telijke commandanten, dat het werk op Dinsdag zal worden hervat, te overwegen. Na een stormachtige bijeen komst van vier uur van het be stuur en de leiders van de „on afhankelijke vakverenigingsor ganisatie" (U.G.O.) werd een communiqué uitgegeven, waar in wordt gezegd, dat „de staken de spoorwegarbeiders met het oog op de brieven van de drie Westelijke commandanten aan burgemeester Prof. Ernst Reu ter, op 25 Juni, hebben besloten op gedisciplineerde wijze Dins dag, 28 Juni, het werk te her vatten. De voorzitter van de Westber lijnse spoorwegvakbond, Heinz Bracht, deelde Prof Reuter mee, dat men zich „in principe met de brieven van de commandan ten accoord had verklaard, maar dat men voort zou gaan te strij den voor erkenning van de bond door het spoorwegbestuur, dat onder Sowjetrussische controle staat. „Er zijn nog vele problemen en wij geloven niet, dat de strijd voorbij is, maar op het ogenblik zijn wij er van overtuigd, dat het beste is het werk te hervatten, od de voorwaarden vervat in de brieven van de commandanten." welingelichte waarnemers be- draagt het verlies der commu nisten aan parlementszetels 30 tot 50 De Rooms-Katholieken be haalden enkele opmerkelijke successen in de gebieden van Vlaanderen. Hier hebben de Socialisten stemmen gewonnen ten koste van de Communisten in het mijngebied om Bergen en Charleroi heen, de zogenaamde „rode gordel" van België. Waarnemers beschouwen de Liberale winsten als voorname lijk veroorzaakt door de vele stedelingen, in het bijzonder handelslieden, die zich aange trokken voelen door het partij program, waarin 25 belasting verlaging wordt beloofd. Tot degenen, die voor 't eerst van haar leven naar de stembus togen, behoorde Koningin Eli zabeth, de 73-jarige moeder van Koning Leopold. De eerste resultaten van de verkiezingen voor Kamer en Se naat in het Arrondissement Na men geven een vooruitgang der liberalen, een achteruitgang der communisten en een échec der kleine lijsten te zien. Hetzelfde geldt voor Brussel en Gent. De Socialisten en Katholieken in deze steden hebben nog geen oordeel uitgesproken over hun positie. Pierre Vermeylen, de Belgi- she Minister van Binnenlandse Zaken, heeft Zondagavond voor de radio verklaard, dat de in druk, die men op het ogenblik kan hebben, is, dat de commu nisten waarschijnlijk een ach teruitgang zullen boeken in hun parlementsvertegenwoordiging. „Aan de andere kant is het mogelijk, dat de liberalen enig succes zullen boeken. Moeilijker is het iets te zeggen over het lot der andere partijen. Maar ik denk, dat men, globaal gespro ken, reeds kan voorzien, dat het stemmen der vrouwen niet de uitwerking heeft gehad, die men verwacht had", aldus Vermey len. In het kanton Grammont (ar rondissement Aalst) was de uit slag der verkiezingen voor Ka mer en Senaat als volgt: Socia listen 1123 (25.98 procent tegen over 27.1 procent in 1946), com munisten 2384 (12.09 procent te genover 20.6 procent in 1946), C.V.P. 8714 (44.19 tegenover 41.9 procent in 1946), Liberalen 3010 (15.27 tegenover 10.1 in 1946). De uitslag voor de parlements verkiezingen in het kanton Hooglede, arrondissement Roe- selaere-Tiel (West-Vlaanderen) luidt als volgt: Soc. 1430 (14.46 tegen 17.7 in 1946), Comm. 64 (0.65 tegen 1.5 in 1946), C.V.P. 7456 (75.59 tegen 76.8 in 1946), Liberalen 557 (5.63 tegen 3.4 in 1946), Vlaamse concentratie 383 (3.87 procent). Tegen 22 uur was de algemene tendens met betrekking tot de Zondag gehouden stemming als volgt: belangrijke winst der Li beralen en der Katholieken, een sterke achteruitgang der Com munisten, soms met 40 procent. Lichte achteruitgang der Socia listen. De Liberalen verenigen klaar- ten. wachten thans verdere be schrijvingen van familieleden af. Er woei Zaterdag een stevige bries en de duikers zeiden te me nen het werk op te moeten geven als de wind niet ging liggen. De Nederlandse gezant te Rome. Graaf van Bylandt, is Zaterdag morgen voor een kort bezoek aan de plaats van de ramp te Bari aangekomen. Hij had een bespre king met de functionarissen, die gereed staan om onmiddellijk een onderzoeik in te stellen indien voldoende van het wrak boven water is gehaald. Van de zijde der K.L.M. deelt men ons het volgende mede: „Uit bij de K.L.M. uit Bari bin nengekomen berichten blijkt, dat op grond van verklaringen van deskundige ooggetuigen en verdere aanwijzingen het on waarschijnlijk moet worden ge acht, dat zich brand aan boord van de P HTER heeft voorge daan. Overigens zijn tot dusverre nog geen aanwijzingen omtrent de toedracht van de ramp verkre gen, aangezien de wrakstukken nog niet zijn gelicht. Een veron derstelling omtrent de oorzaak is dus thans niet te geven. Zondag is te Genève besloten een nieuwe niet-communistische vakverenigingsinternationale op te richten. „Alle vrije en democratische vakverenigingsorganisaties in de gehele wereld" zullen er in ver tegenwoordigd zijn. Te Genève zijn 42 millioen ar beiders uit 38 landen vertegen woordigd. De nieuwe organisa tie, die binnen zes maanden of ficieel zal worden gevormd, zal een tegenwicht vormen tegen de onder communistische leiding staande wereldbond van vakver enigingen (W.F.T.U.) blijkelijk de stemmen op zich, die de Socialisten hebben verlo ren. Ondanks de winst, die de Katholieken tot nu toe boeken, wordt aangenomen, dat zij er niet in zullen slagen de volstrek te meerderheid te verwerven. Volgens politieke waarnemers zouden de verliezen der Socialis ten bij deze verkiezingen tegen over 1946 5 tot 7 procent bedra gen. De uitslagen voor de provin ciale verkiezingen voor het di strict Turnhout zijn als volgt Van de 10.244 stemmenden: Socialisten 837, Communisten 49. C.V.P. 9.209, Liberalen 85, Lijst Ceulaerde 64. De tendens in de uitslagen heeft zich nog geaccentueerd en was te middernacht als volgt: Achteruitgang der Communis ten, welke varieert van 25 tot 50 achteruitgang der Socia listen van 10 tot 15 de Libe rale vooruitgang is zeer duide lijk en bedraagt bijna 30 die der Katholieken is minder spec taculair en het schijnt, dat de C.V.P. vér van de volstrekte meerderheid afstaat, waaropzij in haar verkiezingspropaganda zinspeelde. De voorspellingen met betrek king tot het aantal zetels, dat de C. V. P. toegewezen zal krijgn. liggen tussen de 95 en de 100. terwijl de absolute meerderheid 107 zetels bedraagt. Men schat in het algemeen, dat het aantal Communistische ze tels voor de Kamer van Volks vertegenwoordigers van 23 tot 16 of 17 zal dalen. Voor de Provinciale Raden was de uitslag der stemming voor het District Gent: Socialisten 37.458 Communisten 4.687 C. V. P. 47.650 Liberalen 19.841 De Liberalen behaalden in dit District 50 stemmen meer dan bij de vorige verkiezingen voor de Provinciale Raden. (Zie verder „Laatste Berichten, pagina 3.) .rtentieprijs: 'ct.; minimum per 1,50. advertenties tot ags 3 uur. elne advertenties: ct.; iedere regel onder nummer i dit Blad 15 cent MAANSTANDEN- Maan de oppositie willen deel willen uitmaken euwe kabinet. ;ische ministerie van Ise Zaken heeft in 'n ié de officieuze uit- de verkiezingen voor i Senaat bekendge- Kamer is de zetelver- volgtSocialisten 66 munisten 12 (23), C. 12), Liberalen 30 (17). Senaat: Socialisten Communisten 5 (11), ;51), Liberalen 14 (5). in haakjes geplaatste ren de zetelverdeling is de verkiezingen van ministerie van Land- serij en Voedselvoor- ;kend maakt, hébben eierexport belangheb- ;pen overeenstemming er een nieuwe regeling ikking tot de export i, welke regeling de in- van de overheid heeft, regeling is gebaseerd >dzaak tot verkrijging ende eieren voor de e een levensbelang is pluimveehouderijDe egeling belast iedere iouder financieel naar g tot de grootte van nstapel. :ang van 2 Juli a.s. is imveehouder verplicht ng te betalen van in .50 per kip, waarvan nt te worden betaald .ugustus a.s. De reste- .50 per kip zal vóór een bepalen datum, ver in October a.s. moeten oldaan. Van deze ver zijn ontheven de ïouders, die regelmatig de het vereiste aantal els inleveren. ;stberlijnse spoorweg waren gisteren doende ite schade aan instal- herstellen. De eerste ïen zullen hedenoch- n. Men meent dat het vervoer door de electri- ïen in de namiddag zal zo verklaart de spoor- ie. Het interzonale ver niet voor Donderdag orden. 28 JUNI: Breskens Temeuzen Walsoorden v.m. 3.02 3.37 4.12 n.m. 3.27 4.02 4.52 bij de communistische par tij van Japan. „Wij hebben deze eed vrijwillig afgelegd en al de 95.000 Japanners, die dit jaar uit Rusland zullen terugkeren, zullen dit ook gedaan hebben", zo werd gezegd. Naar het Japanse pers bureau verder meldde was de physieke conditie der terugge- waarvan de eerste nu achter de rug is, gaan door tot Zondag avond. Tot die dag kan men de vliegtuigen dus 's avonds ver wachten. Het is echter niet ge zegd, dat ze iedere avond zullen komen. Er wordt met maximaal honderd vliegtuigen boven ons land gevlogen. trouwen van de communisten heeft gewonnen. De C.V.P. heeft stemmen verloren ten voordele van de Vlaamse concentratie, terwijl een groot aantal stem men, dat vroeger op communis tische lijsten werd uitgebracht, thans verdeeld is onder de an dere kleine partijen". de nere es. tv E. van 't HofDijkstra, de heer F. G. Dikkers, vlieger 2e klas J. Tuyt, stewardess C. A. Timmer mans, steward P. J. van Over- beek, alsmede van 4 Egyptische passagiers. Men verwacht, dat binnen enkele dagen de stoffelijke over- ieraal Sir Neil Ritchie, Lhebber der Britse troe- et Verre Oosten, heeft jekneusd bij een val van per vliegtuig naar Ne- resp. Egypte zullen vergebracht. 0 inzittenden is het overschot tot dusverre irgen, n.l. van de 15- >n van de familie Van 1- Egyptische passa- an 8 leden van de be navond werden de po rn het wrak van de id" met sleepboten en kranen te lichten t. Duikers zijn er gis- d in geslaagd de plaats wrak zich bevindt ch nog steeds de stof- erschotten van acht le- temanning en van twee s moeten bevinden ellen. Nadat zij met be- boeien de positie van aken vliegtuig hadden en, moesten zij hun met het oog op de in toenemende wind, welke het bergingswerk reeds sinds Donderdag j.l. heeft belemmerd, opgeven. De reeds geborgen stoffelijke overschotten van de Nederland se slachtoffers van de vliegtuig ramp zullen Woensdag naar Ne derland worden vervoerd. Ond. Opk. Ond :l.03 11.47 0.03 1.02 13.12 0.15 :1.02 14.38 0.27 11.02 '16.06 0.41 11.02 17.45 0.58 11.00 19.01 1 22 11.00 20.16 1.56 10.59 21.14 2.44 10.58 21.54 3.49 10.58 22.22 5.05 weldigend. De poli- man was versterkt gemakkelijke taak, ,cht het keurig voor 2 van het massale sten de deelnemers •vergadering over 2 leeld worden. asten bevonden zich laris der Koningin, Casembroot, en de Jtaff, Directeur-Ge le Landbouw, en tal .staande figuren uit uinbouwkringen uit iie. Ier vergadering ving ver het eiland aan. den niet minder dan 50 a 60 autobussen, ormende van onge- engte. telling hiervoor was dig en het werd een 'tocht voor de Z: L. ;end nummer komen ïader terug. stookseizoen 1 Octo- April 1950 zal voor verbruikers 4000 li- ndolie per installatie iteld, met dien ver- bepaalde categoriën likers, zoals medici, en „notarissen met n huis, voor een toe- merking kunnen ko- toeslag zal voor elk iderlijk worden vast- voor panden, waar- lene gezinnen wonen, slag worden verleend, 'oners van percelen, ewijzing in aanmer- n te komen, dienen ór 15 Juli a.s. een verzoek te richten ksbureau voor Aard en, Bezuidenhoutse- 189, 's-Gravenhage, ding van de olieleve- s van grote gebouwen gen dienen zich voor ing van huisbrandolie stookolie eveneens vóór 15 Juli a.s. tot ïmd Rijksbureau te atert, die tot dit doel 'ia waren, gekomen. het algemeen hoofd- i verschillende leger- met vicc-admiraal 3e leden van de B.F.O. ider de vertegeniwoor- Sumatra Mansur, Ab- Abas; met reputoli- rs, waarvan er enige cheid op het vliegveld aren, met kerkelijke vertegenwoordigers 2mersorganisaties enz. is voor mjj uiterst in- desbetreffende vraag de Minister, dat naar ertrouwen de republi cs allen zullen doen vermogen is om een lossing van het pro- spoedigen en de ronde entie te doen aanvan- Streefdatum" 1 Augus- raagd of de vertegen- van Sumatra zullen aan het inter-Indo- sprek in Djogja, ant- Minister: „Natuurlijk hierover .met elkaar Het ligt echter rppf, on ïieroyer-Tïfededelingen tr besloot met zijn eer- spreken over de hou- nze troepen: „Natuur- zij het allen levend maar, zoals een Aal- nij zeide, is er bij hen aarzeling, wanneer zij le moeten gaan", oeting waren1 op het n. aanwezig Mevr. Van en kinderen, en de 'rees, Goetzen' en Spit- Met ingang van 1 Juli j.l. zijn de prijzen voor speciale benzi nes met 0,35 per 100 liter ver hoogd. Dit vindt zijn oorzaak in de verhoging der wereld marktnoteringen. en in de randgemeenten wordt in de komende dagen gelegenheid gegeven zich te laten inenten of herinenitcn. De G.G.D. te Rotter dam wacht rustig de loop der dingen af, maar raadt *och sterk aan van de gelegenheid tot vac cinatie of revaccinatie gebruik te maken. men dat deZg Wéelf IS personen, onder wie de directeur-generaal van de Hongaarse spoorwegen, Varga, door een militaire recht bank zijn gevonnist. De voornaamste beklaagden, Varga en drie van zijn medeplicih- tigen, zouden ter dood veroor deeld zijn. Ook noemde spreker nieroii ae Kring van Industriële Werkge vers der Kanaalzone, die werkt en strijdt voor de belangen der Zeeuws-Vlaamse industriën. Na er nog op t» hebben gewe zen, dat tientallen industriële ondernemers iwjeuws-Vlaande ren een uitnerbjtld gebied vin den, dat gr perspecUeyen Senaat en ontbreken haar nog slechts twee stemmen om ook de meerderheid in de Kamer te ver overen. MJocht het parlement niet kunnen besluiten de wet van 1945 te dien afschaffen en de Koning to doen teruglteren naai- to 1UK fjiof,,-ii n niet da n zouden ae ^JSs daden van sabotage zouaen terug- i Terneuzen schrikken. Ook een neutraal blad I Walsoorden als „Le Soir" heeft er herhaalde- lijk de nadruk op gelegd, dat een 1 lerugkeer van de Koningj I Breskens ^mmn^ieeTUn België. /Temeuzen j-'e. ernstige troebelen zou lelden 'Walsoorden 2 JULI. v.m. n.m. 6.06 6.26 6.41' 7.01 7-3l 7, si 3 JULI. 6.59 7.34 8.24 7.19 7.54 8.44

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1