feVissefjfeole A. VAN DEN BRUELE r Rijkslandbouwwinterschoul - Got JANSENIUS-LYCEUM „De Ruyterschool9 THOR jubileert Zomerschoenen RAOIOBODE UIT DEi PROVINCIE) JAN RIEMENS J Kleine Advertenties Ottawa Vulpenhouders en -Potloden IS. ADRIAANSENS Onze specialiteiten voor de Pinksterdagen! 1 Fa O. F. van der Heijden GOES. HOOFDPLAAT. RETRANCHEMENT. De Stroper VLISSINGEN. Vrijlating prijzen van een aantal goederen Vrijlating van bepaalde verzekeringspremiën Staking in Amerikaanse mijnen SAS VAN GENT. Voorstel van Riley i 8 *^nw■nil■«■min iiminiiiiMMiiiii in iWii piiwhiiiiiiiu mmu iff W. DINGEMANSE luist op tijd.... als U nu Uw nieuwe mantel of japon uitzoekt. V kunt dan met Pinksteren naar de laatste mode gekleed gaan- De plissée- of klokrok die U wil bezitten en waar U veel genoegen aan zult beleven, die rok kunt U zich nu aanschaffen- Voorradig in de mooist denkbare wollen stoffen- Als U met Pinksteren uitgaat: Doe dan Uw plastic jas in Uw tas- Op het meest ongelegen moment kan er eens een buitje vallen- De gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen wederom opengesteld tot Zaterdag 18 Juni a-s- De leerlingen moeten in het jaar, waarin zij tot school worden toegelaten, tenminste de 16-jarige leefti bereiken- Aangifte kan zowel schriftelijk als mondelii geschieden. On- en minvermogende leerlingen kunnen geheel gedeeltelijk van het betalen van schoolgeld worden vr gesteld. Inlichtingen worden gaarne verstrekt; mondeling ku; nen deze verkregen worden iedere werkdag aan c school, Ravelijn de Groene Jager 8- De wnd- Directeur, J- EVERSDIJK- Gymnasium, H- B- S-, Handelsschool HULST. AANMELDING VAN LEERLINGEN. Het toelatingsexamen voor de eerste klasse heeft pla 20, 21 en 25 Juni. Inschrijving van leerlingen tot en met 15 Juni, door m< delinge of schriftelijke aanmelding hij de Rector, Tiv< weg 4143, Hulst. VLISSINGEN. School voor Middelbaar Zeevaartkundig- en Middelba Technisch Onderwijs. Tot 1 Juli a-s. inschrijving van leerlingen voor: 1- Stuurmansleerling. A) Getuigschrift B.S- Toe! tingseisen: Mulo-B, 3-j- H-B-S enz.; B) Getuigschr A-S. Toelatingseisen: Mulo-A, 2-j- H-B-S- enz- 2. Leerling Scheepswerktuigkundige- Getuigschrift B-! (Assistent Machinist)- Toelatingseisen: Mulo-B of 3 H-B-S- of diploma Ambachtsschool plus toelating examen- Opleiding voor rekening van een Schee vaartmaatschappij is mogelijk- 3. Radio-telegrafist. Certificaat 2e en le klasse- Tc latingseisen: Mulo-B, 3-j- H-B-S- enz- 4- M-T-S- Werktuigbouwkunde. Toelatingseisen: Mu B, 3-jarige H-B-S- of diploma A-B-S- plus toelating examen- Bij voldoende deelname kunnen leerlingi in het bezit van einddiploma H-B-S-B of Gymn sium-B voorwaardelijk geplaatst worden in de klasse- Een oeperkt aantal leerlingen kan gehuisvest worden het Internaat voor de ,,De Ruyterschool". Aan leerlingen van de Ambachtsschool, die in 1950 to latingsexamen voor M-T-S- of voor de opleiding Scheep werktuigkundige (Assistent Machinist) willen aflegge wordt verzocht nu reeds inlichtingen in te winnen- Met September beginnen weder cursussen voor: le- Stuurman (le, 2e en 3e stuurman-) Een voorbereidende cursus voor bevarenen- Stuurman kleine handelsvaart- Scheepswerktuigkundige (Diploma A, B en C). Motordrijver. Voorlopig diploma voor Scheepswerktuigkundij (met voldoende werktijd, één-jarige cursus)- Inlichtingen en prospecti bij de Directeur, Badhuisstr- 6 Vlissingen. 2e. 3e- 4e 5e- 6e- Ongeëvenaard in kwaliteit en afwerking Ziet onze étalage- I i j> i i bl. Real Turtle soup bi- Heinz soup b- Heldere Champignonsoep bl- Beans in Rich tomatensaus bl- Spaghetti in meat sauce Heinz Sandwich spread 0,90 flesje Franse Mosterd bl- Franse truffee 1,70 - 3 bl- Creme de faie Gras o flesje Heinz Salat-Cream flesje Capertjes Olijven Eng. Piccalilly 1,90 - 1,40 - 1,80 - 3,90 0,76 2,25 0,95 0.60 1,50 0,85 6,— 1,60 1,40 1,65 2,25 2,— Diverse soorten ENG- KOEKJES met speciale vulling per ons 58 - 67 - 70 et- LEVENSMIDDELENBEDRIJF 1VOORDSTRAAT 46 TERNEUZEN Zangconcours De Zeeuwse Zangersbond, waar bij ook drie Zeeuws-Vlaamse ko ren aangesloten zijn, houdt zijn concours dit jaar op 18 Juni a.s. in Goes. Het is het R.K. gemengd koor „Arti et Amicitiae" uit Goes, dat de organisatie cp zich genomen heeft. Er zijn 2.2 deelnemende vereni gingen, die uit alle delen van Zeelan- komen. Zij zijn onderge bracht in 7 afdelingen. Om 10 uur heeft de officiële ontvangst plaats on het stadhuis dooi' de heren burgemeester en wethouders. H'erna wordt voor het stadhuis het Bondslied gezongen, onder leiding van dirigent Jac. H. Tam- minga. Hieraan nemen ongeveer 700 personen deel Daarna volgt de afmars naar de concourstuin van het Schut tershof, met de signaal-afdeling van het Tamboers- en Pijpers- corps ..Excelsior" voorop. In het ere-comité hebben o.a. zitting genomen Burgemeester en Wethouders van Goes. Er werden 11 medailles ge schonken, o.a. door Koningin Ju liana. Prins Berhard en de Commissaris der Koningin. De vereniging, die od het con cours het hoogst aantal ounten behaalt, 'komt in het bezit van een wisselbeker. Van de Zeeuws-Vlaamse ver enigingen zingt het Kerkkoor der Ned. Herv. Gemeente uit Axel in de 3de Afdeling; iSchoondijken's Gemengd Koor" komt uit in de 2de Afdeling en het gemengd koor Crescendo" van Hoek dingt mee in de afdeling Uitmuntend heid. Gezien de centrale ligging van Goes belooft het er druk te worden, vooropgesteld, dat het weer meewerkt! Gemeenteraadsverkiezing'. Bij de gisteren gehouden verkie zing' voor de Gemeenteraad wer den 617 geldige stemmen uitgc- Snachrt. Hiervan verkregen: K. V. P. 219, R. K. Arbeiders partij 306 en Prot. Kiezers 92 stemmen. Gekozen zijn van Lijst K.V.P. Th. Wieleman, G. H. F. M Termote en P. F. Rijckaert. Var. Lijst R. K. Arbeiderspartij Jac. C. Blaakman, E. A. Steijaert en C. f.V Smit. Van Lijist Prot. Kiezers F. J Dekker. Gemeenteraadsverkiezingen Voor de gemeenteraadsverkie zing op 22 Juni a.s. zijn de volgen de lijsten ingediend: 1 Gecombineerde lijst iinti- Rev.. Chr. Hist en Staatli. Ge- pef. 2. V. V D. 3 P. v. d. A. Steun wettig gezag Ook in deze gemeente is een commissie „Steun Wettig Gezag" gevormd, onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Leen- Jkrats. Vöor de reserve-rijkspolitie meldden zich drie personen aan. Nieuwe weg geopend Zo langzamerhand raak, Re- tranchement uit zijn geïsoleerde toestand bevrijd. Een feit, dat 'n ieder zal toejuichen, gezien de ligging van de oude vesting als kustplaats, als grensplaats en als plaats bij het Zwin. Door het militaire vervoer in tfe bezettings- en bevrijdingstiji leden de wegen abnormaal. Nemen we de Oude Tol ais cen- tiuim, dan zijn van daar uit de laaitste jaren de volgende verbe teringen aangebracht. Het gedeelte Zuidzande-Oude Tol werd geheel ^>pnieuw geasfal teerd. Van Oude Tol naar Potjes werd een nieuwe weg aangelegd van dul-bele klinkers, met fietspad er naast. Toen deze weg klaar was, DOOR PETER BARON. (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas..) 25) (Nadruk verboden). „Wat is er met jou, George? Ben je niet goed?" vroeg hij. „Een schram", zei de kolonel. „Kom binnen, ik moet eens met jullie praten." Hij leunde op Jan's arm en met diens steun ging hij naar de stoel, waarin hij gezeten had, toen hij hen hoorde komen. Ralph en Dennis, die op hun gemak volg den, toonden geen bijzondere be langstelling, maar George had ook niet anders verwacht. Ten minste niet voor dit gedeelte van zijn programma. De kamer, waarin zij nu waren, was groot en had glazen deuren, die uitkwamen op de tuin. Ze was in lange tijd niet bewoond geweest, zoals bleek uit het stof, dat overal op lag, en de anti- makassers, die de meubels be was hiermee de kortd.e verbin ding BreskensSluis tot stand gekomen, een weg die in de prac- lijlk zeer voldoet. Van Oude Tol naar Retran- chement verkeerde de vroegere asfaltweg in een droevige slaat, Ds putten lagen even dicht bij elkaar, als de krenten ia het Pinksterbrood. Ook dit gedeelte is belangrijk i eibeterd en juist voor het ver keer opengesteld. Het is een vijf meter brede klinkerweg gewor den, omzoomd door landelijke knotwilgen en knotpopulieren. Weliswaar is het niet de kortste verbinding met Zuidzande, maar velen zullen deze weg verkiezen •boven dé binnenweg, vol kron kels en bezaaid mat macadam. Toch heeft Retranchement nog wensen op wegengebied. De weg naar het natuurreservaat „Het Zwin" is wel verbeterd, doch vol doet nog niet geheel. De wegen naar de kust pn naar Cadzand zijn zeer slecht en ab soluut niet op hot moderne snel verkeer 'berekend. Het is te hopen, dat we ook van deze wegen binnen niet al te lange tijd goed nieuws kunnen melden. De eerste Niwin-jeugd-afd- in bet IZuiden. In de eerste vergadering van de Niwin-jeugd'-afdeling te Vlis singen, de eerste in de drie Zui delijkt provinciën, is een plan van acri<' ontworpen. Aan deze ver gadering werd' deelgenomen door de vertegenwoordigers der school- groej»en (op alle onderwijs-,nAtel- bngen zijn groepen gevormd) en door induvid'uële jongeren. Be halve een ledenwervings-aotie staat, op het programma hot Ibdjr- ee.n'brengen van gelden voor een jeugd-afd Vlissingen-mmiboe-ikisk, we'ke men nog voor 1 September bijeen hoopt te brengen. Ook de lectuur-inzameling zal ter hand worden genomen. De Staatscourant van gisteren bevat een beschikking van de Minister van Economische Zaken waarbij de prijzen zijn vrijgelaten van de volgende goederen: Microscopen, verrekijkers en vergrootglazen; barometers, hy grometers en thermometers vloeistofwegers; brilmonturen, zonnebrillen, niet optisch gesle pen, zonnebrilglazen, voorhan gers, zonnekleppen, lasbrillen, motionbrillen en motorkappen; brilétui's; spiegels, met of zon der lijst, alsmede het bewerken van vlagglas; fotografie- en film apparatuur en geluidsprojectoren; fotografisch lichtgevoelig mate riaal; bloempotten en planten- schalen van aardewerk, porselein of glas; tweedehands flessen, kruiken en potten; de onderdelen en toebehoren van bovengenoem de goederen. Met het oog op de vrijlating van de brilmonturen werd de prij- zenbeschikking brilleglazen en brilmonturen 1947 tevens gewij zigd in de prijzenbeschikkmg brilleglazen en brilmonturen 1497 tevens gewijzigd in de nrijzenbe- schikking brilleglazen 1949. De Staatscourant van gisteren bevat de beschikking tot vrijla ting van verzekeringspremiën, bijdragen en tarieven. Bij deze 'beschikking worden vrijgelaten de premiën voor levensverzekering en schadever zekering. van zowel de Israëlische als de Tranjordaanse troepen voor gesteld op een vergadering v,an! d° wapenstilistandscommissie van de beide landen, die zes uur heeft geduurd. Deze troepen zouden moeten worden vervangen door civiele politie. Op een vergadering van' Zondag zijn o.m. 'besproken de klacht van Israël over het doden van twee Israëlische soldaten en de Has- jemietische klacht tegen de bezet ting door Israël van een stuk grond bij Jeruzalem. De bespreking wordt heden voortgezet. Meer dan 450.000 arbeiders van de Amerikaanse steenkoolmijnen zijn gisteren, ot> de oproep van John Lewis, d voorzitter van. de United Mineworkers, een staking van een week begonnen, de twee de van dit jaar In de betrokken ir.dmfirie. Men verwachtte slechts enkele onafhankelijke mijnwerkers en ongeveer zestien duizend leden van de „vooruitstrevende mijn- we rkersmkbond" in Illinois op het werk. De staking is volgens ver klaring van Lewis begonnen om een periode van stabilisatie in de nidustrie. A.FJP. meldt nader: De mijnen hebben thans grote hoeveelheden steenkool in voor raad en Lewis meent, dat het voor hem beter is, met het oog op de beraadslaging over een nieuw collectief arbeidscontract, dat deze voorwaarden verminde ren. Het huidige contract ver loopt per 30 Juni a.s. DEMOTEX OVER TEXTIEL- PRIJZEN EN -DISTRIBUTIE. Het hoofdbestuur van de Ne derlandse Bond van detailhandel in textiel- en modeartikelen „De- motex" heeft een telegram ge zonden aan de Minister van Eco nomische Zaken, waarin het met bijzondere nadruk de aandacht vestigt op de wijze, waarop de huidige prijzen- en distributiepo- litiek achter de feiten aanloopt. In de praktijk van duizenden winkelzaken is gebleken aldus het telegram dat bij tal van artikelen voor dagelijks gebruik de onderlinge concurrentie reeds automatisch tot prijsverlaging leidt De bemoeiingen van de prijsibeheersing worden hierdoor voor de overige luxe artikelen als volkomen overbodig aangevoerd. Voorts blijkt, dat het publiek over grote puntenoverschotten beschikt, welke in geen verhou ding staan tot de aanwezige koop kracht! Demotex verzoekt daarom nog maals met nadruk, om in het be lang van een vrije ontplooiing van de handel in textielgoederen thans op korte termijn een eind te maken aan twee stelsels, die zichzelf hebben overleefd". Brigade-generaal William Riley stafchef van de V. N. in Pales tina, heefit, naar uit gewoonlijk betrouwbare bron wordt verno men, Zondag de terugtrekking dekten, lichtten met schrikaan jagende witheid op in het donker. Een canapé had als rustbed ge diend en op een tafeltje daarnaast stonden nog de overblijfselen van een maal. George wenkte zijn broers dichterbij te komen. Dat maakte de indruk, dat hij zijn stern wilde sparen om alleen datgene te zeg gen, wat van belang was. De be klemmende stilte hinderde Ralph en hij zei geprikkeld: „Nou, wat moet je? Heb je hulp nódig? Je hebt een dwaze streek uitgehaald met dat geval bij Plaza, en nou kom je bij ons bedelen om je eruit te helpen. Moet je geld hebben?" „Neen, dank je, ik heb al het geld, dat ik nodig heb", ant woordde de kolonel, maar het kostte hem moeite; en vooral kostte het hem moeite, beschaafd te antwoorden. „Verpleegsters of dokters kun nen mij niet helpen," zei George rustig, En de enige, die zich daar iets van aantrok, was Jan. „Gevaarlijk?" „Noodlottig." De jubileumfeesten ter gele genheid van het 60-jarig be staan der gymnastiekvereniging THOR begonnen Zaterdagna middag met een receptie in Zaal Flora. De heer Lemmens felici teerde het bestuur namens het K.N.G.V en deelde mede, dat het K.N.G.V. aan THOR de zilveren medaille heeft toegekend. Deze medaille wordt slechts uitge reikt aan verenigingen die meer dan 50 jaar bestaan. De direc teur, de heer Oosterhout, ont ving de hoogste onderscheiding die het K.N.G.V. uitreikt en de penningmeester, de heer De Vliegher, ontving de medaille verdienste. Talrijke bloemstukken getuig den verder dat de Sasse vereni gingen en bevolking met het ju bileum van THOR meeleefden. Om half vier begonnen de wedstrijden op het Corn Boys terrein. De uitslagen waren als volgt: Driekamp Dames: Vrije Oefe ningen, Brug en Paardspringen. Afdeling A: V.Z.O.S. II (Ier- seke) 212)4 p., 2e prijs; Olym- pia (Axel) 203% p., 3e prijs; Olympia (Tholen) 231%, p., le 'prijs; Sparta (Krabbendijke) 222L p., 2e prijs; Oostkapelle I 204% p., 3e prijs; Olympia II (Kapelle) 207 p., 3e pr.; V.Z.O.S. 22414 p., 2e pr.; Udi (Wolfaarts dijk) 219% p., 2e pr.; Olympia (Axel) 199 p., 3e pr.; W.I.K. (We- meldinge) 2131/2 p., 2e pr. Driekamp Heren: Vrije Oefe ningen, Brug en Grondgymnast. Afdeling B: T.H.O.R. 290 p., le pr.; Udi 231% p., le pr.; Olympia (Kapelle) 245% p., le pr.; Atlas (Heinkenszand) 205% p., 3e pr.; V.Z.O.S. 260 p., Ie pr.; Olympia (Tholen) 244% p., le prijs. Vrije Oefeningen, Brug en Paardspringen. Meisjes van 12—14 jaar. Afdeling C: W.I.K. 195% p., 3 pr.; Olympia (Axel) 203 p., 3e pr.; Olympia I (Kapelle) 217% p., 2e pr.; Olympia (Tholen) 214% p., 2e pr.; Sparta 201% p., 3e pr. Meisjes van 1516 jaar. Afdeling D; Olympia (Tholen) 204% p.. 3e pr.; Sparta 202 p., •3e pr.; V.Z.O.S. 204% p., 3e pr.; Olympia (Oostkapelle) 205% p., 3e pr.. „Goeie genade, toch niet..." „Zeker. Het hoeft jou niet te spijten, Jan, en ik geloof niet, dat het Ralph spijten zal." Dat deed heit ook niet. En als Dennis erdoor uit zijn gewone doen gebracht werd. wist hij het bewonderenswaardig te verbergen. „Ik veronderstel, dat de mees ter de een of andere grootse in val had, toen hij de familie bijeen riep, George? Ik bedoel: het een of andere plan. Of heb je ons al leen laten komen om van ons ge zelschap te genieten? Of om ons te vertellen, dat we niet in je testament staan?" De kolonel keek Dennis met moede ogen aan. „Neen, om je dat te vertellen heb ik je niet'geroepen. Ik wou jullie integendeel iets nalaten, namelijk de opbrengst van mijn laatste ah karweitje." Hij zag de belangstelling op twee gezichten en glimlachte. En om een voorwaarde te stellen.» De belangstelling verminderde. Ralph had er een voorgevoel van, wat volgen zou, en dat bezorgde Jongens van 1214 jaar. Afdeling E: Sparta II 220% p., 2e pr.; T.H.O.R. 280% p., le pr.; V.Z.O.S. 256 p., le pr.; Udi 239 p., le pr.; Sparta 260% p, le pr. Jongens van 1516 jaar. Afdeling F: Olympia (Kapelle) 196 p., 3e pr.; T.H.O.R. 211 p., 2e prijs. Afdeling G; V.Z.O.S. Baloefe ning 61 p., le pr.; V.Z.O.S. Hoe peloefening 58 p., 2e pr.; W.I.K. Knotsoefeningen 54 p., 3e prijs. Na afloop der wedstrijden, met het muziekgezelschap voor op, werd een optocht door de gemeente gemaakt, die door een grote mensenmassa werd be wonderd. Om 7.30 uur had op de Molen berg 'n demonstratie plaats door het keurkorps Zebra (Zeeland- Brabant), evenals van de groep Prins Hendrik uit Breda, die vrije oefeningen, brug-, rek-, paard- en baloefeningen uit voerden. Na afloop had een openlucht bal plaats op de Molenberg, waarvoor zeer veel belangstel ling bestond. Voor de turnsters en turners was het echter vroeg bedtijd, want de volgende dag vergde van hen weer veel kracht en uithoudingsvermogen. Reeds vroeg verzamelden zich de deelneemsters en deelnemers zich op het terrein van de voet balvereniging „Corn Boys" voor het afwerken van het wedstrijd programma, bij welker uitvoe ring het terrein voor het publiek gesloten was. De uitslag van deze nummers was: Driekamp Dames: Vrije Oefe ningen, Brug en Paardspringen. Afdeling A: Volharding I (Goes) 233% p., le pr.; Volhar ding II 202 p.. 3e pr.; Mediobur- gum II (Middelburg) 217% p., Medioburgum I 231 p., le pr.; Astrow I (Souburg) 207 p., 3e pr.; Udi (Bergen op Zoom) 228% p., le pr.; Astrow II 198% p., 3e pr.; V.T.V. III (Vlissingen) 219% p.. 2e pr.; Udi III 218% p., 2e pr.; Udi IV 206% p„ 3e pr.; Prins Hendrik I (Breda) 216% p., 2e pr.; V.T.V. I 222% p., 2e pr.; Prins Hendrik II 217% p., 2e pr.; Prins Hendrik III 228% p., le pr.; Achilles I (Middel burg) 224% p., 2e pr.; Achilles II 226% p. le pr. hem een onpleizierige gewaar wording. Blijkbaar had George weer eens last van broederliefde, eri Ralph's enig gevoelen jegens zijn broers was, dat hij hen dul den zou, als het niet anders kon. Zijn „welke dan?" en de uitdruk king van Dennis' gezicht waren veelzeggend genoeg. Met Jan was het anders gesteld. Zelfs de ver wijdering tussen hen had zijn ge negenheid voor zijn oudste broer niet verminderd. Zoals jullie weten, heb ik een heel aardige slag kunnen slaan," begon George. „En er een heel aardige prijs voor betaald," zei Jan. ,jDe prijs is evenredig aan de wiaar... als me iets spijt, dan is het alleen dat, wat ik in jullie ogen zie." „Tranen?" veronderstelde Den nis onverschillig. „Vijandschap. Ik vraag me af, of het wel de moeite waard is, wat ik wil doen." „En ik vraag me af, of je voor nemens al deze soesah waard zijn", snauwde Ralph. De kolonel hoestte plotseling Driekamp Heren: Vrije Oefe ningen, Brug en Grondgymnast. Afdeling B: V.T.V. 221% p„ 2e pr. Achilles 215 p., 2e pr.; Udi 215 p., 2e pr.; Volharding 219 p., 2e pr.; Sparta (Bergen op Zoom) 210% p., 2e pr.; Prins Hendrik 229% p., le pr. Vrije Oefeningen, Brug en Paardspringen. Meisjes van 1214 jaar. Afdeling C: Achilles I/II/III 682% p., le pr.; Medioburgum I/H 445% p., le pr.; Prins Hen drik 218% p., 2e pr. Meisjes van 1516 jaar. Afdeling D: Volharding 216% p., 2e pr.; Achilles 237% p., le pr.; Sparta I/II 422 p., 2 pr.; Medioburgum 221% p.. 2e pr. Jongens van 1214 jaar. Afdeling E: Achilles 211% p., 2e pr.; Volharding I/II 387 p., 3e pr.; Medioburgum 227% p., le pr.; Prins Hendrik II 215 p., 2e pr.; Prins Hendrik I 231%. p., le pr. Jongens van 15—16 jaar. Afdeling F: Prins Hendrik 218% p., 2e pr. Afdeling G: Prins Hendrik Hoepeloef. 53 p., 3e pr.; Medio burgum Hoepeloef. 60 p., le pr.; Udi Knotsoef. 62 p„ le pr.; Me dioburgum Baloef. 60 p., le,pr.; Prins Hendrik Knotsoef. 54 p., 3e pr.; Prins Hendrik Baloef. 58% p., 2e pr. Afdeling H: Prins Hendrik Staafoef. 52 p., 3e pr.; L. O. (Vlissingen) baloef. 56 p., 2e pr. Na de wedstrijden van 's mor gens hield de jubilerende ver eniging in de namiddag 'n druk bezochte receptie. In optocht kwamen de deelnemende ver enigingen met hun vaandel naar de receptie, hetgeen een fleurige en grootse indruk maakte. In hartelijke bewoordingen complimenteerde Burgemeester Den Boer de jubilerende vereni ging, waarbij hij zijn vreugde er over uitsprak, dat zovele tur ners en turnsters naar Sas van Gent waren gekomen om aan de herdenking van het Jubileum van T.H.O.R. alle luister bij te zetten. Hij hoopte, dat allen met voldoening op deze dagen zullen mogen terugzien en T.H.O.R. zal blijven groeien en bloeien. De Voorzitter der jubilerende vereniging, de heer H. A. Weij- ens dankte de Burgemeester voor de sympathieke welkomst woorden en voor de ondervon den medewerking van het Ge meentebestuur, dat zo welwil lend was deze mooie raadszaal voor de ontvangst ter beschik king te stellen. De voorzitter van de Zebra dankte de organiserende vereni ging voor de prettige ontvangst en vlotte organisatie. De voorzitter van het ere-co- mité, Ir. C. A. L. Horstmann, vergeleek T.H.O.R. met de Scan dinavische god Thor en verbond hieraan de eigenschappen die T.H.O.R. synoniem heeft met de gymnastiekvereniging T.H.O.R. Namens de Belgische gasten sprak de bondspenningmeester van de Belgische turnbond en hij hoopte de Nederlanders ook eens in Gent te ontmoeten. Na afloop van de receptie trok ken de turnverenigingen in op tocht door de gemeente. De hon derden turnsters en turners vormden een fleurige stoet, die honderden meters lang was. Muziekverenigingen uit de om geving en de plaatselijke mu ziekvereniging zorgden voor vro lijke marsen. Na de optocht vingen de gro te massademonstraties aan op het voetbalveld van Corn Boys, die bijgewoond werden door dui zenden bezoekers. De voorzitter van de Zebra sprak zijn dank uit voor de per fecte organisatie, voor de vlotte wijze van inkwartiering en het gulle onthaal. 's Avonds besloot T.H.O.R. zijn jubileum met een groots bal. T.H.O.R. kan terugzien op een prettig geslaagd turnfestijn, dat duizenden heeft laten zien wel ke resultaten bereikt kunnen worden na gestage beoefening van de mooie,gezondeturnsport. en bracht een zakdoek aan zijn lippen. Daarbij viel zijn kamer japon open en kwam een onhan dig aangelegd verhand dwars over zijn borst, te voorschijn. Jan keek naar de bloederige prop linnen en fronste zijn wenk brauwen. „Daar moet iets aan gedaan worden, George. Waar ben je ge raakt?" „Rechter long. Je kunt niets voor me doen. 't Is afgelopen met mij. ESen kwestie van een paar uren, en Ik heb nog een en ander te zeggen, voor..." Hij hoestte weer en Dennis maakte de zin voor hem af. „Voor je je gereserveerde plaats inneemt bij 't Laatste Oordeel?" George keek naar zijn elegante broer, die tegen het raam ge leund naar buiten stond te turen in de donkere tuin. „Wal Tompson is een zeer goeie schutter'", zei hij langzaam. „Of tenminste, dat was hij. Ik geloof, dat je Wal heel goed ge kend hebt. Dennis. En Larry Wade pok." (Wordt vervolgd). Wil J. ci neuzen Wij hebben voor Dames, Heren en Kinderen- U heeft al een leuk witleer DAMESSCHOENTJE voor ƒ8,95. Tevens je adres voor sterke SANDALEN. Ziet étalages- LANGE KERKSTR. 14, Tel. 2636, TERNEUZEN HANDSCHOENEN, glacé en gehaakte CEINTURES, KRAAGJES, enz- enz- WOL- EN KOUSENHUIS 1 Telef- 2546, TERNEUZEN N-V. Fa P. J, V. d. SANDE TERNEUZEN in verpakkingen vanaf 90 ets, ƒ1,-, ƒ2,50 en 2,75- Plus statiegeld- TONICUM NOURY in flac. 1,54 en 2,30- ORGATONICUM met leverextract in flacons ƒ2,07- AG Ré TONICUM met lever en staal in flacons a 2,30- DROGISTERIJ APOTHEKER-ASS- Axelsestraat 3 - Telef. 2237 Temeuzen- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiifl Verloren, vanaf Driewegen langs Hogen dijk naar Spui: een Werkjas. Tegen belo ning terug te bezorgen- P. BAKKER. Spui N 120 Verloren: een Achterbord van vrachtauto, op de weg Axel naar Terneuzen. Terug te -bezorgen bij A. ME- GHIELSEN, Veerstr. A 49, Zaamslag, Tel. 56. Te koop: 'n Sparta Motor rijwiel, J.L.O- 125 c-c-, voet schakeling, in prima staat. Benevens motorkledingle deren jas, lange gummilaar zen enz. Adres: Sassing Q 14 Axel-

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2