fqVisser»koolg i A. VAN DEN BRUELE r Rijkslandbouwwinterschofrl Goi JANSENIUS-LYCEUM De Ruyterschool f i Zomerschoenen RADIOBODE UIT DE PROVINCIE JAN RIEMENS De Stroper flnwiiir r'www'wiii ■niiiwhi win mui 11 mm—ii iiiwi imm inmn njf Kleine Advertentiën 3 99 Ottawa Vulpenhouders en -Potloden IS. ADRIAANSENS Onze specialiteiten voor de Pinksterdagen! Fa O. F. van der Heijden 4 4 4 4 URN MET AARDE VAN DE GREBBEBERG GAAT NAAR VLISSINGEN. TERNEUZEN. HOEK. Sproeten? SPRUTOL KOEWACHT. MIDDELBURG. NIEUWVLIET. ZAAMSLAG. ZIERIKZEE. Nederlands sportvliegtuig verongelukt Groènte-export naar Duits land stopgezet 0e strijd in China De strijd in Birma De spoorwegstaking in Japan Engeland en communistisch China W. DINGEMANSE Juist op tijd.... als U nu Uw nieuwe mantel of japon uitzoekt. U kunt dan met Pinksteren naar de laatste mode gekleed gaan. De plissée- of klokrok die U wil bezitten en waar U veel genoegen aan zult beleven, die rok kunt U zich nu aanschaffen- Voorradig in de mooist denkbare wollen stoffen- Als U met Pinksteren uitgaat: Doe dan Uw plastic jas in Uw tas- Op het meest ongelegen moment kan er eens een buitje vallen- NOORDSTR. 20 TELEF. 53 De gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen wederom opengesteld tot Zaterdag 18 Juni a-s- De leerlingen moeten in het jaar, waarin zij tot school worden toegelaten, tenminste de 16-jarige leefti bereiken- Aangifte kan zowel schriftelijk als mondelii geschieden. On- en minvermogende leerlingen kunnen geheel gedeeltelijk van het betalen van schoolgeld worden vr gesteld- Inlichtingen worden gaarne verstrekt; mondeling kui nen deze verkregen worden iedere werkdag aan c school, Ravelijn de Groene Jager 8- De wnd- Directeur, J. EVERSDIJK- Gymnasium, H- B- S-, Handelsschool HULST- AANMELDING VAN LEERLINGEN. Het toelatingsexamen voor de eerste klasse heeft pla 20, 21 en 25 Juni, Inschrijving van leerlingen tot en met 15 Juni, door m< delinge of schriftelijke aanmelding hij de Rector, Tivc weg 4143, Hulst. VLISSINGEN. School voor Middelbaar Zeevaartkundig- en Middelba Technisch Onderwijs. 3. 4- Tot 1 Juli a-s. inschrijving van leerlingen voor: 1- Stuurmansleerling. A) Getuigschrift B.S. Toe: tingseisen: Mulo-B, 3-j- H-B-S- enz.; B) Getuigschr A-S. Toelatingseisen: Mulo-A. 2-j- H-B-S- enz- 2. Leerling Scheepswerktuigkundige. Getuigschrift B-! (Assistent Machinist). Toelatingseisen: Mulo-B of 3 H-B-S- of diploma Ambachtsschool plus toelating examen- Opleiding voor rekening van een Schee vaartmaatschappij is mogelijk- Radio-telegrafist. Certificaat 2e en le klasse- To latingseisen: Mulo-B, 3-j- H-B-S- enz- M-T-S- Werktuigbouwkunde. Toelatingseisen: Mu B, 3-jarige H-B-S- of diploma A-B-S- plus toelating examen- Bij voldoende deelname kunnen leerlingi in het bezit van einddiploma H-B-S-B of Gymn sium-B voorwaardelijk geplaatst worden in de klasse- Een oeperkt aantal leerlingen kan gehuisvest worden het Internaat voor de ,,De Ruyterschool'' Aan leerlingen van de Ambachtsschool, die in 1950 to latingsexamen voor MTS- of voor de opleiding Scheep werktuigkundige (Assistent Machinist) willen aflegge wordt verzocht nu reeds inlichtingen in te winnen Met September beginnen weder cursussen voor: le- Stuurman (le, 2e en 3e stuurman 2e. Een voorbereidende cursus voor bevarenen- 3e- Stuurman kleine handelsvaart- 4e Scheepswerktuigkundige (Diploma A B en C). Motordrijver. Voorlopig diploma voor Scheepswerktuigkundij (met voldoende werktijd, één-jarige cursus)- Inlichtingen en prospecti bij de Directeur, Badhuisstr. 6 Vlissingen. 5e- 6e Ongeëvenaard in kwaliteit en afwerking Ziet onze étalage- bl. Real Turtle soup bi- Heinz soup b- Heldere Champignonsoep bl- Beans in Rich tomatensaus bl- Spaghetti in meat sauce Heinz Sandwich spread 0,90 flesje Franse Mosterd bl- Franse truffee 1,70 - 3 bl- Creme de faie Gras 0 flesje Heinz Salat-Cream flesje Capertjes Olijven Eng. Piccalilly 1,90 - 1,40 - 1,80 - 3,90 0,76 2,25 0,95 0.60 1,50 0,85 6,— 1,60 1,40 1,65 2,25 2,— Diverse soorten ENG- KOEKJES met speciale vulling per ons 58 - 67 - 70 et- LEVENSMIDDELENBEDRIJF TERNEUZEN NOORDSTKAAT 46 4 4 4 4 4 4 4 5' 1 I 'i V 5! DIRECTEUREN VAN PUBLIE KE WERKEN VERGADEREN De vereniging van directeuren van publieke werken heeft haar jaarvergadering Vrijdag te Mid delburg voortgezet. Li eer. korte huishóudeijke ver gadering werd bekend gemaakt, dat de Voorzitter, Ir. Mr. H. Maas uit Haarlem, om gezonds- lieidsredenen zijn functie wenst neer te leggen. Als zijn opvol ger werd gekozen de heer J-, P. van Bruggen te Rotterdam, die reeds bestuurslid was. Het be- &.fjur werd voorts aangevuld door de verkiezing van Ir. Chr. Bronkhorst (Utrecht) en Ir. G. Maas Emm en) in de vacature C. Ouwehand Vlissingen). De volgende jaarvergadering zal te Emm en worden gehouden. Vervolgens zette de direéteur van gemeentewerken van Middel burg, de heer A- J- W. Mathijssen beknopt de technische moeilijk heden uiteen, welke naen bij1 de her bouw van die stad moest overwinnen. Bij monde van de wethouder var. financiëp, de beer J. W. Kogeler, heette het gemeenlt|ebe- Jfcuur in de Sociëteit „De Verge noeging"" de gasten daarop wel kom in de gemeente, waarna on der leiding Prof. Ir. A. van der Steur en de heer M. J. van Beve len de restauratie var.' het Go- tiische stadhuis werd bezichtigd. Na de lunch nam men de restau ratie der abdijgebouwen in ogen schouw, deskundig voorgelicht door Ir. H,. de Lussanet de La Sablonniëre, en vervolgens maak te men een rit naar Veere, waar de nieuwe dijk bezichtigd werd en in de -Campveerse toren de thee werd gebruikt. ZEEUWSE WUKVERPLEEGSTERSDAG Onder aiuspiciöni van de Provin ciale Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis»" wérd Vrijdag te Goes een Zeeuwse wjjkverpleeg- atersdag gehouden. De voorzitter van de Provinciale vereniging, Jhr. R. J. H. Q. Roëll van Haam stede, die de bijeenkomst opende zeïde dat dé vereniging met haar 70 afdelingen en 38500 leden de grootste organisatie in Zeeland roemd mag worden. Spreker betoogde dat Het Groene Kruis in de toekomst een zeer belang- lijke taak wacht. De zedelijke en hygiënische ver zorging van de bevolking eist de grootste aandacht. Sprekende ever de pensionering zeide hij, dat het beste zou zijn een lande lijk fonds tje stichten met premie- vorming enz. doch tot op heden heeft de minister nog geen me dewerking verleend. Vooral voor de oudere zusters is de toestand moeilijk. Men poogt thans deze problemen gezamenlijk te rege len met andere provincies. Op •is binnenkort te houden jaarver gadering van Het Groene Kruis zal dit alles uitvoerig besprpken worden. De districts-huisbezoekster, Zr. j. Fuikschot, uit Goes belichtte hierna het contact;, dat zij gere geld onderhoudt met het centraal- bureau van Het Groene Kruis te "Utrecht. Tot slot van de morgenverga- jiering werd een demonstratie gegeven met Linido-ziekenhuis- meubilair, welk systeem berust op een vlechtwerk van rubberstroken, gespannen om een frame van naadloze stalen buizen. Dr. K. Pels, districtsschoolarts te Temeuzen, sprak in de middag vergadering over „het opgroeiend kind". 'De vergadering eindigde met een gezamenlijke wandeling naar Kloetjnge, waar de thee werd gebruikt. KANAAL DOOR WALCHEREN. De Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in de Di rectie Zeeland brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat de scheepvaart door de buiten keersluis te Vlissingen gestremd DOOR PETER BARON. («Geautoriseerde vertaling -<an H. H. J. Maas..) ■IA\ Nadruk verboden. Met die gedachte zette Ralph zijn hoofd tegen de wind in, en zoals alle dikke mensen plegen te lopen, sjouwde hij zowat op aen drafje de laan .in. Halfweg ■noest hij stilhouden om op adem te komen Daar wachtte hem een verrassing, waar hij allerminst «p voorbereid was. Zij nam de vorm aan van een tikje op zijn arm, en Ralph sprong terug, als of hij geschoten werd, terwijl hij instinctief naar zijn revolver greep. Gelukkig begon Jan te spreken, of hij zou ook zo ge sprongen hebben, maar dan met een ernstiger reden. „Voorzichtig, jongen", zei hrj waarschuwend en kwam uit de schaduw der bomen te voorschijn. ,Het spijt me, dat ik je heb laten sschrikken. Ik ben dwars door het land gekomen en moest tegen de wal opklauteren." zal zijn van des Zondags 26 Juni 1949 te 14 uur tot des Zaterdags 2 Juli 1949 te 16 uur of zoveel korter of langer als de aan de sluis te verrichten werkzaamhe den zullen toestaan of vergen. Het Nationaal Verbond van verminkte en invalide soldaten in België, dat rond 100.000 leden telt, viert deze maand zijn 30- jarig bestaan. In het kader hiervan zullen plechtigheden plaats vinden. Op 18 Juni zal Prins Albert des morgens per schip op de rede van Vlissingen aankomen met aan boord ongeveer 600 Belgi sche oud-strijders en oorlogs invaliden. Een deputatie hier van zal hulde brengen aan de Nederlandse gevallenen van de jongste oorlog door het leggen van een krans aan de voet van het standbeeld van De Ruyter. Hierbij zal de voorzitter van genoemd Belgisch Verbond, door de burgemeester van Vlissingen en door de burgemeester van Rhenen het woord gevoerd wor den, waarbij door laatstgenoem de aarde zal worden aangeboden van het slagveld op de Grebbe- berg. Deze aarde zal meegeno men worden aan boord, dan zal de urn, waarin inmiddels aarde uit Nederland, Luxemburg, Bel gië, Frankrijk en Engeland ver zameld is uit plaatsen, waar in deze vijf landen de oorlog het felst heeft gewoed, aan de gol ven worden toevertrouwd. Zaterdagmiddag werd op het Westelijk uitzicht van de Greb- beberg, als inleiding van deze plechtigheden, door de burge meester van Rhenen, Jhr. Mr. L. Bos Ridder van Rosenthal, in tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten, een urn met aarde gevuld. De urn was geplaatst op een verhoging, bedekt met onze vaderlandse driekleur. Toen een plaatselijk muziek corps de koraal: „Blijf bij mij, Heer" had doen klinken, vulde de burgemeester van Rhenen de urn. Een hoornsignaal kon digde enkele ogenblikken van stilte aan. De urn zal tot Zater dag 15 Juni in het stadhuis van Rhenen worden opgesteld, om dan naar Vlisingen te worden overgebracht. Promotie. Tot doctor in de Wijsbegeerte en Letteren, afdeling Germaan se Philologie, promoveerde Za terdag j.l. aan de Universiteit te Gent de heer J. Wesseling, docent in de Nederlandse Let teren aan het Openbaar Lyceum alhier, op een proefschrift ge titeld „Bilderdijk en Engeland." Het proefschrift en de verdedi ging werden door de faculteits raad gewaardeerd „met onder scheiding." Een Concert en nog iets, Zaterdagavond gaf de muziek- ver. „Elk naar zijn Krachten," onder de uitmuntende leiding van haar .directeur, de heer Jas per Anthonisse, van Biervliet, een zeer goed geslaagd concert op het Marktplein. Het wekte echter verwondering, dat, hoe wel de weersomstandigheden toch bijzonder goed waren, zo'n gering aantal belangstellenden aanwezig was. Op Hoek worden we toch waarlijk niet overladen met concerten! Jammer was het ook, dat het schitterende „Ju dex" moest worden onderbroken tengevolge van het hinderlijke (Ingez. Med.) Een beetje bijkomend keek Ralph zijn broer boos aan. Ook hij had zich genoodzaakt gezien zich een poosje te verbergen De Sqüad kon zo onpleizierig volhar dend zijn. Hij keerde zich van zijn broer af en plompte verder tegen de wind in. Jan haalde de schouders op en kwam naast hem lopen. „Wel, Ralph?" Ralph's tanden klapperden. Het was Jan'3 gebruikelijke manier van groeten en hinderde Ralph vreselijk. Hij was niet „wel". Hij was een martelaar van zijn slechte spijsvertering. Hij was veel te dik en kortademig. En in aan merking genomen, dat Jan dat alles heel goed wist, vond Ralph diens vraag volkomen overbodig. Hij keek eens naar zijn broer's rechte gestalte en sjouwde door. Dat was juist, wat Jan had ver wacht. Zo was hun eerste ontmoeting sinds het vorige jaar, maar enige hartelijkheid of althans verdraag zaamheid van Ralph te verwach ten, dat zou niet alleen te opti mistisch geweest zijn, maar ook i imbeciel Naast elkaar ploeterden zij vooruit, en bijna hadden zij de lawaai, dat enkele luidruchtige jongeren maakten. Mocht zoiets bij een volgend concert weer voorvallen, aldus de directeur, dan zullen de muzikanten ogen blikkelijk het concert afbreken. Ondanks dit hinderlijk lawaai, hebben de muziekliefhebbers te Hoek kunnen genieten van het met zorg samengesteld pro gramma. Daarvoor aan „E.N.Z. K." dank entot de volgende keer! Uitstapje Ouden van Dagen. De ouden van dagen alhier hebben samen met 3 bussen 'n uitstap gehad naar Rotterdam. De gelden hiervoor waren bijeen gebracht door een collecte en 'n gemeentelijke subsidie. In Rotterdam werd de Dieren tuin bezocht, alsmede de haven en het verwoeste gebied. Des avonds om acht uur kwa men de oudjes weer in het dorp, waar ze ontvangen werden door de plaatselijke fanfare. Na de serenade werden allen in Cafe De Waele koffie aangeboden. De oudjes hebben hiermede weer een genoeglijke dag gehad. Benoeming Directeur P.Z.E.M. In de Vrijdag gehouden alge mene vergadering van aandeel houders van de N.V. Provinciale Electriciteits Maatschappij te Middelburg is tot directeur van deze maatschappij benoemd de heer ir. T. Michielsen, ingenieur bij de Kon. Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden. De heer Michielsen was vroe ger werkzaam bij de N.V. „K.E, M.A." en het Centraal Bureau van de Vereniging van Directeu ren van Electriciteitsbedrijven in Nederland. Hij trad in 1938 in dienst bij de Hoogovens, waar hij thans chef van de electro- technische afdeling is. Hij heeft zitting in enige commissies die werkzaam zijn op het gebied van de electro-techniek. Algern- Vergadering P.Z.E.M. De Raad van Bestuur der N. V. P. Z. E. M. heeft aan de algeme ne vergadering van aandeelhou ders medegedeeld, dat de finan ciële resultaten over 1948 aan merkelijk minder gunstig zijn dan over het voorgaande jaar. Wel stegen de ontvangsten van 3.947.267,33 tot ƒ4.733.375,37, dus met 786.108,04 of rpnd 20 procent, doch de lasten stegen van 3.321.283.50 tot 4.423.604,64 dus met 1.102.320,96 of rond 33 procent. In overweging wordt gegeven wederom 5 dividend op de aandelen uit te keren, zo als vorig jaar. Het fonds voor onrendabele Uitbreidingen met f 100.000 te voteren, waardoor dit 263.921,51 zal belopen en van het restant van de winst ad 159.770,91 100.000 toe te voe gen aan de egalisatie-reserve en 59.770,91 (waarvan ƒ43.471,37 belastingvrij» te storten in het reservefonds. De restauratie van het stadhuis. De restauratiewerkzaamheden aan het inwendige van het in de Meidagen van 1940 uitge brande Gotische stadhuis op de Markt zijn thans zover gevor derd, dat gezegd kan worden, dat men hiermede in Januari 1950 gereed zal komen. De uitwendige restauratie vor dert eveneens goed, doch het zal nog geruime tijd duren voor dat dit pronkjuweel der Zeeuw se hoofdstad in oude luister zal zijn hersteld. Reis Ouden van Dagen- Evenals voorgaande jaren is de afd. Nieuwvliet van de Bond van Staatspensionnering voor nemens binnenkort met de ouden wederom een rondrit te maken. Teneinde dit plan tot uitvoe ring te kunnen brengen, zal een treden naar Je portiek bereikt, toen zij alsof het een afspraak was plotseling van elkaar gin gen en in de schaduw van de laan terug traden. Even later ^wenkte een geruis loos lonende Chrysler de laan in en stopte voor het huis. Een lang, slank en onberispelijk gekleed persoon stapte van de chauffeursbank en plaatste met een de wagen tussen zichzelf en de twee mannen, die zich uit de schaduw losmaakten. „Wel, Dennis?" De gewone begroeting deed Ralph griezelen, maar was voor Dennis een opluchting. Zijn rech terhand kwam uit de zak van zijn regenjas en hij knikte. „Hallo Jan, waarom deden jul lie zo bang?" Dennis Teyst, de baby van de familie, was waarschijnlijk de ergste van de vier, maar door zijn fijnbesneden vriendelijk ge- ziclïlt zag hij er heel onschuldig uit. Hij was langer en slanker dan Jan, had noch diens grijzend haa;r noch diens forse gestalte, maar misschien wel een treffende gelijkenis in het cynische van de ogen. Die ogen waren ook het enige, wat hun verwantschap met beroep gedaan worden op de fi nanciële steun van alle inwo ners van Nieuwvliet en omge ving. Een dezer dagen zal hier voor worden gecollecteerd. OVERSLAG. Konijnen ontvreemd. De heer Polleman alhier kwam 's morgens tot de ontdekking, dat al de konijnen waren ont vreemd. Hiervan werd onmid dellijk aangifte gedaan bij de plaatselijke politie, die spoedig een onderzoek instelde. Hierbij bleek echter dadelijk, dat de ko nijnen niet door dieven waren ontvreemd, doch uit het hok wa ren gehaald door 'n wilde hond. De afsluiting was totaal ver nield en de sporen waren dui delijk zichtbaar in de aangren zende tuin. Getracht zal worden het dier op te sporen. VLISSINGEN. Finse school geopend Vrijdagmorgen, opende de wnd. burgemeester van Vlissingen;, wethouder L. P. van Oorschot, de eerste Finse school ter plaatse gelegen in het nieuwe stads- deel aan de Hogeweg in te genwoordigheid van tal van auto- i riteiten. De wnldi. Burgemeester herin nerde er aan, dat nog geen jaar geleden de mogelijk tot hel, ver- krijgenl van dergelijke houten scholen werd hekend gemaakt. Men mag dus, constateren, al dus spr. dat mét voortvarendheid is gewenkt. D'e school is be stemd voor heit openbare lager onderwijs en 240 leerlingen zullen er een plaats in vinden. Heden wordt de tweede Finse school geopend. Nuttige handwerken- Voor het examen „Nuttige handwerken slaagde aan de Chr. Kweekschool te Middelburg Mej. E. M. de Krijger, alhier. Vroedschap in Middeleeuwse stijl. Het eeuwfeest van Zierikzee, dat deze zomer zal worden ge vierd, vormt herhaaldelijk on derwerp van beraadslaging in de gemeenteraad. In hun laatste zitting hebben de vroede vade ren van de 1100-jarige stad de f eestplannen besproken. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Cats- hoek of het in de bedoeling ligt, dat de raadsleden zich tijdens de feestweek in Middeleeuws costuum steken. De burgemees ter. Jhr. Mr. J. Schuurbeque Boeye antwoordde, dat de raads leden dat voor zichzelf moeten uitmaken. Het college van B. en W. heeft echter besloten dat het college tijdens de festiviteiten in een Middeleeuws costuum zal rondwandelen. De Minister heeft goedgevon den, dat aan militairen uit Zie rikzee ter gelegenheid van het eeuwfeest feestverlof wordt ver leend. Zaterdagavond om 20 minu ten over 6 heeft een Nederland se „Super Cruiser" een noodlan ding bij Lens moeten maken. De bestuurder, de heer P. van der Drift uit Voorburg brak een been en liep andere blessures op. Zijn passagiers, de medicus N. Versteeg en diens echtgenote uit Nootdorp werden licht ge wond. Het sportvliegtuig werd zwaar beschadigd. De verwondingen van de heer Van der Drift zijn volgens de laatste gegevens niet levensgevaarlijk. De heer Van der Drift deed met zijn Super Cruiser, een ver grote en moderne piper cub, mee aan de „Ralley du Cervin" naar Zuerich, Zwitserland. Hij is Za terdagmorgen van Ypenburg bij Den Haag gestart. Ralph té kennen gaf. Ralph's ogen waren klein en sluw. Op dat ogenblik nog sluwer dan an ders. „Is dit nou opzet of toeval?" vroeg hij plotseling, en Dennis antwoordde met een gemaakt ac cent. „Zou iemand op een winderige avond in een koude laan komen, opzettelijk om jou te ontmoeten? Wees wijzer! George heeft me opgebeld." „En mij," zei Jan. „Heb je enig idee, wat die knul wil?" „We zijn. juist hier om dat te weten te komen. En dat zullen we niet, als we hier als poppen blijven staan." Ralph keek eens naar de keu rige plooi in de pantalon van zijn jongste broer. „Als étalage->pop- pen!" Dennis glimlachte en haalde een sleutel uit zijn zak. Het was een reliek uit de dagen, toen zij allp drie met George bewoners van „Marske House" waren ge weest. ,Sinds zij het destijds had den Verlaten was geen hunner er nog ooit teruggekeerd. Dennis ontsloot de deur en de anderen volgden hem langzaam 'Naar he): A.N.P. verneemt is de Nederlandse export van groen ten naar Duitsland met ingang van heden stopgezet. Na uitvoerige beraadslagingen is men hiertoe overgegaan, omdat hét tot heden beschikbare con tingent van drie millioen dollar is uitgeput- Onderhandelingen hebben tot dusver nog niet tot goedkeuring van een nieuw con tingent geleid. Voorlopig kun nen geen uitvoermachcigingen worden afgegeven. Zoals reeds gemeld, treft de Chinese nationalistische regering voorbereidingen om Kanton te ontmimen. Vele leden van de wet gevende Yoean (parlement) heb ben Kanton reeds verlaten en zich naar Formosa begeven. De gue'rillastrijders ontwrich ten het verkeer over gedeelten van de spoorlijn Hankou Kan ton, die nog in nationalistische handen is. In de steden, die onlangs door de onder communistische leiding strijdende legers zijn bezet, keert, naar gemeld, het normale leven snel terug. Een officiële woordvoerder te Canberra heeft verklaard, dat het onwaarschijnlijk was, dat Austra lië het nieuwe Chinese communis tische regiem volledig zou erken nen, maar „verwacht, dat er een erkenning de facto zal volgen". Australië nam deel aan be sprekingen over erkenning van het nieuwe regiem, zo zei hij, en „machtige commerciële belang- gengroepen in de V. S. met grote bezittingen in China dringen er bij haar regering op aan erken ning de facto te verlenen". Troepen van de Birmese rege ring hebben Vrijdagavond de olie- stad Yenangyoeang in Centraal- Birma, 525 km ten Noord-Wes ten van Rangoon, heroverd, aldus is officieel medegedeeld. De bezettingsoverheid heeft op Zaterdagochtend de Japanse sta kende „spoorwegarbeiders bevel gegeven het werk te hervatten. In het bevel wordt gezegd, dat de staking onwettig is en tegen de belangen van de bezettende mogendheid indruist. De Ameri kaanse autoriteiten hebben bo vendien besloten de onderhande lingen tussen de regering en de vakbonids afgevaardigden te doen schorsen totdat de arbeid is her vat. Volgens Drew Parson heeft de Amerikaanse ambassadeur te Londen, Lewis Douglas, op order van Dean Acheson, de Ameri kaanse Minister van Buitenland se Zaken, Groot-Brittannië er toe gebracht een erkenning van de communistische regering in Chi na uit te stellen. Volgens Parson zou Engeland teneinde Honkong te redden, de communistische regering binnen twee weken na de val van Sjang hai hebben willen erkennen. Er zou zijn afgesproken, dat Enge land de erkenning uitstelt onder 'beding, dat het, indien het tot een erkenning komt, de V. S. hiermee een dag of twee voor- mag zijn. Een woordvoerder van het Britse Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Pearsons bericht over BritsAmerikaanse bespre kingen betreffende erkenning van de Chinese regering „geheel on waar" genoemd. naar binnen. In de donkere hal stonden ze weer stil. De stilte van zijn metgezellen en van het huis hadden op Jan geen invloed. Ralph was te veel met zijn eigen weinig liefderijke gedachten bezig om ergens anders acht op te ge ven, maar de volmaakte rust en de duisternis hadden hun uitwer king op Dennis. „Misschien hebben jullie er plei- zier in, hier in die tochtige hal te staan", merkte hij op. „Maar ik voel er niet voor. Wat is jul lie plan de campagne? Hier rus tig te blijven hangen, tot George verkiest zich te laten zien?" .Zeker, en hij zal je niet lang laten wachten', zei een stem achter hem. Alle drie draaiden zich om. In de deur van de ka mer, die eertijds zijn studeerka mer was geweest, stond de kolo nel. Hij had zijn vermomming af gelegd en zag er bleek en vreemd uit; gekleed in een kamerjas. De inspanning om zich staande te houden scheen hem uit te putten en hg moest tegen de deurpost leunen. Alleen Jan gaf zich de moeite om hem te helpen. (Wordt vervolgd.) M. v», ft/%3 I X icmcuzeu Wij hebben voor Dames, Heren en Kinderen- U heeft al een leuk witleer DAMESSCHOENTJE voor 8,95. Tevens je adres voor sterke SANDALEN. Ziet étalages, LANGE KERKSTR. 14, Tel. 2636, TERNEUZEN HANDSCHOENEN, glacé en gehaakte CEINTURES, KRAAGJES, enz enz- 1 WOL- EN KOUSENHUIS Telef. 2546) TERNEUZEN N-V. Fa P. J. v. d. SANDE TERNEUZEN in verpakkingen vanaf 90 ets, ƒ1,-, ƒ2,50 en 2,75- Plus statiegeld- TONICUM NOURY in flac. 1,54 en 2,30- ORGATONICUM met leverextract in flacons 2,07- AGRé TONICUM met lever en staal in flacons a 2,30- DROGISTERIJ APOTHEKER-ASS. Axelsestraat 3 - Telef- 2237 Temeuzen- Verloren, vanaf Driewegen langs Hogendijk naar Spui: een Werkjas. Tegen belo ning terug te bezorgen. P. BAKKER, Spui N 120 Verloren: een Achterbord van vrachtauto, op de weg Axel naar Terneuzen. Terug te bezorgen bij A. ME- OHIELSEN, Veerstr. A 49. Zaamslag, Tel. 56. Te koop: 'n Sparta Motor rijwiel, J-L-O- 125 c-c„ voet schakeling, in prima staat. Benevens motorkledingle deren jas, lange gummilaar zen enz. Adres: Sassing Q 14 Axel-

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2