fgVisser-kbok Q A. VAN DEN BRUELE CcMol&w r RijkslandbouwwinterscM Goi JANSENIUS-LYCEUM De Ruyterschool SCHUDT UW LEVER WAKKER Zomerschoenen I RADIOBODE UIT DE PROVINCIE JAN RIEMENS Kleine Advertentiën 3 99 Ottawa Vulpenhouders en -Potloden IS. ADRIAANSENS f Onze specialiteiten voor de Pinksterdagen! Fa O. F. van der Heijden CARTER'S Y De Stroper u - Was Uw wol veilig in i323j ALKALI VRIJ De massamoord bij Katyn De strijd in Griekenland W. DINGEMANSE Juist op tijd.... als U nu Uw nieuwe mantel of japon uitzoekt. U kunt dan met Pinksteren naar de laatste mode gekleed gaan. De plissée- of klokrok die U wil bezitten en waar U veel genoegen aan zult beleven, die rok kunt U zich nu aanschaffen- Voorradig in de mooist denkbare wollen stoffen- Als U met Pinksteren uitgaat: Doe dan Uw plastic jas in Uw tas- Op het meeat ongelegen moment kan er eens een buitje vallen- De gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen wederom opengesteld tot Zaterdag 18 Juni a-s- De leerlingen moeten in het jaar, waarin zij tot i school worden toegelaten, tenminste de 16-jarige leefti bereiken. Aangifte kan zowel schriftelijk als mondelii geschieden. On- en minvermogende leerlingen kunnen geheel gedeeltelijk van het betalen van schoolgeld worden vr: gesteld. Inlichtingen worden gaarne verstrekt; mondeling kui nen deze verkregen worden iedere werkdag aan t school, Ravelijn de Groene Jager 8- De wnd- Directeur, J. EVERSDIJK- Gymnasium, H- B- S-, Handelsschool HULST. AANMELDING VAN LEERLINGEN. Het toelatingsexamen voor de eerste klasse heeft pla 20, 21 en 25 Juni. Inschrijving van leerlingen tot en met 15 Juni, door mt delinge of schriftelijke aanmelding hij de Rector, Tivc weg 41—43, Hulst VLISSINGEN. School voor Middelbaar Zeevaartkundig- en Middelba Technisch Onderwijs. Tot 1 Juli a-s. inschrijving van leerlingen voor: 1. Stuurmansleerling. A) Getuigschrift B.S. Toei tingseisen: Mulo-B, 3-j- HBS- enz.; B) Getuigschr A-S. Toelatingseisen: Mulo-A, 2-j- H-B-S- enz- 2. Leerling Scheepswerktuigkundige- Getuigschrift B-! (Assistent Machinist)- Toelatingseisen: Mulo-B of 3 H-B-S- of diploma Ambachtsschool plus toelating examen. Opleiding voor rekening van een Schee vaartmaatschappij is mogelijk- 3. Radio-telegrafist. Certificaat 2e en le klasse- To latingseisen: Mulo-B, 3-j- H-B-S- enz- 4- M-T-S- Werktuigbouwkunde. Toelatingseisen: Mu B, 3-jarige H-B-S- of diploma A-B-S- plus toelating examen- Bij voldoende deelname kunnen leerlinge in het bezit van einddiploma H-B-S-B of Gymn sium-B voorwaardelijk geplaatst worden in de klasse. Een oeperkt aantal leerlingen kan gehuisvest worden het Internaat voor de „De Ruyterschool". Aan leerlingen van de Ambachtsschool, die in 1950 to latingsexamen voor M-T-S- of voor de opleiding Scheep werktuigkundige (Assistent Machinist) willen aflegge wordt verzocht nu reeds inlichtingen in te winnen- Met September beginnen weder cursussen voor: le- Stuurman (le, 2e en 3e stuurman-) Een voorbereidende cursus voor bevarenen- Stuurman kleine handelsvaart. Scheepswerktuigkundige (Diploma A, B en C). Motordrijver. Voorlopig diploma voor Scheepswerktuigkundij (met voldoende werktijd, één-jarige cursus). Inlichtingen en prospecti bij de Directeur, Badhuisstr. 6 Vliasmgen. 2e- 3e- 4e 5e- 6e- Ongeëvenaard in kwaliteit en afwerking Ziet onze étalage- bl. Real Turtle soup bi- Heinz soup b- Heldere Champignonsoep hl- Beans in Rich tomatensaus bl- Spaghetti in meat sauce Heinz Sandwich spread flesje Franse Mosterd bl- Franse truffee f 1,70 - 3, bl- Creme de faie Gras o flesje Heinz Salat-Cream flesje Capertjes Olijven Eng. Piccalilly i, ƒ0,90 - 40 - ,80 - 90 3,90 0,76 2,25 0,95 0.60 1,50 0,85 ,6.— 1,60 1,40 1,65 2,25 2,— Diverse soorten ENG- KOEKJES met speciale vulling per ons 58 - 67 - 70 et- LEVENSMIDDELENBEDRIJF TERNEUZEN NOORDSTRAAT 46 ERGERLIJK- Tijdens de overgrote drukte op de veerdienst BreskensVlis- singen gedurende de Pinksterda gen hebben onverlaten schan dalig huisgehouden op de prach tige nieuwe veerboot „Koningin Juliana." Met inspanning van alle krachten heeft men kans gezien de vaste tafels los te ruk ken, deuren werden ontzet, wan den bekrast en in de reling met messen de voorletters van na men gesneden, enz. De vraag komt op, heeft nie mand van de weldenkende pas sagiers, die toch bij honderden aan boord waren, dit vandalis me gezien en het personeel der veerboot gewaarschuwd, waar door de schuldigen aan de poli tie konden worden overgeleverd? I. ZEEUWSE POLDER EN vVATËRSCHAPSBOND De jaarvergadering van de Zeeuwse Polder- en Waterschaps- bond zal dit jaar gehouden wor den te Breskens on 23 Juni a.s. Ir. E. Kuiper te Harlingen zal een causerie houden over de toepassing van asfalt bij de aanleg van de nieuwe Nocrderhavendam te Har lingen. BURGEMEESTER VAN WESTKAPELUE. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 16 Juni benoemd tot burgemeester van Westkapelie, Mr. M. Tvdeman te Bilthoven. De nieuw benoemde burge meester werd geboren op 26 Fe bruari 1913 en is plaatsvervan gend adjunct-secretaris van de Rijksdienst voor Landbouwher- stel in de inspectie Utrecht. Hij is ibovenidien dijkgraaf van de waterschappen Eemnes en Be oosten de Eem. Mr. Tydeman is lid van de V.V.D. en Vrijzinnig Nederlands Hervormd. TERNEUZEN. De laatste sleutel. Het was gisteren voor het be stuur van de Woningbouwvereni ging „Werkmanobelang" te Ter- neuzen een belangrijke dag. De secretaris-penningmeester dezer verenigin,g had n.l. het genoegen de laatste sleutel uit te reiken van de in aanbouw zijnde 112 wonin gen. Het laat zich verstaan, dat hiermede een periode van grote werkzaamheid volbracht is. Bij het tot stand brengen van dit bouwwerk heeft men kunnen con stateren, wat een goed georgani seerd aannemersbedrijf in betrek kelijk korte tijd tot stand kan brengen. Het aannemersbedrijf van de firma T- Stout te Rotterdam heeft onder nog steeds moei lijke omstandigheden kans ge zien deze woüingen ter bewoning op te leveren in een tijdsduur van een jaar en vier maanden. De ge middelde bewoondatum is ongeveer twee maanden eerder te stellen. Dit mag een mooie prestatie ge noemd worden. En, wat meer zegt, de woningen zien er keurig uit. Het Terneuzens en u zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U taakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neern de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op re wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. LEVERPILLETJES J$? (Ingez. Med.) DOOR PETER BARON. (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maaa.) 23) (Nadruk -verboden). Hij was al bezig een verdere aanklacht tegen het Highways- committee ineen te zetten, toen hij bemerkte, dat er niemand in de vrachtauto zat. Sergeant Wood zei: „Verdraaid!" en meende het. Hij begon te overpeinzen, of het wel beleefd genoemd kon worden dat iemand ergens, waar parke ren niet geoorloofd was, 'n vracht auto onbeheerd liet staan, als hij, Wood, de hulp van die iemand juist nodfg had. Hij kwam tot de conclusie, dat een dergelijke han delwijze niet in de haak was. en stond op het punt naar zijn fiets terug te gaan, toen hij een paai donkere vlekken op het stuurrad van de auto ontdekte. Zoals hij bij latere gelegenheden gewoonlijk verklaarde, „zijn er vlekken en vlekken". En dit waren ongetwij feld vlekken. „Tuindorp" of ook wel de „Bloe- menbuurt", mag er zijn. Daar komt nog dit bij, dat iedere bewo ner zijn uiterste best doet om de tuintjes voor de woningen zo mooi mogelijk te -maken. Deze tuintjes, met van gemeentewege aangelegde groenstroken, zien er werkelijk fleurig uit. De bij de woningen be horende moestuinen worden tot in de uiterste hoeken benut. Het is een lust om de huurders in de avonduren bezig te zien Informerende bij de huurders, blijkt, dat zij best tevreden zijn met de hun toegewezen woning. Het architectenbureau L. de Brurj- ne, alhier, heeft in samenwerking met het architectenbureau Gouwe tor uit Rotterdam, 4 verschillende woning-types ontworpen. Zij het dat het ene type meer aantrekke lijk lijkt dan het andere, de huur ders zijn best in hun nopjes en weten het interieur zeer aantrek kelijk te maken. Met het voleindigen van de bouw van deze 112 woningen is Terneuzen een mooie buurt rijker geworden, hetgeen evenwel nog in de verste verte niet wil zeggen, dat daarmede het woningtekort is opgeheven. Daartoe zal nog gedu rende vele jaren gebouwd moeten worden. Met medewerking van de daarvoor aangewezen instanties hoopt het bestuur dezer vereniging krachtig mede te werken aan het opheffen van het woning-tekort ter plaatse. Er worden thans plan nen ontworpen om te komen tot de bouw van 20 montagewoningen. Laten we hopen, dat dit aantal zich nog moge uitbreiden BIERVLIET Welkom thuis! Woensdagavond arriveerde Kees Crocké uit Indonesië, na een af wezigheid van 14 maanden weer in Biervlet. Vlijtige burenhanden hadden voor een ere-poort ge zorgd en de chauffeur van de re- patrieëringsdienst die Kees thuis bracht hoefde niet te informeren waar hij woonde. De vlaggen wezen hem wel de weg. De be langstelling voor deze thuiskomst was erg groot. Een half uur na de thuiskomst was de Kon. Harmonie van Bier vliet present, die enkele prettige stukjes ten beste gaf. Namens het bestuur van de Harmonie sprak de voorzitter de heer J. v. d. Sande een welkomst woord, terwijl als voorzitter der voetbalvereniging, de heer Antho- nisse in een geestig speechje het „welkom thuis" uitsprak. Ook de heer Dijk als raadslid, bracht zijn gelukwensen o-ver. Na nog een fikse mars, waar bij de gelukkige familie een ron dedansje maakte, ging de Har monie om zijn hartversterking- Deze eerste avond thuis zal Kees Cracké wel nooit vergeten. GROEDE Bezoek Hertenkamp Pinksterdagen Niet honderden, maar enkele duizenden hebben met Pinksteren een bezoek gebracht aan het hertenkamp te Groede. Het was nog aanmerkelijk drukker dan met Pasen, toen er ruim 3000 bezoekers waren. Het merendeel der bezoekers was afkomstig uit Walcheren en Zuid-Beveland. Maar ook velen uit België gaven van hun be langstelling in deze blijk. Zo was er een touringcar uit Brussel met een veertigtal stu dentjes van een Belgische kost school. Men vond het hertenkamp en de omgeving daarvan zo aardig, dat de leider van dit gezelschap verklaarde spoedig terug te ko men, „maar dan met de gehele school". HOEK Concert „E-N.Z-K." Dank zij de slechte weersom standigheden op Hemelvaartsdag konden vele Hoekenaren hun corps „EjN.'2'K." op het te Axel Om nauwkeuriger te zijn: bloed vlekken. Hij keek peinzend naar de wa gen. En nadat hij zich volkomen zekerheid verschaft had, dat het vlekken waren en niet alleen maar vlekken, nam hij zijn noti tieboekje en liep om de wagen heen om naar de nummerplaat te kijken. Hij fronste zijn wenk brauwen, want ze was onleesbaar door een laag slijk. Moest hij zich met zijn vondst gelukwensen? Hij was erbij geweest, toen de inspec teur het aan alle posten geseinde signalement van de vermiste truck had ontvangen Dit was 'n drietons Ford-truck en er was bloed aan het stuurrad. Hij sjoeg de bladen van zijn notitieboekje om en vond de aantekeningen be treffende Ford-truck Noë LQ 9721 Hij bukte zich, schrapte hte slijk van de nummerplaat af en vond LQ 9721. Sergeant Wood keek behoedzaam rond. Dit was een moment om vastbesloten maar voorzichtig te handelen. En hij handelde zó voorzichtig, dat het bijna ophield handelen te zijn. Na tien minuten overlegd te hebben, liet hij zijn eerzuchtige droom, de gehouden muziekconcours niet horen spelen. Zaterdag 11 Juni a.s. echter, zal er volop gelegenheid bestaan het kunnen van „E.N.Z.K." te beluisteren, daar de vereniging op die datum om 7 uur 's avonds een concert hoopt te geven op het Markplein. De volgende num mers zullen gespeeld worden: 1. The Middy, mars van K. J. Alford. 2l Pergo et Perago, ouverture van M. J. Cerfontaine. 3. Mondnacht auf der Alster, wals van Oscar Fétras 4. Gerrie, mars van Louis de Morée. Pauze. 5. The Washington Post, mars van J. J. Sousa. 6. Judea, uit het oratorium „Mors et Vita", van Oh. Gou nod (arr. A. C. van Leeuwen). 7. Oon Amore, ouverture van S. P. van Leeuwen. 8. iHet Nederlandse Elftal, mars van Willy Schootemeijer. Dr- Leen h o u t ss t ra a De Dr. Leenhoutsstraat wordt van een wegdek voorzien. Dit betekent voor de bewoners dat de zandverstuivingen en modder baden aldaar tot een einde zul len zijn, waar wel niemand spijt van zal hebben, of misschien de jeugd, die nu haar grote „zand bak" ziet verdwijnen NIEUVVVLIET Kermis Begunstigd door mooi weer heerste alhier tijdens de Pink sterdagen een gezellige kermis- drukte. Zondagavond gaf het fanfare corps „Nut en Genoegen" een concert, waarvoor een goede be langstelling bestond. Maandagmorgen was dit corps wederom Dresent voor de gebrui kelijke opening der kermis. Voor de dansliefhebbers was er voldoende gelegenheid tot dan sen, terwijl de jeugd hun vermaak vond op de golfbaan Tevens vond de traditionele ringrijderij te paard plaats, ge durende beide kermisdagen. Uitslag op 2e Pinksterdag: Ongehuwde personen, 41 ronden 1. P. Riemens, 51 ringen; 2. Iz. de Hullu Izz. 38; 3. Mar. Geluk, 33; 4. Abr. de Hullu Az., 32; 5. P. Hoste, 31; 6. P. Verhage, 30; 7. M. Versprille, 7 plus pollepel. 3e Pinksterdag: Gehuwde personen, 26 ronden. 1. F. Klaaijssen, 31 ringen; 2. Z. D'Honi, 22; 3. J. Fremauw, 21; 4. D. LuteijnVerstrate, 21; 5 André de Muijter, 21; 6. Joz. v. Hoeve, 19; 7. P Bouwens, 17; 8. J. Boeije, 17; 9. Abr. Adriaan- sen, 16; 10. >Ant. Herweijer, 15 plus pollepel. F. Klaaijssen werd thans defi nitief bekerwinnaar (koning in 1946, '48 en '49). Vermeldenswaard is voorts, dat P. Riemens, thans 3 jaar achter een koning is, hetgeen eet zeer zeldzame gebeurtenis is in de ringrijderijsport; vorig jaar is de wisselbeker definitief in zijn bezit. OOSTBURG Aanrijding Woensdagavond stond de auto van Dr. Buskop geparkeerd langs de Rijksweg OostburgSchoon- dijke, ter hoogte van de boerderij van de heer L©enhouts. De heer Begheijn uit IJzendijke, die met zijn auto uit Oosturg kwam, reed pardoes od de geparkeerde auto, welke van achteren werd inge deukt. De auto van de heer Begheijn, werd van voren inge deukt en de radiateur vernield. De politie begaf zich naar Schoondijke om proces-verbaal te kunnen pomaken SLUISKIL- Opening Kleuterschool. Donderdagochtend 9 uur kwa men 41 kleuters parmantig aan gestapt met de resp. moeders om de eerste dag onderricht te ont vangen in de nieuwe 2e kleuter school in de Openbare School kolonel op zjjn eigen houtje te ar resteren, varen; hij plaatste zijn fiets achter in de auto, ging ach ter het stuur zitten en zette koers naar het bureau. Zoals hij het aan de inspecteur uitlegde, was het alleen een kwes tie om de ogen te gebruiken, die God je gegeven had, meer niet. De inspecteur stemde dat toe, maar meende, dat sergeant Wood een te veelvuldig gebruik maakte van de mond, die God hem gege ven had. Een opmerking, die het vertrouwen van Wood in 's men sen humaniteit jegens zijn mede mensen verpletterde, Luisterend naar het telefoongesprek van de inspecteur met de Central Branch overpeinsde hij bitter, dat de Yard al de zaakjes kreeg, waar wat eer aan te behalen was, en dat dit bij zonder geval, als het rechtvaardig toeging, eigenlijk door de Graaf- schapspolitie behandeld1 moest worden. Dat zou tenminste een „verdienstelijk man" ook eens eèn kans geven! Diezelfde opmerking maakte hij een uur later tot inspecteur Kea ting, toen deze kwam aanzetten met superintendant Kaye en twee xcmeuzeii Wij hebben voor Dames, Heren en Kinderen- U heeft al een leuk witleer DAMESSCHOENTJE voor 8,95. Tevens je adres voor sterke SANDALEN. Ziet étalages. LANGE KERKSTR. 14, Tel. 2636, TERNEUZEN HANDSCHOENEN, glacé en gehaakte CEINTURES, KRAAGJES, enz- enz- m li f WOL- EN KOUSENHUIS 1 Tdef. 2546, TERNEUZEN Bl3M8.r4aMHi iBI ji Mii||ilil!,i 11 'l'Wf l'i|IW>IIIBBWBWWWBW9WW5BWBSB>#i.lIB Spoorstraat. Een half uurtje la ter gingen de moeders naar huis en net duurde niet lang of de eerste versjes werden gezongen en de grote zandbak werd be stormd. Voorlopig waren 41 kleintjes opgeroepen, met een minimum-leeftijd van 3 jaar 8 mnd., terwijl tijdelijk 16 moes ten worden afgewezen, die onder de 3 jaar waren. Van de 41 zul len in September 9 overgaan naar de lagere school, zodat dan weer gelegenheid bestaat meer dere kleuters er bij te nemen. Rond 3 uur arriveerde de wnd. burgemeester, de heer De Vos, met de wethouder, de heer Den Hamer. Met het bestuur en het hoofd der school waren ook aan wezig de raadsleden, de heren Colsen en De Waal. Voorzitter Doeselaar opende de vergadering met het toeroe pen van een hartelijk welkom aan de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en de ver dere aanwezigen. Dank zegde hij aan heren Burgemeester, Wet houders en Raadsleden van Ter- neuzen voor de beschikbaarstel ling van een lokaal en voor de verleende subsidie. Dank verder aan de heer Platteeuw voor diens deskundige adviezen. Hij sprak de hoop uit, dat ook deze tweede kleuterschool, die neu traal is, samen met de reeds be staande Katholieke die overbe volkt is, mede mag werken aan de eerste vorming van de Sluis- kilse jeugd. Spr. gaf het woord aan het Hoofd der School, waar na hij de waarn. Burgemeester wilde verzoeken de school voor geopend te verklaren en geza menlijk de eerste presentielijst der kleuters te willen tekenen, die in de annalen der inrichting zal worden bewaard. Tot slot deed spreker voorlezing van een ingekomen schrijven van Drs. Van Moorsel, die door een drin gende vergadering was verhin derd aanwezig te zijn en ver klaarde zich zeer te verheugen over het heuglijke feit van he den. Hij verklaarde verder, dat in de behoefte van kleuterscho len ter plaatse volledig en defi nitief is voorzien. De heer Platteeuw zei, dat dit niet het eerste plan is geweest om een dergelijke inrichting te openen. Reeds 18 jaar geleden was hiervan sprake, doch het plan moest worden verworpen bij gebrek aan ruimte. Hij ver- heügde zich erover, dat de zaak thans haar beslag had gekre gen en complimenteerde het be stuur. Vervolgens was het woord aan de heer De Vos, die het initia tief prees van de bevolking om de opening van deze kleuter school te verwezenlijken. Het kleuteronderwijs is nog niet wet telijk geregeld en het is daarom zo toe te juichen, dat de bevol king de handen ineen slaat om tot het gewenste doel te komen. Het komt wel eens voor, dat iets, wat met zoveel enthousiasme wordt ondernomen, later gaat afzakken, doch bij de bekende voortvarendheid van Sluiskil zal zoiets hier niet plaats hebben. Gaarne voldeed hij aan het ver zoek de school voor geopend te verklaren. Hierna werd een bezoek ge bracht aan het frisse ruime schoollokaal, waarin de kleuters zijn ondergebracht. Hier gingen 41 knuistjes omhoog om het ge zelschap te begroeten. Op het bord prijkte de met vakkundig heid getekende spreuk: „Door Sluiskil's gulle en der vroede vad'ren vlotte hand kwam deez' klas tot stand". Wij kregen gelegenheid de in ventaris van de nieuwe school te bezichtigen en merkten op de nodige vilten priklappen, aardi ge blokken- en mozaiekdoosjes, gekleurde plakkertjes, terwijl in een aparte kast alle gereed schappen lagen die de kleintjes van huis hadden meegebracht, zoals emmertjes, schopjes, enz. Na bezichtiging van de speel plaats en het maken van de no dige kiekjes werd boven thee ge serveerd. Hierna sprak de heer Colsen nog enige woorden. Uit mannen van de Sq\uad. Keating deed, alsof liij die opmerking niet hoorde, naar zag, dat er nog twee auto's van de Squad stilhielden en nam toen Kaye mee voor een wandelingetje over de Markt. En zo kwam het, dat de sche mering- Keating en Kaye op het Marktplein vond staan voor de deur van het liotcl „Het Witte Hert", mijmerend over de culde- rac, waarin het nieuwe spoor van de kolonel begonnen was. Behalve het vinden van de vrachtauto hadden ze geen succes gehad, maar succes was volgens beider al lang gevestigde overtui ging een betrekkelijk begrip. Op Keating hadden hun hard nekkige tegenspoeden een onge wone uitwerking. Zo ongewoon, dat hii bepaald opgeruimd werd: dat hii zelfs het verlangen voelde opkomen om te zingen En hij zong. ,,Af die Fliigeln des Gesanges". bulkte hij. En meteen dreef een fikse slag zijn bolhoed over zijn ogen. „Je kunt misschien een tenor zijn", zei superintendant Kaye vriendelijk, „een zoet-melodieuse i vt35 ct per pak. Netto 100 gr. (Ingez. Med.) het feit, dat hier een veertigtal jaren geleden de eerste Katho lieke bewaarschool werd ge opend met 25 leerlingen en dat deze tweede school thans begint met 41 kleintjes, concludeerde spreker, dat Sluiskil toch gewel dig was vooruitgegaan. Harte lijke woorden richtte hij tot de onderwijzeres, Mej. De Ruiter, die zich toch mag beschouwen als tweede moeder van al deze kleuters. Hij wenste haar alle kracht en voldoening in dit zo mooie werk. De heer Platteeuw dankte ten slotte nog de dames voor de keu rige verzorging van de thee. Het was ons een genoegen met eigen ogen kennis te maken met deze inderdaad frisse en goed- ingerichte school. De kleintjes kunnen in een rustige omgeving zonder gevaar voor het snelver keer, onder leiding van een be voegde leerkracht de eerste voorbereiding krijgen voor het lager onderwijs. Het blijft een feit, dat de leerkrachten in de eerste klassen onmiddellijk die pupillen kunnen aanwijzen, die bewaarschoolonderwijs hebben genoten. Aan het bestuur onze gelukwens met het bereikte re sultaat. Men verwacht dat bij een pro ces tegen vijf Polen wegens col laboratie, dat tg Krakow is be gonnen, licht gebracht wordt in het mysterie van de massamoord op Poolse officieren bij Katyn. De openbare aanklager zegt, dat een der beschuldigden in 1941 deel heeft genomen aan een dqor de Duitsers georganiseerde tocht naar het massagraf. De gedaag den, vier mannen en een vrouw, worden er van beschuldigd gecol laboreerd te hebben door bij de door de Duitsers gecontroleerde pers te werken. De Duitse radio maakte in April 19413 gewag van de ontdek king van het imassagraf en be schuldigde hierbij de Sowjet-Unie ervan de massamoord te hebben gepleegd. Enige dagen later ver brak de Sowjej-regering de diplo matieke betrekkingen met de Poolse regering te Londen op grond van de beschuldiging, dat Polen „deze Duitse lastercam pagne steunde". Volgens de Sowjet-Unie waren de Poolse officieren door de iDuitsers zelf om het leven gebracht. Graminos-gebergte in han den der ffuerillastrijders Volgens de „Vrije Griekse Ra dio" is het Grammos-gebergte thans geheel 'in handen der guerillastrijders, aldus meldt het Joego-Slavische nieuwsbureau Tanjoeg. Het Grammos-gebergte in Noord-West Griekenland, dicht ibij de Albanese grens, is het to neel geweest van hevige gevech ten in de burgeroorlog. Volgens een Grieks legercom muniqué hebben de regerings troepen zich teruggetrokken van drie hoogten in het Grammos- gebergte. Militaire deskundigen te Athe ne beschouwen deze terugtrek king als een gevolg van het feit, dat verleden week Patoma ver loren ging. tenor, of anders een rijk-resonne- rende bariton, maar in elk geval geen diepe bas.". Keating keek zijn meerderé zuur aan. ,„Wou je dan, dat ik „In a Per sian Market" zong?" En na zijn hoed terecht gebracht te hebben, hervatte hij zijn solo Als bewijs voor de omvang van zijn stem zette hij een octaaf hoger in en overschreeuwde de weinige oppo sitie, die op deze tijd van de avond verwacht kon worden. Juist aan dat gedeelte van 't lied gekomen, „waar de Ganges sroomt"' hield hij plotseling op en keerde zich met een onvriendelijke blik naar Kaye. „Reigate", zei hij, „is een aar dige plaats, een gemoedelijke plaats, een vriendelijke plaats, maar dat buiten beschouwing ge laten, zie ik er niet veel in. Denk jij nou eigenlijk, dat de kolonel hier dadelijk zal komen aandazen om je te smeken hem de armband jes aan te deen?" (Wordt vervolgd.) N.V. Fa P. J. v. d. SANDE TERNEUZEN in verpakkingen vanaf 90 ets. ƒ1,-, 2,50 en 2,75- Plus statiegeld- TONICUM NOURY in flac. 1,54 en 2,30- ORGATONICUM met leverextract in flacons 2,07- AGRé TONICUM met lever en staal in flacons a 2,30- DROGISTERIJ APOTHEKER-ASS. Axelsestraat 3 - Telef. 2237 Terneuzen- Verloren, vanaf Driewegen langs Hogendijk naar Spui: een Werkjas. Tegen belo ning terug te bezorgen. P. BAKKER, Spui N 120- Verloren: een Achterbord van vrachtauto, op de weg Axel naar Terneuzen. Terug te bezorgen bij A. ME- GHIELSEN, Veerstr. A 49, Zaamslag, Tel. 56. Te koop: 'n Sparta Motor rijwiel, J-L-O- 125 c c-, voet schakeling, in prima staat. Benevens motorkleding: le deren jas, lange gummilaar zen enz. Adres: Sassing Q 14 Axel-

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2