Mooie i i i i t i t t 4 J y A. VAN DEN BRUELE Rijkslandbouwwinterschool GO! JANSENIUS-LYCEUM „De Ruyterschool' 1 I Van Gelder Papierfabrieken tot hoge boeten veroordeeld De economische Wereldsituatie Zomerschoenen RA0I0B0DE De Minister antwoordt Uit de Provincie KERKNIEUWS JAN RIEMENS Kleine Advertentiën f De Stroper Uil^Jc VcHtsweflcgemDecrJigingi Ottawa Vulpenhouders en -Potloden IS. ADRIAANSENS Onze specialiteiten voor de Pinksterdagen! ƒ3, ƒ0 Fa O. F. van der Heijden 4 f y 9 9 f y De staking in Engeland W. DINGEMANSE luist op tijd als U nu Uw nieuwe mantel of japon uitzoekt. U kunt dan met Pinksteren naar de laatste mode gekleed gaan- De plissée- of klokrok die U wil bezitten en waar U veel genoegen aan zult beleven, die rok kunt U zich nu aanschaffen- Voorradig in de mooist denkbare wollen stoffen- Als U met Pinksteren uitgaat: Doe dan Uw plastic jas in Uw tas- Op het meest ongelegen moment kan er eens een buitje vallen- Ti in De gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen wederom opengesteld tot Zaterdag 18 Juni a-s- De leerlingen moeten in het jaar, waarin zij tot t school worden toegelaten, tenminste de 16-jarige leefti bereiken- Aangifte kan zowel schriftelijk als mondelii geschieden. On- en minvermogende leerlingen kunnen geheel gedeeltelijk van het betalen van schoolgeld worden vri gesteld. Inlichtingen worden gaarne verstrekt; mondeling kui nen deze verkregen worden iedere werkdag aan c school, Ravelijn de Groene Jager 8- De wnd- Directeur, J. EVERSDIJK. Gymnasium, H- B- S-, Handelsschool HULST. AANMELDING VAN LEERLINGEN. Het toelatingsexamen voor de eerste klasse heeft pla 20, 21 en 25 Juni, Inschrijving van leerlingen tot en met 15 Juni, door mt delinge of schriftelijke aanmelding bij de Rector, Tivt weg 4143, Hulst. VLISSINGEN. School voor Middelbaar Zeevaartkundig- en Middelba Technisch Onderwijs. Tot 1 Juli a-s. inschrijving van leerlingen voor: 1- Stuurmansleerling. A) Getuigschrift B.S. Toei tingseisen: Mulo-B, 3-j. H-B-S- enz.; B) Getuigschr A-S. Toelatingseisen: Mulo-A, 2-j. H-B-S- enz- 2. Leerling Scheepswerktuigkundige. Getuigschrift B-! (Assistent Machinist). Toelatingseisen: Mulo-B of 3 H-B-S- of diploma Ambachtsschool plus toelating examen- Opleiding voor rekening van een Schee vaartmaatschappij is mogelijk. 3. Radio-telegrafist. Certificaat 2e en le klasse- To latingseisen: Mulo-B, 3-j- H-B-S- enz- 4- M-T-S. Werktuigbouwkunde. Toelatingseisen: Mu B. 3-jarige H-B-S- of diploma A-B-S- plus toelating examen- Bij voldoende deelname kunnen leerlinge in het bezit van einddiploma H-B-S--B of Gymn sium-B voorwaardelijk geplaatst worden in de klasse- Een ueperkt aantal leerlingen kan gehuisvest worden het Internaat voor de ,,De Ruyterschool'', Aan leerlingen van de Ambachtsschool, die in 1950 to latingsexamen voor M-T-S- of voor de opleiding Scheep werktuigkundige (Assistent Machinist) willen aflegge wordt verzocht nu reeds inlichtingen in te winnen. Met September beginnen weder cursussen voor: le- Stuurman (le, 2e en 3e stuurman-) 2e- Een voorbereidende cursus voor bevarenen- 3e- Stuurman kleine handelsvaart- 4e Scheepswerktuigkundige (Diploma A B en C)- 5e- Motordrijver. 6e- Voorlopig diploma voor Scheepswerktuigkundij (met voldoende werktijd, één-jarige cursus)- Inlichtingen en prospecti bij de Directeur, Badhuisstr. 6 Tli—inn i ii Ongeëvenaard in kwaliteit en afwerking Ziet onze étalage- bl. Real Turtle soup j bi- Heinz soup b- Heldere Champignonsoep bl- Beans in Rich tomatensaus bl- Spaghetti in meat sauce Heinz Sandwich spread 0,90 flesje Franse Mosterd bl- Franse truffee 1,70 bl- Creme de faie Gras flesje Heinz Salat-Cream flesje Capertjes Olijven Eng. Piccalilly 1,90 - 40 - ,80 - 3,90 0,76 2,25 0,95 0.60 1,50 0,85 6,— 1,60 1,40 1,65 2,25 2,— Diverse soorten ENG- KOEKJES met speciale vulling per ons 58 - 67 - 70 et- LEVENSMIDDELENBEDRIJF NOORDSTRAAT 46 TERNEUZEN 1 -„•♦V ÊËRSTE KAMEü. De Eerste Kamer heeft na een uiteenzetting van Minister Mr. D U. Stikker de begroting van Buitenlandse Zaken zonder hoof delijke stemming goedgekeurd, waarbij de communistische frac tie liet aantekenen, dat zij wenst te worden geacht te hebben te gengestemd. Minister Stikker onthield zich bij de beantwoording van de be schouwingen der Kamerleden op 1 Juni in verband met de daar over handelende ingediende wets ontwerpen van breedvoerige be spreking van het Atlantische pact en van de raad van Europa. Zijn hoop is gevestigd op een spoedige behandeling van het wetsontwerp inzake de raad van Europa in de Tweede Kamer, zo dat de Eerste Kamer ruimschoots gelegenheid tot beraad zal heb ben en dit ontwerp einde Juli zou kunnen worden geratificeerd. Dan alleen zal het mogelijk zijn een Nederlandse delegatie naar Straatsburg te zenden. De afge vaardigden zullen in overleg tus sen Regering en Staten Generaal worden benoemd. Ter opheldering van misverstand zeide Minister Stikker, dat de raad van Ministers geen veto recht kent doch dat doorgaans een tweederde meerderheid voor besluiten vereist is. Alleen bij zeer principiële zaken wordt eenstem migheid /ereist. Met de benoeming van een staatssecretaris voor buitenland se zaken wil minister Stikker wachten totdat de Indonesische kwestie is afgewikkeld, omdat dan pas ibekeken kan worden of zo'n flunctjonaris werkelijk noodza kelijk zal zijn. Opneming van In donesiërs, iSurinamers en bewo ners van de Nederlandse Antillen in de buitenlandse dienst wordt door hem en zijn departement zo veel mogelijk bevorderd. Spr. is een warm voorstander van een zo groot mogelijk Nederlands dienstbetoon aan Indonesië bij een te vormen buitenlandse dienst al daar. Politiek en economische pro blemen werken op elkaaar in, al dus spr. daraom is een dergelijke samenwerking nodig. Het was spr. opgevallen dat doorgaans aan dit punt weinig aandacht wordt besteed. Hiji stelde de theore tische vragen welke uitwerking een monetair blok van hét Brits Imperium en opname van West- Europa in een dollar.blok of een Frans-Italiaans economische unie ot> de Benelux zou kunnen he,ta liën Zijn inziens wordt ook het vraagstuk van Duitsland, indien hier geen eenheid komt, te weinig bekeken. Welke repercussies zouden slechte omstandigheden in Oost-Duitsland op West-Ouits- land kunnen hebben. Hij vroeg voorts aandacht voor het pro bleem wat gedaan moet worden voordat de Marshall-huljp in 1952 ophoudt. Zijns inziens is een tij dige vrijlating van de Europese handel misschien een oplossing. De kwestie verdient de meest di recte aandacht, waarbij gedacht moet worden aan de vrijheid van de mens, die wij als onontbeer lijk beschouwen Minister Stikker, die -bij een der vroegste ontmoetingen door minister Bevin vanwege de mobi liteit van beide heren gis „piy fellow-sufferer" (mijn mede slachtoffer) werd begroet, zag er geen bezwaar in, dat zijn ambt genoot van Overzeese Gebiedsde len het buitenlandse beleid inzake Indonesië in de Volksvertegen woordiging verdededigde. Op dit punt wordt bijAi dagelijks over- ïe-r gepleegd. Iedere minister behoudifc zijn verantwoordelijkheid, doch de regering maakt uit wel ke minister de verdediging op zich zal nemen. De Verenigde Naties als een „Volkenbond met tanden" is nog een illusie gebleven;, die het nog niet verder heeft gebracht. Spreker is het hartelijk eens met Prof. Beaufort, die meent, dat het „recht van, de macht' plaats moet maken voor de „macht in dienst van het recht". In deze fase van ontwikkeling meent minister Stiikker dat men voorzichtig zal moeen zijn, zich al te zeer te binden aan internatio nale rechtsvorming al moet men daarnaar blijven streven. Ten aanzien van een opmerking van Jhr. Van der Goes van Na- ters, tijdens een socialistisch con gres in België over de Belgische Koningskwestie, zeide Minister Stikker zich geheel te scharen achter de beoordeling van minis ter Spaak. Deze was tijdens die omerking niet op het congres aanwezig. Over het probleem van de na tionale samenwerking tussen Re gering en Parlement zeide de Mi nister onder meer, dat bij de te genwoordige ontwikkeling van de internationale rechtsvorming zich verschillende nieuwe aspecten op dit punt voordoen. Spr. is het met de heer Spaak eens, dat „de volkeren moeten weten, welke spijzen zij door de diplomaten voorgeschoteld krij gen, maar dat de samenstelling van de saus hen minder aangaat. Men leidt in een restaurant zijn gasten niet naar de keuken". De Minister zegde een zo nauw mo gelijk contact met het Parlement toe en suggereerde het vormen van een klein college van overleg voor Buitenlandse Zaken uit de Eerste Kamer. Na dupliek van Mr. Dr. G. J- van Heuven Goedhart, waarin deze nogmaals aandrong op ver betering van de salarissen voor Buitenlandse Zaken en bet be noemen van een Staatssecretaris zonder het einde van de Indonesi sche kwestie af te wachten, werd de beraadslaging gesloten. De Eerste Kamer zal volgende week niet bijeenkomen,. Op vragen van het Tweede Ka merlid de heer Van der Feltz (C. H.) betreffende de beschik baarstelling van een extra bouw volume voor de wederopbouw in enige gemeenten van vernielde zakenpanelen heeft de Minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting 'tvolgende geantwoord: De burgemeester van Nijme gen heeft de Minister in de ge legenheid gesteld kennis te ne men van het verslag der raads vergadering, waarin de weder opbouw van de binnenstad werd besproken. Uit dit verslag bnjkt niet, dat de burgemeester een mededeling heeft gedaan dat het Ministerie van Wederopbouw plannen voorbereidt om 'n groot contingent bouwvolume beschik baar te stellen voor de wederop bouw van de winkels in de ver nielde binnenstad. Wel heeft hij het vertrouwen uitgesproken, dat Nijmegen een zeer groot per centage toegewezen zal krijgen voor de binnenstad. Hoewel ge tracht zal worden voor de her bouw van winkel- en zaken- panden in de door de oorlog ge teisterde kernen van verschil lende gemeenten 'n extra bouw volume beschikbaar te stellen en de Minister zich in die zin bij verschillende gelegenheden heeft uitgelaten, zijn de persbe richten over hetgeen Nijmegen tnag verwachten op zijn minst voorbarig en wekken deze te ho ge verwachtingen. Indien het de Minister zou gelukken voren bedoeld extra-bouwvolume be schikbaar te stellen, is het zeker niet zijn bedoeling daarmede uitsluitend Nijmegen te helpen, doch zal hij dit naar redelijkheid verdelen over de gemeenten, die in soortgelijke omstandigheden verkeren. DOOR PETER BARON. (Geautoriseerde vertaling van H. H. J- Maas..) Politieke spanningen bleven in zo sterke mate de toestand be heersen, dat zij een tegenwerken de factor vormden voor de econo mische herstelplannen, aldus ver klaarde David Morse, de direc teur-generaal van het Interna tionaal Arbeidsbureau (I.L.O.) in zijn jaarrapport, dat hij gisteren bij de opening van de 32ste zitting dezer organisatie heeft uitge bracht. Zolang de huidige intenationale spanning blijft bestaan, moet de economische politiek onvermijde lijk ondergeschikt gemaakt wor den aan en bepaald worden door de strategische behoeften, zo zeide hij Het herstelproces zal hiervan in'meerdere of mindere mate be lemmering blijven ondervinden en de levensstandaard zal minder snel stijgen dan anders mogelijk zou zijn. De toenemende wereldbevolking, die in 1947 9,4 groter was dan vóór de oorlog, en de gedaalde voedselproductie, die thans 96 van het vóóroorlogse gemiddelde bedraagt, betekenen, dat er voor de wereldbevolking gemiddeld slechts 83 beschikbaar is van hetgeen zij vóór de oorlog aan voedsel ontving. Ofschoon er in verscheidene landen tekenen zijn waar te ne men van een naderende economi sche achteruitgang, waren pro ductie en werkgelegenheid het vo rige jaar alleen ongunstig in de vroegere as-landen en in de .ge bieden, waar de vijandelijkheden voortduurden. Het economische herstel maak te zo goed als geen voortgang in China, Indonesië. Griekenland en Palestina Italië, dat in het be gin van de na-oorlogse periode een opmerkelijk herstel te zien had gegeven, ziet zich thans ge steld voor een werkloosheid op grote schaal, die schommelt om het cijfer van 2 millioen. Na gewaarschuwd te hebben teen inflatoire tendenzen, die bij zonder sterk zijn in de landen, welke ernstige schade van de oor log hebben ondervonden, en er op gewezen te hebben, dat een aan tal landen, met inbegrip van Frankrijk en Engeland, naar de mening van vele deskundigen hun kapitaalinvesteringsprogram- mia's moeten beperken, merkte de directeur-generaal van het I.L.O. in zijn rapport op, dat vele Euro pese landen te kampen hebben met een tekort aan arbeidskrach ten, dat de inschakeling op grote schaal van vrouwen in het pro ductieproces tot gevolg heeft ge had, in het bijzonder in Frankijk en in de landen van Oost-Európa. De grote aantallen verplaatste personen hebben in verschillende landen de werkloosheid doen toe nemen en ernstige problemen opgeleverd voor de tewerkstelling. AXEL. „Wat een Zonnige Morgen" Dank zij de directie van het „Centrum", beleefden wij Dins dagavond een hernieuwde kennis making met de cabaret-artisten van het Rotterdamse Theater bureau Gé-Gé. Deze avond is waarlijk een succes geworden voor het optre dend ensemble, zowel als voor de directie van het „Centrum", die zijn gebouw voor ruim 90 procent bezet zag. Het programma bestond uit op treden' van de Cornolita's (accor deonisten) en het Zamba-quintet Charles Black Jokkes met aller modernste muziek, die bü de he dendaagse jeugdige generatie vooral zeer populair is. De beide show-tapdancers ,,Nol- dy" en „Jadk" maakten ook dit- 22) (Nadruk verboden) Hij baande zich er 'n weg tussen door en stond na een paar secon den in een telefooncel maatrege len te treffen met betrekking tot een ambulance, de politiedokter der divisie en zijn rapport.. Dit laatste bevatte het nummer van de auto, waarmee de kolonel ge vlucht was. Het zou ongetwijfeld waardevol spoor geweest zijn, als de kolonel in een stille straat de nummerplaat met wat siijk niet onleesbaar had gemaakt, waarna hij voldaan met deze voor zorg zonder vrees voor ontdek king weer achter het stuur was gaan zitten om de wagen aan te zetten. Het karweitje had echter veel meer krachtsinspanning gevergd dan de kolonel verwacht had. Plotseling merkte hij, dat de wond in zijn zij hevig bloedde. Met één hand aan het wiel haalde hij zijn zakdoek te voorschijn, vouwde die op t<>t een kussentje en legde dat op de wonde. Toen, met de rech terhand tegen zijn zijde geklemd, wijdde hij alle aandacht aan het besturen van de auto. Hij had een dag vóór zich, die zijn afnemende krachten op een zware proef be loofde te stellen. In Reigate aan gekomen ontveinsde hij zich niet dat het een wonder zou zijn, als hij zijn huis bereikte, voordat hij bezweken was. Maar zelf zulke wonderen ge beuren Hij liet de wagen achter bij het begin van de overtimneldc toegangsweg tot de stad. En toen liep hij, weliswaar wat onvast, naar hét postkantoor. Gelukkig was op dat vroege middaguur de tunnel verlaten en er waren geen getuigen bij, dat hii dé wa gen in de steek liet. Maar in de stad moest hii voorzichtig zijn. Waarschijnlijk vermoedde nie mand, wat het hem kostte ge woon en flink te lopen. Zelfs de De Tuchtrechter voor de prijzen te Amsterdam, Mr. J. A. Bletz, heeft de Koninklijke papierfabrie ken Van Gelder en Zn. te Velsen wegens overtreding van prijsvoor- schriften veroordeeld tot het be talen van een boete van 850.000. De behandeling van deze zaak, waarvan het vooronderzoek bijna één jaar heeft geduurd, vond plaats in de maand Mei. De be trokken N.V. was ten laste ge legd: de overtreding in 1946 en 1947 van een tweetal voorschrif ten, betrekking hebbende op de fabrikatie en groothandel in pa pier. De tuchtrechter wijdde een viertal zittingen aan deze feiten, die van uiterst ingewikkelde aard bleken, zowel technisch als juri disch. De verdachten meenden een juiste prijspolitiek te hebben ge volgd, hetgeen door de raadslie- maal weer deel uit van het en semble. Het neusje van de zalm werd echter geleverd door de zojuist uit Indië gerepatnieërde humorist Octave van Aerschot, die over een veelzijdig repertoire beschik te, juist aanpassende aan de heer sende vrolijke Pinksterstemming. In enkele „sketches" vond hij een waardige partnerin in Lotte Barschat. De zaal heeft bijwijlen gegierd om de dolle situatie's die in enige huiselijke toneeltjes wer den ontrold. Toen bij het einde het ganse ensemble alsnog voor het voet licht werd geroepen, bleek uit de bijval uit de zaal dat het pro gramma in de smaaak was geval len Zodat op dit afscheid nog wel eens een weerzien zal volgen! Een knal-avond! Met een knal programma MIDDELBURG. Bouw Koelhuis. Er is Rijksgoed'keuring verleend voor de bouw van een koelhuis alhier ten behoeve van de Co0p. Veilingver. „Walcheren." Met de bouw van dit koelhuis hoopt men dezer dagen te beginnen. Het ligt in dé bedoeling de in stallatie nog in dit jaar in bedrijf be stellen. De kosten van het werk bedragen meer dan een ton. UZENDIJKE Concert Onder grote belangstelling gaf dc Harmonie ^.Geduld Overwint." van Uzendijke Zondagavond ter gelegenheid van de kermis een concert op de Markt. Schieting Tijdens de kermisdagen werden er prijsschietingen met de staan de wip, hoogte 33 m, gehouden, met de volgende uitslagen: Zaterdag 27 deelnemers. Hoogvogel, L. Ongenae, le zij- vcgel, H. Groosman, le kal. A. Dellaert, 2e kal., T. de Mey. Zondag 5 Juni, 36 deelnemers, le zjjvogel, Alb. Groosman, 2e zijvogel, E. Verstrenge, Water vliet, le kal,, A. Debaere, Water vliet. Maandag 6 Juni, 71 deelnemers. Hoogvogel, Cam. de Vrieze, Wa tervliet, le zijvogel, Cam. Deve- neyns, Watervliet, 2e zij,vogel, A Dellaert, IJzendijkee, le kal., G. iDeveneyns, Uzendijke, 2e kal., J. van Esbroek, Sluiskil. De prijswinnaars ach tier wier naam geen plaatsnaam staat ver meld wonen te Uzendijke. WATERLANDKERK.IE Jeugddienst A.s Zondag om half vier zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een Jeugddiengt gehouden worden. Ds. Wiebosch van Biervliet zal daar spreken over het onderwerp „Is lachen zonde?". BIERVLIET Mooie gift De kerkvoogdij der Ned. Herv gem. alhier mocht 500 ontvan gen voor de Kerk-restauratie. den, Mr. Zuidema uit Nijmegen en Mr. Van Haersolte uit Amster dam in uitvoerige pleidooien uit een werd gezet. Hiertegenover stelde het directoraat-generaal voor de prijzen de zienswijze, dat de N.V. zowel bij de fabrikatie als bij de groothandel welbewust te hoge prijzen had berekend. Dezer dagen wees de tuchtrech ter een uitvoerig vonnis en hier in vereniging hij zich voor zover het de groothandel betrof in hoofd zaak met de mening van de N.V. Van Gelder en sprak deze dus op verschillende onderdelen vrij. Wel achtte hij overtredingen aanwezig, voornamelijk betrekking hebbende op de fabrikatie. Mr Bletz legde een vijftal boeten op tot 'n bedrag van tezamen ongeveer 25.000 en veroordeelde de N.V. voorts tot het betalen van een bedrag van f805.000, zijnde het geschatte on rechtmatig genoten voordeel uit de begane overtredingen. Inmiddels is namens de N.V tegen dit vonnis hoger beroep aangetekend, zodat deze zaak ver moedelijk in het najaar voor de rechtbank te Amsterdam weder om zal diienen. Bij informatie 'S ons gebleken, dat dit vonnis geen invloed op de papierprijzen zal hebben daar deze allereerst als gevolg van de con currentie reeds enigszins gezakt zijn en bovendien sedert 1947 daarvoor nieuwe voorschriften in werking zijn getreden, die tweeër lei uitleg onmogelijk maken. juffrouw, die hem de postzegels verkocht, merkte niets aan hem, behalve dat hij erg bleek zag, en dat vergat ze dadelijk weer. Al leen zijn sterke wil hield hem op de been cn gaf hem de kracht om in een van de hokjes drie brieven te gaan staan schrijven. Hij maak te ze af zender er enige weekheid in te laten sluipen Toch moest hij even rusten, voordat hij tot het volgende punt van zijn program ma kon overgaan. Daarna haalde hij een stuk blauw papier Ut zijn zak, nam de pen weer op en dacht een ogen blik na. Toen begon hij te schrij ven, met eerf bevende hand. De letters waren echter leesbaar. De kolonel stond er een poosje naar te kijken. Het was zijn laatste schrift, vóórdat hij enig groot wa ter ging oversteken Langzaam maakte hii twee vou wen in het papier, scheurde dit toen langs die vouwlijnen in drie strookjes, cn sloot één strookje bij elke brief in een enveloppe in. Na de drie enveloppes dichtgeplakt te hebben, wiern hii ze in de bripven- Plotseling voelde hij, dat hij een 3000 Van de 8500 havenarbeiders te Liverpool die op het ogenblik in staking zijn hefaben besloten de staking minstens tot Donder dag voort tp zetten. Vertegen woordigers van. de CDE-bond der transportarbeiders zullen heden ochtend trachten de havenarbei ders er t)oe te bewegen het werk te hervatten. Het verkeer in de haven wordt hoe langer hoe meer gedesorganiseerd. NED. HERV. KERK. (Verbeterd bericht.) Bedankt voor Waterlandkerkje Ds. H. Vuurmans, Ind. predikant te Utrecht. BEGRAFENIS KARDINAAL SUHARD Achttien Aartsbisschoppen; veer tig Bisschoppen en vele andere kerk-dignitarissen uit geheel Frankrijk hebben deelgenomen aan de" begrafenis van Emanuël Kardinaal Suhard, de iRooms- Katholieke Aartsbisschop van Pa lijs, die tien dagen geleden op 75-jarige leefcjjd is overleden. Bij het vertrek van de stoet van he Aartsbisschoppelijk paleis werden gezangen uitgevoerd door de „izanigertjes van het houten kruis". De politiemannen, die de menigte langs de route van de be grafenisstoet naar de Notre- Dame in bedwang hielden, droegen purpen tressen oip de schouders. Tijdens het overbrengen van het stoffelijk overschot van het paleis nèar de Kathedraal luidden de kerkklokken. Achtier de baar werrlen de kardinaalshoed, de bis schopsmijter en het bisschops- kruis meeegedragen. Daarachter volgden, de Pauselijke Nuntius, Mgr. Ronalcli, de Kardinalen en dc geheim-kamerheren van het Vaticaan in zwarte gewaden. De voorgevel van de Notre- Dame was behangen met zwarte draperieën waarop de Kardinaals- emblemen waren geborduurd. De rouwdienst in ds Kathedraal werd geleid door Kardinaal Lienart, Aartsbisschop van Rijssel. De plechtigheid werd bijgewoond door leden van de Franse regering en van het corps diplomatique. beetje slingerde. Dat besef helder de zijn nevelig brein wat op. Hij dwong zich rechtop te staan en liep flink naar een telefooncel. Hij hield drie gesprekken met ver schillende wijken van Londen: korte gesprekken met dezelfde slotzin „En in God3 naam, kom vlug! De verschillende wijzen, waarop een en ander werd beantwoord, deden hem flauwtjes glimlachen. Maar hij gaf geen nadere verkla ring, en omdat hij nu alle maat regelen getroffen had wandelde hij langzaam het postkantoor uit. Het drong wel tot hem door, dat hij het Surreyse landschap waar schijnlijk voor de laatste keer zag, maar vreemd genoeg gaf hem dat alleen een gevoel van vrede. De wereld, die hij ging verlaten, had weinig voor hem gedaan En hoe wel hij zijn aandeel had genomen, liet de betaling een bittere smaak na. Buiten op de Londense weg wendde hij zich in de richting van Brighton en begon de laatste étappe van zijn tocht. Op hetzelfde ogenblik had ser geant Wood van de Surreyse poli tiemacht een avontuur, dat hem oponthoud bezorgde en op zijn be vordering uitliep. Het was sergeant Wood's ge woonte, naar zijn post te fietsen. Juist had hij de groen-uitgeslagen tunnel bereikt, die naar de Reiga- tese markt leidt, toen hg het onwelkome gesis hoorde, dat een leeglopende band aankondigde. Sergeant Wood stapte af en richt te enige woorden tot een gelukkig niet bestaand auditorium; daarin vervloekte hij hartgrondig de ste nige wegen, de Highwaycomittees, de banden en de fietsenmakers. Vervolgens herinnerde hij zich, dat hii zijn gereedschaopentas aan zijn zoon" had geleend, en mopper de op znn zoon. Dat gedaan heb bende keek hij rond om hulp te zoeken. Hfl vond hulp, althans dacht hulp te vinden in de vorm van een vrachtauto, die aan de andere kant van de weg stond. Hij zet te zijn fiets tegen de tunnelwand en staptje op de auto af om te trachten wat solution en een lap je te krijgen. (Wordt vervolgd.) *V»t fj\l 11 crneuzen Wij hebben voor Dames, Heren en Kinderen- U heeft al een leuk witleer DAMESSCHOENTJE voor 8,95. Tevens je adres voor sterke SANDALEN. Ziet étalages- HANDSCHOENEN, glacé en gehaakte CEINTURES, KRAAGJES, enz- enz- WOL- EN KOUSENHUIS Tdef. 2546, TERNEUZEN LANGE KERKSTR. 14, Tel. 2636, TERNEUZEN N-V. Fa P. J. V. d. SANDE TERNEUZEN in verpakkingen vanaf 90 ets, 1,-, 2,50 en 2,75- Plus statiegeld- TONICUM NOURY in flac. 1.54 en 2,30- ORGATONICUM met leverextract in flacons 2,07- AGRé TONICUM met lever en staal in flacons a ƒ2,30- DROGISTERIJ APOTHEKER-ASS. Axelsestraat 3 - Telef. 2237 Temeuzen- Verloren, vanaf Driewegen langs Hogendijk naar Spui: een Werkjas. Tegen belo ning terug te bezorgen- P. BAKKER, Spui N 120 Verloren: een Achterbord van vrachtauto, op de weg Axel naar Terneuzen. Terug te -bezorgen bij a'. ME- GHIELSEN, Veerstr. A 49. Zaamslag, Tel. 56. Te koop: 'n Sparta Motor rijwiel, J-L-O- 125 c-c-, voet schakeling, in prima staat. Benevens motorkleding: le deren jas, lange gummilaar zen enz. Adres: Sassing Q 14 Axel-

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2