t vrijgeven nafhankelijkheid van 'enaica geproclameerd Wat brengt de Radio? Bim en de Orde van Z. Z. Z. SPORTNIEUWS Advertentiën Terneuzens Reisbureau PAARDENFOKKERIJ Premiekeuringen voor Merries HULST. U»l Je Vol!*«verlcgcntvcorJitjincty Tweede Kamer #er Duitsland Eisler in Dresden Spoedige geheime zitting te Parijs? VERKEERSDRUKTE OP DE RIJKSWEGEN. Wetsontwerp goedgekeurddoorKoning De kieswet voor West Duitsland VRIJDAG 3 JUNI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Orgelspel; 9.00 Gram 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Piano; 11.15 Voordracht; 11.35 Accor deonorkest; 12.00 Orgelspel; 12.33 Sport en prognose; 12 45 Gram.; I.00 Nieuws; 1.15 Orkest; 1.50 Gram..; 2.00 Voor de vrouw; 3.00 Respr. en Voordracht; 3.20 Pla- tencabaret; 4.00 Vincentino; 4.30 Tussen twaalf en zestien; 500 Filmland; 5.20 Lezing; 6.00 Nws; 6.15 Zang en piano; 6.30 Voor de strijdkrachten; 7.00 Denk om de bocht; 7.15 Zang en piano; 7.30 Lezing; 7.50 Tien voor acht; 8.00 Nws: 8.05 Kwintet; 8.30 Lezing; 9.00 Gram.; 9.30 Orgelspel; 10.00 Ruiitenl. Weekoverz.; 10.15 Gram 10.40 Pinksterboodschap; 11.00 Nws; 11.15 Lezing; 11.30 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Ochtendbezoek bij onze jonge zieken; 9.35 Micro foon-competitie voor zieken; 10.05 Viool en piano; 10.30 Morgend.; II.00 Gram.; 11.30 Zangrecital; 12.00 Gram.; 1233 De vijf Zapa- ;ara's; 1.00 Nieuws; 1.15 Mando- linata; 1.45 Gram.; 2.00 Strijk kwartet; 2.40 Lezing; 3.00 Piano en orkest; 3.40 Lezing; 4,00 Luch tige klanken; 4.40 Voordracht; 5.00 Kamerkwartet; 5.40 Concert gebouw koperkwartet; 6.06 Pro- menade-ork.6.30 Lezing; 6.45 Zang; 7.00 Lezing; 7.30 Actueel geluid; 7 45 Lezing; 8.00 Nieuws; 8.15 Lezing; 8.30 Philharm. ork.; 1045 Avondoverdenking; 11.00 Nieuws; 11,15 Gram. KATWIJKERS ETEN GRATIS MAKREEL Dinsdag is een school makreel aan het strand te Katwijk aange spoeld. Deskundigen gaven als hun mening te kennen dat de school jacht heeft gemaakt op 'n klein risje de z.g. zeebliek dat in deze tijd van het jaar veel in zee voorkomt. Vooral de laatste da gen verblijft de zeebliek in mas sa's vlak ami de kust. De school makreel is daarbij in kalm water terecht gekomen, waaruit zij' zich niet meer los kon maken. De makreel is aangespoeld en de Kat- wjjkse bevolking heeft gratis vis gegeten. 2-)arige merries, geb. 1947. Kleine maat. 1. Caline, eig. Al. Borm, Koe wacht: 2. Lia van Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans, Kuitaart; 3. Roza, eig. L. Bruggeman, Graauw; 4. Claironne van het Rozenhof, eig. J. B. van Acker en C. Plasschaert, Absdale. Grote maat. 1. Miranca van Cathalijnhof, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 2. Resi van Molen hoek. eig. F. P. Brooijmans, Kui taart; 3. Lionza van Cambron, eig. Chr. de Wit, Stoppeldijk; 4. Lies van de Maria-Hoeve, eig. Gebr. Van Campen, Graauw; 5. Honda van Kruispolder, eig. J. P. Quaak, Kuitaart: 6. Reina van Melo, eig. E. Verstraaten, Graauw. 3-Jarige merries, geb. 1946. Kleine maat. 1. Carolina van den Melo, eig. C. SteyaertPlasschaert, Graauw; 2. Doca van het Water hof, eig. Th. de Koekvan den Bulck Kloosterzande; 3. Ma rianne van de Melo, eig. C. Steij- aertPlasschaert, Graauw; 4. Mariëtta van Alstein, eig. P. J. Boënne, Graauw; 5. Gloria van het Waterhof, eig. Th. de Kock- v. d. Bulck, Kloosterzande; 6. Ida, eig. Cyriel Cornelissens, Hontenisse; 7. Bea van Groot Kieldrechtpolder, eig. Wed. D. de Bruijne Gz., Nieuw-Namen; 8. Carola van het Waterhr,: n- Th. de Koek- v. d. Bulck, Kloos terzande; 9. Sonja van Oude Graauw, eig. Gebrs. Heijens, Graauw; 10. Grietje van Cam bron, eig. P. L. Mangnus, Vogel waarde; 11. Annie van Alstein, eig. H, J. de Waal, Graauw; 12. Gonda van de Prosperpolder, eig. Gebrs. Suij, Absdale. Grote maat. 1. Isabel, eig. A. J. Verdunnen, Hontenisse; 2. Martha van Al stein, eig. P. J. Boënne, Graauw; 3. Ria van Molenhoek, eig. F P Brooijmans, Kuitaart; 4. Béa v Zandberg, eig. P. S. d'Haens, Graauw; 5. Charma van Melo, eig. G. v. Regenmortel, Graauw; 6. Tilly van Veerwiik. eig. Alph Mangnus, Boschkapelle; 7. Car- rissima, eig. P. Th. de Koek, Kloosterzande; 8. Carla van Oude Graauw, eig. Gebrs. Heij ens. Graauw; 9. Erna van Cam bron, eig. P. L. Mangnus, Vogel waarde; 10. Anna van Catha lijnhof, eig. A. D. H. Verschue ren, Hengstdijk. 4-Jarige merries geb. 1945. Kleine maat. 1. Greta van de Louisa, eig. Gebrs. Kerckhaert, Nieuw-Na men; 2. Caline van Molenhoek, üe verklaringen van Dr. Van Hoyen en Moh. Rum d.d. 7 Mei oepaaide de Nederlandse Rege- mg een nieuwe beleidslijn, wel- Ke voor mij consequenties mee bracht, welke ik gemeend heb te moeten aanvaarden." „Een nieuwe phase in de op- het Indonesisch vraagstuk is thans ingeluid. Vele moeilijkheden zullen bij het be gaan van de nieuwe weg naar voren treden en teleurstellingen zullen niet achterwege blijven. Ik hoop nochtans van ganser harte, dat u als mijn opvolger er in moogt slagen op korte ter mijn tot oplossing te geraken van het probleem, hetwelk thans reeds zo jarenlang de we deropbouw van dit land in de weg staat, en moge het u gege ven zijn de vorming van de vrije en onafhankelijke Verenigde Staten van Indonesië op basis van vrijwillige samenwerking eig. F. P. Brooijmans, Kuitaart; 3. Frida van Stoppeldijk, eig. A. R. Vereecken, Vogelwaar de; 4. Sonja v. KI. Eiland, eig. P. F. Kant, St. Jansteen; 5. Ger- da van St. Andries, eig. Joh. Fr. Kips, Koewacht; 6. Frida van Graauw, eig. Jozef de Beijn, Clinge. Grote maat. 1. Irma van Clairon, Gebrs. Van Mol, Graauw; 2. Successe van Melo, eig. L. Bruggeman. Graauw; 3. Marga, eig. Chr. P. L. de Wit, Stoppeldijk; 4. Dori- da, eig. Gebr. Maerman, Graauw: 5. Anita van Molen hoek, eig. F. P. Brooijmans, Kuitaart. 5-10-Jar. merries, geb. 1944-'39 Kleine maat. 1. Bea van Clairon, eig. L. Bruggeman, Graauw; 2. Cecile ian Alstein, eig. H. J. de Waal. Graauw; 3. Bea van Molenhoek, ?ig. F. P. Brooijmans, Kuitaart: 4. Hermine van 't Hooghuis, eig. Gebr. Vael, Hontenisse; 5. Clara van de Melo, eig. C. Steijaert— Plasschaert. Graauw: 6. Irene van Cathalijnhof, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 7. Ma- zette van Hoqghuis, eig. Gebr. Vael, Hontenisse; 8. Belzamina van de Louisa, eig. Gebr. Kerck haert, Nieuw-Namen; 9. Marga van Molenhoek, eig. F. P. Brooij mans, Kuitaart; 10. Nelly, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 11. Blondine van Stoppeldijk, eig. A. en R. Ver eecken. Vogelwaarde; 12. Fina van Vogelfort, eig. Jac. de Fe li ter Jz., Hengstdijk; 13. Chenny van Molenhoek, eig. F. P. Brooij mans, Kuitaart; 14. Mirza van 't Hoogland, eig. B. de Bruijcker, Ossenisse; 15. Rena van Molen hoek, eig. F. P. Brooijmans, Kui taart; 16. Anettie van Clairon, eig. L. P. Bruggeman, Graauw. De kajuitsdeur ging open en de Zure sprong de trap met twee treden tegelijk af. Snel klom Bim van de vensterbank en volgde de Zuire op de hielen. Éénmaal keek dé Zure om. Dat was lelijk, maar Bim zag kans, zo snel te bukken, dat de ander over hem heen keek en schouderophalend zijn weg ver volgde. De piraat ging op een deur in de voorkajuit af. Bdim was nu zo vlak achter zijn slachtoffer dat iedere verkeerde beweging hem zou verraden. En dan zou de „Don Quichotte" voor goed zijn verspeeld en misschien zelfs wel het leven van alle Zoute Zee Zwervers. Grote maat. 1. Olga van de Melo, eig. C. SteijaertPlasschaert, Graauw; 2. Rosette, eig. Th. Morres, Stop peldijk; 3. Trixie van Vogelfort, eig. Jac. de Feijter Jz., Hengst dijk; 4. Marga van Melo, eig. L. Bruggeman, Graauw; 5. Astrid van 't Hoogland, eig. B. de Bruijcker, Ossenisse; 6. Maria van de Maria Hoeve, eig. Gebr. Van Campen, Graauw; 7. Dora van Dorpzieht, eig. E. Verstraa ten, Graauw; 8. Marquisette van Hooghuis, eig. Gebr. Vael, Hon tenisse; 9. Margaretha, eig. E. Verstraaten, Graauw; 10. Ellie van Clairon, eig. L. Bruggeman, Graauw; 11. Crivata, eig. E. Th. Serrarens, Vogelwaarde; 12. Cla ra van Melo, eig. P. J. J. van de Voorde, Walsoorden; 13. Gretha, eig. Gebr. Maerman, Graauw; 14. Lot, eig. P. Th. de Koek, Kloosterzande. In de gistermiddag gehouden vergadering der Tweede Kamer heeft de heer Goedhart (Arb.) verlof gevraagd tot de Regering- vragen te mogen richten omtrent de plannen, welke bij haar be staan ten aanzien van de repa triëring en de demobilisatie van troepen in Indonesië, de uitzen ding van aflossingscontingenten en omtrent het onderzoek naar de gedragingen der troepen in Indonesië. In een volgende vergadering zal over deze interpellatie-aan vraag worden beslist. Vervolgens kwam aan de or de de interpellatie van de heer Roosjen in verband met het verbreken van het overleg met de onderwijzers-salarissen. Aan het slot van zijn betoog stelde de heer Roosjen (A.-R.) de volgende vragen: 1. Heeft de Minister kennisge nomen van het communiqué van het bestuur der Alg. Ned. On derwijzers Federatie, waarin wordt medegedeeld; a. dat het voorstel door de A.N.O.F. op ver zoek van de Regering bij de Commissie-Wesselings ingediend en geheel ontworpen volgens de algemene richtlijnen, die bij de technische herziening van het Bezoldigingsbesluit Burg. Rijks ambtenaren zijn toegepast, door de Regering niet als reëel wordt beschouwd en door haar niet voor discussie vatbaar wordt ge acht; b. dat de Regering geen nut ziet in verder overleg met de organisaties en de herziening der salarissen zelf ter hand zal nemen zonder gebruik te ma ken van medewerking der orga nisaties? 2. Is de Minister bereid de Ka mer in te lichten over het ver loop der onderhandelingen in de Commissie-Wesselings met betrekking tot de herziening der onderwijzers-salarissen, gevoerd na zijn verklaring op 15 Decem ber 1948 in de Tweede Kamer, dat hij bereid was tot reëel over leg, waarbij de „partijen" zich over en weer openstellen voor eikaars argumenten? Wil de Mi nister met name mededelen om welke redenen het overleg met de betreffende organisaties dooi de Regering werd verbroken? 3. Is het de Minister bekend, dat de beëindiging van dit over leg grote teleurstelling en ont stemming heeft gewekt en is de Minister bereid te bevorderen, dat het verbroken contact her steld wordt? De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer Rutten, beantwoordde de eerste vraag bevestigend. Het voorstel der A.N.O.F. was z.i. niet reëel en daarom niet voor dis cussie vatbaar. Het was niet ontworpen volgens de genoem de richtlijnen. De achterstel- lingswaan der onderwijzers be rust z.i. op een misverstand. Als de wens tot redelijk overleg ken baar wordt gemaakt, zal de Re gering dit niet afwijzen, maar men zal goed doen zich te be zinnen op een aanvaardbaar punt van uitgang. De heer Roosjen (A.-R.) vroeg of niet te licht met het Georga niseerd Overleg is omgesprongen Het onbevredigende vond hij dat de organisaties op de mat zouden blijven staan. Het ver heugde hem, dat de Minister met afwijzend staat tegenover een heropening van het overleg, 'beslissen. Tenslotte diende hij een mede door C.-H-. en V.V.D.-leden on dertekende motie in, waarin de Kamer, gehoord de verklaring dat de Regering bereid is het overleg te hervatten en gehoord de overtuiging der Regering, dat de maatregelen, welke wijziging brengen in de financiële politie van de ambtenaren gelijktijdig en evenredig voor de onderwij zers behoren te gelden, de Re gering verzoekt ernaar te stre ef1. dat de regeling van deze gelijktijdigheid en evenredigheid bij de ontknikking der onder wijzers-salarissen tot uitdruk king wordt gebracht. De heer Peters (K.V.P.) be toogde, dat het zeer ernstig is te betwijfelen of het gepleegde overleg reëel is geweest, z.i. is rustige bezinning op het vraag stuk der onderwijzers-salarissen noodzakelijk. De Regering ma ke er geen prestige kwestie van. .Ook mevr. Fortanier—de Wit (V.V.D.) noemde het overleg niet reeel in de zin als door de Ka- nier bedoeld. De Regering geve niet toe aan de vrees, welke in bepaalde kringen bestaat, dat de onderwijzers, als ze delen in de ontknikking, in een te gun stige positie komen. De heer Van Sleen (Arb.) vond eveneens, dat er geen sprake van reeel overleg is geweest; het is afgebroken op het moment, dat het eigenlijk pas kon beginnen. De heer Tilanus (C. H.) zeide °aï de Regering moet beseffen, dat het salaris-vraagstuk voor de onderwijzers uiterst klem mend is. Er moet aantrekkings kracht van de salarissen uit gaan. Men moet weten waar aan men toe is op dit stuk, niet slechts de onderwijzers. 4 De Minister betoogde vervolgens nog, dat de Regering niet an ders kon handelen dan zij deed en dat zij niet van plan is een prestige-kwestie van het geval te maken. Het ligt niet in de be doeling het in 1947 verkregen herstel aan te tasten of de on- positie te plaatsen. De ongelijk heid van de salarissen van de onderwijzers en ambtenaren is niet ontstaan door een of andere maatregel, ze lag bij het begin punt, een dertig jaar geleden. Hij verklaarde verder, dat de Re gering onder reëel overleg iets anders verstaat dan het mede delen van het standpunt van de ene partij aan de andere, dat deze dan maar heeft te aan vaarden. De billijkheid verbiedt z.i. aan de onderwijzers-salaris sen een algemene ontknikking toe te dienen. De consequenties van de motie achtte hij onzeker, doch hij liet de beslissing aan de Kamer over. De motie-Roos jen is tenslotte z.h.s. aangenomen Na mededeling, dat de Kamer niet zal worden bijeengeroepen voor 23 Juni, sloot de Voorzit ter daarop de vergadering. Interpellatie-aanvraag van de heer Goedhart. Bijt de aanvang der vergadering van de Tweede Kamer heeft de heer Goedhart (Arb.) verlof ge vraagd tot de regering vragen te mogen richten omtrent de plan nen;, welke hij haar toestaan ten aanzien van de repatriëring en demobilisatie van troepen in In donesië, de uitzending van aflos singscontingenten en omtrent het onderzoek naar de gedragingen der troepen in Indonesië. De Kamer zal over deze aan vraag in een volgende vergadering WRAK VERONGELUKT VLIEG TUIG GEVONDEN Het wrak van 't Zweedse sport vliegtuigje dat Dinsdagavond hij Goeree-Overflakkee in zee stortte is gisteren door de sleep boot „Maas" van L. Smit en Co raar Maassluis gesleept, waar het aan wal is gebracht. De sleeepboot „Maas" is Dins dagavond uitgevaren en heeft Woensdagmorgen bij boei H K het vliegtuigje, dat zijn vleugels reeds kwijt was, drijvende aangetroffen. Gisteravond omstreeks 7 uur kwam het transport te Maas sluis aan waar het wrak in een opslagplaats van L. Smit en Co is geplaatst. Van de zijde van Smit en Co is nog vergeefs ge tracht, de toeide vliegers te be reiken. VACAN'TIETOESLAG IN HET BAKKERSBEDRIJF De samenwerkende organisa ties van werkgevers in het bak kersbedrijf, t.w.: de Nederlandse vereniging van werkgevers in het bakkersbedrijf, de Prot. Chr. ver eniging van werkgevers in het bakkersbedrijf, de Nederlandse vereniging van Coöperatieve werkgevers in het bakkersbedrijf, de Nederlandse bakkersbond, de bond van Chr. bakkerspatroons in Nederland en de Nederlandse R K. bakkerspatroonsbond hetofben naar aanleiding van de beschik king van het college van Rijksbe middelaars betreffende toeken ning van eventuële graiflcaties in het jaar 1949 in overleg met de bedrijfsunie voor het bakkersbe drijf besloten, om evenals in 1948 hunne leden te adviseren aan de werknemers in het bakkersbe drijf, die recht hebben op 12 dagen vacantie, bij) de vacantie een toe- slag te geven gelijk aan het loon over een week en aan werkne mers, die minder dan 12 dagen vacantie hebben een toeslag naar rato. ROND DE RONDE. (Slot.) strijd in z'n geheel te be- her- De scrijü in z'n schrijven zou ons slechts in halingen doen vervallen. We willen alleen memoreren wat we schreven in de beschou wing over de Ronde van Neder land, itl. dit: Wat zou een Bra bantsZeeuwse ploeg met Mid delkamp, Pellenaars, Braspenninx Francken, v. Est, v. Gelderen, Van de Zande, Hopstaken, Van As hebben kunnen presteren!! De Ronde van Nederland zou zeker een ander aanzien gehad hebben! Een Brabants-Zeeuwse victorie zou zeker niet tot de onmogelijk heden hebben behoord! Ieder ging na de wedstrijd vol daan naar huis. Sportief en organisatorisch was dit tweede Scheldecriterium een groot succes. We verwachten vol gend jaar grote „kleppers"! Hulde aan Het Bestuur, de wer kers, de Jury. Aan allen die tot dit succes meewerkten! Met vereende krachten kan Temeuzen heel wat presteren! Dus tot de volgende maal, DOORTRAPPER. ZWEMMEN. De Sasse zwemster mej. Raym. Vergauwen behaalde Zondag 2.9 Mei j.l. in het Astridhad te Ant werpen op de wedstrijden van Olympic Swimming Club de eer ste prijs op de 200 m schoolslag dames In een tijd van 3 min. 6 sec. Heden behaagde het de Here, tot onze diepe droefheid, na een lang durig lijden, tot Zich te nemen, onze innig ge liefde Zoon, Broeder, Bohuwdbroeder en Oom, MACHIEL DE FOOTER in de ouderdom van 39 jaar. Sluiskil CHR- DE POOTER P- DE POOTEF— HOFMAN E. DE POOTER Zaamslag: H- DE FEIJTER— DE POOTER F. DE FEIJTER en Kinderen Terneuzen: M. VAN DRONGELEN- DE POOTER C- VAN DRONGELEN en Kind Sluiskil C. DE POOTER A- DE POOTER Sluiskil, 1 Juni 1949. Stroodorp 3- Voóf de Vele blijken van belangstelling welke wij bij onze 60-jarige Echtvereni ging mochten ontvangen, betuigen wij, mede namens onze Kinderen onze harte lijke dank- A- v- d- MOLEN— VERLINDE. Temeuzen, Mei 1949. Emmalaan 1. Ondergetekende betuigt zijn hartelijke dank voor de vele blijken van belangstel ling ondervonden bij hunne 30-jarige Echtvereniging. L. VERSTRAATEN— DRABBE Hoek, Juni 1949- Mauri tsfort- Voor de vele en prachtige blijken van belangstelling ontvangen ter gelegenheid van ons 25-jarig Huwelijks feest, betuigen wij, mede namens onze Kinderen, on ze hartelijke dank. In het bijzonder aan het P-T-T-- personeel te Terneuzen en onze gezamenlijke buren- C- HAMELINK W- HAMELINK— MEEUSEN Terneuzen, 31 Mei 1949, Hondiusstraat 32- Voor de vele blijken van beangstelüng, ontvangen op mijn 70ste Verjaardag, betuig ik. mede namens mijn Man, mijn hartelijke dank- C. PLADDET— VAN HOORN Hoek, 2 Juni 1949. Goesschepolder E la- Voor onze winkel is bijven staan; een Damesfiets (met torpedonaaf, electr. licht en stoeltje- MeegenomenDamesfiets, (met handrem en stoeltje). Wie kan ons inlichtingen v( rstrekken- BORGHSTÏJN. Reis naar Dinant op Pink stermaandag- In bus II nog 1 plaats be- scnikbaar- Opgeven: Terneuzen, Tram straat 20 (Tel. 2017). srtentieprijs nm 10 ct.minimum advertentie 1,50- nding advertenties ,en namiddags 3 uur riek kl. advertenties ■gels 60 ct.; iedere 1 meer 12 ct. Ver- ling: Brieven onder mer Bureau van dit 15 cent meer. •er kwartaal. ZON- EN MAANSTANDEN. 1949 Zon Maan Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 3 4.25 20.52 11.07 1.18 4 4.24 20.53 12.33 1.43 5 4.23 20.54 13.59 165 6 4.22 20.55 15.25 2.07 7 4.22 20.58 16.54 2.20 8 4.21 20.56 18.25 2.35 9 4.21 20.57 19.56 2.55 10 4.20 20.58 21.21 3,22 11 4.20 20.59 22.31 4.02 VERKIEZINGEN. werden in Numans- nteraadsverkiezingen zoals overal elders de vijf mededingen de nodige circulaires meende meer te moe- i zo werd huis aan eer 1200 gezinnen) een loonzakje een ;ep bezorgd met een arop o.m. voorkwam U beloofd, maar de met de daad. Wast van alle „politieke" •mede U de laatste gebombardeerd, met :je zeep". Toen men r stembus trok had .rtrj aanplakbiljetten met als opschrift; Ier zeep maar met nnen van lijst 4". sche bezettingszone jk stromende gedeel- )onau gewaagd daar zijn voor inbeslag- n vaartuigen door de sche autoriteiten als ngen", waarin de t van Potsdam voor- t de met de Sowjet- rtegenwoordigers ge- irhandelingen hebben jkse afgevaardigden verzekering te krij- r geen Oostenrijkse •er in beslag zouden men. n schijnen niet van de onderhandelingen en; een hierover aan brief van de Oos- inister van het ver bleef onbeantwoord. /uciiius Clay, de voor- aerikaanse militaire in Duitsland, heeft menen, dat Duits- ouwtoneel zal blijven ijd zonder einde in de en". lit, toen aan hem en 1 Omar Bradley, de chef-staf, eredocto- c verleend door hun oorlogstijd, generaal lenhpwer, die thans 3 van de Columbia- ten niet uit het oog aldus generaal Clay, venselijk een overeen- n Ministers te Parijs strijd tussen pleihbe- ijanden van de demo- xirtduren". mening zou de Duitse or de rest van Buro- tel kunnen betekenen uurzame economische Gerhard Eisler is te Dresden aangekomen, aldus meldt de on der Sowjet-Russischc controle staande „Taegliche Rundschau". Hij werd verwelkomd door de Minister-President van. Saksen, Max Seydewith en de voorzitter van de socialistische eenheids partij, Wilhelm Pieck. Volgens Reuters diplomatieke correspondent is het mogelijk, dat de drie Westelijke Ministers bin nenkort zullen verzoeken om ee« vergadering, waarvan geen publi citeit en geen propaganda zal worden verbonden. Zij zouden op deze manier wil len onderzoeken of Wysjinski wenkelijk van mening is, dat de Ministers voor de problemen van deze zitting een oplossing zullen ldunnen vinden. Enige vordering schijnt onmo gelijk, tenzij de vier Ministers op een geheime vergadering een rea listische beperkte regeling be spreken, aldus menen waarne mers. Zij zijn van mening, dat Berlijn, het volgende punt op de agenda,, de kans biedt om ee« dergelijke bespreking te beginnen. De KNAC meldt, dat volgens de laatst bekende verkeerstellin gen op de rijkswegen, gepubliceerd door het CBS, het totale autover keer het drukst is geweest op de weg Den HaagRotterdam, daarop volgden UtrechtDe Bilt en RotterdamZwijndrecht. Vier de was ArnhemVelp, vijfde Am sterdam--Bussum en zesde Am sterdamSassenheim. Voor per sonenauto's afzonderlijk stond ook Den HaagRotterdam aan de spits, voor vrachtauto's en motor rijwielen UtrechtDe Bilt en voor BussumArnhemVelp. Op deze laatste weg behaalde ook het rijwielverkeer recordcij fers. Gedurende winter en zomer blijven deze resultaten vrijwel ge lijk. HET „BENZINE-ONTWERP" Met 335 tegen 247 stemmen heeft de Franse Nationale Verga dering de oorspronkelijke tekst voor het wetsontwerp betreffende de benzine-distributie opnieuw aangenomen. Deze tekst voorziet in een dub bele prijzensector van 43.20 francs per liter voor voorrangsgebruikers en 63.20 francs voor vrije benzine. Zoals bekend, had de Raad van de Republiek een ontwerp aange nomen tot volkomen opheffing van de benzinedistributie per 1 October, wat dus thans door de Nationale Vergadering is verwor pen. deze staat nauwe betrekkinger met Engeland zou moeten onder houden. De Emir leefde van 1923 tot '44 in ballingschap in Egymte. Het Italiaanse Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat het „van te voren in vertrouwen was genomen en op de hoogte gesteld" van het Britse besluit om Cyrenaica op binnen lands gebied onafhankelijkheid te verzekeren. oessi Emir Idriss el seft Woensdagavond nationale congTes te onafhankelijkheid van et Oostelijke deel van an Egypte grenst, af- n de Britse regering n erkenning van zijn van alle bestuurs- ii zei voornemens te onale regering te vor- leerd op een gekozen vakverbond laten weten, dan zul len stakingen georganiseerd wor den. De studenten van Napels heb ben Woensdag een staking uitge roepen uit protest tegen de ver hoging van het collegegeld. De Engelse Koning heeft gister zijn goedkeuring gehecht aan het door beide Huizen van het Parle ment aangenomen wetsontwerp inzake Ierland. De nieuwe wet erkent, dat Ier land het Gemenebest verlaten heeft, en verklaart, dat Ierse (bur gers in Engeland niet als vreem delingen zullen worden beschouwd en dat Noord-Ierland tot het Ge menebest zal bi ij v en behoren tot dat zijn Parlement anders bepaalt. O.C1 CI1WC onderhandelingen namen van Ne derlandse zijde deel de heren Mr. D. U. Stikker, Minister van Bui tenlandse Zaken, Prof. Mr. P, Lieftinck, Minister van Finan ciën en Prof. Dr. J. R. M. van den Brink, Minister van Econo mische Zaken België wordt ver tegenwoordigd door de heren Eyskes, Minister van Financiën, Duvieusart, Minister van Econo mische Zaken en Moens de Fer- nig, Minister van Buitenlandse Handel. Luxemburg door de he ren Dupong, eerste Minister en Minister van Financiën, Bech, Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel en Hent- gen, Minister van Economische Zaken en Landbouw. De bijeen komst staat onder voorzitterschap van de Belgische Minister-Presi dent, Spaak. Tijdens deze confe rentie zal In het bijzonder van ge dachten gewisseld worden over de giiigLu uiut avnmeur zai ureirgien als met de douane-unie het ge val was. De voor-unie zal hoofdzakelijk bestaan in een versnelde toepas sing van de voorbereidende maat regelen tot openstelling van de grenzen, zoals het invoeren van de aangiften die, dienst doen als vergunning voor de import van Belgische goederen in Nederland. WEES EXTRA VOORZICHTIG MET KINDEREN IN 'N AUTO. De KNAC raadt degenen, die met kinderen in een auto zitten aan zulke voorzieningen te tref fen, dat het de kinderen onmoge lijk is de portieren tijdens het rij den te openen. Twee ongevallen met dodelijke afloop in een week tijd maken deze waarschuwing zeker niet overbodig. TSenöemmg der IëdëïTvgh" ïïë'Bel- gische afvaardiging in de gemeng de Nederlands-Belgische commis sie ter bestudering van het pro bleem der havens en rivieren. De vergadering heeft er haar leedwezen over uitgedrukt, dat zo lang geaarzeld wordt om de Bel gische onderhandelaars aan te wijzen en' wijst er op dat de Ne derlandse regering hiermede reeds lang gereed is. Besloterf werd nogmaals een schrijven aan Minister Spaak te richten, waarin 0Pnieuw zal wor den aangedrongen deze aangele genheid te bespoedigen. In Antwerpse havenkringen is men verder van oordeel, dat het nuttig is de betrokken ministeriële kringen beter voor te lichten en heeft daarom besloten een com missie in te stellen, die belast zal worden met het voorbereiden van de maatregelen, die men van plan is ie nemen. f heeft bij monde van heerder van Cyrenai- lole, bekend gemaakt Iroot Senoessi, geeste- eldlijk leider van een ioen nomadische Se- ïoofd van de regering ia, met alleen verant- id voor binnenlandse eden, erkende en de een nationale rege- •dde. De Britse rege- Groot-Senoessi uitno- „onden te komen voor i over de nieuwe olgens de Britse ver- il niets gedaan wor- liteindelijke toekomst ls één geheel nadelig iden. ring van Emir Idriss werd door de leden van het natio nale congres met grote bijval ont vangen, alsook door de buiten zijn paleis verzamelde menigte. Cyrenaica, dat in 1923 onder Italiaans-fascist, bewind kwam, stond sedert de oorlog onder Brits militair bestuur, hetwelk met de Groot-Senoessi samen werkte-. Het nationale congres, dat ver tegenwoordigers omvat van de Senoessi-gemeenschap voor de ste den, het platteland en de stam men, werd door de Groot-Senoessi voor consultatieve doeleinden sa mengesteld. Op twaalf Mei verluidde te Cairo, dat Emir Idriss spoedig door de afkondiging van Cyrenai- ca's onafhankelijkheid de V. N., die beraadslaagden over het pro bleem der voormalige Italiaanse koloniën, voor een voldongen feit zou stellen. De Emir zou in in terviews hebben verklaard, dat Cyrenaica een staat diende te worden gelijk Tiansjord.mië, met de Kinir zelf als lieereer, en dat I Gisteren is medegedeeld, dat de drie Westelijke militaire «gouver neurs hun goedkeuring gehecht hebben aan de door de Duitse minister-presidenten voorgestelde wijzigingen in het kieswetont- werp. Volgens deze voorstellen zal het parlement voor zestig procent bestaan uit rechtstreeks in kieskringen van een lid geko zen leden en voor veertig prooent uit per partijlijst gekozenen. In het oorspronkelijke ontwerp was de verhouding half om half. De ministers-presidenten zullen nu de kieswet en een datum vast stellen voor de algemene verkie zingen, naar men verwacht op 14 Augustus. De Geallieerde gouverneurs verklaarden het aan de bevolking van Berlijn te willen overlaten om te beslissen over het voorstel, dat de afgevaardigden van West-Ber- l'jn, ofschoon niet stemgerechtigd in het federale parlement, recht streeks gekozen zullen worden en niet benoemd door de gemeente raad. PRIJS KRENTENBROOD VRIJ. Blijkens een publicatie in de Nederlandse Staatscourant van 2 Juni 1949 heeft de Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel- voorziening- de prijzenbeschikking krentenbrood 1948 inge trokken, zodat krentenbrood niet langer aan prijsbepali. ïgen is gebonden.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3