p Zoek de zon TUIN- SPORTKLEC A. WILK L f F JURRU L Dameskousen en geniet er van! amcnlilcitici De nieuwe dracht vc Geribd AANBESTEDING Radio Tazelaar Volksvertegenwoordiging De Stroper Middenstandswoningen VAN DE BRÜELE UIT DE PROVINCIE Wat brengt de Radio? Predikbeurten VAN DER SCHANS MANUFACTUREN EN WONINGINRICHTING NOORDSTR.58-60*TERNEUZEN«TEIEF.209I in onze KLAPSTOELEN VOUW FAUTE BEVER LIGSTC opvouwbaar De nieuwste snufj BADCOSTUM voor Dames en SPORTSHIRTS ANKLET SOKJI in alle kleur HULST Zeelands grootst Hofleverancier va Noordstraat 21 - Telef. 2361 - Terneuzen ZE ZIJN ER WEER I Fa D. F. van der Heijden «1 PAARDENFOKKERIJ Premiekeuringen voor Merries Puntenwaardering van Smyrnawol en Smyrnagaas Distributie non-ferro metalen A ulora Burgemeester en Wethouder# der gemeente KOE WA zullen op Vrijdag 10 Juni 1949 ten Gemeentehuize te wacht, om 10 uur precies, trachten aan te besteden: Het verbouwen van de villa „Mathilda" te wacht tot Gemeentehuis en van de bijbehoi bergplaats tot brandspuithuis. Bestek en tekening zijn tegen betaling vari 5,— pei |rest- ƒ2,50 op de dag van aanbesteding) verkrijgbaa de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicl Gemeentewerken, Juianastraat 31 te Temeuzen, al dagelijks tussen 9 en 12 uur v-m- inlichtingen zijn t toornen- De Directeur van de Centrale Dienst Bouw- en Woningtoezicht en Gemeentewf in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, J. A. RAAIJMAKERS- Philips' Biosol. Hoogtezon Philips Infraphil. (Roodstraler). Elect r. Verwarmingskussens Bedkruiken en Voetstoven HOORAPPARATEN benevens alle soorten batterijen hiervoor die heerlijke KOEKJES van CARR Co, Eng- import per 100 gram 55 - 58 - 67 - 70 cfc jf leveNSMIDDELENBEDRIJF TERNEUZEN Uit de De kosten van de Commissie van Goede Diensten. Gisterenmiddag is in de Twee de Kamer aan de orde gekomen een wetsontwerp tot wijziging van de begroting van Overzeese Gebiedsdelen voor 1947. De ge wone en de gehele dienst worden verhoogd met 2.960.442. Daar onder is een bedrag van 171.931 als kosten van de Commissie van Goede Diensten. De heer Meyerink (A.R. maak te tegen deze laatste post, be zwaar, vermits het initiatief tot inmenging van de Veiligheids raad is uitgegaan. De heer Van Kleffens heeft namens de Re gering de Commissie van Goede Diensten aanvaard, maar van een aanbeveling kan men niet spreken. De kosten van de C. G. D. en thans die van de Unci be horen ten laste van het budget van de Veiligheidsraad te wor den gebracht. Deze alleen is be voegd controle te houden. Minister Götzen merkt in zijn antwoord o.m. op, dat de Neder landse Regering actief heeft medegewerkt aan de totstand koming van de C. G. D. en hij verklaart niet te kunnen onder schrijven, dat de kosten geheel ten laste van het budget der Verenigde Naties moeten ko men. Het wetsontwerp wordt aan genomen met aantekening, dat de leden van de A.R.-fractie en de heren Welter (N. K. P.) en Zandt (S. G.) geacht willen wor den te hebben tegengestemd. Herverkaveling Walcheren. De wijziging aangelegenheden betreffende de herverkaveling op Walcheren, waarvoor 10 mil- lioen 501 duizend gulden wordt aangevraagd, zomede 60.000 voor nieuw-, aan- en verbouw door bemiddeling van de Rijks gebouwendienst. De gehele dienst wordt daardoor verhoogd met 11.561.000. Het ontwerp is zonder beraadslaging of stem ming goedgekeurd. BOTSING TUSSEN BRITSE OORLOGSBODEMS- Oe 1700 ton metende Britse tor- oedobootjagers „Chevron" en „Co- met" zijn tijdens in de gisternacht in de omgeving van Malta gehou den oefeningen, waarbij beide oor logsbodems tot taaik hadden lan dingspogingen op het eiland af te slaan, met elkander in botsing ge komen en vrij zwaar beschadigd. Br wordt geen melding gemaakt van slachtoffers. Belde torpedo- bootjagers zijn er in geslaagd op eigen kracht de haven te berei ken. TERNEUZEN. 2-Jarige merries, geb. 1947. Kleine maat. r Ria van Kampersche weg 155568. eig. Aarn. Dieleman, Zaamslag; 2. Maria Christina v. Jaap 155854, eig M. Dieleman Mz.. Zaamslag; 3. Irene 155865, eig. J. de Regt-Dieleman, Zaam- slag. Grote maat. 1 Marijke van Zorgvliet 150621, eig. L. W. de Regt, Zaamslag; 2 Irma van Zorgvliet 152427, eig L W. de Regt, Zaamslag; 3. Liza 150130, eig. Adr. de Koeij er, Zaamslag; 4. Honda van Zaamslag 151342, eig. Pr. Cam. Verhelst, Westdorpe; 5. Hilda 154341. eig. H. de Jonge, Hoek. 3-Jarige merries, geb. 1946. Kleine maat. 1 Erna v. d. Steenhoeve 146120, eig. D. Dekker-de Kraker, Zaam slag; 2. Lena 148318, eig. E. J. Verpoorte, Zaamslag; 3. Orpha DOOR PETER BARON. Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas..) 13) (Nadruk verboden) Dat was echter een tactische vergissing van hem. Keating ver keerde allerminst in de stemming om de geestige scheldnaam, waar- rnder hij in zekere uitgezochte kringen bekend stond, naar waar de te kunnen schatten. .Er is maar één ding, dat mij op het ogenblik weerhoudt een engeltje van je te maken" knor de hij, ,en dat is je verleden. Zeg maar, wat je op het hart beht, en smeer hem dan!" Chorley bleef onverschillig aan zijn sigaret trekken. Wat is je een portret van de kolonel waard, Keating?" vroeg hij- iZoveel als jouiw kans om met mijn schoen in aanraking te ko men, als ie niet gauw zegt, wat je komt doen". „Dat is het juist, wat ik kom xv nuuj) in de gemeente Axel, zo wel voor geldbelegging als op korte termijn in gebruik- Aanbiedingen onder num mer 887, Bureau Axelse Courant, Axel. MOOIE Sokken Sportkousen Ski-sokjes Glacé Handschoenen Zomer Handschoenen WOL- EN KOUSENHUIS Noordstraat Tel. 2546, Terneuzen v. Elza 144445, eig. Eug. F. de Moor—Mei, Zaamslag; 4. Frida v. Polderzicht 144961, eig. Joz. A. Dees Dz., Zaamslag; 5. Rona van Torenberg 145936, eig. J. de Klerk, Zaamslag; 6. Paula van Hoek 143900. eig. J. J. Verpoor te, Hoek. Grote maat. 1. Espérance v. Pauwvliet 145935, eig. A. van HoeveHaak, Zaam slag; 2. Olga van Othene 143810, eig. A. de Koeijer, Zaamslag; 3. Elza 144861, eig. P. Dieleman Mz., Hoek; 4. Greta van Jaap 146036, eig. Eug. F. de Moor-Mei, Zaam slag. 4-Jarige merries, geb. 1945. Kleine maat. 1. Bella van Othene K. 41945, eig. A. H. Dekker Jz., Zaamslag; 2. Astrid van de Belt K. 41927, eig J. B. Dhuijvetter, Hoek; 3. Gusta K. 41896, eig. Corn, van Hoeve, Zaamslag. Grote maat. 1. Gerda van Hoek K. 41937, eig. A. B. W. Kindt, Hoek; 2. Montina van Zorgvliet K. 41907, eig. L. W. de Regt, Zaamslag; 3. Dahlia van de Zwaan K. 41922, eig. H. M. de Regt—de Kraker, Terneuzen. 5-10-Jar. merries, geb. 1944-'39 Kleine maat. 1. Metha van Othene K. 36053, eig. P. F. DielemanJansen, Hoek; 2. Nolda van Hoek K 38241, eig. A. B. W. Kindt, Hoek; 3. Emma van Othene K 40085, eig. Anth. H. Dekker Jz., Zaamslag; 4. Margriet K 37998, eig. M. Dieleman Mz., Zaamslag; 5. Minerva v. Marquis K 39982, eig. Fr. P. E. de Caluwé- de Moor, Westdorpe; 6. Cora K 40063, eig. J. de Koeijer, Zaamslag; 7. Frioda van Drie kwart K. 35971, eig. Pr. Camiel Verhelst, Westdorpe; 8. Caline van Zorgvliet K. 30294, eig. L. W. de Regt, Zaamslag; 9. Erna van Zorgvliet K 30295, eig. L. W. de Regt, Zaamslag; 10. Frieda van Clinge K. 37919, eig. Wed. M. de RegtDieleman, Hoek; 11. Caline van Zaam K. 38016, eig. C. A. Dees, Zaamslag; 12. Laura K 41939, eig. Wed. M. de Regt- Dieleman, Hoek; 13. Martha K 32372, eig. J. de Koeijer, Zaam- Slag Grote maat. 1. Mina v. Polderzicht K. 38000, eig. Joz. A. Dees Dz„ Zaamslag; 2. Laura van de Zwaan K. 38240, eig. H. M. de RegD-de Kraker, Terneuzen; 3. Elza van Marquis K. 36044, eig. J. de Regt-Diele man, Zaamslag; 4. Cora van Reigersbosch K. 35952, eig. J. de RegtDieleman, Zaamslag; 5. Julma van de Zwaan K 32344, eig. H. M. de Regt—de Kraker, Terneuzen; 6. Blondine van Wil- lemskerke K 38244, eig. Anth. Tollenaar, Hoek; 7. Castorina van de Zwaan K 40081, eig. H. M. de Regtde Kraker, Terneu zen; 8. Irma K. 34578, eig. P. Dieleman Mz., Hoek. Oordeel van de Jury: Twee-jarig merries: Bevredi gende klasse, waarvan de grote maat iets uitstak. Drie-jarige merries: Vrij goede kl3iSS6 Vier-jarige merries: Kleine, zeer matige klasse. Vijf- tot Tien-jarige merries: Kleine maat, goede klasse; gro te maat, behoorlijke klasse, doch iets minder van kwaliteit dan de kleine maat. TERNEUZEN. De Gouden Koets- Gisterenmorgen arriveerde al hier het tentoonstellingsschip de „Mawa' aan boord waarvan o.m. de Gduden Koets is te be zichtigen. De „Mawa", welke ligplaats koos aan de ponton van de Pro vinciale veerboot, mocht zich reeds de eerste middag in een buitengewoon druk ibezoek ver heugen. Ook heden is de tentoonstelling waarover wij reeds eerder uit voerig .berichtten nog te be zoeken en wel van 913, 1418 en van 19.3022 uur. De op brengst der entrée's, welke zeer matig zijn gesteld, komt ten goede van het Koningin Juliana Fonds. Protestants Ziekenhuis. Nu de bouwplannen voor het nieuwe ziekenhuis in een steeds verder gevorderd stadium ver keren, zoals bleek uit de mede delingen in de laatste vergadering v an de Gemeenteraad, worden van alle zijden acties tot financiële Steun gevoerd. Zo vindt hedenavond een zang uitvoering ten bate van het zie kenhuis plaats in de Ned. Herv. Kerk te Terneuzen, waar verschil lende Chr. zangverenigingen zul len optreden uit Axel, Spui, Zaam slag en Terneuzen, waarvoor wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer. Het belooft een mooie avond te v/orden, waarvoor veel belangstel ling verwacht wordt,, mede gezien het goede doel. Voordrachtwedstrijd. Op 27 Mei werd in de aula van het Openbaar Lyceum te Goes de jaarlijkse wedstrijd gehouden in de kunst van het voordragen. Hieraan namen vrijwel alle in richtingen van voorbereidend ho ger-, middelbaar- en voortgezet middelbaar onderwijs deel. Van het Openbaar Lyceum Terneuzen behaalden in de afdeling meisjes (jongeren) Greta Faas een 2de prijs; jongens (jongeren) Jacob Pestman een 1ste prijs. BIERVLIET. Woningwetwoningen. Naar wij vernemen, zal men spoedig de bouw van de Woning wetwoningen voortzetten. De bouw heeft sinds September stil gelegen. Schoolreis. De openbare lagere school van Biervliet en van Driewegen zullen 29 Juni een schoolreis maken naar Amsterdam. Vergadering Instituut „Steun wettig gezag"- Door het Instituut „.Steun wettig gezag" werd Maandag 30 Mei een propagandabijeenkomst georganiseerd in het café Iret .Oude Raedhuys" alhier. De plaatselijke commissie had de aanwezigen bij een rondschrij ven uitgenodigd. De burgemeestervan Biervliet sprak het openingswoord, waarbij hij' even aanstipte, wat de instel ling inhoudt. Verder verontschul digde hij, de heer Kan, .die niet op tijd kon zijn door een defect aan de hoot in Vlissingen. In af wachting van de spreker op deze avond werden er enige films ge draaid over gevechtstactiek, de bevrijding van Nederland en de viering van het 3-jarig bestaan van- het 3e Regiment Jagers in Indië. De spreker de heer Kant, secre taris van de Provinciale Oommis sie die dan gearriveerd was, sprak daarna uitvoerig over het Insti tuut, en de doelstellingen daar van. AI ben ik het ook in het geheel niet eens met de huidige regering, toch heeft het wettelijk gezag mijn steun en moet door u ook gesteund worden. Dit kunnen wij doen door dienst te nemen op venbandakte voor 1 jaar bij de Reserve Politie, Reserve Grens bewaking, of Nationale Reserve, aldus spreker; Na de gestelde vragen te hebben beantwoord, werd de gelegenheid gegeven zich sn dei geven. voor een def onderdelen op te even. J De burgemeester, de heer A. P. Kostense, was het eerste schaap dat over de dam kwam, maar werd niet gevolgd door anderen. De mogelijkheid om zich als ge gadigde op te geven blijft nog open bij de plaatselijke commissie. Burgemeester Kostense richtte 'een woord van dank tot de heer Kan voor zijn heldere uiteenzet ting en sprak het vertrouwen uit, dat zich een aantal gegadigden, die hun taak als goedgeaard Ne derlander verstaan, zullen op geven. Zaaiwedstrijd. In de maand Maart organiseer de de L. J. G-, Afd. IJzendijike voor hun leden te Biervliet, IJzen- dijke, Schoondijke en Hoofdplaat een wedstrijd in het zaaien van bieten met de zaaimachine. Aan deze wedstrijd namen 11 leden deel. Zaterdag 28 Mei heeft de beoor delingscommissie de akkers bie ten geïnspecteerd op de volgende puinten, waarvoor een cijfer werd toegekend door elk commissielid: a. op de strakheid der rijen bieten. b. de aansluiting der rijen op het vooreinde. c. de onderlinge afstand der rijen. d. het algemeen overzicht der akkers. De commissie bestond uit de heren: S. van Hoeve te Biervliet, M. Verplanke-Riemens te IJzen- üijke, Tz. Haartsen-Verplanke te IJzendijike. In de spoedig te houden be stuursvergadering zullen de 3 winnaars, waaraan een diploma zal worden uitgereikt, bekend ge maakt worden. BRESKENS. De gouden koets- De gouden koets heeft Maandag in het middelpunt van W. Z. Vlaamse belangstelling gestaan. Was de belangstelling van de burgers uit de diverse gemeenten vrij groot, ook de schoolkinderen lieten zich niet onbetuigd. Zo waren alle scholen met een voor deze gelegenheid te voorschijn ge haalde tram van de S.B.M. ten getale van enkele honderden naar Breskens „gestoomd" alwaar de gouden koets werd bezichtigd. Van de aanwezigheid in Bres kens werd tevens gebruik ge maakt een reis met de „Koningin Emma' heen en terug te maken. O.a. maakten ook de scholen van Caozand, Nieuwvliet en die van Driewegen (gem. Biervliet) de reis naar Breskens om de prach tige gouden koets, wellicht voor de eerste en laatste maal met eigen ogen te aanschouwen. GOES. Gelderse dag- De afdeling Zeeland van de Bond van Plattelandsvrouwen or ganiseert op 22 Juni a.s. te Goes een Gelderse dag'. Het programma vermeid o.a. zang dodr het koortje van de afd. Zuid-Beveland.; volksdansen door de afd. Kruiningen der Z.P.M.; Gelderse koffiemaaltijd; optreden van Jan van Riemsdijk. Mevr. Esselink -Kok houdt een inleiding over haar leven als boer in in de Achterhoek. Mevr. Steenis uit Lienden (Be tuwe) draagt Betuwse novellen voor. Mevr. v. d. Hooft uit Axel ver telt over de Betuwe. Tevens is er een tentoonstelling van allerlei materiaal. Verschillende Gelderse leden zul len aanwezig zijn. OOSTBURG. Atletiekwedstrijden- In Juli worden te Oostburg at letiekwedstrijden gehouden voor leerlingen van het lager- en voort gezet onderwijs. OVERSLAG. Gemeenteraadsverkiezing. De nummering van de lijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing is als volgt No. 1 Lijst De Cook; No. 2 Lijst Uijtendaele. DONDERDAG 2 JUNI. HILVE3RSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Ochtendvaria8.55 Van vrouw tot vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Muziek; 10.15 Arbeidsvitami nen; 10.50 Kleutertje luister; 11.00 Orgelconcert; 11.45 Cause rie; 12.00 Gram.; 12.33 In 't spionnetje; 12.38 De Papavers, 1.00 Nieuws; 1.15 Muziek; 2.00 Van de hak ap de tak; 2.15 Solis tenconcert; 3.00 Klimop; 4.00 M|u- ziek5.00 Reizen en trekken; 5.30 The Skymasters; 6.00 Nws.; 6.30 Ned. Strijdkrachten; 7.00 Kabus Kwint; 7.10 Promenade or kest; 7.45 RVD; 8.00 Nieuws; 8.05 Muziek; 9.00 CaJbaretpro- gramma; 9.40 De Speeldoos; 10.35 Gram.; 10.45 Oude en nieuwe pro blemen; 11.00 Nieuws; 11.15 Re portage. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag; 0.00 Voor de vrouw; 9.05 Muziek houdt fit; 9.35 Gram;; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Muziek; 1,1.00 De Zonne bloem; 12.03 Gram.; 12.30 Voor land- en tuinbouw; 12.33 Amuse mentsorkest; 12.55 De Zonnewij zer; 1.00 Nieuws; 1.20 Vervolg Amusementsorkest; 1.45 Roerom- me; 2.00 Middagconcert; 2.40 Even onder ons; 3.00 Gram.; 3.15 Kamerorkest; 4.0(0 Bijbellezing; 5.00 Radio Jeugdjournaal; 5.30 Kinderkoor; 6.00 Leger des Heils- k war tier; 6.30 Omroepkoor; 7.00 Nieuws; 7.45 Gram.; 8.00 Nws.; 9.00 Lezing; 9.35 Sweelinck kwar tet; 10.05 De vaart der volken; 10.25 Zang; 10.45 Avondoverden king; 11.00 Nieuws; 11.15 Gram. RETRANCHEMENT- Stichting 1940—1945- De verkoop van kaarten ten bate van de Stichting 19401945 bracht alhier 65 op. teen roemloos einde- Vóór de oorlog onderhield gedu rende de zomermaanden een elec- trische tram de verbinding tussen Knocke en Retranchement. Vorig jaar ruimde de Belgische maat- s charm ij de rails en palen op, op het Belgisch gebied. De S.É.M. heeft dit voorbeeld thans gevolgd en ook de restanten van de lijn op Nederlands gebied verwijderd. doen; de Yard heeft geen foto van de kolonel en ,Hoe kom je daarbij?" Door niemand anders zijn krant te lezen", zei Chorley minzaam. „Als jullie zijn facie op papier hadden, zou ze zeker in alle kran ten staan. Hij is een van de wei nigen, die niet in het schurken- museum hangen. De hele rest is er in en nou goed, hou je maar koest Kun je niet eens meer een grapje verdragen? Ik héb een foto van de kolonel met het ge zicht, dat hij van de natuur heeft meegekregen, omdat het voor haar niet goed genoeg was. Hij kan zijn ogen en zijn schedel niet veranderen, zoals jullie zeggen. Hij haalde een grote vierkante foto uit zijn binnenzak en gaf die aan Keating. De inspecteur bestu deerde ze met gemengde gevoe lens. Het was een portret van George Teyst, zoa-ls Keating hem enige dagen tevoren had gezien, en het scheen hem spottend toe te lachen. De naam van de foto graaf stond er niet op en Kea ting vroeg maar niet, hoe Chor ley eraan gekomen was. Hij haalde een pondsnoot uit zijn par- temonnaie en wierp die Chorley toe. „Neem dit enpaak je weg, voor dat je iets anders krijgt en ze je moeten wegbrengen." „Een pond", zei Chorley min achtend. „Een heel pond! En dan zeggen ze nog wel, dat smerissen niet royaal zijn! Die foto is jou vijfmaal zoveel waard en dat de clareer ie natuurlijk ook, jou mis selijke stil inaar, de rest zal ik wel denken." Oneerbiedig mopperend ging hij hoen Keating nam de telefoon, die naast zijn elleboog stond, en vijf minuten later was de fotogra fische afdeling een verdieping ho ger bezig afdrukken te maken voor de vijf voornaamste avond bladen. Aan haar onverminderde werkzaamheid dankte de kolonel het tevens, dat hij de volgende morgen op elke straathoek zijn beeltenis aantrof. Niet dat ze ook maar enigszins op hem geleek, zo als hij er op dat moment uitzag, want de magere, nogal vermoeid lijkende man, die zo'n pleizier in die aanplakbiljetten had, kon een oude klerk uit de city geweest zijn, of wat anders, maar in geen geval de kolonel! De man bekeek de foto in De Mail met teleurstel- lino- en ging toen een telefooncel linnen. Hij gaf een nummer op en werd verbonden met inspecteur Keating. „Hallo, met Keating?" Eien norse stem verzekerde hem dat het zo was. „Hoor eens, man, ik wou je eens hebben over die foto in „De Mail". De hemel weet, waar je die opgescharreld hebt. Een oude en totaal ver-retoucheerd Hoege naamd geen gelijkenis. Zal ik je een betere sturen? Wat zeg je? Ja, natuurlijk ben ik 't. Stil nu. Denk aan het brave meisje, dat je altijd de verkeerde nummers geeft. Maar om op die spookach tige foto terug te komen, die van De Mail is beter dan die van De Express en die van De Mail is niet veel zaaks." Inspeceur Keating Ibracht an dermaal de maagdelijke onschuld van de telefoniste in gevaar en begon vlug iets te schrijven. „Iets anders", vervolgde de ko lonel. Je hebt veel te veel lui uit gestuurd om. mijn onbeduidend persoontje te vangen. Ik heb juist met een van je mannetjes staan praten. Waar? Charing Cross Dat spaart je meteen de moeite om te. gaan uitzoeken, waar ik je opgebeld heb." Inspecteur Keating gromde. Het Ministerie van Economische Zaken deelt het volgende mede. Het blJkt, dat zowel bij de handel als bij het publiek verwarring be staat ten aanzien van de punten waardering van Smyrnawol en Smyrnagaas. In verband hiermede wordt er op gewezen, dat Smyrnawol even als handbreigaren en tapijtwol is gewaardeerd op drie punten per 100 gram en Smyrnagaas op vijf punten per vierkante meter. In een bericht betreffende koop-, verkoop- en verwerkingsvergun ningen voor non-ferro metalen, werd medegedeeld, dat de be staande distributievoorschrifte-n van kracht blijven voor de bloki- materialen. In aansluiting hierop deelt liet Ministerie van Econo mische Zaken mede, dat hiervan uitgezonderd zijn lage metalen op lood- en tinbasis, tin-, allumi- nium- en cadmiumsoldeersoorten, glazenierslood of wel voorloop- lood, letter- en zetmaehinemetaal en stereotypmetalen en mono- ty,pemetalen, welke reeds zijn vrij gegeven. DONDERDAG 2 JUNI. Gereformeerde Gemeente. Axel: 3.15 u. Ds. de Wit, van Mid delburg. Huwelijksbevestiging. „Zie In elk geval, dat De Mail dat blok niet meer gebruikt, mjjn kennissen zullen er van schrik ken." De kolonel grinnikte op Kea- tings's sarcastisch antwoord: v „Helemaal niet. Als ik Iets voor je doen kan, laat het me gerust weten." Inspecteur Keating hing de hoorn afgemat op en dacht, dat hij binnen een week een haarverf- middeltje nodig zou hebben. Hij stond tegenover eon vernuft, dat, zoals hij bij ervaring wist, toenam in scherpte naarmate de behoefte. En toch, zolang de kolonel maar in Engeland bleef, stond de zaak niet zo hopeloos, e.n dat hij in En geland zou blijven, al was het al leen om zrjn blufferrj waar te ma ken, daaraan twijfelde de inspec teur geen ogenblik. De voornaam ste reden voor die overtuiging, overwoog Keating, was, dat de kolonel nog enige genegenheid had overgehouden voor zijn broers en gesteld was op hun hereniging. Door die hereniging hoopte Kea ting de kolonel te pakken te krij- gen (Wordt vervolgd). naiiawcuB' V I dög OIITS dUVIUS» u LEERT PRETTIG EN GEMAKKELIJK in onze nieuwe VAUXHALL Tevens verhuur, zonder chauffeur, per dag, per week, per maand- GEDIPLOMEERD AUTORIJSCHOOL Westkolkstraat 20 - Tel. 2571 - Terneuzen Gevraagd: wegens huwelijk der tegenwoordige 'n net Meisje voor de huishouding voor dag .of dag en nacht- C- HAMELINK, K- Kerk straat 14, Teracuzen- Gevraagd: flink Dienst meisje, zelfstandig kunnen de werken. Goed loon- KOSTER—DEIJ, Station straat, Axel.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2