Zoek de zon TUIN- SPORTKLEE A. WIL* JURRU J.L am eut>l cm a Dameskousen De nieuwe dracht vc Radio Tazelaar Vragen aan de Minister UIT DE PROVINCIE DE TOESTAND IN SJANGHAI en geniet er van!! Geribd AANBESTEDING OePrinsesjes dansten De Stroper Middenstandswoningen 1. VAN DE BRUELE VAN DER SCHANS MANUFACTUREN EN WONINGINRICHTING NOORDSTR.58-60«TERNEUZEN*TELEF.209I in onze KLAPSTOELEN VOUW FAUTEl BEVER LIGSTC opvouwbaar De nieuwste snufj BADCOSTUM voor Dames en SPORTSHIRTS ANKLET SOKJI in alle kleur HULST Zeelands grootst Hofleverancier va Noordstraat 21 - Telef. 2361 - Terneuzen 1 ZE ZIJN ER WEER Fa D. F. van der Heijden KORTE NABESCHOUWING over het Muziekconcours te Axel TERNEUZEN. Autorijden m Burgemeester en Wethouder# der gemeente KOEWA zullen op Vrijdag 10 Juni 1949 ten Gemeentehuize te wacht, om 10 uur precies, trachten aan te besteden: Het verbouwen van de villa „Mathilda" te wacht tot Gemeentehuis en van de bijbehor bergplaats tot brandspuithuis- Bestek en tekening zijn tegen betaling vari 5,— pei |rest- 2,50 op de dag van aanbesteding) verkrijgbaa de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicl- Gemeentewerken, Juianastraat 31 te Temeuzen, al dagelijks tussen 9 en 12 uur v-m. inlichtingen zijn t bomen. De Directeur van de Centrale Dienst Bouw- en Woningtoezicht en Gemeentewt in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, J. A. RAAIJMAKERS. Philips' Biosol. Hoogtezon Philips Infraphil. Roodstraler). Electr. Verwarmingskussens Bedkruiken en Voetstoven HOORAPPARATEN benevens alle soorten batterijen hiervoor —■■miiiiiiiiiiiiiniiiiiiiuillllUlllHIIIUIIUIIlUIIIIIUllHUIIIIIIHlHlllHHIllUlllUHIlllllllllHIIUllHHIl'lll'lllim1111!1""1""1" die heerlijke KOEKJES van CARR Co- Eng- import per 100 gram 55 - 58 - 67 - 70 et- jf leveNSMIDDELENBEDRIJF mtsw terneuzen Zaterdag, 72 uur na de bezets ting, was „e toestand te Sjanghai althans naar het uiterlijk vrijiwcl hoivmaal. Als gewoonlijk waren straten en bioscopen vol en waren kleine vaartuigen bedrijvig op de Whangpoe. Een blad van het toe stuur dei' communistische partij, meldde in zijn eerste editie voor Sjanghai, dat in Noord-Hongkjoe drie nationalistische legers en een deel van het vroegere garnizoen, in totaal 40.000 man, zich Don derdag hebben overgegeven en in de buitenwijken heropgelteid zul len warden. Het nieuwe toestuurscoanité heeft een voorlopige koers vast gesteld van één biljet van de volksbank tegen één biljet van 100.000 goudjoean, prijsverhoging ap grond van devaluatie van de goudjoeanbiljetten is verboden. De goudjoeanlbiljettien zullen slechts tot 5 Juni mogen circule- VOOR „PRO JUVENTUTE" De schouwburgzaal van Grand Theatre Gooiland in Hilversum had Zaterdagmiddag wel enige malen groter kunnen zijn om aan het aantal aanvragen te voldoen, van hen, die de kinder- middag wensten bij te wonen, waarin de leerlingen van de danseres Gabriëlle Destree een uitvoering gaven ten bate van een liefdadig doel, n.l. de ver eniging „Pro Juventute Gooi land". De redenen van de grote belangstelling waren niet moei lijk te vinden. Onder de leerlirh- gen bevinden zich de Prinsesjes Beatrix, Irene en Margriet, ter wijl H. M. de Koningin als een der belangstellende ouders de voorstelling bijwoonde. Op ver zoek van de Koninklijke Fami lie werd aan deze hoge aanwe zigheid geen bijzondere aan dacht besteed. Het was een charmant en ook artistiek welverzorgd program, dat werd uitgevoerd. Allereerst toonden de kleinsten hun kun nen. waarbij helaas Prinses Margriet niet meedeed, omdat ■zij wegens een lichte ongesteld heid thuis moest blijven. Daarna dansten de grotere leerlingen. In verschillende sprookjes: een tweetal fanta sieën van Gabriëlle Destree „Wolkine" en „De vrek" en voorts twee sprookjes van An dersen, n.l. „De kleine zee meeuw", op muziek van Grieg en ,Het meisje met de zwavelstok jes", op muziek van Schumann. In de twee laatstgenoemde werkjes beeldde de lerares zelf de hoofdpersoon uit, maar niet alleen haar artistieke prestaties, ook. het charmante en dikwijls begaafde dansen van haar jeug dige leerlingen, bracht de toe schouwers telkenmale tot luid en enthousiast applaus en me nigmaal zelfs tot open doekjes. Die vielen ook ten deel aan twee der jonge danseresjes, n.l. Ma rietta van de Berg en Roswitha van de Bos, achter welke namen de Prinsesjes Beatrix en Irene schuil gingen, voor zover van schuilgaan sprake kon zijn. Beatrix boekte vooral succes in enkele komische creaties, Ire ne meer als het verlegen, lief tallige meisje. De uitvoering was zoals de voorzitter van „Pro Juventute" het uitdrukte een daad van onbezorgde, bevoorrechte kinde ren, voor de minder bevoorrech te jeugd, die verzorging drin gend nodig heeft. H. M. de Koningin onderhield zich na afloop der uitvoering nog geruime tijd met Gabrielle Destree en de andere leden van het gezelschap. Daarna keerde Zij met de Prinsesjes naar het Paleis terug. Prins Bernhard was verhinderd deze middag aanwezig te zijn, omdat werk zaamheden hem elders riepen. DOOR PETER BARON. Geautoriseerde vertaling van li. H. J. Maas..) ren. Het comité heeft de registra tie bevolen van dagbladen, tijd schriften en perstoureajux die Chi nees eigendom zijn. IN HONGKONG. De regering van Hongkong heeft bepaald, dat niemand zich na 20 uur buiten mag bevindten in het gebied op het vasteland, dat zij in huur heeft. Hetzelfde geldt voor de wateren langs de Chinese kust. Deze regeling gaat in op 1 Juni en geldt voor drie maanden. In het gebied, dat on der deze maatregel geldt, zijn onlangs Elngelse en Chinese poli tiemannen vermoord. Bandieten maken reeds sedert jaren deze streek onveilig. Britse politie en militairen worden hier thans ver sterkt. Politie-amtotenaren hebben be vestigd, dat inwoners langs de grens worden geregistreerd voor bewalkingsdoeleinden. DE NEDERLANDSE KOLONIE TE SJANGHAI De Nederlandse consul-generaal te Sjanghai heeft aan het minis terie van Buitenlandse Zaken medegedeeld, dat, voor zover hem bekend, de Nederlanders te Sjang hai veilig zijn en Nederlandse eigendommen niet zijn beschadigd. De wederopbouw van Stadskernen Het Tweede Kamerlid Van der Feltz heeft de Minister van We deropbouw en Volkshuisvesting schriftelijk de volgende vragen gesteld 1. Heeft de Minister kennis genomen van een bericht, dat de burgemeester van Nijmegen officieel in de gemeenteraad heeft medegedeeld, dat het Mi nisterie van Wederopbouw plan nen voorbereidt om een groot contingent bouwvolume beschik baar te stellen voor de wederop bouw van de winkels in de ver nielde binnenstad? 2. Indien dit bericht juist is, acht de Minister het dan niet begrijpelijk ook al is het ver- 14) Nadruk verboden. heugend, dat een stad als Nij megen, die zo zwaar door de oor log werd getroffen, met een ex tra toewijzing van bouwvolume door de Minister wordt geholpen dat deze bijzondere behande ling van Nijmegen ontstemming heeft doen ontstaan in andere plaatsen, die, wat betreft de ver woeste stadskern, in dezelfde toestand verkeren als Nijmegen, zoals o.a. Middelburg, hetgeen blijkbaar ook de mening was van de Minister in zijn rede op 13 November 1948 te Nijmegen ge houden, waarin Rotterdam, Tiel, Middelburg en Nijmegen teza men genoemd werden als plaat sen, die, wat betreft de verwoes ting van haar handelscentrum, in dezelfde omstandigheden ver keren en dus aanspraak mogen maken op een zelfde behande ling betreffende een extra-toe- wijzing van bouwvolume voor herbouw van de stadskern? 3. Acht de Minister het niet te begrijpen, dat men het in Middelburg gevoelt als een on rechtvaardige achterstelling in vergelijking met de behandeling die Nijmegen ondervindt, dat 't verzoek, door steller dezes op 15 Maart 1949 aan hem gedaan, waarbij, met een beroep op de bijzondere eisen, waaraan de bedrijfspanden met woonruim ten moeten voldoen, gevraagd werd om aan Middelburg een extra-bouwvolume toe te wijzen voor de opbouw van de binnen stad, bij zijn antwoord van 24 Maart 1949 werd afgewezen? 4. Is de Minister bereid, in dien aan Nijmegen wel een ex tra-bouwvolume wordt toegewe zen, thans uit een oogpunt van rechtvaardigheid zijn afwijzend antwoord te herroepen en ook aan Middelburg 'n extra-bouw volume ter beschikking te stel len? 5. Is de Minister bereid ook de gemeente Oostburg, waarvan eveneens de binnenkern geheel verwoest is, een extra-bouvolu- me te willen geven, omdat Oost burg de centrumplaats en het middelpunt is van West-Zeeuws Vlaanderen en het herstel en de ontwikkeling van West-Zeeuws Vlaanderen wordt belemmerd en bemoeilijkt zolang Oostburg door tekort aan bouw-volume niet kan worden opgebouwd? yDus die snaak is naar de bank gegaan, hè?" gromde hij. „Dat is hij, en u kunt van ge luk spreken, dat hij geen schrift- •rervalser is, anders had hij voor zich zelf een chèque getrokken, die u bulten het bereik van de in specteurs der inkomstenbelasting gebracht zou hebben." ,,'t Is fraai", zei de heer Hesse, en' sprong op als een duiveltje in een doosje. „Maar één ding wil ik ié zeggen: als iemand denkt, dat eöe gorilla 40.000 pond kan stelen van J. B. H„ en er mee tussenuit kan gaan, dan zal hij toch gauw tot andere gedachten komen. Op het ogenblil: is hij me de baas, maar als de kerel niet heel goed oppast, zal h\j ondervinden, met wie hij te doen heeft." WIJZIGINGEN BETREFFENDE SCHEEPVAARTWEGEN In verband met het verrichten van werkzaamheden aan de bin nendeur van de Oostsiuis van het kanaal door Zuid-Beveland te Wemeldinge, zal de scheepvaart door deze sluis zijn gestremd van 30 Mei tot en met 4 Juni a.s. of zoveel langer dan nodig of korter dan mogelijk zal lijken te zijn. Vaartuigen langer dan 113 m kunnen tijdens deze stremming niet worden geschut. „BREEDE WATERING BEWESTEN IERSKKE" VERGADEREN. In de vergadering die Vrijdag te Goes werd gehouden hebben de ingelanden van „De ibreede wate ring bewesten Ierseke" besloten tot° spoedige uitvoering van de verdedigingswerken, die nood zakelijk zijn geworden door de val van de vooroever en de grond- afechuiviingen bij dijikjpaal 15, bij de kust van Kattiendijke aan de Oo^ter-Schelde. Besloten werd een geldlening aan te gaan van 180.000 ter be strijding van de kosten. Niet minder dan 6000 M2. be- tenstorting is verdwenen en dit moet vervangen worden door 8000 Mi. 'De zinkstokken zijn op die plaatsen gebroken en er zal een extra bestorting moeten wor den aangebracht tussen de oude en de nieuwe werken; verder zul len de zmkstukken niet meer tot op 200 m uit de dijk worden ge legd doch tot op 240 m. Vorige week is nogmaals gepeild en daaruit bleek, dat spoedig voor- Op dat moment begon mevrouw Hesse, voor de eerste keer in haar leven, te huilen Het was een stui tend gezicht. Inspecteur Keating, die probeerde zijn rapport op te maken, keek misprijzend naar haar en wenkte mijnheer Hesse haar te troosten. De millionnair schudde het hoofd. Die instorting van zjjn vrouws heerschappij was tot nu toe zijn enige genoegdoening. Hij vond het leuk en nam zich voor, daarvan te genieten tot het einde. Hij stond nog met een grimmig genoègen naar haar te kijken, toen de telefoon weer rinkelde. Verveeld nam Keating de hoorn op. „Hallo, ja. Met wie?" Een welluidende lach antwoord de hem en Keating beet op zijn tanden. Als hij zich niet vergiste, kende hij de eigenaar van die lach wel. En hij vergistte zich niet. „Ik dacht wel, dat je erbij zoudt zijn, zodra Arthur Somerville zijn wedervaren had verteld", zei de stem van de kolonel. „Je kunt hem wel inlichten, dat zijn schoe nen en zijn brooki in een kast lig gen, in de gang van het huis, waar Storm hem heeft gevonden." de zieningen zullen moeten worden getroffen. Deze zomer zullen de werken worden uitgevoerd. Het voorstel werd tenslotte met algemene stemmen aangenomen. Ter financiering van de kosten zal een bedrag van 10.000 wor den geleend tegen 3 voor de eerste 10 jaar„- ln verband hiermede zal voor het komende jaar een verhoging wellicht van het dijtkgeschot moe ten worden overwogen. AFD. ZEELAND NEDERL \V OLFEDER ATÏE Vrijdag vergaderde te Goes de afdeling Zeeland van de Ne derlandse Wol Federatie G.A. De vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer J. Krijger uit Nieuwland. Op deze vergadering waren o.m. aanwezig de heren E. Go- vers, adviseur van de Nederl. Wolfederatie ^n Ir. J. A. Haver- hals, directeur der Nederl. Wol federatie G.A. De Voorzitter deelde mede dat dit jaar er geen wolaanslag zal zijn, maar dat de schapen houders wel Verplicht tot leve ren zijn. Dit jaar zal er ook weer een breigarenpremie komen. Uit het financiële overzicht bleek dat in het boekjaar 1 Juli 194730 April 1948 een winst was gemaakt van 1373 en van 1 Mei 1948—30 April 1949 876. Ir. J. A. Haverhals gaf daarna een overzicht over de verschil lende aspecten der coöperatieve wolafzet. Hij betoogde dat de coöperatieve wolafzet een „Je bent buiten de streep ge gaan, George", antwoordde Kea ting effen. „Dit is de eerste keer, dat je openlijk er voor uitkomt, en we krijgen je wel te pakken." „Denk je? Nou, ga je gang maar, als je daar pleizier in hebt. Ik ben nu binnen. Ik, denk, dat ik varkens ga fokken, waarschijnlijk in jouw heimat, Surrey'. „Ik geef je een week, George, en dan zal iemand anders je twintig jaren geven", antwoordde Keating. „Dat zul je wel niet meer mee maken) En wat je lichtgeraakte vriend, de baron aangaat, die zit opgesloten in zijn wagen in Frey- ers Entrepot, aan de East India Dock Road. Ken je die Goed. Hij zit in de dickey. Hij kon er heel goed Th, maar waarschijnlijk voelt hij zich toch niet erg on zijn ge mak. Je zou eens klunnen gaan kij ken, hoe hij het maakt. Voor het ogenblik het 'beste hoor! Zeg tegen de heer Hes§e, die je nu ook wel gevonden zult hebben, dat het me spijt. Ingeval hij nog zoek is: laatste keer, dat ik hem zag, zich te vervelen in de lag hij sofa". Het werd stil. Keating legde de hoorn neer. Het jaarlijlis muziekfestijn van de Bondvan Muziekver. in Z- Vlaanderen is weer voorbij. Musica heeft de waterlaarzen aangetrokken en is naar Axel ge togen met een nat pak en veel verwachtingen t.o.v. de ontwik keling van het muziekleven in Z. Vlaanderen, die in volle gang is. Wij beperken ons verder tot het muzikale gedeelte, niet, dat het andere 't organisatorische niet èf was, niets dan lof, maar dit ge deelte staat weer geheel apart. We hebben veel goede en veel minder goede muziek gehoord en hebben t gedacht gehad, dat er in de afgelopen maanden hard ge werkt is. Op dit concours hebben we dui delijk gehoord en gezien, dat een korps niet in een lioge afdeling- moet uitkomen om een goede prijs te behalen, immers er zijn in de 2e afd. veel le prijzen gevallen. Nu moet er onmiddellijk aan toe gevoegd worden, dat bet oordeel in de lagere afd minder streng was dan in de hogere. Overigens een zeer gezond standpunt van de jiury, dit uitging van de ge dachte, dat aan een korps uit de hoge afdelingen grotere eisen ge steld kunnen worden. Plaatsgebrek dwingt ons kort te zijn. Daarom nemen we alleen de Ere-afd. en de Vaandelafde ling, de hoogste afdeling die in ons land voorkomt bij amateur korpsen. Oostburg heeft het klaarge speeld, om met het werk van Adam, ,.Si j'étais Rol," een eerste prijs te behalen. Als we bedenken, dat dit een werk voor een strijk orkest is en voor fanfare gearran geerd is, door de overigens zeer bekwame Bouchel, dan heeft de Directeur een pluimpje verdiend. We veronderstellen dat de direc teur van dit korps eigenlijk een trapje te hoog is geklommen. Oostburg is het Oostburg van vóór '40 niet meer. Niettemin heeft de heer Gossije gekregen, wat hij met hard werken heeft verdiend. Sas van Gent beschikt over meer krachten. De „L'ltalliënne en Alger" van Rossini kan dit Ikorps nog net op een concours spelen. Een trapje hoger zou wellicht fa taal geworden zijn en het is een 1 zeer goede verdienste van de heer Mannaert geweest, dat hij dit heeft ingezien. In de Vaandelafd. speelde de Harmonie van Schoondijke het ge weldig zware nummer van Ber lioz „Le Carnaval Romain". Dit nummer, men verzekerde t ons pertinent, kan misschien door 3 a 4 amateurkorpsen in Nederland gespeeld worden. Niet door Schoondijke.. Zij be schikken over een groep clarinet- ten, die diit werik zeker aankunnen levensbelang voor de schapen houders is en zei dat ook de af zet van textielgoederen tot volle bevrediging werkt. De Afdeling Zeeland van de Ned. Wolfederatie telt thans 726 leden. In het afgelopen jaar werden door bemiddeling van de federatie 37144 knotten breiwol en 101.5 meter costuum- en mantelstof geleverd. WESTELIJK SCHOUWEN IN PRAEHISTORIE REEDS BEWOOND? De vereniging „Stad en lande van Schouwen-Duiveland" hield Zaterdag de zomervergadering in Burgh. Na de officiële ont vangst door 't gemeentebestuur gaf de burgemeester, Jhr. A. van Citters, een historisch overzicht van de bouw en herbouw van de Ned. Hervormde kerk en toren in zijn gemeente. De heer S. M. de Nooyen te Re- nesse hield een causerie over de archeologische duinvondsten, waaruit bleek, dat Westelijk Schouwen reeds sinds het begin van onze jaartelling bewoond is geweest. Uit kortgeleden gevon den bewerkte vuurstenen kan ,Dat was de kolonel", zei hij kortaf „,Hij betuigt u zijl) leed wezen, mijnheer Hesse." IV. Totdat de lui, die beter weten konden, er een andere kijk op kre gen, ontving inspecteur Keating verscheidene strelende compli mentjes van zijn onmiddellijke meerderen: de raad, die bij zijn ondergeschikten békend stond als „de Ronde Tafel" en door de pers bijgenaamd werd „de Grote Vier". Volgens hen was het Keating's schuld niet, dat de kolonel met zijn buit ontsnapt was. En zoals inspecteur Storm het uitdrukte, had elke Napoleon zijn Welling ton. Toen kwam het oudste lid van het Kabinet 0p het denkbeeld, dat, hoewel de bestaande regering het onmogelijk eens kon zijn met een plan, dat ten doel had geld te ma ken voor de vorst van Morcovië., om de oorlog te kunnen verklaren aan de aartshertog van Saxe- Munen „een staat waarmee we door een verdrag vertoonden zijn heren" het niettemin een feit was, dat het hier de belediging gold van een vreemde gezant. En maar er zijn meer partijen en die konden beslist niet mee. Dat zij niettegenstaande eien le prijs be haalde, hebben zij volgens onze, o\erigens zeer bescheiden, mening te danken aan het feit, dat zij de moed getoond hebben het te dur ven spelen en zonder brokken te maken aan het einde kwamen. iBiervliet speelde in deze afdeling het zeer moderne nummer „Syni- phonische Schets" van Hollands beste componist van fanfaremu ziek Boedijn. Gezien de prestaties op de 2 an dere concoursen hadden we veel verwachtingen. We zijn niet be schaamd geworden. Dit werk werd zó mooi uitgevoerd dat het een lust was om te horen. Nergens domi neerden stemmen. Naderhand hooiden we, dat de jury verbaasd stoud over dit kie ne troepje mensen, met hun jonge, doch zeer bekwame direc teur Anthonisse. Doch oo.- dit korps zal niet heger kunnen, in tegendeel, het zal lager moéten, temeer, daar; blijkbaar de inwoners van Biervliet en enkele muzikan ten nóg niet weten, dat zij één der beste korpsen hebben van Zeeland. Waarom dan, zoals men ons vertelde, gestook onder elkaar en bedanken als werkend lid enkele dagen vóór het concours? Onbe grijpelijk. Nogmaals een mooie muzikale dag maar we! aan de natte kant. Proficiat Bondsbe- stuur voor Uw mooie streven. „MUSÏCIA." waarschijnlijk de conclusie ge trokken worden, aldus spr., dat reeds in voorhistorische tijden deze streek bewoond werd. De heer Nooyen is hoofd van 'de O. L. School te Renesse en doet veel aan archeologie. Gemeente raadsverkiezing De nummering van de lijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing is als volgt: Lijst 1. M. de Vos (Partij van de Arbeid). Lijst 2. Ir. A. P. Lindenbergh (V. V. D.). Lijst 3. C. G. Ramselaar (R.K.). Lijst 4. D. M. Ollebek (C. H.). Lijst 5. F. Dielemam (St. Ger. Partij Lijst 6. Jac. den Hamer (A. R.). Lijst 7. H. J. Oolsen (Vrije Lijst). BIERVLIET. Nummering Candidatenlijsten. Lijst 1: P. v. d. A.; Lijst 2: K. V. P.; Lijst 3: Protestantse Kie zers. KAPELLEBIEZELINGE Nieuw raadhuis. De gemeenteraad heeft beslo ten tot de bouw van een raad huis. De kosten worden geraamd op 225.000. Eind Juni of begin Juli zal de aanbesteding reeds geschieden. Het nieuwe raadhuis is ontworpen door Prof. Berg hoeve. Burgemeester Van Suylekom herinnerde er in de raadsver gadering aan, dat in betrekkelijk zeer korte tijd alhier twee raad huizen verloren zijn gegaan; het eerste is verbrand in 1875 en het andere is verwoest in de Meida gen van 1940. SLUIS. Nummering Candidatenlijsten. Lijst 1: K. V. P.; Lijst 2: P. v. d. A.; Lijst 3: Lijst J. Smooren burg; Lijst 4: L. van de Vijver; Lijst 5: S. van Hal. ZUIDZANDE. Nummering Candidatenlijsten. Lijst 1: C.-H.A. R.; Lijst 2: p. v. d. A.; Lijst 3: Gemeente belangen. Engeland was aan zijn goede naam verplicht, met onpartijdige rechtvaardigheid te onderzoeken, wie de boosdoener was. en hem zijn euveldaad te vergelden met zijn hoofd. Verder had baron d"Es- singer recht op een officiële ver ontschuldiging. Het bejaarde lid raadde de Home Secretary aan, zijn aandacht te schenken aan dit feit, en merkte bij d'e gelegen heid tevens op, dat het wenselijk was waardiger personen tot chefs te kiezen dan hen, die ten. tijde van de misdaad met die functie bekleed waren. Naar welke wenk de Home Secretary in eerbé-dige stilte luisterde, hoewel hij zich aan ernstig gebrek aan eerbied jegens de bejaarde spreker schul dig maakte door ziijin gedachten. Hij zou het advies van die heer opvolgen. En de plotseling bijeen geroepen Ronde Tafel moest een berisping aanhoren, die even on welkom als onverwacht was. Het was eigenlijk een woordelijke her haling van wat het bejaarde lid had gezegd, uitgebreid met een paar scherpe aanmerkingen van de Home Secretary zelf, waardoor hij alle blaam van zichzelf afwen telde op bun waardige personen. (Wordt vervolgd.) duurzaam vakmanswetrk- Vraag ons advies. gmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiwiiii Te koop gevraagd: in de gemeente Axel, zo wel voor geldbelegging als op korte termijn in gebruik- Aanbiedingen onder num mer 887, Bureau Axelse Courant, Axel- MOOIE Sokken Sportkousen Ski-sokjes Glacé Handschoenen Zomer Handschoenen WOL- EN KOUSENHUIS Noordstraat Tel. 2546, Terneuzen U LEERT PRETTIG EN GEMAKKELIJK in onze nieuwe VAIIXHALL Tevens verhuur, zonder chauffeur, per dag, per week, per maand- GEDIPLOMEERD AUTORIJSCHOOL Westkolkstraat 20 - Tel. 2571 - Terneuzen Gevraagd: wegens huwelijk der tegenwoordige 'n net Meisje voor de huishouding voor dag .of dag en nacht- C- HAMELINK, K- Kerk straat 14, Ter.aeuzen. Gevraagd: flink Dienst meisje, zelfstandig kunnen de werken. Goed loon- KOSTER—DEIJ, Station straat, Axel.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2