THEE Schrijf- Verpak! i 1 I *B Oud Goud en Zilver Kantoormacliini Sloperij Reisgidsen van de ^Ümidl^Sef lieven Vragen aan de Minister Uit de Provincie BINNENLANDS NIEUWS I RADIOBODE De Stroper II S /Sx m t&f A. J. VAN DE REE Ottawa Vul en -Potlodc Vanaf heden Per pakje 1 Neemt eens Fa D. F. v, T E R N E U In- en soorten Antwerpse havenarbeiders bij Koning Leopold Zweedse vissers gemolesteerd IC«r!e kcriclilcn De nieuwe Boekhandel Littooij - Terneuzen Ongehoorzaamheids campagne in Tripolitanië Het langzaamste vliegtuig ter wereld De verkiezingen in Oost-Berlijn Vliegtuigongeluk bij Aleppo Geen Amerikaanse lening aan Spanje De niesziekte Onderofficieren kunnen vrij willig dienstverband met het Rijk aangaan De haringvloot is uitgevaren Gedupeerden willen niet bouwen Uitvaart Vorst van MonaGo n. isser-KO W.Z.V.A.T.O. DE WILDE S Ook in voorraad bedstee-maten prima staaldraad-matrassen Steeds voorraad in Hazet-combinaties. Divan, Divanbed en Lits-jumeaux tegelijk Nemen slechts plaats in van 1 persoons ledikant Reclame-combinatie f99,75 Hazet-combinatie f123,50 Ook voor het beddenvak slaagt U beter bij TERNEUZEN r uouwe E Ik. Vraagt Uw winkelier het boek „Kleurenvluchi kleurenfoto's op pakjes DOUWE EGBERTS Kof ccp van Horlogemaker-J uwelier Nlenwstraat 14, Terneuzen Telefoon 2284 in de populaire prijs klassen Eiken en old finish schuiftafels 61-00 49-75 36-00 GEZONDHEIDS MATRASSEN fijne net, 2-pers- 48-20 46-60 39-75 Ook in 1-persoons en bedsteemaat- KOOKSTOELEN eiken of old finish 39-75 26-00 20-40 ROOK8TO EL- KUSSENS per stel 33-25 23-75 13-50 Gelakte KINDER LED I K AN T J E S 29-85 24-95 15-00 KINDERSTOELEN 32-00 25-90 16-95 KINDERBOXEN 32-00 15-90 10-70 KINDERWAGENS met patentvering 145-50 123-50 85-00 FAUTEUILSTELLEN 2 fauteuils 4 stoelen 89-75 99-50 149-75 214-50 227-50 251-50 Moderne CLUBSTELLEN 2 clubs 4 stoelen 254-00 397-50 565-50 EIKEN DRESSOIRS 158-50 143-50 117-00 3-delige MATRASSEN met kapokkussens 2-pers- 79-50 1-pers- 49-75 BINNEN VERIN G- matrassen KAPOKmatrassen LINOLEUM Krommenie Vloerbedekking, ook voor betonvloeren in nieuwe huizen p- M- 6-95 100 cm breed- Vakmensen zijn tot Uw dienst bij Wij leveren uit vooi Ook enkele goede g Nieuw Bel K 1180 No- 2969 Ongeëvenaa: Ziet onze éta LEVENSMIDDELEh eC8»»»3C8»»»»XC6C«6»a Woonhuis en bergplat aaast het Schletpl POSTREKENIN TELEFOON Volgens mededeling van het secretariaat van Koning Leopold heeft de Koning een groep ha venarbeiders uit Antwerpen ont vangen, die hem als „Belgen van het Vlaamse ras" hun hulde kwamen brengen. De woordvoer der der groep, Frans de Moor, verklaarde, dat men niet zou rusten alvorens de Koning „eer- en rechtsherstel" zou zijn gege ven. Koning Leopold en Prins Boudewijn, die bij de ontvangst aanwezig was, onderhielden zich geruime tijd met de delegatie. De Gouverneur van het Zweed se eiland Gottland heeft er over geklaagd, dat Russische kust- patrouilles in de Baltische Zee Zweedse vissers molesteren. Hij heeft bij het Departement van Buitenlandse Zaken gerappor teerd, dat Russische patrouilles de netten van Gottlandse vis sersboten. die buiten de Russi sche territoriale wateren waren, hebben opgehaald en meegeno men. Ni FX WE REGELING EXPORT PO OT AARDAPPELEN ONTWORPEN. E .-narkort zal aan het 'bednrjf- sc-hap zaaizaad en pootgoed een voorstel van de Stichting voor die Landbouw worden gezonden in zake een regeling ten behoeve van de telers van pootaardappc- fen. Dit voorstel heeft ten doel bij een overschot aan pootaard- a.ppelen de (prijs op een redelijk peil te stabiliseren, een zeker in tomen aan de telers te garan deren en (bovendien een zekere deviezen opbrengst voor ons land te bewerkstelligen. Men heeft het plan opgevat het pootgoed via een gezamenlijke verkoopcen trale onder bepaalde voorwaar den aan de handel ter (beschikking' te stellen. Details van dit plan worden op het ogenblik uitge werkt. Het lid der Tweede Kamer de heer Vondeling (Ajib.) heeft aan de Minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening de volgende vragen schriftelijk ge steld. 1. Is het de Minister bekend, Aai bij de uitvoering van de be schikking toeslag liöhite gronden 1947 moeilijkheden rijzen bij de beoordeling of iemands hoofdbe roep landbouwer is, welke 'beoor deling beslissend is voor het al of niet in aanmerking kamen van <ie geldelijke toeslag? 2. Is de Minister in staat en bereid om ten behoeve van hen, die met de uitvoering van boven genoemde 'beschikking zijn belast richtlijhen te geven en die ook ter kennis te brengen van de belang hebbenden ter bevordering van de rechtszekerheid Luitenant-geiieraal S. H. Spoor, is gisterenmorgen met een B 25-toestel naar Djogja ver trokken voor een bezoek aan de troepen en voor besprekingen. 1 De Zweedse tankboot „Ata lanta", die Donderdag in de Ca- raksche Zee brand aan boord kreeg, is te Barbados aangeko men. gesleept door het Italiaanse motorschip „Leme". Het vuur smeult nog. De bemanning is in veiligheid. 500 Machinisten en stokers van de Ehgelse spoorwegen te Newcastle hebben besloten elke Zondag in symbolische staking te gaan, omdat zij thuis willen over nachten en niet in de onderkomens der spoorwegen, Volgens een verklaring van de Belgische Minister van Buiten landse Handel,Moens de Fernig, zal met ingang van 1 Augustus as. de handel in tarwe worden vrijgegeven. De subsidies op het brood worden dan eveneens op geheven. DOOR PETER BARON. (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas..) 5\ (Nadruk verboden) „De Stroper ooit gezien, Kaye?" vroeg Keating plotseling. Kaye keek op. .Spreken is iedereen gegeven, maar denken weinigen", ant woordde hij. „Cato kende zijn we reld, toen hij dat zei. Je bent ze ker moe, dat je zo!n dwaze vraag doet Keating 'keek zuur. ,,Ik heb hem vanavond ontmoet." „En Pythagoras", ging Kaye door, „zei dat we óf behoren te zwijgen óf dingen te zeggen, die beter zijn dan zwijgzaamheid. Naar mijn beste weten berust hierop de pathologische leugen „Heel aardig", meende Keating. Kaye's aanhalingen waren een kruis voor de inspecteur, maar Dinsdag hebben alle Arabische functionarissen te Tripolis hun post verlaten overeenkomstig' een bevel tot burgerlijke ongehoor zaamheid, dat Maandag door de Arabische leiders is gegeven. Alle openbare diensten stonden stil en nieuwe massa-demons tra lies tegen de Brits-Italiaanse overeenkomst betreffende de Ita liaanse koloniën begonnen. Ook overal elders in Tripolita nië werden demonstraties gehou den en stammen dreigen, daft zij gewapende tegenstand zullen bie den tegen de terugkeer van de Italianen. Te Boston (Massachusetts) is een klein tweepersoons vliegtuig geconstrueerd, dat een minimum- snelheid van 43 km per uur kan bereiken en op een terrein van de grootte van een tennisbaan kan landen. Een professor van de af deling vliegtuigbouw aan het tech nologisch instituut van Massachu setts en een voormalige piloot uit Harvard hebben er drie jaar aan gewenkt. Het toestel ziet er als een gewoon vliegtuig uit, maar maakt niet veel meer lawaai dan een auto. Volgens de uitvinders ligt het toestel vast in de lucht en is het na 100 meter reeds voldoen de opgetrokken om over een ge bouw van vijf verdiepingen heen tie vliegen. De lancümigssnelheid zou geringer zijn dan die van een parachutist. Het kiescomité van het volks congres heeft medegedeeld, dat uit de jongste uitslagen der ver kiezingen van Zondag en Maandag blijkt, dat 771.406 van de 845.459 kiezers in de Sowjet-seotor voor het congres hebben gestemd. 'Het comité voegt er aan toe, dat dit cijfer 91 °/o -der stemmen ver tegenwoordigt. Bij een vliegongeluk tijdens een sportfeest te Aleppo zijn Zaterdag 21 personen om het leven gekomen. Er zijn 40 ge wonden. Een militair vliegtuig voerde stunts uit en stortte op het stadion te pletter. Het grote aantal doden is te wijten aan eten paniek, die zich van de toeschou wers meester maakte. Volgens een bericht van de „New York Herald Tribune" uit Washington heeft de Amerikaan se export-importbartk het Spaan se verzoek om een lening van de hanid gewezen. Hot blad schrijft: „Andreas Mo reno, president van dte „Banco Hispano-Americano" en de spe ciale financiële afgezant van ge neraal Franco, is Maandag met legie handen uit Washington ver trokken, nadat, de export-import- bark zijn verzoek om leningen tot een totaalbedrag van 1.275.900.000 dollar beleefd had afgewezen". Negen dagen lang niest hij reeds om de paar seconden, de 14-jarige Engelse schooljongen Michael Nippisley. Ik schat, d!at ik nu reeds 136,000 maal geniest heb", ver telde fc'i aan Dautiar. „Dat kan toch niet eesuwig duren. Ik denk, dat het- niu gauw over zal zijn". En hij niesde voor de 136.001ste keer. De oorzaak van deze niesziekte is hooikoorts. Het slachtoffer heeft ireeds honderden telegram men en telefoontjes ontvangen soms verdroeg hij ze tamelijk ge makkelijk. ..Ik zeg je, dat ik hem ontmoet heb, zo waar als Ik hier voor je sta. Tenminste ontmoet we zijn niet aan elkaar voorge steld. Hij pikte mij op met het ene eind van een revolver." „Hij was de jongen, die Bir mingham bewerkte, toen ik daar v/as voor het congres", zei Kaye Deinzend. „Pochte erop, dat de Birminghamse politie hem nooit een vonnis zou kunnen bezorgen, en ging er tussen uit met de op brengst van verschillende dieve rijen, die dè plaatselijke vakleden op touw gezet hadden. Je zegt, dat hij je aanhield met een revol ver.' Wat deed jij onderwijl?" „Wiat jij ook gedaan zoudt heb ben: het geld van de verzeke ringsmaatschappij redden," Keating k%ek naar buiten over de donkere rivier en stopte zijn pijp Toen hij ze aangemaakt had] doofde hij de lucifer uit en bracht die bedachtzaam naar de papiermand, voor hij zijn bom wierp. „Ik veronderstel, dat je weet, met raadgevingen. De aanbevolen genezingsmethoden variëren van het drinken van champagne tot het slikken van Castorolie en pe permunt. Een hypnotiseur heeft Michael 30 minuten in trance ge bracht. Het niezen (hield op. Toen de jongen bijkwam, begon het echter weer Teneinde te voorzien in de be hoefte aan kader voor het legjer, zijn plannen in voorbereiding om de gelegenheid apen ite stellen als onder-officier 'n vrijwillig dienst verband gedurende enige jaren met het rijk aan te glaian. Na af loop daarvan kan onder bepaalde omstandigheden recht op een uit kering 'Worden verkregen, al naar igelang het aantal jaren, dat wend> gediend. Binnenkort zullen bijzonder heden ever dit onderwerp warden gepubliceerd. In afwachting daarvan wordt ons van bevoegde iZijlde medege deeld, dat het in enkele publicaties genoemde bedrag van 1000 per jaar als uitkering niet juist is. In alle vroegte zijn de Neder landse haringvloten Dinsdagoch tend uitgevaren op jacht naar „Hollandse nieuwe". In Scheve- ningen verlieten omstreeks 5 uur de eerste loggers de havens voor een tocht van ruim 200 mijl naar de haringgronden. Het slechte weer had de familieleden van de opvarenden niet weerhouden de vertrelkkenden een vaarwel toe te wuiven. Doch ook vele belangstel lenden, die de met vlaggen in top uitvarende voot wilden zien, had den regen en wind getrotseerd, Het gevolg was, dat de haven hoofden zwart van de mensen zagen en de boulevard een aanblik bood zoals gewoonlijk alleen op hoogtijdagen in het seizoen. Om streeks zes uur waren de laatste loggers de havenhoofden gepas seerd. Optimisten beweren, dat Vrijdag de eerste Hollandse nieu we reeds op de markt kan zijn, maar over het algemeen houdt men het op Zaterdag. Wie de eer ste is, dat is de vraag, die Sche- vaningers. Ka/twijjkers, Uimuiide- naren en VlaairdSngers de 'kamen de dagen in spanning zal houden. De gemeente Giessendam ver loor in het laatste oorlogsjaar 29 huizen en twee boerderijen, als gevolg van twee bombardementen op heft centrum. Tot nu toe kon de wederopbouw niet ter hand' wórdeni genomen, ömdat de gedupeerden, die allen weer onderdak hebben gevonden, geen interesse tonen. Dte gemeente heeft (getracht, hen 'tot bouwen te stimuleren, door de bouw van de eerste zes woningen ter hand te nemen. De gedupeerden genoten dan dezelfde voorrechten als bij eigen ibouw en konden de huizen over nemen.. Dit initiatief van de over heid had ook geen resultaat, om dat de betrokkenen hierop niet reageerden. De zaak is thans in een impasse gekomen. De instanties in Den Haag zijn van de gang van zaken op de hoogjte gesteld en de ge meente wacht op nadere richtlij nen. Alle woningzoekenden is Gies sendam zijn hiermee gedupeerd, want als Rijk, gemeente en ge troffenen nipt tot overeenstem ming komen,! zal er niet gebouwd worden. De gemeente zal het dan met het gewone bouwvolume (dit jaar drie woningen) moeten doen. Als de gedupeerden niet alsnog tot activiteit gebracht kunnen worden, ziet deze gemeente, met zware woningnood, tientallen woningen haar neus voorbijgaan. dat de kolonel terug is?" Het was een meesterstukje van onverschilligheid zoajs hij dat zei, maar hij vergiste zioh in de ver onderstelling, dat de nu volgende stilte veroorzaakt v/erd door eer biedige verbazing. Ze was slechts toe te schrijden aan het fe't dat Kaye juist een lange kolom op telde. „Stil nou", zei de superinten dant, en begon opnieuw. „Dat had je niet gedacht, hè? Maar we hebben niet allemaal het tweede gezicht. Ik was in Piegat- ti voor Glera Wade, die bezig is verstandig te worden en de holen der schande te vermijden. En daar gaf Ohorley mij een wenk, dat George terug was. We hebben een poosje vriendschappelijk zitten praten over niets, zodat ik nog net even weinig van zijn plannen weet als voordat Ik hem ont moette". „Drie en tachtig, negen en tach tig, zeven en negentig acht en een penny", telde Kaye. „Zo, dus je weet nog net even weinig? Toch heb je wat geleerd, maar je Bij de uitvaart gisteren in Mo- r.aico van de overleden vorst Louis H werd H.M. de Koningin verte genwoordigd door de buitenge woon gezant en gevolmachtigd Minister Mr. J. Visser. Bij de mis van requiem-, die gisterenochtend werd opgedragen in de St. Jaco- buskerk in de Parkstraat te Den Haag, was H.M. vertegenwoor digd door de kamerheer i.b.d. en ceremoniemeester Jbr. D J. de Graeff en de Regering door mi nister Mr. J. R. H. van Schalk, die, evenals de aanwezige leden van het corps diplomatique, in de kerk ontvangen werden jjoor de consul-generaal van Monaco te Rotterdam Mr. A. J. H. Hankes Drielsma. Behalve de Franse am bassadeur, de heer Jean Rivière en andere leden vaan het corps diplomatique, woonde ook een aantal consulaire vertegenwoordi gers de plechtigheid (bij. EEN MONUMENT OP HET FRANSE OORLOGSKERKHOF TE KAPELLE. Het Nederlandse comité van ,,Le Souvenir Francais", heeft het initiatief genomen een monu ment te doen plaatsen op het oorlogskerkhof in Kapelle (Zee land), waar de in Nederland1 ge vallen Franse soldaten (begraven liggen. Het op te richten monument is ontworpen door Antoon Moikem- bcer. Het zal van baksteen en marnier worden opgetrokken en tmat symbolische voorstellingen in mozaïek worden versierd. De kosten bedragen ongeveer 15.000 en de initiatiefnemers hopen, dat in Mei 1950 hij dte 10- jarige herdenking van het sneuve len der Franse militairen, het monument verrezen zal zijn. Op het monument zullen 400 namen voorkomen en tegen be talen van 25 kan men een naam „adopteren". Voor heit bedrag van een rijksdaalder kan men zich voor eem bouwsteen laten inschrij ven. Ere-voorzitter vein het comité is de Franse ambassadeur de heer Jean Rivière. Het comité zelf wordt onder anderen gevormd door de heren: M. Jospin, voor zitter, A. Comevin, secretaris (IMinervalaan 87,. Amsterdam), O. Saulet, penningmeester (P. A. Dryfout et cie, Nes 15, A'dam), als deleguae van „Le souvenir Franc;als maakt mevrouw Van 't HoffCalou deel uit van het comité. Bijdragen voor bovenge noemd doel kunnen worden gezon den aan de penningmeester of ge stort worden op de bank van Lipipmann Rosenthal te Amster dam. De namen van hem die stor ten, komen in het gouden boek dat in het voetstuk van h{t monu ment gemetseld zal worden. TREINONGELUK BIJ' HEERLEN Op de spoorlijn Heerlen.Schaas- berg heeft zich Maandagavond, vlak bij de overweg aan het sta tion te Heerlen een ernstig treSn- ongelulk voorgedaan, dat zeer zware materiële schade, doch geen persoonlijke ongevallen tot gevolg had. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat een lange kolentrein die uit Schaasberg kwam, op een hellend traject in de buurt van Heerlen door zijn remmen schoot. Op hetzelfde ogenblik was bij bovenvermelde overweg een losse locomotief aam het rangeren. De op hol geslagen kolentrein reed met grote vaart in de richting van deze locomotief. De machinist van de trein kon nog met noodsignalen zijn collega op de rangerende locomotief waar schuwen voor de botsing, die hij zag aankomen. De machinist en de stoker van deze locomotief brachten zich toen in veiligheid door van de machine te springen. Onmiddellijk daarna geschiedde de botsing. Ten gevolge van de hevige schok schoot de losse loco motief met grote snelheid over het emplacement tot aan de andere kant van het station, waar hij tot stilstand kwam. -Ongeveer -twintig wagons van de kolentrein waren door de botsing ontspoord en on der en boven elkaar geschoven. Een van de wagons schoot recht de lucht in telgen de bovenleiding van het electrische net aan, dat zwaar beschadigd werd. De loco motief van de kolentrein vloog eveneens uit de rails, maar kan telde niet. Doordat het eleetrische net be schadigd was, werd het treinver keer in de richtingen Maastricht en Sittard gestagneerd tot resp. Schin-op-Geul en Nut. De Lim burgse Tramweg Mij. legde dade lijk ex-tra bussen in, die de reizi gers naar genoemde plaatsen ver voerde, vanwaar zij per trein ver dei konden. Het treinverkeer is thans weer normaal. NEGENJARIG MEISJE 'AANGERAND. Dinsdagavond is het 9-jarig dochtertje der familie A. van G„ wonende aan. de Tilburgseweg te Goirle, aan de Nieuwe Kerksedijk door een tweetal voorbijgangers met bloedende verwondingen aan getroffen. Het kind riep de hulp dter passerende mannen in en ver telde hen, dat zij- was gestoken. Zij werd een in de nabijheid -ge legen woning binnengedragen, wi'lt het niet toegeven. Heb ie ook een van zijn broers gezien Ik heb een mannetje achter elk van de vier aan gehad, zodra New York seinde, dat zij op weg waren naar Southampton". Keating's ogen werden groot. „Is er misschien ook iets, dat je niet weet?" vroeg hij met diepge voeld sarcasme. Kaye legde zijn pen neer en zei: „Ja." „O, we worden redelijk! Wat dan?" „Hoe jij inspecteur geworden bent; en wat de kolonel van plan is. En nou, ga je, of moet ik je eruit gooien?" Keating keek zijn vriend boos aan en ging naar de deur. „Ik wil je één ding zeggen, Kaye" begon hij. „Vierendertig, zesendertig onthou drie", hief Kaye mee dogenloos aan, en inspecteur Kea ting maakte zich uit de voeten, vol van onvriendelijke en volko men ongegronde opvattingen over de geestvermogens van z'n vriend. waarna geneeskundige h-ulp werd ingeroepen en het meisje naar 'het -ziekenhuis te Tilburg werd ver voerd. 'Hoewel de verwondingen zioh aanvankelijk vrij- ernstig lieten aanzien was gisterennacht om twaalf uur het levensgevaar .geweken. Uit een onderzoek kwam vast te staan, dat het meisje het slachtoffer is gewor den van een onverlaat. Vroeg in de avond werd' het k-nd door enlkele -inwoners -gezien gezeten op de fiets van een vrij jeugdig persoon. Het meisje, dat zich -rond zeven uur naar pianoles be gaf, werd1 onderweg aangesproken door een ombekende man, die haar de weg naar het zwembad vroeg en haar uitnodigde bijl hem ach ter op de flets te komen zitten, teneinde dé weg te wijzen. Langs een- verkeerde en onnodig lange weg is de man daarop met het meisje weggereden em heeft onder de gemeente Göirle, waar staat nog niet vasjt, zijn afschu welijke daad' volbracht. TEGEN ONSOLIDE KOPERS. De S'choonhovense mfdlden- standsvereni'gingen hebben (beslo ten een „zwarte lijst" samen te stellen, waarop ten behoeve vaar haar leden zullen geplaatst wor den de naam van personen, die het met 'het betalen van gekochte artikelen- niet nauw nemen. A.N.B.Z, EN A.B.T. VERKLA REN CANADESE SCHEPEN BESMET De hoofdbesturen van de A.N. B.Z. en- de A.B.T. delen mede: „Zoals bekend heeft de Cana dese zeelieden organisatie besloten een staking uit te roepen voor al le Canadese zeeliedten luit protest tegen verschillende verslechterin gen, welke op de Canadese vloot zijn ingevoerd, nadat onderhande lingen tussen de reders en dte Ca nadese zeeliedenorganisatie waren afgesprongen. In aansluiting aan de acties, on dernomen in de havens van Lon den en Antwerpen en aan de op roep van de Canadese zeelieden- organisatie aan de zeelieden en havenarbeiders, overal ter wereld hebben de hoofdbesturen van de Algemene Ned Bond vna zeeva renden en de Alg. Bedrijfstoond Transport besloten zich volledig solidair te verklaren met de actie der Canadese zeeliedtenorganisatie en derhalve de Nederlandse zee lieden en havenarbeiders opgeroe pen, niet op Canadese schepen te monsteren en deze schepen niet te lossen of te laden. De heer J. Benton Hesse (van Boston, Mass.) was een groot man met nog grotere denkbeel den. Zo was hij onder meer mil- lionair en veroorloofde anderen niet, dat te vergeten. Zelden liet hij de gelegenheid voorbijgaan om aan nieuwe kennissen te vertellen dat hij geboren was zonder schoe nen aan de voeten, en besefte niet, dat hij deze bijzonderheid gemeen had met de meeste ba by's. Maar daar eindigde de overeenkomst dan ook mee: hij was opgeklommen totdat de lad der geen sporten meer had. Toen ging hij rust nemen. En diaama ruilde hij die rust weer voor een vrouw. Nadat hjj drie jaren ge trouwd was geweest, had de heer Hesse alles gekocht, wat er voor geld te krijgen w-as: alleen dat gene niet, wat hij juist het meest verlangde, bescherming tegen de tong van mevrouw J. Benton Hes- se, geboren Goddard (van Phila delphia, Pa). (Wordt vervolg*}), I X DUINZAND - AANVUEZAND METSELZAND - SCHERPZAND - GRIND Koop Uw zand en grind bij die firma, die ook de levering van al Uw bouwmaterialen verzorgd- Scherpe prijzen- Vlotte levering. Door geheel Zeeland Telefoon 15 - ZUIDZANDE M V Y i 1 X N.V. Fa P. J- v- d- SANDE TERNEUZEN Te koop: een Meisjesrijwiel, of te ruilen voor Damesrij wiel- Te bevragen: Wal- straat 9, Terneuzen- Te koop: Roeibootje voor hengelaar- Te bevragen Klaassenstr- 12, Terneuzen- Aangeboden te Sluiskil, net Pension. Brieven onder No- 334, Bureau van dit blad- Uit d hand te koop en da delijk te betrekken, Win kelpand met pakhuis, ge legen Steenkamplaan 2 d, Terneuzen. Inl-: Schulpen- pad 29, Sas van Gent- Uit de hand te koop: een Werkmanswoning met 6 are tuingrond, staande te Axel-Sassing- Brieven on der No- 335, Bureau van dit blad-

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2