THEE Schrijf- Verpakl r De arrestatie van, Gerhard Eisler Oud Goud en Zilver Kantoormachini Sloperij Reisgidsen van de1 I I I f I RADIOBODE iSmidi^Sofiicven RECHTSZAKEN UIT DE PROVINCIE f p f De Stroper I 11 ^vvvvvvvvvvvvvvvv^ A. J. VAN DE REE fkVisser-koole Ottawa Vul en -Potlodc Vanaf heden Per pakje 1 Neemt eens Fa D. F. v, T E R N E U In- en soorten Zes ter dood veroordeelde negers in hoger beroep Gistermorgen tot des middags half één is de pas in gebruik genomen veerboot „Koningin Juliana" uit de vaart geweest, teneinde een duiker de gelegen heid te bieden de scheepswand te onderzoeken. Het is n.l. vorige week tweemaal voorgekomen, dat bij het binnenlopen der ha vens bij laag water de kiel van de veerboot in aanraking is ge komen met voorwerpen op de bodem. De „Koningin Juliana" heeft een diepgang van 4 meter en het blijkt, dat bij laag water de schroeven in de havenmon den voorwerpen op de zeebodem ï*£ik6n De nieuwe Boekhandel Littooïj - Terneuzen i "°°jg>STR AXEL W.Z.V.A.T.O. DE WILDE X X V Ook in voorraad bedstee-maten prima staaldraad-matrassen Steeds voorraad in Hazet-combinaties. Divan, Divanbed en Lits-jumeaux tegelijk Nemen slechts plaats in van 1 persoons ledikant Reclame-combinatie 199,75 Hazet-combinatie f 123,50 Ook voor het beddenvak slaagt U beter bij TERNEUZEN WMftMHBi 1 g Vraagt Uw winkelier het boek „Kleurenvluchi kleurenfoto's op pakjes DOUWE EGBERTS Kof cop wan Horlogemaker-Juwelier Nlenwstraat 14, Terneuzen Telefoon 2284 in de populaire prijs klassen Eiken en old finish schuiftafels 61-00 40-75 36-00 GEZONDHEIDS- MATRASSEN fijne net, 2-pers- 48-20 46-60 39-75 Ook in 1-persoons en bedsteemaat. ROOK STOEI JEN eiken of old finish 39-75 26-00 20-40 ROOKSTOEL- KUSSENS per stel 33-25 23-75 13-50 Gelakte KINDER- LEDIKANTJES 29-85 24-95 15-00 KINDERSTOELEN 32-00 25-90 16-95 KINDERBOXEN 32-00 15-90 10-70 KINDERWAGENS met patentvering 145-50 123-50 85-00 FAUTEUILSTELLEN 2 fauteuils 4 stoelen 89-75 99-50 149-75 214-50 227-50 251-50 Moderne CLUBSTELLEN 2 clubs 4 stoelen 254-00 397-50 565-50 EIKEN DRESSOIRS 158-50 143-50 117-00 3-delige MATRASSEN met kapokkussens 2-pers. 79-50 1-pers- 49-75 BINNEN VERIN G" matrassen KAPOKmatrassen LINOLEUM Krommenie Vloerbedekking, ook voor betonvloeren in nieuwe huizen p. M- 6-95 100 cm breed- Vakmensen zijn tot Uw dienst bij Wij leveren uit vooi Ook enkele goede g' Nieuw Bel K 1180 No- 2969 Ongeëvenaa: Ziet onze éta LEVENSMIDDELE1N ttC8C8»3C8»SC8»»3«C«8*0 Woonhuis en bergplat aaast het Schietpl POSTREKENIN TELEFOON Detective^ van Scotland Yard hebben Gerhard Eisler, de in Duitsland geboren „communist numero één van Amerika", Za terdag bij Southampton van het Poolse schip „Bathory" gehaald, terwijl hij zich hevig verzette. De Amerikaanse autoriteiten hadden om zijn uitlevering verzocht, daar hij beschuldigd is van daden, waar in de V. S. gevangenisstraf op staat. Eisler kwam gisteren voor de politierechtbank te Southamp ton, die de zaak aan de recht bank te Londen wil overgeven, die als enige in Engeland in ge vallen van verzoek orn uitlevering kan beslissen. Men verwacht, dat Polen een officieel protest tegen de arresta tie zal indienen. De Poolse am bassade heeft Zondag reeds ver klaard, dat Eisler met geweld werd weggevoerd door de Britse politie, vergezeld van Amerikaan se vertegenwoordigers. De am bassade noemde dit een schending van de Poolse vlag en van de in ternationaal aanvaarde beginse len van recht, orde en rechten van de mens. Volgens een woordvoerder van het Engelse Ministerie van Bui tenlandse Zaken valt Eisler onder Britse jurisdictie, daar zijn ar restatie 'plaats vond op een schip, dat zich in territoriale wateren bevond. Door de rechtbank zou beslist worden, of de Amerikaan se -eis tot uitlevering gerecht- - vaardigd is, aldus deze woord voerder. De Poolse ambassadeur te Lon den zou gisterenmiddag een tae- zocLi, aan Be vin brengen om een „krachtig protest"' in te dienen tegen de arrestatie van Eisler door de Britse autoriteiten aan iboord van het Poolse schip Batory. De (politierechter te Southamp ton heeft gisteren besloten, dat de rechtbank te Londen zal uit maken of Eisler al of niet aan de Verenigde Staiten zal worden uit geleverd'. Van officiële zijidle te Warschau is verklaard), dat de Poolse rege ring- hot plan heeft handelend op te treden tegen de arrestatie van Eisler. Het Britse optreden was een geval van ..schandelijk ge weld". Poolse juristen zijtn doende een plan uit te werken. Ook de Poolse pers geeft uiting aan haar verontwaardiging. „De Poolse regering acht heit incident van groot Ibelang", zo zegt het blad van de arbeiders partij „Tribuna Ladiu". Afgezien van het feit dat inibreuik werd ge- Gisteren zou het Hof van be roep van de Amerikaanse staat New Jersey de zaak behandelen tegen de zes negers, die vorig jaar Januari ter dood veroordeeld waren op beschuldiging van roof moord op een 72-jarige handelaar in tweedehandsgoederen. Het vonnils had protesten van organisaties over de gehele we reld en een beroep op de commis sie voor mensenrechten van de Verenigde Naties toit gevolg. „Het Coneres voor de burger rechten", dat op de lijst van Ame rikaanse revolutiionnaire organisa ties staat, organiseerde een lan delijke protestactie. De afdeling te New-Jersey van het Ameri kaanse vakverbond „Congres of Hid.usitrial organisations" ver klaarde voorstander te zijn van een herziening van het vonnis, doch wenste zich niet te asso ciëren met „revolutionnaire or ganisaties" en de „direotiieven van de comaViunistische partij te vol gen en negers voor politieke doel einden te exploiteren". Het Congres voor de burger rechten heeft verklaard, dat ge tuigen slechts drie negers op heterdaad bij de roofmoord be trapt hadden, doch dat de politie zes negers had opgepakt en hen tot bekentenissen had gedwongen. De negers zouden door een geheel uit blanken bestaande jury schul dig bevonden zijn. maakt op het asylrechit, is de Poolse vlag beledigd." Zo schrijft ee|n ander iblad en weer een an dere krant vergelijkt de methode van de Engelse politie met die van de Gestapo. Gerhart Eisler is voor een rech ter te Southampton verschenen, die beslaten heeft zijn geval voor een Londense rechibank te bren gen, die uitsluitend zal kunnen beslissen of Eisler lean worden, uitgeleverd aan de Amerikaanse autoriteiten. De advocaat van Eisler heeift verklaard, dat zijn cliënt slechts van plan was door de Verenigde Staten naar Mexico te trekken, waar heim door de President een onderkomen was aangeboden. „Mijn client" zo voegde hijl er aan toe, ,.,zal gemakkelijk bewdjlzen dat het slechts een politiek mis drijf is, dat hem wordt tien laste gelegd en dat men hem dienvol gens niet kan Uftwijiaeh?'. De ad vocaat heeft krachtig geprotes teerd tegen de ontvoering van een schip van een bevriende natie. De speaker van het Britse La gerhuis heeft een verzoek van de communistische gedelegeerde Gal- lacher, om het lopende debat te onderbreken en een bespreking te houden over de zaaik-Eisler van de hand gewezen. Gallacher ver zocht het debaf volgens een regjel waarbdji zaken1 van dringend open baar belang voorrang hebben. Eisler is voor de rechter van Bowstreet in Londen verschenen. Besloten is hem tot 24 Mei in hechtenis te houden. Te Calcutta is een auto met zeven personen van wie vier Zweedse zeelieden waren, in het water gereden. Alle inzittenden zijn om het leven gekomen. BIJZONDER GERECHTSHOF MIDDELBURG. Ilofinami en Haasz zullen verantwoording hebben af te leggen- Woensdag zullen voor het Bij zondere Gerechtshof te Middel burg weer twee oorlogsmisdadi gers terecht staan: de ex- „Kri- minal-Sekretaere" en „Sturm- scharfuehrer" van de Sipo en S.D. Karl Hofmann en Friedrich Haasz. Beide Duitsers hebben volgens de tenlastelegging in Zeeuws-Vlaanderen weerloze>ar- restanten mishandeld om be kentenissen en inlichtingen af te dwingen en personen als gij zelaars gearresteerd. Hofmann wordt er voorts van beschuldigd tijdens zijn verblijf in Drenthe zes weerloze arrestanten, die te recht hadden gestaan en reeds bij rechterlijke uitspraak waren veroordeeld, te hebben laten fu silleren. VARENDE TENTOON STELLING GOUDEN KOETS. Aan het bericht, dat de Konin- ging toestemming heeft verleend om de gouden koets in een va rende tentoonstelling op te ne men, kan het volgende worden toegevoegd. Met een tweeledig doel hebben de Rijnvaartoentrale en de Stich ting Binnenvaart aangeboden deze varende tentoonstelling te Verzorgen. Enerzijds zullen tal van landgenoten, die anders daar toe ncoit in de gelegenheid zouden zijn, nu de beroemde gouden koets kunnen zien. Anderzijds wordt er een belangrijk maatschappelijk doel mee gediend, want de entrée- gelden kom-n ten goede aan het Nationale Koningin Julianafonds. Voor het inrichten van de va rende expositie is de keus geval len op een z.g. hoge Kempenaar, een fors binnenschip van 50 m lang, 6.60 m breed en een tonnage van 610. Het is de „Mawa", uit Bergen op Zoom, een sleepschip. dat in de oorlog door de Duitsers in beslag is genomen en destijds voor invasie-doeleinden is ver bouwd. Inmiddels is het schip in zijn oorspronkelijke toestand hersteld. Het ruim is zo hoog, dat de gouden koets met een totale hoogte van 3.60 m er gemakkelijk in geborgen kan worden. Het biedt voorts nog ruimschoots ge legenheid tot het opstellen van de overige tentoonstellingsstuk ken als d.e calèchei, vitrines, uni formen en andere zaken, die bij Prinsjesdag behoren. Uiteraard moesten enilge voorzieningen ge troffen worden met het oog op de ontvangst der bezoekers. Loop planken en afscheidingen en een extra electrische verlichting wa ren voldoende om het schip voor dit wel zeer bijzondere doel ge schikt te maken. De wanden zijn bekleed mot vlaslinncn en door middel van witte dekkleden heeft de Kempenaar een fleuriger uiter lijk gekregen. Vrijdag of Zaterdag dat hangt hangt o.m. af van de weerscxm- standigheden zal do koets uit de Koninklijke stallen worden ge haald en ingeladen worden. Het schip wordt naar Middelburg ge sleept waar die tentoonstelling op 25 Mei officieel zal worden ge opend. Vandaar begint een reis door geheel Nederland. Het ligt in de bedoeling de volgende plaat sen te bezoeken: Na Middelburg, Vlissingen, Breskcns, Terneuzen, Bergen op Zoom, Breda, 's-Herto- genbosch, Helmond, Maastricht, DOOR PETER BARON. Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas..) 41 (Nadruk venboden) En misschien ken jij het verhaal tje niet, dat je eerst de vogel moet vangen. Ik zal er in ieder geval niet minder gerust om sla pen. Schiet nu maar een beetje apr Keating „schoot een beetje op": begon proefnemingen te doen met zijn linkerhand, die het verst van zijn metgezel af was. Wat is nou eigenlijk je be doeling?" morde hij, terwijl ze naar het donkere eind van de straat liepen. „Ben je George zijn beschermer of zo iets?" .Neen, maar jij bent op het o"inblik dichter bij het eind van je loopbaan dan je ooit geweest bent. Hou je hand weg van diie knapper!" Keating liet zijn linkerhand lang zaam van zijn zij wegzakken. Voorzichtig had hij ze achter zijn rug" om naar zijn achterzak gc- bracht. Nog één moment, en er zou een aanmerkelijke verande ring ingetreden zijn in de situatie. Het was echter mislukt. ,,Je bent bez'g, elke minuut ja ren aan je vonnis toe te voegen zei hij spijtig. „Ik zal daaraan denken, als de rechter weiten wil, boe lang je gepensioimeerd moet worden. „De rechter, die „de Stroper kan pensioneren, zit nog niet in de bank", blufte de ander. Keating keek verrast op. zlijn metgezel had plezier in zijn ver- IhS 71 TIP" Twee jaren geleden heb je tegen Larry Wade gezegd, dat je de Stroper" te pakken had, en goed ook!" spotte hij. „Nu heb je hem werkelijk en je doet niets! Keating luisterde nauwelijks meer. „De Stroper" was voor hem en voor de Birminghamse politie geen onbekende naam. De burge meester had eens gezegd: „Joey Chamberlain heeft Birmingham het einde van de leertijd legt de leerling een examen af en bij gun stig resultaat wordt hem een di ploma uitgereikt. Als werkingsge bied der stichting zal gelden ge heel Zeeland met uitzondering van het rayon Hulst en omstreken en het rayon Zieriikzee en omstre ken. TERNEUZEN. Een huldiging Ter gelegenheid van het Zilve ren huwelijksfeest van de heer en mevr. VerlindeMaandag heeft de afdeling Terneuzen van het Rode Kruis, waarvan mevr. Ver linde leidster is van de dames- afdeling, als iblijk van waardering voor haai' onbaatzuchtige arbeid aan het Zilveren echtpaar een ge schenk aangeboden en tevens in zeer waarderendie woorden uiltdng gegeven van haar hoogachting voor d.e wijze waarop mevr. Ver- lindeMaandag onverdroten in dienende liefde werkzaam is. Wijding Kerkklokken. Maandag 30 Mei zal door Mons. Jos. Baeten, Bisschop-Coadjutor van Breda, in die R.K.Kerk alhier een tweetal luiklokken wordien ge wijd Deze klokken dienen ter ver vanging van de destijds door de Duitsers geroofde kerkklokken, die na de bevrijding niet meer teruggevonden werden en vermoe delijk toen reeds versmolten wa ren. Na de wijding zullen de lui klokken uit de toren van de R.K. kerk worden opgehangen. AXEL. Venlo, Nijmegen, Arnhem, Zutfen, Hengiêlo (O.), Deventer, Zwolle, Mappel, Kampen, Sneek, Leeu warden, Groningen, Delfzijl, Har- lingen, Den Helder, Alkmaar. Omstreeks half Augustus zal men in Den Haag terug zijn. Twee leden van het stalpersoneel zullen in uniform de. tocht meemaken en aan boord verblijf houden. De uit voering van het kostbare trans port berust bij het transportappa raat van de georganiseerde Ne derlandse binnenvaart, de stich ting watertransport. HET LEERLINGEN STELSEL IN ZEELAND. Dat de behoefte aan werkelijk goede vaklieden in het bedrijfs leven nog altijd bijzonder groot is, mag als bekend worden veronder steld. Die behoefte doet zich ook in Zeeland gevoelen en In verband daarmee heeft thans een groep ambachtsschoolverenigingen een toesluit genomen, dat van veiel betekenis kan zijn voor de oplei ding van goede vaklieden in deze provincie. De ambachtsischoolver- enigingen te Middelburg, Goes, Terneuzen en Oostburg hebben namelijk een stichting opgericht, die heet „Stichting leerlingenstel sel Zeeland", gevestigd te Goes. Het doel van deze sitfchiting is de opleiding van de toekomstige vak- en ambachtslieden in haar werk gebied volgens 't 1 eerlimgenstelse 1 zoals dat stelsel genoemd wordt in de Nijverheidsonderwijfewet. Om dat doel te bereiken zal de stichting bevorderen, dat leerlin gen-contracten worden gesloten tussen de patroons en de oud-leer lingen van genoemde ambachts scholen. Deze overeenkomsten worden gesloten met patroons, wier bedrijf daarvoor geschikt is wat de omvang en de aard aan gaat. Deze bedrijven zullen ook zodanig gelegen moeten zijn, dat de leerling in staat gesteld kan worden tot het volgen van vol doende theoretisch schoolonder wijs, in verband met het gekozen vak of beroep. Gewoonlijk wordt voor oud leerlingen der ambachtsschool een overeenkomst gesloten met een leertijd van twee jaar. Hierbij is inbegrepen een proeftijd van niet langer dan drie maanden. Gedu rende deze tijd kan de overeen komst door beide partijen pa troon en wettelijk vertegenwoor diger van de leerling worden opgezegd'. Van iedere leerling, met uitzon dering van de minvermogenden, wordt een 1 engeld geheven. Aan» gesticht en „die Stroper" heeift toet gevild." Dat was wakr; maar als dit nu wenkellijk „die Sroper" was, scheen toij zijn werkzaamheden veranderd te hebben. Tot nu toe had hij zich eer een vijand dan een vriend van de lui van zijn beroep getoond. Tenminste, zes van Hea ting's „vriendjes" hadden beloofd „de Stroper" voor bewezen dien sten te „fixeren". En braaf had den zij ook gewerkt en plannetjes uitgedacht, alleen om het genoe gen te kunnen hebben, dat ,,de Stroper" op ftet laatste ogenblik tussenbeide zou komen om hun eerzame voornemens te verijdelen. Daardoor Immers had hij zijn naam gekregen en zich de haat op de hals gehaald van de halve gemeenschap, die door novellisten ,de onderwereld" wordt genoemd. Hem nu echter krachtdadig een van 't vak te zien helpen, dat was verbazingwekkend, etn Keating wist niet, wat hij daarvan denken moest Hii liep werktuigelijk door tot een pleintje, vanwaar talrijke straten het duister inleidden, en waar „de Stroper" „halt" riep. „Hou je gemak maar, hier laat Laffe aanranding. J.l. Zaterdag werd onze ge meente in beroering gebracht door een ernstig feit, waarvan mevr. de wed. PostVan Wijn gaarden. die met een dochter nog steeds de pastorie van de Ger. Kerk aan de Wilhelmina- straat bewoont, het slachtoffer is geworden. Tijdens de markturen, des na middags, werd door een tot nu toe onbekend persoon aan de pastorie gebeld, waarop mevr. P., wier dochter, die te Terneu zen als verpleegster werkzaam is, lag te rusten, de voordeur opende. Onmiddellijk viel het individu mevr. P. aan en mis handelde haar. Op haar hulpge roep snelde de dochter naar be neden, doch de laffe indringer had reeds de vlucht genomen, zonder dat men de identiteit van de onverlaat had kunnen vast stellen. De politie schijnt in de loop van de dag in een zekere rich ting aanwijzigingen te hebben verkregen. Het is te hopen, dat deze het gewenste resultaat zul len opleveren. Begrijpelijkerwijs is de ver ontwaardiging groot, temeer waar mevr. P. een algemeen be minde persoonlijkheid in onze gemeente is. BRES KENS- De ferryboot Juliana-" „Koningin Na het rapport van de duiker heeft de veerboot de dienst tus sen Vlissingen en Breskens her vat. MIDDELBURG. Het nieuwe vèilingscomplex- Donderdag 19 Mei a.s. zal de eerste steen worden gelegd van 't complex veilinggebouwendat te Middelburg voor rekening van de coöperatieve veilingBVereniiging Ik je alleen. Ik denk. dat de kolo nel nu wel thuis zal zijn en een poosje is gaan maffen." Op een goeie dag zal ik je dit betaald zetten!" antwoordde Kea ting bedrukt. „Van nu af aan z.al Londen ongeveer zo heet voor jou zijin, dat je geen ogenblik veilig zal zijn."' „Dat zou beroerd zijin! Keer je voorgevel naar het Oosten en loop die kant uijt. En denk er aan. dat je die raad kleurig opvolgt, anders loopt het bepaald' verkeerd met je af. Hoepiel nou maar op!" Keating treuzelde niet. Hij liep ongeveer tien seconden recht door en keek toen om. „De Stroper" was nergens meer te zien. Keating zocht ook niet. Hij nam de kortst mogelijke weg naar Pic cadilly en Scotland Yard. On derwijl dacht hij weinig liefdevol over de man, die hij zo juist ver laten had. Een paar minuten la ter ging- hij zijn kantoor van de Yard binnen en nam gemelijk plaats op de hoelt van de tafel waaraan zijn chef zat te werken. Deze schreef ongestoord door. Het was niets ongewoons, dat Walcheren wordt gebouwd. Deze steenlegging gedemiedt door de voorzitter van het veilinglbeiStuur, de heer B. Koole. Met de bouw van dit complex worden goede vorderingen ge maakt. Behalve een ruim kan toorgebouw met oanitine en .be stuurskamer, worden oen afmjjn- ruiimte, een flinke neerizetruiimite, een fustloods en een- elerloods ge bouwd. Het ligt in die bedoeling, dat reeds begin Jiuli a.s. op dit terrein begonnen zai worden met veilen. De veilinggebouwen aan de spoorlijn bij het station Mid delburg die thans nog in gebruik zijn, zullen worden verkocht. Landgoed wordt Landbouw- winterschool. Het buiten „Toorenvliedt" aan de Koudekerkseweg te Middel burg, dat tijdens de bezetting lange tijd diende tot verblijf van de commanderende gene raal, heeft door de oorlogshan delingen ernstige schade opge lopen. Het hoofdgebouw werd door bominslag zwaar gehavend en het grootste deel van het om gevende terrein door plaatsing van 40 bunkers verknoeid. Dooi de inundatie ging voorts de prachtige bebossing geheel ver loren, terwijl het hoofdgebouw verder werd beschadigd en de tuinmanswoning zeer ernstig gehavend. Het gemeentebestuur heeft gezocht naar een middel om dit buiten te behouden, om een mooie plantsoenafsluiting te krijgen van een nabij geprojec teerde woonwijk en om de tries te aanblik van de vele bunkers te doen verdwijnen. Na langdu rige onderhandelingen slaagden B. W. er in een overeenstem ming met de N.V. Toorenvliedt over aankoop te bereiken. De netto koopsom is bepaald op f 36.923. Het ligt in de bedoeling- het hoofdgebouw na herstel en inwendige verbouwing te verhu ren aan de Chr. Boeren- en Tuindersbond voor Landbouw- winterschool en directeurs- of leraarswoning. De te herstellen tuinmanswoning en de aangren zende tuingrond zullen eveneens worden verhuurd. Het park zal in de toekomst opengesteld wor den voor het publiek. De ge meenteraad zal een en ander behandelen in de zitting van Maandag 23 Mei. SLUISKIL. Yluziekkiosk. Het was Zaterdagavond al druk in de Spoorstraat, toen na een poosje de Harmonie spelende kwam aangemarcheerd en zich opstelde in het Huizinga-plaïit soen. Een bordje met het op schrift: „19461949 Sluiskil her rijst" bewees dat er iets bijzon ders ging gebeuren. Na het ten gehore brengen van het Wilhelmus en de Braibangonme vroeg voorzitter Codsen de edel achtbare heer Burgemeester van Terneuzen om enige woorden te willen spreken. Mr. Teilegen zei OA. dat de leuze: Naast brood moet het volk ook gelegenheid hebben tot passendle ontspanning, in deze tijd wel eens op de achter grond geraakt. Immers, het is al moeilijk o>m 'n ielder "n woning te bezorgen. Niet genoeg kan dan ook worden geprezen het initia tief, de energie en het doorzet tingsvermogen van de Sluiskilse bevolking om zelf de sitoot te ge ven tot het bouwen van een mu- zieklkiosk. Spreker stelde er prijs op hier aanwezig te zijn om na mens het Gemeentebestuur allen te complimenteren. Wij weten dat de heer Colsen in deze de stuwen de kracht is geweest. Spr. wilde thans de heer Wats, directeur van de l'Azote verzoeken over te gaan tot het leggen van de eerste steen, het aan zijn ingenieurs-capacitei ten overlatend, dit bij de huidige stand van het toekomstige bouw werk goed ten uitvoer te leggen. De heer Wats verrichtte daarna de plechtige handeling on correcte wijze, waarna voorzitter Oolsen het woord nam. Spr. ging in het kort de wordingsgeschiedenis van die kiosk na. Hij dankte die Burge meester voor zijn toespraak, de Keating van zijn nachtelijke zwerftochten terugkwam met het verlangen naar een praatje. En het was ook superintendant Kaye's onveranderlijke gewoonte, zijn kolommencijfers te blijven na rekenen ondanks de beschouwin gen van zijn vriiend over het leven en zijai ontgoochelingen. Evenals Keating deed superintendant Kaye het merendeel van zijn werk in de nachtelijke uren. Maai daarmee hield de overeenkomst ook op. Keating was een paar duiim groter dan ziin vriend, breed en stevig gebouwd, terwijl Kaye neiging tot dikheid vertoonde. Heit opmerkelijkste verschil lag echter in hun gezicht. Keating's nuchtere gelaatsuitdrukking stak opvallend af tegen de dromerige kijk, die zo -grappig aandeed in het ronde, vriendelijke gezichtje van Kaye. En de huid van de laatste was zo glad en zacht als die van een meisje, in tegenstel ling met Keating's blauwe kaken en kin. (Wordt vervolgd). DUINZAND - AANVULZAND METSELZAND - SCHERPZAND - GRIND Koop Uw zand en grind bij die firma, die ook de levering van al Uw bouwmaterialen verzorgd- Scherpe prijzen- Vlotte levering- Door geheel Zeeland Telefoon 15 - ZUIDZANDE N.V. Fa P. J- v. d. SANDE TERNEUZEN lOiilll Te koop: een Meisjesrijwiel, of te ruilen voor Damesrij- wiel- Te bevragen: Wal- straat 9, Terneuzen- Te koop: Roeibootje voor hengelaar- Te bevragen Klaassenstr- 12, Terneuzen- Aangeboden te Sluiskil, net Pension- Brieven onder No- 334, Bureau van dit blad- Uit d hand te koop en da delijk te betrekken, Win kelpand met pakhuis, ge legen Steenkamplaan 2 d, Terneuzen. Ink: Schulpen- pad 29, Sas van Gent- Uit de hand te koop: een Werkmanswoning met 6 are tuingrond, staande te Axel-Sassing, Brieven on der No. 335, Bureau van dit blad-

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2