Schrijf- Verpakl ff Oud Goud en Zilver Kantoormachini Sloperij Reisgidsen van de 'Smidf^Sof lieven UIT DE PROVINCIE; I RADIOBODE BINNENLANDS NIEUWS I De Stroper IV» A. J. VAN DE REE Ottawa Vul en -Potlodc fö.Visser-koole Vanaf heden Per pakje 1 Neemt eens Fa D. F. v, oc8»»»»»»»»KÉ«c«tcea T E R N E U In- en soorten r TERNEUZEN. De nieuwe Boekhandel Littooij - Terneuzen 'AXEL :4 W.Z.V.A.T.O. DE WILDE X ■lil GOES. MIDDELBURG. Gerhart Eisler door Britse politie aan land gebracht Eenultra-moderneTelescoop Verlaging bouwkosten Ook in voorraad bedstee-maten prima staaldraad-matrassen Steeds voorraad in Hazet-combinaties. Divan, Divanbed en Lits-jumeaux tegelijk Nemen slechts plaats in van 1 persoons ledikant Reclame-combinatie 199,75 Hazet-combinatie 1123,50 Ook voor het beddenvak slaagt U beter bij TERNEUZEN l SL wgg&gsw--. ssar - - TTT- SW/iRJs* f: Douwec^i THEE Vraagt Uw winkelier het boek „Kleurenvluchi kleurenfoto's op pakjes DOUWE EGBERTS Kof Horlogemaker-Juwelier Nleawstraat 14, Terneuzen Telefoon 2284 in de populaire prijs klassen Eiken en old finish schuiftafels 61-0# 49-75 36-00 GEZONDHEIDS MATRASSEN fijne net, 2-pers- 48-20 46-60 39-75 Ook in 1-persoons en bedsteemaat- ROOKSTOELEN eiken of old finish 39-75 26-00 20-40 ROOKSTOEL- KUSSENS per stel 33-25 23-75 13-50 Gelakte KINDKR- LEDIKANTJES 29-85 24-95 15-00 KINDERSTOELEN 32-00 25-90 16-95 KINDERBOXEN 32-00 15-90 10-70 KINDERWAGENS met patentvering 145-50 123-50 85-00 FAUTEUILSTELLEN 2 fauteuils 4 stoelen 89-75 99-50 149-75 214-50 227-50 251-50 Moderne CLUBSTELLEN 2 clubs 4 stoelen 254-00 397-50 565-50 EIKEN DRESSOIRS 158-50 143-50 117-00 3-delige MATRASSEN met kapokkussens 2-pers- 79-50 1-pers- 49-75 BINNENVERING- matrassen KAPOKmatrassen LINOLEUM Krommenie Vloerbedekking, ook voor betonvloeren in nieuwe huizen p- M- 6-95 100 cm breed- Vakmensen zijn tot Uw dienst bij Wij leveren uit vooi Ook enkele goede g' Nieuw Bel K 1180 No- 2969 Ongeëvenaa: Ziet onze éta LEVENSMIDDELEIN Woonhuis en bergplar naast het Schietpl POSTREKENIN TELEFOON ZEEUWS-VLAMINGEN MET DE „VOLENDAM" Ol' WEG NAAR HUIS. Volgens de passagierslijst zijn aan boord van het s.s. „Volen- dam", dat op 1 Juni te Rotter dam wordt verwacht, de volgen de personen uit Zeeuws-Vlaan- deren: C. M. Boone, Hulst; J. Fremouw, IJzendijke; A. C. en T. de Masschalik en D. Claus, Sluiskil; C. M. J. van Damme en C. R. Menig, Terneuzen, en P. van de Velde, Oostburg. BENOEMINGEN Benoemd tot dijkgraaf van de calaimiteuze Adomispolder, J. I. Schijrve te Groede; leden van de Dijkraad voor de waterkering van de calamiteuze Adomispolder, als vertegenwoor digers van die polder P. Burgel te Nieuwvliet en D. Dekker te Wa- uj: ïimdkerkje. WIJZIGINGEN BETREFFENDE SCHEEPVAARTWEGEN. k In afwijking van vroegere ken nisgevingen zal de hefibrug over bet kanaal door Walcheren te Middelburg .met ingang van 15 Mei 1949 dagelijks wordien gehe ven tot ten hoogste 6.80 m boven N.A.P. in de perioden: Op werkdagen: Van 5.10 uiur tot 5.35 uur, van 7.15 uur tot 7.45 uur, van 9.00 uur tot 9.20 iuiur (cp Zaterdagen van 9.05 uur tot 9.35 uur), van 11.15 uur tot 11.35 aur, van 14.05 uur tot 14.35 uur r an 16.15 uur tot 16.40 uur, van 18.05 uur tot 18.36 uur, van 20.10 uur tot 20.3'3 uiur. Op Zon- en feestdagen: Van 8.10 uur tot 8.35 uur, van 20.10 uur tot 20.33 uur. Indien daartoe aanleiding bestaat zal het begin van dieze openingstijden enigszins later worden gesteld. Met ingang van 15 Mei .1049 zal de volgendie dienstregeling gelden voor de brug voor spoor weg- en gewoon verkeer te Sluis kil: 1. De brug is voor de binnen scheepvaart gesloten: Van 5.30—5.40, van 7.15—7.40, van 8.30—8.45, van 9.15—9.30, van 9.5510.05, van 11.15—11.35, van 12.00—1.2.10. van 12.55—13.20, van 13.5514.15, van 15.20— 15.40, van 16.3516.55, van 17.20 17.40, van 18.2018.'40, van 19.20—19.40, van 21.20—21.40. 2. Voor de zeescheepvaart wordt de brug ook geopend' in de ondier 1 aangegeven sluitiingstijdten, be halve de vetgedrukte perioden. 3. Van 21.40 uiur itiolt 5.30 uiur en voorts ibuiten de iboven aange geven sluitingstijden wordt de brug naar behoefte voor de scheepvaart geopend. Motorongeval. Zaterdagvoormiddag geraakte de heer K. Kaijser in de bocht naar de Westsluis, vermoedelijk tengevolge van een steen op de weg, de macht over het stuur van zijn motorrijwiel kwijt en kwam daardoor zo ernstig te vallen, dat hij een hersenschud ding bekwam. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De heer K. is naar het Zieken huis vervoerd. BIERVLIET. Alg. Verg. „Groene Kruis." De Wijkverpleegster. Het Groene Kruis van Biervliet kampt met vele moeilijkheden, waarvan de voornaamste is de vacature voor de wijkverpleeg ster. Het blijkt heel moeilijk te zijn een zuster te krijgen, om dat Biervliet, naast een goed sa laris, zo weinig aantrekkelijks te bieden heeft. Er is geen goe de woning beschikbaar, daar de getroffenen, die in 1947 het pand betrokken er nog steeds in woi nen. De voor deze mensen be stemde woningen kunnen maar niet gereedkomen, waardoor het Groene Kruis en daarmede de bevolking hiervan de dupe zijn. I» X t DUINZAND - AANVULZAND METSELZAND - SCHERPZAND - GRIND Koop Uw zand en grind bij die firma, die ook de levering van al Uw bouwmaterialen verzorgd- Scherpe prijzen- Vlotte levering. Door geheel Zeeland Telefoon 15 - ZUIDZANDE X X X X X X J N-V. Fa P. J- v- d- SANDE TERNEUZEN DOOR PETER BARON. (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas..) 3 j Nadruk verboden. „Als ik wistbegon hij. Hij veranderde echter dadelijk: 'Fin de twee anderen? Het is jammer, dat we gescheiden zijn om ieder zijn eigen weg te gaan. Samen konden we... maar 't kan oog altijd, zoals ik het me voor stel. Verdeeld zijn we alleen goed voor de gevangenis. Tenminste zij/' Waarin de kolonel het niet zo ver mis had. De vier broers Teyst. George, Jan, Ralph en Dennis wa ren een volmaakte bende (gang) geweest onder leiding van Geor ge, maar zonder de geest van saamhorigheid zouden ze ingere kend kunnen worden, zodra zij iets uitvoerden. Daar was de ko lonel zich van bewust, en een ziekelijke gevoel van broederliefde De cursussen voor wijkverpleeg ster zijn echter goed bezet, zo dat het bestuur hoopt na de in Juli te houden examens een zus ter te kunnen benoemen. Kraam ver zor gin g Onder de ingekomen stukken was een verslag van 't Centrum Kraamverzorging West Zeeuws- Vlaanderen over 1948. Hierin kwam de wens naar voren, dat er ook enkele meisjes uit Bier vliet deze cursus zouden bezoe ken, zodat in de toekomst ook Biervliet over gedipl. kraamver zorgsters kan beschikken. De penningmeester, de heer Van de Velde, deed verslag over de rekeningen 1947 en 1948. Er bleek een batig saldo van meer dan 2500 te zijn, hetgeen juist het salaris was voor een wijk verpleegster. Het Huish. Reglement werd zo danig herzien, dat Biervliet nu zelfstandig is, dus niet meer in combinatie met IJzendijke. In het bestuur zullen zitting hebben 6 leden uit Biervliet, 3 uit Driewegen en 3 uit Hoofd plaat. De heren J. Dieleman, A. van Hoeve, J. van Schaik en A. Roelse werden herkozen. Als ad viserend lid zal dokter Hage op treden. Voorts werd medege deeld, dat voor ongeveer 800 materiaal zal worden gekocht. Er werd een principieel besluit genomen voor de bouw van een tehuis voor ouden van dagen, en van een wijkgebouw. Dit te huis zal vanwege de hoge bouw en exploitatiekosten nog wel toekomstmuziek zijn, al wordt de behoefte hieraan wel gevoeld. Thans is men hiervoor op „Ro- zenoord" te Sluis aangewezen. Na de rondvraag, die weinig nieuws opleverde, werd de ver gadering gesloten. Gemeenteraad bijeen. Het nieuwe Gemeentehuis. De Raad vergaderde Vrijdag in openbare zitting onder voor zitterschap van Burgemeester Kostense. Aanwezig alle leden. De hoofdschotel van de agen da vormde de plaats van het nieuwe gemeentehuis. Hierover is gedurende de zitting van de huidige raad al heel wat te doen geweest. Er waren stemmen op gegaan het gemeentehuis te bouwen op de plaats, waar het café ,,'t Oude Raedthuys" zich bevindt, omdat, naar een zeke re groep meende, dit een door de historie als de meest geschikte plaats wordt geacht. Maar de historie houdt geen rekening met finantiële consequenties en deze zouden op deze plaats nog al zwaar zijn. De eigenaar van bedoeld pand had reeds, zonder dat de Raad zich over de plaats definitief had uitgesproken, zijn plannen gereed. Er zou n.l. een feestzaal moeten komen in de Raadhuisstraat, in welke zaal de gemeente een aanzienlijk bedrag zou moeten bijdragen, in ruil voor 't café ,,'t Oude Raedthuys." Waren de meningen in vroege re vergadering nog vrij verdeeld, in deze zitting was men het er over eens, dat het nieuwe ge meentehuis op de Markt diende te komen en hiertoe werd dan ook met 6 stemmen vóór en 1 tegen (de heer Naeije) besloten. Op welke plaats op de Markt, zal, na overleg met de steden bouwkundige, nader worden be paald. Een feestzaal zal Bier vliet alleen krijgen op particu lier initiatief. Z.h.s. aanvaardde de Raad het voorstel van B. en W. de door het bestuur der Rijkslandbouw- winterschool te Schoondijke ge vraagde subsidie toe te zeggen van ten hoogste 16% ct. per in woner per jaar, gedurende 30 jaar. Op het verzoek van de Afd. Zeeland der ver. van Nederl. ge meenten om een bijdrage van 1 ct. per inwoner voor het aanbie den van een geschenk aan Mid- delburg's stadhuis, werd gunstig beschikt Door de voorzieningen in de L. was oorzaak van zijn spijt. Hij riep om de rekening en keek ge meenlijk de zaal rond. „Ik 'hoop igauw het grote water over be gaan", zei hij onder het opstaan. „Alleen?"' .Met stenen natuurlijk." „Je zult al de stenen, de je hebben wilt, in Princetowri vin den", bromde Keating. „We zullen zien, als 't zover is." De kolonel knikte hem vriende lijk toe en ging naar de kassa. Keating keek "hem met een onbe hagelijk voorgevoel na. De kolonel was op weg naar de uitgang Ghorley al voorbij, toen het tot de inspecteur doordrong, dat het wel eens nuttig kon zijn te kijlkien, waar hij heenging en wat hij uitvoerde. George Teyst had dat echter wel vermoed, en het zou te betwij felen gev/eest zijn, of Keating hem ver had kumnem volgen. De kolo nel was v/el eens meer achterna gegaan, maar nooit lang. Zijn nei ging om zich schijnbaar in die lucht op te lossen was een lelijk ding «/.-wet van 25 Juni 1948, waar bij het schoolbezoek van kinde ren, die de openb. lagere school in een andere gemeente bezoe ken, wordt geregeld, is de ge meenschappelijke regeling tus sen Biervliet en Terneuzen in zake het openbaar uitgebreid lager onderwijs achterhaald en z.h.s. werd dan ook, mede op voorspel van de gem. Terneuzen, besloten deze regeling in te trek ken. Het verzoek van 't bestuur der Chr. Bewaarschool om een subsidie van 300 per jaar voor een tweede leerkracht, lokte een geheel onverwachte reactie uit. De gemeentelijke bijdrage van 10 per leerling per jaar voor beide bewaarscholen (Chr. en R. K.) werd gehandhaafd, even wel werd voor beide scholen de mogelijkheid gesteld, na over legging van rekening en begro ting, jaarlijks een bijdrage te ontvangen in de tekorten, mits de inkomsten zo hoog mogelijk worden opgevoerd en de uitga ven tot de hoogst noodzakelijke worden beperkt. Naar aanleiding van een schrij ven van G. S. over het voor 2 maanden verdagen der beslis sing over een 50-jarige annu- iteitslening, groot 85.000 voor de 8 woningwet-woningen in de Gentse straat, bij de Bank voor Nederl. Gemeentn, in verband met het uitblijven van 't advies van de Hoofd-Ir.-Directeur van de Volkshuisvesting in Zeeland, werd besloten voorlopig een bij zondere lening aan te gaan ten bedrage van f 42.000. Voor deze 8 arbeiderswoningen werd bij schrijven van G. S. voor de ex ploitatie goedgekeurd voor de grond 6785 en 80.120 voorde bouwkosten, hetgeen meer is dan de begroting, daar de aanbeste ding deze overtrof. Voor deze zelfde woningen werd door de Minister van Wederopbouw een bijdrage in 't exploitatie-tekort verleend gedurende 50 jaar. Ned. Chr. Reisvérenigïng. De Afdeling Zeeland van de Nederlandse Chr. Reisvereniging groeit nog gestadig en telt thans 129 leden. Aldus werd medege deeld op de Zaterdag j.l. alhier gehouden bestuursvergadering dezer Afdeling. Besloten werd te trachten deze zomer een drietal excurses te houden. Mevr. De Kraker te Terneuzen werd tot penningmeesteresse ge kozen en de heer D. de Jongh te Roosendaal tot algemeen ad junct. Walcherse boeren gaan de N.-O.-polder bekijken. Deze week zullen de 46 boeren van Walcheren, die zijn voorge dragen voor spoedige plaatsing op bedrijven in de Noord-Oost polder, vergezeld van hun vrou wen, een excursie maken naar deze polder, om de hun toege wezen kavels en de streek, waar zij zullen komen te wonen, in ogenschouw te nemen. De kos ten van deze excursie worden gedragen door de herverkave- iings commissie Walcheren. Zoals bekend, is de uitzending van Walcherse boeren naar de N.-O.-polder van overwegende betekenis voor het slagen van de herverkaveling van Walche ren. Speelgoed en poppen- tentoonstelling. Ruim 3000 personen hebben een speelgoed- en pappemtentoonistel- lnig, die gedurende twee dagen te Middelburg werd gehouden, be zocht. Deze expositie was geor ganiseerd door de V.V.V. en om vatte speelgoederen, die door Walcherse kinderen individueel en in groepsverband uit waardeloos materiaal waren gemaakt. Er waren ondermeer tal van grote stukken te bewonderen, zoals een imitatie van de Middelburgse Markt, een circus, een boerderij en een bar. Voorts was een col lectie poppen yan H. M. Koningin Juliana tentoongesteld. voor hen, die er belang bij had den hem in het oog te houden. Bij deze gelegenheid bleef hem ech ter de noodzakelijkheid tot zijn gewone kunstgreep bespaard. Keating volgdë hem tot even hui ten de deur en geen stap verder. Plotseling kwam een slanke jonge man hem daar vla& in de weg staan. De jaskraag van die jongie man was opgezet, een fouffante bedekte het benedengedeelte van zrjn gezicht en de neergeslagen rand van een grijze flambard zijn ogen. Over zijn schouder heen zag Keating de kolonel nog juist een hoek omslaan en wilde haas tig doorlopen, maar stond stil, toen een hand zijn arm aanraakte. „Een ogenblikje, inspecteur", zei een hoge stem. „Nou?" „Bk wou graag een. paar woord jes mét je praten", vervolgde de ander met dezelfde eigenaardige falsetto en nam Keating bij de arm. Dat zou niet gebeurd zijn, als de onbekende langzamer geweest was of de inspecteur vlugger. Maar de zaken stonden nu een- Ook in andere Zeeuwse plaatsen zullen dergelijke exposities wor den gehouden. Een commissie zal tenslotte beoordelen, welke inzen dingen uit alle delen van de pro vincie het meest geslaagd waren, en deze bekronen. Er zijn hiervoor talrijke fraaie prijzen beschik baar, zoals een retourreis per Mij. Zeeland naar Engeland en een K.L.M.-vlucht. De inzendingen worden onder het publiek yerloot; de opbrengst komt ten goede van het misdeelde kind. Ondanks krachtige protesten van de zijde der Poolse Ambas sade te Londen, is Gerhart Eis ler, de Amerikaanse communis- Senleider, die zich aan boord van het Poolse schip „Batory" bevond, met geweld aan land gebracht. Vooraf waren bespre kingen gevoerd, die 3 uur duur den. Functionarissen der Britse politie, vertegenwoordigers van de Poolse en de Amerikaanse Ambassade namen hieraan deel. Het schip bevond zich in Co- wes Roads, op de hoogte van Southampton, toen men aan boord kwam. Eisler werd door vier politiemannen aan handen en voeten van boord gehaald. Het arrestatiebevel is uitge vaardigd op grond van een wet van 1870. Heden zal de arres tant voor de rechter verschijnen. In het kader van de interna tionale conferentie ter bestude ring van de optische eigen schappen van dunne metaal platen, waarmee twintig geleer den uit Amerika, Engeland,Zwit serland, Italië, Nederland, Bel gië, Frankrijk enz. zich in Mar seille bezighouden, werd ook een bezoek gebracht aan het astrophysisch observatorium in Saint Michel (Haute-Provence) in de Franse Alpen gelegen. De sterrewacht, die in deze plaats gebouwd werd, omdat de Franse hemej hier het helderst is, is zeer modern ingericht. Bij het bezoek vernamen de congresleden dat binnenkort Saint-Michel 'n telescoop krijgt, met een spiegel, die een door snede van een meter drie en negentig heeft, waardoor deze sterrewacht een instrument rijk wordt, dat uniek in Europa is en waarvan er maar vijf op de gehele wereld bestaan. Ook wordt er een hotel gebouwd ten behoeve van de Franse en bui tenlandse geleerden. Met ingang van 1 Juni a.s. zul len de maximuimbouwprijizen per kubieke meter voor woningbouw worden verlaagd. DSt is mogelijk, omdat de houit- voorziening thans ruimer i;s. Het voortdurend gebrek aan bouwhoul in de na-oorlogse jiaren heeft de overheid gedwongen voor de woningbouw houitlheper- kende voorschriften uit te vaardi gen. Het gevolg hiervan was aan., dat voor vloaren andere in het gebruik duurdere materia len moesten worden glabruökt. Nu voor de vloeren wedsirom hout kan worden aangewend wordt er een vrij aanzien!\'k Ibedrag, vooral aan arbeidsloon (bespaaffd Per woning zal voortaan 10 kubieke m hout magen worden toegeiwezen, inclusief de deuren. In verband hiermede zijn de vast gestelde maximumprijzen voor na 1 Juni goed te keuren woningen oor laagbouw verminderd met f 1 per kub. m., die voor étagte- bouw van drie verdiepingen met f 1,50 per kub. m. en die voor étagebouiw van vier verdiepingen of meer met ƒ2,50 per kub. m. BIJ KEDDJNGSfPOGINGEN OM HET LEVEN GEKOMEN? Vrijdagmiddag ongeveer zes uur geraakte het vierjarig jongetje F. AppeL uit Alkmaar bij de scheepswerf Het Hondsbos te wa ter. De magazijnmeester van de werf begaf zich te water en wist het ventje spoedig op het droge te brengen.' Even later zag men een pet op het water drijven. Men ging dreggen en haalde het leven loze licBaam op van de 54-jarige werf arbeider' J. Hollenlberg, uit Castricum, die juiist de eerste dag op de werf werkzaam was. Aangenomen wordt, dat de man bij zijn poging het kind te redden, het leven heeft verloren. Hij laat een vrouw en zeven kinderen achter. HOM) BEWjVAKTE HET LIJK VAN ZIJN BA|YS. Donderdagavond vond men in 'n weide, onder Wittem, het lijk van de 69-jarige knecht P D„ d e reeds enige dagen vermist werd. De man is blijkbaar in de wei aan hartverlamming overleden. De hond van de gestorvene had zijn baas niet alleen gelaten en was twee dagen lang bij het lijk van zijn meester, trouw blijven walken. VREEDZAME BEZETTING VAN ONBEWOOND FLATGEBOUW. Zaterdagmiddag is een aantal woningzoekende Hagenaars in een onbewoond flatgebouw aan de Kanaalweg te Den Haag. bin nengedrongen. Het bewuste ge bouw, dat plaats biedt aan 50 gezinnen, staat reeds 14 maan den leeg, hetgeen al lange tijd een doorn in het oog was van velen, die naar woonruimte uit zien. Verschillende pogingen om deze flat door particulieren te laten bewonen, strandden steeds op de weigering van de Rijks gebouwendienst, die er het be heer over heeft. Een aantal Ha genaars besloot toen zelf de handen uit de mouw te steken. Zij vormden een actie en rie pen sympathiserenden bijeen om het flatgebouw te bezetten. Za terdagmiddag verzamelden zij maal zo: plotseling voelde Kea ting iets hards tegen zrjn zij druk ken, onder de ribben, en nauwkeu rig de symptomen gewaar wor dend, stond hrj doodstil. Op dat uur van de avond was de straat verlaten en zij waren juist buiten het gehoor van Ghorley en een paar anderen, die nog bij de in gang van het restaurant stonden te lanterfanten. Bovendien zat Keating's revolver iin zijn achter zak, waar hij hem moeilijk uit ha len kon zonder ziin eigen veilig heid in gevaar te brengen. „Be geloof, dat je de kolonel achterna loopt?" vroeg de ander, en tegelijkertijd drong hij Keating vooruit in de richting, tegenover gesteld van die, welke George Teyst was ingeslagen. Keating gromde iets om zijn verrassing te verbergen. Deze man scheen hen allebei te kennen: de kolonel zowel als hemzelf, maar Keating kon zich toch niemand van zijn „vriendjes" herinneren, die koelbloedig genoeg was om een inspecteur van de Yard met een revolver in de open straat aan te houden. zich in de buurt van het gebouw. De politie bleek echter gewaar schuwd en hield de ingangen bezet.. Zij scheen wel plezier in deze actie te hebben en trad zeer soepel op, maar weigerde perti nent toestemming te geven het gebouw te betrekken. De beto gers weigerden op hun beurt te gaan en zo ontstond er een dis- cusse, die ruim 20 minuten duur de en door velen langs de weg met belangstelling werd gevolgd. Nadat al hun voorstellen waren verworpen, besloten de betogers te gaan op voorwaarde, dat zij een proces-verbaal kregen. Hoe wel ook dit aanvankelijk gewei gerd werd, stemde de politie er tenslotte in toe de leider van het actie-comité te verbaliseren. Men zei elkaar toen vriendelijk vaarwel en de woningzoekenden verlieten het terrein. Daarbui ten gingen zij voort met het ver zamelen van handtekeningen in een protestboek, waarbij enkele agenten van een afstand glim lachend toekeken. RESULTATEN WONINGBOUW IN MAART 1949. Volgens de voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek werden in Maart 1949 3384 woningen voltooid. Deze wo ningen waren als volgt over de provincies verdeeld. (Tussen haakjes zijn geplaatst de defini tieve cijfers van Februari j.l.): Groningen 148 (207), Friesland 143 (101), Drenthe 168 (201), Overijssel 108 (106), Gelderland 516 (529), Utrecht 155 (93) Noord-Holland (excl. Amsterdam) 251 (194), Zuid-iHolland (excl. Rotterdam en Den Haag 473 (307), Zeeland 225 302), Noord- Brabant 464 (343), Limburg 431 (206), Amsterdam 77 (52), Den Haag 98 49), Rotterdam 207 (130, Noord-Oostpoldieir 10 (1), Nederland 3384 (2821). In de maand Maart werd be gonnen aan 2469 (in Februari aan 1739) woningen, zodat op 1 April het aant,al in aanbouw zijn de woningen 37.357 (op 1 Maart 38.205) bedroeg. In het eerste kwartaal van 1949 werden 9530 woningen voltooid. „Dat doe ik", antwoordde hij langzaam. „Dat deed je", verbeterde de ander. „Maar het is beter, dat je ophoudt met Pcter-Pan-en-zijn- schaduw en een leuke wandeling gaat doen. Heimelijk bestudeerde Keating zijn aanhouder, maar hij kon niets waarnemen dan wat hij al dadelijk had opgemerkt. De spraak van de onbekende zei hem weinig meer, dan dat de spreker een Engels man moest zijn met een Ameri kaans tintje van de stem. Zijn uitspraak had niets van de me taalachtige klank, welke Keating vereenzölfdigde met de enige Amerikaan, die hij kende: Clem Wade. „Mijn zoon", zei hij na een ogenblik, „je bent iets begonnen, wat je niet lnmt volbrengen. Mis schien weet je niet, dat in dit land verscheidene mooie inrichtingen zijn, waar we de kost geven aan lieden, die inspecteurs met een revolver dreigen." (Wordt vervolgd). Te koop: een Meisjesrijwiel, of te ruilen voor Damesrij wiel- Te bevragen: Wal- straat 9. Terneuzen- Te koop: Roeibootje voor hengelaar- Te bevragen Klaassenstr- 12, Terneuzen- Aangeboden te Sluiskil, net Pension- Brieven onder No- 334, Bureau van dit blad- Uit d hand te koop en da delijk te betrekken, Win kelpand met pakhuis, ge legen Steenkamplaan 2 d, Terneuzen. Inl-: Schulpen- pad 29, Sas van Gent- Uit de hand te koop: een Werkmanswoning met 6 are tuingrond, staande te Axel-Sassing, Brieven on der No. 335, Bureau van dit blad-

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2