DIJKSTRA. Provinciaal Concours KOOLPtANTEN Laatste aanbieding Q fq.Vhter.kook ÉÉN winkelier (uitrijder) VERGOUWE HEREN- EN DAMES- SPORTRIJWIELEN A. J. STOFFELS-RISSEEUW fijne Vleeswaren er uit! Begroting van Oorlog en Marine I X I RADIOBODE SCHUDT UW LEVER WAKKER WINKELIERS in Kolonialewaren UIT DE PROVINCIE PH. HAAK KERKNIEUWS RONDE VAN NEDERLAND Piet, vindt het geluk J (M i ik was in de Ook vandaag ga ik daar ee DAAR koopt men GOED ei Groenten, Fruit, Schoenen, Bedden, Matrassen, Lampen Koek, Gebak, Tabak en Sig Een Fiets, Vis, Parfum en l Ijs en een lekker glaasje Bi Wij lopen de zelfde straat niet meer maar langs de Nieuwst raat-Korte Ke, DOOR DE DIJKSTRAAT en de h Dus wij gaan'Jerstond HET BLOKJl Zo ziet onze sortering Fa D. F. van der Heijden Eerste Kamer aanvaardt ze ANNE Wandüerlichting in Hout, Metaal en Smeedijzer Ruime keuze Radio T azelaar Noordstr.21 Tel. 2361 Terneuzen W.Z.V.A.T.O. DE WILDE CARTERS leverpilletjes^ *rmm Ontbijtspek Pekelvlees Bacon Plockworst Boterhamworst (2 ons per rantsoen Bloedworst (met veel spek) Fa E. A. IJsebaert Specialiteit in Plockworst Vlooswijkstraat I van Landelijke Rijverenigingen, op 2e Pinksterdag 6 Juni 1949 te AXEL- •pgave gevraagd voor: 1. Het nummer 2-span Trekpaarden voor lucht wagen- Schoonste span le prijs 50,enz- 2- Het nummer 1-span Landbouwtuigpaarden (ge open klasse- Schoonste geheel le prijs ƒ50.— Opgave voor deelname tot uiterlijk 15 Mei a-s- b Secretariaat der L- R- „De Oranjeruiters", p/a de A- DEN EXTER, Axel (Kijkuit). Jaren bestaande fabriek in verpakte levens middelen (merk artikel) zoekt in elke plaat: (dorp) voor verkoop van haar artikelen- Vast salaris 10 gulden per week- Gemakkelijk 40 gulder per week verdienste- Geen borgstelling- Er behoeft niets gekocht te worden. Brieven ondei No- 326. Bureau van dit blad Half Mei kunnen wij U leveren kerngezonde Koolpk o-a- orig. Herfst Wit, Langendijker Bewaarrood, H Groene Savoye, Victoria, Bloemkool (Alpha). Zijn alle werkdagen te bezichtigen- ALTENASTR. F 13 HOEK TRAMST MOOIE GEKLEURDE met kettingkast en rijwiellamip, geheel compleet voor slechts 125, Kinderrqwielen 60,— (voor 4 tot 9 jaar) Autopeds met luchtbanden 33,50. Daze aanbieding is slechts 5 dagen geldig- Telefoon 41 - ZAAMSLAG 100 gram 100 100 125 125 100 200 200 Blaasham per bon Gekookte Ham Rauwe Ham Ontbijtspek Bacon Rookvlees Boterhamworst Ham worst ZONDER BON Berliner Leverworst - Saksische Leverworst Leverkaas - Tongworst LET EENS OP DE VERPAKKING LEVENSMIDDELENBEDRIJF NOORDSTRAAT 46 TERNEUZEN 50 Gladiolen, 25 Anemonen, 25 Pioen Ranonkels, 2 Kamer Begonia's, 15 Vaste Planten in 3 srt-, 15 Tentoonstelling Dahlia's, 50 Klavertje Vier met 3 Bruidsanjers GRATIS voor 3,10- P- v- HENSBERGEN Postbox 49 - HILLEGOM De Eerste Kamer heeft gister morgen de behandeling van de begroting van Oorlog voortgezet. De Minister van Oorlog, de heer Schokking, brengt hulde aan allen van de Kon. Marine, de Kon. Landmacht en het K.N.I.L., die bij de vervulling van hun plicht zijn gevallen of de gevolgen van de inzet van hun gehele persoon zullen moeten dragen. Hij uit zijn erkelijkheid voor de woorden aan de nagedachtenis van zijn ambtsvoorganger gewijd. Vervolgens geeft spr. te kennen, dat hij begrijpt, dat er onvervulde wensen zijn ten aanzien van wat er omtrent de landsverdediging fcan en mag worden medegedeeld. Wel kan hij zeggen, dat niemand er aan denkt in ons land een Ma- ginotlin.ie te bouwen. Het samenbrengen van de de- fensielijn in één hand zal spoedig zijn beslag krijgen. Bii de samenwerking met de bondgenoten ligt het accent wel bijzonder op de Minister van Oor log. Spr. heeft als Staatssecretaris sen niet twee Christelijk Histori- sohen voorgedragen. De Staatssecretaris vervangt de Minister in. alle gevallen, waarin deze dat nodig acht en overeen komstig de aanwijzingen daartoe in de Grondwet bepaald. De vraag of de Staatssecretaris «en stem in de Ministerraad heeft, beantwoord spr. ontkennend. Er zijn van spr. thans en in de naaste toekomst geen stappen te verwachten voor de benoeming van een derde Staatssecretaris. De gemeenschappelijke tegen valler, dat de 7-December-divisie nog' niet kan terugkomen, ver plicht tot een gemeenschappelijke taak. Bij de Regering bestaat de vas te wil zich zoveel mogelijk aan het demobilisatieschema te hou den. Spr. dankt de heer Algra voor ■de muziek, die deze Dinsdag heeft aangeboden in verband met zijn nfei.dooi voor een regiment „Fries land". Deze mooie muziek uit de Spaanse successie-oorlog zal na de vergadering door de Kon. Mi litaire Kapel op het Binnenhof voor de Kamer worden uitge voerd. De mogelijkheid van het bewa ren van een eenheid als het ba taljon „Friesland" zal de Minister nader bezien. Wat de oproeping van de lich tingen 1941 tot 1943/44 aangaat merkt spr. op, dat men deze heeft willen herinneren aan haar mo rele verplichting. Wanneer ze hun plicht ten aanzien van de Natio nale Reserve verstaan, gebeurt er niets. Ten aanzien van de circulaire van generaal Kruis over de talen kennis van de militairen geeft de Minister te kennen, dat deze hem niet vreemd lijkt. Dergelijke on derzoeken geschieden z.i, in Rus land OOK. In verband met de opmerking van de heer SchooneHberg zegt Minister Schokking: „Maarschalk Montgomery doet niet anders dan. Europa rondreizen om de Minis ters van Oorlog te helpen bij hun memories van antwoord". De begrotingen van Oorlog pn Mcarine, zo zegt de Minister ten slotte, zijn tekenen van waak zaamheid. Na re- en dupliek wordt de be groting goedgekeurd zonder hoofdelijke stemming met aante kening. dat de communistische fractie geacht wil worden te heb ben tegengestemd. De motie-Schoonenberg wordt verworpen met 31 tegen 3 stem men. Te één uur wordt de vergade ring geschorst tot kwart voor In'de middagvergadering is de begroting van Marine aan de orde gekomen. vitsu modern sprookje van Maria Sawersky. 74, Nadruk verboden. En jullie leven allemaal nog? constateerde Grundtvig verbaasd. Een dag was ik niet hele maal in orde, antwoordde Grott- kau Senior lachend, maar dank zij de voortreffelijke constitutie van onze familie ben ik het te boven gekomen. Doddie wierp zich op haar schoonvader in spé en bewerkte zijn brede borstkas met haar kleine vuisten. Leugenaar. Het heeft je wei goed gesmaakt. Je hebt alles op gegeten. Het dienstmeisje bleef stom verbaasd staan. Grimdtvig achtte het tijd om in te grijpen. Met het oog op mijn perso neel moet ik jullie nu verzoeken mijn huis te verlaten, zei hij met gemaakt vertoon van waardig heid. Dod's doortastend optre- De beer Molenaar (V.V.D.) is van oordeel, dat de Briitse bond genoten de belangen van andere staten onderschatten. Z.i. moet men zowel te Londen als te Pa rijs een vlagofficier der Kon. Ma rine hebben, die kan waarschu wen zodra onze maritieme belan gen in het gedrang zouden kun nen komen. De heer Molenaar vraagt welk deel van de noodzakelijke aan bouw uit het buitenland zal moe ten komen; om welke onderdelen gaat het, welke de Nederlandse industrie zou kunnen leveren. Overigens ziet hij niet in, waarom niet in het buitenland torpedo boot jagers, zoals we die nu heb ben, zouden kunnen worden aan gekocht. Over de toekomstplan nen zou spr. graag iets meer van de Minister vernemen. Z.i. moet er voor gezorgd worden, dat we een vloot krijgen, zoals we in 1940 hadden. Spr. verklaart, dat hij ook bui ten Europa een taak voor onze marine ziet weggelegd. Ten aanzien van de reorganisa tie van de Mariniers-brigade zegt spr. bevreesd te zijn dat mén op de weg naar afbraak van het korps is. De Minister moge zich wel tweemaal bedenken voor hij voortgaat on de door zijn voor ganger ingeslagen weg. Over de marinebasis is verleden jaar ten principale al een beslis sing genomen; het gaat spr. er echter om of havenbouw in Den Helder verantwoord is. Als krui sers b.v. in Rotterdam of Vlissin- gen moeten worden gemeerd, o-mdat ze niet op ieder ogenblik de haven van Den Helder zouden kunnen verlaten, vraagt men zich af wat men aan een marinehaven heeft. De heer Vixseboxse (C.H.) ver klaart ondanks alle fouten te ge loven in een Nederlands-Indone- sischf unie; de marine heeft ten deze een taak te vervullen. Het Noord-Atlantisch pact mag niet leiden tot verwaarlozing der na tionale taak van de marine. Spr. zegt geneigd te zijn de Minister te volgen in zijn keuze van Den Helder als marinehaven, doch hij zou gaarne nadere gege vens ontvnagen omtrent Vlissin- •gen en Rotterdam. De heer Van Voorst tot Voorst (K.V.P.), betreurt het dat er nog geen vlootplan bekend is, zodat van jaar tot jaar 'besloten, moet warden wat zal iwondlen aange bouwd. Een vlootplan is z.i. ur ge nlt. Voonts dient er in het marine-ibeleid een vaste lijm te zijn. Da heer Algra (A.-R.) adhit het verkeerd aan grote handelshaven- complexen marinehavens te ver binden. Overal elders houdJt men ze gescheiden. Het is z.i. onjuist een mariuebasis te zoeken bij Rotterdam of Vlissimgen. Voor Den Heidér pleiten naar zijn oor deel verscheidene argumenten. Met de heer Van Voorst tot Voorts is hij 't eens, dat gestreefd moet worden naar een gezond harmonisch vlootplan. De Minister betoogt nog, dat het noodzakelijk was, dat het Ma rinierskorps werd teruggebracht; er zijn mensen bij, die 52 maanden gediend hebben. Naar aanleiding van b(j de re plieken door de heer Van Voorts tot Voorts (K.VP.) gemaakte op merkingen verklaart Staatssecre- tars Moorman nog, dat in ieder vlootplan onderzeeërs zullen wor den opgenomen. De begroting wordt z.h.s. aan genomen met aantekening, dat de communistische fractie geacht wil worden te hebben tegenge stemd. Te zes uur sluit de voorzitter de vergadering. KON, MILITAIRE KAPEL SPEELDE PROPAGANDA Bij de behandeling van de be groting van het Departement van Oorlog in de Eerste Kamer heeft de heer Algra Dinsdag er voor gepleit aan een regiment die naam „Friesland? te geven. Ten bewijze dat zuFks ook historisch verant woord is, voerde 'hiji o.a. aan, dat in het verleden een regiment de naam „Oranje Friesland1" heeft gedragen. Er bestaat zelfs een mars, die aan dat regiment is op gedragen en een mars van de jonge Prins van Friesland. De heer Algra bood de Minister van Oorlog exemplaren daarvan aan. Minister Schokking heeft zich in verbinding gesteld met de Koninklijke Militaire Kapel, die een der -marsen in de bibliotheek ■bleek te heblben. Gisterenmiddag tijdens de pauze dar vergadering van de Eerste Kamer heeft de Koninklijke Mi litaire Kapel onder leiding van kapitein Roeus van Yperem beide marsen voor het Eerste Kamer gebouw op het Binnenhof uitge voerd. HOEK. Candidatenlijst P. v. d. A. In verband met de as. g|e- meenteraadsverkiiezingen werd de candidatenlijst voor de Partij van de Arbeid als volgt samengesteld: 1. Jac. den Hamier; 2. L. J. Dieleman; 3. Abr. Jansen; 4. P. Huiijissen5. Dirk Hamelink. KOEWACHT. Raadsverkiezing In een- vorig nummer werd ver meld dat de gemeenteraadsver kiezing zou plaats hebben op 14 Juni. Dit moet eöhter zijn op 13 Juni. Aanbesteding. Bij- de aanbesteding van die rio lering in de Schoolstraat alhier waren 3 inschrijvers n,l. 1. H. Mannens, E. Mannens -en A. van Mossevelde. De laagste inschrij ver was A. van Mossevelde, wie het werk zal worden gegund. OVERSLAG. Diefstal. De landbouwer Apers alhier kreeg des nachts bezoelk van enige personen welke zich de toegang van de schuur verschaften en er een aantal 'konijnen meepikten. De politie stelde hierbij een onldCr- zoek in en -wist die daders spoe den in het openbaar begint min of meer opzien te baren. Ik zal jullie naar hotel „Eremitage" rij den, waar ik kamers heb besteld. Wanneer jullie je van het stof van de reis hebt ontdaan en Dod haar al of niet gerechtvaardigde verontwaardiging te boven is ge komen, verzoek- ik me daarvan telefonisch in kennis te willen stellen. Wie kunnen dan een auto tocht gaan maken of ons op an dere manier trachten te amuseren. Bij de lunch en het diner zijn jul lie natuurlijk onze gasten. Bij het voorlopige afscheid, dat hierop volgde, nam Falke de schilderes even terzijde. -Grundtvig en mijn kleindoch ter laten u verzoeken bij ons uw intrek te nemen, juffrouw Bratt. Maar me.ieer Falke, dat kan ik toch niet -toen? Anne, kom eens hier en help me even juffrouw Bratt te'bewe- gen om hier te blijven. Anne stak haar arm door die van haar moederlijke vriendin en trok haar met zich mee naar het bordes, dat door een soort' gemet selde borstwering van de straat was gescheiden. Wanneer men zich over het lage muurtje heen dig op te s-poren Tegen de be wuste personen werd proces-ver- baaJ opgemaakt. Wielrennen. Ter gelegenheid van. het Mei feest alhier had een wielerwed strijd plaats voor nieuwelingen waaraan 34 renners deelnamen. De uitslag was: 1. Van Gijstel, Clinge; 2. Bou'hot, Destelbergen; 3. Wijngaerd-, Overslag; 4. Klaes; 5. Moens. De la Ruelle van Overslag had een minder goede dag en eindig de op de 12e plaats. SLUISKIL. „Zijt Standvastig". Dinsdagavond was die zaal Ja cobs goed gevuld, toen 8e heer Riemens de uitvoering van de Meisjesverenigang ,,'Zijt Standvas tig" opende met een korf woord. Hij wees er op dat deze vereni ging zulk een 'belangrijke schakel vormde en dat heit zonder haar niet gaat. Hij vroeg de belang stelling voor hét goede werk dat zij verricht bij de verzorging van onze jongens in Indië. Hierna presente'erde een achttal meisjes een tableau: „Om het kruis, Op het kruis ziende en Naar het kruis wijzende" wat een zeer fraai effect ,,maak!te. In „De verjongingskuur" wer den een paar druppels medicijn boog, kon men de serpentineweg zien, die naar Monte Carlo leidde. Juist reed de auto voorbij, wel ke het gehele gezelschap naar het hotel bracht. Doddie Hestertberg zwaaide uitgelaten met haar reis muts. Senta, je moet, zolang we hier zijn, bij ons blijven. Aan jou heb ik mijn geluk te danken. Ben je zo gelukkig, Ann- 1 Anne's stralende glimlach maakte elk ander antwoord over bodig. Heb je nog iets van mijn moeder gehoord, Senta? vroeg ze daarop zacht. Ja door notaris Hamser. Ze is weer in Elrnshorn en leeft daar zeer teruggetrokken. Ze schijnt een weldadigheidsvereni-giug voor arme visserskinderen te hebben opgericht. Ik wens haar rust en vrede. En hoe staat het met Vera Over Vera hoef je je niet ongerust te maken, Anne. Die "s met haar neus in de boter geval len. Het geluk worat nu eenmaal ook hun, die hei imker ni»t ver dienen, nog wel eens in de schoot geworpen. Harry Oslam is zijn teleurstelling over het feit, dat Verkrijgbaar; TOMATENPLANTEN bij P. VAN AERDE—DE BRUIJN, Axelsestraat 34, Terneuzen- C~>' I en naraDuards, extra Hardboards- BOUWPLATEN EN HOUTHANDEL Telefoon 48 - AXEL 'llllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIjlllllllllllpilllljlHHIIHpiDIIIIIIIDIDIIIIIIIIIDIIDIIPIIIUj! DUINZAND - AANVULZAND METS EI,ZAND - SCHERPZAND - GRIND Koop Uw zand en grind bij die firma, die ook de levering van al Uw bouwmaterialen verzorgd- Scherpe prijzen- Vlotte levering. Door geheel Zeeland Telefoon 15 - ZUIDZANDE Ml X N.V. Fa P. J. v. d. SANDE TERNEUZEN en u zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op re wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. te veel toegediend, waardoor de vijftigjarige dame das ochtends ontwaakte als een flinke gazonde baby. In het volgend mummer kregen de dame» Immiervree en Nwnmerkijf verschil van mening over liefdesaangelegenheden waar bij de haren het moesten ontgel den. Om beide nummers werd hartelijk gelachen. In de pauze volgde de verdeling van de cadeaux en werdien toebe reidselen gemaakt voor dis opvoe ring van het drama 3 bedrijven ,-Hii meisje uit d-e Achterbuurt" Een arm meisje Dora, met een gouden .hart, verkeert als aange nomen dochter in 'n familie, waar van het dochtertje Tilly door een vriendin op de hellende weg wordt gebracht: dansen in café's, drinken, nachtbraken. De mos- der probeert haar hiervan af te brengen, doch wondt hierin tegen gewerkt door haar zuster, die de jeugd haar pleizie-rtjas wil gun nen. D-e meeste steun ondervindt de arme Dora -van die huishoud ster Kee. Tilly gaat steedis meer achteruit en steelt een -groot geld bedrag van haar tante om de schuld van haar uitspattingen te kunnen voldloen. In het nauw gedreven, wil zij zich vain het leven -beroven, wat juist nog kan worden verhinderd door Dora. Bij de worsteling wordt deze laatste dodelijk getroffen en sterft. Het sterkst in haar spel waren Dora, Tilly en haar slechte vriendin. Een iets lossere beweging van de andere meisjes was het geheel wel ten goede gekomen. Aan het slot dankte m:ej. die Ruiter die aan wezigen voor de opkomst en steun de ere-voorzitter -Riemens uit Ter- neuzen voor zijn 'hulp -en -de niet met name genoemde, dte die giehele avond in het souffleurshok je had doorgebracht. Mochten- de meis jes foutjes hebben gemaakt, dan verzocht zij de critiek op haarzelf te laten neerkomen De meisjes hebben hun best gedaan en in de winter weer en wind getrotseerd om voor deze avond te studeren. Na het zingen van het mooie bondslied behoorde deze avond wederom tot het verleden. VLÜSSINGEN. Nieuwe scholen. In negen jaar tijds moesten de leerlingen van de „Prins Willem- school" der Vereniging tot bevor dering van het Christelijk Onder wijs te Vlissingen niet minder dan 15 maal met hun onderwijzers verhuizen. Thans is de school her bouwd en onder grote belangstel ling, o.m. was het Provinciaal be stuur door het lid van Ged. Sta ten A. Schout vertegenwoordigd, door burgemeester Mr. Dr. B. C. Kolf geopend. Dit is de tweede school van een reeks van vijf, die binnen een half jaar in Vlissin gen gereed zullen komen. WATERLANDKERKJE. Candidatenlijst. Voor de kamende gemeente raadsverkiezingen op 21 Juni zijn door de verschillende partijen can- didaat giesteld: R. K.: 1. A. A. Buyck; 2. P. Couqué; 3. J. E. V. de Milliano; 4 C. B. TaS; 5. E. Verheije; 6. A. C. Sturm. Gemeentebelangen1. W. J. Ver meulen; 2. M. Poissonnier; 3- D. Dekker; 4. J. Beerens; 5. M. de Bruijne. zijn verloofde in werkelijkheid geen freule Falke bleek te zijn, te boven gekomen en heeft haar des ondanks getrouwd. De jongen moet werkelijk hopeloos verliefd zijn geweest. In ieder geval zetelt de ondernemende nu als mevrouw Oslan in een keurige villa in de buurt van Kopenhagen. Je groot vader heeft haar zelfs nog een keurige uitzet gegeven, waarmee mijns inziens de grootmoedigheid wat al te ver is gedreven. Wist je daar allemaal niets van? Nee, grootvader heeft me er niets van verteld. Ik hoop, dat Vera gelukkig is. O, een kat komt altijd op haar poten terecht, antwoordde Senta Bratt flegmatiek. En nu zul len we dit onderwerp maar verT der laten rusten, Anne. Waar gaat die weg heen, waar die auto's daar als kevertjes overheen kruipen -Dat is de weg naar La Tur- bie. Ernst kan er ons na de lunch wel heen brengen. Als schil deres zal je er schitterende plek jes zien, die stellig waard zijn op het doek te worden gebracht. Over schilderen gesproken, Anne, weet je, dat je grootvader Staatk. Geref. en A. R.: C. de Nood; 2. A. A. Volmer; 3. G. Kwekkeboom; 4. G. de Jager. ZUIDZANDE Opbrengst bazar Zaterdagavond heeft het Ba- zarcomité van de kleuterschool de opbrengst van de met Pasen gehouden bazar, overgedragen aan het bestuur van de kleuter school. Het netto ter hand ge stelde bedrag bedroeg 1542,86. De voorzitter, de heer H. Goede- gebuur, memoreerde het vele werk, dat aan de bazar vooraf ging. Hij bracht dank aan allen, die aan de bazar hebben mee gewerkt. Vooral het comité, be staande uit Mevrouw Manhave, Mevrouw Le Grand en de heer Jac. v. d. Luijster, komt een spe ciaal dankwoord toe. Door het geschonken bedrag zullen de financiële moeilijkheden voor de kleuterschool tijdelijk zijn opgelost. Tot slot sprak de bur gemeester nog woorden van dank. Hij twijfelde er niet aan of het bedrag zal goed worden besteed. Can cl i d a te n lijs t e n De candidatenlijsten voor de gemeenteraadsverkiezing op 21 Juni 1949 zien er als volgt uit; A.R/C.H.: I. Cappon: A. I. de Hullu; A. de Feijter; J. Keij- mel. Gemeentebelang: A. Luteijn: J. Dubois; I. van Cruijningen: I. F. Bron; Z. C. Risseeuw; H. Meu- lendijk; J. Kools. Partij van de Arbeid; A. A. Verbuijt; H. Goedegebuur; J. de Wilde; M. Hamers; A. de Veij; J. A. van Houte. NED. HERV. KERK. Beroep-n te Vlissimgen., F. S. Kloosterman te Opperdoes. Gisteren was het een Frans man. die zich aan het gewone recept hield. Met nog ruim 200 km voor de boeg demarreerde Bourlon, nam 200 tot 300 meter, keek een paar maal om of nie mand hem volgde en ging toen monter in zijn eentje door. Het peleton reageerde niet. Bourlon was eergisteren 49ste in de rangschikking met bijna 2 uur achterstand op de leiders en kon dus niemand bedreigen. Hij draaide soepel en liep zonder zich te forceren steeds verder uit. Bij Venraij had hij al 2% minuut voorsprong, en bij Horst al meer dan drie. Aan de kop van het peleton, zeer schoon in zijn oranjetrui, om met de Belgen te spreken, en zijn concurrenten waaks obser verend liep Schellingerhoudt voorhands, bleef men braaf bij elkaar in een promenade gan getje van even 35 km en bij Maasbree, 50 km van de start, lag Bourlon 4% minuut voor. In tussen heeft Middelkamp zijn dreigement waar gemaakt en is hij gisterenmiddag niet gestart, wat voor de oudwereldkampioen ongetwijfeld minder aangename gevolgen zal hebben. Het be stuur van de N.W.U. wacht een klacht af van de wedstrijdlei ding, die niet lang uit zal blij ven. Dit uitvallen van Middel kamp, zonder geldige reden, zal hem zeer waarschijnlijk op in houding van zijn gage plus eni ge maanden schorsing komen te staan. In de buurt van Roermond, toen Bourlon al een 80 km al leen had gereden, maakte een gele trui zich los uit het peleton en ging de Fransman achterna. Het was Snellen, die evenals Verschuren eergisteren 't laat ste was aangekomen, maar gis termorgen permissie had gekre gen om te starten en bij Suste- ren (107 km) kregen de twee aansluiting. De Fransman was het laatste half uur moeilijker gaan rijden en had niet het minste bezwaar om zich te la ten inlopen, toen hij merkte dat je portret voor de Falksburcht heeft gekocht? Ja, dat heeft hij me wel ver teld. Het schijnt, dat hij je ook wil opdragen de oude schilderijen op de Falksburcht te restaureren en een portret van hem zelf te schilderen. Zo zie je, dat jouw geluk ook mijn geluk is geweest. Zo'n mooie opdracht heb ik me allang gewenst. En hoe gaat het met de oude Ursel vroeg Anne. Uitstekend. Ze heeft me verzocht haar groeten over te brengen. De dag vóór ik wegging is ze naar de Falksburcht ver trokken om daar alles voor je terugkomst in orde te brengen. Nee, maar, wie toetert daar zo verschrikkelijk Het gaat me door merg en been, Dat is het signaal van m'n man, lachte Anne. Die is uit duizenden te herkennen. Ze vergat haar gast en haastte zich over het tuinpad naar hem toe. Senta Bratt. keek haar glim lachend na. EINDE. zak 2-48 tras 2-pers. 1-pers- 71-60 59-80 Onze nieuwe succes-serie O. F. slaapkamers met royale 3-deurs kast (2/s V3 hang), toogledikant, 2 nachtkastjes, tafel en 2 gestoffeerde stoelen 492-50 - 474-00 O- F- slaapkamers met ruime 3-deurs kast, ledi kant, nachtkastje, tafel en 2 gestoffeerde stoelen 317-50 - 276-50 In alle prijsklassen vindt U het voordeligste bij

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2