GENIET DA r WALDORP Radio Tazelaar Aanvulzand - Metselzand - Stucadoorzand 195, DE BLOKKADE VAN BERLIJN Weldra is Uw tuin o; UIT UE PROVINCIE EFA-SPEED WHEEL dus kunnen wij zo'n gezellige, mo derne tegelmantel laten plaatsen, waarvan wij al lang gedroomd hebben. Een ruime keuze van tegels en ont werpen vinden wij daarvoor bij radio-apparaat type „Bella" heeft de karakteristieke kwaliteiten vai de luxe toestellen een sierlijk gepolitoerd houten meube met duidelijke afstemschaaleffectievt fadingscompensatiedrie golf bereiken continu regelbare timbre-regeling Een zeer gevoelige luidspreker garandeer een goede weergave van deze super- heterodyne de prijs van dit pracht-apparaat i. slechts 225,- Vraag demonstratie Levering kan uit voorraad geschieden Noordstraat 21 - TERNEUZEN - Tel. 236 Bij EIGEN HAARD vindt U eer fraaie tuinmeubelen: stoelen, banken meubelen zijn solide afgewerkt en worden de zomermaanden in Uw De prijzen zullen U bijzonder mee' rondkijken en rustig Uw keus bepak Maatregelen tegen onrust 1° Oeganda „Mormoonse priesters" van spionnage verdacht 0e treinramp bij Johannesburg ANNE vindt het geluk De toekomstige West-Duitse staat Acheson over het Duitse probleem NOORS TANKSCHIP AAN DE GROND GEVAREN. W.Z.V.A.T.O. DE WILDE een Melkveehouders- Slijtersbedrijf KOUS D. P. MANNAERT 6 WALDORP BETEEKENT KWALITEIT De eerste bus, die een onondJer- broken reis van Berlijh naar de Westelijke zones gemaakt heeft, is Woe ris dag met passagiers te Hannover aangekomen De inzittenden zeiden, dat zij bij het iSovjet-Kussische controlesta- sta'tior Mariënborn ,,zeer beleefd ontvangen" waren en hun reis 30 minuten later hadden kunnen voortzetten. De terugreis met passagiers naar Berlijn is eveneens zonder stoornis verlopen. Van de zijde der Duitse „Reiciis- bahn" te Hannover werd ver klaard, diat alle voor/bereidingen voor de hervatting vaji het spoor wegverkeer naar Berlijn 'getroffen zijn. Treinen met steenkool zullen voorrang krijgen. Haar de West-Berlijnse politie meedeelt is het verkeer in de Ber- lijmse waterwegen gisteren tijde lijk stilgelegd, toen Sowjet-Russi- sche officieren aan de sluizen van Ploetzensee in de Franse en Ghar- lottenbung in de Britse sector ver schenen waren, waar zij aken, die door de luchtbrug aangevoerde goederen in hadden, aanhielden. Ha een uur trokken de twee groepen zich terug en konden de schenen verder varen. De regering van Oeganda heeft, in het kader van een se rie maatregelen tot het tegen gaan van onrust in sommige ge deelten van het land, twee poli- tieke organisaties verboden, na melijk de Bataka-partij en de Unie van Afrikaanse Boeren. Van de Bataka werd beweerd, dat zij contact onderhield met communistische organisaties in het buitenland. De regering heeft voorts een tijdelijke perscensuur ingesteld. De gouverneur, Sir John Hall, heeft in een boodschap de twee verboden organisaties verant woordelijk gesteld voor demon straties, de in de loop van deze week hebben plaats gehad. De ongeregeldheden begonnen Zondag j.l. met een bedreiging met staking van Afrikaanse ar beiders als demonstratie tegen de eerste bijeenkomst van de Oost-Afrikaanse centrale as semblee te Kamapala. De grie ven zijn gericht tegen een drie tal ministers en sommige diensthoofden. Van nationalis tische zijde wordt voorts verte genwoordiging in het parlement geëist, volgens de overeenkomst van 1900 tussen Oeganda en Or I Brittannië. In een bericht uit Helsinki aan het officiële SowjetRuss'sche nieuwsagentschap wordt beweerd dat 36 Amerikanen, vermomd als Mormoonse priesters, in Finland spionneren. In het telegram, dat zijn be richt ontleent aan het Finse dag blad „Vaapasaada", wordt ver der noig verklaard dat de meeste van'deze spionnen voormalige of ficieren van het Amerikaanse leger zijn. Bij een treinramp op 12 km afstand van Johannesburg (Zd- Afrika), waarbij drie tremen op elkaar botsten, zijn 70 personen gedood. 48 Passagiers znn in ziekenhuizen opgenomen en 4o andere gewonden worden eldeis VGrülGGR^. Twee treinen, die achter el kaar op het zelfde spoor reden, werden door een onveilig sig naal buiten een station opge houden, toen een expresse-trem op de achterste inreed met zo n snelheid, dat beide stilstaande treinen in elkaar geschoven werden. De wagons, die telescoopsge- wijze in elkaar geschoven wa- Sen modem sprookje van Maria Sawersky. De moeilijkheden begonnen Don derdagochtend, toen de Sovj'eits alle sluiswachters te Oharlotten- burg, Ploetzensee en Spandau op dracht igaven geen schepen door te laten, die geen papieren konden tonen van de Sovjet-autoriteiten voor verkeer te water. /De Britse functionarissen dien den een protest in en ontvingen de verzekering, dat de beperkingen van het verkeer te water waren opgeheven ren, moesten met steekvlammen in stukken worden gebracht, 'n Brandweerman moest een ge wonde vrouw het been ampute ren met een in lucifers gesteri liseerd zakmes, alvorens hij haar uit het wrak kon losma ken. Het zwaartepunt van de econo mische bevoegdheden In de toe komstige West-Duitse federale republiek zal bij de centrale rege ring liggen, doch de deelstaten zullen een grote mate van admi nistratieve onafhankelijkheid ge nieten, zo verneemt Reuter te Frankfort, De verdeling der ver antwoordelijkheid, waarover men het Maandag op een gemengde Duits-geallieerde vergadering eens is geworden, betekent een over winning der sociaal-democraten in de strijd, welke de Duitse partijen over een compromis-tekst gedu rende de laatste acht maanden hebben gevoerd'. Ondanks de te genkanting van de zijde der Fran sen e-n Amerikanen, hebben de sociaal-democraten de christen democratische oppositie overwon nen en een economische centra lisatie" van de nieuwe staat ver zekerd! In ruil hiervoor moesten zij toestaan dat de deelstaten gro tere administratieve volmachten zowel als de controle over politie en onderwijs, ontvingen. Het voornaamste wetgevende orgaan zal een rechtstreeks geko zen federaal parlement zijn, de ..Volkstag". De federale raad, die de rege ringen der deelstaten vertegen woordigt, zal slechts de macht hebben om de wetgeving te ver tragen. De volmacht zal door een enkelvoudige meerderheid over stemd kunnen worden. (Het fede rale parlement, de Volkstag, zal wetten 'kunnen maken op alle be langrijke economische en sociale vraagstukken. De federale rege ring zal slechts die belastingen beheren, welke nodig zijn voor haar eigen doeleinden, terwijl de regeringen der deelstaten zullen gaan over de vermogensbelasting, successierechten en plaatselijke belastingen alsmede over de kapi taalsbelasting (uitgezonderd de speciale na-oorlogse heffing). Eveneens zullen zij. de in komstenbelasting en de vennoot schapsbelasting beheren, behalve voor categorieën waarop de fede rale regering rechten doet gelden. 63) (Nadruk verboden) De Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, Acheson, heeft in een toespraak tot de Amerikaanse vereniging van dagblad-uitgevers te New York drie pincipes uiteengezet, die, naar hij zeide, de Regering es sentieel acht voor een bevredi gende oplossing van het Duitse probleem. Deze zijn: 1. De bevolking van West-Duits- land kan er gerust op zijn, dat de Amerikaanse Regering niet accoord zal gaan met een alge mene oplossing voor Duitsland, waarin de fundamentele waar borgen en voordelen van de be staande West-Duitse bevolking niet zouden zijn verdisconteerd. Voorts kan de West-Duitse be volking er op vertrouwen, dat de Amerikaanse Regering haar krachtige steun zal blijven ge ven aan de uitvoering van het program voor West-Duitsland, zolang een dergelijke oplossing niet kan worden bereikt. O, trekt u zich daar maar niets van aan, grootpapa. Hoofd zaak is, dat u weer zo gauw mo gelijk de oude bent! Ik zou niet graag wiüen, dat je je hier in het hotel blijft z tt e n vervelen Misschien doe je het oeste een paar kaarten voor de opera te hestellen, dan kan Betty wel met je meegaan. Goed, grootvadertje, als u daar per sé op staat. Maar ik blijf anders net zo lief bij u. Nee kind, je bent hier niet om een oude, gebrekkige man op te passen Je moet wat afleiding hebben. 'Misschien voel ik me morgen weer wat beter, zoda- we 'dan samen ergens heen kunnen gaan. Amuseer je, mijn k nd en stuur Kraus even hier, wil je Vera ging vergenoegd neuriënd naar haar kamer. Beg mijn witte avondjapon klaar, Betty. Voor vanavond heb je dan verder vrii en kan je doen, wat je wilt. Als Kraus soms weer nieuwsgierig mocht zijn, zeg je hem. maar, dat je met mij naar de opera gaat. Er wordt „Aïda" ge geven. Begrepen? Volkomen, juffrouw, grin nikte het meisje. En geef me nu de telefoon eens even en maak dan, dat je wegkomt! Vijf minuten later had Vera met Harry Olsan een afspraak ge maakt, maar niet voor de opera „Aïda". Je mag me ih eien of ander mondain restaurant een dinertje aanbieden, Harry. En daarna gaan we dan naar een gezellig cabaret of naar een bar, waar niet iedereen komt. Ik wil dan sen. Weet je niet een of andere sjieke gelegenheid? Nou, ik ken deze mooie stad voldoende om je een genoeglijke avond te bezorgen, Annekind! Prachtig! Steek dan maar 2. De bevolking van Europa kan er van verzekerd zijn, dat de Amerikaanse Regering niet ac coord zai gaan met een regeling voor Duitsland, die de veilig heid van de Europese gemeen schap niet waarborgt. 3. Het volk van de Verenigde Staten kan er van verzekerd zijn, dat de Amerikaanse Re gering bij alle besprekingen over de toekomst van Duitsland zich in de eerste plaats zal laten lei den door de vurige wens van dat volk deze moeilijke proble men, die de kern waren van zo vele van onze na-oorlogse moei lijkheden, op vreedzame en or delijke wijze op te lossen. ARRESTATIE VAN GEMEEN TELIJKE HOOFDOPZICHTER. Een hoofdopzichter van de gemeente Amsterdam, werk zaam op Sclrfphol, is gisteren gearresteerd wegens diefstal van trottoirtegels. De man had deze diefstal reeds in 1946 ge pleegd, maar het is pas dezer dagen aan het licht gekomen. Hij deed het op vrij grote schaal en verduisterde tegels bij vrachtautoladingen tegelijk. Reeds eerder was hij voor dergelijke daden aangehouden en voorwaardelijk veroordeeld. Heden zal hij voor de Officier van Justitie worden geleid. COÖP. SUIKERFABRIEK IN 'T GOUD. 27 Juli van dit jaar is voor, de coöperatieve suikerfabricatie in Nederland een gedenkwaardige datum. Immers op die dag is het 50 jaar geleden, dat op instignatie van Baron H. Collot d'Escury, de vader van de huidige voorzitter, deze coöperatie; de eerste Neder landse Coöperatieve Suikerfa briek werd opgericht. (Een his torisch overzicht hopen wij bin nenkort te geven). Het bestuur der Coöperatie is voornemens dit gouden feest op waardige wijze te vieren. In een nieuw gebouw der fa briek zal op 27 Juli a.s. het be stuur recipiëren, waarna de 770 leden, hun dames en genodigden aan een lunch zullen worden ver enigd. Hierna volgt een historisch spel, geschreven door Drs. Boeke teer uit Hulst, hetwelk een beeld geeft Van de geschiedenis der fa briek en dat wordt opgevoerd door de jongeren der leden. Elk lid zal een herinnering aan dit jubileum ontvangen in de vorm van een Delft's blauw bord. Het historisch spel zal worden opgeluisterd door muziek, welke wordt gegeven door een enserö,'ble eveneens bestaande uit jongeren. Verder worden plannen uitge werkt, om ook het personeel, waaronder vele jubilarissen, op passende wijze aan de viering van dit jubileum te doen deel nemen. Het Noorse tankstoanschip ,,Fos- na," groot 8202 bruto registertoci, komende van Antwerpen, is op de Schelde bij Saaftingen aan de grond gevaren. Sleepbootassisten- tie is van Antwerpen vertrokken. DE N. S. ALS KINDERVRIEND. Naar wij vernemen hebben de N. Spoorwegen het plan opgevat de ZeeuWse kinderen enige school reizen aan te bieden. Deze school reizen zullen plaats hebben in spe ciale treinen. Per trein kunnen 7 a 800 kinderen meegaan. Als eerste vermelden wij een reis naar Amsterdam. De extra trein rijdt tot Warmond, alwaar de helft der kinderen uitstapt en de rest naar het Muiderstation gaat. De in Warmond uitgestapte kinderen gaan op de iboot en varen door de Brasemer- en Kagerplas- sen, langs Aalsmeer naar Schip hol. Schiphol wordt geheel be zichtigd. Per bus gaat het naai' Amsterdam voor een bezoek aan het Indisch Museum (zeer belang rijk, daar Indonesië in het middel punt van de belangstelling staat). Verder wordt de gehele middag in Artis doorgebracht. De groep die doorrijdt naar Amsterdam, maakt dezelfde toer in omgekeerde richting. Deze reis is reeds geheel volgeboekt. II. Reis naar Breda en Ooster hout. In Ereda van Stationsplein naar het geouw van V. D., hier wordt op de daktuin een con sumptie gebruikt. Vanaf het ge bouw een prachtig panorama van Breda. Als volgende wordt de O. L. Vrouwekerk bezichtigd, dan langs Begijnenhof, door het park Val- kensberg, langs Kon. Militaire goed wat geld bij je, mijn jongen. Tot straks! Jens Grottkau had zijn vader bij gravin Grundtvig Baggesen geïntroduceerd. Deze voelde zich onmiddellijk tot Grottkau senior aangetrokken en die sympathie was wederkerig. Ook met de jon ge graaf Grundtvlg was de oude heer al spoedig bevriend ge raakt. Eigenlijk had ik reden om jaloers op je te zijn, Grundtvig, zei hij. M'n zoon hangt aan je als een klit. Dat wordt geleidelijk wel wat minder, meneer Grottkau. U zult voor uw jalouzie een passen der object moetenzoeken. Daarmee gaf Grundtvig een knipoogje aan Doddie Hesterberg, die zich liwasi met Jens in de ge heimen van een krutswoordpuzzle verdiepte. Grottkau senior meesmuilde. Aha, dat kleine dwaallicht daar heeft das beslag op mijn Jens weten te leggen. Een aller- FA I YStBAERT-TEMMERMAN TERNEUZEN Arsenaalstraat 5 Tel. 2097 Terneazen fl. 5,— m3 franco werk W- Z--Vlaanderen. Grote kwan- tiims of jaarcontracten speciale prijzen- Desgewenst rijplaten voor op Uw werk ter beschikking- ZUIDZANDE - Tel- 15 Ter overname aangeboden: Ook voor andere doelein den geschikt- Te bevragen bij: A. VAN ALTEN, Molendijk 24, Hoek- U bent gekleed met een uit UW SPECIAAL ZAAK Gok in geplatteerd en zwart N00RDSTR.15-TEL.2195 TERNEUZEN spijs. Vraag uw winkelier vooral een origineel pak. QUAKER OAIS - GRAANPRODUCTEN NV., ROTTERDAM Academie naar Nieuwe Prinsen- kade met het Spanjaardsgat, waardoor het turfschip de stad binnenvoer. Dan per boot naar Gostcrhout, duur boottocht drie kwartier. De rest van dé middag wordt doorgebracht in het open- luohtbad „De Warandes", waar grote sportterreinen zijn, speel tuinen en een kinderbasin. Ons werd medegedeeld, dat voor deze reis nog verschillende scholen in aanmerking kunnen komen. Reiskosten, alles inbe grepen, inclusief 3 consumpties nog geen 5 gulden per kind. Hl. Alle R. K. scholen, in West Z.-Vlaanderen, niet één uit gezonderd, zullen op excursie gaan naar Nijmegen, naar de Hei lige Landstichting, met een auto tocht naar Groesbeek en per bergspoor naar Berg en Dal, al waar de Belvedère en het Valken hof wordt bezocht. In de speeltuinen te Berg en ral wordt de verdere dag zoek gebracht. Kosten dezer reis al weer met inbegrip van alles en 3 consumpties 6,75 per kind. De excursies worden geheel ver zorgd door de N. S. Naast het plezier wat de kinderen wordt ge geven is 't paedagogische karak ter der reizen niet te onderschat ten. Zoals men uit de kostprijs der verschillende reizen kan zien, zijn deze uiterst laag gesteld, het winstmotief hebben de spoorwe gen uitgeschakeld om het kind uit alle bevolkingslagen te kunnen laten genieten. PHILIPPINE Concert „St Cecilia" Volgens bekendmaking zal a.s Zaterdag, verjaardag van H. M. de Koningin, door onze muziek vereniging St. Cecilia 's avonds om 8 uur een concert op de Markt gegeven worden. De fanfare neemt ook deel aan het muziikeoncours dat op Hemel vaartsdag 26 Mei te Axel gehou den wordt. SAS VAN GENT Jaarvergadering Zwemclub Woensdagavond hield de zwemclub „De Bruinvis" zijn jaarlijkse algemene vergade ring. In deze vergadering deel de de voorzitter mede, dat er dit jaar nog geen sprake is van een nieuw zwembad. Burgemeester en Wethouders hebben 'n com missie ingesteld, die eenmaal bij elkaar kwam om over de plan nen van een nieuw zwembad te praten. Het oog der commissie viel toen op een terrein in de nabijheid van de Stijfsel- Glucosefabriek om van 't war me afvalwater van deze fabriek gebruik te kunnen maken. Deze plannen zijn echter op niets uit gelopen. Een bijeenkomst van B. W. met enkele commissieleden en de heer Wesseloo, secretaris van de Adviescommissie Zwemba- deribouw der K.N.Z.B., leverde' als resultaat op, dat een terrein uitgezocht werd op het eiland gevormd door de 2e en 3e ka- naalarm, om dan daarop een volkomen naar de eisen des tijds ingericht zwembad te bou wen. Vergunningen echter voor de bouw van een zwembad zul len niet eerder in overweging worden genomen door de We deropbouw dan in 1950. aardigst kind! En de jongen schijnt hopeloos verliefd op haar te zijn. Is het niet leuk, zo'n aar dig, jong stel, Grudtvig? Ach, suffert! riep op dit ogenlik de vrouwelijke helft van het aardige stel. Weet je niet eens een Perzische koning van zes letters? Waarvoor heeft je vader dan al dat dure schoolgeld voor je uitgegeven! Grundtvig lachte. Sindbad! riep hij de puzzelaars toe. Sindbad was die oude zee vaarder uit duisiend-ien-één-nacht Emstje, en bovendien zijn dat ze ven letters! Zijn de (mariniers alle maal zo dom, papa Grottkau? Doddie hifG in haar omgang met de oude lieer al spoedig de juiste familiaire toon gevonden. Dat weet ik heus niet, meis je. Ik ben maar een onbeteke nende landrot. Darius heet die koning na tuurlijk! riep Jens Grottkau. Nou verbeeld je maar niks! je hebt er precies een half uur voor nodig gehad om het te vin den, zei de jongedame verwijtend, terwijl ze de naam invulde. De gemeenteraad is door mid del van een brief op de hoogte gebracht van de noodzaak van een nieuw zwembad. Om de onderlinge samenwer king te helpen bevorderen der diverse verenigingen in Sas van Gent is de Bruinvis toegetreden als lid der belangenvereniging. Bij de verkiezing van het be stuur werden de aftredende le den P. Sampon en E. de Vriend bij acclamatie herbenoemd. Bij de verkiezing der techni sche commissie werden gekozen mej. R. Vergauwen en de heren H. van der Steen, P. de Vries, P. Sampon, R. Klein, E. Sarneel, en M. Feijen. In het aanstaande seizoen zal de Bruinvis zeer waarschijn lijk deelnemen aan een Belgi sche bekercompetitie van het district Vlaanderen. SLUISKIL. Kleuterschool- Met betrekking tot de oprich ting van een tweede kleuterschool vernemen wij, dat het voorlopig bestuur niet heeft stil gezeten. Zo zijn alle bewoners van Sluiskil huis-aan-huis bezocht. Toen een volledig overzicht van de te ver wachten jaarlijkse inkomsten; was verkregen,, werd aan Burg. en Weth. van Terneuzen het verzoek gericht tot het imogen gebruiken van een leegstaand lokaal van school B aan de Spoorstraat Burg. en Weth. hebben bericht, in de eerstvolgende raadsvergade ring het voorstel aan de raad te zullen doen,, waar dan tevens de kwestie over de van gemeente wege te verstrekken subsidie ter sprake zal komen. Ong veer veertien dagen na ontvangst van de toestemmingen 2fol de school worden geopend'. Tot op heden werden 43 leerlin gen voor dé school gemeld, waar van er.ikele zeer waarschijnlijk we gens te jonge leeftijd zullen moe ten worden afgewezen. Niettemin geeft het aantal aanmeldingen de school reeds een bestaansrecht. Wanneer de voortekenen dus niet bedriegen, zal Sluiskil binnen zeer korte tijd de lang verwachte tweede kleuterschool bezitten VLISSINGEN. Eerste school na bevrijding geopend. Op de plaats, waar de Vlissin- gers in 1594 een stadhuis bouw den, hetwelk bij de Engelse lan ding in 1809 verloren ging open de burgemeester Mr. Dr. B. C. Kolff de eerste nieuwe school na de bevrijding, de eerste ook van een serie van vijf, welke deze zomer gereed zullen komen. Bij deze opening was o.m. het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, namens het provinciaal bestuur aanwezig. De Nationale herdenking. Ter gelegenheid van de Natio nale herdenking zullen ook in Vlissingen allen worden herdacht. die voor dé bevrijding van Neder land zijn gevallen. Een herdenkingsplechtigheid zal door de Koninklijke Landmacht te Vlissingen op de Noorderbe graafplaats worden gehouden voor het 3e militaire gewest, om vattende de provincies Noord- Brabant, Limburg en Zeeland. De plechtigheid zal om 11 uur eginnen en worden bijgewoond door Generaal-Majoor J. A. A. Sitsen, bevelhebber 3e militair gewest, de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C.' de Casembroot, en de burge meester van Vlissingen, Mr Dr. B. C. Kolff. Het woord zal worden gevoerd door Generaal-Majdor Sitsen, de legerpredikant Ds. Steenbergen, Mr. Dr. B. Kolff en de geweste lijke legeraalmoezenier Overste M. A. J. W. Beuken. ZAAMSLAG Gevonden voorwerpen Een dames glacé linkerhand schoen kleur zwart, politiebureau Zaamslag. Drie bontkragen in kartonnen- doos. te bevragen bij, Jac. Michielsen, Grote Huissenspoldter C 52, Zaamslag. Die Jens zal wel aardig aan het bit leren lopen, Grundtvig, fluisterde Grottkau. Dat is wel eens goed voor hem! U zou dat bit anders ook wel eens kunnen gaan voelen, me neer Grottkau. Of bent u daar niet bang voor? Nee, beste kerel, zó bang zijn de Grottkau's niet uitgeval len. Als het er op aan kwam, heb ben we nog steeds onze stijve kop weten door te zetten. Maar wan neer het kleinigheden betreft, is het wel eens aardig zich door zo'n lief vrouwtje de wet te laten voorschrijven. Aha, daar is de notaris! Die komt me halen voor een bezoek aan jonkheer Falke. De oude heer Hamsen gedroeg zich opvallend zenuwachtig. Meneer Falke wil zijn testa ment maken en ik zou meneer Grottkau als getuige meebrengen. Ik geloof, dat we ons wel wat mogen haasten. Ik moet alleen de gravin nog maar goedendag zeggen. (Wordt vervolgd.-) Gevraagd: wegens teleur stelling, een Werkster. Adr-: Vlooswijkstr. 37, Ter- neuzen- Te koop: Kachel met kook plaat. Keukenkachel (wit), Herenrijwiel en Kinderrij wiel voor leeft. 58 jaar. Adres: Emmastr- 92, Axel- Te koop: een prima Hand naaimachine, m. „Singer", waarop nog garantie- Markt 13, Axel- Gevraagd: nette Dagdienst- bode- J- BONTE—VAN MOSSEVELDE, Burg. Geill- straat 36, Terneuzen- Verloren: Zakhorloge, op weg Rondenutten n- Spul- J. HAMELINK, Spui D 14- Dame alleen zoekt zit- en slaapkamer met kookgele genheid (ongemeubileerd), liefst suite of vrij boven gedeelte van huis- Brieven onder No- 307, Bureau van dit blad- De 100 Nederlandse rijwielhulpmotor, ge monteerd In het voor wiel. Is in ieder rijwiel in 15 minuten te mon teren- Verbruik: 1 liter benzine op 80 km- Motor: 34 c-c- tweetact- motor- Wordt compleet geleverd met verlichtingspoel, voorwielvering, benzine tank, enz- Aflevering dezer rij wiel- hulpmotoren begint bin nenkort- Geeft U zich nu reeds op voor levering- Wij zullen U dan in de kortst mogelijke tijd af leveren- Prijs geheel compleet 1 jaar garantie. Service-Agent voor geheel Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen: RIJWIEL- EN MOTORHANDEL AXELSESTRAAT 16, Tel- 2220, TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2