Tot Pasen 1 Fonteyn's l A. WILKING VOERMAN-de pauw De Lindenboor nette Winkeljuf hou Ontvangen: Levensmtddelenbedrijf Fa. D. F. VAN DER HEIJDEN UIT DE PROVINCIE BINNENLANDS NIEUWS KINDER 2 f x X Kledingmaga2 ANNE vindt het geluk KAAS VLEEbWAKtN Volop grote verse eieren NOORDSTRAAT 46 TELEF. 4592 Mantels - Shawls Handschoenen HEREN Costuums - Overhemden - Dassen - Boorden jassen - Shawls - Hoeden - Petten - Handschoenen Jurkjes en Pakjes Manteltjes en Jasjes DOOR met deze geheel nieuwe, speciaal uitgezochte aanbieding. De verwachte Mantels, Swaggers, Toppers en Kinder mantels zijn aangekomen. Ze zijn schitte rend- Wij kunnen U weer een flinke sor tering voorleggen- Ook nieuwe Klokrokken in diver se kleuren, een prachtige d- blauwt plissé-rok reeds voor 15,90- En heeft U onze hoog-modernt dun wollen Zomerjaponnen in prachtige pasteltinten al gezien? Een verrukkinj voor elk vrouwenhart- Komt U spoedij eens kijken? Smaak - Keuze - Billijk- Noordstraat 51—53, Tel- 2257, Temeuzei Q- TERNEUZEN. Het Amsterdams Toneelgezelschap o-l-v- A- VAN DALSUM en A- DEFRESNE brengt DINSDAG 12 APRIL i/h CONCERTGEBO te TERNEUZEN: spel in 4 bedrijven door J- B- PRIESTLE? Aanvang 8 uur. Medespelenden o.a- Louis Saalbom, J- RoyaardsSandberg, Paul Huf, Carla de Raet e-a- Kaarten: Leden ƒ3,50 en ƒ2,50- Niet-leden: 4,25 en 3,25, bij Mevr. H- Salomé—Odink, Scheldekade Tel- 2594 en 's avonds aan de zaal- AXEL: J. C- Vink, Markt 12- SAS VAN GENT: A- Hamelynck, Westkade 0- KRUIDEN IERSBEDRIJF te TERNEUZE1 vraagt Leeftijd boven 18 jaar- Goed loon- Enige 1 nis der Engelse taal geeft voorkeur: is ec'. niet strikt noodzakelijk. Brieven met voldoe inlichtingen onder No- 298, Bureau van dit b 4IIIIIIIII11IIIIIIIIM HEREN COSTUUMS HEREN SPORTCOSTUUMS JONGENS COSTUUMS met lange br< JONGENS COSTUUMS m- plusfonrbi JONGENS COSTUUMS met korte bri DEMI-S AISONS GUMMI REGENJASSEN PLASTIC REGENJASSEN AXEL. Het 550-jarig bestaan der Weekmarkt- Nadat reeds een week geleden een initiatief-bij eenkomst van daarvoor in aanmerking komen de verenigingen uit landbouw- en middenstandskringen was bij eengeroepen, waren tegen Za terdag i-i. op bredere schaal mandatarissen van diverse or ganisaties en corporaties opge wekt tot het bijwonen van een op de bovenzaal van „Het Gul den Vlies" belegde vergadering. Waren op de voorafgaande ver gadering een elftal plaatselijke verenigingen en instanties ver tegenwoordigd, ditmaal was de ammo nog geringer, zodat de nmd.-voorzitter, de heer Jos. van Damme. een niet bepaald opti mistisch geluid kon doen horen in zijn inleidende beschouwing. Spreker legde daarin vooral de klemtoon op de vereiste finan ciële steun, die hij tot dusverre met bemoedigend kon kwalifi ceren, aangezien nog slechts voor een bedrag van 500 door enige verenigingen was toege zegd, waarvan 250 door V.V.V. nadien geen intenser en daad krachtiger medewerking wordt betoond, moet ook aan V.V.V. wel de lust ontgaan in deze als promotor voor dit overigens her- denkwaardige feit op te treden. Op spr. verzoek zette de heer De Jonge daarop nog in korte trekken uiteen wat hij in zijn functie als stads-archivaris van Axel reeds had verricht. Het recht tot het houden van een markt was oudtijds een pri vilegie, hetwelk door de regeren de vorst als hij geld nodig had aan bepaalde plaatsen werd verleend. De op deze wijze begunstigde plaatsen namen daardoor veelal in bloei toe, daar de hier ter markt gebrachte goe deren en beestiaal zonder verde re belemmerende bepalingen over geheel Vlaanderen (waar toe Axel toen behoorde) konden worden vervoerd. Spr. herhaal de bij deze gelegenheid, dat Axel reeds op een duizendjarig be staan kan bogen. Reeds in de ja ren 900 stichtte Godebert hier ter plaatse een klooster. Maar het staat ook vast, en de acte •aarvan legt daarvan getuige- ais af, dat Philips van Vlaande- r«n in Juli 1399 aan Axel het recht gaf tot het houden van een weekmarkt, terwijl daarnevens in voor- en najaar nog een vrije markt buitendien plaats had Van her en der, uit Moerbeke, Assenede en uit Hulst (kortom uit de 4 Ambachten) kwam men ian naar Axel getogen. Het ge meentelijk archief bewaart nog •en bevestigende beschikking van Karei V omtrent deze reeds m 1399 ingestelde weekmarkt. Spr. had gaarne bij groter ge bleken belangstelling nog meer hierover medegedeeld, maar acht het voorlopig voldoende het hier bij te laten. Uit de thans volgende gedach- lenwisseling bleek, dat men het er algemeen roerend over eens wast dat een bedrag van 500 geen moed gaf met afgeronde plannen en voorstellen tot B. en W. te gaan. Om spijkers met koppen te slaan, zal men een groter en meer perspectief heb bende financiële ondergrond moeten hebben om als basis op voort te bouwen. Een door de heer Abr. Haak ce Zaamslag gedaan voorstel, •ader door de heer Jac. den Ha mer te Terneuzen geamendeerd, werd tenslotte aangenomen en zullen de diverse verenigingen, welke hiervoor in aanmerking komen, alsnog worden aange schreven. Ook zal de uitnodiging zich niet alleen tot deze bepa len, maar zullen ook zakenlieden, hie regelmatig met hun produc ten ter markt ^verschijnen, wor den aangezocht om een finan- «iële bijdrage en daadwerkelijke ateun. De vergadering werd hier- aa gesloten en zal op korte ter mijn een derde oproep geschie den, teneinde tot de vorming van een definitief comité te ko men. BIERVLIET Lijst der Protestantse kiezers. De C.-H., groep Gemeentebelan gen, S.G.P. en de A.-tR. hebben in deze gemeente een coalitie ge vormd voor de a.s. Gemeente raadsverkiezingen. Afwisselend komen op de groslijst candidaten voor van de genoemde politieke partijen." De groslijst ziet er als volgt uit: 1. Abr. J. van Hoeve Jr. (C.H.), 2. Joh. W. Verplanke-Haak (Gem. Bel.), 3. Mar. Dieleman (A.R.), 4. Adr. J. Moggré (Gein. Bel.). 5. Jan F. Dekker (C.H.), 6. P. PlaxJ- det (S.G.P.)7. F. P. Keukelaar (C.H.), 8. Jac. J. Dhont (Gem. Bel.) en 9. P. de Regit (A.R.). GOES. Slagers in Noord- en Zuid-Beve- ianci protesteerden tegen vlees- loewijzingen. De slagers van Noord- en Zuid- Beveland hebben in Goes een druk bezochte protest-vergade- ring gehouden in verband met de vleestoewijzingen, die zij ont vangen. De slagers krijgen 80 varkensvlees toegewezen. Hier door ontstaan moeilijkheden, daar de consumenten te weinig spek afnemen en het varkens vlees en spek in verhouding met rundvlees te duur blijkt. Een vertegenwoordiger van het Bedrijfschap voor vee en vlees deelde mede, dat dit verschijn sel zich over het gehele land voordoet. Het zal wel niet moge lijk zijn, voorlopig althans, om aan de verlangens van het pu bliek te voldoen, daar er niet voldoende runderen beschikbaar zijn en de rundveestapel nog niet „op peil" is. De slagers toonden zich weinig tevreden met deze uiteenzetting en bleven aandringen om in ieder geval toch een oplossing te zoeken, opdat .ze van het overtollige spek afraken. HOEK. Eiudles Tuinbouwcursus. Het grote belang van vakcur sussen is voldoende bekend en velen melden zich hiervoor aan als de gelegenheid hiervoor ge boden wordt. Toen dan ook te Hoek begonnen werd met een tuinbouwcursus, bleek, dat er niet minder dan 21 deelnemers zich hadden aangemeld. Deze cursus werd gegeven in een der lokalen van de O. L. School, door het gemeentebestuur van Hoek daartoe welwillend afgestaan. Vrijdagavond nu was de eind- les van deze tuinbouwcursus. De heer De Putter, voorzitten van de commissie van toezicht sprak 't openingswoord. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de rijks-tuinbouw- consuient, Ir. Van Soest. Het was nu de beurt aan de heren leraren hun leerlingen over de onderwezen vakken het een en ander te vragen. Achtereenvol gens stelden de heren S. van Harn, Hofstee, P. Janssen en Klaassen hun vragen. Door de leerlingen werden deze biina al le op een vlotte manier beant woord. Het woord was hierna aan Ir. Van Soest. De spreker deelde mede, dat aan 18 perso nen het diploma zou worden uit gereikt, terwijl 3 werden afge wezen. Ir. Van Soest sprak daar na de geslaagden toe. Hij zette het nut van de cursus uiteen voor het bedrijf, waarin de ge diplomeerden werkzaam zijn en reikte daarna de getuigschriften uit. Spreker wees daarna ook nog op de andere cursussen die op dit gebied in verschillende plaatsen van de provincie wor den georganiseerd. De tuinbouw neemt in Zeeuws-Vlaanderen 12 van de cultuurgrond in be slag; het is nu aan de cursisten dit percentage aanmerkelijk op te voeren. Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat allen met plezier in hun vak mogen werkzaam zijn. De gediplomeerden zijn de he ren: C. Klaassen, A. Pladdet, P. van Es, C. de Zwarte, A. David, M. de Putter, A. Rogiest, A. Schieman, E. de Graaf, F. Dek ker, J. Neels, F. de Jonge, J. Pladdet, A. Dieleman, G. Schee- Ie, A. van Dixhoorn, J. Geelhoed en G. Goethals. Ir Van Soest wenste allen har telijk geluk met het behaalde NOORDSTRAAT 22 TELEF. Een modern sprookje van Maria Sawerskv Nadruk verboden. Anne lachlte en nam de bloemen jb ontvangst. Ze zijn prachtig, maar zeg eens eerlijk, Emstje. waren die bloemen eigenlijk niet voor je 'tante ibestemd Wat een laaghartige verden king Tante Klara heeft seringen van me gekregen. Deze bloemen zijn voor niemand anders dan voor jou, al wil ik er dan wel eerlijk bij vertellen, dat ik er een (bepaal de bedoeling mee heb. Anne keek hem vragend aan. Ja, niets meer of minder dan een poiging toit omkoperij. Nee maar, wat een gevaar lijk woord. Ik had je willen vragen, An ne, mij bij mijn Kerstinkopen te assisteren. Wil je dat doen? succes en dankte daarvoor ook de heren leraren Klaassen, Van Harn, Hofstee en Janssen. Het woord was daarna aan de heer Van Harn. Hij wees op de grote leeftijdsverschillen, die er tussen de leerlingen bestaan, hun ver schil in aanleg, e.d. Met plezier heeft hij aan de cursus les ge geven en ook het bezoek, de orde en de aandacht, lieten niets te wensen over. Een woord van dank richtte de heer Van Harn ook tot de consulent en ae com missie van toezicht. Ook de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer De Putter,, dankte de leraren voor hun ac tiviteit en gedacht ook het over leden lid van de commissie, de heer Abr. de Jonge. Tenslotte wees de heer De Putter nog op het nut van het lezen van vak bladen. Namens de leerlingen sprak de heer J. Pladdet woorden van dank en reikte de docenten een boekenbon uit, waarop zij, ter herinnering aan deze cursus, zich een boek naar keuze kun nen aanschaffen. De heer Van Harn dankte na mens de leraren voor het mooie geschenk. De heer De Putter tenslotte wees op de medewerking van 't gemeentebestuur in dezen en sloot deze eindles, daarmee de cursus afsluitend, die voor vele Hoekenaren en enkele deelne mers uit de gemeenten Philip pine van het allergrootste be lang zal blijken te zijn. VLISSINGEN. Vergoeding oorlogsschade voor getroffen gemeente lijke objecten. Burgemeester en Wethouders van VHssingen hebben de Raad medegedeeld, dat de bijdrage van het Rijk voor oorlogsschade aan gemeentelijke objecten aanzienlijk lager blijkt te zijn dan verwacht werd en naar zii menen ver wacht mocht worden. Mien rekende algemeen op 90 procent. Nu blijkt b-v. dat voor een werk van 300.000,waar voor een zgn. goedkeuringsbon van 260,000, - werd verkregen, slechts een voorschot van 35.000 gulden word verleend, met de me dedeling, dat men er niet op mag rekenen, dat dit bedrag nog ver hoogd zal kunnen worden. Er is n.l. een aftrek toegepast van „oud voor nieuw." Dit systeem zou ook voor andere objecten toepassing vinden. B. en W. kondigen aan, dat zij zich hierbij niet zullen neerleggen. Zij noemen echter de bedoelde uit lating, welke van departementale zijde afkomstig is, tekenend voor de koerö, welke men in Den Haag volgt. De financiële consequenties zijn volgens B. en W. niet te 0verziën, ook al in verband met het feit, dat in Vlissingen reeds tal van objec ten zijn herbouwd of hersteld in het vertrouwen, dat od een Rijks bijdrage van 90 orocent zou kun nen worden gerekend. Ook voor de in de toekomst nog onder han den te nemen Objecten opent een en ander geen rooskleurig per spectief. B. en W. verklaren reeds thans, dat zij mochten deze medede lingen definitief bevestigd worden het zeer zouden betreuren, dat de regering zo weinig begrip toont voor de moeilijkheden, waarmede de zwaar getroffen ge bieden te kampen hebben. Zelfs indien men iets voör de „oud voor nieuw"'-theorie zou voelen, mag toch niet uit het oog worden verloren, dat thans tal van objec ten, die nog jaren zouden hebben meegekund, alle vrijwel gelijk her bouwd of hersteld moeten wor den. Bovendien komen de kosten voor verbetering en uitgesteld onderhoud tcch reeds voor de vol le 100 procent voor rekening van de gemeente. Het college wil tot elke prijs voorkomen, dat de herwonnen fi nanciële zelfstandigheid weer ver loren gaat. Het is daarom van oordeel, dat niet onvermijdelijke kapitaalsinvesteringen vermeden moeten worden. Op zich zelf nut tige en zelfs noodzakelijke kapi taalsinvesteringen zullen voorals nog achterwege moeten blijven. B. en W. komen daarom onder meer met het voorstel, om de stichting van een industrie- en huishoudschool, waartoe reeds was besloten, voorlopig één jaar op te schorten. De woningpositie- Omtrent de woningpositie in deze gemeente zijm door Burg. en Wetli. enikele cijfers bekend ge maakt. In totaal bedraagt de wo ningvoorraad 6197, waarvan men evenwel 115 woningen dient af 'te. trekken, welke totaal voor bewo ning ongeschikt zijn. In 1940 be droeg de voorraad 6222 woningen. Er is een achterstand in bouw van gemiddeld 150 woningen per jaar over 5 jaren (19411945). De Kon. Mij. „De Schelde" heeft daar enboven nog behoefte aan onge veer 1000 woningen, andere dien sten en bedrijven aan ongeveer 170 woningen, zodat de totale behoef te nog ongeveer 1920 woningen 'bedraagt ZUIDZANDE. Bazar Kleuterschool Het tijdstip van de bazar ten bate van de kleuterschool alhier nadert. Deze bazar wordt ge houden op de 2e en 3e Paasdag in het gebouw van de Openbare lagere school. De opening, waar bij de Kon. Fanfare „Veronica" haar medewerking zal verlenen, vindt plaats de 2e Paasdag, te 2 uur. We zijn eens een kijkje we zen nemen bfj enkele cómitéle- den om te zien wat er zoal inge komen is en dat heeft de stout ste verwachtingen overtroffen. De medewerking van de plaat selijke winkeliers en ook van fir ma's uit omiiggenae piaatsen,is dan ook buitengewoon. De Afd. textiel biedt een zeer ruime keus en alles gaat zonder punten; de tabak, sigaren en sigaretten zon der bon. Er komt een poppen kraam, rad van avontuur, grab belton enz., kortom een bazar, die er wezen mag. De secreta resse, mevr. Manhave-Beerens, deelde mede, dat er nog steeds giften binnenkomen, die zeer welkom zijn, want hoe meer er is, hoe meer geld er binnenkomt en daar gaat het tenslotte om. Genwcn te raadsverkiezing. De stemming voor de verkie zing van leden van de Raad zal in deze gemeente plaats hebben op Dinsdag 21 Juni a.s. Maar natuurlijk. Waarom niet? Dat zoë ik zelfs zonder ro zen hebben gedaan. Ja weet je, tante Klara wou zo graag een kanten Shawl heb ben. Ik heb wel een 'beetje ver stand van navigeren en zo, maar als ik op kanten shwals Uitga, kunnen ze me van alles in m'n handen stappen. Bovendien moet ilk oak nog wat voor Dod hebben. Heb jij er enig idee van waarmee ik die gecompliceerde jonge diame een plezier zou kunnen doen? O ja, daar behoef ik niet eens lang over te denken. Prachtig. Dat cadeau voor Dod heeft me werkelijk slapeloze na-ebten .bezorgd. Wat is het dan? -- Een verlovingsring. Bewaar me, dat zal ik maar liever aan Jens overlaten. Nou, maak je maar niet on gerust. Dod heeft een onuitputte lijke verlanglijst. In die eerste plaats een casette met zilver. Ver volgens een armbandhorloge. Zijn den tule voor een avondjapon. Een half dozijn peau-die-suéde handschoenen in verschillende kleuren. Een ring met een maan steen, die ze laatst ibij een juwe lier heeft gezien. Een poederdoos van echt Meissner porcelein, zij den kousen, een Chinese kimono, een leeslamp, 'n zilveren haarbor stel, een reisnecessaire, een abon nement op de leesbibliotheek en een op de kapper, lavéndel, liefst een literfles, een... In vredesnaam, houd op. Ik wist: anders nielt, dat Dod ook no J bij de kapper komt. Ze ziet er niet bepaald naar uit. In i-.der geval sta ik perplex over deze, blijkbaar eindeloze reeks wensen en ik ge loof dan ook ernstig te moeten overwegen, of het niet mijn vrien- demolieht is Grottkau voor diit veeleisende persoontje te waar schuwen. Doe dat maar niet. Daar is het te laat voor. En ik zelf heb hem nog wel tot die stap verleid. Arme kerel. Denk je. dat ik met de poederdoos van echt Meissner porcelein, de ring en een flacon lavendel vol doende eer zal inleggen? Ik zou er nog maar een groot TOO USE V ERSTEKELINGEN IN HACHELIJKE POSITIE. Honderden Zaandammers volg den Zondagmiddag van de kade de lossing van het 500 ton me tende Nederl. houtschip „Fero- cia". Onder de 36-jarige kapitein Sloots was dit schip Woensdag j.l. uit Stettin vertrokken met een lading hout bestemd voor Zaandam. Bij het vuurschip „Gjedser", ten Oosten van de monding van het Kaiser Wil helm-kanaal, hoorde de 16-jari- ge lichtmatroos Drenkelaar uit Rbtterdam kloppen in het voor onder. Met de kapitein, die hij direct had gewaarschuwd, kwam men tot de verrassende ontdek king, dat zich twee verstekelin gen aan boord bevonden. Deze bleken bovendien in een gevaar lijke situatie te zijn geraakt. Het vrij stormachtige weer had nog al wat water over het schip doen slaan en het hout was gaan trekken, zodat voor beide man nen slechts een ruimte van 10 bij 30 bij 40 centimeter overbleef. Een der mannen sprak Duits. Hij vertelde, dat hij met zijn mak ker Maandagnacht voor het ver trek van de „Ferocia" zich aan boord had verstopt. De beide verstekelingen hadden slechts 'n half kilogram brood en een fles water meegebracht. Tweemaal 24 uur hebben zij zonder enig voedsel aan boord vertoefd. Na de ontdekking heeft de beman ning een gat geboord door het metalen z.g. graanschot en daardoor een gummislang- in de kleine ruimte van de vluchtelin gen gebracht. Door de slang werd vloeibaar voedsel geleid, dat de mannen om beurten op zogen. Op dezelfde manier kre gen ze de gelegenheid nu en dan een cigaret te roken. Terstond na aankomst in Zaandam om 12 uur Zondagmiddag zijn 'n groep arbeiders geheel vrijwillig met de lossing van het schip dat betekent de bevrijding van de verstekelingen begonnen. Om half vijf gelukte het aan de 24 lossers, het schip zover te krijgen, dat de Poolse versteke lingen naar boven konden wor den gehaald. In hachelijke toe stand kwamen zij aan dek. De oudste hunner viel meteen be wusteloos toen hij in de buiten lucht kwam, de jongere hield zich beter, doch van beiden is de toestand van dien aard, dat besloten werd hen naar het ge meenteziekenhuis te Zaandam te vervoeren. De oudste verste keling werd op een brancard de ziekenauto ingedragen en de jongere kon zich steunend op de schouder van een der douane ambtenaren zelf naar de auto begeven. De namen zijn nog niet bekend gemaakt. GETSRANDE GRIEKSE BOOT LIGT BIJNA DROOG. Gisteren was de bemanning van de „Agioi Victores". 't 7000 ton metende Griekse schip, dat pak chocolade bij doen. Dod is dol op snoepen. Dat zal eén behoorlijke bres in mijn porfyemonnaie slaan, maar vooruit, 't is tenslotte maar eens in het jaar Kerstmis, lachte Grundtvig. - En jij, Anne, bent dus werkelijk bereid om me bij die inkopen van advies 'te -dienien? Met genoegen. Ga maar zo lang in de huiskamer, dan zal Ik me intussen verkleden. Waarom mag ik niet in het atelier wachten Aha, dat is waar cok; dat gehevmizirmige portret ataat hier natuurlijk. Het is zeker achter dat gordijn verborgen. Ik ben dood-nieuwsgierig, Anne. Zou je het heel erg vinden, als ik dat gordfjn nu eens eenvoudig op zij schoof om er maar even een blik op te kunnen werpen? Pas op, Ernst. Dan zou je je inkopen alleen moeten doen. Voor een dergelijk dreige ment moet ik helaas wel zwichten. Bovendien, wat is tenslotte een schilderij, als ik het origineel voor me zie? Anne kreeg een kleur. Vrijdagavond bij Schiermonnik oog strandde, om haar boot aan het pootje baaien: het was eb en er stond niet meer dan een halve meter water om de boot. Bij vloed rijst het water tot on geveer 2% meter. De vooruitzichten zijn niet bij zonder gunstig. Op 300 meter afstand ligt de sleepboot „Hol land" te wachten tot de wind draait van Zuidwest naar Noord- West. Eerst dan gelooft men, dat er een kleine kans bestaat de „Agioi Victores" vlot te slepen, omdat het water slechts bfj een harde Noordwester hoog genoeg zal komen. Het achterschip van de Griekse boot is lek geslagen. Er behoeft echter niet te worden gepompt, omdat het water bij eb automatisch in de zee terug vloeit. Ook begint het dek van het schip op verscheidene plaat sen scheuren te vertonen. vDe bemanning wenst voorlo pig aan boord te blijven. De red dingboot „Insulinde" is dus weer op haar basis teruggekeerd. SMOKKELAARS VAN V ALS GELD AANGEHOUDEN. Te Groesbeek zijn twee perso nen gearresteerd, die verdacht worden van smokkelhandel en valsemunters-practijken. Zij zijn te Arnhem opgesloten. Vermoed wordt, dat de mannen valse Duitse Reichsmarken, die via België ons land werden bin nengesmokkeld, hebben overge bracht naar Duitsland, waar ze te gelde werden gemaakt. Er werden goederen voor gekocht, die via de smokkelhandel in ons land terecht kwamen. Het on derzoek wordt voortgezet. SMOKKEL IN BLOEMBOLLEN. Op een vlak bij de grens te Groesbeek gelegen boerderij ont dekte de douane een aantal zak ken met een totale inhoud van naar schatting 20.000 bloembol len. Deze bollen zouden over de grens gesmokkeld worden. Men hield een man aan, die, naar vermoed wordt, meer van deze smokkel weet. Hij is in arrest gesteld. POLITIEKE GEVANGENEN LUISTERDEN TELEFOON GESPREKKEN AF. Tijdens werkzaamheden in 't kamp Crailoo bij Laren, waarT uit onlangs de laatste politieke delinquenten zijn vertrokken, hebben ambtenaren van de P.T T. ontdekt, dat de telefoonkabel welke het kapip Laren met het directoraat-generaal verbindt, een aftakking had naar de zo genaamde reparatiewerkplaats. Hierdoor zijn de politieke delin quenten in staat geweest alle gesprekken tussen het kamp en het directoraat-generaal af te luisteren. Aan de aftakking was te zien, dat deze lijn geruime tijd in werking moet zijn ge weest. Geen complimenten a Ja Grottkau, alsjeblieft, Ernst, ver zocht ze, terwijl ze hem zedhtjes het atelier uitwerkte. Van alles, wat het leven tfledl, is de voorpret het mooiste. Niets is kostelijker dan de dagen voor Kerstmis, wanneer iedereen zich, 'beladen met pakjes, door de straten spoedt, in stilte genietend van het geven, zowel als van het ontvangen. Anne Falke en Grudtvig waren zo juist gereed gekomen met hiun inkopen. Met de kanten shawl voor de gravin waren ze naar wens ge slaagd en ook voor Doddie Hester- berg was 'behoorlijk gezorgd. Jene Grottkau zou met een keurige collecte vlindertjes worden be dacht en zelfs de professor en de notaris zouden niets te kort ko men, terwijl tenslotte voor Senta Bratt die practische geschenken wist te waarderen, een Ameri kaanse koffiekan was aangeschaft, die niet al te veel van haar kost bare tijd in beslag zou nemen. (Wordt vervolgd.) Oude volvette Belegen volvette Jonge volvette Belegen Leidse volvette Jonge Leidse volvette Korstloze volvette Korstloze Leidse volvette Rode Edammer 40 Smeerkaas Servita Zwitserse Kaas Gerookte Kaas volvette per 100 gram 23 ct- per 100 gram 23 ct- per 100 gram 23 ct- per 100 gram 23 ct- per 100 gram 23 ct- per 125 gram 30 ct- per 125 gram 30 ct- per 100 gram 21 ct- per 125 gram 30 ct- per doosje 56 ct- per doosje 50 ct- per 125 gram 35 ct- Desgewenst machinaal gesneden! Gekookte Ham Bacon Ontbijtspek Hamworst Boterhamworst Snijworst Tongworst Berliner Leverworst Saksische Leverworst Echte Salomé Zonder bon Leverworst Bloedworst Wild Worstjes per 100 per 100 per 100 per 130 per 130 per 100 per 165 per 300 per 300 per 100 gram gram gram gram gram gram gram gram gram gram 45 ct- 54 ct- 38 ct- 37 ct- 37 ct- 34 ct. 35 ct- 1-08 75 ct- 34 ct- per 100 gram 18 ct- per 100 gram 15 ct- per paar 50 ct- L nier" Keukenfornuis, in z- goede staat. JAN VERLIN- DF, Smederij. Reuzenhoek. Zaamslag. Te koop: Accu Radiotoestel z-g-a-n- Bontepolder P 138- Te koop: i-g-s-z. Kinderwa gen- A- BLIEK—BUT, Gre- nulaan 34, Terneuzen- Te koop: zwart costuum (jas, vest, fantasiebroek), 1 costuum (blauwe jas en vest m- grijze broek) 1 costuum blauw gestreept) alles vóór- oorl. stof en zonder punten- 1 Acmé-wringer, z-g-a-n- Adres: Tramstraat 20, Ter neuzen- Te huur gevraagd: gemeu bileerd of ongem- Slaapka mertje, door dagdienstbode- Brieven met prijsopgaaf onder No- 296, Bureau van dit blad-

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2