N iemeijers COFFIE faaz&mvs Boerbooms I Verlichtingsartikelen WIEL AND's delete Schoenen Stuiven ea Sproeie Een chique EIGEN WAPENSTILSTAND tussen Israël en ITransjordanië Dijkstraat 65 - Tel. 2207 Oud Goud en Zilver Kravchenko wint |het proces sen DIENSTMEISJE Trainingsbroeken en Trainingspakken kanten kraag FRANKEN-SMET Versloot-Naeije J'l LIPPENS PAARSMERK Op het ogenblik voorradig! mHE vindt het geluk Schoenmagazijn Het adres voor Manufacturenhandel JIAante! toffe*» Tevens Uw adres voor Naaisterfournituren DE NEDERLANDER De verleende Amerik. hulp RADIO-REDE Valsemunters gearresteerd Propaganda in Oost Java voor aanmelding van T.N.I.-troepen bij de Nederlanders HEDEN „staakt het vuren" in China nagcu Luiiuci uiiuuiibui Reparatie A. J. VAN DE REE Toespraak van Dr Adenauer „Schitterende vorderingen in West-Europa" China en het Atlsnt. Verdrag Sowjet-Russische protestnota aan Italië GEVRAAGD wegens nuwelijk der tegen woordige, tegen- 1 Mei a.s- in „Avondrust" te Hoek- Aanmelden aldaar- UV.T ADRES voor van Koolzaad, Vlas Aardappelen is KLAASSEN en WOLFEF Sluiskil- We gaan met z'n allen naar de. nee, niet naar de Zaan, maar naar de Daarom zijn we Maandag 4 April de gehele dag Gesloten- Dinsdag staan we weer als steeds voor U klaar! Korte Kerkstraat t~3 TERNEUZEN Tel. 2050 WIJ HEBBEN ONTVANGEN in 4 maten JONGENS POLO-BLOUSES HEREN POLO-HEMDEN OVERHEMDEN met vast en los boord In ZELFBINDERS hebben wij een prachtsortering Lange wollen KINDERKOUSEN in alle maten HEREN SOKKEN, SPORTKOUSEN BRETELS en SOKOPHOUDERS KERSSTRAAT 9 TERNEUZEN De nieuwste garneringen Een aparte shawl Een leuke ceintuur Fijne zijden dameskousen.... Een paar keurige handschoenen Ziedaar wat een dame vooral in het voorjaar goed kan gebruiken. U vindt van dit alles een uitgebreide collectie in: M -S?5AEJ?T-TEMMERMAN TERNEUZEN «OOtOSnUAV 4*S£MAALS16AAI 5t_ Witte, Groene en Jaeger Wol Ongebleekte Breikatoen Dames Camlsols en Dlrectolrs in Wol, Zijde en Katoen Zijden Damesnacbtbemden Haakgarens zoals: Mouwvuliingen, Ceintuurs, Kragen, Sierknopen, Pailletten, enz. NIEUWSTRAAT 9 TERNEUZEN Victor Kravchenko heeft 50.000 francs schadevergoeding toege wezen gekregen voor de hem aangedane laster van het Fran se communistische blad „Les Lettres Francaises". Claude Morgan en André Wurmser, resp. directeur en Hoofd-redacteur van „Les Let tres Francaises", zijn elk tot een boete van 5000 francs ver oordeeld. De schrijver van het betrokken artikel „Sim Thomas" is niet geïdentificeerd. De schadevergoeding van 50.000 francs en de beide boetes van 5000 francs vormen het vonnis op grond van het eerste deel van Kravchenko's aan klacht. Op grond van zijn tweede aan klacht, die tegen Morgan en Wurmser, heeft hij eveneens 50.000 francs schadevergoeding ontvangen. Ook voor de derde aanklacht tegen Morgan is hem 50.000 francs schadevergoeding toege kend. Kravchenko had op grond van de eerste twee aanklachten in totaal twee millioen francs schadevergoeding geëist en nog eens twee millioen op grond van de derde aanklacht. Hij heeft in totaal een bedrag van 150.000 francs toegewezen gekregen. „Les Lettres Francaises" moet tevens de kosten van het proces betalen. Het juiste bedrag hier van is nog niet bekend. Het tijdschrift moet de uitspraak op de voorpagina publiceren. De raadslieden van „Les Let tres Francaises" hebben mee gedeeld, dat zij hoger beroep zullen aantekenen. Slechts het geluid van blitz- iampen der fotografen verbrak de stilte in de rechtszaal, toen rechter Durkheim met duide lijke stem de vonnissen voorlas, nu en dan struikelend over een Russisch woord. De gedaagden werden ernstig gecritiseerd we gens het gebrek aan bewijs voor hun beweringen ofschoon hun in de oorlog aan de verzetsbe weging bewezen diensten wer den erkend. De rechtbank was van mé- Ring, dat de gedaagden gerech tigd waren de houding van Kravchenko, die er in zijn boek prat op gaat de overheid van zijn land voor de gek te hebben gehouden, streng te beoordelen, maar, zo oordeelt de rechtbank, ée gedaagden waren te hard van stapel gelopen. Zij hebben Krav chenko grovelijk beledigd. Hun beledigingen waren veeleer in gegeven door het verlangen Kravchenko schade te berokke- aen dan door waarheidsliefde. Rechter Durkheim zeide, dat t Hof van mening is, dat Krav- ehenko bewezen heeft de auteur van het boek te zijn door zijn getuigenis over de vergeefse moeite, die hij zich gegeven heeft om een uitgever te vinden en in het bijzonder door het feit, dat hij extra honorarium moest be telen voor overmatige correctie ▼an drukproeven. Kravchenko's antwoorden en verklaringen voor de rechtbank hadden duidelijk bewezen, dat hij voldoende ontwikkeld was •m een boek te schrijven. De rechtbank was van mening hat de verdedigers geen bewijs hebben kunnen leveren voor hun bewering, dat eiser een gewoon te-dronkaard was. Rechter Durkheim meende, dat de verdedigers het recht «ebben ernstig critiek te leve ren op het feit, dat Kravchenko zijn post tijdens de oorlog ver laten heeft, doch dat de verde digers niet gerechtigd waren hem een verrader te noemen. Evenmin achtte de rechter een rechtvaardiging aanwezig voor Peitheta als „leugenaar", „ver achtelijk schepsel", „marionet", pion" en „vijand van Frank rijk", zoals „Les Lettres Fran caises" Kravchenko in een arti kel genoemd had. De bewering, dat Kravchen ko gehandeld had voor de Ame rikaanse geheime dienst achtte Durkheim gebaseerd op „ge waagde veronderstellingen". Het interview, dat eiser aan Een modern sprookje van Maria Sawersky. 43) Nadruk verboden. Dat maakt me nog veel nieuwsgieriger. Dan zal er niet veel anders «pzitten dan je nieuwsgierighei» 1' te bedwingen. Laat ik me dan maar eens opofferen en naar bo ven gaan. Mij zal Senta er wel riet uitgooien en voor Anne dunkt me ook beter, dat de zitting even onderbroken wordt. Dat arme hing zal omvallen van honger. Het „arme ding" kwam de gra vin al op de trap tegemoet, ver gezeld door de genoeglijk voor eich heen fluitende schilderes. Ik ben met Anpe's portret begonnen, riep de laatste al van. verre. Ik geloof, dat het werkelijk goed wordt. Kleuren heb ik op mijn palet, kleuren om te zoe nen! Senta Bratt knipte met haar de New York Times had toege staan, toen hij de Sowjet-in- koopcommissie had verlaten, moet volgens de rechter worden beschouwd .als een geheel en niet op grond van uittreksels, die door de Duitse propaganda werden gebruikt. Er bestond geen bewijs, dat Kravchenko op enig tijdstip be trekkingen had onderhouden met pro-Duitse of pro-fascisti sche elementen in de Verenigde Staten, of dat hij had getracht verdeeldheid onder de geallieer den te zaaien. Met betrekking tot beweerde tegenstrijdigheden in Krav chenko's verklaringen over zijn leven in de Sowjet-Unie, zeide de rechter, dat de verdedigers hun beweringen hadden moeten bewijzen, doch dit niet gedaan hadden. Durkheim wilde veronderstel len, dat alle getuigen oprecht geweest waren in hun bevesti ging of tegenspraak van Krav chenko's verklaringen over in de Sowjet-Unie gepleegde gru welen. Hij achtte het niet de taak van de rechtbank om de tegenstrijdige verklaringen der getuigen in beschouwing te ne men. De rechter meende, dat Krav chenko zonder twijfel zich bij 't schrijven van zijn boek heeft laten meeslepen en vele goede dingen in de Sowjet-Unie heeft verzwegen. De verdedigers heb ben echter niet kunnen bewij zen, dat Kravchenko heeft ge logen. De Engelse politie is op zoek naar Sidney Stanley,, de centrale figuur uit het Linskey-proces naar aanleiding van beweerde corruptie in Britse regeringskringen. Stan ley moest zich iedere dag bij de politie melden. Hij was van Poolse geboorte, doch Polen wenste hem niet toe te laten. Ook Israel wei gerde een visum. Het A.N.P. heeft Zondagavond bericht, dat „De Nederlander" met ingang van 5 April zal op houden te verschijnen. Van de zijde der hoofdredactie vernam het A.N.P.dat de oorzaak daar van gezocht moest worden in meningsverschillen in de kring- der Chr. Hist. Unie ten aanzien van de in Indonesië te volgen politiek. Van de zijde van het hoofdbe stuur der Chr. Hist. Unie wordt ons medegedeeld, dat dit niet als juist kan worden beschouwd. Het zijn financiële moeilijk heden, die het voortbestaan van „De Nederlander" onmogelijk maken. Door de E. C. A. is bekend gemaakt, dat de totnutoe aan alle landen in totaal, overeen komstig het plan-Marshall, ver strekte hulp, een bedrag van 5.002.753.000 dollar beloopt. Hier van heeft Engeland 1.260.864.000 dollar ontvangen, hetgeen iets meer is dan 25 pet. van het totaal. DE TOESTAND IN SYRIË. Na een maand van onderhande lingen hebben Israël en Transjor- danië een wapenstilstand gete kend. Zij zün het eens geworden over een ruil van kleine stukken grond en een algemene verminde ring der troepensterkte hij de wapenstilotandslijn. die in grote trekken de bestaande demarcat'e- lijn volgt. Alleen in het gebied van Hebron, waar geen officiële demarcatie bestond, is een wijzi ging van enige betekenis in de bestaande feitelijke toestand ge bracht ten gunste van Transjor- danië. Een speciale commissie zal on derhandelen over vrije toegang tot de Heilige plaatsen, hetgeen vooral van belang is met het oog on het aanstaande Joodse en Christelijke Paasfeest. Een wapenstilstandscommissie, bestaande uit twee Israëlische leden, twee Transjordanische leden en een door de Verenigde Naties aangewezen officier, die voorzitter is, zal te Jeruzalem bij eenkomen. Israël had tevoren reeds wa penstilstand gesloten met Egypte en Libanon en men verwacht dat de onderhandelingen met Syrië Woensdag beginnen in een tent in het riiemansland tussen Israël en Syrië. Men gelooft dat ook hier zal worden gesproken over vaststelling van de demarcatie lijn, uitwisseling van krijgsgevan genen en vermindering van troe pensterkte. Waarnemers te Damascus zijn van mening, dat de landen van de Arabische Liga het nieuwe Syri sche regime van kolonel Zaim weldra zullen erkennen en Syrië zullen helpen bij het overwinnen van zijn binnenlandse moeilijk heden. In zijn eerste decreet sedert de ontbinding van het Syrische par lement heeft Zaim de wetgevende en uitvoerende macht op zich ge nomen tot het parlement weer bij eenkomt. Nieuwe Syrische regerings leider. In de eerste radio-rede, die ko lonel Hoesni Zaim sinds Woens dag j.l. toen hij zijn geslaagde greep naar de macht deed tot vingers, een gebaar, dat haar en thousiasme nog moest accenteren. Ja, ja en dat arme model heb je jntussen laten verhongeren. a,ntwoordde de gravin. Ursel heeft me al twee uur geleden haar nood geklaagd en Grbttkau is over de onvriendelijke onvangst boven he lemaal van streek. De kinderen willen naar de ijsbaan. Gaan jul lie maar gauw naar binnen. Je vindt ook bij mlij helaas die hond in de not, maar koffie kan je nog wel krijgen. Fijn - ik heb reuize trek in koffie Is Grottkau erg nijdig op me? Ik heb hem voor ezel uitge scholden, omdat hij voortdurend tegen de deur stond te bonzen en niet weg wilde. Heb je erge han ger, Anne? Anne schudde lachend van peen. Grottkau bleek niet haatdragend te zijn en was zijn nederlaag te genover de beide dames alweer vergeten. Grundtvig echter was woedend op de schilderes, toen hij Anne's vermoeid igazicht zag. Sen ta Bratt bemerkte het niet en at, in plaats van het verzuimde mid dagmaal drie gebakjes en twee stukken tulband achter elkaar op. zijn volk heeft gehouden, ver klaarde hij, dat thans de weg ge baand was voor het invoeren van een nieuw en vooruitstrevend be wind, dat zijn gezag ontleende aan de wezenlijke wensen van het volk. Kolonel Zatim deelde de Syriërs mede, dat er nu socliale recht vaardigheid zou heersen, dat de beschikbare hoeveelheid landerij en opnieuw zal worden verdeeld en dat er wetten zullen worden uitgevaardigd, Waarin maatrege len zullen worden genomen tegen de grootkapitalisten. Voorts zal de regering plannen opstellen voor het bevorderen van het openbare welzijn, terwijl de werkloosheid zal worden opgehe ven en de levensstandaard zal worden verhoogd. Kolonel Zaim verklaarde met nadruk lirachtlg stelling te zul len nemen tegen „communisti sche en andere verderfelijke bui tenlandse propagandisten". In een uiteenzetting van zrjn motieven voor het ondernemen van zijn staatsgreep verklaarde kolonel Zaim dat de leidende per soonlijkheid in dc republiek zijn bevoegdheden had overschreden en dat hij van zijn regeringsambt gebruik had gemaakt om persoon lijke doeleinden na te streven. Op het gebied der buitenlandse politiek verklaarde kolonel Zaim de onafhankelijkheid en de souve- reiniteit van de Libanon te zullen eerbiedigen en het huidige Liba nese bewind te zullen steunen. Ook verklaarde de nieuwe Sy rische regeringsleider dat Syrië zijn steun zal blijven verlenen aan de Arabische Liga; de staats greep v/as een zuivere binnen landse aangelegenheid. De Antwerpse politie heeft 'n bende valsemunters gearresteerd die op het punt stond valse Ne derlandse bankbiljetten van honderd gulden uit te geven. In een villa te Kapellen-Bosch, die werd bewoond door de Brusselse kunstschilder René Pruniau, heeft men clichè's en een aan tal zeer goed nagemaakte bil jetten gevonden. De schilder is gearresteerd, evenals een han delsreiziger uit Antwerpen en 2 andere Antwerpenaren. Ziezo, nu heb ik genoeg, zei ze eindelijk. Eigenlijk moest een mens zich niet zo vol stappen met zoetigheden. Waarom kijk je me zo bestaffend aan Ernst? Vergeet met, dat dit koffiemaal me weer een hele poos op die been moet houden, want nu ga ik weer aan het werk. In vredesnaam! riep Grott kau verontwaardigd. U bent toch niet van plan am die ongelukkige Anne opnieuw op de poseerstoel te nagelen Dan bel ik onmiddel lijk de dierenbescherming op. Waar is de telefoon? Dank je, lachte Anne, wil je me als mishandeld schaap mel den? Bewaar me als een on schuldig gemartelde duif natuur lijk! Juffrouw Bratt, ikunt u me niet als plaatsvervanger voor An ne gebruiken? Jou, jad. Jij zou geen twee minuten stil kunnen zitten, of je had al spierpijn! Voor juffrouw Anne doorsta ik de ergste plagen! Hoor je dat, Anne? Eien rid der zonder vrees of hlaam. Het spijt me, maar ik kan je vriende- Ben speciale verslaggever van het persbureau Aneta, die een reis door Oost Java maakt, meldt, dat 30000 inwoners van desa's in de omgeving van Bangalsari, tussen Djember en Djatirofco, Zondag ochtend redevoeringen hebban aan gehoord van T. N. I.-officieren en 180 manschappen van de T. N. I. hebben zien marcheren op de aloon-alocn van Bangalsari. De mannelijke bevolking van 11 desa's was naar Bangalsari gegaan voor het aanhoren van toespraken o.a. van de kapitein der T N. I. Binito- ro en de luitenant Suiwojo, die de bevolking opwekten tot samen werking en de T. N. I.-groepen aanspoorden om zich aan te mel den, waarbij zij het voorbeeld van de Siliwaiigi-bataljons in West-Ja va aanhaalden. De T. N. I.-com pagnieën met hun eigen officieren en deels met de eigien wapens ex- oerceerden vervolgens over de aloon-aloon. Deze T. N. I.'ers wa ren afkomstig uit het kamp te Amtoutu, waar thans 400 voorma lige leden der T. N. I. zijn verza meld, deels als gevolg van vrijwil lige aanmeldingen, waarvan er de laatste tijd dagelijks gemiddeld enige tientallen plaats hebben, en deels bestaande uit gevangengeno men leden der T. N. I. De kampbewoners, die vrijwel niet onder bewaking staan, en hun eigen diensten onderhouden onder toezicht van een sergeant-majoor van het Kon. Ned. Indonesische leger, worden daar geoefend en willen dienst nemen, deels bij de politie en deels bij het toekomstige federale leger. Op de bij eenkomst te Bangalsa ri spraken verder verschillende T. N. I.-officieren en ook de serg.,- majoor Warsito, die zich diezelfde ochtens had overgegeven en tot zijn kameraden van de T. N. I., die dit.nog niet hadden gedaan, de aansporing richtte, zich aan te melden. Onder de sprekers bevond zich ook de Regent van Djember en de echtgenote van de bekende T. N. I. officier Kusdi, die haar man en anderen opwekte toch naar vrouw en inderen terug te keren. Bestuursambtenaren en militai ren verwachten veel van dergelij ke vergaderingen, die ook op an dere plaatsen worden gehoudien. Er valt een toenemend aantal meldingen te 'bespeuren. De Chinese communisten hebben besloten heden een order „staakt het vuren" uit te vaardigen, al dus wordt uit gezaghebbende bron van het bureau van de Chinese President aan Reuter meegedeeld. Het bevel zou voor de communis tische legers langs de Jangtse gel den. Verwacht wordt, dat een Pre sidentieel decreet heden gelijktij dig in Nanking zal worden uitge vaardigd, waarbij de nationalisti sche troepen afin de Jangtse even eens het vuur moeten staken en oc huidige posities moeten blijven r.nemen. Officiële vredesonderhan delingen tussen de nationalisten en de communisten zullen na het uit gaan van de orders „Staakt het vuren" een aanvang nemen, aldus werd medegedeeld. De persoonlijke afgezant van pre sident Li Tsoeng Jen naar de on derhandelingen tussen de nationa listen en communisten te Peiping zou de President van het besluit der communisten op de hoogte ge steld hebben. Woordvoerders van de Regering en andere instanties te Nanking konden het bericht niet bevestigen. De vredesonderhandelingen tus sen de Regering en de communis ten begonnen Vrijdag, toen een Re geringsdelegatie in Peiping arri veerde. De communistische legers beheersen op hst ogenblik het grootste gedeelte van de Noorde lijke oever van de beneden-Jangt- se en vormen een directe bedrei- lijk aanbod niet aannemen. Je uiterlijk stajat me niet aan! Wat een belediging! Bovendien zou Anne's cos- tuum je waarschijnlijk niet pas sen, Grottkau. Zo, poseert Anne in een cos- tuum? Wat is dat voor een cos- tuum? Grieks? Romeins? of ro coco? Anne rilde innerlijk. Zou Senta haar geheim onbewust verraden? Maar de schilderes keek Grott kau slechts spottend aan. Kenne lijk wist deze jongeling zich geen raad van nieuwsgierigheid. Senta Bratt was echter niet van plan haar te bevredigen. Het costuum iblijft voorlopig nog een geheim, zei ze tot Anne's grote opluchting'. Dat moet een verrassing voor je worden. ESn wat voor een, dacht Anne. Ttegen dat het portret klaar is, moet ik zorgen dajt ik weg hen. Senta Bratt stond op. Ik ga weer naar boven, Anne, zei ze. Maar u hebt immers geen licht genoeg meer om te schilde ren! riep Grundtvig,, wien er alles aan gelegen was het jonge meisje voor de rest van de dag vrij te B Wij ontvingen een schitterende collectie g LAMPEKAPPEN en KRONEN j LEESLAMPEN, SCHEMERLAMPJES In alle soorten en prijzen- In losse kapjes voor lees- en schemer- j lampen hebben wij een prachtsortering. j§ Voorts een grote voorraad; jg STOFZUIGERS STRIJKIJZERS ELECTRISCHE THEELICHTJES, enz- g Ook voor deze artikelen is HET ADRES: DIJKSTRAAT 7 Tel. 2056 TERNEUZEN ||1||i|l[-fliiiilillllllllllllllllllllllimillllllllllllllllllJ)IIHIHl)lllllllllflllll)llllllllMUIII/llililHHI/ll"IIIM<W"W»'i'S' g DIJ] Hlllllllllllllllllll Taxi KOEVOETS, Grenulaan 40, Terneuzen Telef. 2055- op Maandag 25 April. Nog enkele plaatsen- Inl- C- W. VINK, Vloos- wijkstr. 4, Tel. 2465, Tern. nuns i otnuitn snel en goed- L- C. LOOF, Noordstr. 96a, Terneuzen. VllUU guvcncuuc 11VUUI &IUTI aanbevolen voor het machi naal planten van Uw aard appelen en het bestuiven van Uw koolzaad en vlas tegen kevers, thrlps en springers- A. Dl ELF. MAN, Koninginnepolder 712, Biervliet. Bestellingen worden ook aangenomen door P- DEES, Noordstr- 162, Biervliet- Voor van Uw Motor Uw Licht- Krachtinstallatie Dijkstraat 92, Terneuzen. Telef- 2674 3*1 koop van Horlogemaker-Juwelier Nleuwstraat 14, Terneuzen Telefoon 2284 Te koop: 450 Mutsaards. (Canada's) liggende omge ving Sluiskil- Te bevragen bij W- J- ROUW, Magrette, Axel- Te koop:een Luidspreker. Adres; Donze-Visserstr- 26, Terneuzen- Gevraagd: Werkster voor direct, 2 3 halve dagen voor de winkel- Fa VAN OVERBEEKE, Westkolk- straat, Terneuzen. ging voor Nanking en Sjanghai. Verder landinwaarts was Han- kouw, de voornaamste haven aan de middenloop van de rivier, het voornaamste doel van de commu nistische troepen. De Chinese nationalistische re gering; besloot 19 Januari contact on te nemen met de communisten voor het voeren van vredesonder handelingen, doch de communis ten maakten pas op 22 Maart be kend, dat zij bereid waren met de nationalisten te onderhandelen. De Voorzitter van de West- Duitse constituërende vergade ring, Dr. Konrad Adenauer, heeft tijdens een Zaterdag door zijn partij, de Christen-Democratische Unie gehouden bijeenkomst, ver klaard dat de verslaggevers der buitenlandse bladen bij zijn op 24 Maart j.l. tc Bern gehouden toe spraak „verkeerd hadden begre pen" (zoals gemeld, heeft Dr. Adenauer volgens de nersversla- gen verklaard dat „het Duitse leger en niet het Duise volk had gecapituleerd en dat de wereld er 'beter aan zou doen dat te beden ken'"). Volgons D.P.D. heeft Dr. Ade nauer Zondagavond veklaard dat hij slechts het vraagstuk had op geworpen, of het voor het Duitse volk ook maar mogelijk zou zijn geweest om in 1945 te eaptitule- ren. „Het Duitse volk kon zich toen niet overgeven, daar het op dat tijdstip vrijwel zonder rege ring was", aldus verklaarde Dr. Adenauer. MjARRlMAN: William Averell Harriman. on- derhoofd van de organisatie, be last met het ten uitvoer leggen van het programma voor de Ame rikaanse hulpverlening aan Euro pa en „reizend ambassadeur" van president Truman, heeft Zondas- avond in een radio-rede, welke hij hield ter gelegenheid van de her denking van het feit, overeen komstig het plan-Marshall, thans gedurende een jaar is verleend, verklaard dat W.-Europa „schit terende vorderingen" met zijn herstel heeft gemaakt. In zijn toespraak bracht Harri man hulde aan het „harde en in telligente werk, door regeringen en volken der West-Europese landen verricht", waardoor in de afgelopen twaalf maanden de pro ductie in fabrieken, mijnen en op de landbouw-ibedrijven, was ge stegen. „Gedurende eeuwen werd Euro pa beheerst door neiging tot ver* splintering, verdeeldheid en wan trouwen", verklaarde hij, „doch nu spannen vertegenwoordigers van 19 afzonderlijke politieke een heden zich gezamenlijk in, tenein de vereend te trachten hun eco nomische levenspeilwederom te herstellen". Mao Tse Toeng, leider der communisten, en vertegenwoor digers van tien andere partijen, die de Chinese regering vijandig gezind zyn, hebben te Peiping een gemeenschappelijke verkla ring uitgegeven, waarin het Noord-Atlantisch verdrag een „oorlogsinstrument" wordt ge noemd. De partijen verklaren aan de zijde der Sowjet-Unie te zullen strijden, „indien door het Atlantisch verdrag oorlog wordt uitgelokt". De Sowjet-Unie heeft de Ita liaanse Regering een nota doen toekomen, waarin zij protesteert tegen Italië's toetreding tot het Atlantische pact, aldus wordt in gewoonlijk welingelichte krin gen te Rome vernomen. Verdere details zijn nog niet beschik baar. krijgen. O ja, ik heb een uitstekende zanliehtlamjp voor schilders, waar je prachtig bij' kunt werken. Maar Anne behoeft zich vandaag niet meer op te offeren. Ze moet nodig wat frisse lucht hebben. Ik ga maar wat aan het costuum kwas ten. Hopelijk niiet de gehele avond, Senta, liet de gravin izich nu ho ren. Ik heb Hesterfberg en dte no taris verzocht te komen bridgen. Maak je maar niet ongerust. Tegen dien tijd kom ik wel weer beneden om m'n plichten als vier de man te vervullen. Terwijl dë schilderes zich weer naar haar atelier begaf, maakte het jeugdige kwartet zich gereed om naar de ijsbaan te gaan. De gravin keek de beide paren door het raam na. Wat zag Ernst er toch kranig uit en wat paste dat jenge meisje, die Anne, uitstekend bij hem. Hij lang en donker, zij teer en blond. Zij vormden werke lijk een bijzonder knap paar. Gravin Grundtvig zuchtte. (Wordt vervolgd). ft#' Adr-: Mevr- BRONS, West- kolkstraat 52, Terneuzen. Te koop: een Wandelwagen (z-g-a-n.) Donze-Visserstr- 60 Terneuzen. Wie ruilt een woning bin nen de kom, voor een wo ning buiten de kom- Brie ven onder No- 288, Bureau van dit blad- Te koop: zwaar Vloerkleed 3-20 X 2-10 m- ƒ50; Schoor- steenklok m- slagwerk ƒ45; Keukentafel 10- Brieven onder No. 287, bureau van dit blad- Wie wil gemeubileerd of ongemeub- kamertje ver huren aan juffr. alleen- Brieven m- prijsopgaaf on der No. 286, Bureau v- d- bi- Te koop: een z-g-a-n- Stof zuiger- Hendrikstr. 5, Ter neuzen-

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2