5J.L.JURR ■■■■■■MM Borghstijn Aluminium Artikelen WIELAND's Lux- en Kv /aliteits Schoeisel Beva Fonteyn s Linoleum Mromn TELEFONISCH AANGESLOTEN Vlissingsche NUTSSPAARBANK i '13 Manchesterbroeken Pootaardappelen 1 Smallegange-Van Oriel Begroting van Economische Zaken MANUFACTUREN EN WONING Jc fl|«l K. KA1JSER Haarden en Kachels Lederwaren vindt het geluk UIT DE PROVINCIE i'll Schoenmagazijn Grote sortering in Tel. 2207 - Dijkstraat 65 Advertentiën NOORDSTR. 58- 60-TERNEUZEt ca»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»» S V&W& Derde uitvoeringsbeschikking wet afwikkeling geldzuiverlng ANNE ZIET ÉT AL AGE'S! i 9. 1 Kledingmagazijn ■\0\ \l\wfe Wat goed is geeft U altijd blijvende Wanneer U Uw vloer belegd met (bijkans om houdt U steeds een prettige herir Uw koop. Onze specialiteit is o-a- het verkopen - leggen en plakken van Yraag ons advies! Het verplicht U immers tot niets- ONDER NUMMER BIJKANTOOR TERNEUZEN Beheerder R- BEGHEIJN. Nieuwstraat 48 Kantooruren: Maandag 78 Woensdag 13 Vrijdag 78 voor het stomen en verven van Uw Costuums, Japonnen, Vloerkleden, Overgordijnen, enz- enz. Wij zorgen, dat Uw goederen, na behandelen, weer als nieuw zijn- Wilt U ons even een berichtje zen den, wij komen dan de goederen persoonlijk afhalen en binnen één week bij U thuis bezorgen- Aanbevelend, N JULIANASTR- 11, TERNEUZEN met kwaliteitsartikelen bent U altijd een stuk vooruit- En die levert aiammmnwyaiufliHUWinuimuiiiiiiiitiiiii! ■liiilili a»»sïC8»»»»»acb3C8>:*^CKPoaaP8POoo>baoaoc830£t«a Wij ontvingen een kleine partij prachtige KOFFIE- en THEEPOTTEN FLUITKETELS MET DEKSEL WATERKETELS enz- Grote keuze in EMAILLE Verder ruime sortering KOLENKITTEN, HAARDPLATEN enz- Ook voorradig KOP EN SCHOTELS Voorts prachtige collectie en VERLICHT1NGS-ARTIKEXEN HET ADRES is: Versloot-Kaeije DLJKSTRAAT 7 Tel. 2056 TERNEUZEN TWEEDE KAMER Be Eerste Kamer heeft giste renmiddag de behandeling van de begroting van het Departe ment van Economische Zaken hervat. De Minister van Economische Zaken, de heer Van den Brink, z$n Donderdag afgebroken rede voortzettend, zegt het eens te afln met hen, die verklaard heb ben, dat de Marshall-hulp een vitale bijdrage is tot de recon- smictie van West-Europa in het algemeen en van Nederland in het bijzonder. Wat het handelsverkeer met het Oosten van Europa betreft merkt de Minister o.a. op, dat dit belangrijk is, maar de op vatting van communistische zij de als zou het van zeer grote betekenis zijn is z.i niet in overeenstemming met de wer kelijkheid. Spr. zet vervolgens uiteen, dat het streven der Benelux-landen gericht is op het bereiken van evenwicht op de betalingsbalans onderling en met andere lan den. Spreker zegt het niet eens te ï#n met de heer Oosterhuis, dat de socialisatie een middel tot •onjunctuur-beheersing zou s#n. De voornaamste knelpunten t«i aanzien der industrialisatie liggen voornamelijk op het ter- jwln der buitenlandse betalin gen. In wezen is de prijspolitiek verscherpt; zou men de vervan gingswaarde buiten beschou wing laten, dan ontstaat een punt, waarop het bedrijfsleven «iet in staat zal zijn het hui dige productieapparaat te hand haven. Het tekort aan anthraciet komt niet alleen in ons land voor en spreker meent, dat er ««.ar gestreefd zal moeten wor den te onderzoeken of langs ahemische weg industriekolen voor huisbrand geschikt te ma lei zijn. Met de heer Woudenberg' is spreker het eens, dat bonaan- wtizing en aflevering twee zijn; met betrekking tot de afleve ring zet hij de gang van zaken Gisteren, verscheen in 't Staats- rtad de derde uitvoeringsbeschik king wet afwikkeling geldzuive rlng. In deze beschikking worden de faciliteiten welke bij de parle mentaire behandeling van de wet afw'-kkeling geldzuivering aan de 3 »/o imvesteringscertificaten, de «/o beleggingscertificaten en de desbetreffende schuldregisters sijn verbonden, nader geregeld. Onder meer is thans bepaald, dat de bedoelde certificaten en inschrijvingen in schuldregisters kunnen worden gebruikt voor be taling van belastingen,' die met geblokkeerd tegoed kunnen wor den voldaan. Deze mogelijkheid geldt zowel voor de onverhandel- tare receprïssen en de onverhan delbare schuldregisteringsinschrij- vimgen, als voor de definitieve schuldbewijzen en de verhandel bare inschrijvingen In verband met het feit, dat artikel 8 van de wet afwikkeling geldzuivering thans bepaalt, dat de verhandclbaarmaking in ten hoogste vier jaar zal geschieden, ie in de beschikking vastgesteld, dat de verwisseling van telkens «en vijfde deel van de recepissen, alsmede de overboeking van een «rijfde deel der rekeningen naar rekeningen b in de schuldregis ters zal plaatsvinden op 1 Juni 1-948, 1 April 1949, 1 December 1949, 1 September 1950 en 1 Juni 1951. De eerstvolgende verwisse ling van een vijfde gedeelte zal dus op 1 ADril a.s. plaats vinden. In verband met bovenstaande bepalingen zijn een aantal artike len van de desbetreffende be schikkingen nader gewijzigd vast gesteld. i Een modern sprookje van .Maria Sawersky. 32) Nadruk verboden. Eindelijk, waren dan toch allen voldaan. Zelfs Jens bedankte voor •en uitnodigend gebaar van de gravin om zich nog eens te bedie nen en derhalve werd de tafel op geheven. Het gezelschap begaf zich naar de salon, Guste bracht de bowl binnen en Grundtvig vtulde ■og eens de glazen, waarna hij bet zijne tegen Anne ophief. Prosit, juffrouw Faro. Anne kreeg een kleur, maar ge lukkig ontfermde ap dit ogenblik Doddie Hesterbcrg zich over haar. Zullen wij samen eens klin ken op een goede vriendschap? Troeg ze hartelijk. Eigenlijk is het wel niet, zoals het behoort, dat ik, fcuiken, met dat voorstel kom, maar je zult aan mijn slechte ma nieren moeten wennen. Alle bewo ners van het atelierhuis hebben uiteen. De aflevering van gas- cokes is blijven zitten. Hij hand haaft zijn opvatting, dat ten aanzien van de huisbrandvoor ziening geen misrekening heeft plaats gehad; er is echter maar weinig nodig om deze voorzie ning te verstoren. De Staatssecretaris voor Eco nomische Zaken, de heer Van der Grinten, verklaart nog, dat het de bedoeling is nader tot standkoming van de wet op de publiekrechtelijke bedrijfsorga nisatie te komen tot opheffing van de organisatie-Woltersom. De begroting is tenslotte zon der hoofdelijke stemming goed gekeurd. Begroting van de Staats mijnen. De heer Regout (K.V.P.) ver klaart de opheffing van het be heer over de particuliere mijnen een wijs besluit te hebben ge vonden, omdat het beheer eer der een belemmering dan een vergroting der productie bete kende. Uitvoerig gaat de heer Regout tenslotte in op de ar- beidsbezetting en de arbeids prestatie, zomede op de verhou ding van binnenlandse produc tie en verbruik. Spreker meent, dat er in Beneluxverband reden is om met de prijszetting de uiterste voorzichtigheid te be trachten. Begrotingswijziging Zonder beraadslaging of stem ming werd goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp tot wijzi ging der begroting 1948 van het Departement van Overzeese Ge biedsdelen. Te ruim half vijf werd de ver gadering verdaagt tot heden morgen 11 uur. NEDERLANDSE MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. In de op 11 dezer gehouden ledenvergadering van het Depar tement Zeeland der Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Han del werd in de plaats van de heer Ir. A. A. Brevet, volgens rooster aan de beurt van aftreden, de heer Ir. L. G. H. M. van Gooi tot secretaris aangewezen, terwijl in de plaats van de heer Ir. A. Smit, eveneens aftredend volgens roos ter, de heer Ir. J. W. Hupkes tot bestuurslid werd gekozen. De jaarvergadering van ge noemde maatschappij zal dit jaar te Middelburg worden gehouden, waarvoor als data 30 Juni en 1 Juli zijn. vastgesteld. Verschillen de sprekers zullen daar 't onder werp Benelux behandelen. Een voorlopig program voor deze bij eenkomst werd opgemaakt. Dit zal nader met het hoofdbestuur worden besproken. Besloten werd tot een geringe verhoging der contributie; voor individuele leden wordt deze thans 7,50 per jaar; instellingen zullen tenminste 15,per jaar bijdragen. In venband met de moeilijke verbindingen is het in Zeeland minder goed mogelijk regelmatig bijeenkomsten der leden te orga niseren, zoals elders gebruikelijk is. Men gaf daarom de voorkeur aan b.v. jaarlijks te houden bij eenkomsten in groter verband, waaraan algemeen kan worden deelgenomen. Enkele bijzondere punten, b.v. op fiscaal gebied', welke in de be stuursvergaderingen aan de orde waren gekomen, zijn nog nader besproken; daarbij kwam tot uiting dat de maatschappij geen belangen-vereniging is, doch zich uitsluitend met onderwerpen van algemeen belang voor nijverheid en handel ibezig houdt. HOEK. Goed afgelopen. Op de hoek LangestraatMo lendijk vond Dinsdagmiddag een verkeersongeval plaats, dat won der hoven wonder zonder persoon lijke ongelukken afliep. Toen de zoon van de heer Zegers per fiets de Langestraat wilde indraaien, werd hij aangereden door een mo torrijder, die de Noordstraat in moest. Zowel de motorrijder met zijn duo-passagier als de fietser maakten een flinke val. Ze kwa men er echter met enige schram men af, terwijl de fiets enigszins verwrongen was. Politie was spoedig ter platse, maar de mo torrijders' waren inmiddels „ge vlogen". Sportief! SAS VAN GENT. Gemeenteraadsvergadering. Maandagavond kwam de Sasse gemeenteraad in spoedzitting bij een om de kwestie van het wo ningcontingent te bespreken. In zijn openingsrede sprak de burgemeester dat in verband met de industrie in Sas van Gent aan de gemeente 50 montagewonin- gen waren toegewezen. zich daar langzamerhand bij neer gelegd. Prosit, Anne! Ahne keek Doddie in haar trouwhartige ogen Werkelijk, van dit stralende kind moest iedereen houden. Ze was dwaas geweest, dat ze zich een ogenblik zo stijf tegenover haar had gedragen. Op een langdurige, goede vriendschap, meisjes, zei de gra vin. Maar Hoe kom je er eigenlijk bij jeizelf als kuiken te kwalifice ren, Doddie? Je doet, alsof Anne al onder de last der jaren gebukt gaat. Daar toen ik ook niet ver meer van af mevrouw, zei Anne, lachend. Ik toen al een-en-twintig, Tjonge, wat een eerbied waardige leeftijd! Ik denk niet, dat iemand dat gelooft. Vraagt u Senta maar. Die was er bij, toen ik mijn eenen twintigste verjaardag vierde. Anne wisselde een schelmse blik met de schilderes. Professor Hesterberg had het woord verjaardag opgevangen en ontdekte een nieuw slachtoffer voor zijn astrologische experimen ten Haastig trad hij naderbij. Wanneer was u jarig, juf- Was men in 1948 na moeizame besprekingen tot een resultaat gekomen van 40 montage-wonin gen, in 1949 heeft men 50 monta gewoningen toegewezen gekre gen, waarvan een gedeelte in du- plexwoningen gebouwd moeten worden. Deze woningen- zullen hoofdzakelijk bestemd zijn voor pefeonen die in de Sasse industrie werkzaam zijn. Aangezien een gedeelte hier van in duplex gebouwd zal wor sen, zullen ook personen in aan merking kunnen komen die niet in de industrie werkzaam zijp. Het enige bezwaar tegen de huurprijs van deze duplexwonin- gen is dat ze 50 °/o meer huur op moeten brengen dan de montage woningen. Volgens opgaaf zal de huurprijs voor de montagewoningen pl.m. 5,50, dus voor duplex pl.m. 6,75 zijn. Een voorstel werd gedaan voor de houw van 40 duplex-, 2 Sim plex- en 2 gewone woningen. B. en W. korfden zich niet met dit voorstel verenigen en hebben een middenweg gezocht om niet tot zo'n groot aantal duplex te komen en stelt nu aan de raad voor tot het bouwen van 2 gewo ne woningen, 18 duplex- en 30 Simplexwoningen, zodat 68 ge zinnen in de toekomst geholpen zullen kunnen worden. De raad is ook van mening om, het plan van B. en W. aan te houden. De burgemeester hoopt verder door het snelle besluiten van de raad dat de woningen voor het eind van 1949 klaar zullen komen. Verder machtigt de raad B. en W. tot gunnipg van 2 woningen aan de firma Muys en De Winter. Deze woningen worden nog ge bouwd in het bouwplan 1948. Voor het bouwen van de 50 montagewoningen heeft de ge meente nog 448 m2 grond nodig, welke toebehoort aan de N.V. Centrale Suikermij. te Amster dam. De C.S.M. is echter genegen deze grond te verkopen voor de prijs van 1 per m2. Ook dit voorstel wordt aange nomen, zodat Burg. en Weth. ge machtigd zijn deze grond aan te kopen. De Sasse vereniging van nering doenden en het bestuur van de P. v. d. A. meenden in een schrij ven de raad er op attent te moe ten maken dat door het bouwen van deze woningen aan de Schel- destraat, welke uitkomt aan de Belgische grens, veel personen in de toekomst in verband met de Economische Unie hun goederen in Begië zullen gaan kopen en meent de raad er op attent te moe ten maken deze woningen dichter in de bebouwde kom neer te zet ten. Dè raad neemt deze brieven voor kennisgeving aan. i\ SLUISKIL. Opbouw. 'Mocht bij de ontdekkingsreizi gers van Zeeuws-Vlaandrren, die voor het eerst enigszins onzeker de bootreis naar Temeuzen on dernemen, die vraag opkomen, fro uw Faro? vroeg hij geïnteres seerd. Op 12 September, luidde het antwoord. Dat is, uit astrologisch oog punt, oen buitengewoon belang rijke dafum, juffouw Faro, weet u dat wel? Nee, daar toen ik mij niet van bewust. Mijn verjaardag had een alledaags verloop. Anne bloosde van verlegenheid. 'Zo hijzander alledaags was haar onverwachte verschijning op het bal van consul Eschenberg en haar vlucht voor de jonge graaf Grundtvig eigenlijk niet geweest. De professor poetste met zorg de glazen van zijn gouden lorgnet. Ik spreek niet alleen van uw laatste verjaardag, maar van uw geboortedatum in liet algemeen. De 12e September valt ot> de dag, waarop de zon de Maagd verlaat en in het teken van de Weeg schaal treedt. U moet dus de in vloed hebiben ondergaan van de eigenschanpen van beide tekens. Dan heb ik zeker wel een erg onbetrouwbaar karakter, niet waar? vro-g Anne schertsend. O nee, dat is nog allerminst waar zich de zware industrie In dat onbekende gewest bevindt, dan worden zij midden op de Schelde uit hun droom geholpen. De machtige staalconstructies van gashouders wijzen in de verte reeds aan, in welke richting ziij Sluiskil moeten zoeken. Het aanzicht van de fabrieken verandert met de dag. De hoge benzolwassers, die op de cokesfa- briek ter aarde lagen en waarvoor bij de nadering van „Dolle Dins dag" in het Oosten uiteraard geen belangstelling m»eer toestond, zijn op hun oude plaats herrezen en geven aan het geheel wederom de vertrouwde aanblik. iNieuwe ge bouwen verrijzen er, zoals een mo dern ketelhuis ere straks wordt be gonnen met het optrekken van oen gaszuiverhuis en compressie- gebouw ten behoeve van de gas- voorziening van Zeouws-VXaandle- ren. Wat het stikstofbindingstoedrjjf van de „Azote" betreft, hier valt, buiten de algemene opbouw- en montagewerkzaamheden speciaal op het plaatsen van vijf gashou ders, waarvan één met een hoogte van 415 meter en een capaciteit van 25.000 m3 en vier van 10.000 m3, hoog 33 meter. De buitenwan den zijn boven verwachting thans reeds opgesteld, zodat een (begin kan worden gemaakt met de .klok ken en telescopen. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zul len zeker vier en waarschijnlijk zelfs de vijfde dit jaar worden op geleverd. Door de NV. De Vries Roibbe Co. te Gorfnchem wordt de werkwijze, n.l. lassen in plaats van klinken voor het eerst in ons land toegepast en de technici staan werkelijk verwonderd over netgeen hier wordt gepresteerd. Aan de ondernemende construc teurs zal het cfus niet liggen, als direct begin 1950 de fabrieken nog niet draaien. Omtrent de juiste datum valt nog niets met zeker heid te melden. Invoermoeilijkhe- ri/en door deviezenschaarste spelen hierin een grote rol. VLISSINGEN. Automatisering telefoon. In tegenwoordigheid van de di recteur-generaal van de P.T.T., de heer L Neher, van diens voorgan ger T. van Houwelingen, van Prof. Dr. Ir. W. Th. Bahler uit Delft en van het gemeentetoestuur, is giste ren het geautomatiseerde tele foonnet van Vüssingien in dienst gesteld. De directeur van het tele foondistrict Breda, de heer W. Scheidemans, herinnerde in zijn openingstoespraak aan de moei lijkheden, welke overwonnen moesten worden. De automatisering van Walche ren is sinds 1942 een feit, doch de verwoestingen waren oorzaak, dat deze gemeente buiten dit plan moest vallen. Ofschoon het bedrijf in deze stad ibij de bevrijding zwaar getroffen bleek, bedroeg het aantal aangeslotenen toch reeds 60 pet. meer dan in 1940. Het aantal interlocale gesprekken steeg sedert 1946 met ruim 150 pet In geheel Zeeland steeg het aantal aangeslotenen van 1940 tot 1948 met rond 20 pet. Dit accres moet aan banden gelegd worden, daar de materiaalpositie niet zo danig is, dat het in voldoende mate kan worden opgevangen. De burgemeester van Vlissin gen, Mr. Dr. B. Kolff, voerde daarna met zijn echtgenote het eerste locale gesprek en herinner de daarna aan de zegsiwijze ..Lang gewacht en stil gezwegen, nooit gedacht en- toch gekregen." Er is evenwel niet gezwegen en gewanhoopt is er evenmin Spre ker erkende, dat niet altijd de moeilijkheden van de P.T.T. zijn beseft en uitte zijn grote waarde ring, mede namens de burgerij, voor het bereikte resultaat. De heer Neher wees op de grote betekenis van de automatisering voor het interlocale en wereld verkeer en huldigde zijn medewer kers. in het bijzonder de heer Scheidemans, voor de koppige vol harding waarmede de grote moo - lijkheden werden overwonnen. De voorzitter van de afdeling Verkeer van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Middel gezegd. Welke eigenschappen ken merken de Maagd en de Weeg schaal, professor? Het was Gnundtvig, die dezio vraag stélde, zulks tot grote ver bazing van zijn tante. Tot dusver had hij met Hesterberg's stok paardje altijd een beetje de spot gedreven. Dat kan Ik pas zeggen, wan neer ik 't volledige horoscoop van deze jongedame heb getrokken Daarvoor moet ik in de eerste plaats het uur en de plaats van geboorte weten. Maar professor, drong Grundt vig aan, ons hebt u op het enkele gegeven van de geboortedatum onmiddellijk astrologisch afge slacht. Ik herinner me nog heel goed, dat u mij hebt beschuldigd het met een heerszuchtige Mars en een duistere Saturnus te hou den. Gelukkig kwam er nog op een of andere manier een stra lende Venus bij, anders zou geen hond meer een stuk brood van me hebben aangenomen. Ik zie niet in. waarom juffrouw Faro er zo veel gemakkelijker zou afkomen. Neemt u de jongedame maar ge- burg, de heer ffi va» BverdiBgea, voerde vervolgens het eerste in terlocale gesprek met de Griffier der Staten van Zeeland, Dr. B. D. N. Tellegen te Middelburg (de Commissaris der Koningin was n.l. afwezig) en bepleitte een zeer spoedige automatisering van het Zeeuws-Vlaamse telefoonnet. Om 13.15 uur gisterenmiddag waren de Viissingse telefoon- abonné's in de gelegenheid auto matisch telefoongesprekken te voeren. ZAAMSLAG. Officieel toeeoek. Maandagmorgen iJ. bracht de Commissaris der Koningin een officieel bezoek aan onze gemeen te. Na verwelkoming door Bur gemeester en Wethouders werd op het Gemeentehuis audiëntie verleend aan ingezetenen. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de Griete, waar de Commissaris een bespreking had met de heer J. Verpoorte en de heer W. Ferdinandusse, resp. Voorzitter en Opzichter van de Waterkering der Calamiteuze pol ders Margaretha c.a., en de haven werd bezichtigd. Van de Griete werd gereden naar Othene, waar de Geref. school werd bezocht en vervolgens de Geref. school Reu- zenhoek. Bij terugkomst op Zaamslag werrt op het Gemeentehuis een koffiemaaltijd gebruikt en, had door de Commissaris met het Ge- meentbestuur een bespreking plaats over verschillende gemeen tebelangen. Ter ere vare het hoog bezoek wapperde van tal woningen de driekleur. Te ongeveer 3 uur vertrok' de Commissaris naar de gemeente Vogelwaarde. Vergadering „Groene Kruis." Op Zaterdag j.l. hield de Ver eniging „Het Groene Kruis" te Zaamslag haar algemene leden vergadering. onder voorzitter schap van de heer J. Wege, Uit het jaavverslag van de se cretaris blijkt, dat het aantal leden 1015 bedraagt, zodat ge zegd kan worden dat practisch ieder huisgezin lid is van de ver eniging. Het is het bestuur ge lukt om in 1948 een kraamver pleegster te kunnen aanstellen. Door het bestuur is hiertöe be noemd zuster C. Wissel, die met ingang van 1 Mei 1948 haar werkzaamheden is begonnen. De resultaten zijn niet schitterend geweest, aangezien nog vele ver lossingen plaats vinden in het, ziekenhuis. We willen hopen dat dit voor de toekomst anders wordt. De verplegingsartikelen verkeren in goede staat en het is het bestuur gelukt over 1948 goede bedden en ledikanten aan te schaffen. Over het jaar 1948 werd door 166 gezinnen gebruik gemaakt van 308 verplegingsar tikelen, terwijl door de zuster 1400 bezoeken werden afgelegd. Het consultatiebureau voor zui gelingen werd 22 maal gehou den, 23 babies ingeschreven, ter wijl 169 consulten hebben plaats gehad. Uit de rekening van de pen ningmeester bleek, dat de ont vangsten over het dienstjaar 1948 hebben bedragen 7546.51 en de uitgaven 7011.92, alzo 'n batig slot opleverde van 534.59 Thans kwam aan de orde de behandeling van de begroting voor het dienstjaar 1949. Het be stuur kon deze begroting niet anders aanbieden dan met een betrekkelijk groot nadelig saldo. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur eerst de bedoeling had dit jaar zonder contributie verhoging te trachten rond te komen. Het nadelig saldo was echter van dien aard dat er een oplossing dient te worden ge vonden. Uit de vergadering kwa men verschillende voorstellen Uiteindelijk werd met algemene stemmen het besluit genomen de contributie te verhogen met 2.50 en alzo te brengen op 5 per jaar, waaraan verbonden werd de voorwaarde om dit in 2 gedeelten te innen. rust onder het ontleedmes. Daar aan heeft nu eenmaal iedereen, die hier in huis komt, zich te on derwerpen. We zijn allen dood- nieuwsgierig' naar het resultaat. Ik weet niet, of juffrouw Faro er zelf wel mee accoord gaat De professor aarzelde, maar het was hem dluideldjk aan ,te zien, dat hij niets liever wenste. De gravin echter riep verbaasd: Ernst, Ik ken je niet meer terug! Waarom wil je nu persé dat arme meisje tot een slachtof fer van de astrologische aspiraties van de professor maken? Je bent toch anders niet zo? Dat doet mijn strijdlustige Mars, tante. Maar natuurlijk trek ik mijn ver zo elk onmiddellijk in, als het juffrouw Faro onaange- naarei is. Zo erg zal het met m'n ka rakter wel niet gesteld zijn,, dat het 't licht der openbaarheid niet zou kunnen verdragen, lachte An ne. Gaat uw gang maar. professór. Ik ben al even nieuwsgierig als de anderen. (Wordt vervolgd.) en laag in prijs op bon L 1 t/m 12 Ziet de étalage- Uit voorraad leverbaar: EERSTELINGEN (Rode en Witte) EIGENHEIMERS BEVELANDERS BINTJES enz. Alsmede Rode-, Hoppe- en Lucerne Klaverzaden- Zaad- en Pootgoedhandel Temeuzen, Tel- 2318 Verloren: Wieldop Hudson, tussen Axel en Temeuzen- Garage DE JAGER, Nieuw straat Axel-

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2