TYPEN 1 k Kachelblokken Ze zijn er weer! Nougat Eieren Slagroom Gebakjes Fa D. F. van der Heijden Encyclopedie voor iedereen N.V. FaP.J.VANDESANDE C. VERMAST Verhoging van pensioenen met toeslag PRIJSWINNAARS Banketbakkerij De Jonge 2 nette Dienstboden Hebt U onze sortering Versnaperingen al gezien? DE BELGISCHE VERDEDIGING 0e gedeeltelijke overneming van de Spoorweg fVlechelen-Terneuzen Vragen aan de Minister it de Provincie Binnenlands Nieuws BLOEMENHUI t*lr— Wij Uw brieven! x v X X X X x x X X X X f i' X x X 2 X X y X ANNE O vindt het geluk 0f gij achttien bent of tachtig, Uw Rheumatische pijnen doen hun slopend werk - Subside-regeling voor het stomen ven aardappelen u ondervindt dan het voordeel van meer dan 75 jaar ervaring Uw problemen voor Glasgordijnen, Vloerzeil enz. kunt U dan rustig aan ons overlaten De Woningspecialisten Wij leveren en werken in geheel Zeeland, zonder extra kosten Hulst - Tel. 12 Goes - Tel. 2687 De toestand in Griekenland El de kleedingdistributie in Engeland SOHOOLTA NDVERZORGING IN ZEELAND. SLECHTS ƒ8.90 GEBONDEN- ¥WWEDE KAMER. SLOPERIJ TERNEUZEN. Tel. 2252- Is en blijft het adres voor alle soorten Noordstraat 82. Tel. Temeuzen- Artistieke Bloembind In BLOEMEN en PLANT de grootste keus- JUttaaifs EEN SUCCES IS HET GEW Meer dan 500 tekeningen k\ de jury een zeer moeilijke U De tekeningen van de prijs in de étalage. De prijswinnaars kunnen de p afhalen. Boekha Groep Leeftijd 12 en 13 jaar 1- Betsie Buter, Tramstraat Kanaalweg 110. Sluiskil; 3- laan 43; 4. Corry Lotens Haak, Nieuwediepstraat 21- Troostprijzen: Theo Stevend: Oudewijk 29, Axel; Jo Romeij Groep Leeftijd 9, 10 en 11 ja£ 1- Jopie v. d- Molen. Narci, houts. Nieuwstraat 50; 3- 0 diepstraat 41; 4. Joke Veld Troostprijzen: Carl Kohier, ten, Axelsestraat 113; Jacobu: Groep Leeftijd 7 en 8 jaar. 1- Annemarie v. Drongelen, Nonnekes, Dokweg 26; 3- J- straatJ57; 4- Jannie Hamelir Troostprijzen: Jopie de Krak Jansen, Steenkamplaan 4. Groep Leeftijd 6 jaar: 1- Bertje Tooreman, Heren gaard, Axelsestraat 72 a; 3- 4- Maan de Jonge, A 9b, Ho< Knol C 68, Hoek- Speciale prjjs: Al- Geertsema gevuld met slagroom (grote sortering) Alles zonder inlevering NOORDSTRAAT 80, TEL- 2163 TERNEUZEN GEVRAAGD: voor dag en nacht. Loon 60 a 70 per maand. Brieven onder No- 263, Bureau van dit blad- KEUZE UIT MEER DAN 80 SOORTEN! V V X X X V ALLES VAN BEKENDE FABRIEKEN o-a-: Verkade, Baronie, v- Dungen, Kwatta, Rademaker, Paré, Gilda enz- BONBONS FONDANT CHOCOLADE HOPJES TOFFEES KOFFIE BABBELAARS enz. enz- LUXE BLIKJES ENG- TOFFEES ƒ2,30 LUXE DOZEN BONBONS vanaf 0,75. LEVENSMIDDELENBEDRIJF NOORDSTRAAT 46 TERNEUZEN •isterenmiddag heeft de Tweede Kamer in behandeling genomen het wetsontwerp tot wijziging van de wet van 5 No vember 1948 tot verhoging van pensioenen met een toeslag. Door deze wijziging wordt voor hen, die een pensioen ge nieten, dat bij bedoelde wet met een toeslag van 100 pet. van het pensioen verhoogd is, het max. van 500 voor eigen pensioen en van 350 voor weduwenpen- sioen verhoogd tot onderschei denlijk ƒ600 en ƒ500. De heer Van Sleen (Arb.) be toogt, dat de Minister slechts op éen punt tegemoetkoming toont in verband met de motie- Van Sleen, die de Kamer des tijds aanvaard heeft. Een zeer kleine groep, diegenen, die vóór 1922 gepensionneerd zijn, zal enige verbetering ontvangen. De voornaamste wensen zijn onvervuld gebleven. Tenslotte dient, de heer Van Sleen een amendement in. De heer Stapelkamp (A.R.i betoogt, dat door het wetsont werp niet wordt tegemoet ge komen aan de motie-Van Sleen. De heer Ritmeester (WD) zegt van oordeel te zijn, dat deze uitwerking van de motie- v an Sleen alleen voldoening kan schenken aan de samen steller van" de Memorie van Toelichting of de Minister van Financiën. Z.i. behoren de weduwenpen- sioenen vooral verhoogt te wor den. De heer Gortzak (CPN) ont wikkelt bezwaren tegen het ont werp. De heer Sassen (KVP) hoopt, In het verslag van de com missie van Landsverdediging «ver de begroting van het Bel gisch Ministerie van Defensie voor 't dienstjaar 1949, schrijft *e verslaggever, het Kamerlid Bruynincx, dat de internatio nale gebeurtenissen niet zeer geruststellend zijn. „De conflicten te Berlijn, de stijgende spanning tussèn het Oosten en het Westen en de •ntwikkeling in Griekenland, Palestina, China en Korea vor men vuurhaarden, die de we reldvrede voortdurend bedrei gen. Het antagonisme tussen de grote mogendheden kan ieder ogenblik tot een uitbar sting leiden". In het verslag wordt er verder •p gewezen, dat enkele leden van de commissie van Landsver dediging het gematigd optimis me der regering met het oog op aet behoud van de vrede daar-' •m niet delen en dat zij betreu ren dat de reorganisatie der Defensie in het Westen over een periode van vijf a zes jaar moet worden verdeeld. „Al steunt de grote meerderheid der commis sieleden de internationale mili taire politiek van de regering en waardeert zij de eensgezindheid van de lage landen en de ver wezenlijking van het Pact van Vijf als gebeurtenissen, die de beste verwachtingen wettigen toch denken velen onder hen, •let de conferenties en de be sprekingen betreffende het Pact tot een minimum herleid moet worden voor een gemeen schappelijke verdediging. De commissie van Landsver dediging is van oordeel, dat België op het gebied van de techtverdediging moet beschik ken over 12 dagjacht-eskaders #ii 3 nachtjacht-eskaders. De regering beoogt, aldus het ver slag, de onmiddellijke samen stelling van drie eskaders Me- leorvliegtuigen, die 350 millioen Irancs zullen kosten. Voor de inrichting van een radarsysteem is 100 millioen frs uitgetrokken. Op het ogenblik beschikt België over materiaal voor de oprichting van drie ra darstations. Voor de reorganisatie van de Belgische luchtstrijdkrachten is voor 1949 540 millioen frs uit getrokken. dat de Minister zich nog nader kan beraden op verder gaande verbeteringen, speciaal wat ver hoging der maxima en der per centages voor enkele groepen betreft. De Minister van Binnenland se Zaken, de heer Van Maarse- veen zet uitvoerig uiteen hoe deze aangelegenheid becijferd is en merkt op, dat het amen dement-Van Sleen aanleiding zou geven tot andere onbillijk heden. De verbetering, zoals de heer Van Sleen die wenst, is voor de regering niet aanvaardbaar. De Minister merkt nog op, dat de toeslag de bedoeling had te helpen waar dit het noodzake lijkst was; verder wil het ont werp niet gaan. De heer Van Sleen lArb.) ver klaart zich bereid zijn amende ment terug te nemen, indien hij de belofte krijgt, dat de rege ring binnen niet te lange tijd met een verbetering komt. De heer Gortzak (CPN) geeft nog te kennen, dat de gehele pensionnering behoort te wor den herzien. De Minister wees de heer Gortzak er op, dat al herhaal delijk betoogd is, dat het zeer betreurenswaardig is, dat de omstandigheden zo zijn, dat er veel geld moet worden uitge geven voor het departement van Oorlog. In een ander land wordt wel 40 milliard uitge geven. Maar men kan van ons land moeilijk agressie verwach ten. Overigens verklaart hij, dat hij de door de heer Van Sleen gevraagde belofte niet kan doen; deze kwestie hangt niet alleen van hem af. Dit is een zaak voor de Ministerraad. De heer Van Sleen verdedigt nader zijn amendement. '~De Voorzitter geeft als zijn mening te kennen, dat het amendement de grenzen van het wetsontwerp overschrijdt. De beraadslagingen over het ontwerp worden hierna ge schorst tot hedenmiddag eén uur. Aan het Voorlopige Verslag der Commissie van Rapporteurs uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot 'wijziging van het negende hoofdstuk B der Rijksbegroting voor het dienst jaar 1948 (gedeeltelijke overne ming Spoorweg Mechelen—Ter- neuzen) is het volgende ont leend Naar in de toelichting wordt medegedeeld, zou de „Société du Chemin de Fer Internatio nal de Malines a Terneuzen", niet meer zonder nieuwe over heidssteun haar bestaan kun nen voortzetten. Verscheidene leden zouden gaarne vernemen hoeveel de oude overheidssteun bedroeg en hoe groot het Neder landse deel er van zou zijn, wanneer zij verstrekt zou wor den. Andere leden zouden gaarne van de regering nadere inlich tingen ontvangen nopens de po sitie, waarin de maatschappij tijdens de onderhandelingen kwam te verkeren, en die tot geY?.lg hadden, dat zij om ont heffing der concessieverplich tingen moest verzoeken. Ook zouden zij nader willen worden ingelicht over de verlangens van Belgische zijde, waarvan de Me morie van toelichting in dit verband gewaagt. De gehele materie zou, zo merken deze leden nog op, beter kunnen worden beoordeeld, wanneer de regering het schikkingscontract in extenso aan de Kamer zou kunnen overleggen. Weer andere leden uitten de vrees, dat het jaarlijks tekort van ƒ300.000 tot ƒ400.000, het welk ten laste van de exploi tatierekening van de Neder landse Spoorwegen zal worden gebracht, mede een ongunstige invloed zal hebben op de posi- i tie van het personeel dier spoor wegen, in het bijzonder bij con junctuuromslag. Bij sommige leden was de vraag gerezen of het vervoer niet beter met autobussen zou kunnen plaats vinden. Verschillende ldtien waren de opvatting toegedaan, dat onge acht of er op deze lijn whist gemaakt of verlies geleden wordt, de Nederlandse Spoor wegen als landelijke vervoers onderneming met vervoers plicht wel gedwongen zijn be doelde lijn over te nemen; de positie der Spoorwegen is nu eenmaal een andere dan die van particuliere vervoersonder nemingen. Meer in het algemeen werd nog de opmerking gemaakt, dat met alleen in gevallen als het onderhavige, waarin het Rijk de koopsom moet betalen, de'Sta- ten-Generaal gelden daartoe zouden behoren te voteren, doch evenzo in die gevallen, waarin ae Nederlandse Spoorwegen zelf als koopster optreden, en zulks met alleen met betrekking tot andere spoorlijnen, maar ook tot autobusdiensten. Daarom- trent zou men gaarne de me ning van de regering vernemen. Een modern sprookje van Maria Sawersky. *6 Nadruk verboden Al vrij spoedig^ echter bood (•et kleine, door de oude rentmees ter met zorg beheerde landgoed, ie levendige vrouw geen voldoen de arbeidsveld meer. Daarbij kwam nog, dat haar gehele be langstelling naar de kunst uit ging. In haar jeugd had ze zich •an de beeldhouwerij gewijd, maar deze liefhebberij was op ie achtergrond geraakt, toen de huishoudelijke- en moederplich ten op Baggesen al haar aan dacht bleken op te eisen. In de 'enz,aamheid echter werden haar kunstzinnige aspiraties weer «pgewekt. Na kort beraad verhuisde de gravin naar de hoofdstad. Zij bezat nog wat geld en daarvan kocht zij oP een der mooiste pun- »en van Kopenhagen en ruim he- en ge voelt U een wrak en afge leefd, ver vóór Uw tijd. Zorg er voor die slopende kwaal te boven te komen; begin liever vandaag dan morgen de beproefd heilza me Kruschen-kuur, waaraan tal loze lijders aan rheumatische pij nen een nieuw leven te danken hebben. Kruschen is een zuiver natuur-product, een samenstel van zes minerale zouten met een erkend aansporende werking op de bloedzuiverende organen. Daar om is, juist waar onzuiver bloed zich demonstreert in Rheu matische pijnen, Kruschen Salts de redder in de nood. Begin ermee hoe eerder hoe beter: iedere morgen de kleine dosis. Maar wel regelmatig! Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist. (Ingez. Med.) renhuis, dat in de omgeving wel dra als „het .atelier" bekend was. Deze naam verdiende het niet ter onrechte, want op de zolder waren twee lichte schilderateliers afgetimmerd, terwijl voorts in de tuin nog een gebouwtje was opgetrokken, dat als beeldhouw werkplaats kon worden gebruikt. Vooral dit gebouwtje was het, dat 'beslissend was geweest voor de koop. Hier kon de gravin zich naar hartelust aan haar liefheb berij wijden en zij maakte van deze gelegenheid dan ook een ruim gebruik. Zelf de kamers op de begane grond bewonend, had zij voorts de eerste verdieping verhuurd aan Notaris Hamsen, die de gra vin sinds jaren kende. De notaris was voor vele adelij- ke families van oudsher de ver trouwde zaakwaarnemer. Ook Ernst's vader had vroeger tot zijn cliënt^: behoord, terwijl ten slotte de aankooo van het heren huis eveneens door zijn bemidde ling tot stand was gekomen. De beide ateliers op de zolder verdieping waren met enige lager gelegen ruime kamers verbonden. In het kader van de maatre gelen, welke beogen een bestem ming te geven aan de aardap pelen van oogst 1948, heeft de Minister van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening ter stimulering van spoedige afzet van voorraden niet meer con sumptie-waardige aardappelen uit bepaalde gebieden des lands speciaal de kleistreken), tot de volgend subsidie-regeling beslo ten: Aan stomers «van de uit be doelde gebieden gekochte en aangevoerde aardappelen zal 'n subsidie worden uitgekeerd van 1 per 100 kg verse aardappe len met een normaal tarrage- halte, onder voorwaarde, dat voor eigen rekening en risico wordt gestoomd en 't gestoomde product aan derden wordt ver kocht, dan wel, dat in loon wordt gestoomd voor handela ren in (gestoomde) voederaard appelen. Het stomen door of in loon voor telers heeft geen recht op deze subsidie. Voorts gelden de voorwaarden dat een contract met het aan- en verkoopbureau voor akker bouwproducten (A.V.A.) moet worden afgesloten en dat vóór 1 Mei a.s. 'n minimum-hoeveel- heid aardappelen moet zijn ge stoomd. Nadere bijzonderheden ver strekt het A.V.A., Hooftskade 1 's-Gravenhage, tel. 39.99.10. Een daarvan was in gébruik bij de schilderes. Senta Bratt, ce an dere werden bewoond door pro fessor Hesterberg en diens nichtje Dorothea, sinds haar pril le jeugd kortweg Doddie genoemd Professor Hesterberg was in vroeger jaren een bekend portret schilder geweest. Zijn kunst had hem een aanzienlijk vermogen op geleverd. Nu echter greep de oude heer nog slechts zelden naar penseel en palet. Hij leefde vrij wel geheel teruggetrokken, bin nen 'dé vier muren van het ruime herenhuis, verzorgd door zijn nichtje en in vriendschap met de notaris, bijna geheel voor zijn lief hebberijen en daartoe behoorden in de eerst plaats de graphologie, de chiromantie en de astrologie. Notaris Hamsen glimlachte ge woonlijk maar wat om deze hob bies van zijn huisgenoot, maar voor de prof. zelf vormden zij een wetenschap, waarin hij geheel op ging. Hij bestudeerde ontelbare boeken en had zich ernstig voor genomen er ook zelf nog eens 'n omvangwerk over te schrijven. Voorlopig evenwel stelde hij er zich mee tevreden zjjn kunsten A. Wilking Het Tweede Kamerlid de heer Borst (C.P.N.) heeft aan de Mi nister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening de volgende 'vragen gesteld: 1. Is het juist, dat het vrij geven van koffie- en slagroom mogelijk is geworden door de gun stige melkpositie, waarin wij thans verkeren 2. Als bovenstaande vraag be vestigend wordt beantwoord, acht de Minister dan niet de tijd aan gebroken om het vetgehalte in de consumptiemelk te verhogen en voor een niet verhoogde prijs be schikbaar te stellen, zodat ook diegenen, die financieel niet in staat zijn zich deze room te ver schaffen, mede profiteren van de gunstige melkpositie? „Ik wil er op wijzen, dat het internationaal communisme de strijd heeft verloren in Grieken land," zo heeft generaal Van Fleet, hoofd van de Amerikaanse militaire missie in Griekenland verklaard. De in de Peloponnesos aange vangen zuivering der communis- zen is gevolgd door de grote over winning der regeringstroepen te Ftorina in Macedonië, zo ver- olgde de generaal. Het lijdt geen twijfel dat wij in 1949 de eindoverwinning zullen behalen. Voor hen, die de wapens tegen hun vaderland hebben opgenomen is geen plaats mi«* in dit land.'Ik beschouw het als mijn plicht er op te wijzen, dat de land-, lucht- en zeestrijdkrachten zullen versterkt en geholpen worden om een hoger rendement te geven dan tot dus ver. „De Amerikaanse missie ver heugt zich erover dat zij zich in Griekenland bevindt en met het Griekse volk samenwerkt." De president van de Board of Trade, Harold Wilson, heeft Maandag in het Lagerhuis het einde van de kledingrantsoene- ring in Engeland aangekondigd. Met ingang van gisteren kon men alle kleding en textiel zon der punten kopen. De punten zijn gedurende acht jaren nodig geweest. De nodige maatregelen zijn genomen om te verzekeren, dat er voldoende textiel beschik baar blfjft om het gestelde ex- por tdoel te bereiken. Wilson voegde hieraan nog toe, dat de hoge prijzen, die hoofdzakelijk het gevolg zijn van de prijzen van ingevoerde grondstoffen, 'n tem op de kooplust zullen vor men. het besluit genomen om te komen tot een schooltandverzorgtngs - dienst voor alle Revelanda» ge meenten. WATERLANDKERKJB TERUGGAANDE KOOPKR ACHT De tijd, waarin het geld rijke lijk vloeide, en ook rolde, is voorbij. Voor de ouderen is zulks niet vreemd, want zo'n tijd van te ruggaande koopkracht heeft zich ook na de eerste wereld oorlog voorgedaan en de gevol gen zijn niet uitgebleven. Het is dan ook juist gezien van de Vereniging voor de Handel drijvende Middenstand te Ter- neuzen om voor de middenstan ders in Oost Zeeuws-Vlaande- ren een lezing, welke heden avond in café „Du Commerce" plaats vindt, te doen houden, en als spreker daarvoor heeft uitgenodigd de heer J. van Al- tena, adviseur van de Stichting Economisch Instituut voor de Middenstand. Na Zeeuws-Vlaanderen. Schou- wen-Duiveland, Walcheren en Tho- len hebben de burgemeesters en secretarissen van Zuid- en Noord- Beveland op hum vergadering, die te Goes gehouden werd, in principe op de bewoners van het Ateliers huis te beproeven, die zich een en ander met meer of minder ernst, maar in ieder geval steeds met een waar Jobsgeduld lieten welgevallen. Met Senta Bratt voelde de gra vin zich door 'n hartelijke vriend schap verbonden. Ook met professor Hesterberg en Doddie kon ze uitstekend op schieten en zo leefde de gravin rus tig en tevreden. Ze was oprecht verheugd, toen Ernst Grundtviig naar Kopenhagen werd gedeta cheerd, want zij hing aan haar neef met de liefde van een moe der. Zingend en neuriënd liep ze nu door haar woning. Het was wer kelijk heerlijk, dat Ernst nu in Kopenhagen was. Het liefst zou ze haar neef en diens levenslus tige vriend reeds direct na hun aankomst een welverzorgd feest maal hebben aangeboden, maar daar was plotseling iets tussen gekomen. Juffrouw Bratt had na melijk een paar dagen geleden iogé's gekregen. Er was wolkomen onverwachts een taxi bij net atelier huis geko- Uitvoering O. L, S. Op Zaterdag 12 Maart gaven de leerlingen der openbare la gere school een uitvoering voor een goed gevulde zaal. Aan wezig waren o.a. Burgemeester en Mevr. Verbrugge. Ook vele ouders en belangstellenden kwamen een kijkje nemen. De avond werd geopend door de heer J. J. de Bruijne, hoofd der school. Hierna kwamen de kinderen aan het woord. Als eerste nummer brachten ze een zangspelletje genaamd; „De Kikvorsprins". Het volgende stukje was een reconstructie van een avond in een jeugdherberg, zoals de kin deren van Waterlandkerkje er al enkele hebben meegemaakt. De leuke liedjes en dansjes vielen zeer in de smaak. De ouders konden nu eens zien hoe de kinderen zo'n avond ver van huis doorbrengen. In de pauze werd een verlo ting gehouden, die flink wat opbracht. Wellicht kunnen er dus weer plannen voor een vol gende .schoolreis gemaakt wor den. In het slotwoord bracht de heer De Bruijne dank aan allen die aan het welslagen va* de avond hadden meegewerkt. ZAAMSLAG. Gevonden voorwerpen. Een tafelzeiltje te bevragen aan het Politiebureau. Een paar bruine lederen handschoenen, te bevragen bij Delft A 54, Zaamslag. VEELBELOVENDE JONGENS. Maandag werden door de Ber gen op Zoomse recherche twee knapen van amper 10 jaar aange houden, die er de laatste weken werk van maakten offerblokken m diverse kerken te lichten. Voor het geld werd hoofdzakelijk snoep gekocht Maandag hadden ze een offerblok voor Katholiek Thuis front geledigd en het geld ver stopt in een holle boom. De poli tie, die hen reeds langer in de ga ten hield, kon het geld uit die boom te voorschijn halen en do jongens anhouder,. ONEERLIJKE BAKKER. Een 37-jarige Amsterdamse vrouw heeft aangifte gedaan opgelicht te zijn voor een be drag van 16.800. Zij had via een 55-jarige boekverkoper ken nis gemaakt met een banket bakker uit Zandvoort, die haar voor de somma van 16.000 de helft van zijn bakkerij met in boedel te koop aanbood. De boekhandelaar kreeg 800 pro visie. Nadat de vrouw het be drag betaald had, kwam echter uit dat de bakkerij eigendom is van een N.V. Bakker en boekhandelaar overpeinzen hun zonden thans in een cel van het hoofdbureau. EEN OUiDE TRUC. Maandag heeft de Amster damse politie een 22-jarige ver tegenwoordiger, wonende aan de Suezkade te Den Haag, aan gehouden, die zich op geraffi neerde wijze schuldig heeft ge maakt aan diefstal van een horloge. De man wilde bij een juwelier te Amsterdam een hor loge kopen dat f38 kostte. Hij had echter slechts ƒ37,50 bij zich en bood een zilveren ring aan als onderpand voor de twee kwartjes. Terwijl de juwelier de ring bekeek zag de koper kans een ander horloge te ste len. Hij liet echter een notitie boekje in de winkel achter waardoor het de politie gelukte hem op te sporen. In zijn huis werd nog een tweede horloge gevonden, vermoedelijk even eens van diefstal afkomstig. H» gaf toe bij een apdere op lettender juwelier gepoogd te hebben dezelfde truc toe te passed, zonder succes echter. men en daaruit waren een oudere vrouw en een wat vermoeid uit ziende jongedame gestapt, die zich bij Senta Bratt lieten aandie nen. Een lialf uur later had de schilderes 'n dokter opgebeld, om dat de jongste van haar bezoek sters zich niet wel voelde. Het meisje bleek op reis een zware in fluenza te hebben opgelopen e* moest onmiddellijk onder de wot Zolang er een patiënte in hui» was, moest het voorgenomen fuif je achterwege blijven, maar nu 't jongemeisje gelukkig hersteld was, vermocht niets meer de gra vin van haar plan af te brengen. Zij wilde haar Advent hebben e* alle huisgenoten zouden daaraan deelnemen. Dientengevolge hing er nu ia het gehele huis een geur van ge bak en gedroogde dennennaalden. Een adventskrans met gele kaars jes prijkte 0p de feestelijk gedek te tafel in de eetkamer, waarin de gravin nu de laatste hand leg de. Daarna haastte ze zich naar die keuken. (Wordt vervolgd,. Weldra verschijnt de nieuwe, 5e druk van de onder redactie van JOHN KOOY, met mede werking van vele specialisten op elk gebied. PRIJS BUITENGEWOON LAAG. 25000 trefwoorden 1500 kolommen tekst 1500 afbeeldingen 200 platen in diepdruk 50 kaarten en grafieken BOEKHANDEL TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2