i I f bo^V0^ürs I KOFFIE LITTOOIJ J lemcycrs 3ckeniveJslri)J «oor Jc jeugd op onze Bonnen Rechtszaken UIT DE PHOVINUE Wat brengt de Radio? STOFZUIGER G. J. VERLINDE ELECTRICIËN BEDIENDE Dagmeisje MANUF) NOORDS f X y I SI m 26 FEBR.-5 MAART 1949 Wal krijgen we Eerste Kamer ANNE vindt het geluk BOEKHANDEL TERNEUZEN Ter gelegenheid van de boekenweek organiseert Boekhandel Littooij een grote tekenwedstrijd, waaraan door de jeugd van Terneuzen en omgeving, in de leeftijd van 6 t/m 13 jaar kan worden deelgenomen, in 3 leeftijdsgroepen worden de deelnemtrs ingedeeld. Als prijzen stellen wij prachtige boeken ter beschikking die in onJe etalage te bezichtigen zullen zijn. Op de scholen zullen formulieren voor deelname worden uitgereikt. De jury wordt gevormd door de heren G. W. Kolthof (Leeraar U.L.O.), A. Konings veld (Leeraar Ambachtschool), Alb. Standaert. Voor Uw Beweegbare zuigmonden Zeilzwabbers Compl. snoeren (rubber) Borstels, Stofzakken enz. Havenstr- 8, b/d Markt Terneuzen Tel. 2176 Be Rotterdamse Bank N-V- Kantoor Terneuzen vraagt een Sollicitaties met volledige opgaaf van genoten oplei ding, behaalde diploma's, tegenwoordige werkkring en verlangd salaris worden ingewacht. Gevraagd: aankomend Radio-Technisch Bureau N. W. DE BUCK, Nieuwstraat 46, Terneuzen Gevraagd zo spoedig moge lijk, een net wegens huwelijk der tegen woordige. ABRAHAMSE, Noordstraat 82, Terneuzen y y Grote sortering Lage prijzen Uit voorraad leverbaar Staalboeken op aanvrage Volle rollen welke U over hebt worden steeds teruggenomen mm 0 0 (Ing. Med.) irende het tijdvak van 27 r :uari tot en met 12 Maart .9 geeft elk der volgende bon- i recht op het kopen van: Bonnen voor vlees, 021, 023 vlees 100 gram vlees 022 vlees 200 gram vlees Alle bonkaarten 903. 026 alg. 250 gr. boter of marga rine of vet Bonkaarten KA, KB 903. 02b a!g. 500 gr. boter of marga rine of vet 027 alg. 400 gr. kaas of 500 gr. korstloze kaas 028 alg. 125 gr. koffie •32 alg. 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas •08 alg (reeds aangewezen) 500 gr. sinaasappelen Bonkaarten KD 903. 034 alg. 250 gr. boter of marga rine of vet 035 alg. 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas •16 alg. (reeds aangewezen) 1 kg sinaasappelen labak- en diversenkaarten QA, QC 903. 64, 66 tabak 2 rantsoenen siga retten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, JIF, Mil 903 (bijz. arbeid, a s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van de strook F. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds oP Vrijdag 25 Februari a.s. worden gebruikt. De reeds aangewezen bonnen •08 alg. (500 gr. sinaasappelen) en 016 alg. (1 kg sinaasappelen) moeten uiterlijk op 26 Februari a s. bij de handelaar worden inge leverd. De oude tabaks-, versnaperin gen- en diversenkaarten QA, QB én QC 901 kunnen vernietigd wor den, evenals de bonnen 004, 009, 610, 013, 017, 018 en 019 algemeen der bonkaarten voor voedingsmid delen. Bij de behandeling van het wets ontwerp tot goedkeuring van het verdrag nopens de intergouverne- mentale maritieme consultatieve organisatie, ondertekend te Ge- Bève op 6 Maart 1948, heeft de heer Jonkman (Arlb.) gisteren middag in de Eerste Kamer opge merkt dat het Nederlandse stand punt uitgaat van Nederland al leen.- In het verslag is gevraagd de bekrachtiging van het ver drag uitdrukkelijk te doen uitko men, dat alleen wordt toegetre den voor Nederland. De stukken vereenzelvigen z.i. eigenlijk het Koninkrijk der Nederlanden en Nederland. Hij meent, dat er aan moet worden toegevoegd, dat wat tot stand kwam, bekeken is ook uit het oogpunt van Indonesië, Suriname en de Nederlandse -An tillen. De Minister van Verkeer en Waterstaat, de heer Spitzen er- Een modern sprookje van Maria Sawersky. 5(Nadruk verboden.) Dan heb je gekregen, wat je toekwam. Ga nu maar met je etenswaren naar Vera Staniecki. Dat zilvermeisje baart opizien. Anne Falke bemerkte zelf ook, dat zij opviel. De blikken der heren waren onafgebroken op haar gevestigd en de dames fluis terden. Anne liet haar ogen schuchter over de bonte menigte dwalen en herkende haar moeder, die haar door een lorgnon obser veerde. Anne voelde, hoe haar, vooral bij de 'belangstelling van deze zijde voor haar persoontje het bloed naar de wangen steeg. Haar eerste gedachte was: zo gauw mogelijk weg van hier! Daar stond plotseling-een slan ke jongeman in een wit marine- uniform voor haar. Hij maakte I' een beleefde buiging, terwijl hij kent, dat in de tekst te veel de nadruk is gevallen op het be perkte gebied van Nederland in Europa. Het zou hem verheugen als aan de andere gebieden de plaats gegeven kan worden, die hun toekomt. Het ontwerp wordt z h. s. aan genomen. VOLGENDE WEEK ALGEM. BESCHOUWINGEN OVER DE BEGROTING. Alvorens de vergadering der Eerste Kamer te sluiten heeft de voorzitter medegedeeld, dat het zijn voornemen is, Dinsdag 1 Maart des namiddags te twee uur c li aanvang te doen maken met de algemene beschouwingen over de begroting 1949. De Kamer zal de daarop volgende dagen om elf uur bijeenkomen. BIJZONDER GERECHTSHOF TE MIDDELBRUG. S-S.-opleidijig gevolgd om de Duitsers met eigen wapens te kunnen bestrijden Voor het Bijzonder Gerechtshof te Middelburg stond gisteren te recht de 30-jarige G. Krijger uit ®t. Laurens, die er van beschul digd werd in 1940 in München een opleiding bij de Waffen SS te hebben gevolgd. K. is een beken de figuur in de kringen van de illegaliteit. Onder het pseudoniem 'Zwarte Kees" trad hij oo als lei der van de K. P. in de Haarlem mermeer en speelde een grote rol Ibij overvallen. Het vervoer van wapens, de bevrijding van goede Nederlanders. Ook liquideerde hij de beruchte handlanger van de Duitsers F. Krist in Haarlem, die veel slachtoffers heeft gemaakt. K. vertelde bij zijn ondervra ging gisteren, dat hij de opleiding had gevolgd om de Duitse metho den te leren kennen en zodoende de Duitsers met hun eigen wa pens te kunnen bestrijden. Enkele "getuigen bevestigden, dat hij hun voor zijn vertrek over dit plan had ingelicht. In Mün chen saboteerde hij zoveel hij kon. zo verklaarde hij verder en hij weigerde tenslotte demonstratief de eed van trouw aam de Führer af te leggen. Dit leidde tot zijn arrestatie. Hij kwam in Schasenhausen te recht, nadat hij ternauwernood zijn fusillade was ontgaan. Teruggekeerd in ons land, trad hij toe tot de gelederen' van. de illegaliteit. De Procureur-Fiscaal bracht K. hulde voor zijn grote prestaties en vroeg vrijspraak. Het Hof. dat overwoog dat het volgen van een opleiding hier geen vrijwillige dienstneming bij de S,S. betekende, sloot z ch aa<n bij de eis en sprak K. vrij. BIJZ. POLITIERECHTER MlüüELBUDG. Veesmokkelaars en hand langers stonden terecht. Het was Dinsdagmiddag druk 'bezoek bij de Bijzondere Politie rechter te Middelburg. In 1946 en 1947 zijn er namelijk heel wat koetjes en paardjes frauduleus uit West-Zeeuws-Vlaanderen naar België vervoerd en aangezien zo iets verboden is en ontdekt werd, moesten nu vijif en twintig lieden terecht staan. Het bleek een zaak van, grote afmetingen. 1500 Runders, zo verklaarde een der verdafchten, waren zeker over de streep ver dwenen. Men ging als volgt te werk: De beesten' werden opgekocht en op hofsteden van landbouwers ge bracht, wier bedrijf nog net even buiten de verboden grensstrook ligt. Soms betaalde men hiervoor 25 gulden per beest, wat dus niet gering is. Was de wind gunstig, clan bracht men de beesten de grens over, waar Belgische drij vers voor de rest zorgden. Bijna alle dieren waren bestemd voor de veehandelaar R. A H. L. te Eekloo, die er samen met zijn zoon C. L. en de herbergier v. H. te St. Margriet, een lucratief zaakje van maakte, maar voorts rustig achter de schermen bleef. Onder de andere 22 verdachten hervond zich ook de paardenhan delaar S. J. van H. uit Goes. Hij had, aldus de tenlastelegging, van de drie genoemde Belgen geld ontvangen als betaling voor door hem geleverde paarden. „Het waren er hoogstens 14 a 16", beweerde hij nu. „Zes maanden", zei de officier van Justitie. „Ben. te zware straf", vond de verdediger. De uitspraak luidde 4 maanden. Voor het stallen van het vee kreeg de veehandelaar P. J. v. O. te Breskens 800 gulden boete of twee maanden. De landbouwer A. D. te Groede kreeg voor hetzelfde 1000 gulden boete of 2 maanden en 1 maand voorwaardelijk met 2 jaar proef tijd. A. P. C., ook uit Groede, kreeg 1500 gulden boete of 5 maanden :ri De G. uit Nieuwvliet moet 2000 schokken, of 2 maanden gaan zitten. Voorts stonden er nog enkele drijvers en wachters terecht. Hun straffen beliepen 2 tot 3 maanden gevangenisstraf. Op 8 Maart zul len nog 6 Belgen en 2 Nederlan ders op het matje moeten komen om eveneens een portie straf toe gemeten te krijgen. (Z. D'gbld.) NIET-INGELEVERD OORLOGSTUIG IN ZEELAND. De"Rijkspolitie in Zeeland heeft gedurende drie weken een onder zoek ingesteld in gemeenten, waai de Rijkspolitie is gedetacheerd, naar het bezit van oorlogstuig en vuurwapenen bij de bewoners. De ocgst was zeer groot. Zo trof men ondermeer aan drie stuks groot geschut, talrijke karabijnen en ge weren, acht machinegeweren of onderdelen daarvan, 20.000 stuks verschillende patronen, 700 gra naten of onderdelen daarvan, re volvers en pantservuisten, flesjes springstof,, bajonetten, 4 bommen o: onderdelen daarvan. In een speelgoedkistje van een kind werd een pistool met vier scherpe patronen ontdekt. Voorts bleek, dat op verschillende plaat sen projectieen lag'en, die niet wa ren ontploft. Er is bepaald, dat, wanneer na 7 Maart nog oorlogstuig en der gelijke wordt aangetroffen, voor die gevallen proces-verbaal wordt opgemaakt BIJDRAGEN VOOR VERBETERING VAN WEGEN. Ged. Staten van Zeeland heb ben wagens de in 1948 uitgevoer- haar met zijn donkere ogen ern stig aankeek. U bent hier blijkbaar al leen... Schenkt u mij de gunst uw ridder te mogen zijn. (De warme klank in zijn stem deed haar goed en wekte vertrou wen. Schier onbewust legde Anne haar hand op de arm, die haar ge boden werd en liet zich weg leiden. Vera Staniecki ontving Grott- kau zeer uit de hoogte, Het spijt me te moeten con stateren, dat uw vriend, graaf Grundtvig Baggesen, niet bepaald goede manieren heeft, snibde ze. Hij laat mij hier eenvoudig zitten om er met een vreemde dame/ vandoor te gaan. 't Is on gehoord! Jens Grottkau trok zijn vrolijk jongensgezicht in een bedenkelijke plooi. M'n beste juffrouw Staniecki, de graaf laat u vriendelijk ver roeken hem te willen excuseren. Hij heeft deze verversingen voor u. uitgezocht en smeekt u mij als zijn plaatsvervanger te willen ac- cepterep. Die dame is namelijk hm de verbeteringswerken aan we gen weer een aantal bijdragen toegekend. Het betreft de vol gende wegen: Zierikzee(Brou wershaven (voor beplanting) 5269,42, St. MaartensdijkSta- venisse 12.425,48. Ierseke Rijksweg door Zuid-Beveland ƒ7654,95, 's-GravenpolderOve- zande 189056,64, Schoondijke Uzendijke (wegvak Zevenhof- stedestraat) 86,81, Hoof dplaat Biervliet (ged.) ƒ48.457,88, NieuwvlietSluis (wegvak Prin- seweg) 132.542,72, Isaibella- siuis-Philippin® (wegvak Dijck- meesterpolder) 5781,32 en ZuiddorpeKoewacht®t. Jan- steen (wegvak Moerspuipolder) 6441,92. AXEL. Algem. Ledenvergadering afd. Axel der Z. L. M. Onder matige opkomst verga derde alhier Dinsdag in ,,Het Centrum" de afd. Axel van de Z. L M. onder presidium van de heer W. Koster, die een bijzonder woord van welkom richtte tot de algemene secretaris als vertegen woordiger van het H. B. en de Kringvoorzitter de heer Abr. Haak. Hij gaf een resuimé van de Wat is er met die dame? Wie is zij Die heeft namelijk die is ja, hoe moet ik .dat nu zeggen U begrijpt me zeker wel Aha, oudere verplichtingen van de graaf... Ja. ja, ik begrijp het al. Desondanks vind ik zijn gedrag niet correct. Maar juffrouw Staniecki, dat moet u toch inzien, daar is toch niets aan te doen. Als een prinses beveelt, heeft graaf Grundtvig slechts te gehoorzamen verzekerde Grottkau met een doodernstig gezicht. Een prinses? Wat 'bedoelt u? Nou ja, een betoverende prin ses zo te zeggen. Grottkau was hard bezig zich danig in een impasse te werken.. Vera Staniecki barstte in een ge maakt lachen uit. Doet u maar geen moeite, waarde heer Grottkau! Ik wil u niet tot discreties verleiden. We zullen het graaf Grundtvig maar niet kwalijk nemen. Zet u die schaaltjes maar neer en laat u eens zien, wat u voor me hebt meegebracht. Hm, heel weinig kreeftensla. Ik vrees, dat ik u toestanden in de landbouw die hij i zeer bedenkelijk en niet rooskieu- rig achtte t.o.v. de productie zo- wel als van de prijzen-politiek. De rekening over 1948 sloot met een batig saldo. De ontwerp-statuten werden met algemene stemmen goedge keurd. - Het aftredend bestuurslid de heer P. B. van Hoeve werd her kozen, terwijl als kringbestuurder herkozen werd de voorzitter de heer W Koster en in een vacature voorzien werd door de verkiezing van de heer Adr. Scheele. Als plaatsvervangende kring- bestuursleden werden gekozen de heren Iz. de Feijter Wz. en Adr. Scheele, terwijl vervolgens als af gevaardigde naar de Z. L. M.-ver- gaderingen eveneens herkozen werden de heren W. den Hamer en Adr. Scheele. Daarop werd de vergadering onderbroken voor de vertoning van een prachtige film over de toestanden in de Zweedse land bouw. De algemene secretaris Mr. J. F. Schlingemann gaf in bloem rijke taal een explicatie van het vele interessante dat hierin ten aanschouwe werd gebracht. Bij de rondvraag werden vra gen gesteld omtrent de bietenprijs in 1949, de misère verbonden aan de aflevering van pootaardappe- len en de gebleken overschotten, alsmede omtrent 'loon en onder- nemingSbelasting en de sociale lasten, enz. Ook het onttrekken van te veel water vormde een onderwerp van discussie. Al deze vragen werden uitvoe- vig door de algemene secretaris toegelicht, waarna de voorzitter een woord van bijzondere dank richtte tot de algemene secretaris voor zijn zeer gewaardeerde des kundige adviezen. Dankend voor het vlot verloop der besprekingen sloot hij daarop deze belangrijke vergadering. BIERVLIET. Keuring jonge stieren- Dinsdag werd alhier een keuring van jonge stieren gehouden, ten einde deze te doen opnemen in het ■Jongvee-register. De belangstel ling' hiervoor was echter maar matig en ook de aanvoer was ge ring. Var. de 9 aangevoerde dieren zag de jury zich genoodzaakt er 7 af te wijzen. Goedgekeurd vodr opname werd de stier ..Brave", eigenaar A de Smet te Biervliet, en een stier van M. Defeneyns te IJzendijke, Zuiddiepepolder Als keurmeesters traden op de heren Kleinepier uit Walcheren en Van Waes uit IJzendijke. OVERSLAG. Aanrijding. Op de Oude Burgse-Sluis had Maandagavond een zware aanrij ding plaats tussen 2 wielrijders. De ene wielrijder had, naar het schijnt, geen licht op en kwam met volle snelheid uit een straat gereden. Aan ontwijken viel niet meer te denken, zodat de wielrij ders tegen elkaar opreden. Een zekere A. van de Kruisstraat liep hierbij zware verwondingen op, zodat geneeskundige hulp spoedig moest worden verleend. Er werd een zware hersenschudding vast gesteld. De politie heeft het on derzoek in handen. Wielrennen. De jonge renner Raijmond de la Ruelle welke thans op oefening is voor het aanstaande wielersei- zoen heeft Maandag j.l. een prach tige wedstrijd gereden te Kiel- arecht. Aan de trainingswed strijd namen 48 renners deel, waaronder beroepsrenners, ama teurs en nieuwelingen. De La Ruelle wist alhier beslag te leg gen op de 4e plaats terwijl zij met een groepje van 8 renners arri veerden. De hoofdgroep arri veerde 30 seconden later. SLUISKIL. Feestavond K.A.B. Dinsdag stroomde het Parochie huis weer vol met leden van de K.A.B. en onderafdelingen, om de knalavond bij te wonen, ver zorgd door het Kleinkunstensem- ble Krik en Krak (om niet te ver- nogeens naar het buffet zal moe ten sturen. Brrr, gulzig is ze ook al, constateerde Grottkau in stilte. Neemt u plaats en houdt u mij zolang gezelschap U moet me eens wat meer van die ge heimzinnige dame vertellen. Na men behoeft u niet te noemen. Is de graaf met die dame verloofd? Jens Grottkau liet zijn fantasie de vrije loop. Nee, nog niet, loog hij er lastig op los. Er zijn geloof ik, wat moeilijkheden met de familie. Zal ik nog wat kreeft voor u ha len, voor het weg is? Nee, nee, blijft u maar en vertelt u verder. Ik interesseer me altijd bijeonder voor liefdes geschiedenissen. En dit is toch in alle opdichten een liefdesaffaire nietwaar Liefde op het eerste gezicht, verzekerde Grottkau ijverig en hij vermoedde zelf niet, hoe dicht hij hiermee de waarheid benaderde Zal ik u wat champagne inschen ken? De consul heeft een uitste kend merk. Schenkt u maar in, maar blijft u vooral bij, uw thema. Lief- ■■■•.uijo iiyycri. VRIJDAG 25 FEBRUA1M. HLLVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Te Deum Laudamus; 8.45 Gram.; 9.15 Bij onze jonge zieken; 10.00 Philh. Orkest; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Viool en piano; 12.00 Sextet Johnny Kroon; 12.33 Koor; 1.00 Nieuws; 1.15 Vrij en Blij; 1.45 Vioolsolo; 2.40 Onder dak en dan...?; 3.00 Gram.; 3.40 Van oude en nieuwe schrijvers 4.00 Gram.; 4.40 Voordracht; 5.00 Omroeporkest; 5.45 Orgelcoucen, 6.30 Ned. Strijdkr.; 7.ÖÓ Nieuws; 7.15 Geestelijk leven; 7.45 Lezing; 8.00 Nieuws; 815 Het Deventer Predikanten Kwintet; 10.00 Mu ziek; 10.30 Gram.; 10.45 Avond- overdenking; 11.00 Nieuw^; 11.15 Gram,. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Operettemuziek; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.; 9.35 Orgel en piano; 10.00 Morgenwij- ding; 10.30 Voor de vrouw: 10.45 Gram.; 11,10 Voordracht; 11.30 Accordeonorkest; 12.00 Ensemble Jo Bos; 12.45 Gram.; 100 Nws.; 1,15 Gram.; 1.50 Tino Rossi zingt; 2.20 Kamerorkest; 3.00 Causerie; 3.20 Verv. Kamerorkest; 4.00 Or gelspel; 4.30 Tussen twaalf en zestien; 5,20 Voordracht; 6.00 Nieuws; 6.16 Jan Corduwener; 6,50 Reportage: 7 00 Denk om de bocht; 7.50 Tien voor acht; 8.00 Nieuws; 8.05 Zang en muziek; 9.00 Men vraagt... en wij draaien; 9,30 Hoorspel; 10.15 Mu ziek; 10.40 Lezing; 10.45 Avond- wijding; 11.00 Nieuws; 11.15 In huwelijk en- gezin. geten Kruk). De heer Jurriens hield een korte toespraak en sprak de wens uit, dat het op de gewone vergaderin gen ook zo stampvol mocht zijn. EJen speciale oproep deed' hij om de Sociale school te bezoeken, wat vooral voor de todkomst der jongeren van zulk een gewel dig belang is. Daarna werd een aanvang ge maakt met het non-stop program ma.- De conférencier Jack Hel- mer zorgde al direct voor het con tact met de zaal. Schetsen vol humor werden gegeven, zoals „Vergissing", waarin de gelukki ge vader op het aangifte-kantoor der belastingen terecht komt en „Snelverkeer"', waarin een gloei ende anti-auto redevoering om slaat in een vurig pleidooi voor het snelverkeer, toen de spreker een wagen had gewpnnen, die ten slotte een speelgoedauto bleek te zijn. Er werd gegierd van het lachen om de militaire schets van Harry Smeeiiuyzen en Geel Swartsenburg en om de creatie van Krik en Krak in de lente idylle op het banlkje. Van Anita hoorden wij goede liedjes. Zeer gevoelig droeg zij voor „Mijn pappie is enkel een foto", terwijl zij in het loflied op de schoonmoeder brak met de ge woonte om van deze' gbede men sen een karikatuur te maken. De pianist Harry ontpopte zich verder als een bekwaam accor deonist met zijn opera-potpourri, „Dwarrelende bladeren" en popu laire mclodiën. Van de verschil lende liedjes vani Kriik en Krak noemen wij o.a. nog" ,,Zo zijn er" en Verdwenen". Als slotnummer werd een ka- leidoscopisch verhaal gegeven, een loflied op Nederland met zijn K.L.M. In een rondvlucht werden de verschillende landen bezocht, waarbij de toepasselijke karakte ristiek werd bezongen en ver toond. Zo zagen wij zelfs de heer Churchill met sigaar en V-teken, de Turk en de Parisiënne Anita, die, achter de coulissen, geassis teerd door Jack, het zo mooi „Charte encore dans la nuit" zong. Het gezelschap werd door aan houdend applaus beloond voor het gepresteerde. De heer Jurriens meende dan ook terecht, dat dit het beste be wijs was van de waardering van deze avond door het publiek. Hij dankte het ensemble, terwijl Jack de hoop uitsprak, nog eens met een geheel nieuw repertoire in Sluiskil te mogen terugkomen, WATERLANDKERKJE. Benoeming. Mej. E. C. Serlé, thans onder wijzeres aan de O. L. school al hier, werd benoemd als onderwij zeres aan de O. L. school I te Culemborg. de op het eerste geacht. Nee, maar, hoe romantisch! Hoe, waar en wanneer is dat gebeurd? Grottkau schikte zich met een onderdrukte zucht in zijn lot en diste een verhaal op, zoals een matroos met honderd zeereizen hem dat niet zou hebben verbe terd. Hij verwonderde er zich zelf over, dat het plafond van de zaal bij al die leugens niet in stortte. Intussen had Graaf Grundtvig zijn schone onbekende naar de wintertuin geleid, welke de eet zaal met de danszaal verbond. De tonen van een Boston lokten Zullen we dansen? vroeg hij zacht. (Wordt vervolgd.)

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2