Ligstoelen Fa 6. H. POT - Ax □zns Radio- Encyclopedie BOEKHANDEL LITTOOIJ Fa B. H. POT - Axel Fa DE ZWARTE-VAN 0IXH00 Damessjaals Meube Verba Damestassen Een nieuwe Auto? I Garage S. DIELEM r BINNENLANDS nieuws 31 Januari Dressoirs Kamer- en Keukenstoelen KUNDIG HERSTEL EIGEN HAARD" r\E bloedwraak 1Jm OER LIEFDE Buffetten ra lESfi de VolltsverlegeniuoorJlging Modehuis Nobels-Moldu GRONDIG EN SNEL! RADIO Standard Vanguard Standard gesloten bestelwz Het Noord-Atlantische pact in het Midden-Oosten Bonnen Consumentencrediei Amerikaans pastoor in de Sowjet-unie sluit de termijn van voor-intekening op de f 6.90 Na deze datum is de prijs f 8.90 TERNEUZEN l/l l/ut MET BfflAM VAM DE VIN Eiken- en geschilderd GROTE KEUZE in: in elke prijsklasse met vlok- en verende kussens eiken met biezenmat beuken met biezenmat- beuken met leerdoek vernist', noten en blank Zeldzaam lage prijzen Ziet étalages. Wij hebben u aan te bieden: J AP AN-DEURMATTEN COCOSGANGMATTEN, extra zwaar TAFELZEIL, crème kleur, 125 .cm breed BEDZEILTJES en WIEGZEILTJES GEVOERDE MOTOR- en RIJWIELHANDSCHOEb Driedelig verend BEDSTEL aan sterk verlaagde Ook nog enkele artikelen zondei pur Aanbevelend, NOORDSTRAAT 78 TERNEU; Noordstraat - Terneuzen Wij ontvingen w ruime voorraad NIEUWE- en GEB Vakkennis en moderne instrumenten maken het mogelijk elk defect zonder omwegen te vinden, zodat direct aan afdoend herste1 kan worden gewerkt. Kie; utuu. KIEUWSTR46 TERNEUZEN TEL.2573 enz- zoals: Stoelen, D; teuils, Rookfautei Ion-, Huiskamer-, en Naaimachinetai Dressoirs, Buffetl n enkasten, Kan Waskastjes, Nacl O- F- Slaapkamer, ten, Keukenkache' Buiskachel, Haarc Alles aan lage pri Komt U gerust eer het verplicht U to wij leveren het frt GA 'T VRAGEN Kruisweg, G1 BDHHMBIIIIBB!lll!lilllllllUiniBBIIIIIIIIlH!HIIIHIIlUIIIUBIIIIIIIIIlBlilHBitlllHUIIIIIIllllllll!lllllllllll!l!lWIIIIll" EEN PRACHTIGE SORTERING in echt leder en plastic, reeds vanaf 1.7,50- TERNEUZEN imffliiiiiiiHiiiiuiiiiniiiiiiHiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiittiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiN!""!""^""^"^"1"""""^^'^'"^^"'^^ Natuurlijk een Een grote ruime wagen (6-per J Zuinig - Snel - Hypern Voor 600 kg met dubbele acht Buitengewoon mooi! iets bijzonders voor de Herer Y kers e-d- T Demonstratiewagen voorradig Beiden op korte termijn leve 1 Vraagt inlichtingen aan: I MARKT 23 TERNEUZEN TEI IWEhDB KAMER. De moeilijkheden in de kolenhandel. Ia de gisterenmiddag voortge zette vergadering der Tweéde li&mer heeft de heer Nederhorst (Arb.) aan de Minister van Eco nomische Zaken vragen gesteld in ►rband met de achterstand in de leveranties op de toewijzingen v* in de kolenhandel is ont- met het gebrek aan eier- .-,o;an eh met de distributie van eokee. e Minister van Economische Zak domheer Van den Brink, i.ierk't op. dat de schaarste aan uoidbran-clkjolen óveral in West- ■urepa optreedt. De productie van ikithraciet is iets beneden de raming achter gebleven. Dit zou en betekenis hebben gehad als verbruikers ook andere brand stollen hadden willen opnemen. Ket algameen beeld der huis- krandpositie is niet ongunstiger dan verleden jaar. De productie van eierkolen is a 1948 hoger geweest dan in U>47. Voor een vermindering der Itaibri cage behoeft niet te worden gevreesd. De moeilijkheden bij de afeet van gascokes zijn ontstaan doordat het publiek de voorkeur •man gaf anthracaet af te nemen. Aangezien zowel gascokes als Verkolen nodig zijn voor het rea- Ifaercn daarvan kan er niet toe worden overgegaan ze bonvrij te «haken. Als het publiek 'van het begin ai genoegen had genomen inel de b schikbare brandstoffen <fen zouden er nu geen moeilijk heden zijn. Sipr constateert een zekere zor geloosheid bij het gebruik van buist randkolen. De heer Nederhorst (Arb.) vraagt of het niet heter was ge weest minder aan te wijizen, waar door het publiek zuiniger zou zijn geweest. Voorts vraagt zij of de Minister niet kan overwegen de prijsverhoging van 0,50 der eokes te redresseren. De Minister wijst erop, dat' men J3» veel strengere winters kans beeft gezien voor verwarming te norgen. Doordat de kolen sneller ngn opgenomen is er oen zekere druk op de mijnen ontstaan. De prijsverhoging voor cokes was noodzakelijk. De voorzitter dankt de Minis ter voor de verstrekte inlichtin gen. Verplichte deelneming in een bedrijfspensioenfonds. De Tweede Kamer heeft giste renmiddag het ontwerp houdende wettelijke regeling betreffende verplichte deelneming in een be drijfspensioenfonds voortgezet. Tijdens de vergadering kwam er nog een nota van wijziging ter bestudering waarvoor de verga dering werd geschorst. Na heropening der vergadering trekt de heer De Kort KVP) zijn amendement inzake de hier behandelde kwestie in. Het amendement-Hoogcarapel (CPN) beogende vast te leggen, dat artikel 1637s le van het bur gerlijk wetboek mede van toepas- dng ik, wordt verworpen met 71 tegen 5 stemmen, die der C.P.N. Nadat de andere amendemen ten zijn ingetrokken, wordt het ontwerp z. h. s aangenomen. De leden der C-P-N. en de heren Van den Heuvel A,R.en Van Dis (E.G.) krijgen aantekening, dat «j geacht willen worden te heb ben tegengestemd'. Begroting van Buitenlandse f Zaken. Voortk heeft de Tweede Kamer de algemene beraadslaging over de -begroting van Buitenlandse Zaken hervat. De heer Gerbrandy (A.R.) zet Mjn Dinsdag afgebroken rede voort. door J- S- FLETCHER «0) Vertaling van: ANGELICA VAN HEST (Nadruk verboden.) Hij keerde zidh met een gerust stellend knikje om en Hextall haastte zich naar de flat in Queen Anne Street. Hij was verbaasd •ver de diplomatie, die de detec tive aan de dag legde. Terwijl hii naar deze luisterde, had hij al gedeeltelijk bedacht wat hij doen nou. Hij had een zuster tn Hamp- «tead wonen van wie hij opaan kon Aan haar zou hij Paquita toevertrouwen voor de zes-en-der- tio- of vi~r-en-twintig uur waarin grote dingen moesten gebeuren. Het enige dat hij moest doen was Paquita overreden. Als het nodig was. zou hij Darrell de waarheid moeten vertellen; wat Paquita betreft, was hij ervan overtuigd £at. ze zou doen wat hij haar vroeg. Maar ze moest veilig en onge merkt wegkomen en hij begon een irij vraagt, of er bij het depar tment eenheid van beleid is. In iit verband bespreekt hij Het op bieden van de heer Van Roijen in ie Veiligheidsraad. Er dient verder eenheid te zijn in het kafenet ten opzichte van de buftenandse politiek. Spr. con stateert gsbrek aan deze eenheid o.m. tussen „Buitenlandse Zaken" en „Financiën". De buitenlandse politiek moet voorts in de ware zin des woords zijn de politiek van het gehele Nederlandse volk. De sending van de heer Vorrink naar Noorwegen aanroerende vraagt spr. of daarin niet het ge vaar zit dat de partij politiek in menging krijgt in de wijze, waar op het buitenlandse beleid wordt behandeld. De heer Gerbrandy vraagt hoe wij staan ten opzichte van de Volkenbond; een dief of moorde naar wordt op nationaal gebied gestraft, dat moet ook gebeuren op internationaal terrein. Wil dé Volkenbond iets beteke nen, dan, behoort hij uit te spre ken, dat hier de volkeren stelling hebben te nehien. En dat doet men nu net niet. Op de Veilig heidsraad worden 'op de bank der beklaagden gezet kleine naties als Nederland. In wézen, aldus spr., is de Volkenbond, reeds failliet. Er zou een nieuw instituut nodig zijn, die de taak, die moest wor den uitgevoerd, overneemt. Wat zijn de overwegingen van Amerika, dat de politiek in de Veiligheidsraad is zoals ze is. Een positief gevaar is, dat 'de communisten de Volkenbond ge bruiken voor hun eigen propa ganda. Men moet gelijk afgestemd zijn om te streven naar het zelfde ideaal. Het is spr. een bitterheid, dat in deze drie partijen zitten, die Jezus Christus belijden, maar niet in één partij verenigd zijn De heer Van der Goes van Na- ters (Arb.) spreekt een woord van dank jegens hen, die belang stelling toonden voor de droevige afloop van de tocht van zijn vriend Vorrink, opmerkende, dat hij liever spreekt van een tocht dan van een zending. Spr. bepleit de noodzakelijk heid van een internationale con trolerende volksinvloedmen moet komen tot een federalisti sche aaneensluiting der staten, zoals in een resolutie verleden jaar reeds is tqt uitdrukking ge bracht. Het consultatieve lichaam, dat volgens de Londense resolutie ver langd wordt, dient z-i. uit en dooi de parlementen benoemd te wor den. Het federalisme verder bespre kende geeft hij te kennen, dat ons volk zich bewust is van de noodzakelijkheid van souvereini- teitsoverdracht. De heer Korthals (VVD) be toogt, dat de organisatie der V. N. geen innerlijke kracht heeft, omdat zij wordt beheerst door de tegenstelling tussen Rusland en de Verenigde Staten. De steun der Ver. Staten in de Marshall-hulp juicht zijn fractie toe, evenals de samenwerking in de Benelux. Voor de-voorlichting, welke hij een apart vak noemde, wilde hij de beste mensen nemen. Opmerkend, dat er nog Neder landers in Russische kampen ver- 'oeven, zeide spreker, dat hij in deze Kamer nog geen protesten daaromtrent gehoord had van ben, die over degenen, die in iln- Qonesié sneuvelden, zo grote woorden hebben gesproken Spre ker vond, dat er meer gedaan moest worden voor de Nederlan ders in Duitsland. Ten aanzien van het Duitse probleem zeide hij, dat dit wel in ternationaal moet worden opge- Tost, maar redelijke Nederlandse plan op te maken, terwijl hij naai de flat wandelde. Gelukkig was de bediendenstaf van Tress nogal verminderd door het verraad van Walters en Fowler. Er waren nu neen mannelijke bedienden' op de Hat, nog slechts twee of drie vrouwelijke en. het kon misschien lastig worden om Paquita weg te krijgen zonder dat zij het wisten. Dan was er nog zuster Palliser, die nog steeds over Paquita waakte, hot wel zij aan de bete rende hand was. De andere ver pleegster was ontslagen toen ze van Lynne Court naar Londen gingen. Zuster Palliser hadderr Ze ook wel kunnen ontslaan maar op speciaal verzoek van Smith, had Hextall haar in dienst gehouden Ze zou nu wel min of meer lastig zijn. Maar Hextall had nogal tegenwoordigheid van gpist en wist wel een uitvlucht te beden ken, want toen hij aan de deur van de flat belde, wist hij al, hoe hij zuster Palliser kwijt moest raken. „Is mijnheer Tress thuis?"' vroeg hij aan het kamermeisje, dat hem binnenliet. „Is hij in zijn studeerkamer?" Mijnheer Tress is uit, tjakter," antwoordde het meisje „Hij °mg verlangens mogen niet te loor gaan. In dit verband vroeg hij in- chtingen over de grenscorrecties. Jaar zijn mening moet het Duit se economische gebied dienstig /orden gemaakt aan dp economi se. samenwerking vain West- Europa Rotterdam behoeft men niet op te bouwen, als de econo mische relaties met het Duitse achterland niet worden hersteld. De heer Bruins Slot (A.R.) gaf te kennen, dat hij het federalisme niet ziet als een normale uitwer king van de internationale rechts gemeenschap der volkeren. De blokvorming bereikt z.i. het tegen overgestelde van wat door de universele rechtsorganisatie wordt beoogd. De heer De Groot (CPN) drong er onder meer op aan over te gaan tot de jure-erkenning van de Staat Israël. Onze buitenland se politiek moet zijns iniziens ge richt zijn op het bewaren en con solideren van de vrede. Oplossing van het Duitse vraag stuk achtte spreker een hoeksteen van de vrede. Van de zjjide van het Oosten is het nodige gedaan om een oorlog te voorkomen, meende de heer De Groothet 'Westen zal ook hét zijne moeten doen. De 'heer De Kadt (Arb.) zeide vaii oordeel te zijn, dat bij alle ernst van de huidige situatie er alle aanleiding is ervan doordron gen te zijn, dat onze kant. van de wereld zo sterk is gebleken, dat de pog ngen om deze wereld ten onder te brengen, geen resultaat hebben gehad. De toestand zo is, dat een nieuw vredes-offensief op touw moet worden gezet. Der gelijke vredesbetuigingen vond hij van geen waarde. Tredend in een bestrijding van het communisme ze'de hij, dat het ware socialisme in ons deel van de wereld bestaat. Het Atlantisch pact vond hij de bekroning van de verdedigingsarbeid, welke zijn volkomen feteun heeft. Minister Stikker heeft in deze vergadering een aanvang ge maakt met z(jn rede, om deze hedenmiddag voort te zetten. De voorzitter deelde nog mede, dat het in de bedaelm°r ligt Dins dag een begin te maken met de behandeling van de begnotaig van Overzeese Gebiedsdelen. Te ruim zes uur werd de verga dering verdaagd tot Vrijdagmid dag. BE SCHOOLJEUGD VERZAMELDE 30.000 KG BEUKENOOTJES. Voor de oliefabriek „De Ploeg" te Maassluis is een schip aange komen met 300.GoO kg beuken nootjes, die in de herfst van het vorig jaa door de schoolgaande je: gd in Overijssel, Vehiwe, Ach terhoek en Brabant met duim e vinger 'zijn, vergaard. Van de ver zamelplaatsen in de lande zijn de nootjes naar een centraal punt vervoerdl, gereinigd en gedroogd en daarna via het schip „Servus" naar Maassluis verscheept. De totale opbrengst bedroeg niet minder dan 300 ton, een kwantum dat er zijn mag en een niet on aanzienlijke besparing van 's lands deviezenpot vormt. De beq- kenootjes worden via een pneu matische losinrichting naar de fabriek getransporteerd. Daar worden zij met benzine gextra- heerd en tenslotte uitgeperst. Naai' schatting zal van deze partij nootjes ongeveer 100.000 kilogram olie verkregen worden. De olie is bestemd voor de fabri cage van margarine. ELECTRISCHE DRAAD SLOEG GAT IN TREINW AGENSTEL. Ongeluk had geen ernstige gevolgen. Om half vier gisterenmiddag sloeg op de brug over de Lek, bij Culemborg, een gebroken draad van de electrische bovenleiding een gat in het dak van het laat ste treinwagenstel van de electri sche stoptrein, die om kwart over drie uit Utrecht naar Eindhoven was vertrokken. De gebreken draad kwam midden tussen de passagiers terecht en veroorzaak te een begin van brand, dat ech ter onmiddellijk werd geblust. En kele reizigers liepen schroeiplek ken op hun kleren op, maar geen enkele bekwam lichamelijk letsel. De trein passeerde de brug met geringe snelheid', omdat er arbei ders werkzaam waren met repa raties aan het wegdek naast de rails. De bovenleiding brak en de zware neervallende draad baande zich een weg dwars door het dak van het achterste treinwagenstC!. De trein reed nog enkele meters door en kwam toen tot stilstand op het Zuidelijke gedeelte van de brug. In de getroffen wagon onstond onder de nassagiers een lichte paniek. Zij trachtten allen tege lijk naar dé uitgang te jkomen. De deuren werden geopend en de reizigers sprongen uit de trein. Het mag een gelukkige omstan digheid worden genoemd, dat het een uur geleden uit. Ik hoorde hem zeggen, dat hg naar de club ging." Hextall wendde zich van de deur van de studeerkamer naar de huiskamer. „Juffrouw Tress ia zeker thuis?" zei hij. „Is ze hier?" Het kamermeisje aarzelde. „Ik geloof dat juffruw Tress naar bed is gegaan, dokter," ant woordde zij- „Ze is in ieder ge val naar haar kamer gegaan. De zuster Is bij haar." „O," zei Hextall. „Vraag dan of' zuster Palliser even bij mij in de studeerkamer kómt, wil Je?" Het meisje verdween. Hextall jiep de studeerkamer in en draai de het licht op van de lamp op de middentafel Een ogenblik had hij een visioen van Paquita, d e in de kamer moest komen tegen over de onderzoekende blikken van vreemde minnenom te horen, dat zij beschuldigd werd van Ee lichte voetstap kondigde de komst van zuster Palliser aan, bedaard en bescheiden als altijd. Zij keek hem zeer verbaasd aan. „Juffrouw Tress ging juist naar bed, dokter Hextall," zri ze. „Het is zo laat als u had gezegd, tien uur." ongeluk bij daglicht geschiedde. Het wegdek naast de trein was n.1. opengebroken en tussen de balken gaapten grote gaten, die bij duisternis zeker slachtoffers zouden hebben geëist. De reizigers waarschuwden el kaar gisterenmiddag echter tij dig, zodat niemand in de rivier te recht kwam. De trein leed ernstige vertra ging door het uitvallen van de stroom. Er was een locomotief uit Geldermalsen voor nodig om. de wagens naar het station te Cu lemborg te slepen. Het ongeluk veroorzaakte op de lijn UtrechtDen Bosch ook voor het latere treinverkeer vertra ging, omdat op het traject Utrecht Culemborg over enkel spoor moest worden gereden tot de bo venleiding op de brug was gere- reerd. GEMEENTE OLD ERR OEIi CONTRA COMMANDANT SCHIETKAMP. Tussen de gemeente Oldebroek en de commandant van het schiet kamp Oldebroek is een geschil gerezen. In 1875 verkocht Oldebroek de gronden nodig voor een artillerie schietterrein aan de Staat. Echter onder voorwaarde, dat enige met name genoemde wegen, die door het terrein lopen, openbaar zou den blijven, voor zover de veilig heid dit toeliet. Het kwam, du:.; hierop neer, dat deze wegen tij dens schietoefeningen afgesloten moesten woren, maar dat ze an ders toegankelijk moesten zijn. De militaire autoriteiten acht ten deze regeling ongewenst en vorig jaar heeft de commandant van liet schietkamp de gemeente Oldebroek gevraagd de openbaar heid van deze wegen op te heffen. Oldebroeks raad weigerde. Wel iswaar was Oldebroek in principe bereid tot deze stap over te gaan, doch niet zonder een zekere tege moetkoming van de zijde van het Rijk. een andere weg bijvoorbeeld. De militaire commandant ging in beroep bij de Gedeputeerde Staten van Gelderland. Deze heb ben thans het beroep van de com mandant van het schietkamp niet ontvankelijk verklaard. De betref fende vijf wegen blijven openbaar. ONTPLOFFING IN EEN ZIEKENHUIS. Een ernstig gewonde. Gistermorgen om 7 uur heeft in de polikliniek van het algemeen ziekenhuis te Harlingen een ont ploffing voorgedaan, waardoor een hoofdverpleegster ernstige verwondingen heeft opgelopen. „Dajt weet ik, dat weet ik," zei Hextall, terwijl hij, naar de klok op die schoorsteenmantel keek. „Maar ik wilde haar zeer speciaal spreken. Vraag haar, of zij een ogenblik bij mij wil komen. En wilt u mee terugkomen, zuster? Ik zou graag willen, dat u wat voor mij deed." Toen zuster Palliser de kamer had verlaten, bekeek Hextall zich zelf In de spiegel. Hij was zenuw achtig en van streek en tot zijn groot misnoegen zag hij, dat hij er bleek en angstig uitzag. „Houd je verstand bij elkaar, ezel," mompelde hij. „Dat is nodig." Hij wendde zich zwijgend or>i toen Paquita binnenkwam, de lange gestalte van zuster Palliser volgde haar. „Een ogenblik," zei hij, terwjl hij Paquita vrolijk toeknikte, „ik wou even met je verpleegster spreken". Hij liep Paquita voorbij en wenkte zuster Palliser terug in de hall. .(Luister eens, ziuster", zei hij, terwijl hij zo onverschillig mogelijk trachtte te praten, „ik wou graag, dat u wat voor me deed U weet mijn huis, hier om de hoek, in Wimpole Street? Wilt u daarheen gaan en aan mijn kamermeisje vragen of ze u in De zaal, waarin de verpleegster een recept aan het klaarmaken was, geraakte in brand. Toege sneld verplegend personeel schoot onmiddellijk te hulp. De hoofd verpleegster bleek zeer ernstige brandwonden te hebben opgelopen en verkeert in zorgwekkende toe stand. Voorbijkomende arbeiders hielpen de brand blussen. Er wordt een onderzoek inge steld naar de oorzaak van de ont ploffing, hetgeen ten zeerste be moeilijkt wordt door het feit, dat de verpleegster nog niet verhoord kon worden. Men vermoedt, dat zij een verkeerde vloeistof heeft gebruikt zij zou aether in- plaats van g-distilleerd water ver warmd hebben waardoor de ontploffing is ontstaan. I>e hoofdverpleegster, die gis- terenmorgen bij de ontploffing in het algemeen ziekenhuis te Har lingen zeer ernstige brandwonden over het gehele lichaam opliep, is de 36-jarige C. Kolkman. De brand bleef beperkt tot de kleine operatiezaal, welke tijdelijk tot polikliniek is ingericht. Het parket uit Leeuwarden, onder leiding van de substituut officier Mr. P. P H Noorden, stelt een onderzoek -in. MOLESTATIE WERK WILLIGEN. Woensdagavond zijn in Amster dam-Noord wederom ruiten, inge gooid van huizen van werkwillige meisjes van de Hollandia-Katten- burg-fabriek. De politie surveil leert thans in heel Amsterdam- Noord cn heeft maatregelen ge troffen oimi sitreng op te kunnen treden tegen de groepen, di'e zich hieraan schuldig maken. Naar aanleiding van de aan komst van Amerikaanse oorlogs schepen te Stamboel, verklaart het Sowjet-Russische' nieuwsbu reau Tass in een door Radio Mos kou uitgezonden bericht, onder verwijzing naar in de Turkse pers verschenen berichten, dat de rege ring der Verenigde Staten „voor nemens is het Noord-Atlantisch pact tot de landen van het Mid den-Oosten uit te breiden". „In gezaghebbende Turkse krin gen, aldus het bericht, wordt ver klaard, dat admiraal Conelly reeds te Ankara inle'dende onder handelingen hieromtrent is be gonnen. De directeur van het Centraal Bureau voor het Consumenten- crediet deelt ons mede, dat alle geldig verklaarde waardebonnen van het consumentencrediet dus zowel de oude genummerde als de nieuwe ongenummerde waardebonnen na 28 Februari 1949 hun geldigheid verliezen. Leveranciers van duurzame ge bruiksgoederen kunnen de op 1 Maart 1949 nog in hun bea t zijn de waardebonnen tot en met 19 Maart 1949 op de gebruikelijke wijze bij de banken ter verzilve ring aanbieden. E.P. Georges Antoine Laberge, van Amerikaanse nationaliteit en onder-pastcor van de kerk Saint- Louis des Francais te Moskou, is Maandag in de Verenigde Staten aangekomen, waar hij enkele weken vacantie zal doorbrengen. Aian de' journalisten, die hem ondervroegen over de houding der Sowjets ten opzichte van de in ternationale toestand, antwoordde E.P. Laberge, dat de Russen kalme mensen zijn. Na er te heb ben op gewezen, dat hij door de Sowjet-Russische autoriteiten nooit wehl gehinderd in de uit oefening van zijn ambt verklaarde de priester, dat hij steeds de ver gunning heeft gekregen om zich te begeven waar hij wilde. de kleine kamer wil laten, die op mijn kleedkamer uitkomt? U ziet daar in de linkemis naast de haard een kleine safe, die in1 de muur i3 gebouwd. Hier is de sleutel ervan. In de safe vindt u in de rechtse la een klein doosje. Op eer koperen' plaatje staan mijn initialen. Wilt u dat mee brengen? Als het daar niet ligt, zoekt u dan de safe maar door tot u het vindt". Zuster Palliser nam zonder vepdere opmerkingen de sldutel en wendde zich onmiddellijk naar de deur van de hall. „Welk nummer woont u, dokter Hextall?" vroeg zij. „63 A", antwoordde Hextall, die nog steeds onverschilligheid veinsde. „Er staat een naambord op de deur." Hij opende de deur voor haar. Daarna zuchtte hij diep en haast te zich regelrecht terug naar de studeerkamer. Tot nu toe ging alles goed. Het doosje, dat hrj zuster Palliser liet zoeken, zat op dit ogenblik veilig in zijn zak van zijn overjas; ze zou er dus wel enige tijd naar blijven zoeken. Z» zou in ieder gepal wel een kwar tier wegblijven en in die tijd (Wordt vervolgd.) iS t/o Stadhuis- Wij hebben een zeer ruime keuze van de nieuwste soorten- Alles le kwaliteit papier- Ook hebben wij weer GLASPAPIER. Dit spaart U gordijnen- geheel legkast 110 cm breed geheel hangkast 125 cm breed y2 hang-, V2 legkast 110 cm breed 2/3 hang-, V3 legkast 180 cm breed kleine kastjes 120 cm hoog, 80 cm breed prima kwaliteit» grot© bergruimte nog steeds ruime keuze en laag in prijs Bij ons doet U beslist Uw voordeel- oauwia. a» mm -je- Stucadoorsbedr. Chrysant straat 14, Terneuzen. Te koop: alle soorten Wei- palen. Tevens ook droog- palen, 2-50 tot 3 m- A. J- KLAASSEN, Koedijk 34, Terneuzen, Tel- 2502- Te koop: 4 keukenstoelen, kamerameublement, haard kachel en 6 jonge kippen- Adres: Baandijk 30, Ter neuzen- Te koop: Philips Radio toestel, 2 jaar gebruikt. Te bevragen bij P- J- DE RID DER, Markt, Hoek- Te koop of te huur: een Winkelpand, staande in de Noordstr-, Terneuzen- Brie ven onder No- 207, Bureau van dit blad- De beschrijving van deze bretsreek en van nog 23 andere moderne breisteken kunt U vinden in ome brochure "24 Breisteken". Lang doorbladeren is onnodig. U vindt onmiddellijk de gewenste steek met een zeer duidelijke uitleg en foto ervan. Om deze interessante bro chure te ontvangen, behoeft U slecht» een BRIEFKAART (geen brief) met vermelding van Uw naam en adre» te zenden aan de i 3 SUISSES WOLF ABRIEKEN, afdeling 280 TILBURG. Op de adrtatjdt plakt U. behalve het gewone port, vier postzegels van 10 cta, voor de waar de van de brochure,

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2