Ligstoelen Fa 6. H. POT - Axi D Radio-Encyclopedie BOEKHANDEL LITTOOIJ Fa B. H. POT - Axel Fa DE ZWARTE-VAN 0IXH00I Damessjaals Meubel Verba Damestassen Een nieuwe Auto? Garage DIELEM r Het Solisten-Concours te Oostburg UIT DE PROVINCIE 31 Januari Buffetten Dressoirs Kamer- en Keukenstoelen NMDKKBSTEl ES333 „EIGEN HAARD" E BLOEDWRAAK JU jDER LIEFDE GRONDIG EN SNEL! Binnenlands Nieuws f öiï c* DE VIN Modehuis Nobels-Moldu 1 RADIO snuiiiiiiniuBiiiiRiuiiiuuuumiuiuuiiinuiiiiiiiiwiiiiiiiiiiuiiiHUimnumniuiiiiuiiiiuimiiinmiuiiuiiiniiiuiiiiiii EEN PRACHTIGE SORTERING terneuzen minuiuraniumnu Standard Vanguard Standard gesloten bestelwa Reimann voor het gerecht rwtpwssssa* Einde der distributie van wollen kleding in Engeland Oevergunning om op Mauritius te landen Nieuwe eankoopmachtiging voor Nederland Bijeenkomst Permanente Commissie van Brussels pact W: sluit de termijn van voor-intekening op de f 6.90 Na deze datum is de prijs f 8.90 TERNEUZEN MET :wv i/i 1//E MUS Bff/AM VAN Eiken- en geschilderd GROTE KEUZE in: in elke prijsklasse met vlok- en verende kussens eiken met biezenmat beuken met biezenmat- beuken met leerdoek vernist: noten en blank Zeldzaam lage prijzen Ziet étalages. Wij hebben u aan te bieden: J AP AN-DEURMATTEN COCOSGANGMATTEN, extra zwaar TAFELZEIL, crème kleur. 125 .cm breed BEDZEILTJES en WIEGZEILTJES GEVOERDE MOTOR- en RIJWIELHANDSCHOEN Driedelig verend BEDSTEL aan sterk verlaagde p Ook nog enkele artikelen zonder pun Aanbevelend. NOORDSTRAAT 78 TERNEU2 Noordstraat - Terneuzen Vakkennis en moderne instrumenten maken het mogelijk elk delect zonder omwegen te vinden, zodat direct aan afdoend herste' kan worden gewerkt. Kie: 1 v-r-ötfs* vsj&r* HIEUWSTR44 TERNEUZEN TEL.2573 Wij ontvingen W' ruime voorraad NIEUWE- en GEB! zoals: Stoelen, Dt teuils. Rookfauteu Ion-. Huiskamer-, en Naaimachinetaf Dressoirs. Buffett nenkasten, Kan Waskastjes. Nact O- F- Slaapkamer, ten, Keukenkachel Buiskachel, Haard Alles aan lage pri Komt U gerust een het verplicht U tot wij leveren het fra GA 'T VRAGEN Kruisweg, GB in echt leder en plastic» reeds vanaf 17»50« Natuurlijk een Een grote ruime wagen (6-per, Zuinig - - Snel - Hyperm Voor 600 kg met dubbele achtt Buitengewoon mooi! Iets bijzonders voor de Heren kers e-d- Demonstratiewagen voorradig- Beiden op korte termijn leve Vraagt inlichtingen aan: MARKT 23 TERNEUZEN TEL JhJmJ Alax Reimann, de voorzitter wr de communisti sche partij in West-Duitsland verscheen Maan dag te Dusseldorf voor het streng fac-waakte gerechtshof, foeschul- i igd van „aanmoediging Aot dis criminatie tegen personen, die het militair bestuur of de geal- rde strijdkrachten helpen. In een redevoering zou hij hebben klaard, dat de Duitse politici, die aan. het statuut voor het Ruhr- göbied zouden meewerken, niet verrast moesten zijn.,- indien zjj /entueel door de Duitsers als „Quislings zouden worden be- -sdhouwd. Het hof moest de zitting enige aainuten verdagen tot de politie demonstranten,' die voor het ge- ichtsgebouw de Internationale zongen, had verdreven. Toen de zitting werd heropend was het geroep en gezang even wel nog hoorbaar in de zaal, doch minder luid. Reimann verklaarde onschuldig te zijn Hij wordt verdedigd door een Engelse en een Duitse advo- eaat. Eén van de twee Duitse journa listen, die als getuigen a charge cfigero ipen zijn, verklaarde op Cji id van zij-n aantekeningen, dat Reimann's toehoorders op het woord „Quislings" luide instem ming betuigden en riepen ,,hang de schurken op". Een beswaar van de verdedi gers, dat de tenlastelegging in hield, dat vhet militair toestuur de Duitse politici als zijn dienst knechten en agenten toeschouwde, werd door het hof niet aanvaard. Het openbaar ministerie zeide, «kat het gaat om medewerking bij de ten uitvoerlegging van het Jtuhr-statuut, waarbij een beroep jedaan wórdt op de coöperatie van Duitse politici en anderen als «en „vaderlandslievende daad ten hehoave van Duitslands weder opleving". Twee a driehonderd mensen, die j^nindoeken droegen met ppschrif- ter als „weg met het Ruhrsta- •teut" en „vrijheid van het woord" wachtten in een zijstraat in de nabijheid van het gerechtsgebouw. "Boen Reimann naar buiten kwam. omringde, de menigte hem. Met Reimann voorop marcheerden de demonstranten naar het commu nistische partijgebouw. Bereden politie trachtte de menigte uit- ■»en te jagen. De president van de Board of Trade, Harold Wilson, heeft on der luide toejuichingen gisteren het Engelse Lagerhuis medege deeld, dat met ingang van heden jrractisch alle costumes, colberts, mntalons, overjassen en geweven wollen 'kleding niet langer onder de distributie zullen vallen. Naar Wilson mededeelde is er thans ge weven wollen stof en daarvan ge maakte kleding in overvloed. „Ons otreven dient echter in de eerste plaats gericht te blijven op hand- Waving en vergroting van de ex port", aldus Wilson. De rantsoe nering van toreiwol en gebreide kleding wordt evenwel niet opge geven. Voor de volgende rantsoe- «eriitgsperiode zal elk 17 i.p.v. 24 .coupons" ontvangen, doch deze fcdbben meer koopkracht dan voorheen. Volgens het Franse persbureau AFP 'heeft men,' op het Britse Ministerie van Buitenlandse Za ken medegedeeld, dat de Engelse regering aan de Nederlandse re gering heeft toegestaan de naar Indonesië gaande Nederlandse vliegtuigen te laten landen op Mauritius, op voorwaarde echter, «lat deze vliegtuigen geen oor logsmateriaal meevoeren. $7) door J* S- FLETCHER Vertaling van: ANGELICA VAN HEST (Nadruk verboden.) !De man slenterde over het brede trottoir, terwijl hij zorge loos om zich heen kéék. Toen hij bi» Margaret Street kwam, sloeg hij deze in, stak de straat over, steeds even bedaard wandelend tot hij bij een huis kwam dicht bij de Allerheiligenkerk. Hij ginr dat huis binnen. Styler, die hem nauwlettend gadesloeg ver everkant van'de straat, zag hem een zwak verlichte hall doorgaan en aan het eind daarvan een trap opklimmen Hen minuut later werd het licht opgestoken achter een raam op de tweede verdie ping en een gordijn werd neerg - iateQ. Toen werd de schaduw van een lange man zichtbaar op het gordijn. Styler liep eerst de hele straat af en weer terug, voor hij zich bii, die open deur waagde. Er was RADIOBOODSCHAP VAN DE PAUS. „Weinig zaken zijn op het ogen blik zo dringend als de verplich ting het Ohristelijk-geain te ver sterken", zo verklaart de Paus in een boodschap, die hij over de adio in het Spaans tot de op het Eucharistisch congres te Cali ver zamelde gelovigen heeft gericht. „Het gezin", zo gaat hij verder, „vormt het fundament, waarop het gehele gebouw van de schep ping steunt. Zo men het bestaan van de mensheid wil redden en er voor wenist te zorgen, dat de vrucht van de verlossing niet zal verloren gaan, moet men deze na tuurlijke bron zuiveren". De Paus besloot zijn toespraak met de verklaring, dat de ouders uit de eucharistie de schatten van verstand zullen putten, die voor hun taak vereist zijn en dat de kinderen er de nodige genade kunnen vinden voor hun geeste lijke ontwikkeling. De Economie Cooperation Ad ministration heeft Vrijdag aan Nederland een machtiging ver strekt voor de aankoop van stik- stofhoudende kunstmest ter waar de van 971.000 dollar. De permanente commissie van het Pact van Brussel zal deze week te Londen bijeen komen om plannen uit te werken voor de in stelling van een raad van Europa, zo wordt van gezaghebbende zij de vernomen. Daar de vijf Ministers van Bui tenlandse Zaken zoals gemeld is vorige» week te Londen volledige overeAistemming hebben bereikt over alle principe-kwesties, zal de commissie in hoofdzaak de prac- tisohe details behandelen zoals de wijze van stemmen en de grootte der delegaties van elk land. Als men het over deze punten eens geworden is, zal de perma nente commissie Italië en zekere andere Europese landen (die geen lid izijn van de Westerse Unie) formeel uitnodigen tot de raad van Europa toe te treden. Men gelooft dat in eerste in stantie niet meer dan vijf landen zullen worden uitgenodigd. In aansluiting op de in ons vo rig nummer vermelde uitslagen van het Zaterdag te Oosbhurg' ge houden solisten-conoours, laten wij thans het slot van ons verslag volgen van dit keurig voorbereide en zeer geslaagd concours. De prachtige prestaties in de hoogste afdelingen waren gedu rig aanleiding tot daverend ap plaus. Duidelijk viel uit dit ap plaus af te leidfen, dat de belang stellenden in de zaal louter mu ziekliefhebbers waren en naar mate de bijval langduriger o£ hartstochtelijker, danwel matiger was kon men constateren dat dit bijna altijd een juiste graadmeter was. Aan de solisten Jan Meijers, uit Sas van Gent, P. A. van de WaUe en J. W. de Zwart, uit Schoondij.ke en Mej. iS. Faas, uit Biervliet werd de toevoeging met lof der jury verleend, op grond van het door hen behaalde puntental. De eerste extra prijs, een prach tige zilveren medaille, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Oostburg, viel na loting ten deel aan de heer Jan Meijers, uit Sas van. Gent, zodat de heer P. A. van de Walle, de bekende Sehoon- dijkse virtuoos-clarinettist, de prachtige medaille verwierf die was uitgeloofd door de Oostburg- se Harmonie. De heer J. W. de Zwart, uit Schoondijjke verwierf de 3e extra prijs, beschikbaar gesteld door de heer A. J. Hoolhorst, directeur van het Lyceumi en voorzitter der Oostlburgse miuziekver. Een 4e extra med. van de Oost- burgse winkeliersver. verwierf Mej. Saartje Faas, uit B'ervliet, een 5e extra med. van de Ver. ter behartiging van de belangen van W. Z.-Vlaanderen werd uitgereikt aan de heer Adr. van Meurs W.Pz., uit Axel en df 6e prijs van het Bondsbestuur was een vergul de draagpenning, die na loting ten dieel viel aan de hijgr Jac. Antho- nisse, uit Biervliet. Doordat te 7 ure de zaal moest worden ontruimd voor een bios coop-voorstelling in de avonduren moesten een achttal nummers in een speciaal voor dit doel afge stane zaal van de heer Jac. de Vuijst worden uitgevoerd. Niettegenstaande de accoustiek in deze zaal beduidend verschilde met die in het Ledel-Theater, was dit een ware uitkomst en de geste van de heer De Vuijst, die belan geloos zijn zaal voor dit doel af stond, werd dan ook door 't Bonds bestuur dermate op prijs gesteld, dat hem het ere-lidmaatschap van niemand te zien toen hij binnen trad; de straat was geheel verla ten. Maar op korte afstand zag hij de stevige, kleine gestalte van Smith en zodra hij' in de schaars verlichte hall was geweest en weer ibuiten stond hetgeen niet meer dan tien seconden in toe slag nam ging hij naar zijn patroon en trok hem ,in de scha duw van een vooruitspringend portiek. „Hij; is daar,"' fluisterde Smith, '.erwijl hij op het verlichte raam van de tweede verdieping wees. Dat is blijiklbaar een huis, dat an kantoren verhuurd wordt. Ik ■eb eens paar de namen gekeken p hel: bord in de hall. Tweede 'erdieping voor Francis Mil- irst. Particulier Informatiebu- eau." 1 Smith schrok op en staarde zijn lerk aan. .Particulier informatiebureau iompelde hij. ,Hm, met andere woorden, een beetje eenvoudiger gezegd, particulier detective. Als i c' man is, Styler..." „Het is de man, die de Griek aanwees, in ieder geval," zei Sty- ör. „Bi zag hem naar boven Taan, zag hem het licht aandoen n zag ook zijn schaduw op het ordijn En er zijn geen andere kamers op de tweede verdieping de Bond werd aangeboden. Deze mededeling van de Bondsvoorzit ter werd na de aankomst in de zaal van de heer De Vuijst met algemene instemming ontvangen. Na de schitterende vertolking der laatste clarinet-solo's volgde de prijzen- en diploma uitreiking. De heer Hoolhorst sprak daar bij een dankwoord aan het adres van het actieve Bondsbestuur na mens de Oostburgse muziekvei- eniging. Door de heer J. H. van Kampen, wethouder der gemeente Oostburg, diie wegens ontstentenis van de burgemeester des namid dags de aanwezige solisten en be langstellenden officieel had toege sproken, waarbij hij de betekenis van de muziekbeoefening als een culturele aangelegenheid van eer ste orde had gekwali ficeerd, wer den vervolgens de extra prijzen en diploma's aan de talrijke deelne mers uitgereikt. Hiermede ging nog heel wat tijd heen en tenslotte was het de altijd actieve voorzitter, de heer Ocké, die met een gloedvol slotwoord deze schone en in alle opzichten geslaagde dag bezegelde. Hij, dankte achtereenvolgens het gemeentebestuur van Oostburg en het gastvrije en werkzame be stuur der plaatselijke muziekver eniging. Ook de zaalhouder, de heer De Vuijst bracht hij nog hulde voor zijn nobele geste, bestaande in het belangeloos afstaan van zijn zaal en piano. Bovenal" bracht hij ook lof en hulde aan de jury,'de toonkunste naar Gerard H. Boedijn, uit Hoorn, die op een hoogst voorbeeldige - wijze de Z.-Vl. dilettanten heeft beoordeeld. Hij vertolkte tevens In welgekozen woorden diens ge voelens. Ook aan de beide Bondspianis- ten, de heren Anthonisse en Brak man, alsook de andere pianisten, bracht hij dank, doch hij wilde niet besluiten zonder ook nog te noe men de ijverige Bondspenning- meester. die momenteel ook tijde lijk als secretaris functioneert. Hij was biji de voorbereiding van dit alles a.h.w. het cuimunatie- punt, waarom hij de heer 't Gilde namens de Bond complimenteer- dle. Dit opnieuw zo bij uitstek geslaagde concours is z.i. een voor bereiding geweest voor het ko mende grote Bonds-concours te Axel, op Hemelvaartsdag a.s. Spreker besloot daarom met een tot weerziens in Axel en daar mede was deze concoursdag be ëindigd, die bij de Z.V1. muziek liefhebbers echter in aangename herinnering zal voortleven. vóór, dus ik denk, dat dit Fran cis Milhirst is." „Als hij een particulier detec tive is," Smith op twijfelach tige toon. „Het schijnt iStyler trok zijn patroon plotse ling verder terug in de schaduw van het portiek, waarin zij ston den. .„Achteruit!"' fluisterde hij. „Kijk naar de deur!" Smith gehoorzaamde werktui gelijk aan dit korte bevel toen 'n auto naderbij kwam, die voor de deur van het huis, dat Styler juist verlaten had, bleef, staan. De greep, waarmee Styler hem vasthield, werd losser; hij voelde, dat de klerk hem een duw gaf, zodat hij omdraaide .en de deur zag. „Kijk!" mompelde Styler opge wonden. „Ziet u ze?" (Smith keek voorzichtig om de hoek van de poort. Hij zag drie mannen uit de auto stappen, het trottoir oversteken en het huis binnengaan tot waar Styler de lange man gevolgd was. Maar zijn ogen waren 's avonds niet al te best en hij schudde het hoofd. „Ik zag drie personen," merkte hij spijtig op, maar meer kon ik niet 'zien. Was er iemand bij die je kende?" Styler antwoordde een ogenblik ZEEUWSE KLEI AARD APPELEN. De voorraad Zeeuwse kleiaard- appelen bedroeg volgens een door de provinciale voedselcommissaris uitgevoerde inventarisatie per 1 Januari 1949 730.000 ton. Nodig voor de consumptie zullen nog zijn 440.000 ton. Gerekend wordt op een export naar Spanje en Bizo- nia van 100.000 ton. TERNEUZEN. Uit de Staatscourant. Bij K. B. iis verlof verleend aan; Mevrouw M J. HoolsemaVan de Woude, te Amstelveen, vroeger te Terneuzen, tot aanneming van het ereteken van Officier van de Kroonorde van België, posthuum verleend aan wijlen haar echtge noot Ir. P. T. Hoolsema; Mevrouw T. GroenewegenDu- kel, alhier, tot aanneming van het ereteken van Ridder der Kroon orde van België, posthuum ver leend aan wijlen haar echtgenoot Ir. M. Groenewegen; Mevrouw G- de BertTrouw borst, te Rotterdam, vroeger al hier, tot aanneming van de zilve ren Palmen der Kroonorde van België, posthuum verleend aan wijlen haar echtgenoot I. J. de Bert; Mevrouw P. VerbruggeMeeu- sen, alhier, tot aanneming van de zilveren medaille der Kroonorde van België, posthuum verleend aan wijlen haar echtgenoot S. C. P. Verbrugge; Mevrouw J. Nieuwenhuize Baart, alhier, tot aanneming van de zilveren medaille der Kroon* orde van België, posthuum ver leend aan wijlen haar echtgenoot MNieuwenlhuiize L. Wiskerke, alhier, tot aanne ming van het ordeteken van Rid der der Kroonorde van België; D. IJsselstijn, te Leeuwarden, vroeger alhier, tot aanneming van het ordeteken der Orde van Leopold II; L Kruyt, alhier, tot aanneming van de gouden Palmen der Kroon orde van België; D. Mollevanger, alhier, tot aan neming van de gouden Palmen dei- Kroonorde van België; GESTRANDE FINSE BOOT WEER VLOT. 'De 2207 ton metende Finse boot, de „Sakakunta" die Zon dagavond omstreeks 9 uur in het Huiibertsgat strandde is Maandag morgen wéér vlot gekomen. In de nacht werden 10 opvaren den, onder wie 4 vrouwen, door Je Nederlandse reddingboot „In- sulin'de" aan land gebracht. Zij vertoefden gedurende de nacht ia een hotel te Anjum, doch hebben zich r.og niet weer aan boord be geven. De „Sakakunta" zal voorlopig in de nabijheid blijven ronddobbe ren tot de averij hersteld is Eerst dan zullen de vrouwen weer aan boord worden genomen. De „Insulinde" en de Duitse „•Titan" zijn inmiddels terugge keerd. 'De „Stortemelk" en de „Oceaan" blijven voorlopig in de nabijheid van het Finse schip. DRIE VERSTEKELINGEN AAN BOORD VAN DE PI LASKY. W\j vernemen uit Antwerpen, dat zich aan boord van het Poolse stoomschip „Pulasky" drie ver stekelingen bevonden, die poogden op goedkope wijzk naar Europa te komen. Deze drie mensen, alle Spanjaarden waren te Santos in Zuid-Amerika aan boord geklau-* terd. Zij zijn thans in de gevangenis te Antwerpen opgesloten. niet. Hij lettel op de auto De chauffeur in livrei was uit de wagen gekomen om het portier open te doen voor de mannen, die- juist- het huis waren binnenge gaan. Hij sloot haar nu met een slag, klom weer op zijn plaats en reed naar de hoek van Wells Street, Styler trok zijn patroon mee op het trottoir. „Ik zag er twee, die ik in ieder geval ken!" riep hij uit. Het wordt een beetje te gek, mijn heer! Twee kende ik er. De ene was Esmondhauigh en de andere... Pegge! Pegge Philcox! Wat voor de drommel betekent dit alles! Die twee, die daarheen gaan en dan samen!" .„Maar er was nog een derde," zei Smith. „Een jonge vent, erg driftig," antwoordde Styler. „Ik kenae hem niet. O ja! Ik zag ze alle drie. Ik herkende hen dadelijk. Esmondhauigh en Pegge. Goeie goden er steekt iets achter die geschiedenis en heel wat meer dan/waai' we op bedacht waren. Particulier detective, he," ver volgde hij alsof hjj hardop dacht „Gezien met juffrouw Broek en nu in gesprek met majoor Es mondhaugh en met de ou.de Peg ge, hm!" „We weten niet of ze naar die P. A. de Doelder, ajhiei, cot aanneming van de gouden Palmen der Kroonorde van België; F. S. Goedhart, alhier, tot aan neming van de zilveren Palmen der Kroonorde van België; L. B. D. Doppegieter, alhier, tot aanneming van de zilveren me daille der Kroonorde van België; A. de Brauwer, alhier, tot aan neming van de zilveren medaille der Kroonorde van België; E. F. van den Bergen, alhier, tot aanneming van de zilveren me daille der Kroonorde van België, aan hen allen door Z. K. H. de Prins-Regent van België verleend. Telepatische séance. Op het gebied van telepathie, hypnose, fakirisme etc., kortom op dat mysterieuze terrein van wat in de volksmond heet „de zwarte kunst" hebben wij wel eens wat gezien. Nu komt a.s. Vrijdag een man, die vooral in België enorme bekendheid geniet door zijn verrassende experimen ten. Zijn repertoire is zeer uitge breid en zijn optreden heeft ook in Belgische wetenschappelijke kringen zeer de aandacht getrok ken. Hij experimenteerde o.a. in het Stuiveiuberg-gasthuis te Ant werpen voor geneesheren, hoog leraren. Zeer succesvol was ook zijn optreden voor radio-Brussel op 6 December j.I waarbij hij er in slaagde om van de studio te Antwerpen uit een medium te Brussel zijn opdrachten te laten uitvoeren, zonder dat er tussen beide enig technisch verband stond. Bij de uitvoering in onze stad zal hij experimenten uitvoeren, die alhier nog nimmer te zien werden gegeven en die bij de be zoekers de grootste verwondering zullen wekken. Kaartwedstrijd. Bij de Zondag gehouden kaart wedstrijd bij de heer J. P. Dhert, was de uitslag als volgt: le prijs Eug. v. d Hemel; 2e pr. Fr. Lauret; 3e pr. J. Dhert; 4e pr. H de Koek; 5e pr. Joos de Rijk; 6e pr. M. de Doelder; 7e pr. Jac. Oppeneer; 8e pr. D. de Doel der; 9e pr. C van Dinteren; 10e pr. A. Eekman. AXEL. Vergadering Afd. O- Zeeuws- Vlaanderen Kon- Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard-" Zaterdagmiddag, 29 Januari j.l„ hield de lering Oost Zeeuws-Vlaan- deren van het Kon. Ned. Trek paard 'haar vergadering dn „Het Centrum.", alhier. De voorzitter, de heer P. A. Stallaert te Kloosterzande, open de deze slechts matig bezochte vergadering. Onder de aanwezi gen bemerkten wij- o.a. de secre taris van de afdeling Zeeland van het Kon. Ned* Trekpaard, de heer A. Cappon, uit Goes. Druk besproken werden de ver plichte hengstenkeuringen van de afgelopen week, evenals de afzet van de afgekeurde hengsten. Er werd aangedrongen de premiekeu- ring van 18 maanders voortaan in de eerste week van December te houden, dit in verband met de Dankdag dn dë laatste week van November. Bij de bespreking van. de ten toonstelling 1949 wordt verzocht aan de fokker®, die hieraan met hun paarden wensen deel te nemen zoveel mogelijk hun onkosten te betalen. De voorzitter merkte echter op, dat dit moeilijk zal gaan, daar de kas 'der afdeling zulks niet toelaat. De heer Cappon deelde mede dat aan het Hoofdbestuur voor het officieel orgaan der Vereniging per lid ƒ2,50 zal moeten worden betaald. Hij zeide tevens, dat het plan bestond om bij de merrie- premiekeuringen een inschrijfgeld van 2,50 per paard te heffen. Als jurylid voor de a.s. stam- man zijn," merkte Smith op. Er zijn natuurlijk meer kantoren in dat gebouw." Benedenverdieping een winkel, eerste een verzekeringskantoor, tweede, Milhirst, derde modes en japonnen, Mevrouw zus-of-zo. Zij zijn niet in dat huis gegaan om hoeden of japonnen te kopen, niet om verzekeringszaken af te handelen, op dit uur van de avond,* antwoordde Styler. „Trouwens... kijk maar." Hij en Smith waren pratend de straat overgestoken en Styler wees nu naar het verlichte raam. Een lange gestalte werd duidelijk zichtbaar op het gordijn. „Dat is majoor Esmondhaugh," bevestigde de klerk. „Ik herken hem aan zijn hoed. Zij vragen na tuurlijk om raad over het een of ander. Ik zou de helft van wat ik ooit zal bezitten, willen geven om te weten wat het is, bij wijze van spreken. Dit alles sluit aan bij het gesprek dat Esmondhaugh, mevrouw Renton en de oude Pegge 's avonds in het huisje van Pegge hadden. Maar wat doet die detective enbij Wat heeft di? gedaan? Zou hij in hun dienst zijn?" (Wordt vervolgd.) t/o Stadhuis- Wij hebben een zeer ruime keuze van de nieuwste soorten- Alles le kwaliteit papier- Ook hebben wij weer GLASPAPIER. Dit spaart U gordijnen- geheel legkast 110 cm breed geheel hangkast 125 cm breed y2 hang-, Vz legkast 110 cm breed 2/3 hang-, Va legkast 180 cm breed kieine kastjes 120 cm hoog, 80 cm breed prima kwaliteit, grote bergruimte nog steeds ruime keuze en laag in prijs Bij ons doet U beslist Uw voordeel- radoors. A. A. v. ALPHEN Stucadoorsbedr. Chrysant straat 14, Terneuzen. Te koop: alle soorten Wei- palen. Tevens ook droog- palen, 2-50 tot 3 m- A. J, KLAASSEN, Koedijk 34, Terneuzen, Tel- 2502- Te koop: 4 keukenstoelen, kamerameublement, haard kachel en 6 jonge kippen- Adres: Baandijk 30, Ter neuzen- Te koop: Philips Radio toestel, 2 jaar gebruikt. Te bevragen bij P- J- DE RID DER, Markt, Hoek- Te koop of te huur: een Winkelpand, staande in de Noordstr-, Terneuzen- Brie ven onder No- 207, Bureau van dit blad- De beschrijving van deze breisreek en van nog 23 andere moderne breisteken kunt U vinden in onze brochure "24 Breiateken". Lang doorbladeren ia onnodig. U vindt onmiddellijk de gewenste steek met een zeer duidelijke uitleg en foto ervan. Om deze interessante bro chure te ontvangen, behoeft U slechts een BRIEFKAART (geen brief) met vermelding van Uw naam en adre» te zenden azn de i 3 SUISSES WOLF ABRIEKEN. afdeling 280 TILBURG. Op de odrtszijai plakt UL behalve het gewone port, vier postzegels van 10 cta, voor de waar de van de brochum -1

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2