Wstöót-VlOH Fauteuilgarnituren Tentoonstelling Hnisbondcursus ElectrlscliB Nieuwe Accordeons Oud Goud en Zilvei Gommissieboekjes Luxe en Hui Artikelen N.V. Fa P. J. VAN DE SANDE Dr Van Roijen en Palar aan 't woord Het onderzoek inzake de ramp van de „Nijmegen Beschuldiging van „National Zeitung Garnituren Fa B. H. Pot - Axel JAN RIEMENS 175,- INE BLOEDWRAAK |j DER LIEFDE Rechtszaken Doet uw Reizen Woonhuis Januarimaand is koopjesmaand EVANGELISATIE- SAMENKOMSTEN V.V. TERNEUZË TERNEUZEN 2 GOES 2 Muziekhuis „Sonora" A. J. VAN DE REE Gehoor- Apparaten.., Zitting: Maandag 10 Jan. a. van 2—6 uu Batterijen voor Gi hoorapparaten s teei in voorraad. Radio T azelaa Noordstr. 21 Tel. 236 Terneuzen en zo lang de voorraad strekt 10 proc Dijkstraat 7 - Tel Het adres voor Tevens nog enkele uit voorraad leverba MAAND WEEK DAG TELEVISIE-UITZENDING OVER INDONESIË Italiaanse emigratie Duitse weeskinderen naar Sowj at-Unie? Geboorte en sterfte in Frankrijk „De wereldburgers" Binnenkori proefnemingen voor kunstmatige maan liast van zenuwen? Sowjetrusslsche militaire hulp voor Albanië Noordstraat 55 Terneuzen - Telef. 2073 Ds- en Mevrouw CAZEMIEROKMA zeggen hartelijk dank voor de vele gelukwensen bij de jaarwisseling ontvangen en wensen allen Gods zegen toe in 1949- Sohiedam. 5 Jan- 1949- De Heer en Mevrouw VAN BREDA VRIESMAN- DE ROO zeggen hiermede,, met we derkerige aanbieding van de beste wensen voor 1949, hartelijk dank aan allen voor de bij de intrede van dit jaar van hen ontvangen belangstelling- Temeuzen. 8 Jan- 1949. Op Maandag 10 en Dins dag 11 Januari a-s- hoopt D-V. in „Pro Rege" te Ter- neuzen, des avonds 7-30 u- te spreken: J. SEVENSMA, van Amsterdam- Allen welkom- Notaris G- J- VAN CAM- PEN te Temeuzen zal op Donderdag 13 Jan, a.s. nam- 2 u-, in het Café van ds heer A- J- DE JONGE, Markt 15 te Terneuzen en te diens verzoeke, wegens uitscheiding bedrijf, pu bliek verkopen: De nog in werking zijnde BEZOEKT de van de te AXEL, op Woensdag Januari a-s., in de Op bare Lagere School- De tentoonstelling is opend van 16-3019-30 Terrein Molendijk- Competitie Res- 2e Klas Zondag a-s., aanv- 2-30 I tegen V- oraf om 12-30 uur Terneuzen 4Graauw Entrée 50 ct- Kind- 25 bestaande uit: Fabrieksge bouw aan de Kandeelstr- 5 te Temeuzen, kadaster sec tie L nummer 237, groot 75 ca, met alle daarbij be horende machines en vol ledige inventaris- Lasten vanaf 1 Jan. 1949 voor koper- Aanvaarding direct na betaling. Te bezichtigen op aan vraag bij de eigenaar, de heer DE JONGE, alle da gen, bij wien de volledige inventarislijst kan verkre gen worden. ontvangen. 3 en 4 registers- U oude ruilen wij in- Noordstraat 64 - Terneuzen Snltocp wan Horlogemaker-J uwelier Nleuwstraat 14, Terneazen Telefoon 2284 N-V- Firma p. J. VAN DE SAN Opruim» Kalenders in een televisie-uitzending in de serie United Nations Case book" hebben Dr. Van Royen en Palar respectievelijk het Neder landse en Republikeinse stand punt uiteengezet. Benjamin Cohen, adjumct-secre- tails-peneraal van de Verenigde Naties afd. openbare voorlichting, gal eerst een kort overzicht van de Indonesische kwestie en sprak ook een slotwoord. H3j wees op bet belang van het feit, dat de Verenigde Naties een atmosfeer schiepen voor de juiste oplossing van deze kwestie. Dr. Lyman Bryson leidde het programma dat zeer kalm verliep. Palar was de eerste spreker en zeide. dat na 350 jaar Nederlandse kolonisa tie 92 pet. van de Indonesische bevolking nog onalphabeet is, dat Indonesië dat een van de rijkste gebieden der wereld is - een van d'e armste bevolkingen der wereld heeft. Nederland beeft na de oorlog de souvereiniteit over Indonesië geproclameerd, hetgeen niet aan vaard werd door de Republiek, die 'echter toch onderhandelingen begon, die tot de Linggadjati- overeenkomst hebben geleid. De Lmggadjati-overeenkomst bevat te en anbitrageclausule. Neder land beschouwde die volgens hun interpretatie niet geldig. Daarop kwam de eerste politionele actie. Na ingrijpen van de Veiligheids raad en de commissie voor goede diensten, kwam do Renville-oyer- eenkomst en de achttien principes voor politieke onderhandelingen tot stand. Ook hier weer hadden Nederland en de Rtepubliek ieder hun eigen interpretatie. De Ne- ianders poogden hun interpreta tie op te loggen, hetgeen tot de tweede politionele actie en schen ding van het bestand leidde. Palar besloot zijn rede met: „Wij wensen ten eerste dat de Nederlanders terugtrekken tot de bestandslijn; ten tweede dat de President en de andere leden van de Republikeinse regering worden vrijgelaten en ten derde, dat be gonnen. wordt met nieuwe onder handelingen onder auspiciën van de Veiligheidsraad. Dr. Van Roven, zeide dat hij in een Neiw Vorkse krant had gele zen, dat als de Amerikanen wer kelijk geloofden in de democratie, zi) er voor moesten zorgen, d'at Indonesië onmiddellijk onafhanke- qjk wordt. „Nederland wil ook, dat Indo nesië onafhankelijk wordt", zeide Dr. Van Royen en „Nederland weet heel goed, d'at Indonesië in de nabije toekomst onafhankelijk moet worden. Doch dit kon niet, molang een minderheid de Re publiek die maar een derde van Indonesië uitmaakt, haar wil «rilde opleggen aan heel Indone- aiö. De Renville-overeenkamst bepaalde, dat de Republiek een der deelstaten van de Verenigde Staten van Indonesië zou worden. Onafhankelijkheid is geen waar borg voor democratie," aldus Dr. Van Royen en hij wees daarbij op Birma, dat waarschijnlijk zijn on afhankelijkheid verliest aan de communisten. Hetzelfde zou in Indonesië gebeurd zijn als Neder land en de andere federale staten Indonesië niet hadden willen red den van het communisme." In ae federale staten buiten de Republiek is hetzelfde idee als dat van de Benelux, namelijk zeer nauwe vrijwillige samenwer king en deelgenootschap, in de laatste twee jhren een levende realiteit geworden. Buiten de Republiek heeft men vrije verkiezingen gehad, werd de openbare veiligheid hersteld, zijn steden en dorpen opgebouwd, ter wijl men er geen vijfde, commu nistische colonne heeft. De enige bedreiging was het leger van de Republiek, dat elke regeling af wees". „Wij wensen Indonesië een waarlijk democratisch systeem te geven, een vrije staat, gebasseerd op vrije verkiezingen in een Unie met Nederland. Nederland is be reid,. de wereld te laten zien, dat de verkiezingen werkelijk vrij ge organiseerd worcfen", aldus be sloot Dr. Van Royen zijn uiteeen- zetting. ONVOORZICHTIGE KOSTERES VERMOEDELIJK OORZAAK VAN KERKBRAND TE MIDDELHARNIS. De kosteres van de Ned. Herv. kerk te Middelharnis heeft bij het onderzoek naar de brand in de kerk medegedeeld, dat zij Don derdagmorgen 30 December voor de brand in het koor was geweest, waar zij de kachel had uitgehaald en de sintels op een oude jute zak in een gangetje van het koor had gedeponeerd. Vermoedelijk is hier door de brand ontstaan. De kerk was verzekerd voor ƒ460.000. Te Rome is medegedeeld, dat S2.204 emigranten in 1948 Italië hebben verlaten door bemiddeling van het Italiaanse Ministerie van Arbeid. 46.364 van hen zijn Ver trokken naar België, 26.759 naar Frankrijk, 6122 naar Argentinië, 1533 naar Nederland, 594 naar Zweden, 376 naar Luxemburg, 363 naar Oostenrijk en 93 naar En- geland Men raamt Tiet totaal aantal emigranten, dat in 1948 Italië heeft verlaten, op ongeveer 200.000, want talrijke personen iijn naar het buitenland vertrok ken zonder een beroep te doen op het Ministerie van Arbeid. atmosfeer van de aarde te doen doordringen zouden mislukt zijn. De Amerikaanse vloot zou over een raketprojectlel beschikken, dat een hoogte van ongeveer 350 kilometer kan bereiken. Bij de komende, door het leger te ver richten proefneming zou men een 'dergelijk projectiel willen gebrui ken. De door het leger toegepaste methode bestaat in het afschieten var. een raketprojectiel vanaf een venbeterd type V-2, wanneer deze laatste zijn uiterste hoogte heeft bereikt. Voordat men een kunstmatige maan van voldoende grootte zal kunnen afschieten om uitvoering te kunnen geven aan het in han den van de „commissie inzake geleide projectielen" gegeven werkprogramma zal men een middel moeten vinden ter over winning van de weerstand van de lucht aan een dergelijk groot pro jectiel en een verbeterde voort bewegingsmethode met behulp van kernenergie. Het mët Britse licentie ver schijnende blad „Telegraf be- «chulcL'gt het Sowjet-militaire be stuur «r van Duitse weeskinderen naar de Sowjet-Unie over te torengen „voor speciale opleiding". Volgens het blad zou te Frank fort a/d Oder een centraal bureau eijn gevestigd voor de uitzending van deze kinderen. Met de leiding van het bureau zou een zekere voormalige hoge SS-officier, in Communistische kringen bekend als „commissaris K. Schmiede- tneyer" belast zijn. H. R. Leslie, deskundige van het Engelse Ministerie van Bur gerluchtvaart dat het onderzoek leidt naar de ramp van de Neder landse Constellation „Nijmegen" die op 20 October 1948 te Tar- bolton (Ayrshire in Schotland) neerstortte, waarbij 30 passagiers en de bemanning van 10 personen om het leven kwamen, heeft gis teren tijdens het uiteenzetten der omstandigheden, die tot het onge-al hebben geleid, verklaard, dat da, piloot over een kaart be schikte, waarop een punt ten Oos ten van het vliegveld Prestwick, dat in werkelijkheid 135 m hoog was, als 13 meter wl&s aange tekend (45 voet in plaats Van 450 voet) Men verwacht dat het onder zoek ongeveer een week zal duren. Er zuilen 79 getuigen worden ge hoord, van wie 17 Nederlanders. Van de 17 Nederlandse getui gen zijn 13 in dienst van de K. L. M. In zijn openingswoord zei Les lie: „Mag ik in dit stadium zeg gen 'dat de Koninklijke Lucht vaartmaatschappij van geen zijde een aanbeveling nodig heeft. Niet alleen bij leken maar ook bij des kundigen is algemeen bekend, dat de K. L. M. inderdaad in de voorste gelederen staat van de luchtvaartdiensten ter wereld". Voorts zei Leslie, dat Parmen- tier, de gezagvoerder van het vliegtuig, zeer ervaren was. Het toestel vertrok ongeveer eer, uur te laat in verband met het laden. Onder de kaar ten, die de piloot bij zich h'ad en die, naar ik aanneem, hem ter bestudering waren gegeven, be vonden zich verschillende exem plaren van een landingskaart van Prestwick, waarop ten Oos ten van het vliegveld een punt stond aangetekend met een hoog te van 13 y2 meter, terwijl dit 136 meter moet zijn. (Het A.N.P. verneemt van de zijde der K. L. M„ dat deze maatschappij voor haar kaarten de van een bepaalde streek be staande kaarten als bron gebruikt, bruikt t Mocht het juist zijn, d'at de bp de .Nijmegen" aangetroffen kaart de hoogte van één punt verkeerd aanwijst, dan moet deze fout ook voorkomen op de kaart, die tot voorbeeld heeft gediend, aldus een woordvoerder van de K. L. M. Volgens Leslie seinde de ge zagvoerder omstreeks 23.03 uur, dat hij over startbaan 26 zou lan den. Om 23.32 seinde het toestel: „Wy hebben iets geraakt". Daar na zakte het geluid weg. De vol gende verstaanbare woorden wa ren „brandweer" en wederom zak te het geluid weg. Tenslotte ving men op: „Wij klimmen". Het laatste wat mei hoorde was om 23.34 uur: „Hebt u enig Idee, waar wij zijn?" Volgens Leslie is het van be tekenis, dat op het moment, dat geseind werd „wij hebben iets ge raakt", het leek alsof het toestel zich op een hoogte Van 30 tot 40 voet bevond. Het besluit van de piloot om op startbaan 26 te landen was het gevolg van een weermelding van 23 uur 8 waarin gezegd was, dat er lage 7 wolken hingen en motregen viel. J. A. Augustijn, een function- naris van de technische afdeling van de K. L. M., trad op als eer ste getuige. Hij verklaarde, dat hij onmiddellijk na het ongeluk met andere functionnarissen van de maatschappij van Amsterdam naar Prestwick was gevlogen en zeide, dat na een onderzoek van het wrak er in het geheel niets op wees, dat het ongeluk te wij ten was geweest aan een defect aan het toestel. Het toestel was grondig onder zocht de dag voor de ramp. In het wrak waren geen papie ren overgebleven omtrent de Lichtvaardigheid van het vlieg tuig. Augustijn toonde echter duplicaten Van htet hoofdbestuur van de K. L. M. Als tweede ge tuige trad op J. Edwards, hoofd van de groundopetatlons op Schiphol. Edward toonde eveneens docu menten, die betrekking hadden on de passagiers. Hij zeide te ge loven, dat het de gewoonte van gezagvoerder Parmentier was zelf te navigeren. De gezagvoer der had 'grote ervaring evenais de anderet leden van de beman ning. Het instituut voor statistieken en economische studies heeft ver slag uitgebracht over de schom melingen in de bevolkingscijfers in Frankrijk over het 2e kwar taal 1948. Het toont aan dat de demogra'phische toestand in alle opzichten gunstig is. Het aantal gesloten huwelijken blijft zeer hoog: 108.000 tegen 13U.000 in 1937 in hetzelfde kwar taal, 150 000 in 1946 (een jaar waarin zeer veel huwelijken wer den gesloten) en slechts 75.000 in 1938. Wat het sterftecijfer betreft, dit blijft laag. Het aantal gere gistreerde overledenen bedraagt 121.000 tegen 124.000 in 1947 en 164.000 in 1938. De Berlijnse organisatie van de „Beweging voor het Wereldbur gerschap" (Garry Davis) heeft tot elk van de vier bezettende mogendheden, evenals tot de ge meenteraad, een verzoek gericht om als politieke groep te worden erkend. door J- S- FLETCHER Vertaling van: ANGELICA VAN HEST 69) Nadruk verboden. Zij gaf de courant aan Smith, die dadelijk het bericht las, dat sij aanwees De moord' in Hyde-park. „De laatste onderzoekingen betreffende de dood van juf frouw Broek, de gouvernante van Lynne Court wijzen uit, dat het slachtoffer kamers had gehuurd in Laburnum Terrace, een stille zijstraat van Kensing ton Snuare. Zij was daar twee dagen geleden gekomen. Ze had een bezoekster gehad, die door de hospita, juffrouw Hodg son duidelijk beschreven wordt. Eeri verklaring van gewicht in zake het mysterie is, dat des avonds voor de moord, gister- Men verwacht, dat in de ko- mendle maanden in de V.S. de eerste proefnemingen gedaan zul len worden met betrekking tot het plaatsen van een kunstmatige maan op de evenwichtsgrens van de aantrekkingskracht der aarde. De aandacht van de wereld is op een dergelijk plan gevestigd door de Amerikaanse Minister van De fensie, James Forrestal, in zijn overzicht van Amerika's militaire toebereidselen. Eerder gedane pogingen om een miniatuur-satelliet tot buiten de Gistermiddag werd een 7-ja- rig knaapje op het Viaduct aan de Weteringkade te Den Haag, terwijl hij de rijweg overstk, door een bestelauto van de P.T.T. over reden en gedood. Mij nhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. (Ingez. Med.) Volgens te Weenen ontvangen berichten, aldus de „Daily Tele graph", is onlangs in Albanese havens „een belangrijk convooi" wapenen en voorraden uit de Sov jet-Unie aangekomen. „Onder deze lading bevond' zich uitrusting voor het Albanese le ger, dat opgebouwd wordt naar het standaardvoorbeeld der strijd krachtenuitrusting van Sovjet- satelieten", aldus de Weense cor respondent \Jan dit blad» die er aan toevoegt, dat dit, voorzover bekend, liet eerste „belangrijke ccnvooi uit de Sovjet-Unie is, dat Albanië heeft bereikt sinds de onenigheid tussen Tito en de Kominform. DE OVERVAL OP HET DISTRIBUTIEKANTOOR TE HONTENISSE. Morgen zullen door het Bijzon der Gerechtshof te Middelburg opnieuw zeven zaken bij verstek worden afgedaan- Drie personen, beschuldigd Van verraad, worden berecht. Hierbij is de zaak tegen Paulus Jan Abnahamse de belangrijkste Abrahamse, die inmiddels bijna 60 jaar oud is, deelde in 1944 aan de Sicherheitsdienst mede, dat A Aamoutse en W. Voet hadden deelgenomen aan de overval op het distributiekantoor te Honte- nisse. Dit verraad had ten gevol ge, dat zowel Aarnoutse als Voet werden opgepakt, waarna van beiden nooit meer iets wierd ver nomen, dat zij in een concentra tiekamp de dood hebben gevon den. Niet minder dan 9 getuigen zijn voor de behandeling van deze zaak opgeroepen, waarbij o.m. ook de S.D.-ers Haaste en Hoff mann, die destijds te Temeuzen verbleven. De twee andere verraadzaken hebben betrekking op Jan Willem van 't Noordende te Amsterdam, die op Schouwen en Duiveland ze kere Cambeen aangaf wegens an ti-Duitse uitlatingen en Francis- cus Norbertus de Block te Axel, die als Landwachter en N.S.B.- lid in deze gemeente veel kwaad heeft gesticht. Het met Sowjet-vergummrng verschijnende blad „National Zei tung" heeft de Fransen er Zon dag van beschuldigd een separa tistische beweging in Beieren ac tief te steunen. „Gedurende enige tijd reeds is het Franse consulaat te Muenchen het centrum voor de verwerkelijking van het Fran se plan. Deplaatsvervangende consul, Fabre, werkt, op instruc ties van bet Franse Ministerie van Biiitenlajndse Zaken, hand in hand met Duitse politici met ex tréme federalistische ne~gingen"'. In November j.l. werden er te Muenchen conferenties gehouden tussen generaal Koenig's politie ke adviseur, Tar-be de St. Har- doutn, de Beierse vice-premier en minister van justitie, Dr. Josef Mueller, en de Beierse minister van onderwijs en religie, Dr. Alois Hundhammer. beide vurige federal sten, aldus het blad. Dr. Hundhammer is de leiden de Christelfik-Socialistische politi cus in Beieren. „Voorbereidingen tot de vor ming van een Zuid-Duitse fede rale staat zijn thans in een ge vaarlijk stadium gekomen en het blijkt, dat er een poging wordt p-edaan om voldongen feiten te stellen, voordat een vredesver drag een verdere verdeling van avond dus, het dienstmeisje van juffrouw Hodgson juffrouw Brock in een taxi zag stappen in gezelschap van een lang per soon. Zij beschrijft deze als lansr, niet jon°- en met een mili tair voorkomen. De politie is aan het werk. en tracht de be zoekster, de taxichauffeur en de man die in juffrouw Brock's gezelschap was, te vinden." Smith legde de courant neer en zag mevrouw Renton aan. „Ja?" vroeg hij. „Ziet u," antwoordde mevrouw Renton, „ik ben de bezoekster, waarover in dat bericht gespro ken wordt. Ik bracht juffrouw Brock in haar pension een bezoek. Ik was er... misschien een half uur. Eu ik wilde u vragen: denkt u dat de politie mij lastig zal vallen? Denkt u, dat ze mij zul len opsporen? Denkt u. dat ik zal moeten getuigen en al die na- rriTheid meer? En denkt u, dat het misschien het beste, het ver standigste zou zivn als ik regel recht naar de politie ging en al les vertelde, wat ik weet?" „Dat," antwoordde Smith, ter wijl hjj zachtjes Styler aanstoot te onder de tafel, „hangt geheel af van hetgeen u weet." „Ik weet nagenoeg niets," zei mevrouw Renton. „Alles was zo... zo heel wonderlijk." „Wat was wonderlijk?" vroeg Smith. „O, alles! Juffrouw Broek... baar gedrag... haar... o, het was allemaal wonderlijk!" herhaalde mevrouw Renton. „Ik begrijp er niets van. Misschien kan ik het wel uitleggen. Ik wilde een paar dagen naar de stad. Als ik hier kom, logeer ik altijd bij Claridge cn de dag voor ik kom zend ik een paar woorden naar de couranten De Tijd de Morgenpost, de Telegraaf een berichtje, dat ik voor zo en zo lang bij Clalridge ben. Dan weten mijn vrienden, dat lk in de stad ben en het spaart mij een hoop last. Natuur lijk zond ik het gewone bericht aan de bladen, toen ik de laatste maal naar de stad ging. En ik denk, dat juffrouw Broek daar door wist, dat ik er was. Hoe dan ook, de eerste middag dat ik bij Claridge was, kreeg ik een briefje van haar, waarin zij m\) vroeg, die avondi bij haar te ko- men „U hebt dat briefje zeker niet bewaard, mevrouw -Renton vroeg Smith. Mevrouw Renton knipte onmia- öeliijk haar tas open. „Natuurlijk heb ik het, ant woordde zij. „Hier is het". Zij haalde een verfrommeld stukje speelgoed goedkoop bloc note-papier te voorschijn Smitn n?lm het ahn en alle vier bogen -H zich er overheen. Het was ge dateerd van Terrace en droeg sporen van haastig te zijn ge schreven. „Waarde mevrouw, Ik las in de courant, dat u in het Claridge Hotel logeert. Ik zou heel dankbaar zijn als u mij aan bovenstaand adres zoudt willen opzoeken, van avond om ongeveer half negen. Het spijt mij u te moeten lastig vallen, maar ik weet zeker, da>t u zult ko men, als ik u vertel, dat ik In grote moeilijkheden ver keer. Met vriendelijke groeten Sophia Brock." Duitsland voorkomt", zo zegt het blad. Na een onderhoud, dat Dr. Hundhammier te Parijs zou heb ben gehad met Pierre de Gaulle, voorzitter van de Parijse gemeen- teraad, zou te München een ge heime bijeenkomst van leidende separatisten zijn gehouden, waar op zou zijn. besloten tot het ge bruiken van geweld ind en de Fransen niet sterk genoeg zou den blijken om de federalistische aspiraties van Beieren te verwer kelijken. Op deze conferentie werd een staatsgreep absoluut on vermijdelijk geacht. „Generaal De Gaulle's steun is reeds toegezegd", aldus het blad. De „Zuid-Duitse federatie", die na de staatsgreep zou worden ge vormd, zou alle Duitse provincies ten Zuiden van de Ma n omvat ten. Deze federatie zou dan ge heel onafhankelijk worden, aldus het blad, dat door het Duitse pers bureau D.P.D. (Britse zone) wordt aangehaald. Een vooraanstaand functionaris van generaal De Gaulle's Rassem- blement du Peuple Francais, Alain Bozel, heeft het bericht, dat er in Beieren eei. separatistisch oom- plot bestaat, dat de steun heeft van de Gaullisten, „zuivere onzin" genoemd. „Dat Is toch het schrift van juffrouw Broek, nietwaar Txess?" vroeg Smith. „Ken je haar schrift?" ja, dat Is haar schrift," stem de Darrell toe. Smith gaf het briefje terug. „Dus u ging erheen, mevrouw Renton?" merkte hij op. Omdat ik die avond niets te doen had, gi«r ik," antwoordde mevrouw Renton. „Ik vond het een zonderling verzoek en ik be greep niet, waarom ze zich spe ciaal tot mij wendde, noch waar om juffrouw Broek niet naar het hotel kon komen. Maar daar ik niet vrij ben van nieuwsgierigheid en ik bedacht, dat juffrouw Broek uit uw huis Is weggelopen, mijn heer Tress, om die Kestevenzaak, ik... enfin ik ging. Ik dineerde vroeg en ging onmiddellijk na het eten naar Laburnum Terrace. En toen ik daar kwam en juffrouw Broek zag, begreep ik er nog min der van!" „Waarom?" vroeg Smith, die ieder woord met de grootste aan dacht volgde. „Wat wekte uw veibazing in 't bijzonder?" (Wordt vervolgd.) met de nieuwe FORD 1949, maar belt dan 210 5. P. J. DEES 2e Feijterstr- 2, Terneuzen Te koop: zo goed als nieuw met schuur, groot 5 a, 27 ca Voor verschillende doelein den geschikt- Tegen bil lijke prijs- Direct aanvaard baar- Te bevragen bij: J- W- SCHEELE, Vee- en Var kenshandelaar, Altenastr. F 13, Hoek- ook bij LANGE KERKSTRAAT 14 Ziet étalage's! TERNEUZEN Wij hebben weer warme DAMES- EN HERENPANTOFFELS KLOMPSOKKEN in alle maten Ook in 2 Fauteuils en 4 Stoelen] kunnen wij U voldoende aan bieden. vanal te oezorgeu wiineimina- plantsoen 24, Terneuzen. Wie ruilt Victorientje- en De Heerplaatjes van de Raedthuysplaat 1948- Adr- Dr. Buijzestr- 18 en De Doelderstr- 1, Temeuzen. Wie heeft Hamazegels te ruilen van de Olympiade 1948- Adres: Dahliastr- 10-. T°meuzen- Wie ruilt bij ons nog plaat jes Vredestein, L-R-C- en Gary Cooper van de Olym piade 1948- Adres- Vloos- wijkstraat 12a> Temeuzen. Te koop: Accordeon, merk Hohmer, pianoklavier mdt 60 bassen, in goede staaft Te bevragen: Vlooswijk" straat 54, Temeuzen-

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2