Nieuwe Accordeons Oud Goud en Zilvei Gommissieboekjes Luxe en Hui Artikelen T! Um Fauteuilgarnituren Tentoonstelling Hnishoudcursus rv: t N.V. Fa P. J. VAN DE SANDE Garnituren Fa B. H. Pot - Axel BINNENLANDS NIEUWS JAN RIEMENS 175,- Een advertentie in de Washington Post Electrische BLOEDWRAAK DER LIEFDE Doet uw Reizen Woonhuis Januarimaand is koopjesrvaand EVANGEUSATiE- SAMENKOMSTEN V.V. TERNEUZE TERNEUZEN GOES 2 Muziekhuis „Sonora" A. J. VAN DE REE ^^vvvvvvvv:-;-:-:-^gg Gehoor- Apparaten.., Zitting: Maandag 10 Jan. a. van 26 uu Batterijen voor Gi hoorapparaten steet in voorraad. Radio T azelaa Noordstr.21 Tel. 236 Terneuzen en zo lang de voorraad strekt 10 proc Dijkstraat 7 - Tel Het adres voor Tevens nog enkele uit voorraad leverba EN M0S<0U SPRAK....! Belgische effecten Het Berlijnse muntvraagstuk De strijd in Palestina Optreden van West-Berlijnse politie Qvedeg tussen Bevin en ver tegenwoordigers Britse Gemene best over conferentie te Nisuw .Delhi De koning der vogels als filmster Ned. vrachtauto's bij Helmstadt teruggezonden Onderzoek naar de ramp van de „Nijmegen" Sowjet-Unie neef! oor- logssshepen terug EEN CANTINE VOOR OUDEN V*AN DAGEN. MAAND WEEK DAG Noordstraat 55 Terneuzen Telef. 2073 Ds- en Mevrouw CAZEMIEROKMA zeggen hartelijk dank voor de vele gelukwensen bij de jaarwisseling ontvangen en wensen allen Gods zegen toe in 1949- Schiedam, 5 Jan- 1949- De Heer en Mevrouw VAN BREDA VRIESMAN- DE ROO zeggen hiermede,, met we derkerige aanbieding van de beste wensen voor 1949, hartelijk dank aan allen voor de bij de intrede van dit jaar van hen ontvangen belangstelling- Temeuzen. 8 Jan- 1949. Op Maandag 10 en Dins dag 11 Januari a-s- hoopt D-V. in „Pro Rege" te Ter- neuzen, des avonds 7-30 u- te spreken: J. SEVENSMA, van Amsterdam- Allen welkom- Notaris G- J- VAN CAM- PEN te Temeuzen zal op Donderdag 13 Jan- a-s- nam- 2 u-, in het Café van de heer A- J- DE JONGE, Markt 15 te Terneuzen en te diens verzoeke, wegens uitscheiding bedrijf, pu bliek verkopen: De nog in werking zijnde BEZOEKT de van de te AXEL, op Woensdag Januari a-s-, in de Opi bare Lagere School- De tentoonstelling is opend van 16-3019-30 Terrein Molendijk- Competitie Res- 2e Klas Zondag a-s-, aanv- 2-30 tegen V' oraf om 12-30 uur Terneuzen 4Graauw Entrée 50 ct- Kind- 25 bestaande uit: Fabrieksge bouw aan de Kandeelstr- 5 te Temeuzen, kadaster sec tie L nummer 237, groot 75 ca, met alle daarbij be horende machines en vol ledige inventaris. Lasten vanaf 1 Jan. 1949 voor koper- Aanvaarding direct na betaling- Te bezichtigen op aan vraag bij de eigenaar, de heer DE JONGE, alle da gen, bij wien de volledige inventarislijst kan verkre gen worden. ontvangen, 3 en 4 registers- U oude ruilen wij in- Noordstraat 64 - Terneuzen ünlioop »nn Horlogemaker-Juwelier Nieuwstraat 14, Terneuzen Telefoon 2284 N-V- Firma p. J. VAN DE SAN -V---Ü5 Opruimii \Jwslwt-Hcu De „Washington Post" van Vrij dag bevat een advertentië van bijna een halve pagina, onder het hoofd: „Indonesisch débacle," ge plaatst door de redactie van de „Haagse Post," „om de lezers in te lichten." De advertentie geeft een uiteenzetting van de Indone sische kwestie, het Nederlandse standpunt en het verband met de communistische penetratie in Zuid Oost Azië." De kwestie, die de Westerse Mo gendheden vroeg of laat onder de ogen zullen moeten zien, of zrj dit nu, doen in de Veiligheidsraad of ltater ander een nog grotere druk vain de gebeurtenissen, is: cf de hun dierbare principes van koloniaal bewind, waaivan de tot standkoming van nationale ge lijkheid hetzij door onafhankelijk heid of door afesimilatie het -voor naamste is, kunnen word'en ver wezenlijkt op haastige wijze in een zodanige wereld als door het inheemse nationalisme en de communistische penetratie in Zuid-Oost Azië wordt geschapen. Sinds 1846 is het steeds duide lijker geworden, dat veel van d'e Z O -Aziatische gemeenschappen nog niet rijp zijn voor zelfbestuur, dat de Westerse bestuursvormen, indien zij door de Oosterling wor den toegepast, spoedig schipbreuk lijden en dat anarchie .daarvoor in de plaats komt. Verre van tot onafhankelijkheid te geraken wor den deze gemeenschappen ermede bedreigd te worden achtergelaten in een toestand, waarin zij niet m staiat zijn hun bevolking eco nomisch te onderhouden, of zij ge raken tot -een nieuwe koloniale De Poolse regering heeft een ncta en een memorandum van de Nederlandse regering verworpen, waarin „gepoogd wondt haar ag- gressie in Indonesië te recht vaardigen en de Poolse regering verzocht wordt, haar zaak te be grijpen en aan haar politiek steun te verlenen", aldus meldt raöio-Warschau Zaterdag. In het Poolse antwoord, ,d'at geformuleerd is in etan officiële nota wórdt verklaard, dat Polen geen steun kan geven aan de Nederlandse regering in haar politiek t.a.v. de republiek, daar cteee politiek gericht is tegen let ter en geest van het handvest der Vereniff-de Naties tegen de inter nationale verplichtingen van de Nederlandse regering en in het bijzonder tegen het Renvilie-ver- drag, dat op 7 Januhri onder ausniciën van de Veiligheidsraad werd gesloten. Verder wordt verklaard, dat de poolse regering herhaaldelijk haar sympathie uitte ten opzichte van alle nationale vrijheidsbewegin gen, idie volledige onafhankelijk heid van alle nietzelfbesturende voiken beogen; dit geldt dus ook voor -het streven van de repu bliek. De Poolse regering is er van overtuigd, dat de republiek, die tot stand' gekomen is door de wil van het volk, de haar toekomende plaats tussen de vrije lahden in de wereld zal innemen, aldus de radio, -die de nota citeerde. „Volgens de mening van de Poolse regering bedreigt de mili taire actie van de Nederlandse (regering tegen de republiek niet slechts dit land zelf, doch deze houdt ook een bedreiging in van de vrede in Zuid-Oost Azië. In verband met bovenstaande kan de Poolse regering niet het stand punt van d'e Nederlandse rege ring in haar memorandum van 20 December 1948 delen." afhankelijkheid in de Russische sfeer. Het artikel In de adverten tie besluit: „Indien de Westerse Mogendheden slechts een poging willen doen om samen te werken in een coöoeratieve politiek voor Zuid-Oost-Azie en daarachter al hun ondervinding en hulpbron nen willen stellen, zal men onder vinden, dat op de lange duur de Verdediging van de liberale tradi tie, ,d'e verdediging van de natio nale vrijheid, beter gewaarborgd kan worden door bijdragen in de vorm van welvaartsverzorging en tjer beschikking stellen van des kundigen dan door redevoeringen in de Veiligheidsraad, die hier niet toe bijdragen. De Nederlandse Bank, kantoor deviezenvergunningen, deelt mede, dat zij ten aanzien van in Belg e te verkopen uitsluitend in Belgi sche franken luidende offic eel ter beurze van BrusselAntwer pen genoteerde Belgische effec- burgemeester te Vlezen voor' Kreuzberg in de Amerikaanse sector. De bijeenkomst werd eerst uitgesteld en daarna, afgelast. Een Amerikaanse woordvoerder verklaarde, dat de bijeenkomst onwettig' geweest zou zijn zonder de goedkeuring van Amerikaanse zijde, en dat het „democratisch blok" nimmer door de Amerika nen was erkend. ten, welke het eigendom zijn van ingezetenen, bereid is aan leden van de Vereniging voor de Effec tenhandel (Bedrijfsgroep Effec tenhandel), die tevens inleverings- k antoor zijn in de zin van art. 39 sub 11, van het besluit herstel rechtsverkeer (Staatsblad E 100, zoals gewijzigd), op aanvraag algemene vergunn'nge.n te verle nen voor de navolgende voor re kening van ingezetenen te ver richten handelingen: a. uitvoer van evenbedoelde Belgische effecten naar België, onder voorwaarde, dat de desbe treffende effecten aldaar onver wijld worden verkocht. b. Verkoop in België van hetzij krachtens de hierboven onder a. bedoelde vergunning daarheen ge zonden effecten, hetzij ten name van een inleveringskantoor als hogerbedoeld in België berustende uitsluitend in Belgische franken luidende officieel ter beurze van BrusselAntwerpen genoteerde Belgische effecten, onder voor waarde, dat het Belgische fran- kenprovenu wordt gestort op de rekening „d" van de Nederlandse Bank bij de Nationale Bank van België te Brussel. c. Royement van Nederlandse certificaten van Belgische effecten, order voorwaarde,, dat de u;t roye ment verkregen originele Belgi sche effecten naar België ten ver koop worden uitgevoerd. Aanvragen om bedoelde alge mene vergunningen, kunnen wor den ingediend bij de Nederlandse- Bank, kantooi' deviezenvergun*! n'ngen, afdeling affectenzaken. Britse-, Amerikaanse- en Fran se financiële deskundigen onder zotaken op het ogenblik op het ministerie van Buitenlandse Za ken te Lijnden het voorlopig rap port van >dë door de Veiligheids raad ingestelde commissie van neutrale landen, waarin een prac- tische oplossing van het Berlijnse muntvraagstuk wordt voorge steld Het raipport is enige dagen geleden aan de regeringen van Engeland* Amerika en Frankrijk voorgelegd. Men meent te wieten, dlat de commissie voorstelt een fina.n- cièle en monetaire organisatie te Berlijn op te richten, die werken zou onder toezicht van de vier mogendheden, teneinde de circu latie van de Oost-Duitse mark als enige geldeenheid te Berlijn te Controleren. Zaterdag werd te Tel Aviv offi cieel bekend gemaakt, LU1 aJe gevechten in de Negeb geeniuigd zijn. Tevens werd in de bekend making verklaard, dat het op het front van Ramat Kakovsj, waar Vrijdag nog gevochten werd thans gok rustig is. De heer Nieuwcnhuijs, de Bei gische afgevaardigde in de Be standscommissie, die deze maajad voorzitter is, heeft te Jeruzalem verklaard, dat België Israël met kan erkennen, daar België in be ginsel slechts Staten erkent, waarvan de grenzen volkomen i astgesteld zijn. De heer Nieuwenhuijs, die uit Farijs teruggekeerd was, waar hij deel had uitgemaakt van de Bel gische dciegatie, verklaarde tint de debatten over Palestina over schaduwd werden door de „koude oorlog" tussen Oost en West. De discussies werden ook dikwijls gevoerd door personen, „die wei nig ervaring van Palestina had den," zo zetd'e de heer Nieuwen- huys door J- S- FLiETCHKR De geüniformeerde politie van de Westelijke sector van Berlijn heeft Vrijdag het stationsgebouw van Goerlitz in de Amerikaanse rector bezet ter voorkoming van een bijeenkomst van het van Sow- jct-Russische zijde gesteunde „de mocratische blok". De bijeenkomst zou belegd zjn om een pro-communistische ge meenteraad in te stellen en een De Engelse Minister van Bui tenlandse Zaken, Bevin, hteeft Za terdag op het Foreign Office een onderhoud gehad met de hoge commissarissen van 't Britse ge menebest, waarbij de Minister v<)oi de gebieden van 't Gemene best, Noël Baker, aanwezig was. Uil gewoonlijk betrouwbare bron vernam Reuter, dat deze bijeen komst plaats bad1 ter bespreking van de houding der diverse rege ringen van 't Gemenebest jegens de Aziatische conferentie met be trekking tot Indonesië, die door de regering van India is bijeenge roepen. Een zegsman van het Fo reign office was niet bereid' te bevestigen, dat de besprekingen uitsluitend over Indonesië had ge lepen en hij kenschetste haar als een uit de regelmatig plaats heb-, bende samenkomsten yan de Brit se Minister van Buitenlandse Za ken en de vertegenwoordigers uit het Gemenebest die van tijd tot tijd te Londen worden gehouden. Waarschijnlijk zullen minstens 5 der Britse dominions de conferen tie ter New Delhi bijwonenIndia, Pakistan, Ceylon, Australië en Nieuw Zeeland. Toen een jaar of vier geleden twee jonge Fransen in de woeste streken bij de bron van de Loire zwierven, ontdekten zij arends- horsten van het zogenaamde ras: „Jean le Blanc". Zij besloten een film te gaan makert van het leven dezer zo zeldzame roofvogels, die buitengewoon schuw zijn en nooit tam worden Om de vogels niet te hinderen, slelden zij in eer loom een camera op, die in be weging gebracht kon worden door een electromagnetisch systeem, wat door hen op 500 meter af stand bediend kon worden. Daljen achiiereen en met onein dig veel geduld en grote handig heid hebben deze jongelui ver schillende taferelen uit het leven dezer vogels gefilmd, en zij zijn er zo in geslaagd een unieke film te maken. Vertaling van: ANGELICA VAN HEST 58) (Nadruk verboden.) Ten tweede. Ik twijfel er ab- isoluut niet aan, dat Kesteven en juffrouw Brock in het bezit waren van een geheim betreffende het huwelijk, dat in de St. Eanswythe kerk in de City gesloten werd tussen twee mensen, die zich ii o 6 rod €H i Edward Charleston Le--ie+te en Maud Eleanor Rivers, Juffrouw Brock wist ,c'at Kesteven de acfe van dat huwelijk bezat dat staat vast. Ze wist ook, da. het in een pak verborgen was, dat oP de flat lag. Zonder twij- frl verliet zij Lyr.ne Court na zijn dood om naar de flat te gaan cn het weg te nemen. Ten defde. Ik voor mi) per soonlijk twijfel in het geheel niet wat de twee eerste punten be treft, maar nu kom ik op minder vaste grond. Ik vraag meao., twee dingen af. Het eerste ,s: Js de geschiedenis van de veroor deelde Engelsman in Frans Guya na de man di'e wij X. noemen samengevlochten met de kwes tie van die huweiijksacte, die Kesteven zo zorgvuldig bi waarde en die juffrouw Broek na zijn dooa zo gaarne wilde bezitten? Het tweede is: Werden Kesteven en juffrouw Broek beiden vermoord door een persoon of personen, die hen tot zwijgen wilde brengen om hetgeen ze van die zaak Wis ten? Ik voor mij vind bet niet moeilijk die vragen te beant woorden. Ik beantwoord belden let wel, beiden bevestigend. Volgens mijn opinie zou het hele °ieheim van die twee moorden op gelost zijn, als we de-man hier hadden, wie hij ook mag zijn, die op het ogenblik in Frans Guyana gevangen zit. Hij weet waar schijnlijk alles, alles! En -Een bescheiden tikje op de deur was de voorbod? van het binnenkomen van Fowler, die be- daa»d de deur achter zich sloot. „Mevrouw Ren ton is er, mijn- schieden en deze maand begin nen, Naar verklaard werd, moeten volgens de bepalingen van de overeenkomst deze sche pen aan Engeland teruggeven worden, daar de Sowj et-Unie thans haar aandeel van de Ita liaanse vloot ontvangt". Onder de eerste groep schepen, die 15 Januari a.s. uit Moermansk zul len vertrekken, bevindt zich het 29.000 ton metende slagschip Royal Sovereign". Twee Nederlandse vrachtauto s geladen met liefdegaven uit Ne derland voor Berlijn en de Sov jet-zone, zijn Vrijdag te Helm- etedt door de Sovjet-Rusisische grenspolitie teruggezonden. De Sovjet-Russen verklaarden, dat het Sovjet-Russisch milicair bestuur „nieuwe voorzieningen" had getroffen voor het interna tionaal verkeer. Dit wag voor het eerst, dat voertuigen met liefdesgaven geen toestemming verkregen de zone- gens over te gaan. Het. onderzoek naar de ramp van de Nederlandse Constella tion „Nijmegen", die op 20 Oct. j.l. hij Tanbolton in Schotland is neergestort, zal, naar het Britse Ministerie van de Burgerlucht vaart heeft bepaald, Maandag a.s. te Ayr in Schotland beginnen Voor dit onderzoek zijn 77 getui gen opgeroepen, onder wie 13 functionarissen en employé's van Üe K. L. M. De ramp van de „Nijmegen was na het neerstorten vain het luchtschip R 38 boven de rivier de Humber in 1921 waarbij 45 personen om het leven kwamen, het ergste vliegongeluk, dat ooit in Engeland is .gebeurd. De Nederlandse Regering zal zich de eerstic dag van de zitting laten vertegenwoordigen döor prof. mr. D. Goedhuis, de burgerlucht- vaart-alttaché aan de Nederland se Ambassade te Londen. Da an dere dagen zaJ de heer C. A. F. Falkenhagen, inspecteur bij de Rijksluchtvaartdienst,, de zjtting van iö'e commissie van onderzoek bijwonen, aldus verneemt het A. N. P. van officiële zijde. De Britse admiraliteit heeft bekend gemaakt, dat de Sowjet- tlnie een slagschip, 8 torpado- bootjagers en drie duikboten, die Engeland haar in 1944 heeft uit geleend, zal teruggeven. De te ruggave zal in drie groepen ge- heer," zei hij, naar Darrell toe gaand. „Zij vraagt mij u te zeg gen, dat zij u en dokter Hextall en Mr. Smith gaarne dadelijk zou spreken." HOOFDSTUK XXIV. Het verhaal van mevr. Renton. Voor Darrell genoeg van zijn verbazing was bekomen om Fow ler antwoord te geven, tikte Smith, die naast hem zat, hem even op de arm. „Mag ik even, Tress," zei hij. „Waar," ging hij" voort tot de knecht' waar is mevrouw Ren ton?" „In de ontvangsalon, mijnheer, antwoordde Fowler onmiddellijk. „Vraag haar om een ogenblik te wachten, want dat mijnheer Tress in gesprek is," zei Smith. Hij wendde zich tot zijn metgezel len. toen Fowler de kamer ver laten had en schudde waarschu wend zijn hoofd. „Wees voorzich tig," vervolgde hij. „Mevrouw Renton zal natuurlijik hier ont vangen worden... pas op wat jul lie zeggen. Zeg liever helemaal niets. Laaat haar aan mij over, Bergen op Zoom heeft hoogst waarschijnlijk een prirtieur met de inrichting van een cantine voor ouden van dagen. Het ontspan ningscomité voor ouden van da gen heeft een lokaal ter beschik king gekregen, waar ouden en invaliden iedere dag kunnen sa menkomen om een kaartje te leggen, te dammen of te biljar ten. Dit comité organiseert bo vendien twee maal per maand een bioscoop-uitvoering, op gezette tijden een toneeluitvoering'en bo vendien een Sinterklaasfeest en een carnavalsbijeenkost. Alles gra tis, geheel ten gerieve van de be jaarde mensen. DUITSE KINDEREN IN NEDERLAND. Ongeveer 500 Duitse kinderen zijn dezer dagen in Nederland aangekomen. Zij zullen voor de tijd van drie maanden een' onder dak vinden in Protestantse ge zinnen. De kinderen zijn gehaald door leden van het Rode Kru'.s die Maandagavond uit Venlo wa ren vertrokken om de volgende morgen in Bielefeld, het verza- elpunt van de kinderen, te arri veren. In Venlo werd de kinder- schalar in twee delen gesplitst, die groep voor de Zeeuwse eilanden werd ondergebracht *in het kamp „America" en die voor Zuid-Hol land in het kamp „Well". Enkele dagen moest hier worden verble ven, want alle kinderen moeten medisch worden gekeurd. Vrijdag zijn de kinderen „afgeleverd" aan hun pleegouders. In Dordrecht worden veertig kinderen onder gebracht. BRANDEN IN NOVEMBER. Gedurende de maand Novem ber 1948 wordt de d recte schade in Nederland als gevolg van brand geraamd op 995.690; (No vember 1947: ƒ1.091.015) Bij veertien branden was de schade ƒ20.000 en hoger. Hierbij waren vier boerderijen, die geheel of gedeeltelijk werden vernield en waarvan' de totale directe schade wordt geraamd op 122.000. Ten aanzien van de oorzaken van deze branden kan voorshands worden vermjcU, dat in vier ge vallen de oorzaak kon worden vastgesteld, een door oververhti- tirig, één door aardsluiting, één door brandstichting en één dooi fel stoken. Van de resterende branden zjin de oorzaken of onbekend geble ven, of nog in onderzoek. Belang rijke branden met als oorzaak spelen met vuur kwamen in deze maand niet voor. dan zal ik luisteren naar wat zij te zeggen heeft. Vergeet niet dat vooi' zover wij weten, mevrouw Renton er onkundig van is, dat Styler haar naar het huis in Ken sington zag gaan, waar juffrouw Broek woonde. Wij hebben dat aan niemand verteld, niet aan de politie of aan„de kranten. Toch wil Ik er alles om verwedden, dat ze juist daarover komt praten. Tress, laat haar nu maar binnen komen en vergeet niet, wat ik ge zegd heb. Laat haar praten... wij zullen luisteren." Toen mevrouw Renton door Fowler werd binnengelaten, zag zij de vier mannen, die bij haar komst opstonden, scherp aan. Bij het zien van Styler aarzelde zij en deinsde zij achteruit. „Mijn klerk en assistent, me vrouw Renton," zei Smith haas tig, terwijl hij op Styler wees, „een jongmens, dat u volkomen vertrouwen kunt, mevrouw u hoeft niet bang te zrin om te sorekem omdat hij erbij is." Mevrouw Renton boog en gmg op de stoel zitten, die Hextall voor haar plaatste aan het einde van de langwerpige tafel, waar- Kalenders met de nieuwe FORD 1949, maar bel^ dan 210 5. P. J. DEES 2e Feijterstr- 2, Terneuzen Te koop: zo goed als nieuw met schuur, groot 5 a, 27 ca Voor verschillende doelein den geschikt- Tegen bil lijke prijs- Direct aanvaard baar- Te bevragen bij: J- W- SCHEELE, Vee- en Var kenshandelaar, Altenastr. F 13, Hoek. ook bij LANGE KERKSTRAAT 14 Ziet étalage's! TERNEUZEN Wij hebben weer warme DAMES- EN HERENPANTOFFELS KLOMPSOKKEN in alle maten Ook in 2 Fauteuils en 4 Stoelen] kunnen wij U voldoende aan bieden. vanai LOODS VERMIST. Sinds Zaterdagavond acht uur wordt de gehuwde loods J. Vëen- stra uit Hoek van Holland ver mist. Om half zes n m. voer hij aan boor! van d(e loodsboot ,Iti- gel" naai' buiten. Een collega had hem om 8 uur voor het laatste gezien, toen V. even aan dek ging om een luchtje te scheppen. Zijn vermissing werd pas vastgesteld nadat de boot wegens slecht weel oni half twaalf Zaterdagavond in de haven was teruggekeerd- Het gehele schip werd' daiarop aan een grondig onderzoek onder werpen. 'Tevens werden alle pos ten van de loodsdienst en radlo- Scheveningon gewaarschuwd, wel ke laatste va;n midiitemacht tot Zondagmorgen 8 uur de schepen, die in de nabijheid! van de kruis lijn van de Loodsboot zouden pas seren, verzocht goal uit te kijken. De reddingboot „Jah Leis" en de „Rigel" hebben gisternacht van half een tot 4 uur nog op zee gezocht, evenwel tevergeefs. Veen.stra is ongeveer 37 jaar oud en vader vatn twee kinderen. MEISJE DOOR VRACHTAUTO GEDOOD. Zaterdagmorgen tegen 9 uur was een aantal meisjes van Tuin dorp Kesverdijk te Naarden op weg naar school In d/e vesting Naarden. Het 11-jarig dochtertje van de familie Arends uit 't Tuin dorp liep de vrij smalle ophaal brug over de Amsterdamsestraat weg op, terwijl ook een zware vrachtauto in dezelfde richting de brug opreed. Of het meisje afge leid is geworden door haar vrien dinnetjes of dat zij niet opgelet heeft, is moeilijk uit te maken, doch het meisje kreeg een hevige klap van de achterzijde van de auto en was op slag dood De chauffeur treft volgens 't politie onderzoek geen schuld. BRAND IN FABRIEK VAN TEX riELBENODIGDHEDEN Zaterdagmorgen omstreeks 4 uur ontdekten buren brand in de houtdraaierij der firma A. H. Mij huis, fabriek van textielbenodigd- heden aan de Oldcnzaalsestraiat te Enschede. Rjeeds spoedig sloegen de vlam men door het dak. De brandweer, die zeer spoqdïg ter plaatse was, bestreed met alle macht de vuur zee, doch kon niet verhinderen, dat een gedeelte van de fabriek, waar een grote hoeveelheid weef stoelen voor verzending gereed stond, afbrandde. De schade wordt eraamd op 30 50.000 gulden. Kortsluiting is vermoedelijk de oorzaak van ifSe brsjnd. De werkzaamheden ondervinden nagenoeg geen stagnatie. aan de mannen gezeten waren. Zij zag er enigszins opgewonden en verward uit. „Ik kwam hier", zei ze, „om dat ik dacht dokter Hextall en Mr. Smith bij u te vinden, mijn heer Tress en... en... kortom, ik heb iets, dat mij hindert en ik heb goede raad nodig. Betreffen de die... die vreselijke geschiede nis met juffrouw Broek, wee.t u. U hebt de laatste courant zeker wel gezien?" „Neen... tenminste, we hebben niets gezien wat u behoeft te ver ontrusten," antwoordde Smith, öie~voor allen het woord voerde. ,,,Het laatste, dat wij zagen, was meen ik de extra-middageditie. En daarin stond niet veel." maar hier is een later be richt", riep mevrouw Renton uit, terwijl ze een opgevouwen cou rant uit haar tas nam. „Die kocht ik een uur geleden en wat lik daarin las, bracht me hier Ik ben er heus over in de war, want ik wil niet in die akelige geschie denis gemengd worden en ik zie niet in, waarom, ik er in gehaald zou worden." (Wordt vervolgd.) ie Dezorgen wnoeimma- plantsoen 24, Terneuzen. Wie ruilt Victorientje- en De Heerplaatjes van de Raedthuysplaat 1948- Adr- Dr. Buijzestr- 18 en De Doelderstr- 1» Temeuzen. Wie heeft Hamazegels te ruilen van de Olympiade 1948- Adres: Dahliastr- 10-. T°rneuzen. Wie ruilt bij ons nog plaat jes Vredestein. L-R-C- en Gary Cooper van de Olym piade 1948- Adres- Vloos- wijkstraat 12a. Temeuzen. Te koop: Accordeon, merk Hohmer. pianoklavier met 60 bassen, in goede staat Te bevragen: Vlooswijk" straat 54, Temeuzen-

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2