m Li DU (hefarine4 Voor de Zondag w« «delen in de gcede UIT DE PROVINCIE Kerkdiensten if Binnenlands Nieuws Begroting van Binnenlandse Zaken Ken geschenk SPORTNIEUWS vier beroemde geneesmiddelen Wat brengt de Radio? BLOEDWRAAK DER LIEFDE Beroepsmilitairen bij Kon. Marechaussee Ojfjgj Stand verkiezingen voor Franse Senaat EEN ECHTPAAR, DAT GEEN ECHTPAAR BLEEK TE ZIJN. W4.NDELEN is een prettige be zigheid Zo is het een fle.n- zigheid. Zo is het een fleu rige zaak om een goed mens te zijn en in de goede werken te wandelen. Aldus staat het in Efeze 2 10. Wij denken daar anders over. Wij denken meestal, dat het een kwestie van ongelofe lijke moeite en tobben en inspan ning is. Wij zwoegen ons dood om goed-te zijn. En dan brengen we er meestal nog maar heel wei nig van terecht. DE fout ligt niet daarin dat we te weinig ons best doen. We doen te veel ons best. We hebben het leven nog te veel in eigen handen. Eïn we willen er zelf iets van maken. En door goed te zijn en goed te doen willen we ons zelf rechtvaardigen en verlossen. Dat loopt op een machteloos ge stumper uit. We moeten uit wan delen gaan in de goede werken. Gelijk de boer op Zondag door erjn hof en langs zijn akkers loopt en geniet van het werk dat In de afgelopen week gedaan is. nievkfn van 0ns leven liggen in, Gods han den. Hij alléén maakt iets van ons leven. En voor ons komt het er alleen maar op aan dat wij zo volledig onszelf kwijt raken en loslaten, dat wij ons overgeven in Gods handen. Dan raken wij vanzelf ons leed èn ook onze zonden kwijt. Dan leven wij in de vreugde en wandelen van pure blijdschap in de goede werken. Prof. A. A. van Ruler. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat een aantal van ten, hoogste 150 dienstplichtigen, die thans hier te lande voor eerste oefening in werkelijke dienst ver blijven, kan worden toegelaten tot een eerste vrijwillige verbintenis als beroepsmilitair bestemd voor het wapen der Koninklijke Mare chaussee. Ook zij die bestemd zijn voor uitzending naar de tropen, dan wel een rang bekleden of daar voor c.q. voor een bijzondere functie in opleiding zijn, kunnen voor deze overgang naar het be- roepspersoneel van het wapen der Kon. marechaussée in aanmerking komen. Alle compagnies-commandanten en commandanten van overeen komstige onderdelen zijn op de hoogte gesteld van de toelatings eisen en van de bepalingen om trent het indienen van sollicita ties. iff DAAROM zegt Paulus dan ook, dat wij in Christus geschapen zijn tot goede werken, en dat wij Gods maaksel zijn. We hebben onszelf niet af te tobben, om een goed werk te doen. Wij mogen maar één ding doen: geloven in de liefde van God, welke in Jezus Christus een realiteit is in deze wereld en dan in dit geloof wan delen. Zowel het lot als de zin JATERDAG 20 NOVEMBER Geref. Gemeente. Hoek: 6 u. Ds. Hagesteln. ZONDAG 21 NOVEMBER. Ned- Herv. Kerk. Axel: 10 u. Ds. P. J. Pennings; 3.30 u. Ds. J. v. d. Graaff, van Sas van Gent. Hoek; 10 u. Ds. G. van Moorsel, van Sluiskil2.30 u, Ds. Wie bosch, van Biervliet. Hootenisse: 10 u. Ds. A. Soete- kouw. Hulst: 10.30 u. Ds. W. L. Herma- mides. 8as van Gent: 10 u. Ds. J. van der Graaff. Philippine: 2.30 u. Ds. P. Pen nings, van Axel. Sluiskil: 10 u. leesdienst; 2.30 u. De. G. van Moorsel. Terneuzen: 10 en 2.30 u. Ds. J. aeholten. teams-lag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. A Talma. Aardenburg: 10.30 u. Ds. L. S. Blom. Dodenherdenking. Biervliet: 10 u. Ds. Wiebosch. Dankstond voor het gewas. Breskens: 10.30 u. de heer P. de Visser, van Vlissingen; 6.30 u. Ds. Wiebosch. Cadzand: 10 en 18 u. Ds. Enker. Groede: 5 u. Ds. Wiebosch. Oogst- dankdienst. Hoofdplaat: 10 u. Ds. Winckel, Bed. H. A. St. Kruis. 8.45 u. Ds. L. S. Blom. Nieuwvliet: 14 u. Ds. Winckel Bed. H. Doop «•stburg: 10 u. Ds. Poumier. Bed. H. A. Retranchement10 u. Ds. Bar- oouw. S«hoondijke: 10.30 u. Ds. Scho penhauer. Oogstdankdienst Sluis: 9.30 u. Ds. Schrale. St. Anna Ter Muiden: 11 u. Ds. Schrale. Waterlandkerkje: 9 u. Ds. Van Doom, dankdienst voor de oogst. Jtoendgke: 11 u. Ds. Doom. Dankdienst voor de oogst. Zuidzande: 10 u. Ds. ter Beek. Bed. H. A. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg: 10.15 u. Ds. Nolthe- nius. Geref. Kerk. Axel: 10 en 2.50 u. Da. D. J. Couvee Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. F. M. Ver veen. Terneuzen10 em 3 u. Ds. H. Pestman. Saamslag: 9.30 en 2.30 u. De. J. Ritsema. Geref. Kerk. (Onderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. I. v. Til. Terneuzen: 10.30 en 3 u. Ds. J. ten Hove. TERNEUZEN. Samenkomst. Wij verwezen naar de desbe treffende advertentie in dit num mer, waarin melding wordt gemaakt van een samenkomst welke bondag 21 dezer, des na middags 19 uur wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk hier ter stede. Deze samenkomst werd belegd door de CJ.V.F en de C.J.M.V. in het kader van de Wereldbonds gebedsweek. Geslaagd. Te Utrecht slaagden voor het- vakdiploma „Detailhandel in meu belen" de heren Bob IJlsebaert te Terneuzen en L. Pot te Axel. Rode Kruis. Men schrift ons: In verband met het toekennen van het Kruis van Verdienst 1ste klasse vond Dinsdag 16 Nov. een propaganda-feestavond van het Nederlandse Rode Kruis afd. Ter- reuzen in het Concertgebouw plaats. Om 8 uur opent de voorzitter deze feestelijke ibg'eenlkomst waar bij hy de aanwezigen hartelijk welkom heet. Hierbij brengt spr. het werk, welk door het bestuur en transportcolonne in het bevrij dingsjaar 1944-1945 werd ver richt, naar voren. i Hierin had het hoofdbestuur aarleiding gevonden de afd. Ter neuzen het Kruis van Verdienste toe te kennen. Deze onderschei ding is slechts aan enkele afdelin gen uitgereikt. De voorzitter deelde mede, dat bet de bedoeling van het bestuur is door 't organiseren van derge lijke avonden de band tussen leden en bestuur nauwer aaneen te halen, waarby hij het betreur de, dat deze avond slechts door pl.'m. 250 personen werd bezocht. Vervolgens werd overgegaan tot de uitvoering van het welver zorgde programma, dat voor deze avond verzorgd werd door de toneelvereniging Oranjekwartier, onder regie van de heer De roux en het muziekgezelschap der K.A.B., dirigent de heer Van Wyl. Voor de pauze werden een zes tal muziekstukjes gebracht, welke goed werden uitgevoerd. De to neelvereniging bracht hierna twee vlot gespelde schetsen, welke veel succes oogstten. In de pauze had nog een ver loting plaats. Na de pauze was het wederom oe muziekvereniging welke het programma voortzette, waarna Oranjekwartier weer voor het voetlicht kwam en muziek het programma besloot. De voorzitter sprak nog een woord van dank aan de muziek- en toneelvereniging voor hun be langeloze medewerking, welke ze deze avond hadden verleend. BIERVLIET. Collecte. Op de dag van het oorlogsgraf werd in deze gemeente gecollec teerd met de bekende klaprozen. Alhier bracht deze collecte 32,99 cn in Driewegen f9,46 op. Totaal dus ƒ42,45. WESTKAPELLE. Restauratie vuurtoren. Ook de beroemde Westkappelse vuurtoren is niet ongeschonden uit de strijd gekomen. Vooral het bovenste ijzeren gedeelte was deerlijk gehavend. Maar om strijd zijn klinkers, metaalbewerkers en schilders enige maanden bezig geweest met het herstelwerk. Het herstelwerk is thans zover gevorderd, dat volgend jaar het grote licht weer kan worden aan gebracht. •fcw*y 'tic f- zetting zal de Minister zijn aan dacht besteden. Het is de bedoeling de militai ren in Indonesië niet aan de ge meenteraadsverkiezingen te laten deelnemen; Thet geldt slechts een betrekkelijk kleine groep. Wil de Kamer anders dan zal de Rege ring zich daartegen niet verzetten. De Minister verklaart te ver trouwen, dat spoedig de wervings campagne voor de reserve-politie en de nationale reserve kan begin nen en dat deze met groot suc ces zal worden bekroond. Op de B.V.L. is een dringend beroep ge daan zich aan te sluiten. Het is de bedoeling de reserve-politie en de nationale reserve een volledige overheids-orgaan te doen zijn, Het leek, dat spr. opzettelijk een burgemeester uit de politie studiecommissie zou hebben ge weerd' hij is alsnog benoemd. De heer Van Dis merkt spr. om. op, dat er in Noord- Brabant ver scheidene met-Katholieke burge meesters zgn. Het vraagstuk van vrijstelling voor de belasting van reprensentatiegelden van burge meesters zal de Minister nader bezien met zijn ambtgenoot van financiën, In verband met de opmerkingen over achterstelling van de rand- rrrovineies, meende spr.. dat men zich voor provincialisme hoeden moet. Naar veel opmerkingen over de autonomie, had hij met instemming geluisterd, al had.teij tegen enige bedenkingen. De Re gering wijdt haar aandacht aan het lot der Indische évacué's en -ij zalAÉSKblijven doen. Over half zes werd de vergade ring gpsloten. ■LXKlU tó-. Bim voelde zich heel kleintjes toen hij werd toegelaten in het geweldige vertrek waar Basli, onbewegelijk als een beeld achter zij,n schrijftafel zat. „Dag Mugli", riep Bim harte lijk en stak zijn hand uit. De detective maakte geen beweging om Bims groet te beantwoorden. ,,Je beseft blijkbaar nog niet dat men de beheerser van de pla neet niet bij zijn voornaam pleegt aan te spreken," zei hij ijskoud. „Excellentie alsjeblieft." „Hoe gaat het, Excellentie?" vroeg Bim, lichtelijk onthutst over die ontvangst. „Hoe het met mij gaat is nu geen punt van bespreking", zei Basli. „Wat heb je al die tyd uitgevoerd? Besef je dat je on- middeliyk hard moet gaan wer ken?" „Zeker wil ik werken," zei Bim. Daarop vertelde hij zijn weder waardigheden. Tenslotte begon hö over de dwangarbeiders. „Mogen zy terug naar hun pla neet, excellentie?" vroeg hy drin gend. „Ze voelen zich ongelukkig op Mars net als ik" voegde hg eraan toe. TWEEDE KAMER De Tweede Kamer heeft giste renmiddag de algemene beraad slaging over de begroting van binnenlandse zaken voortgezet. De heer Wagenaar (CPN) wijst op de moeilijkheden voor de ge meenten om een sluitende begro ting te krggen. De gemeenten Lebben z.i. te weinig armslag. Spr. bepleit wijziging van art. 216 der gemeentewet. In verband met de woonruimte- ïnoeiiykheden wenst hg richtlg- nen voor de vaststelling van be nodigde ruimte. Ten aanzien van 's Ministers entwoord op opmerkingen inzake de Zondagswet vraagt de heer Wagenaar of alleen advies aan de kerken is gevraagd. Hg wil ook andere instanties doen raadplegen o.a. de grote sportbonden. De heer Van Dis (SG) maakt bezwaar tegen de excesser op kledinggebied. Ook keert hg zich tegen de zedenverwildering. De huidige lectuurverspreiding levert ernstige gevaren op. De Regering dient krachtig op te treden tegen het voortwoeke rend zedenbederf. ■De heer Van Dis ontwikkelt verder bezwaren tegen het hou den van voetbalwedstrgden op Zondag. Lijkverbranding acht hg terug keer tot het heidendom. Hg acht het bezwaarlgk, dat veelal R. K. burgemeesters in Protestantse gemeenten worden benoemd. De heer Scheps (Arb.betoogt, dat een democratische staat prijs mo»t stellen op een vrije strgd op politiek gebied. Hg betoogt, dat de geestelgke vryheid verdedigd moet worden en dat voor de vrijheid van de staat alle nodige maatregelen meeten worden genomen. In dit Chr. Geref. Kerk. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Lees- - dienst, Geref. Gemeente. Hoek: Geen dienst. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. Ds. Hagestein. Oud-Geref. Gemeente. lemeuzen: 9.30, 2 en 6 u„ Ds. A de Reuver. Rooms-Katholieke Kerk. «inge: 7, 8.30 en 10 u. H. Missen. Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10 u. H. Missen. TT St. Jansteen: 7.30, 9 en lO.oO H. Missen. a TT Terneuzen: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen; 2.30 u. Lof. Leger des Heils. Terneuzen: 7, 10 en 8 u. samen komsten o.l.v. Lt. J. C. v. Hin- sen en Lt. L. Veeninga; 6.45 u openlucht Nieuwstr.; 4.30-5.30 u. voor de jeugd. voor elke vrouwen- en meisjeshand, vooral in herfst en winter, is een tube Hamea Gelei (Mijnhardt)pr. 7? ct. (In'gez. Med.) verbard keert hg zich in een fel betoog tegen de communisten. Spreker bepleit vervolgens de noodzakelgkheid van riehtlgnen voor Overheidspersoneel in geval van oorlog of bezetting. De burgemeestersvacatures moeten naar zgn oordeel niet te leng worden aangehouden. Spr. zegt het 'n verwildering der zeden te vinden, dat men iedere begroting moet ontsieren met de verwildering der zeden. Spr. verheugt zich erover dat de Minister in verhand met de Zondagswet de kerken wil raad plegen. De Minister van Binnenlandse Zaken, de heer Van Maarseveen, zegt niet op alle opmerkingen te kunnen ingaan. Als men alle kerkgenootschap pen om advies zou willen vragen, zou men er allicht één vergeten; spr. somt op aan welke om advies is gevraagd. Wat culturele organisaties en portbonden wensen meent de overheid al te weten. Wat de begrafeniswet betreft, zegt spr. het ontwerp-Van Boeyen zeer wel te herinneren. Ten aanzien der enquête naar de zedenverwildering verklaart de Minister dat zijn departement ac tief is. Wat de leesbibliotheken betreft, deelt spr. mede, dat op zijn departement een wetsontwerp gereed is. De gemeentelijke auto nomie is daarbij ten volle gewaar borgd. Wat de woonruimte aangaat, merkt spr. op, dat B. en W. be voegd zgn te vorderen. Een bovengemeentelijk vesti gingsbeleid zou in voorkomende prevallen uitkomst kunnen bren gen; dit betekent echter niet. dat de Minister een zodanige regeling zal voorschrgven. Gevraagö is of er geen richtlij nen gegeven kunnen worden voor het bepalen van een minimum woonruimte voor een gezin. Het lh'kt spr. ondoenlijk, ook al omdat deze regeling te gedifferentieerd ou moeten zgn. Aan de vraag om richtlijnen voor ambtenaren in geval van be- Thans zijn de resultaten der verkiezingen voor de Franse raad der Republiek bekend voor 399 der 320 zetels. De verdeling luidt ais volgt: _0 Gaullisten 121; socialisten 58 onaf hank elijken 26; door .TS- FLETCHER 26) Vertaling van: ANGELICA VAN HEST (Nadruk verboden.) Mgn hemel het kan vgf- of zesduizend pond in Franse en Engelse banknoten zgn geweest. Tickell vonden we in Brighton, waar we dineerden en toen kwam hy met ons mee hierheen. En nu heeft de schurk waarachtig die arme Ke3teven vermoord voor dat geld, ik wil zweren, dat hg het gedaan heeft! Maar hij kan niet ver gekomen zijn, is 't wel Eb ze zullen hem zeker te pakken krijgen! Willen jullie eens zien, waar die lafbek hem doodgescho ten heeft?" Hextall liet Smith de jonge radicalen 51; onainanK.enjn.eu. _----- t ,:pree. communisten 20; MRP 16; PRL eigenaar^ .y;an -.OOY. HinTl AI (rechts) 4; overigen 13. Ongeveer 3 jaar geleden ves tigde zich in Borne een zekere V., die tijdëns de bezettingsjaren in Duitsland had gewerkt. Daar was hii in aaryaki.ng- gekomen met een jonge vrouw, die hij blijkbaar niet wilde achterlaten. De moeilijkheid was echter om zgn geliefde de grens over te krgigen. Op een. of andere manier wist hij in het be zit te komen van papieren, die het aannemelijk konden maken, dat hij met zijn metgezellin ge trouwd was. Het waren weliswaar geen deugdelijke officiële bewijsstuk ken, maar met een gefantaseerd verhaal, dat de officiële stukken tijdens een bombardement verlo ren geraakt waren, gelukte het hem de Engelse grensbewakers te vermurwen. Aanvankelgk ves tigden de „echtelieden" zich te Al melo. maar enkele maanden later vertrokken zij naar Bome en na men hun intrek in een als woning ingericht schuurtje. Over beider „huwelijksgeluk" viel reeds na enlkele maanden een schaduw want de heer V. werd opgeroepen in militaire dienst en vertrok naar Indonesië. De jonge vrouw bleef echter niet onver zorgd achter, want zij genoot als „echtgenote" de gebruikelijke kostwinnersvergoeding. Het was de man namelijk gelukt, om met de in zijn bezit zgnde valse papie ren en het gefingeerde verhaal op de bevolkingskaart aantekening „gehuwd" geplaatst te krijgen. Naar thans echter aan het licht is gekomen zijn beiden niet gehuwd. Toen de jonge vrouw namelijk ten behoeve van het ver vullen van enkele formaliteiten gevraagd werd bewijsstukken over te leggen, bleek zij deze niet te bezitten. Zij werd nader aan de tand gevoeld en bekende ten slotte, dat het huwelijk gefin geerd was geweest. De gehele affaire heeft voor deze Duitse juffrouw nog meer strafrechtelg- ke gevolgen, want zy heeft hier door gelden aangenomen waarop zij geen reohit had. Zij is gear resteerd en ter beschikking ge steld van de Officier van Justitie te Almelo. JONGGEHUWDEN, LET OP UW SAECK". Een jonge vrouw uit de Ba- waanstraat te Amsterdam, die met haar echtgenoot en kind bg haar ouders inwoonde, verwon derde zich er over dat op het Ja- vaplein een woning al 7 weken lang leeg stond. Zg ging er eens op af, en hoorde van de eigenaar, dat de woning toegewezen was aan een weduwe uit de Hase- broekstraat, die misschien wel bereid zou zijn de woning af te staan. De jonge vrouw toog naar het opgegeven adres en vond daar inderdaad de bedoelde vrouw die bereid was van de woning af te zien, mits zg echter een „sleu- telgeld!" van 1000 ontving. Ook wist ze nog wel kamers in de Van Woustraat, die haar ook toe behoorden en een woning in Den Haag, die eveneens op haar naam stond, maar waarvoor zij behalve 1000 sleutelgeld nog 1500 vroeg voor enige meubelen, die zich op die woning bevonden De jonge vrouw toog naar de recher che voor économische zaken en met een rechercheur, die zich als de echtgenoot voordeed, ging zg weer naar de vrouw in de Hase- broekstraat. Deze wilde echter maar één per soon tegelijk spreken om riets in bet bijzijn van anderen behoeven te zeggen. De „echtgenoot-echer- cheur" nam het gesprek waar en probeerde af te dingen op de be dragen. Dit lukte niet, want, zo zei*, de vróuw, als ik naar een makelaar ga, dan krijg ik zeker wel 2000 of meer. De rechfer- cheur ging weg, mar kwam later de vrouw ophalen, die zich ge snapt ziende alles ruiterlijk bekende. Tegen haar werd proces verbaal opgemaakt. MILITAIRE GOEDEREN ALS DEKMANTEL VOOR SMOKKEL WAAR. De douanerecherche in de hoofd stad is er na een langdurig onder zoek in geslaagd een smokkelhan del in machine-onderdelen en ijzer waren te onderscheppen, welke vermoedelijk al geruime tijd aan, de gang was. De goederen werden naar de hoofdstad overgebracht met behulp van een verhuisauto van een particulier expeditiebe drijf te Heerlen, waarmede mili taire goederen, in een klerenmake- rij te Heerlen vervaardigd, naar Amsterdam werden vervoerd. De chauffeur van de auto en een ex peditieknecht zaten in het com plot en verstopten de smokkel waar onder de militaire goederen. Beiden zijn gearresteerd. WICHELROEDELOPER ONTDEKTE NTETT ONTPLOFTE BOM. De wichelroedeloper W. Huls- egge, uit Gorssel heeft nuttig speurderswerk verricht te Eefde, bij Zutphen. Na de verkoop van het buitengoed „Het Haveke" al daar, wilde de nieuwe eigenaar zekerheid hebben omtrent de ge ruchten dat er een niet-ontplofte bom in de grond zou zitten. Men heeft zonder resultaat .naar de bom gegraven. Hulsegge werd te hulp geroepen en toen men op de door hem aangewezen plaats de schop in de grond stak, stiet men spoedig op het gevaarlijke projectiel, 500 kg zwaar, dat door daartoe bevoegden :kon worden uitgegraven. ONVERBETERLIJK. De politie te Den Haag ar resteerde ter zake van zakken rollen de 76-jarige C. G. v. d. V., wed. van J. A. v. D. Zij bekende de laatste tijd ongeveer 26 malen in magazijnen en op de markt portemornaies enz. te hebben ge told. Zg is al ettelijke keren met de politie en justitie in aan raking geweest. Voor de eerste keer ongeveer 48 jaar geleden, eveneens voor zakkenrollerg. In Mei j.l. is zg uit de gevangenis ontslagen. BRUG STOND ONDER STROOM Nabg Merkelo kwam een brug onder electrische stroom te staan, doordat een onder de brug gelegen electrische kabel contact maakte. Toen de landbouwer K uit Markelo met paard en wagen over de brug reed, viel plotseling zijn paard dood neer. DAMMEN. Roozenburg zet zgn overwin- ningenreeks voert. Hier volgen de uitslagen van de Vrijdagavond gespeelde partyeni: RoozenburgPost 2—-0 LanosDemesmaecker 2O RostanPerot 02 VerpoestGhestem 02 ChilandVar. der Staay 1—1 De stand is thans: 1. Roozenburg 14 punten; 2 en Keiler en Ghestem 9 punten; 4. Verpoest 7 punten; 5, 6 en 7. Chiland, Laros en Van der Staay 6 punten; 8 en 9. Pérot en Post 5 punten; 10. Demesmaecker punten en 11. Rostan 1 punt. VOETBAL. BELGIËNEDERLAND. Voor de derde maal in 1948 komen de vertegenwoordigende elftallen van België en Nederland tegen elkaar uit voor het spelen van de populairste der interland wedstrijden. Het strijdtoneel 's weer het Antwerp-stadion- te Deufne, bekend als de heksen ketel van Deurne. De beide tot nu toe In 1948 ge speelde wedstrijden bleven onbe slist. In Antwerpen werd het 11 en te Rotterdam 22. Zal 1948 toch nog een overwinning voor een dei- partijen brengen? 1946 bracht een 6^ 3 zege der Oranjehemden in het Olympisch Stadion te Amsterdam en een 2-2 gelijk spel is Antwerpen; 1947 leverde tweemaal een 21 overwinning voor Nederland op, 1948 twee gelijke spelen plus In Belgische voetbalkringen is men zeer optimistisch gestemd en rekent men algemeen op een Bel gische overwinning, die behaald zou moeten worden door de betere techniek der Rode Duivels. Zeer zeiker zijn de Belgen de Oranje elf technisch de baas, maar dat was ook het geval in de voor gaande wedstrijden. Men mag de techniek niet te hoog aanslaan, want nog steeds beslissen doelpunten de wedstrijd en verstaat men de kunst van het doelpunten maken bij onze Zui derburen nu beter? En dan is er nog zo iets als de HollandBelgië-sfeer, een onde- finiëertbaar begrip, die alle kans berekeningen te niet doet. Concluderen we dus dat de Bel gen (op papier althans) sterker zijn, maar dat de wedstrijd België- Nederiand heet, wat de uitslag onzeker maakt. Om 2.50 uur zendt de AVRO over Hilversum I een ooggetui- geverslag uit van de heer Aad van Leeuwen. Nogmaals volgt hier de opstel ling der teams: België: Doel: Meert (Anderlecht) Achter: Aemaudts (Berchem) en Anoul (F.C. Luik). Midden: Coppens (F.C. Meche- Ien), Carré (F.C. Luik) en Hen- riët Charleroi) Voor: Appeltans (St. Truyen), Van Steen-land (St. Nicolaas), Mermans (Anderlecht), Chaves d'Aquilar (La Gantoise) en Man- naerts (R. C. Meohelen). Nederland: Doel: Van Raalte (Blauw-Wit). Achter: Van Bun (MVV) en Schijvenaar (EDO). Midden: Stoffelen (Ajax), Ter louw (DCV) en De Vroet (Feijen- oord), aanvoerder. Voor: Lenstra (Heerenveen), Rijvers (NAC)Roosenburg (Sneek), Wilkes (Xerxes) en Cla- van (ADO). prgs bood de P.T.T. aan, n.l. 20 telefoongesprekken met familie of vrienden in de Overzeese Ge biedsdelen, terwgl verder een Phi- lips-radiotoestel, 4 huishoudelijke voorwerpen e.d. het aantal van 500 -prijzen vol maken. Om vooral de schooljeugd te stimuleren haar vriendjes en hun vriendinnetjes, die het voorrecht van opvoeding- in gezins- en, klas - verband moeten missen, te 'Steu nen, werden voor jong Nederland speciale voorwaarden gesteld. Van de 3e klas der lagere school af tot en met de hoogste van de Mid delbare school kan in klassikaal verband worden meegedongen. ■Hier zijn de hoofdprgzen een 1' lasreis naar Zwitserland met 14- daags verblijf onder leiding van de leerkrachten, een reis paar België, vacantie-verblijven in eigen land, een schoolradio of een be drag aan geld voor een school fonds. De scholen zijn reeds ingelicht over de wijze van deelname, welke voor Amsterdam, Rotterdam en Groningen een tweeledig karakter draagt. Op 6 December zal St. Nicolaas die tijdelijk zgn intrek heeft ge nomen op de Herengracht te Am- ster en aan wie de oplossingen moeten worden gezonden, over beide zenders om 20.05 uur de uit slag van de wedstrijd bekend ma ken. De 4 bestanddelen van Chefarlne „4 zijn elk stuk voor stuk al beroemd voor het bestrijden van zware hoofd- en andere pijnen, tegen griep en verkoudheid. Maar tezamen in één tablet verenigd werken ze nog beter. Ook In dit geval due: Eendracht maakt machtt T.g.n pijoen en griep 20 Wkletten k(0.75 (Ingez. Med.) EN raar de kamer van Paquita. Bui ten de deur kiwam hij zuster Pal- liser tegen. „Hebt u me Iets te vertellen?" vroeg hij, terwijl hij haar even apart nam. „Niets dokter," antwoordde zg snel. „Juffrouw Tress heeft van nacht best geslapen en ze is heel goed vanmorgen. Ze wist na tuurlijk niets van de hele geschie denis voor we het haar vertelden. Ze schrok eerst hevig, maar schijnt nu buitengewoon goed ge luimd." Hextall vond het een hele op luchting dit te horen en hij draal de nog even, eer hij doorliep. „Hebt u nog iets van het geval gemerkt?" vroeg ïqk „Een schot gehoord?" „Niets?" antwoordde zgi „We hadden een heel rustige nacht. Juffrouw Tress was eerst in de war, toen ze hoorde, dat de drie heren waren gekomen, maar zij bedaarde, toen Fowler kwam ver tellen, dat mijnheer Tress rustig in bed lag en sliep. Zuster Hicks s iep in het kleine kamertje naast juffrouw Tress en zij zegt dat zg buitengewoon goede nacht een I zeneiT' Hijzelf "ging naar binnen hadden... juffrouw Tress had aan „VOOR HET KIND" SPREKEN ST. NICOLAAS VUEULY. Het rijdend postkantoor met de Kinderzegels, dat op het ogenblik als een grote „Kinderwacht" over onze wegen gaat, komt als een Aether-bus" vol surprises Maan dagavond 22 November de huis kamers van Nederland binnen. Over Hilversum H om 19.30 uur en Hilversum I om 20.30 uur wordt n.l. een luisterwedstrijd uit gezonden, waarby o.a. gezag voerder A. Viruly het luchtruim zal verkennen. Iedere luisteraar, die een goede Oj lossing van de voorgelegde pro blemen op een briefkaart van 6 cent met extra porto aan kinder zegels (2 kinderzegels van 10 ct.) Inzendt, dingt mede naar een aan tal zomerreizen, alsmede naar honderden andere prijzen, welke door bekende Instanties in Neder land bet .Nederlands Comité voor Kinderpostzegels" voor dit doei zijn aangeboden. Een reis van personen naar Zwitserland met 14-daags verblgf aangeboden door de K.L.M., een zeereis per Maat schappij Zeevaart naar Ierland 'n week vacantie in eigen land per trein en een dubbel weekabonne ment 2e klas der Ned. Spoorwe gen, zijn enkele van de hoofdprij zen. Een bijzonder attractieve ZONDAG 21 NOVEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; '8.40 Barcarole; 9.15 Men vraagt en wij draaien; 8.45 Geestelgk leven; 10.00 Zondags halfuur; 10.30 IKOR; 11.45 Tus sen kerk en wereld; 12.00 Gram.; 12.30 De Zondagsclub; 1.00 Nws 1.15 Gram.; 2.00 Boekenhalfuur; 2.40 Kees Manders; 2.50 Repor tage; 4.50 Gram.; 5.00 Prov. dag Friesland; 5.30 Ome Keesje; 6 00 Nws; 6.15 Jan Oonduwener; 6^30 Ned. Strijdkrachten; 7.00 Radiolympus; 7.30 Paul Godiwin; 8.00 Nieuws; 8.05 Actualiteiten; 815 Musicorda; 8.45 Paul .Vlaan deren en Ina; 9.30 Music Maestro. Please; 10.10 Een kop thee; 10.21 AViRO-aUerlei; 10.26 Vergeelde Partituren; 11.00 Nieuws; 11.15 Gram. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Morgenwijding; 960 Nieuws; 9.45 Hoboconcert; 10.00 Hoogmis; 11.30 Gram.; 1215 Apologie; 12.40 Orkest zonder naam; 12.55 Zonnewijzer; 1.00 Nieuws; 125 Verv. Orkest 7on*er raam; 1.50 Buffalo Bill; 2.05 Har monie Apollo; 3.35 Herstel van Godsvertrouwen; 3.45 Franse ka mermuziek; 4.15 Gram.; 4.25 Vee- pers; 5.00 IKOR; 6.00 Prof. bood schap: 6.30 Psalmen; 6.45 Nederl. organisten; 7.15 Kent gij uw Bg- bel; 7.30 Nieuws; 7.50 In 'tBoeck- huys; 8.05 De gewone man; 8.12 Uit en thuis; 9.10 Hebt u dat ge maakt; 9 50 Gram.; 10.00 Een an dere iyeg; 10.45 Avondgebed; 11.00 Nieuws; 11.15 Gram, et-n stuk doorgeslapen." „Dat is goed," zei Hextall. „Ik a'l haar zeggen, dat ze in haar eigen kamers moet blijven, van daag; ze moet helemaal r.iet naar oeneden gaan. Let daarop alstu blieft. Toen ging hij naar Paquita s zitkamer. Hij vond haar voor het epen raam druk bezig met een handwerkje. Ze sprong met een vrolijke uitroep op, toen hg bin nenkwam en liep hem dadelijk tegemoet. Hextall kon niet na laten haar hand langer vast te houden dan noodzakelijk was. „Bent u er al!" riep zij uit. „Maar ik heb u pas getelegra feerd „Ik hoorde het nieuws vanmor gen vroeg al en ben dadelgk ge komen," zei Hextall, terwijl hij haar stoel terugbracht. „Ik was bezorgdover jou Paquita vouwde haar handen in haar schoot en schudde het hoofd. „Ik... weet niet goed wat ik denk," zei ze peinzend. „Ik kan niet direct zeggen., dat ik er ver drietig om hen. En toch ook weer wel, die arme man. Maar... vindt u het erg verkeerd... Toen zij mg vertelden jat hg dood was, toen... kreeg ik e®n gevoel van enorme opluchting. U weet niet zelfs u r.let, hoewel ik u toch zooveel heb verteld wat een schrik die man voor me is geweest. Ik weet, drJ hij Darrell letterlijk naar ziel en lichaam ten gronde richtte. En Darrell is vanmorgen hier ge weest. Hij heeft overal spgt van en zegt dat het hem een schok heeft gegeven en dat hij zijn leven veranderen zal. U wilt me wel vertellen hoe ik hem helpen kan. nietwaar?" ging ze voort met een smekende blik om hulp, die Hextall's hart deed zwellen van overgrote genegenheid. „Ik weet zeker, dat hii het dit keer meent." „Ik zal je bijstaan," zei Hex tall. ,,De voornaamste hinderpaal is in ieder geval uit de weg." „Ja," antwoordde ze. „Het... het Igkt haast te mooi, is het niet? Weet u nog wat ik tegen u ze; toen ik die avond bij u kwam? Dat ik meer dan eens neiging had gevoeld om hem neer te schieten? Is het niet zonderling?... Van nacht droomde ik dat ik hem doodschoot... ergens in een bos... plies was verward en erg wonder lijk... maar ik herinner me leven dig dat ik op hem schoot en ik zag hem vallen. Ik zag ook zijn gezicht nadat hij gevallen was... „Praat er niet meer over!" zei Hextall bevelend. „Dat komt om dat je zoveel over die dingen ge dacht hebt Zet dat alles nu uit je hoofd." „Ja," beloofde zij, „maar was het niet zonderling, dat ik van hem moest dromen in dezelfde nacht, dat hy vermoord werd? Ik denk, dat ik aan hem dacht, om dat ik wist dat hg' in huis was. Denkt u, dat ze de moordenaar zullen vinden? O, ik ben erg dankbaar, dat het gebeurd is. Darrell zal anders worden." Hextall liet Paquita praten tot dat bij vond, dat ze genoeg ge praat had. Hg gaf een strikt be vel voor hetgeen ze die dag mocht doen, vertelde tot haar groot genoegen, dat hij eerst 's avonds laai naar de stad zon teruggaan en misschien wel pas de volgende dag. Daarna Het hij haar aan de verpleegsters over. Toen hij door het huis liep om zich weer hg Smith te voegen, kwam hij Ronnie tegen met zgn gouver nante. (Wordt vervolgd.) MAANDAG 22 NOVEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.55 Van vrouw tot vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Morgen- wgding; 10.15 Arbeidsv.; 11.00 Op de uitkijk; 11.15 Orgelconcert; 12.00 The Skymasters; 12.33 In 't spionnetje; 1.00 Nieuws; 1.15 Gram.; 1'20 Avroleans; 1.50 Gram.; 2.00 Wat gaat er in de wereld om?; 3.00 Joodse liederen; 3.45 Bonbonnière5.30 Hoort, zegt het voort; 6.00 Nws.; 6.15 Gram.: 6.30 Ned. Strijdkrachten; 7.00 Radio-filmkrant; 7.30 Inleiding tot muziekbegrip; 7.45 Landbouw- rubriek; 8.00 Nieuws; 8.05 Radio- scoop; 10.30 In stijgende lijn; 1100 Nieuws; 11.15 Gram. HILVERSUM n: 8.00 Nieuws;' 8.15 En nu aan 't werk; 9.00 Gram.; 9.15 Bij onze jonge zieken; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.20 Van oude en nieuwe schrgvers; 12.10 Gram.; 12.33 Dolf van der Linden; 1.00 Nieuws; 1.15 Mandolinata; 1.45 Gram.; 2.00 Schoolradio; 2.35 Gram.; 3.30 Marinus Voorberg; 4.00 Bijbellezing; 4.45 Gram.; 5.00 Het kieuterklokje klingelt; 5.15 Gram.;5.45 N.C.R.V.-koor; 6.30 Met band en plaat; 7.00 Nieuws; 7 30 St Nicolaas luisterwedstrijd; 7.46 Kwartet; 8.00 Nieuws; 8.10 Msa Glagolskaja; 8.55 Hoorspel; 9.30 Orgel; 10.00 Strijkorkest; 10.45 Avondoverdenking; 11.00 Nieuws; 11.15 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1948 | | pagina 2