Chefarine 4 E Kerkdiensten Akkertje Voor de Zondag Slagers komen met een plan SPORTNIl l)WS brengen verlichting. Uil de Srcviticte Zenuwpijnen 0e stad onderdenrond Alles is ijdelheid Timmerhout in Europa blijft schaars De Belgischs scheepvaartbeiangen en het plan-Marshall Klappen vallen bij aankomst van De Gaulle Neem n Besprekingen Bevin met militaire leiders De Belgische Konings kwestie Pred. 1 2. VANUIT 't geloof zegt de Pre diker: alles is ijdelheid. Deze wereld is van die God, die barm hartig is en genadig en trouw. Maar daarom is hij juist zo wan hopig omdat hij weet dat deze harde onbegrijpelijke wereld van God is. En, gemeten aan die God, die Zijn naam bekend maakte is deze wereld immers eerst recht onbegrijpelijk. Dan moeten we zeggen: het recht hier is geen recht, de barmhartigheid hier is geen barmhartigheid, de vroom heid hier is geen vroomheid; de broederschap is geen broeder schap. WAAR de ware kennis van God is, daar'moet men proteste ren tegen de wereld zoals ze is, tegen de heerschappij der demo nen. Wamt ails we geloven dan word^ dc wereld niet draaglijker, neen dan wordt alles pais on draaglijk. Want dan weten we ailes wat onder de zon geschiedt aan die God die Zijn Naam heeft geopenbaard. En Hij is barmhar tig en genadig, lankmoedig en groot, van trouw! MAAR het is hier niet slechts een mens, de Prediker die klaagt en zucht: Alles is ijdel heid. Neen, het is God zelf die tot ons spreekt in de vorm van een klaiagzang van de mens. De ZONDAG 19 SEPTEMBER. Ned- Herv. Kerk. Axel: 10 u. Ds. A. J. Kromhout, van Hoek; 2.30 u. Ds. P. J. Pen- nirtgs. Hoek: 10 u. Ds. P. J. Pennings, van Axel; 5.30 u. Ds. A. J. Kromhout, afscheid. Hcntenisse: 9.30 u. Ds. A. Soete- kouw. Hulst: 1-0.30 u. Ds. W. L. Herma- nides. Sas van Gent: 10 u. Ds. J. van der Graaff. Philippine: 2.30 u. Ds. J. van der Sluiskil: 10 en 2.30 u. Ds. G. van Moorsel. Temeuzen: 10 u. Ds. J. A. Talma, van Zaamslag; 2.30 u. Ds. A. Soetekouw, van Hontenisse. Zaamslag: 9 uur de heer C. H. Heijboer,van Hansweert; 2.30 u. Ds. J. A. Talma. Aardenburg: 10.30 u Ds. Blom. Biervliet: 10 u. eand. Van de Ende. Breskens: 10.30 Ds. Doorn; 18.30 u. Ds. Schopenhauer. .Cadzand: 10 u., Ds. Enker. Groede: 9 u. Ds. Doorn. Hoofdplaat: 10 u., Ds. Winckeli Nieuwvleit: 14 u. cand. v. d. Ende Oostburg: 10 u., Ds. Fournier. 14.30 u. Wika Lans, afscheid, en Ds. Fournier, bev. Wika Romer. Retranchement10 u. Ds. Bar- nouw. Sehoondijke: 10.30 u., Ds Scho- penhouwer; 20 u. Ds. Schopen hauer, bed. H. A. St. Kruis: 8.45 u. Ds. L. S. Blom. Sluis: 9.30 u., Ds. Schrale. St. Anna ter Muiden: 11 u. Ds. Schrale. Waterlandkerkje9 u. Ds. Scho penhauer. TJzendijke: 2.30 u. Ds. Doorn. Doopsgezinde Gemeente, Aardenburg: 10.15 u., Ds. Nolthe- nius. Geref. Kerk. Axel: 10 en 2.30 u. Ds. D. J. Couvee. Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. F. M. Ver veen. Temeuzen: 10 en 3 u. Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. Ritzama. Geref. Kerk. (önderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. I. van Til. Terneuzen: 10.30 en 3 u. Ds. J. ten Hove. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag. '9.30 en 2.30 u. Ds. G. A. Zijderveld, var Zwijndrecht. Geref. Gemeente. Hoek: 9.30, 2 en 6 u. leesdienst. Temeuzen: 9.30, 2 en 6 u. lees dienst. Oud-Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. lees dienst. Rooms-Katholieke Kerk. Clinge: 7, 8.30 en 10 u. H. Missen. Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10 u. H. Missen. St. Jansteen: 7.30, 9 en 10.30 H. Missen. Terneuzen: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen; 2.30 u. Lof. Leger des Heils. Terneuzen: 10 u. Heiligingsdienst 6.45 u. Openluohtsamenkomst in de Nieuwstraat; 8 u. Open bare samenkomst; 12 en 4.30 u. voor de jeugd. Heilige Geest zelve klaagt over 't lot der mensen. Christus zelve treurt en zucht over het lot en leven van de mens. Hier vin den we de Goddelijke bewogenheid over <je wereld. U DELHEID der jjdelheden. God zegt het. Maar omdat God het zi t zal ook alles anders worden. Zo denken we aan Jezus Christus die in al onze ijdelheid is inge gaan en ons lot en leven op Zich heeft genomen. Zijn verschijning is de profetie van het komen van dat Rijk waar niets meer ijdel, maar alles zinvol zal zijn. Ja, Gij zult in 't groot heelal T Rijk der duisternis beschamen Tot het niet meer wezen zal. DE PRIJS VAN STOKVIS. Met ingang van heden wordt de maximumprijsregeling voor ge- importeerde stokvis ingetrokken, zodat met ingang van deze datum de prijs van dit produet vrij is. RANTSOENERING IN GEDIS TILLEERD OPGEHEVEN. In het Voedselvoorzieningsblad No 78 wordt afgekondigd het be sluit tot opheffing van de rant soenering van gedistilleerde dran ken. Met ingang van heden is de verkoop van gedistilleerde dran ken aan grossiers, Horecabedrij ven en slijters vrijgegeven. Zoals bekend, was de verkoop aan het publiek in café's reeds vrij, ter wijl, wat de slijtverkoop betreft, in de verordening „verkoop van gedistilleerde dranken door slij ters" nog enige beperkende voor waarden voorkwamen. Deze verordening is thans in getrokken, zodat de slijterijen niet langer klantenkaarten behoeven uit te geven en niet1 langer behoe ven te voldoen aan de andere voor schriften, die in de verordening waren vastgelegd De opheffing van de rantsoene ring betekent niet, dat de grond stoffen voor de vervaardiging van gedistilleerd in onbeperkte mate ter beschikking zullen worden ge steld. ten te voorzien. Het tekort zou aldus twee keer zo groot zijn als het voor 1948 geraamde tekort. Na drie dagen is de oommissie uiteen gegaan en zij heeft naar gemeld wordt in ruime mate over eenstemming bereikt over het plan, waaromtrent deze week reeds het een en ander werd me degedeeld. Volgens dit plan zul len de Oost-iEuropese landen de benodigde machines tot uitbrei ding van de timmerhoutproductie ontvangen van de Westerse lan den, waartegenover zij dan zullen garanderen, dat de uitvoer van timtnerhout groter wordt. Op de bijeenkomst waren de volgende landen vertegenwoor digd, die machines zullen kunnen leveren: België, (Denemarken, Frankrijk, Hongarije, Italië, Ne derland, Zweden, Zwitserland, Engeland en de V. S. Oostenrijk, Tsjecho-"Slowakije, Finland, Polen en ZuidJSlavië zijn de vijf vertegenwoordigde landen, die de bedoelde machines zullen aankopen. Zoals hekend heeft België, Parijs van de organisatie voor de tijdens de laatste vergadering te economische samenwerking, er ii toegestemd van zijn Marshall dollars 207.5 millioen dollars aan het fonds voor inter-Europese be talingen af te staan, inplaats van 200 millioen dollar, zoals eerst was voorzien. Deze verhoging van de door België ter beschikking van het fonds gesteld Marshall-dollars is, aldus schrijft „Het Laatste Nieuws" van Donderdag, in hoofdzaak te wijten aan het feit, dat de dubbelzone van Duitsland met de vroeger getroffen regeling geen vrede nam en een groter bedrag voor zich opeiste. Naar „Het Laatste Nieuws" weet te nerichten, heeft de Antwerpse scheepvaartvereniging een tele gram aan de Belgische eerste Minister gestuurd, waarin er op wordt gewezen, .dat die dubbel zone door deze maatregel wordt bevoorrecht en in de gelegenheid wordt gesteld op kunstmatige wijze het scheepvaartverkeer op de Rijn te verzekeren, dat België rechtmatig toekomt. j De scheepvaartvereniging stelt in dit verband in het, licht, dat dit Rijnverkeer onmisbaar is voor het tewerkstellen van 7000 werk lozen in de haven van Antwerpen Tenslotte verzoekt de scheep vaartvereniging in haar schrijven de eerste Minister stappen 'te- doen bij het bestuur van de dub- speelden daar vele jongens. Een dezer knapen werd door de wiel rijder aangereden, tengevolge waarvan hij aan een zijner benen zodanig verwond werd dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Nu wij van dit ongeval melding maken, moeten wij de aandacht vestigen op het euyel, dat zich na- de „ronde van Temeuzen" is gaan ontwikkelen, hetwelk een ernstig gevaar oplevert voor het stadsverkeer. Iedere avond verzamelen zich n.l. knapen, die onder elkaar een „ronde van Terneuzen" organise ren, met het gevolg, dat voort durend voetgangers, en vooral kinderen, gevaar lopen te worden aangereden. Ook Donderdag moet een knaapje door een van deze weg-onverlaten zijn aangereden, tengevolge waarvan het kind een flink gat in het hoofd opliep. Daar dient een eind aan te ko men en de politie zal dan ook streng optreden tegen de jongelui, die menen, dat zij ongestoord het verkeer onveilig kunnen maken. De Jubileumverloting. Donderdagavond had in het Concertgebouw, alhier, ten over staan van Notaris K. Hoving, de trekking plaats van de Jubileum verloting. De Burgemeester P. Teilegen heette de in grote getale opgeko men (belangstellenden welkom en sprak een woord van dank aan allen, die aan deze verloting heb ben medegewerkt. De trekking had tot resultaat dat de zes hoofdprijzen vielen op de nummers 1443 radiotoestel: 1333 rijwiel; 928 stofzuiger; 3407 leeslamp; 157 keukenuitzet; 1149 reistas. Voor de overige prijzen wordt verwezen naar de in dit blad opgenomen advertentie. De Ballon wedstrijd. De tijdens de feestweek door de schoolkinderen opgelaten kinder ballons hebben blijkens de door de vinders teruggezonden kaartjes een verre reis gemaakt. Het blijkt, dat de windrichting, die bij het loslaten der ballonnetjes lang niet gunstig was, later meer Wes telijk is geworden, waardoor zij land hebben gehouden en voor het grootste deel in de provincies Friesland en Groningen zijn te recht gekomen. De uitslag van deze wedstrijd is als volgt: Meisjes: 1. Jopie Klaassen Uithuizen (Gr.)2. Annemieke Hofwegen, Ulrum (Gr.); 3. Lia de Nijs, Paessens Oostdongera- deel (Fr.); 4. Lizet de Vos, Paes sens (Fr.); 5. Rietje van Over- beeke, Tienaarloo Vries (Dr.); 6. Suzan Pladdet, Bergumermeer (Fr.); 7. Mina Huijssen, Warga Idaarderadeel (Fr.); 8. Marijke Spaas, Akkrum Utingeradeel (Fr.); 9. Annie Kwaak, Frede- riksoord (Dr.); 10. B. Moes. Rot- sterhaule Haskerk (Fr.) Jongens: 1. Piet Camphens, Uithuizermeden (Gr.)2. Piet van Strien, Startenhuizen Kan tens (Gr.)3. Fredi v. d. Perl, Zuidbroek (Gr.); 4. K. Dees, Dok- kum (Fr.); 5. Max Jongman, Dokkum (Fr.); 6. Ulrich Ver mast, Leeuwarden (Fr.)7. Leo Geers, De Knijpe Heerenveen (Fr.); 8. R. de Witte, Rotster- geest Haserk (Fr.); 9. Maarten v. d. Velde, Lollum Wonseradeel (Fr.); 10. Jan Pijpeling, Sneek (Fr.). Aan ieder kind is als prijs een boek ter hand gesteld. KOEWACHT. Aanrijding. Woensdagnamiddag omstreeks 5 uur werd alhier ter hoogte van de Oude-Molen de wielrijder R. van Koewacht aangereden door een auto bestuurd door de heer G. De wielrijder was blijkbaar zonder richtingaanduiding de weg overgestoken waarna hij met een smak tegen de grond werd ge slingerd. Gelukkig liep alles ta melijk goed af. De heer R. werd aan het hoofd gewond. De auto had enige materiële schade opge lopen. Festival. Op Zondag 26 September a.s. ral alhier een festival plaats vin den. Dit is reeds meer dan 50 jaar geleden dat een dergelijk feest in deze gemeente heeft plaats gehad. Door het bestuur van de fanfare alhier, zijn niet minder dan 10 muziekverenigin gen uitgenodigd welke op die dag een rondgang door het dorp zul len maken. Tevens zal iedere vereniging afzonderlijk een klein concert ten gehore brengen op een kiosk, welke op het Marktplein zal worden opgeslagen. Bij hardnekkige zenuw- en hoofdpijBejt. migraine, hevige kiespijn en andere pij nen geeft Chefarine „4" onmiddellijk verlichting. In-dit tablet zijn 4 genees middelen samengebracht, ieder voor zich wereldberoemd. Eén ervan - Chefarox - beschermt de maag. Als U andere mid delen slecht verdraagt, neem dan eens Chefarine „4". BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN i I 0.75 (Ingez. Med.) MIDDELBURG Directeur-generaal loodswezen. In verband met het overlijden van Schout bij Nacht D. C. M Hetterschey, directeur-genenaal van het loodswezen, is Kolonel J. Callenfels, directeur van 't loods wezen te Vlissingen. met de waarneming belast. Blijkens de ramingen, die door de commissie voor timmerhout an de economische commissie voor Europa zijn opgesteld, zal timmerhout in Europa in 1949 schaarser dan ooit zrjn. De uit vertegenwoordigers van 15 lan- heizone, opdat dit, in- ruil voor de den bestaande commissie heeft herziening van de bedragen voor berekend, dat het voor export in het fonds der inter-Europese be- 1949 beschikbaar zijnde timmer- j talingen, concessies doet aan hout nauwelijks voldoende zal Antwerpen en de andere Belgi- zijn om in tweederden der behoef- sche havens. VEERDIENST VLISSINGEN—BRESKENS. Met de verbetering van de veer dienst VlissingenBreskens wil het niet bijster vlotten. Ofschoon de indienststelling van de nieuwe veerboot „Prins Hendrik" reeds enige maanden geleden werd te gemoet gezien. Bij de uitvoering der werkzaamheden werd stag natie ondervonden en toen het schip eenmaal gereed was, vol deed het niet geheel aan de eisen. Donderdag zijn opnieuw enige proefvaarten gehouden, thans met meer succes. Doch toen men de haven van Breskens binnenliep, om te beproeven of de aansluiting met de nieuwe landingsbrug in orde was, bleek dit niet het geval te zijn. (De houten sluis, die voor de landingsbrug in het water staat, blijkt gedurende de oorlog enigszins ontzet te zijn, zodat de toegang met enkele centimeters is versmald. Hierdoor kan de boot niet goed voor de landings brug komen. Naar wij vernemen zullen hier herzieningen moeten worden getroffen voor de boot op deze route kan gaan varen. Het is niet uitgesloten, dat hiermede enige maanden gemoeid zullen zijn. TERNEUZEN. Voor de verwaarloosde jeugd. Gedurende de kermisweek zal- op het voorterrein van het Con certgebouw een rad van avontuur draaien, dat niet zozeer als ker- misaanlokkelijkheid moet be schouwd worden, daar de netto- onvangsten ten goede komen aan de Stichting „De Opbouw", die zich ten doel stelt de verwaar loosde jeugd te maken tot vol waardige volwassenen. De Stichting heeft de voogdij aanvaard over ongeveer 300 ver waarloosde kinderen, met subsi die van het Rijk en met gemeen- telijke bijdragen. De kinderen worden öf in pleeggezinnen öf in een van haar kindertehuizen, die alle in een schitterende omgeving zijn gevestigd. Aan de zorgen van deze tijd ontkomt helaas ook dit maat schappelijk werk niet en finan ciële moeilijkheden dreigen haar hoogst nuttige arbeid volkomen te verlammen. Om dit "te voorkomen kan men een steentje bijdragen door een kansje te wagen bij het rad van avontuur, waarbij men prachtige prijzen kan winnen. Bij aankomst van Generaal De Gaulle te Bourg iyOisans, raak ten aanhangers en tegenstanders slaags. Ongeveer 200 tegenstan ders paradeerden met een rode vlag en een spandoek waarop ge schreven stond: „Wij willen De Gaulle niet". In een korte toespraak te Bourg d'Oisans verklaarde De Gaulle te vertrouwen in „een spoedig her stel van de binnenlands^ en bui tenlandse positie van Frankrijk" (Ingez. Med.) Roman door CHARLES COWLEY Vrij vertaah door Mr. V, H Knaapje aangereden. Onlangs is in de protestverga deringen van de Algemene Ned Slagershond, gehouden te Deven ter, 's Hertogenbosch en Utrecht, een motie aangenomen strekken de tot de verhoging van het vleesrantsoem tot zes ons per veertien dagen, vrijheid van in kopen door de slagers en een ver tod van invriezen, terwijl een contact-commissie werd benoemd uit de protesterende slagersorga nisaties, welke aan de gestelde eisen kracht zal bijzetten. Deze .contact-commissie is thans gereed gekomen met haar besprekingen en heeft) tezamen met de voorzitter van de afdeling Den Haag van de Algemene Ned. Slagersbond, de heer A. van Sijde, besloten een plan aan de besturen der slagersorganisaties over te leggen. De commissie heeft sta tutair aanvaard de vergaderingen van genoerftde landelijke bonden te beleggen. Daarin zal worden voorgesteld het plan der commis sie te aanvaarden en aan de Mi nister voor te leggen. Dit plan omvat het volgendele. De Minis ter geeft aan de slagers de vol ledige vrijheid va.n inkoop van het slachtvee: dit brengt een onmid dellijke besparing mede, daar het gehele systeem van het instituut der plaatselijke toewijzingscom- missies der combinatieleiders en marktklassificateurs overbodig wordt, aldus het plan. 2e. De Minister wijst een .vleesbon aan van 400 gram per 14 dagen, ter wijl de slagers zich verplichten deze bon te honoreren tegen door de Minister vast te stellen verkoopsprijzen. 3e. Naast het vastgestelde rantsoen van vier honderd gram ontvangen de sla gers de gelegenheid tot vrjje ver koop van vlees, dat beschikbaar komt door de vrije inkoop tegen Irmerde prijs. Ernest Bevin en Sir Stafford Cripps, de Ministers van Buiten landse Zaken en Financiën in Engeland, hebben gisterenmiddag met leiders van de defensie be sprekingen gevoerd, aldus wordt uit gezaghebbende bron ver nomen. Politieke waarnemers nemen Door -.eze maatregelen wordt de omvangrijke zwartslachting de wind uit de zeilen genomen en de even grote buisslachting geredu ceerd tot normale verhoudingen. VOETBAL. De eerste voetbal Zondag van het nieuwe seizoen bracht reeds direct de nodige verrassingen. Zo startte bijv. V.V.V. in de eerste klasse van District IV met een klinkende 50 overwinning op Brabantia, behaalde TSC een lraaie 31 zege op het toch niet zo zwakke Juliana, terwijl in de tweede klasse Hero keurig voor de dag kwam door in Breda de oud-klasser Vlissingen te doen struikelen. In de derde klasse waren de uitslagen nu ook niet direct nor maal te noemen. Zo was o.i. de Axelse overwinning in Clinge te klein, het resultaat van Corn Boys in Oostburg teleurstellend, evenals dat van IJzendijke in Sluiskil. Temeuzen's start in Aardenburg kan bevredigend ge noemd worden. En tot slot de veelbetekenende 61 zege van Steen in Hontenisse. De grens kanters zullen ook dit seizoen v eer wei een leidende rol spelen. Het programma voor Zondag: EERSTE KLASSE. hardingSchelde Boys; P9K— Hansw. BoysLuctorKortgene. Reserve Eerste Klasse B. Terneuzen 3Oostburg 2; Oorn Boys 2Steen 2; Axel 3Hoofd plaat 2. Tweede Klasse B. Ria (W.) 2Koewacht 2; PSK 2Temeuzen 4; Graauw 1Ra penburg 2. Derde Klasse B. EMM 4Oostburg 3; Aarden- burg 3Retranchement 1; Bres kens 3DSW 2; Middelburg 4 Sluis 2; Eede 2—Groede 1. Derde Klasse C. Sluiskil 3Hulst 3; Hontenisse 3Hulst 4; Clinge 3Rapenbwrg 3; Kruimngen 3Steen 3. SCHAKEN. Jaarvergadering „Terneuzen". S. V. Gisteravond te ongeveer half san, dat de bijeenkomst betrek- acht kwam een wielrijder met vrij king had op de eerder aangekon- grote snelheid over de Markt ge-uigde defensiemaatregelen, be reden. Als naar gewoonte bij de i zien in het licht der buitenlandse opbouw -van de kermis-attracties, I politiek. Naar „Le Peuple" van gisteren morgen schrijft heeft Minister Spaak de voorzitters der beide wetgevende kamers verzocht de behandeling vai^ het voorstel tot het houden van een volksreferen dum over de terugkomst, van de Koning, dat door de Katholieke fractie bij de Senaat is ingediend te bespoedigen. De beide voor zitters hebben zich eens verklaard mgt het verzoek van de eerste Minister en de Senaat zal zich hierover op 12 October uitspre ken. De Kamer zpu -het onder werp dan in de daarop volgende week in behandeling kunnen nemen. Volgens „De Peuple", zou het verzoek van Minister Spaak er op wijzen, dat de premier met de wens is bezield, het onderzoek van deze aangelegenheid in de Senaats- en Kamercommissies te beëindigen teneinde bij het her vatten der parlementaire werk zaamheden een gewijzigd rege ringsprogramma te kunnen aan bieden, dat zich zal uitstrekken over ongeveer een jaar. „Het blijkt" aldys „Le Peuple", dat Spaak voornemens is de eerst volgende algemene verkiezingen in October van 1949 te doen hou den. De politieke toestand zou daardoor "orden opgeklaard en de regering zou de handen vrij hebben om haar opbouwende taak voort te zetten en te vermijden, dat het land kostbare tijd zou -verliezen. In de gewijzigde rege ringsverklaring zal vooral gewag worden gemaakt van problemen, waarmede 't land thans te kam pen heeft, zoals de fiscale her vormingen, de sociale verzekerin gen, de strijd tegen de werkloos heid en de internationale vraag stukken". Wanneer de inlichtingen van „Le Peuple" juist zijn, zou dit be tekenen, dat de regering van te voren aanneemt, dat het voorstel tot het houden van een volks referendum over de terugkeer van Koning Leopold niet mag leiden tot een ontbinding der Kamers en van oordeel is dat in ieder ge val tot October 1949 dé politieke vreae in België bewaard dient te blijven. 34) (Nadru Opnieuw werd het en Jacques zei beve de knecht, die u laar gestuurd hebt! horen, of Janine v; afwist en ook, of teeds vroeger plaat later trad de bed binnen en verklaard sela or is zo juist g^ Weststreet. Hij ha het hart en gar gi leven meer!" Jacques liet zich! vallen, terwijl St ophief, alsof hij neerslaan. Patric! niet meer, welk moest aannemen, aan onze beweringen lie uit. „Voelt u een geheime macht achter zit, <iie ons probeert te dwarsbo men?" Zolm bekende: „Dat is onge twijfeld werk van de Chinezen!" De inspecteur keerde zich tot de bediende, vroeg nadere bijzonder heden en dacht na. Het was te veel voor Jacques om nog langer werkeloos toe te zien! Hij sprong de metse- plotseling op en verdween uit de d'OBÉRON k verboden.) hek gesloten ld: „Het is |Mu zullen wij de opening [de instorting vond!" Even ende de hall „De met- vonden in de een mes in sn teken van op een stoel je de vuisten iemand wilde Zolm wist houding hij |Gelooft u nu riep Cliar- hiet dat daar hall, terwijl htj de bediende bijna omver liep. Angstig vroeg Char lie zich af: „Waar zou h(j heen gaan? Zou h(j ziek zjjn?" Gewaagd SpeL Bij de woorden: „Dat is onge twijfeld werk van de Chinezen!" uitgesproken door Zolm, kwam Jacques plotseling op een ge dachte, die een laatste kans scheen te bieden. In de verdwij ning van Evelyne Stone, die Ja nine als een wraak der Chinezen beschouwde, had hij tot nu toe steeds een dwaze gril van Evelyne gezien. De verdwijning van zijn verloofde veranderde echter de DISTRICT I. XerxesSparta; Stormvogels- Ajax; DOSSVVBlauw-Wit 't Gooi; Haarlem-De Volewijkers. DISTRICT H. DEC—EDO; Hermes DVS— KFC; Zeeburgia—VSV; HBS- Feijenoord; NeptunusDHC. DISTRICT IH. HeraclesBe Quick; Ensched. BoysNECAGOWEnschede QuickZwolse Boys; Wageningen Go Ahead. DISTRICT IV. Willem II(NAC; Helmond De Spechten; BrabantiaLim- burgia; JulianaVW; MVV- BVV. DISTRICT V. GVAV-jHeerenvleen; Sneek Velocitas; Emmen(Be Quick: HSCFriesland. DISTRICT VI. Eindhoven(BleijerheideSit- tardse BoysiPiSVKerkrade NOADSportclub EmmaLON GA; De Baronie DNLiHelmon- dia. DISTRICT IV. Tweede Klasse B. RACAlliance; Breskens -De Zeeuwen; VlissingenGoes; DOS- KOHero; RBCInternos. DISTRICT IV. Derde Klasse F. TerneuzenOostburgAxel- Hoofdplaat; HulstClinge; Qorn Boys—SteenAardenburgSluis kil; IJzendijke(Hontenisse. DISTRICT 4. Vierde Klasse G- Biervliet(RIA; Kruiningen- EMM. Res. Tweede Klasse E. Goes 2ROS 2; Middelburg 2 Terneuzen 2; Vlissingen 2 Axel 2. Onderafdeling Zeeland K.N.V.B. lste Klasse A. Lewed. BoysDomburg; Noor mannenEedeDSW—Zuidzan- de; GroedeSehoondijke. Eerste Klasse B. RapenburgVogelwaarde; Vol- gehele zaak. Janine was niet wis pelturig, maar eerlijk, en oprecht Jacques kon onmogelijk aan haat liefde en toewijding twijfelen. Evelyne en Ninette waren dus onvoerd geworden! Waarom zou den de Chinezen daaraan niet schuldig zijn? Had Tao niet gedreigd, zich te zullen wreken? En had de milliardair Tao niet zeer ruw behandeld? Vernederd, geslagen en zelfs opgesloten was Tao door zijn toedoen! En dan nog de onthulling aan de douane en de boete! Hoe dieper Jacques over alle bijzonderheden nadacht hoe meer hij geneigd was, de ver onderstelling van Janine als waarheid aan te nemen. Als de Chinezen nu ook Ninette in hun wraak betrokken, dan was dat alleen omdat zij op het goede spoor was geweest en te veel had ontdekt! Steeds weer opnieuw deze mo gelijkheid overwegend, was de jonge secretaris in de Chinese wijk gekomen. Hij vond zonder veel moeite het huis van Tao en trad binnen zonder te kloppen. Vanuit de kamer waarin hjj zich bevond, zag Tao de jongeman binnen komen en deed verschrikt enige stappen achteruit. Jacques was hem echter voor; met twee stap pen was hij naast Tao. Beiden wisselden zij de gewone beleefd heidsformules. Bermond werd er ongeduldig onder, maar bedwong zich, daar hij het verstandiger vond, zijn angst en ongerustheid niet te tonen. „Charlie Stone is zeer tevreden, dat zijn opzichter weer terug is," begon hij. „Ik veronderstel, dat u eveneens met veel genoegen de chèque geïncas seerd hebt?" Tao keek verrast op, daar had hij niets mee te maken gehad! Zonder verder aan te drin gen, vervolgde Jacques: „De arme Stone is erg ontdaan over de verdwijning van zijn vrouw!" De Chinees maakte een vage be weging, die beduiden moest; „Wat kan ik daaraan doen?" „Heeft u niet gehoord wat er na de ontvoering gebeurd is?" Tao dacht even na en zei:„Neen!" ,,U weet dus nog niets?" „Hoe zou ik dat weten?" „Door de ma-fou, de stalknecht van Stone-HouseDe kleine zwarte oogjes van Tao knipper den een paar malen. „Ik ben die stalknecht niet!" „Des te erger!" zei Jacques, terwijl hij deed alsof hij daarover ontstemd was. „Voor wie?' vroeg Tao achte loos. „Voor de Chinezen natuurlijk!" Ondanks z\jn onverschillige houding verried het gelaat van Tao de grootste belangstelling. Jacques meende een ogenblik een valse flikkering in zijn ogen te bespeuren. Tao was beslist van alles op de hoogte! De Chinees was zich bewust, dat zrjn blik hem verraden had. Hij wreef met zijn vingers over de ogen, alsof het daglicht hem hinderde en zette zijn bril op, die vlak bij hem lag. „Hij is op zijn hoede", dacht Jacques, „de eer ste klap is raak geweest!" (Wordt vervolgd.) Dinsdag j.l. hield de S. V. „Ter neuzen" in het Hotel des Pays Bas alhier haar algemene jaar vergadering. Na een hartelijk welkom aan de talrijk opgekomen leden, me moreerde de voorzitter de heer J. Kaan, de voornaamste schaakgebeurtenissen aangaande de eigen club, gedurende het af gelopen schaakseizoen 194t7/'48, waarop met genoegen kon wor den teruggezien. Was „Temeuzen I" dit jaar niet als kampioen, doch als nr.' 3 uitgekomen in de clubwedstr^jden lste klasse van de Z. S. B., wat te .wijten was aan de geriage deelneming bij deze wedstrijden door de in dat tiental geplaatste spelers, een groot succes werd geboekt in de wedstrijd tegen de S. V. „Edg. Colle" te St. Niklaas, waarbij de door deze Schaakver- eninging beschikbaar gestelde "IJ veren beker, door „Termeusen" werd gewonnen. Daarna bracht de voorzitter dank aan de heer P. J. v. d. Sande voor de door hem ver richte werkzaamheden in het af gelopen seizoen. Als wedstrijd leider had hij de leden zodanig weten te binden dat de competi tie, welke in dit seizoen volgens voorop gesteld rooster werd ge speeld, zo vlot als nooit te voren was verlopen. Het is dan aok een verheugend feit dat de heer P. v. d. Sande voor het a.s. sei zoen de wedstrijdleiding wederom op zioh heeft genomen. Tijdens 't komend seizoen zal gespeeld wor den in, drie groepen, n.l. 1 eerste klasse groep van 15 spelers, en twee gelijkwaardige IXde kl. groe pen A en B ook ieder van oage- veer 15 spelers. Een zevental nieuwe leden werd aangenomen. Ook was een ver zoek binnengekomen van een jeugdige schaker om in de club te worden opgenomen. Om ech- ter als lid der S. V. „Temenaem" toegelaten te kunnen worden dient men, volgens art. 6 van het clubreglement, de leeftijd van 16 jaren te hebben bereikt. Er wer den echter plannen gemaakt het jeugdschaak In Terneuzen te be vorderen, door het vormen van een jeugdsehaakclub, welke onder leiding der leden van de schaak club zou worden gesteld, en het houden van jeugdschaaktour- nooien. Men herinnere zich de succesvolle jeugdschaaktournooien in onze stad gehouden voor de bezetting. Door de secretaris, de heer G. Drjselijnok werd nog een en nader medegedeeld omtrent het in aan tocht zrjnde Benelux-Sdhaktour- mooi, dat vermoedelijk in Decem ber a.s. in het Hotel des Pays- Bas alhier zal plaats vinden, en waaraan vooraanstaande scha kers uit België, Luxemburg en Nederland zullen deelnemen. Na de bespreking van enkele interne kwesties werd de verga dering door de voorzitter geslo ten. De schaakclub mag zich ver heugen in de aanwinst van enige sterke schaakspelers. Hiermede zal in het komende seizoen vooral „Terneuzen I" in de bondswed strijden lste klasse van de Z. S. B„ sterker dan ooit te voren kun nen uitkomen, en heeft hiermede weder een niet geringe kans het clubkampioenschap van de Zeeuw se Schaakbond 1949 te winnen, om dan weder zoals in 1947 in aanmerking te komen voor de promotie- en degradatiewedstrij den voor een plaats in de hoofd klasse groep Zuid der K. N. S. B.

de Vrije Zeeuw | 1948 | | pagina 2