Borghstijn's Gratis Prognostiek Wedstrijd Compleet Eet-, Thee- en Ontbijtservies Wat brengt de Radio? 50 cent Ruiterdemonstratie Nationale Feestdag gesloten Avondtekenschool met Werkplaatspraktijk BIM „IN KOMETTM VAN HOLLYWOOD" „GROENE KRUIS" Modevakschool Ensaid OPENBARE VERKOPING Meubilaire goederen Hoe lang rijdt de winnaar over 'tcriterium? Burgerlijke Stand Wielercriteriuml Terneuzen Formulieren gratis in de winkel verkrijgbaar, waarop U moet invullen Uw .naam en adres en de door U vermoede tijd. Dus niet welke renner wint, maar alleen hoe lang hij rijdt. Als prijs stellen wij beschikbaar een (Ziet étalage) Inleveren formulieren vóór 't begin der wedstrijd in de winkel of op de markt. Eerste Nederlandjche Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek Terneuzen Markt, terwijl het parcours is: Markt, Burg. Geillstraat, Arse naalstraat, Nieuwstraat, West- kofkstraat, Grenulaan, Schoollaan, Herengracht, De Jongestraat. De ze route moet 80 maal worden ge reden om de 136 km vol te maken. Concert Philips Harmonie. Het programma, dat de Phi lips Harmonie hedenavond om 8 uur op de Markt ten gehore zal brengen, bestaat uit. de volgende nummers: 1. Florentiner Mars, Fucik. 2. Egimont, Ouverture, L. v. Beethoven 3. Ballet Egyptiën, Luigini 4. London Suite, Eric Coates. Deel I Covent Garden; Deel II Westminster; Deel HI In town tonight. Pauze. 5. La Gazza Ladra, Ouverture, Rossini 6. Colonel Bogey on Parade, K. J. Alford 7. A toi, valse, Waldteufel 8. Sarafand, Mars, Wilcochs. Maandag 6 September. Op de dag der Inhuldiging van H.M Koningin Juliana heeft de buurtvereniging ,,Vlooswijkstraat" Kinderspelen. georganiseerd, waarvoor prachtige prijBen zijn beschikbaar gesteld en waaraan alle kinderen kunnen deelnemen. Concert ,,De Verenigde Werklieden- Op de Markt geeft te 8 uur voor de laatste maal tijdens deze Oran jefeesten het plaatselijk muziekge zelschap „De Verenigde Werklie den",. directeur de heer A. Schir- ris, een concert. De feestelijkheden worden daar na te 9.15 beëindigd met een Groot Vuurwerk. bestaande uit 26 afdelingen en 96 nummers, hetwelk zal worden ont stoken aan de Westzijde van de Middenhaven. AXEL. De feestelijkheden. In de' avonduren is Woensdag andermaal bewezen, dat er van accordeonmuziek grote aantrek kingskracht uitgaat. Het concert van het Terneuzense „Paoli So prani" oogstte de belangstelling van vele honderden. Na de beide eerste tamelijk druk bezette feestdagen beperkte de dag van Donderdag zich tot het optreden van het Franse ensem ble ,,Lou Riban de Prouvengo". Voor deze hoogst zeldzame ge beurtenis was een omvangrijk vierkant podium rechts van het stadhuis ten dienste van de exe cutanten opgericht en wel zo, dat alle belangstellenden het optreden gemakkelijk konden volgen. Te 7.30 uur werden de Franse gasten aan de Buthdijk door de feestcommissie ontvangen waarna men door de harmonie „Concor dia" voorafgegaan, naar de Markt marcheerde. Een compacte men senmassa vulde het Marktplein. De Burgemeester verzocht de aan wezigen bij de aankomst een „Vive la France!" en „Vive la Provence" toe te juichen waaraan natuurlijk spontaan werd voldaan. De harmonie zette vervolgens de Marseillaise in die door allen stram in de houding en met onge- dekten hoofde werd aangehoord. Daarna volgde het „Wilhelmus". Vervolgens betraden de gasten de geïmnroviseerde dansvloer en werd het programma ingezet met een „Carandolle". Al aanstonds viel de grote correctheid en ele gance op, waarmede de dames en heron van het ensemble zich be wogen. Los en levendig, met echte Franse zwier en bevalligheid ga ven allen zich en ieder der toe schouwers al of niet danslief hebber zijnde, moest dan ook onder bekoring komen van deze prachtige folkloristische dansen. Zo werd een verscheidenheid van rhytmische en landelijke nummers uitgevoerd waarvan we noemen „Spel der Wijnoogsters", .„een Matrozendans van de RhOne", een rhytmische dans op een populaire wijze met zang getiteld: „Het feest volgt nu!" een „Gavotte" (solo-dans voor heren) een Qua drille van de jonge meisjes uit „Orange", een solo-dans „Harmo- naise" en voor de pauze de liefe lijke. „Lintendans" welke door een dozijn bekoorlijke dames werd uit gevoerd. In de pauze werd over de mi crofoon aan de bevolking van Axel de tekst van H. M. de Konin- gin's telegrafische dankbetuiging voorgelezen voor de in de haar door de estafette-lopers Haai' overhandigde oorkonde en de daarin vervatte gelukwensen het geen met grte instemming door de menigte werd begroet. In de tweede helft kregen we als hoogtepunten van dit zeer ge- distigneerde programma een „Bal let van Orange" en het wijd en zijd bekende „Sur le pont d'Avig non", waarbij het gebarenspel en de onovertroffen mimiek, die een summum van correctheid te aan schouwen gaven geweldig bijdroe gen tot succes. Veel te gauw was, ondanks een paar aardige toegiftnummers het einde daar van deze avond van heerlijke landelijke kunst van ge wone burgers uit het bescheidene stedeke „Orange", één der baker matten van ons Vorstenhuis. De hymne van „Orange" werd door het gehele ensemble, bege leid door de typische muziek daarna ten gehore gebracht en deze liet niet na indruk te maken Onze Burgemeester maakte zich tot tolk van geheel Axel, daarop op de meest geestige wijze de Franse gasten te bedanken en. te huldigen. Hij bewees deze avond dat men niet persé Fransman be hoeft te zijn om galant te zijn. Mét een aardige anecdote aan een door hem in 1938 als het ware toevalligerwijs aan het beroemde stadje gebracht bezoek, prees hij de gratie en charme van de vrou wen van Orange, die vanavond hier te Axel een openbaring ble ken te zijn geweest. Hij hoopte, dat hier van een tot „weerziens" sprake zou mogen zijn en het pu bliek onderstreepte deze wens met ondubbelzinnig en algemeen applaus. Hij dankte daarop de gasten in hun moedertaal en daar mede was één van de glanspun ten van het Axelse feestprogram ma afgewerkt. Het gezelschap met impressario is daarna nog ten stadhuaze door het gemeentebestuur en enige ge nodigden ontvangen en onthaald, dank zij de offervaardigheid van enkele vooraanstaande ingezete nen. Axel zal zijn gratieuze en hof felijke gasten uit het Zuiden niet licht vergeten. Vermelden we nog dat in de pauze het kinderkoor van „Asaf" een zestal liederen zong, waarvan het effect helaas echter veel te loor ging door het geroezemoes van het duizendkoppige publiek. En zo zijn dan vervolgens Vrij dag de feestelijkheden beperkt tot doorlopende filmvoorstellingen m het gebouw der Chr. Bewaarschool in de Jan Scharpstraat, welke veel belangstelling trokken, daar de vertoonde film: „Nederland let op uw Saeck" in het kader van deze feesten pastte. BIERVLIET. De feestelijkheden. Na de zo zeer geslaagde feeste lijkheden op 31 Augustus staat er in Biervliet nog heel wat te gebeuren, 4; 5 en 6 September zullen geheel in beslag genomen worden door de voortzetting der feestelijkheden. Zo zullen op 4 September ver schillende muziekcorpsen, waar onder ook de Harmonie van Bier vliet, concerten geven. Verder is er op die dag een groot bal op de weide van de heer Calon, aan de Markt. Zondag 5 September wordt er een grote internationale voetbal wedstrijd gespeeld tussen Bres- kens en Nancys (Frankrijk), op het voetbalterrein van Biervliet. De op de vorige dag afgebroken concerten zullen na afloop der belangrijke voetbalmatch worden voortgezet, evenals de Vlaamse kermis, op de weide van Calon. Maandag 6 September is een grote 'plaats ingertiimd voor de kinderen, namelijk zullen er op d:e dag te 14 uur kindervolks spelen gehouden worden met vele attracties, die de verdere loop van de middag in beslag zullen nemen. Om 18 mur 30 worden deze spelen afgewisseld door een groot concert op de Markt. Als sluitstuk op de gezamen lijke feestviering vangt te 21 uur een groot gecostumeerd bal aan, waarbij ook de attracties niet vergeten zullen worden. Het programma belooft veel en als de feestelijkheden evenzeer zullen mogen slagen, als dit op 31 Augustus het geval was, dan mogen de organisatoren met de bevolking zeer zeker terug zien op een op waardige en gepaste wijze gevierde- Koninginnedag en Kroning van Prinses Juliana tot onze Landsvrouwe. HANSWEERT. Sluis hersteld. Zonder verder ceremonieel dan het hijsen van een kleine vlag door een der sluisknechts is Donderdag de kleine gluis te Hansweert, wel ke door de Duitsers in 1944 gron dig werd verwoest, weer in ge bruik genomen. Aangezien door deze sluis zeer vele kleine schepen worden „verwerkt", ontlast men hiermede in belangrijke mate an dere sluizen. HOEK. Openluchtspel- Maandag en Dinsdag zal alhier, ter gelegenheid van de Inhuldi ging van H. M. Koningin Juliana, een openluchtspel worden opge voerd, waarin de geschiedenis van ons Vaderland en de verbonden heid van Nederland met het Huis van Oranje tn tal van taferelen in historische kledij zal worden op gevoerd, aanvangende met Willem van Oranje, de yader des Vader lands, tot het gouden Regeringsju bileum van H. M. Koningin Wil- helmina. Wij zien hoe onze voorouders voortdurend tegen het water had den te kampen, dat zij met taaie volharding wisten te bedwingen. Vervolgens wordt de 80-jarige oorlog tegen Spanje, de Napoleon tische tijd en de ons nog vers in 't geheugen liggende Duitse over heersing uitgebeeld. Kosten noch moeite zijn ontzien om dit openluchtspel tot 'n groot se huldiging te maken en het is te hopen, dat deze opvoeringen be gunstigd zullen worden door zon nig weder. OVERSLAG. Oranjefeest. Ter gelegenheid van het Rege ringsjubileum werd ook in deze gemeente een Oranjefeest gege ven. Mede met het prachtige weer wat zich bijzonder goed bij de volksspelen aanpaste, is dit een buitengewoon succes gewor den. Ook wat betreft de belang stelling en deelname kon niet worden verbeterd. Na d« H. Mis, welke werd op gedragen uit dankbaarheid, werd een grote prijsschieting gegevep, waaraan 50 schutters deelnamen. Na de middag werd begonnen met de volksspelen, zoals voet bal, hanenvangen voor meisjes, eierrijden, kaartirig en wielren nen. De. eerste 2 prijzen in het spel eierrijden werd gewonnen door: 1. Martha Engels; 2. Mar tha van Bambors. Ook het wielrennen trok zeer veel belangstelling. De eerste drie winnaars waren Van 15 tot 30 jaar: 1. A. Mattelé; 2. R. Brugge- man; 3. R. de la Ruelle-, Van 30 tot 50 jaar: 1. R. Audenaerde; 2. Fr. Win- ne; 3. M. WillemB. Van 50 jaar en ouder: 1. C. Verdurmen; 2. C. van Bambors; 3. P. d'Hont. Het voetbalspel voor personen boven 40 jaar was eveneens zeer interessant en er werd menig grappig duel meegemaakt. Na de volksspelen werd nog een bezoek gebracht door de fanfare „Con cordia", die het gehele dorp in feeststemming bracht. Voor het volksbal was een Speciaal lokaal in orde gebracht, welk voor deze gelegenheid zeer geschikt was. De feeststemming is er bij de be volking dan ook tot sluitingsuur zeer goed ingableven en heeft ieder zich reusachtig kunnen vermaken. SAS VAN GENT. Jubileum. Heden is het de dag waarop Ir. A. H. L. de Bel zijn 25-jarig jubi- Je m als Directeur der N.V. Niéh- we Nederlandse Maatschappij, tot vervaardiging van Spiegelglad viert. Hieronder - laten wij een korte levensbeschrijving volgen van deze algemeen geachte jubila ris, wien het heden zeker niet aan sympathiebetuigingen zal ont breken. De heer A. H. L. de Bel werd geboren te Harlingen op 13 December 1880. Nadat hij de lagere school en de H. B. S. had bezocht, studeerde hij aan de Polytechnische School en verkreeg in 1904 't diploma van technoloog. Vervolgens blijft hij enige jaren als assistent bij Prof. Hocgerwerf aan het hoger onderwijs verbon den, om daarna als bedrijfs-inge- nieur te worden geplaatst bij de Gem. Gasfabriek te Rotterdam. In 1914 werd hij dan benoemd tt directeur der gasfabriek linker Maasoever. Verschillende malen werd de heer De Bel als expert aangezocht, zo b.v. voor de gas fabrieken te Elboeuf en later St. Gilles bij Brussel. Na de eerste wereldoorlog ver liet hij echter de gemeentedienst om directeur te worden vari de glasfabriek te Maassluis en ook Op dit gebied ontwikkelt hij dus danige kwaliteiten, jlat hij in 1923 benoemd werd in de directie van de Spiegelglasfabriek te Sas van Gent. In 1935 werd ook de fabriek van chemische producten te Sas van Gent onder zijn directie ge plaatst. Wij zien de heer De Bel een belangrijke positie gaan innemen in het Nederlandse be drijfsleven. Hij is bestuurslid van de Mij voor Handel en Nijverheid, lid van de K. v K. voor Zeeuws- Vlaanderen, voorzitter van de Kring van Werkgevers in Zeeuws Vlaanderen, vice-voorzitter van de Vakgroep, lid van de Planolo gische Commissie enz. In het jaar 1929 werd hij onder scheiden ala Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Gedurende de laatste oorlog heeft hij een buitengewoon moei lijke positie gehad, doordat de fabrieken onder beheer werden geplaatst, doch hij slaagde erin een groot deel van het personeel voor uitzending naar Duitsland te bewaren, hoewel hij tweemaal bij de Duitse commissaris werd ge roepen. Ook tegen de Duitse diefstal yvist hij zich te verzetten, zodat na de oorlog de fabrieken alleen enorm te lijden hebben ge had van enkele bombardementen. Zij werden door de Geallieerden gebruikt voor legering, magazij nen en werkplaatsen, doch nau welijks zijn deze vertrokken, of de productie werd ter hand genomen, zodat momenteel de Chem. Prod, fabriek over de gehele linie weer produceert als vóór de oorlog. De Glasfabriek breidt zijn pro ductie ook steeds uit en heeft onlangs o.m. de productie van Sécurit verdubbeld. De heer De Bel wordt algemeen van hoog tot laag geacht om zijn buitengewone rechtvaardigheid en zijn strenge vaderlijke leiding. Vandaar dat zijn 25-jarig jubi leum als Directeur van de Glas fabriek te Sas van. Gent heden door zijn vele vrienden en door zijn personeel gaarne wordt aan grepen om hem op deze dag hun sympathie te betuigen. Daar holt Jeremiag Snop over 't dak van de trein naar het ach tereinde van de eerste wagon. Be hendig laat hij zich naar beneden zakken. Met een handigheid alsof hij zijn leven lang bij de spoor wegen heeft gewerkt, maakt hij de koppeling tussen de wagons les. Met twee handbewegingen maakt hij ook de klemmen van de zogenaamde „harmonica" los, waardoor men van de ene wagen in de andere kan komen. „Veel genoegen, heren" zegt Snop schamper terwijl de afstand tussen de eerste wagon en de rest van de trein langzamerhand gro ter wordt. Over het dak sluipt Snop weer terug naar zijn coupé. „Nu kan ik tenminste ongestoord mijn krantje lezen" zegt hij koeltjes. SLUISKIL. J ubileulmf eesten. De derde avond, Donderdag, werden in de Cité de voetbalwed strijden beëindigd. In de halve finale won de Middenstraat van de Oostkade met 1, terwijl in de finale de Middenstraat uitein delijk met 10 won van de Piers- senspolderstraat. De plaatselijke harmonie luis terde slechts het slot van de wed strijden op, daar zij eerst een serenade moest gaan brengen in het groot Casino, waar de dans groep Lou Ribau de Prouvengo uit Orange (Frankrijk) nog aanwe zig was. Onder de genodigden bevond zich de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C de Casembroot. Nadat de directeur van de L'Azcte, de heer Wats de voorzitter van de harmo nie, de heer Colsen had voorge steld, richtte laatstgenoemde het woord tot Jhr. De Casembroot. Spr. noemde het een hele durf om als jongste harmonie in Zeeland, hier aan dit illustere gezelschap 'n serenade te komen brengen. Hij complimenteerde de dansgroep en wendde zich vervolgens tot de heer Roelants, president van de L'Azl&te. Hij sprak de hoop uit, dat het de directeur, de ingenieus en de arbeiders spoedig moge ge lukken, het bedrijf wederom tot bloei te brengen, ook in het be lang van het dorpr daar Sluiskil eigenlijk met de fabrieken valt of srtaat. Hierop werd het gezel schap uitgenodigd in het Casino een verversing te gebruiken, waarop de heer Wats de toezeg ging deed van een vorstelijk ge schenk aan de harmonie, n.l. vijf trompetten en vijf trommels. Na het spelen van het Wilhelmus en nog enkele vlotte nummerg com plimenteerde Jhr. De Casembroot het gzelschap voor de perfecte uitvoering daarvan. Aan de gondelvaart werd slechts door een drietal scheepjes deel genomen. Het is jammer, dat niet alle deelnemers die zich hadden opgegeven waren opgekomen, daar de belangstelling zeer zeker groot zou zijn geweest, gezien het effect, dat dit luttele aantal reeds madkte. Nu stond af en toe het nodige publiek geschaard rond de kindercaroussel, die vooral voor de kleintjes zo aantrekkelijk is. Thans nog een drietal dagen, waarop de nachtrust laat zal be ginnen en zullen wij ons een me ning kunnen vormen over het ge hele verloop der feestweek. ZUIDZANDE. 25-jarig Jubileum. Op 1 September j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer A. A. Beerens kantoorhouder werd van het P.T.T.-kanboor, alhier. 25 Jaar heeft deze hulpvaardige ambtenaar de Zuidzandenaren ge diend in de ware zin van het woord, want er zullen weinig in woners zijn, die hun „postmees ter" een kwaad hart toedragen. Integendeel, door zijn hulpvaar digheid en zijn voorlichting heeft de heer Beerens de sympathie van Zuidzande weten te winnen. Het Gemeentebestuur en het be stuur van de afd. Zuidzande - van de vereniging „West Zeeuwsch- Vlaanderen" boden gelukwensen aan, vergezeld met bloemen. Herstel en uitbreiding Gemeentehuis. N De werkzaamheden aan het herstel en uitbreiding van het Gemeentehuis alhier zijn begon nen. Aan de rechtervleugel wordt een Burgemeesterskamer aange bouwd, de ingang wordt van de hoek naar het midden verplaatst, terwijl de inrichting van het ge bouw wijziging ondergaat. Hoek. Huwelijks-voltr.: 5 Aug. Jan nis Krocké, 25 j„ jm. (won. te Biervliet) en Neeltje M. Remjn- sen, 23 j„ jd. Geboorten: 1 Augustus Jozias Adriaan, z. van Jacobus J. Rie- mens en Magdalena E. Haak. 7 Aug. Jan Levinus, z. van Fran- gois Kiel en Catiharlna van Her- mon. 14 Aug. Lodewijk Frans, z. van Krijn Bolleman en Leuntje Kaijser. 22 Aug. Alida Elisabeth, d. van Jacobus M. van de Wege en Janna Sóheele; Lenie Anna, d. van Pieter van Es en Maatje C. Jansen. Overlijden: 7 Aug. •Pietemella Verbrugge, 64 j„ echtg. van Le vinus J. van Hermon. 22 Aug. Tanneke Verbrugge, 77 j„ wed. van David M. Machielsen. ZONDAG 5 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 10.00 Her denkingsdienst; 12.00 Gram.; 12.15 Apologie; 12.34 Ork. z. Naam; I.00 Nieuws; 1.20 Verv. Ork. z. N.1.40 Spineuza; 2.00 Muziek; 2.35 Muz. Tombola; 3.30 Lezing; 3.40 Omr. Kamerork.; 4.10 Sport; 4.25 Vespers; 5.00 Kerkdienst; 6 30 Ned. Strijdkr.7.00 Orgel; 7.15 Causerie; 7.30 Nieuws; 7.45 Gram.; 7.50 Hoorspel; 8.50 Toe spraken; 9.05 Concert; 9.40 Verv. Hoorspel; 10.18 Gram.; 10.37 Ac tualiteiten; 10.45 Avondgebed; II.00 Nieuws; 11.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram 8.30 Voor de tuin; 8.40 Gram.; 9.15 Men vraagt; 9.45 Geestelijk leven; 1,0.00 Meester- trio; 10.30 Gram.; 10.40 Voordr.; 11.00 Gram.; 11.15 Metropole-ork. 12 00 Ens. Tom Erich; 12.40 Gem. Koor; 1.00 Nieuws; 1.20 The Ro mancers; 1.50 Even afrekenen heren; 2.05 Boekbespr.; 2.30 Om roeporkest; 3.45 Film; 4.00 The Skymasters; 4.30 Sportflitsen; 5.00 Muziek; 5.15 Dameskoor; 5.45 Sport; 6.00 Nieuws; 6.15 in gesprek met de lezer; 6 30 De Gelijkenissen; 7.00 Kerkdienst; 8.00 Nieuws; 8.15 Kamerorkest; 9.00 Hoorspel; 9.30 Waltztime; 10.00 Vacantie... geweest!; 10.30 Gelukkig vaderland; 11.00 Nws; 11.15 Gram. MAANDAG 6 SEPTEMBER. Nationaal programma. HILVERSUM IenH: 8.00 Sa luutschoten, carillonspel, klokge beier; 8.05 Nieuws; 8.20 Da Ro mancers, orgel en voordracht; 9.30 Hilversum I: Morgenwijding; 9.30 Hilversum II: Morgenwijding; 10.00 Plechtige beëdiging en in huldiging van H. M. Koningin Juliana; 1.00 Nieuws; 1.15 Orgel; 1.45 Twee Koninginnen; 2.00 Sex tet; 2.15 Gïam.; 2.45 Reportage; 3.45 Opgewekte plaatjes; 4.00 Sterrenparade; 5.00 StradivaSex tet; 5.30 Kinderzang; 6.00 Nws; 6.15 Muz. uit de West; 6.30 Me tropole-ork.; 7.00 Toespr.; 7.40 Kamerkoor; 8 00 Nieuws; 8.05 Herh. reportage; 8.30 Mariniers kapel; 8.45 Leve de Koningin; 9.05 Omoeporkest; 9.30 Aansl. Olymp. stadion; 10.45 Gram.; 11.00 Nieuws; 11.15 Radio-feest- krant; 12.00 Luchtig programma. DINSDAG 7 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Lichtbaken; 9.30 Gram.; 10.00 Voor de kleu ters; 10.15 Gram.; 10.40 Voordr.; 10.50 Gram.; 11.30 Als de ziele luistert; 11.40 Mannenzang; 12,03 Fluit en piano; 12.33 Metropole- ork.; 1.00 Nieuws; 1.20 Verv. Me tropole-ork.; 1.45 Uit het bosk der boeken; 2.00 Cyclus; 2.30 Onder ons; 3.00 Gram.; 4.00 De Zonne bloem; 4.30 Ziekenlof; 5.00 Na Schooltijd; 5.15 Gram.; 5.30 Lang zullen ze leven; 5.45 Overzeese kroniek; 6.00 Volksliederenkwar- tet; 6,20 Sport; 6.30 Ned. Strijd krachten; 7.00 Nws; 7.15 Piano; 7.30 Dit is leven; 7.45 Niwin- ldanken; 7.50 Wederopbouw; 8 00 Nieuws; 8.05 Nat. progr.; 10.45 Avondgebed; 11.00 Nieuws; 11.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9:15 Morgenwijding; 9.35 Arbeidsvit.; 10.36 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 De Wekker; 11.30 Gram.; 12.00 Zang en piano; 12.33 Voor het platte land; 12.40 Piano; 1.00 Nieuws; I.20 Gram.; 2.00 Met naald en schaar; 2.30 Opera; 4.40 De Schoolbel; 5.00 Kinderkoor; 5.30 The Skymasters; 6.00 Nieuws; 6.20 Tom Erich; 6.35 Orgel en Sopraan; 7.00 Zangspel; 8.00 Nws; 8.05 Nationaal progr.; 10.45 Gr.; II.00 Nieuws; 1.15 Filmkrant; 11.45 Gram. Op de Markt zal voor de bezoekers, die rustig de start, het verloop en de finish van de renners wil len aanschouwen, voor zo ver er plaats is, gelegen heid geboden worden in de afgesloten ruimte de ge hele wedstrijd te volgen. ENTREEPRIJS Een dringend verzoek. Bezitters van honden wor den verzocht hedenmiddag gedurende de koers hun honden niet los te laten lopen. TERNEUZE" Aanvang Moedercursus op Donderdag 9 September a-s-, des nam- 2 uur, in ge bouw „Pro Rege", De Jon gestraat. Het Bestuur. Noordstraat 25 of Nieuwediepstraat 47 Voor de nieuwe cursus tot opleiding van Costumière-coupeuse knippen eigen gebruik kunnen zich weer nieuwe leerlingen opgeven (dag- en avondlessen). Aanvang der lessen 7 September- Gediplomeerd Lerares. M. VAN DAMME- HOEK. Notaris HOVING te Ter- neuzen: zal op Donderdag 9 September 1948, des n-m- 2 uur, ten verzoeke van de Fam- MACHIELSEN vóór- en in het huis aan de Lan- gestraat 66 in het openbaar als: Tafels, stoelen kachels, kast, kabinet, naaimachine, spiegels, ledikant, bedden, glas- en aardewerk, tuin gereedschap, enz- Betaling contant- te ZAAMSLAG. Entrée ƒ0,25. De L.R. „De Julianaruiters", in samenwerking met de verenigin gen uit Axel en Terneuzen, orga niseert Maandagmiddag een rui terdemonstratie op 't terrein van de heer J. DE KLERK, aldaar. Aanvang 2 uur. Donateurs vrije toegang. Sas van Gent JAARLIJKSE ALGEMENE VERGADERING van Leden op Donderdag 16 September 1948, des voor middags 11 uur, te Kloosterzande, in het Hotel „Van Leuven" bij de heer P- J- C. Serrarens- Het Bestuur, H- A- A- Baron COLLOT D'ESCURY, Voorzitter- A- E. C- KRUYSSE, Secretaris- Op de (6 SEPTEMBER) zullen de bij onze Vereniging aange sloten bedrijven VER. v/d HANDELDR. MIDDENSTAND TERNEUZEN N De nieuwe cursus begint op 1 October a-s., met prakti sche en theoretische cursussen in de navolgende vakken: Timmeren met mach- houtbewerking; Meubel maken; Smeden-bank werken; Autogeen- en elec- trisch lassen; Electrotechniek; Rijwiel-motor-auto- herstellen; Lood-zinkwerken; Schilderen; Typo grafie- Ingesteld kunnen worden opleidingen voor de examens Vestigingswet en gezel V.V-A- Aangifte vóór 15 September a-s-, dagelijks van 912 e 1417 uur, bij de Directeur van de school, Axelsestraat 20 te Terneuzen, die verder alle gewenste inlichtingen verstrekt- HET BESTUUR.

de Vrije Zeeuw | 1948 | | pagina 3