V BIM „IN KOMETEN VAN HOLLYWOOD" Gemeenteraad van Terneuzenï Burgerlijke Stand Loop der bevolking Wat brengt de Radio? Distributienieuws SPORTNIEUWS AXEL. De Baankoers. aigenirjk was het alsof het weer zich aanpaste aan de aard' van het programma; want men kon aich geen idealer weer voor stellen dan het Woensdagmiddag was. Een koel briesje was een waarborg, dat de deelnemers zich tenvolle zouden kunnen geven en niet door overmatige temperatuur zouden worden gehinderd. En zo was dan te .2.30 uur het moment daar waarop de start zou plaats hebben. Als bij iedere sportieve gebeurtenis was de bur gemeester ook bij deze gelegen heid bereid gebleken het start sein te geven. Ongeveer 10 mi nuten na de vastgestelde tijd startten de 32 aan deze 100 km race deelnemende amateurs. Onder een zeer hoog tempo werd begonnen en in de eerste rondes ontworstelde Vos uit 's-Hertogenbosoh zich aan het peleton en schoot met formidabele spurten het achter hem liggende veld voorbij. Echter, het was met deze uitstekende renner als met het bekende vogeltje, dat vroeg piept en spoedig een prooi voor de kat wordt. Al spoedig moet deze coureur, die alles "aanvankelijk achter zich liet, met de Haar lemmer Drost het strijdperk ver laten en het is van dan af het duo Brinkmanvan Est, dat de toon aangeeft. Deze beide renners geven geen krimp en benutten alle verkregen voordelen langza merhand uit tot een ronde van pLm. 1700 meter, daarmede als er niets bijzonders gebeurt in de tweede helft de andere deelne mers voor de beide eerste prijzen absoluut kansloos te maken en uit te schakelen. Zo gaat deze enerverende kamp voort. De vele premie's in de wacht slepende Geerte, uit Teteringen, wordt (na- Vos) uitgeschakeld en steeds meer en meer komt de onbetwis te zege van de beide kopgangers vast te staan. Vele, zelfs de meerderheid der deelnemers wor den uitgesloten of uitgeschakeld. Tenslotte zijn er 14 deelnemers die de koers uitrijden en de eind stand is na dat de onbetwiste triumfator Brinkman ten laatste male de finish heeft gepasseerd met zijn partner Van Est, uit St. Willebrord, als tweede, dat als volgende prijswinnaars uit- dit zwaarbevochten en onder hoog tempo uitgereden traject als volgenden geclasseerd werden: 3. H. Suijkerbuijk, Breda; 4. A. v. d. Voorde, (B.); 5. P. Ver- wijtmeren, Terheijden; 6. M. i Thijsman, St. Nicolaas (B.);* 7. A. Geluk, Rotterdam; 8. Mange laars, Hoogerheide9. L. Copier, Ouderkerk a.d. Usel; 10. M. v. d. Veken, St. Wlillebrord; 11. J. v. Nijnatten, Breda; 12. C. Jansen, 'Axel: 13. W. Rijvers, Breda; 14. J. Bleijenburg, Sluiskil. HEINKENSZAND. Kampweek Belgische Katho lieke studenten. De leden van de Katholieke stu denten actie van het klein semi narie te Roesselare (B.) hebben in drie vendels een kampweek te Heinkenszand gehouden onder lei- I ding van een aantal proosten en lekenleiders. Tijdens het slot- kampvuur, waarbij om. het lid I van Qed. Staten van Zeeland, Mr. i Dr. A. J. J. M. Mes en burgemees ter B. Funk van Heinkenszand aanwezig waren, hield kamp- proost Marcel Derijckere een vurig pleidooi voor de verbroede ring tussen Zuid- en Noord-Neder land. PHILIPPINE. Feestelijkheden. Het Oranje-Comité heeft haar programma voor de feestelijkhe den op 4, 5 en 6 Sept. bekend ge maakt: Zaterdag 4 September: 3 uur, aanvang van verschillen de sportwedstrijden; 5 uur, muzi kale rondgang door de gemeente; 89 uur, concert op de Markt door onze fanfare. Zondag 5 September: 1112 uur, muziekconcert op de Markt; 3.30 uur, grote voet balwedstrijd tussen P.SjK. I en Watervliet I; 5 uur, wielerwed strijd voor ingezetenen. Maandag 6 September: 9 uur, R.K. Kerkdienst; 10 uur, officiële Raadsvergadering; 11 uur tractatie der schoolkinderen; 1 uur, ballonwedstrijd; 2 uur, volksspelen; 8 uur, muzikale rond gang met fakkels en lampions. Gedurende deze drie dagen is vanaf 6 uur gelegenheid tot dan sen in verschillende localited'en. Voor zover ons bekend worden reeds in twee straten voorberei dingen getroffen voor gehele ver siering. De Markt zal 's avonds door honderden lampjes in kiosk er bomen aangebracht verlicht worden. RETRANCHEMENT. Koninginnedag De viering van Koninginnedag Woensdagavond om 7 uur kwam de raad in vergadering bijeen. Afwezig wegens ziekte de heer Verhage. In zijn openingswoord sprak de voorzitter er zijn spijt over uit de feestvreugde te moeten onderbre ken, doch de te behandelen pun ten konden geen uitstel meer velen en eisten een vergadering. De agenda is echter zo kort mo gelijk gehouden. De notulen van de vergadering van 19 Augutus worden onveran derd vastgesteld. Over het voorstel van Burge meester en Wethouders tot onder handse aanbesteding van de 11 woningwetwoningen te Sluiskil voerden de heren Oolsen, De Waal en wethouder De Vos het woord. Bij de eerste openbare aanbeste ding bleek de zaak niet geheel in orde te zijn. Er was blijkbaar nogal vreemd omgesprongen met de post „Aantrekkingskosten vreemde arbeiders". In verband daarmede weigerde Wederopbouw een machtiging tot gunning te geven. Een tweede onderhandse aanbesteding waaraan de vier laagste inschrijvers plus een bui tenstaander konden deelnemen moest worden gehouden. Hierbij kwam als laagste inschrijver uit de bus de heer R. A van Wie- meersoh te Axel, voor de som van ƒ110.500. Zonder hoofdelijke stemming wordt het werk aan deze inschrij ver gegund. Vervolgens wordt besloten de rioleringswerken in de Dijkstraat te doen uitvoeren voor een totaal bedrag van f 164.500. In de verordening op de vee markten in de gemeente Temeu- zen worden verder nog enkele administratieve wijzigingen aan gebracht. Bij de rondvraag vraagt de heer Colsen of de versnaperingen voor de schoolkinderen zijn aangekocht door het gemeentebestuur of door de verschillende schoolbesturen een en ander in verband met het feit. dat alle snoep voor de scho len te Sluiskil geleverd Is door De Gruyter met voorbijgaan van de plaatselijke middenstand. Daar volgens de voorzitter de inkopen zijn. geschied door de schoolbestu ren zegt de heer Colsen zich wel met. deze in verbinding te zullen stellen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Temeuzen. Huwelijks-aangiften21 Aug. Benignus A. Oh. IJsebaert, 25 j„ jm. en Sara M. Schippers, 23 j., jd. 24 Aug. Hendrik Berwald, 34 j., gesoh., (won. te Hoek) en Sa rah van Minnen, 27 j., jd.Ed- mundus F. Bogaert, 25 j., jm. (won. te Sas van Gent) en Gonda G. Th. Destombes, 21 j., jd. 25 Aug. Petrus P. P. Vael 28 j., jm. Renée C. J. de Pauw, 22 j„ jd. 26 Aug. Cornells den Engelsman, 24 j„ jm. (won. te Zaamslag) en Tanneke Zegers, 22 j„ jd. 27 Aug. Pieter D. Kaijser, 23 j., jm. (won. te Zaamslag) en Elisabeth de Putter, 19 j., jd. Huwelijksvoltr.24 Aug. Pe trus L. Hollebosch, 25 i., jm. (won. te Westdorpe) en Denis A. A. Vanhijfte, 21 j., jd. 26 Aug. Theophile J. van Waes, 26 j., jm. en Pieternella H. de Lijzer, 25 j. jd.; Johannes Ch. M. van d'e Vel den, 31 j., jm. en Ivonne R. S. Rammeloo, 30 j., jd. Geboorten: 20 Aug. Theo Willy Marcel, z. van Prudent Ryckaer't en Charlotte C. Paulusse. 21 Aug. Fetronella Cornelia Maria, d. van Theophile D. Aeke en Maria A. A. Brants. 24 Aug. Adriana, d. van Jacobus P. Vercouteran en Adria na Dekker; Pierre Alexander Theophilus, z. van Aldert F. de Vries en Elizabeth M. M. van Hecke (won. te Philippine). 25 Aug. Adriaan Jozias Mattheus, z. van Cornells Drabbe en Elisa beth Hamelink; Ronny Gustaaf Carla, z. van Edmond Lippens en Paulina M. Grootaert (won. te Sas van Gent). Overlijden: 21 Aug Johanna de Ruiter, 79 j,, wed. van Jan Wil- lemsen. 24 Aug. Maria C. A. Schirris, 61 j., eehtg. van Augus tus Geirnaert. Temeuzen. Ingekomen: L. C. P. de Schep per—de Vos, Axelsestr. 48, Til- burg; W. A. C. de Klerk, Schel- dekade 20, St. Michelsgestel; M. J. G. de Meijer, Blokken 1-2, a/b, Amterdam. Vertrokken: J. Bakhuisen, Herengracht 9, Rotterdam; H. Koetsier, Tramstraat 24, Rotter dam; J. Platteeuw, Spoorstr. 28, Axel; A. v. d. Meerakker, Nwe Kerkstr. 24, Rilland-Bath; J. van Oosterhout, Nwe Kerkstraat 24. Gemert (N.-Br.) In de gang die langs de coupé's liep overhandigde Charley Chaplin een revolver aan Rim. „Het is het nieuwste merk", zei Chaplin. „Je kunt er een jaar lang mee schieten zonder hem te laden". Snop die in de voorste wagen zat, zag het tweetal komen. ,,Ik moet snel ingrijpen", dacht Snop, die er van overtuigd was dat hij het mikpunt zou worden voor die nieuwe revolver. Snel en behen dig trok hij zich in zijn coupé terug. Hij schoof het raam open en klauterde naar buiten, naar het dak van de trein. begon in Retranohement met klokgelui en een gezamenlijke kerkdienst, waapin Ds. BarnouV.' en Ds. Praas voorgingen. Na de middag trok een stoet van praal wagens, versierde fietsen en krui wagens, verklede personen en groepen door de gemeente, voor afgegaan door een erewacht en het muziekgezelschap. Op het sportterrein werden volksspelen gehouden. Des avonds heerste er lange tijd een gezellige drukte op de Markt. De muziekvereniging concerteerde en een dansgroep vertoonde volksdansen. Een ge luidsinstallatie zorgde tot na het middernachtelijk uur voor muzi kale afwisseling. SAS VAN GENT. „De Verenigde Vrienden". „De muziekvereniging ontving van het Comité der Fêtes ,te Na men een schrijven met de volgen de inhoud: Ik heb de eer U namens het feestcomité der stad, mijn uitbun dige gelukwensen aan te bieden voor het schitterend concert dat Uw sympathieke vereniging „De Verenigde Vrienden" heeft uitge voerd in ons park Louise-Marie, op 22 Augustus 1.1. De verdienste is daarom zoveel te groter, daar Uw vereniging uitsluitend bestaat uit amateurs, waarvan de correcte houding en de muzikale bekwaamheid, eer doen aan Uw jonge en uitmun tende directeur, die ze dirigeert, en aan het bestuur, waarvan U voorzitter bent. Ik ben overtuigd dat U allen zijt teruggekeerd, bijzonder vol daan over Uw verblijf te Namen, en spreek de wens uit dat Uw vereniging steeds moge groeien en bloeien. In de hoop U het volgend jaar terug te mogen zien, aanvaard, mijnheer de voorzitter, de uit drukking van mijn oprechte ge voelens. Sasse kermis. De Sasse kermis die Zondag a.s. begint, heeft dit jaar wel een heel bijzonder karakter, aange zien de inhuldigingsfeesten juist op de Maandag van de kermis vallen. Het spreekt vanzelf dat deze kermis dan ook bijzonder gevierd zal worden, 's Zondags hebben kerkdiensten plaats in de Nederlands Hervormde en Rooms Katholieke Kerk ter ere van het Regeringsjubileum van Koningin WilheLmina. In de namiddag speelt de plaatselijke voetbalver. Corn Boys tegen Middelburg. 's^laandags, de dag van de in huldiging van Koningin Juliana, hebben er de gehele dag Volks spelen plaats, zoals wielerwed strijd voor ingezetenen, verkleed zwemmen, sprietlopen enz. De Dinsdag van de kermis is er een grote wielerwedstrijd voor be roepsrenners, waaraan talrijke renners uit binnen- en buitenland deelnemen. SLUISKIL. Jubileumfeesten. De tweede avond begon het programma te 6 uur met het spe len van de voebalwe*!strijden in de Cité. De strijd tussen de combinatie Spoorstraat - Louisastraat - Ka- naalweg Z. tegen Middenstraat ging de eerste T5 minuten gelijk op. De stand was toen 00. In de tweede 15 min. was de comb. Spoorstraat meer in het offensief. De Middenstraat zette een tegen offensief in, doch kon niettegen staande het zwoegen geen resul taat behalen. De beslissing moes" komen van het drietal strafschop pen, waarbij de Spoorstraat hm ongeluk had te verliezen met 2-3. De tweede wedstrijd ging tus sen de Etrodorpse Grasshoppers en de Pierssenspolderstraat. Na het gelijk spel 11 brachten de strafschoppen de stand op 02. Dit was een levendige en span nende krachtmeting, met verma kelijke ogenblikken. De derde wedstrijd bracht de Oostkade tegen de comb. Woning bouw - Benedenweg - Kanaalweg N. is het veld. Deze strijd speel de zich voornamelijk af voor het Zou Jeremias van de trein wil len afspringen? Wij zullen het moeten afwachten. Snops slechte geweten speelde hem parten. Waarom bleef hij niet rustig zit ten? Hij had tenslotte Bash niet bewusteloos geslagen, hij had Way Mest niet ontvoerd. doel van de comb. Woningbouw. De Oostkade zat er boven op en doorboorde het doel voor het eerst na 19 min., om de stand na 26 min. te brengen op 2—0. Het resultaat van de halve finale en de finale, die Donderdagavond werden gehouden volgt nog. Om half tien begon de film vorstelling in de openlucht. Voor de drie café's stonden vele honderden toeschouwers samen gedrongen. Vooral de kinderen genoten van de gekleurde teken films en ook de opwindende rit ten op wilde paarden en stieren vielen in de smaak. De films van onze mannen in Indië waren in teressant en werden met aan dacht bekeken. Het liep tegen half twaalf, toen de massa zich verspreidde en voldaan naar huis toog. Wat betreft de propaganda voor de N.I.W.I.N. is het wellicht nuttig om op té merken, dat het beroep op de offervaardigheid der menigte, die genoot van deze door het feestcomité gratis aan geboden filmvoorstelling, werd gedaan door de plaatselijke ver tegenwoordiger van de Niwin en dat deze collecte dus niet uitging van het feestcomité. Een derge lijk comité, vertegenwoordigend de gehele bevolking, heeft uiter aard rekening te houden met de plaatselijke afdelingen, die alle op hetzelfde gebied haar loffelijk werk verrichten, zoals de Band Nederland-Indië, het RJC. Thuis front en het Prot. Interk. Front en kan geen voorliefde tonen voor één dezer organisaties. WESTDORPE. Feestprogramma Jubileumfeesten Op 6 Sept. zullen in onze ge meente de Jubileumfeesten plaats hebben en wel als volgt. Om 7 uur 's morgens zal de dag geopend worden met een H. Mis. Waarna om 9 uub op het gemeen telijk sportterrein een voetbal- tournooi zal plaats hebben tussen 'de verschillende verenigingen, waaronder ook een elftal van de Faun. Audenaerd. In de namid dag hebben er dan volksspelen plaats op Passluis en Zwarten- hoek. Na afloop hiervan zal er door de Burgemeester een défilé worden afgenomen waaraan alle, plaatselijke verenigingen zullen deelnemen. Nadat allen zich weer voor het Gemeentehuis hebben opgesteld, zal door de Burge meester een toespraak worden (gehouden. Na afloop van deze toespraak vindt de trekking der loterij plaats. Verder zal een ieder- zich naar hartelust kunnen vermaken met dansen enz. ZAAMSLAG. Gevonden voorwerpen. Als gevonden gedeponeerd op het pestbureau der Rijkspolitie al hier: een zakmesje. Verder gevonden een zilver of verzilverd armbandje, te bevragen bij de Wed. Hamelink, Brouwerij A no. 194 te Zaamslag. ZUIDZANDE. Oranjefeest. Het Oranjefeest op 31 Augus tus is in deze gemeente uitne mend geslaagd. De buurtvereni gingen hadden hun straten aar dig versierd, zodat het dorp in volle feesttooi was gestoken. De dag werd met een officieel ge deelte begonnen, waarin zowel de Burgemeester als Ds. Ter Beek het woord voerden, terwijl de muziek- en zangvereniging voor een passende omlijsting zorgden. Daarna brachten de schoolkinde ren een zanghulde en werd de voormiddag Verder besteed aan kinderspelen en tractatie. Het eerste optreden van de kleuterschool, waarvan de kinde ren in oranjewit gekleed waren, was buitengewoon aardig. De namiddag werd begonnen met een schitterende optocht, bestaande uit 23 groepen. Dank zij de medewerking van practisch de gehele bevolking, is deze op tocht een waar succes geworden. De plaatsruimte laat het niet toe een beschrijving van de verschil lende groepen te geven, zodat we moeten volstaan met het noemen van de eerste vijf prijswinnaars, t.w.De Zangkunst zinnebeeldig voorgesteld, Hulde, Oogstwagen Geloof, Hoop en Liefde en Kleu terschool. Het publiek vormde de jury, door middel van de in vulling van cijferlijsten. Na de optoeht volgden volksspelen, ter wijl het avondprogramma werd (begonnen met een wielerwed strijd voor Zuidzandenaren. Daar na was er een concert door het Dameszangkoor. Deze uitvoering getuigde van ernstige studie. Jammer dat het koor niet wat groter is, waar- doob het klankvolume groter zou worden. Na vervolgens nog de volks zang te hebben beoefend met be geleiding van „Veronica", werd een lampionoptocht gehouden naar de plaats waar het vreugde vuur werd ontstoken. De mu ziekvereniging „Veronica" gaf vervolgens blijk het praedicaat Koninklijke volkomen waard te zijn, door tot middernacht vrolij ke muziek ten gehore te brengen, hetgeen het zeer talrijke publiek in een goede feeststemming bield. Hulde aan de leden van ddt muziekkorps voor hun prach tige medewerking. Zuidzande heeft een feest gehad, dat nog lang in de herinnering van de in woners zal voortleven. ZATERDAG 4 SEPTEMBER. Nationaal programma. HILVERSUM Ienll: 8.00 Nws- 8.15 Pierre Palla; 8.35 Grams 9.20 Kamerkoor; 9.40 Sextet voor strijkers; 10.00 Hilversum I Mor genwijding; 1.00 Hilvers. H Mor genwijding; 10.30 Omroepkamer- ork.11.00 H. M. Koningin Wil heLmina doet afstand van de Troon; ,11.45 Te Deum; 12.00 Amateurskunst; 1.00 Nieuws- 1 15 Nederi. Strijdkr.; 1.45 Het Kareol- ^eptet; 2.00 Muziek uit Indonesië; 2.30 Kinderkoor; 2,50 Causerie 3.10 Stafmuz. Amst. Politie; 330 Reportage; 5.00 Concertgebouw orkest; 5.30 Hoorspel; 6.00 Nws- 6.15 Reportages uit Indië; 6.40 Causerie; 7.00 Ned. Jeugdork. 7.30 Klankbeeld; 7.55 Nws; 8.00 Herh. Reportage van 11 uur; 8 20 Omroeporkest; 9.00 Causerie; 9.20 Populaire klanken; 10.00 Toe spraak; 10.15 Radio-ens.; 11.00 Nieuws; 11.15 Neerl. Sportfanta- sie; 11.30 Gram. HUISHOUDGOED VOOR BEDRIJVEN. Apotheken, scholen, kantoren en bedrijven kunnen bij de plaat selijke distributiediensten aanvra gen eens per half jaar in aanmer king te komen voor textielpunten voor handdoeken. Slagerijen kun nen bovendien punten voor lakens aanvragen. WIELRENNEN. Voor de eerste maal wordt te Terneuzen een wielerwedstrijd voor beroepsrenners verreden Het parcours is 1700 m lang en moet 80 maal afgelegd worden, wat als kijkspel zeer interessant belooft te worden. Ook is de omloop uitstekend gelegen om aan een talrijk publiek gelegenheid te geven de wedstrijd behooiUjk te volgen. Als wij dé deelnemerslijst over zien, dan mogen we zeggen dat de inrichters zeer tevreden mogen rijn want een zestigtal renners zonden hun inschrrjvingskaart on de gestelde tijd in. Onder de inschrijvers vinden wij o-m. de Tour dte France-renners Henk de Hoog, B. Franken Fr Pauwels en René Mertens,' als mede De Korver, Joosen, Van Eename, Pellenaars, Rijokaert. Ach. de Backer de Belgische ach tervolgingskampioen en meer be

de Vrije Zeeuw | 1948 | | pagina 3