UIT DE PROVINCIE Heïnekeris ZWARTE VOS BINNENLANDS NIEUWS Meneer! ZANGCONCOURS TE HAAMSTEDE. DE LUN VLISSINGEN—BRESKENS. Het Provinciaal Bestuur deelt het volgende mede: In de dagbladen is een bericht verschenen omtrent het op 18 Juii e.k. in werking treden van de dienstregeling voor de lijn VlissirgenBreskens van de Pro vinciale Stoombootdiensten, wel ke is opgenomen in de zomer dienstregeling: 1948 van de Ned. Spoorwegen. Dit bericht is onjuist. Op deze lijn blijft de thans geldende dienstregeling voorshands gelden. Ter herdenking van het 35-jarig jubileum van de zangvereniging „Haamsteeds Zangkoor" had Za terdag aldaar het door de Zeeuw se Zangersbond „Zang Veredelt" uit r-as ïreven jaarlijks concours plaats, waaraan door een drietal zangverenigingen uit Zeeuws- Vlaanderen werd deelgenomen. In de Derde Afdeling 'Gemengde Koren behaalde het Ned. Herv. Kerkkoor van Axel met 166 pun ten een tweede prijs. In de Tweede Afdeling werd met 167 punten een tweede prijs toe gekend aan „Schoondijike's Ge mengd Koor." In de Afd. Uitmuntendheid ver wierf het Gemengd Koor „Cres cendo" van Hoek met 194 punten, zpnde het hoogst aantal punten in deze Afdeling, een eerste prijs. TERNEUZEN. Omhoog gevaren. Ket Engelse stoomschip „Gor- ston Trails", met lading op weg naar Antwerpen, is Zondagavond laat nabij Walsoorden aan de grond gelopen. Sleepboten uit Ter- neuzen en Vlissir.igen zijn ter as sistentie uitgevaren. Voorlopig bestaat er geen gevaar voor het schip en bemanning. Motorschip „Guro" gelicht. Het tijdens het stormweer van Donderdag 15 Juli nabij de Mar- garethapolder gezonken motor schip „Guro" is in die loop van Zaterdag gelicht en Zondag door twee drijvende bokken in de ha ven binnengebracht. De „Guro" blijkt gebroken te zijn. Openbaar Lyceum. Bevorderd van Voorbereidingski. naar KI. 1: J. E. W. Bliek te Temeuzen; C. J. Cysouw te Biervliet; A. J. Die- leman te Axel; M. P. Dieleman te Sas van Gent; J. L. van Dix- coorn te Walsoorden; R. van den Eeckhout te Sas van Gent; C. W. Galle be Zaamslag; N. J. M v. d. Moere te Axel; M. J. Neeteson te Kloosterzande; P. J. A. Remerij en H. F. Spaag te Terneuizen; A. M. Sampon te Sas van Gent; P. J. P. Vink en J Wieles te Ter- neuzen en M. Willemsen te Zaam slag. Van Klasse 1 naar 2: O. J. van Acker te Sas van Gent; Ha Ja van Altena te Sluis kil; Ca Na Aa van den Borg te Hoek; M. M. Elenibaas te Zaam slag; Ea Fanoy te Axel; W. Ch. Fermont te Sas van Gent, J. T. A. de Feijter en W. de Feijter te Axel; A. van Ham te Zaamslag; Ge Ha Ma van Heusden te Sas van Gent; 'G G. J. de Jonge te Axel; A. JoosseenE. C. S. de Kam te Temeuzen; H. A. van Leem put te Sas van Gent; P. E. P. Rhemrev te Zaamslag; Ge Ly Reinders en C. van der Peijlte Temeuzen; Ja Ca Aa de Putter te Hoek; E. A Sandrini te Axel; J. J. Smit te Terneuzen; J. Ver- berkmoes te Axel; A. P. Vernim men, A. K. Verschelling en H. van Vuuren te Temeuzen en W. D. Zwartelé te Sas van Gent. Van Klasse 2. naar 3: A. van Baal te Axel; T. F. Blom- me te Biervliet; P. Bruggeman te Temeuzen; H. S. G. de Clercq te Axel; P. M. Dieleman te Sas van Gent; A. Dingemanse, H F. I Door 0e j C. B. BOOTH. 53) (Nadruk verboden) „Er is slechts één manier om dat te bewijzen, Paul en dat is, de manier te vinden, waarop die man de bibliotheek in en uit is kunnen komen, zonder in huis geslignaleerd te zijn. En we heb ben al gezien, hoe onmogelijk dat was „Dat geeft niet," hield Paul vol, „ik houd er aan vast, dat die drievingerige schurk oom John van kant gemaakt heeft." „Maar hoe- kwam hij dan aan dat pistool van Jaggers?" „Och, wat deet dat er toe, Vera? Al die kwesties draaien in eenzelfde kringetje rond. Ik ben trouwens geen detective. Ik ik ga een borrel pakken." Hij stond (bruusk op en liet Vera alleen In de kamer achter met haar gedachten en verden kingen. Zowat vijf minuten later kwam A. Doppegieter en J. Drok te Ter- neuzen; J. M. Elenbaas te Zaam slag; J. J. P. Bveraert te Temeu zen; Ma Wa Faas te Axel; A. H. van Grembergen, Ja Ma Groenien- toerg, Sa Ca Hamelink en Da Ha Keur te Temeuzem; D. Th. van Leemput te Sas van Gent; F. H. van Luijk te Axel; Ja El Ma Ma- zure te Temeuzen; Ta Ce Neete son te Kloosterzande; Aa van Oeveren en Ha Ea Oggel te Axel; Oa Eh de Regt te Zaamslag; A. J. Schieman te Axel; Jy Me Lg van de Velde te Biervliet; J. F. Ve.nbrugge en W. J. Vercouteren te Axel; W. A. Versprille, M. K. de Vos en W. de Vrieze te Ter- neuzen en Ca van Wijek te Sluis kil. Van Klasse 3 naar 4: P. V. Audienaard te Temeuzen; C. C. Bakker te Zaamslag; J. Booij te Axel; By Do rus Binsyl- vanua te Biervliet; M A. van Es 'e Terneu-zen; J. J. Far.oy Le Axel; Ja Aa de Feijter te Temeuzen; Ma Eh van Fraaijenhove te Zaam slag; J. J. Francoijs, Ma van der Gouwe, J. M. J. Harpe en C. J. Jongepier te Terneuzen.; H. F. van Luijk te Axel; Ra Ja Aa Mazure en Ma Aa van Mossevelde te Tér- reuzen1; M. Meertens te Hoek; Te Aa de Mul te Zaamslag; J. E J. van den Neste te Temeuzen; Me Aa Ya Neijt en J. Pot te Axel; C. M. de Putter te Zaamslag; J. de Putter te Terneuzen; J. A. Rammeloo te Axel; J. F. Rouw te Terneuzen; D. P. Solleveld, A. G. Stofferis en A. H. Stouthamer te Sas van Gent; P. J. van Strien te Terneuzen; W. K. M. Tak te Sas van Gent; Hg Me Jh Verbiest te Zuiddorpe; P. J. Willemsen te Zaamslag en J. van Wijck te Ter neuzen. Van Klasse 3 naar 4, Gym-: J. Lansen, Ce Ja van Oeveren en C. J. Zemel te Axel. Van Klasse 4 naar 5, Gym.: M. Brandes te Axel; A. Geelhoed te Hoek en Je Ge Me Marvin te Axel. vVan Klasse 4 naar 5, A: J. D. K. de Dreu te Temeuzen; Ta Ca Geensen te Axel; Ja Pa Kesteloo en Ea Pe de Putter te Temeuzen en W. A. de la Ruelle te Sas van Gent. Van Klasse 4 naar 5, B: A. J. Brugge te Axel; Ma La de Klerk, J. I. Leenhouts en J. A. van Liere te Temeuzen; P. Mein- ster te Sluiskil; J. C. Mee use n, J. de Pauw en J. van der Peijl te Terneuzen; A. P. Riemens te Hoek; A. O. Rinn te Axel; J. L. Schroots, H. van Sluis, J. M. P. Standaerts en A. Stoutjesdijk te Terneuzen; P. W. van de Velde te Zaamslag; Ea Ma Verbiest te Zuiddorpe en M. J. Wondergem ie Terneuzen. Turndemonstratie. Zaterdag stond Temeuzen in het f eken. van de sport en voerden boot en autobussen vele turnsters en turners aan, die met hun ver- enigingsvlaggen en trommelsla gers voorop, naar de Markt mar cheerden, en daarna gelegenheid kregen om nog enige tijd in de stad te vertoeven. Te 5 uur begonnen de leiders hun troepen in de Walstraat en Havenstraat op te stellen en be gunstigd door een weldadig zon netje, zette om half zes de lange stoet zich in beweging, om na een korte wandeling door de stad, zich naar het sportterrein van het Openbaar Lyceum te begeven. Nadat alle turnsters en turners zich hadden opgesteld, opende de Voorzitter van het Zuider Chr. Sportverbond, de heer P. K. Dees, de turndemonstratie, waarbij hij. zijn voldoenning uisprak, dat zo vele verenigingen gevolg hadden gegeven aan het, ter gelegenheid van de op Tweede Paasdag te Goes gehouden sportwedstrijden, door hem gedaan verzoek om te Temeuzen een propagandadag te houden voor deze mooie, gezonde sport. Toch drukte hij zijn leed wezen uit, dat een tweetal ver enigingen haddien gemeend zich niet aan de destijds gemaakte af- Jasper Bakerville binnen, na het stof en vuil van handen en ge laat gewassen te hebben, dat er door het sjouwen met de boeken kasten op gekomen was. Hij had geen geheime doorgang gevon den. „Zoudt u niet eventjes bij me willen komen zitten?" vroeg Vera. „Ik heb er zo op gehoopt, een kansje te krijgen, om eens met u alleen te praten." J. B. was daarmee in zijn schik, omdat hij die vrouw reeds lang van meer nabij wilde bstuderen, daar haar kamer zo vlak bij de werkkamer van John Strawn lag. Hij kwam op een stoel naast haar zitten, maar tot zijn spijt zat zij met haar gelaat te veel in de schaduw, zodat hij 'haar niet zo goed kon zien, als hij wel graag wilde. „Hebt u me iets te vertellen?" vroeg hij. Vera boog zich wat voorover. „Hoe denkt u erover? Gelooft u, j dat de ware dader gevangen ge nomen is?" „Tot nog toe is hij de meest verdachte persoon, mevrouw. Verder durf ik me niet uit te la- spraak te moeten houden, en dus niet aanwezig warén. De Rode Kruis colonne werd dank betuigd voor haar i|i edewer king, maar spreker hoopte, dat zij een zeer gemakkelijke taak zou hebben en de leden het volgen van de verrichtingen der uitvoe renden geen enkele maal zouden behoeven te .onderbreken. Vervolgen^ «jankte hij zowel de bezoekers vopf hun belangstelling als de deelnemende turnverenigin gen en hoopte, dat deze dag zou beantwoorden aan zijn doel: pro paganda voor de turnsport In vlot tempo werd nu een aan vang gemaakt met het afwerken van het uitgebreid programma en na een algemene vrije oefening op de muziek van de Koning Voetbalmars, lieten turners mooi brugwerk zien, dat met applaus werd beloond. Terwijl de turn sters zich opstelden, gaven jonge gasten een leuk nummertje stok- oefeningen te zien. Niet zodra dit beëindigd was, zette de muziek van de geluidswagen in en mar cheerden de turnsters in vier rijen naar voren om wederom een mas sale vrije oefening te aanschou wen te geven, dat een hartelijk applaus verwierf. Toen kwam... de regen, en, hoe wel de leiding nog trachtte het progamma af te werken, bleek zij het helaas tegen de spelbreker te moeten afleggen, en achtte zij het, terecht, niet verantwoord de uitvoerenden aan de felle regen vlagen te moeten blootstellen. Te vroeg moest derhalve deze propagandadag worden beëindigd en tevens afgezien worden van de gezamenlijke afmars naar de Markt. BRUINISSE. Meisjescursus te water. Door de Volkshogeschool te Rockanje „Olaertsduyn" wordt van 7 tot 21 Augustus een „meisjescursus te water" georga niseerd, die behalve de Vlaamse kust ook verscheidene plaatsen zal bezoeken aan de Zeeuwse stromen, als Ooltgensplaat, Her- kingen, Brouwershaven, Zierik- zee, Veere, Vlissingen, Terneu zen, Yerseke, Bruinisse en Dor drecht. Op iedere plaats wordt door daartóe uitgenodigde deskundi gen een inleiding gehouden over de geschiedenis van de streek of over een onderwerp, waarmee de plaats nauw verbonden is, de landbouw, de zee- en riviervisse- rrj., de oester- en mosselcultuur, de scheepvaart, het reddingswe zen, de ervaringen in de werk kampen, de wederopbouw van Walcheren, enz. SLUISKIL. Jaarverg. V.V. „Sluiskil." In het café Tacq had de jaarver gadering plaats der Voetbalver. „Sluiskil." Met het gebruikelijke welkomstwoord werd de vergade ring door de Voorzitter geopend. Hij feliciteerde het 2e en 3e elftal met hun behaalde resultaten en drukte zijn spijt uit over de ver richtingen van het lê elftal,' dat slechts op het nippertje het de gradatiespook wist te ontwijken. De agenda werd in vlug tempo afgewerkt. Bij acclamatie werden de aftredende bestuursleden her kozen. Bij de rondvraag werd uit de vergadering het voorstel ge daan, de heer Wats, Directeur van de l'Azate, het ere-lidimaat- schap der vereniging aan. te bie den wegens de grot'e steun, welke hij aan deze verleent, welk voor stel met applaus werd begroet. Voor de a.s. winter staat een revue op het programma, waar van de opbrengst hopelijk moge leiden tot versterking der kas. Met een opwekkend woord tot de werkende leden, gloot <je Voor zitter de geanimeerde vergadering. Een Serenade- In de rust van de veteranen-wed strijd werd Zaterdagavond voor de villa van de heer Wats, Direc teur van de l'Azöte, een serenade gebracht. De Voorzitter van de plaatselijke Harmonie, de heer Colsen, hield hierbij een toespraak waarhij hij de heer Wats het ere lidmaatschap der Voetbalvereni ging aanbood, hetwelk door de heer Wats werd aanvaard. Hier op werd het geselschap uitgeno digd in het grote Casino een ver versing te gebruiken. Nadat in de ruime zaal nog een nummertje door de Harmonie ge speeld was en enkele toasts uit gebracht waren, ging het naar café Vogelaer, waar geschuild moest wordien voor de regen, tot PUPIL VAN OPVOEDINGS GESTICHT GING ER MET EEN AUTO VAN DOOR. De 17-jarige Van V., die uit het opvoedingsgesticht de Kruis berg bij Doetinchem wist te ont vluchten, geraakte financieel der mate in de knel, dat hij in een vrachtauto stapte uit Bilthoven afkomstig, en er mee vandoor ging in de hoop deze op verafge legen plaatsen te verkopen. Hij bracht het op zijn avontuurlijke tocht tot Meppel. Daar strandde hij op een bestelauto van een zeepfabrikant. In <je consternatie, die na de botsing ontstond, ver dween de knaap. De politie ver moedde onraad, toen zij de be stuurder van de vrachtauto niet kon vinden. Zij slaagde er in de vluchteling in 'de buurt van Mep pel te pakken en op te sluiten. TRAGISCH ONGEVAL. In de kazerne aan de Rondvest te Roosendaal is Vrijdagavond op tragische wijze om het leven ge komen de 21-jarige ongehuwde korporaal H. Jeuke uit Eind hoven. Korporaal Jeuke, die tot het 7e R. I. 4e territoriale batal jon 'behoorde, welk bataljon thuis hoort in Rotterdam, maar tijde lijk in Roosendaal gestationneerd is voor het verlenen van hulp bij 't vlastrekken, was zich Vrijdag avond met enige collega's aan het gereedmaken voor het ver trek naar huis. In hun gezelschap bevond zich ook korporaal Van L., die de komende dagen wachtdienst zou moeten verrichten. Deze ont dekte op een der bedden het pistool van de dienstdoende ser geant van de wacht en nam dit spelenderwijs op. Getuigen ver klaarden, dat de sergeant de revol- het concert nabij café Tacq kon worden uitgevoerd. Hier hield de heer Colse» een toespraak, waarin hij mededeelde, dat het in de bedoeling lag het zo ver te brengen om een müziek- podium gereed te hebben tegen Pinksteren van het volgend jaar hij welke gelegenheid dan een fes tival zou kunnen worden gegeven. Hij dankte de bevolking voor hetgeen deze voor de Harmonie heeft gedaan. Na beëindiging van deze rede werd de populaire Voorzitter in de hoogte gestoken en werd ge danst en gehost, waarna de heer Oolson hulde in ontvangst had te nemen voor de krachtige leiding, die hij aan de vereniging geeft. Het feest duurde nog enige tijd voort en het was niet zo vroeg meer, toen de laatste slag op de grote trom dreunde en de „KLok- ken van Arnemuiden" het sein j gaven voor het vertrek. Het verslag van de voetbaiwed- i strijd in het volgeind nummer. ZUIDZANDE. Een welgeslaagde dag. Vrijdag j.l. maakten zowel de Ouden van Dagen als de kinderen van de laagste klassen der Open bare Lagere School een reisje. De Ouden van Dagen, onder lei ding van het Oranje-Comité, be zochten Oost Zeeuws-Vlaanderen, met als stopplaatsen Sas van Gent, Hulst (waar de Katholieke kerk bezichtigd werd) en Terneu zen. De schoolkinderen bezoctv ten Zuid-Beveland en Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen. In ZuidrBe- veland deden ze zich te goed aan de late kersen en werd een be zoek aan de speeltuin in KJoetin- ge gebracht, terwijl ook in Hulst de speeltuin werd bezocht. In Sluiskil verenigden de auto's van de Ouden van Dagen en de schoolkinderen zich tot één co lonne en om kwart vóór 8 arri veerde men weer te Zuidzande, alwaar de Koninklijke „Veronica" het gezelschap met pittige mars muziek verwelkomde. Jong en oud maakten een rondedans om de muziektent en iedereen was hoogst tevreden over de schitterende tocht. ver ongeladen had achtergelaten Van L. moet echter ongemerkt een kogel yan het magazijn in de i kamer hebben gebracht, door het heen en weer trekken, van de i slee. Op een ongelukkig ogen- blik heeft hij vervolgens het wa- j pen afgevuurd, terwijl dit gericht i was op korporaal Jeuke. Deze werd getroffen in zijn rechterlong en was nagenoeg óp slag dood. (De militaire politie heeft de zaak in onderzoek. Dr Hulst uit Leiden zou Zaterdag sectie ver richten op het stoffelijk over schot. HET ONGELUK IN DE BOSSEN BW VENLO. Enige weken geleden is, zoals men weet, de 30-jarige R. Du- zinski, van Duitse nationaliteit, in de bossen nabij de Duitse grens in de buurt van Venlo bewuste loos gevonden en daarna in het St. Joseph-ziekenhuis te Venlo overleden zonder tot (bewustzijn te zijn gekomen. Hieromtrent vq§nemen wij nog het volgende: Men is er nog niet in geslaagd de dader (s) te vinden. Wel is In Kaldenkirdhen (D.ld.) een man gearresteerd, die in de macht van het ongeluk over de Duitse grens was gekomen, maar later bleek, dat deze persoon niet de zelfde plek was gepasseerd wiaar de overval op D. was geschied. Hij is dan ook op vrije voeten ge steld. Verscheidene huiszoekin gen in het grensgebied mochten geen resultaat afwerpen. Wel is komen vast te staan, dat de overledene verkering had met een Amsterdams meisje. Tot driemaal toe was hij van Duitsland uit in deze plaats te recht gekomen, had daar ge werkt, maar na de ontdekking „Het is de man, die al ver dacht geweest is en wiens vinger afdrukken zich op dat pistool be vonden," vervolgde Vera. „Doiliver," zei J. B. „Juist, Doiliver; en de reden, waarom hij bezig ;was zijn kof fers te pakken was, dat mijnheer Strawn aan het ontbijt zijn ver loving met Polly had bekend ge maakt." „Dat heb ik ook al gedacht." „Toch waar? Dus dan vertel ik u niets nieuws." „Hoe reageerde Doiliver op het horen van dat nieuws?" „Hij werd zo zenuwachtig, dat hij van tafel moest opstaan. Och, ik weet heel goed, dat dit hele maal geen bewijs is, mijnheer Bakerville, maar er zit toch iets achter. Ik ben er zeker van; ik voel het duidelijk." „Hebt u een hekel aan mijnheer Doiliver?" vroeg J. B. botweg. Vera stak haar kin in de hoog te. „Denkt u soms, dat ik wraak wil nehien? Nee, ik wil alleen hebben, dat er recht gedaan wordt. Dat de ware dader ge straft wordt." (Wordt vervolgd.) ten. Ik heb nu nog niet anders dan de blote feiten Ik heb amb telijk natuurlijk geen belangstel ling voor de zaak, omdat het mij alleen te doen is om die vermiste cliché's. Maar ik voel er veel voor, aan de oplossing van dit moordgeval mee te werken, om dat deze geheel afhangt vap de vraag: Waar zijn die cliché's ge bleven?" Vera keek teleurgesteld. „O, zo!", mompelde zij, „dus u denkt, dat die dingen het motief voor de moord vormen?' „Tot nog toe, mevrouw, is dat het enige motief, dat we zijn tegengekomen.!' „Maar zou het niet heel goed mogelijk zijn, mijnheer Baker ville, dat die cliché's weggenomen zijn, om ons op een verkeerd spoor te brengen?" J. B. nam haar snel en aan dachtig op. Het verbaasde hem, dat «leze vrouw, zo kort geleden nog geheel opgaand in haar ver driet, nu opeens tot deze conclu sie gekomen was, die toch een nuchtere redenering vorderde. „Mogelijk is het wel. Ik zei dan "ook, dat dit het enige motief was, dat ons tot nu toe gebleken is. In een geval van moord moet men op de eerste plaats haar een motief zoeken; niemand ver moordt een ander zonder reden." „Maar wat voor reden kon Jag gers dan gehad hebben, mijnheer Bafterville „Voor zover mij bekend is, al leen het bezit van die cliché's. We moeten niet uit het oog1 ver liezen, dat die man meer dan eens gezeten heeft Voor zo iemand moet het bezit van cli ché's, die hem in staat stellen, een massa banknoten te drukken, wel een hele verleiding vormen. Geld... dat is een der sterkste motieven, mevrouw." „Ikik voel ihet als mijn plicht, u mee te delen, dat er nog iemand anders was, <iie een mo tief had. Dat was jaloezie." Bakerville wachtte geduldig datzelfde motief zou zij ook ge had kunnen hebbenjaloezie. En heel even kwam de verden king bij hem op, dat zé misschien met opzet haar best deed, de zaak te vertroebelen, om des te beter alle verdenking van zichzelf af te wenden.

de Vrije Zeeuw | 1948 | | pagina 2