"Hare Oe inter Europese handelsmoerliikheden j D@l r ""•sa *%s»£ s Vüöf de Zondag Hei eeeete teken* De Plantenziektenkundige Dienst Kerkdiensten Kapitein De Ruiter leerde me lopen "akKERÏJëS. UIT DE PROVINCIE ZWARTE VOS H Wat brengt de Radio AVONTUREN VAN EEN GLOBETROTTER sss-öLsdïïwA» SSJ» TWEE ARBEIDERS GEDOOD DOOR VALLENDE BALKEN. over de invasie- van Coloradokevers Illl «le Vc^ltiverlegenivoorJlglng Tussentijds ontslag van leden der Gedeputeerde Staten en van Wethouders De Engelse wapenleveranties aan Transjorrianië Joh. 2 11. £T wonder in het N. T. is een flits, waarin de heerlijkheid van Christus, de heerlijkheid van een nieuwe hemel en een nieuiwe aarde even voor ons oplicht. Staar U dus niet hlind op het wonder op zichzelf. Het. is slechts een teken dat heenwijst naar,een heerlijke toekomst. Slechts nu en dan wordt het teken ons tot troost, en bemoediging gegeven. HET eerste teken doet Jezus midden in het natuurlijk leven. Niet in een ziekenhuis, niet aan de grenzen van het leven, maar in een bruishuis, midden in het leven. De reddende, heiligen de heerlijkheid van Christus is ge richt op en bedoeld voor ons hele natuurlijke béstaan. Het leven dat ik hier leef, dat redt en hei ligt en verheerlijkt Hij! CHRISTUS heeft vat op de na tuur. Hij zet ze om zoals Hij water in wijn verandert. Het hele onveranderlijke, fatale zijn, waar wij ons hoofd altijd weer tegen stuk lopen, is in Zijn macht. Pas dit toe op uw dagelijks leven Waar zit ge mee? Waar tobt ge over? Zucht ge misschien: mijn God hoe kom ik er door? Chris tus heeft ons hier, als in een flits, Zijn heerlijkheid geopenbaard opdat wij ons zouden richten op de2e Zijne heerlijkheid en ons door geen onwrikbare onveranderlijk heid van wat ook, in ons leven zouden laten vastpraten. HIET leven hangt van zulke on veranderlijke kleinigheden, van zulke futiliteiten aan elkaar. En ze kunnen ons zo dwars zit ten. Maar om een kleinigheid de wijn is op geeft Christus het eerste teken van Zijn heerlijk heid. En dit staat daarom be schreven opdat wij in de kleine en grote verdrietelijkheden van het leven zouden weten, dat Chris tus in Zijn heerlijkheid macht heeft over deze schijnbaar zo on wrikbare dingen. Prof. A. A. van Ruler. .verloreu dagen", heette het vroeger. Nu niet meer - nu zijn erAKKERTJES"! Een paar per dag. wèg pitn en narigheidl (Ingez. Med.) i VAN HOOIWAGEN GEVALLEN Te Berg Ambacht Is Woensdag morgen de 54-jarige landbouwer Oskam van een'hooiwagen ge valled waardoor hij zijn halswer vel hrak en overleed. Het paard 'voor de wagen was geschrokken van een voorbijigaan- de auto. Het steigerde, de land bouwer verloor zijn evenwicht en viel van de wagen. De overledene was voorzitter van de polder Berg Ambacht en nam in het vereni gingsleven in Berg Ambacht een vooraanstaande plaats in. Tijdens het bouwen van een ga rage voor de Drentse Autobus On derneming te Meppel, stortten plotseling, door tot nog toe niet opgehelderde oorzaak, enkele sta len balken naar beneden. Drie werklui, die er onder stonden, kregen de balken op hun lichaam en een die er bovenop werkzaam was, werd meegesleurd. De arbei der A. Tap uit Nunspeet overleed spoedig. Ook de arbeider L Otten uit Meppel bezweek later aan zijn verwondingen. De twee andere ar beiders werden eveneens gewond. De Plantenziektenkundige Dienst spoelingen als ditmaal zijn echter te Wageningen deelt ons met be- 1 nog nimmer geregistreerd. Deze kevers gaan bij een be paalde weersgesteldheid in Frank rijk vliegen, komen in zee terecht en indien de stroming gunstig is komen zij aan onze kust: In Frankrijk is de bestrijding minder intensief en niet zo goed georga niseerd als in Nederland, maar men doet daar al hetgeen moge lijk is. De kevers die aanspoelden en nog niet werden verdelgd (aan genomen mag worden, dat hun aantal nog wel in de duizenden loopt) zullen vermoedelijk niet ge vaarlijk meer kunnen worden, hebben grote aantallen Colorado- aangezien, wanneer zij hét aard- kevers aangetroffen, en ook in appelloof bereiken, dit bespoten is trekking tot de aanspoelingen van coloradokevers desgevraagd o.m. het volgende mede. Er zijn coloradokevers aange spoeld volgens meldingen aan de kusten van Noord- en Zuid-Beve land, Zeeuws-Vlaanderen en Ter- neuzen, aan die van de Zuid-Hol landse Eilanden en aan de kust strook van Hoek van Holland tot Zandvoort. Ten Noorden van Zandvoort waren er minder mas sale aanspoelingen. Ook werden coloradokevers gemeld hij de Friese kust, echter niet in een overweldigende mate. Vissers ZATERDAG 12 JUNI 1948. Ned. Herv. Kerk. Te»neuzen: 7.30 u. Avondgebed. ZONDAG 13 JUNI 1948. - Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 u. Ds. J. van der Graaff, van Sas van Gent; 2 30 u. Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 en 2.30 u., Hontenisse: 9.30 u. de heer S. van der Meulen, van ,,Meer en Bosch". Hulst: 10.30 u. Ds. W. L. Herma- nides. Sas van Gent: 10 u. Ds. P. J. Pennings, van Axel. Philippine: 2.30 u. Ds. J. van der Graaff. Sluiskil: 10 en 2.30 u. de heer F. A. L. Ie Mat, van Bilthoven. Terneuzen: 10 u. Ds. J. C. Sickesz, 2.30 u. Ds. A. Soetekouw, van Hontenisse. Zaamslag: 9,30 u. Ds. J. A. Tal- ma, 2.30 u. de heer S. van der Meulen, van „Meer en Bosch". Aardenburg: 10.30 u. Ds. Blom. Biervliet:-10 u. Ds. Wiebosch. Breskens: 10.30 u. Ds. Winckel. Cadzand: 14.30 u. Ds. Fournier. Groede9 30 Ds. Trommel, van Haarlem. -- Hoofdplaat: 14.30 u. Ds. Winckel. St. Kruis: 8.45 Ds. Blom. Nieuwvliet: 9 u. Ds. Doorn Oostburg: 10 u. Ds. Fournier. Retranchement10 u. Ds. Bar- nogw. Schóondijke: 10.30 u. Ds. Schopen hauer. Slijkplaat: 15.30 u. Ds. Winckel. Waterlandkerkje: 10 u. cand. Van de Ehde. IJzendijke: 10 u. Ds. Doorn. Zuidzande: 10 u. Ds. Ter Beek. Doopsgezinde Gemeente- Aardenburg: 10.15 u. Ds Nolthe- nius. Geref. Kerk. Axel: 10 en 2.30 u. Ds. D. J. Couvée. Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. F. M. Ver veen. Terneuzen: 10 en 3 u. Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. J. Ritzema. I Geref. Kerk. (Qnderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. I. van Til. Terneuzen: 10.30 en 3. u., Ds. C Diemer, emer. predikant te *s-Gravenmoer. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag: 9.30 en 2.30 Ds. J. C. van Ravenswaay. Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. lees- dienst. Hoek: 9.30, 2 en 6 u. leesdienst. Oud-Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. Ds. A. de Reuver. Rooms-Katholieke Kerk. Clinge: 7, 8.30 en 10 u. H. Missen. Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10 u. H. TWEEDE KAMEB. Gisterenmiddag is andermaal het wetsontwerp tot aanvulling van de provinciale wet en de ge meente wet: tussentijds ontslag van leden der Gedeputeerde Sta ten en van wethouders in de Tweede Kamer aan de orde ge weest. Allereerst moesten enige stem mingen worden gehouden. Donderdag hadden de stemmen gestaakt (3636) over het stub- amendement-Algera op het amen- dement-Scheps, welk laatste be oogt de nodige waarborgen te scheppen, dat een voorstel tot ontslag ten minste acht dagen te voren wordt toegezonden, opdat de leden tijdig kennis krijgen van (te behandeling van een dergelijk besluit en dat voorts zoveel mo gelijk wil waarborgen, dat een besluit tot ontslag slechts zal plaats hebben in de gevallen, waarin de bezwaren tegen een ambtsdrager zo overwegend zijn, dat er aanleiding is tot tussen tijds ontslag over te gaan. Het subamcr,dement-Algera be doelt in het amemdement-Scheps vast te leggen, dat het vertrou wen niet meer moet bestaan „op grond van revolutionnaire gezind heid". Dit subamendement is thans verworpen met 49 tegen 34 stem men. De heer Algera (AR.) had een subsidiair amendement ingediend op art. 1 van het wetsontwerp, be ogende te bepalen, dat een lid van Ged. Staten tussentijds kan worden ontslagen, wanneer dat lid het vertrouwen van de Sta ten „op grond van revolutionnaire gezindheid" niet meer bezit. Hij trekt dit thans in. Het amendement-Krol (C.H.), ten doel hebbende buiten twijfel te stellen, dat bij tussentijds ont slag aanspraken op wachtgeld en pensioen blijven voortbestaan, wordt met algemene stemmen (83) aangenomen. De Minister neemt de amende- menten-Scheps en -Krol op de ge meentewet betrekking hebbend en van gelijke strekking zijnde als de voorgaande, over. De heer Hooij (KVP) verdedigt een amendement om te bepalen, dat de betrokken wet met ingang van 1 Januari 1948 vervalt. De bij dit amendement voorge stelde datum zo wordt in de toelichting gezegd geeft aan de staten en de gemeenteraden ruim schoots gelegenheid deze wet toe te passen voor het döel, waartoe zij in het leven is geroepen. De Minister meent, dat het een klein kunstje zal zijn om de wet in te trekken, als zou blijken, dat er misbruik van wordt gemaakt. Hij ontraadt het amendement ten sterkste. Het amendement wordt daarna verworpen met 45 tegen 38 stem men. Het wetsontwerp wordt ten slotte aangenomen met 48 tegen 34 gtemmen. Uitkeringen aan Landbouwers en Veehouders. Tijdens het vragenuurtje in de Tweede Kamer-vergadering van gisterenmiddag heeft de heer Droesen (K.V.P.) gevraagd of de Regering bereid is, bij wijize van voorschot, over te gaan tot het betalen der uitkeringen over 1947 die in het vooruitzicht gesteld zijn aan landbouwers en veehou ders. De Minister-President, de heer Beel, opmerkend, dat de Rege ring van oordeel ds, dat een voor schot prejudicieert op de regelin gen, nog vastgesteld moeten wor den, beantwoordde de vraag ont kennend. De Regering kan er niet toe overgaan zonder dat de Kamer over de dekking heeft be slist. hun netten gevangen. Deze invasie van, coloradokevers is niet zo verontrustend, dank zij de geweldige medewerking van de Nederlandse jeugd De Plan tenziektenkundige Dienst heeft het vervoer georganiseerd en de kinderen gewezen op het nut van deze vernietigingsactie. In som mige gevallen heeft hij kleine be met giftige stof, zodat zij toch ten dode "opgeschreven zijn. Nalatigen, die het loof nici mochten hebben bespoten, wor den ongetwijfeld gesignaleerd door één der 600 controleurs van de Plantenziektenkundige Dienst, die in vliegende brigades thans langs 'de weg zijn. Deze contro leurs hebben machtiging tot het loningen gegeven in de vorm van j opmaken van proces-verbaal. De bespuiting wordt dan uitgevoerd voor rekening van de eigenaar Deze vliegende brigades zijn uit gerust met jeeps, welke een spuit- inrichting met zich meevoeren. door hen voorgestane antithese: bij de P. v. d. A. de antithese der klassen (ho.e ook ten opzichte van de oude S.D.A F. verzwakt), bij de A.-R. de antithese Chr'stusbe- lijders tot niet-Christusbelijders, welke "niet als kunstmatig volks geheel mag worden ingewrongen. Tenslotte ging spreker uitvoe rig in op de door de Chr. Hist, fractie aangenomen houding bij de voorlopige Grondwetswijziging in de Tweede Kamer. Spr. toonde aan, hoe de C.H.U. geenszins de revolutie heeft gelegaliseerd maar in eerste instantie althans heeft j menen te moeten medewerken aan constitutioneel vastleggen i van goodwill tussen Nederland en de min of meer legale deel- staten Federatieve opbouw van l Indonesië blijve het ideaal en gingen, wederom een rijtoer voor de ouden van dagen dezer gemeen te (65 jaar en ouder) te organise ren. Als voorlopige datum is vastgesteld 16 Juli 1948. Getracht zal worden een tocht naar Oost Zeeuws-Vlaanderen te maken. Voor deze rit zal geen collecte worden gehouden. Ingezetenen, die hun auto willen beschikbaar stellen of op andere wijze, b.v. door een gift, hun steentje willen bijdragen, kunnen dat opgeven bij W. A. de Kramer, M 9a. ZONDAG 13 JUNI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.40 Intermezzo; 9.15 inaonesie oujve nei luieaai en tegen de centraliserende tenden- t vfn'' zen der Republiek Djocja moet ten allen tijde worden opgetre- 12.00 Lunch den. Een korte maar interessante Pakket; 12 40 Mannenkoor; 13-00 gedachtenwisseling besloot het Nieuws;^ 13.15^ Bandi Balogh;_ 13.50 geheel. versnaperingen. Men meent thans ook hij de Plantenziektenkundige Dienst dat men hét ergste achter de rug heeft, gezien de opgedane ervaringen. Zulke massale aan- PARADE TE AXEL, HULST EN OOSTBURG op de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhardt, op 29 Juni a-s- Naar ons thans van officiële zijde werd medegedeeld, zal op Dinsdag 29 Juni a.s„ op, de ver jaardag van Z.K.H. Pr n's Bern- hard dus, des namiddags een groot défilé plaats hebben te Axel. Dit défilé wordt gehouden in het ke- der van de viering van het gou den Regeringsjubileum van H.M. de Koningin. Aan dit défilé, waaraan een mars door de gemeente verbon den is, zal door ongeveer 800 mi litairen (voor het mereijdeels Zeeuwse troepen) worden deelge nomen. Aangezien een dergelijk défilé in Zeeuws-Vlaanderen zeer spo radisch voorkomt, mag verwacht worden, dat daarvoor zeer grote belangstelling van de zijde der be volking zal bestaan Behalve in de gemeente Axel zal ook gedefileerd worden in de gemeenten Oostburg en Hulst. TERUGKERENDE MILITAIREN Met het Troepentransportschip ,,Kota Baroe", dat op 31 Mei van VLIEGTUIG BOMBARDEERT KOREAANSE VISSERSBOTEN. De vorige Dinsdag Ifteft een vliegtuig van onbekende herkomst verscheidene Koreaanse vissers- Er zijn heel wat methoden om een reig naar het buitenland te maken: men kan het doen per K.L.M., per Pullman, per auto en tenslotte ook te voet. De ervaringen van de 22-jarige Loek Hoogenbosch, een oud-serg. instructeur van de kaderschool te Bloemendaal, zijn van dien aard, dat men geneigd zou zijin de laat ste methode te prefereren. Deze jongeman uit Baarn had uit de tijd, dat hij in Engeland zijn mi litaire training ontving een pond sterling overgehouden en dit uiteraard in strijd met alle devie- zenvoorschriften zorgvuldig bewaard Met dit pond gewapend en een rugzak, welke behalve een kleine tent en wat kleren circa 25 kiio levensmiddelen in de vorm van pakken havermouth, blikjes vlees, boter eniz. bevatte, ging hij ruim een maand geleden „aan de wan del". Het reisdoel was het plaatsje Teuven Appenzell in Zwitserland nabij de Italiaanse grens, waar zijn meisje, dat hij in Engeland had Ieren kennen, haar vacantie doorbracht. Per trein ging het eerst tot Maastricht en vandaar lopende en liftende, als het slecht Tandjong Priok is vertrokken en vermoedeljjk 30 Juni te Rotter dam zal aankomen, zullen de vol- gepde militairen uit Zeeuws- Vlaanderen repatriëren. Mariniers: J. P. van Cr.uijningen, Oostburg en B. H. G. Mulder, Sas van Gent. TERNEUZEN. De schooljeugd was actief! De animo voor het vangen van de Coloradokevers langs de Schei- de-oever zat er bij onze school jeugd goed in en de vangst was hiermede in overeenstemming. Nog vóór de kevers gelegenheid kregen te bekomen van hun zee reis, hadden rappe jonge handen zich van hen meester gemaakt en toen de inlevering plaats vond, bleek het, dat niet minder dan 70 liter van dit insect, hetgeen over eenkomt met een hoeveelheid van een kwart millioen exemplaren, belet is geworden hun voorgeno men schadelijke plannen ten uit voer te brengen Gisteren werd nog een na-inspec tietocht ondernomen, doch het bleek, dat vrijwel geen kevers meer konden worden buitgemaakt, zodat dit gevaar wel als geweken kan worden beschouwd, waarvoor onze jeugdige hulptroepen een pluim toekomt. Niettemin' zal men volgende week nog eens contröle langs de zeeweringen houden. Vol belangstelling zal de school jeugd nu wel uitzien of één hun ner voor een gratis vlucht met een K.L.M.-vliegtuig in aanmer king komt. De kans hierop lijkt ons niet gering. SAS VAN GENT. Djiguiten Kozakken- Donderdagavond werd door een gezelschap van de Djiguiten ko- hleek zakken op de weide van de heer Neien, een vrij goed bezochte ZUIDZANDE. Jubileumfeesten. Het Oranjecomité heeft beslo ten op 31 Augustus a.s. een groot feest te organiseren, ter gelegen heid van het Regeringsjubileum van H.M. de Koningin. Een pro gramma is nog niet vastgesteld, doch naar wij uit de besprekingen konden opmaken, bleek dat men grote plannen heeft om een ge zellig vóór-oorlogs fgest te orga niseren. Dat dit natuurlijk alleen mogelijk zal zijn als de plaatselij ke verenigingen in de eerste plaats, doch ook de gehele bevol king medewerking verleent, spreekt haast vanzelf. Teneinde over de benodigde gelden te kun nen beschikken zal binnenkort een huis-aan-huis collecte worden ge houden. Van de opbrengst daar van zal het afhangen of de plan nen van het comité uitvoerbaar zullen zijn. De bevolking van' Zuidzande heeft dus te kiezen en zij zieh bewust van het volgende: Een feest waarover men lang navertelt Kost nu eenmaal altijd veel geld Laat men dus nu reeds gaan sparen En het papierengeld voor de NjS.; 14 05 Boekbespr.; 14.30 Zo geniet u meer van muziek; 16.00 The Skymasters; 16.30 Sportflit sen; 17.00 Meisjeskoor; 17.30 Ome Keesje; 17.50 Sport; 18.00 Nws; 18.30 Ned Strijdkr.; 19.00 Studio- dienst; 20.00 Nws; 20.15 Waltz- time; 20.45 Hoorspel; 21.20 De Speeldoos; 21.45 Hersengymn.; 22.15 Kamerorkest; 23.00 Nieuws; 23 15 Franse melodieën. HILVERSUM II: '8.00 Nieuws; 8.30 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 10.00 Jongérendienst; 10.30 Kerkdienst; 11.30 Gram.; 12.15 Apologie; 12.35 Orkest zonder Naam; 1300 Nws; 13.20 Verv. Ork. z. N.j 13.40 Koor; 14.00 Gooise kring; 15.50 Muzikaie tombola; 16.10 Sportflits; .16»25 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Kerkelijke cantates; 18.55 Geeste lijke liederen; 19.15 Kent gij uw Bijbel? 19.30 Nieuws; 19.50 In 't Boeckhuys; 20.05 De gewone man, 20.12 Residentie orkest; 2125 Hoorspel; 22.10 Klein orkest; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. MAANDAG 14 JUNI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 10 00 Morgenwijding; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 De Regenboog; 11.20 Gram.; 11.40 Lezing; 12.00 Gram.; 12 38 The Honolulu birds; 13.00 Nws; 13.20 Oranje-collecte bewaren Miller sextet; 14.00 Viool en piano; schiedde in Lausanne waar Loei: 's avonds laat arriveerde. Hij vond er in hot donker een prach tig laantje met bomen, dat uitliep in een soort weiland mot vaag door de duisternis uitzicht op het meer van Genève. Een ideaal plekje om te kamperen. De volgende morgen en het voetbalveld voor een wei Komt er geen geld, dan ook geen feest Zuidzandenaren, geeft het meest. Niwin-Comilé. Het Oranje-comité alhier, is tevens Niwin-comité geworden. Binnenkort zullen bonnen ten bedrage van 1,50 aan de bevol king worden aangeboden. De Ni- win stuurt voor elke verkochte bon. van ƒ1,50 een pakket ter waarde van 4,aan onze militairen in Indië. De naam van een koper van een bon wordt daarop ver meld en aan het Centraal Bureau Niwin toegestuurd, welk bureau er voor zorgdraagt dat ten name van de koper een pakket naar een in Indonesië verblijvend militair wordt gezonden. Vanaf deze plaats bevelen wij de verkoop dezer bonnen ten zeer ste aan. Rijtoer Ouden van Dagen- Het Oranje-comité heeft het plan opgevat dit jaar, evenueel in samenwerking me andere veren - 14.30 Lezing; 14.45 Gram.; 16.15 Hoorspel; 1615 Gram.; 17.00 De school is uit; 17.30 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.15 Streekuitz.; 20.00 Nieuws; 2015 Residentie orkest; 20.55 Ra diodebat; 21.15 Cabaret; 21.45 Le zing; 22.00 Meester-trio; 22.30 The Ramblers; 23.00 Nws; 28.15 Vaudeville Strijkorkest. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram 9.15 Ochtendbezoek bij jonge zieken; 9.35 Gr.; 10.30 Morgendienst; 11.15 Van oude en nietiwe schrijvers; 11.40 Piano; 12.00 Omroepkoor; 12.33 Gram.; 13 00 Nieuws; 13.15 Kon. Mil. Ka pel; 14.00 Voor de scholen; 14.35 Gram.; 16 00 Bijbellezing; 16.45 Gram.; 17.15 Viool en piano; 17.45 Orgel; 18.30 Met band en plaat; 19 00 Nws; 19.15 Onder de lees- lamp; 19.30 Actueel geluid; 20.00 Nieuws; 20.15 Zomeravond kerk- concgrt; 20.45 Lezing; 21.05 Ama- ti-trio; 21.30 Klankbeeld; 22.00 Hollands Strijkork.22.45 Aivond- overdenking; 23 00 Nieuws; 28.15 Vrij en blij; 23.40 Gram. teDaf!nam^adepoUntie niet, maar konden genieten van thlr.jke staal- - i tioa rm<"fir«nrvrt T^p (irfiSSUlir V£Lïl die talrijke toeschouwers bevonden i zich vele Beigen. De bezoekers boten"gebombardeerd en tot zin- weer was, via Luite Namen, Aar ken gebracht. Tenminste veertien len, Luxemburg, Besangon, Val- personen zijn omgekomen, aldus lorbes, naar Lausanne een met vertraging te Seoel ont- j Geen grensformaliteiten, geen vangen politiebericht. Er* is een deviezenmoeilrjkheden, mets van ondërzoek naar de herkomst van dit alles, dat het reizen vandaag het vliegtuig ingesteld. Volgens zo moeilijk maakt, hadden Loek een persbericht van de plaats van Hoogenbosch, waar dan ook, ge- 7.30, 9 en 19.30 u. het "bombardement was het toe stel een Amerikaans vliegtuig. Hieraan werd toegevoegd, dat t gebied gebruikt was voor bom- bardementsöefeningen. Volgens andere berichten zou het hier een Sowjet-vliegtuig betreffen. v Een woordvoerder van'de Ame rikaanse luchtmacht heeft ver klaard, dat zich Dinsdag geen Amerikaans vliegtuig in die streek bevond. remd. Zijn eerste „aanraking" met de officiële autoriteiten ge- gelukkig was hij na een kwartier tje weer een vrij man. De terugreis maakte Hoogen bosch na 3 dagen in Teuven Ap penzell te zijn geweest via de slagvelden in de Neder Rijnse- viakte, om daarna over Namen, Brussel, Antwerpen, Zundtert na een voettocht van ruim een maand in Nederland terug te keren. Een zeer sportieve presta tie zonder twijfel en volgens Doek zelf mogelijk gebleken, omdat „kapitein De Ruiter van de Stormschool in Bloemendaal mij zo prima heeft leren lopen". Zijn indruk van de landen die hij bezocht? „Geef mij maar Holland. Als je buiten onze grenzen komt merk je pas hoe snel wij in ons landje met de opbouw opschieten. Plannen „Volgend jaajr een voettocht door de Pyreneeën tenzij ik dan in die tussentijd een goede baan heb gevonden, want dan ben ik een getrouwd man en beslis ik zelf maar voor een klein beetje rmiggei: vliegan vloe.Ë@ra luizerter.» D. D. T, POEDER in de practisch< i en voordel gé sl jiizak '6'5 c tjes ruitersport. De dressuur van de paarden was geweldig en paac- den en ruiters vormden een geheel bij de talrijke gedurfde staaltjes van acrobatiek. Het publiek kon dan ook tevreden huiswaarts keren, Gymnastiek-uitvoering. Zondag a.s. geeft de gymnastiek, vereniging T.H.O.R een grootse turndemonstratie op de Molen berg. Na afloop van deze demon stratie een groot openluchtbal, met medewerking van het dans- orkest van de muziekvereniging „De Verenigde Vrienden". Indien het weer die dag medewerkt kan dit een succesvolle dag worden, SLUISKIL. Chr. Hist. Unie. Donderdag sprak IJrs. G. van Moors el in Hotel Jacobs, ih zijn hoedanigheid van voorzitter van de Chr. His. Kiesvereniging te Terneuzen over het onderwerp „En tochChristelijk Histo risch!" Spreker begon met nadruk er op te wijzen, dat hij als privé- persoon sprak, zonder enig ver band met zijn ambt als predikant. Daarnaast stelde hij zijn rede bewust in het teken van het ad vies.' Zijn betoog kwam neer op een afbakening van de C.H.U. ten opzichte van de P. v. d. A links en de A.-R. rechts. Zijn hoofdbe zwaar tegenover beide was de Volgens een artikel in de „Jour nal of Commerce" van Donderdag heeft in Washington de mening de overhand, dat de achteru t- gang van de inter-Europese han del die als gevolg van valuta moeilijkheden cn andere finan ciële factoren steeds ernstiger wordt, niet kan worden verholpen door een enkeTe Amerikaanse of internationale actie, doch uitslui tend door een combinatie van maatregelen, die in samenwerking door de betrokken landen worden genomen onder leiding van de V S en het internationale mone taire fonds. De invoering var- multilateraal betalingssysteem, de verstrekking van credieten van verschillende aard, zowel tussen de betrokken Europese landen als door de V. S. en het internatio nale monetaire fonds en dergelij ke maatregelen zijn alle van be lang voor de bevordering van de Europese handel, doch geen van deze maatregelen betekent een volledige oplossing van het pro bleem. belang worden m voor het oplossen van een valuta probleem van het andere land. een voorbeeld vormt van wat door het fonds tot stand kan worden gebracht. Volgens het blad be staat er in de eerste plaats be hoefte aan onderlinge hulpverle- - ning door de Europese landen. Onder druk van het fonds kun nen de Europese landen evenwel worden- „opgevoed" tot het ver strekken van credieten aan el kaar, hetgeen trouwens thans ook geschiedt. Wat thans gaande is kan beschouwd worden als een voortgezette monetaire wereld conferentie, aldus het blad, en wil men bereiken, dat eventuele ver- beteringen, zoals omwisselbaar- heid, doelmatig werken, dan moet eerst een ontwikkeling van de interne economische situatie tot stand worden gebracht, waar door dergelijke verbeteringen wor den gesteund. Als voorbeeld hoe het niet moet noemt het blad 't in voeren van sterling-omwisselbaar- heid door Groot-Brittannië lange tijd voordat dit land over de eco nomische middelen beschikte om deze ©inwisselbaarheid te steunen, Vaar groot Missen. St. Jansteen: H. Missen. Terneuzen: 7, 6.30 en 10 u. H.H. Missen; 2.30 u. Lof. Leger des Heils. Terneuzen: 10 u. Heiligingsdienst, 6 45 u. Openluchtsamenkomst in de Nieuwstraat; 7.30 u. Open bare samenkomst; 12 en 4.30 u. voor de Jeugd. Evangelisatie. Hoek (zaal P. Huijssen}: 7 u Sprekers L. Poelman en G. Os kam. DINSDAG 15 JUNI Geref. Gemeente. Axel: 6.30 u. Ds. J. B. Bel, van Dirksland. Donderdagavond Is een En gels vliegtuig, dat op weg was. van Birmingham naar het eiland Man op de Zuidwestelijke kust van het eiland neergestort. Alle inzit tenden kwamen om het leven, u lijken van de vijf passagiers wer den geborgen, doch de piloot wordt nog vermist. Door C. B. BOOTH. verboden) 22) „Ziezo, daar zijn we weer en allemaal nog gezond en levend'." riep hij opgewekt uit. „Geen haar van ons hoofd is gekrenkt! Ik hoop, Polly, dat je het Boeven huis bij daglicht een beetje aardi ger viiïdt." 1 Polly schudde het hoofd. „Het spijt me, maar ik geloof niet, dat ik het ooit aardig zal vinden.' John Strawn kwam naast haar zitten. „Dat komt van gisteren avond," zei hij. „Maar er bestaat niet bet minste gevaar meer, dat die drievingerige man, of wie dan ook anders, hier zal komen. Ik heb gisterenavond New York op gebeld en vandaag komt er een detective. Hij moet hier tegen de middag aankomen." „Het zit 'm niet in die drievin gerige man, meneer Strawn; he. zit in de sfeer van het hele huis. Het maakt me verschrikkelijk ge drukt. Zelfs voordat ik de ge schiedenis van dit huis gehoord had, oefende het reeds een som bere invloed op me uit Strawn boog zich wat naar haar toe. „Dat spijt me heel erg, Pol ly, heus, héél erg. Want ik had zo gehoopt, dat je het graag voer zomerverblijf had willen hebben."' ..Voor zomerverblijf „Och, je weet wel, hoe Ik dat bedoel, Polly. Ik zou graag heb ben, dat je... mevrouw Strawn' wilde worden." Hij stak zijn hand uit en legde die over de hare heen._ Polly ver roerde zich niet. Ze voelde zich door en door koud, alsof haar bloed in ijs veranderde. Verstan dig handelen! Verstandig hande len! Die woorden dreunden in haar oren. „Ik ben heel erg van je gaan houden, kleine meid," vervolgde de heer van het Boevenhuis „Tob nu maar niet over dit huis. Ik heb er heel wat geld aan besteed, maar als het je op de duur toch niet bevalt... misschien is het ook wel een saai huis voor een jong meisje... nou, dan gooi ik het tegen de grond en bouw er een voor in de plaats, dat wel in je smaak valt". Hij glimlachte. „Je weet, geld is-er genoeg, om heel wat grillen te bevredigen." Geld! Geld scheen alles te zijn Haar moeüer sprak over geld, en nu sprak John Strawn bij zijn aan zoek ook al over geld! „Ik... ik weet niet, wat ik er van zeggen moet", fluisterde zij. „Ik... ik vind, Jat u behoort te weten, clat... dat Ik .niet van u houd... niet op de manier, waar op een vrouw iets om haar man geven moet." Strawn boog langzaam het hoofd. „Ja, ik weet wel, wat je meent," zei hij. „Maar je hebt toch ook geen hekel aan me, wel, Polly?" „Neen, 'n hekel heb ik helemaal niet aan: u, mijnheer Strawn, maar zoudt u niet graag hebben, dat uw vrouw iets meer voor u voelde, dan „geen hekel"? John Strawn zweeg enige ogen blikken „Ik vind het zo heerlijk, dat je zo oprecht en ronduit bent," zei hij langzaam. „In deze tijd van geveinsdhe'd en smoesjes, is een volstrekt oprechte vrouw eerder een uitzondering dan een regel. Laten we eerlijk tegenover elkaar zijn; wat op oneerlijkheid wordt gegrondvest, houdt toch geen stand en dat geldt evengoed voor het huwelijk als in zaken. Ik houd er zo mijn eigen ideeën over een huwelijk op na,. Op de eerste plaats hecht Ik niet veel waarde aan dat geklets over liefde. Daarover is al zoveel romantische onzin ge schreven. Het is heel gemakkelijk de dingen glanzend en schitterend v die —m„ groot aantal deskundigen van .iet internationale monetaire fonds, die in verschillende landen voort- <furend aanwezig zijn om te hel pen bij „het ontwarren van iedere financiële knoop, waarin de Euro pese wereld verstrikt raakl Het blad merkt op, dat de re cente Nederlands-Belgische trans actie, waarbij een crediet in de geldleningen van het ene land door het internationale moneta re fonds wordt beschikbaar gesteld sorteerde. tracht de beste keuze te doen en dat is echt verstandig. Waarom zou bi man niet net zo handelen .5 die Waarom M Ó-eel anders dan uiterlijke S'hitte ring" geweest is, dan blijft er ook niets anders over dan zielsver driet... Ik heb er al een poosje pver gedacht, te gaan trouwen... Ik ben het altijd vara plan geweest als ik maar eerst uit zaken was; maar Ik had het te druk en er kwam niets van. Sedert Ik ben gaan rusten, heb' ik voortdurend rondgekeken. Waarom zou 'nman er de tijd niet voor nemen om naar een vrouw uit te kijken? Dat is toch wel de gewichtigste keuze, die hij in zijn leven doen kan, nietwaar?" Polly lachte een beetje onzeker. „Het klinkt allemaal... zo... zo lógisch... zo redelijk," gaf ze toe „Maar ik had nooit kunnen den ken, dat ik op die manier een... een aanzoek zou krijgen." „Elke vrouw," zo vervolgde Strawn, „vraagt zich, bewust of onbewust, telkens weer af, wat voor 'n echtgenoot deze of gene man zou kunnen worden. Ze lopen?" En... na mij gezien te hebben, mompelde Poliy, „en al mijn goe de en kwade eigenschappen in aanmerking te hebben genomen...' „Je bent jong, mooi en verstan dig," vervolgde Strawn. „Je hebt een gelijkmatig humeur en bent niet nukkig. Je bent echt 't meis je, dat Ik graag als vrouw zou willen hebben, om mijn huis te besturen. En je bent rustig en niet een van die op jazz verzotte schepsels, waarmee we tegenwoor dig opgescheept zitten. Dat is de zaak van mijn kant hekeken. Nu van jouw kant Je bent heel weelderig opgevoed; je hebt van prachtige dingen leren houden. Je vadgr Heeft een tame lijk gering vermogen nagelaten; dat is tot de laatste dollar opge maakt en..." „Hoe weet u dat?" vroeg Polly verbluft. (Wordt vervolgd.) Ernest Bevln, de Britse Minis ter ^an Buitenlandse Zaken heeft in het Lagerhuis naar aanleiding van een desbetreffende vraag van het communistische parlements lid Piratin medegedeeld, dat En geland een verzending van wape nen naar Transjordanië tot het eind van de pauze In de gevechts handelingen in Palestina had on derbroken, dit was geschied over eenkomstig de resolutie van de Veiligheidsraad tot het stakgn van het vuren. Bevin voegde er aan toe. dat het Arabische legioen niet begonnen, was met de strijd in Jeruzalem en de Britse rege ring derhalve niet door de gebeur tenissen in Jeruzalem was ge dwongen haar verplichtingen jegens Transjordanië te herzien. In antwoord op de vraag of Engeland stappen had gedaan bij andere landen t.a.v. de erkenning van Israël antwoordde Bevin, dat dit niet het geval was, doch dat het Engelse standpunt aan ver schillende regeringen was uiteen gezet in antwoord op haar vra gen. Bevln verklaarde verder, dat Engeland geen enkele „groep van personen" als een regering de jure van Palestina erkende. „De Britse regering Is niet van mening, dat de aanbeveling van de algemene vergadering der V.N. van 29 November Engeland wet telijk verplicht om de op 14 Mei opgerichte Joodse staat te erken nen".

de Vrije Zeeuw | 1948 | | pagina 2