Premie- Merriekeuringen 1948 al ad! f>.rl de poesen ploneel Binnenlands Nieuws Kerknieuws Wat brengt de Radio? SPORTNIEUWS ani uion PREDIKBEURTEN .ca ■erl Eli ISlivf Zodra wij de arena betraden, verstomde het gezang. Velen uit het publiek, dat uitsluitend uit honden bestond, begonnen, kwaad aardig te grommen. ..Men kan de brutaliteit te ver drijven" baste de New Foundlan- der. „Hij la levensmoe" riep de bul- doa1, terwijl hij zijn tanden liet zien. „Hij kan niemand anders zijn dan de grote vijand" gilde het schippertje met een doordringend falsetstemmetje. Maar nu trad Jol naar voren. ,,Ik weet dat het vaak niet botert tussen Uw ras en het mtjne" zei hij. „Maar ditmaal zijn we ge komen om de handen ineen te slaan.. De zonderlinge tweepoter die U hier ziet, is speciaal van de aarde gekomen om met ons aller vijand af \te rekenen. "Laten wij daarom zo wijs zijn, onze veten een weinig op te schor ten. Beter eendrachtig winnen dan kijvend worden opgegeten." 31 Mei OOSTBURG. 2-Jarige merries, kleine maat. 1. Lady, van Joh. de Feijter Schoondijke; 2. Mirza van Mina, van Gerrit van Hal, Aardenburg- St. Kruis; 3. Neeltje van Dier- kensteen, van Wed. A. H. de Mil- liano, Waterlandkerkje; 4. Ilianne van St. Kruis, van Pr. E. de Backere, Aardenburg-St. Kruis; 5. Blondine, van Leop. de Bruij- ckere, Sluis; 6. Delf ine van Bie- zenpolder, van M. Rodts, Eede; 7. Dora van Groede, van A. de HulluLeenhouts, Groede8. Clairona, van C. J. Almekinders- Masclee, Retranchement9. Mimy van Oostburg, van Ed. Hamer- linck, Aardenburg-Eede. 2-Jarige (merries, grote maat- 1. Mina van Veerhoek, van Eug. de Radts, Oostburg; 2. Car- la van Groede, van A. J Salomé- Verhage, Groede; 3. Oda van Sluis, van A. Wemaer, Sluis; 4. Frieda, d'Ahea, van H. J. Aer- noudts, Sluis; 5. Oda v. d. Wal- hoeve, van Em. Aug. Buijck, Aar denburg-Eede; 6. Flora, van Aam. de HulluLuteijn, Schoon dijke; 7. Hetty v. h Paviljoen, van G. Modde, Oostburg; 8. Ly- aia, van Leop. de Bruijckere, Sluis; 9. Frida, van P. Luteijn— van Cruijningen, Zuidzande; 10. Erina van Sluis, van A. Wemaer, Sluis. 3-Jarige (merries, kleine imaat 1. Miep d'Ahea, van H. J. Aer- noudts, Sluis; 2. Lydie van Dier- kensteen, van Wed. A. Hl de Mil- liano, Waterlandkerkje; 3. Lady, van Leop. de Bruijckere, Sluis; 4. Caline van. de Biezenpolder, van M. Rodts, Aardenburg-Eede; 5. Jeanne, van J. B. BecuVerhage, Groede. 3-Jarige merries, grote maat. 1. Ria van de Walhoeve, van E. A. Buijck, Aardenburg-Eede; 2. Ida van Zeedijk, van P. J. de Rid der. Retranchement; 3. Martha d'Ahea, van H. J. Aernoudts, Sluis; 4. Pluim, van Leop. de Bruijckere, Sluis. 4-Jarige merries, kleine maat. 1. Monna van Montain, van A. J. SaloméVerhage, Groede; 2. Roza, van A. M. Dhontvan de Vgver, Aardei.burgSt. Kruis; 3. Cora van Slapershaven, van W. J. Verplanke, Waterlandkerkje; 4. Elza van de Zwaan, van Robert Buyck, Api denburgEede; 5. Caline ven de Brakke, van R. A. F. Wijffelsde Backere, Aarden burg-St. Kruis. 4-Jarige merries, grote maat. 1. Cora van Albain, van F. P. de Sutter, Aardenburg-St. Kruis, 2. Eline van Draaibrug, van A. J. Buijsse, Aardenburg; 3. Klaartje van Dierkensteen* van Wed). A. H. de Milliano, Waterlandkerkje. 310-Jarige (merries, kl. maal- 1. Julia van Sluis, van André Wemaer, Sluis; 2. Cora n van Zuidzande, van D. C. Almekin- dors Ozn., Zuidzande; 3. Bea d'Ahea, van A. X. Aernoudts, Sluis; 4. Bea van St. Kruis, van A. L. V. de Smet, Aardenburg St. Kruis; 5. Lady, van Aarn. de HulluLuteijn, Schoondijke; 6. Julia van Dierkensteen, van Wed. A. H. de Milliano, Waterland kerkje; 7. Nellie, van L. de Bruij ckere, Sluis; 8. Julma van Dier- kensteen, van Wed. A. H. de Mil liano, Waterlandkerke; 9. Mina, van M. A. Maesde Keijzer, Aar denburgSt. Kruis; 10 Clairon- ne van Heile, van A. N. Quaak, Sluis; 11. Ida van St. Kruis, van P. J. de Backere, Aardenburg- St. Kruis; 12. Meta van Bakkers- dam, van G. J. van de Vijver, Wa terlandkerkje; 13. Dora van 't Paviljoen, van G. F. Modde, Oostburg; 14. Paula van Akker- put, van J. F. Dees, Zuidzande; 15. Covina, van A. N. Quaak, Sluis. 510-Jarige merries, gr. maat. 1. Blondine van Schoondijke, van Wed. J. RamondtWeijns, Schoondijke; 2. Cora, van Leop. de Bruijckere, Sluis; 3. Clairona d'Ahea, van A. X. Aernoudts, Sluis; 4. Elza, van P. Plasschaert, Oostburg; 5. Frieda, van Jac Vermue, Schoondijke; 6. Ella, van O. A. M. A. Blondeel, Aarden- burg; 7. Blondina, van C. J. Al- mekindersMasclee, Retranche ment; 8. Cora van Aria's Clai- ron, van P. Luteijnvan Cruijnin gen, Zuidzande; 9. Henriëtte van Dierkensteen, van Wed. A. H. de Milliano, Waterlandkerkje; 10. Leonora, van A\ P. Risseeuw Heule, Schoondijke; 11. Elvier ■van 't Paviljoen, van C. N. <Hn -Hamer, Schoondijke; 12. Hille- handa, van C. J. Almekinders Masclee, Retranchement; 13. Bertha van Pompier, van Robert Buyck, AardenburgEede; 14. Fleurette, van Joz. Schijve, Zuid zande. Getoond werd de beste 12-jarige merrie Oda d'Ahea, K. 25366, van H. J. Aernoudts, Sluis. IJZENDIJKE. 2-Jarige merries, kleine maat. 1. Rita d'Amice, van A. J. E. TemmermanDaelman, Hoofd plaat; 2. Anny van Oranjepolder, van Jan van Hoeve, Biervliet; 3. Rosia, van P. F. Serrarens. St. Kruis; 4. Greta, van Jogch. Die- leman, Biervliet; 5. Caline van Biervliet, van Jac. den Hamer, Biervliet. 2-Jarige (merries, grote maat- 1. Carlo van Plakkebord, van A. J. Termote, Uzendijke; 2. Son- ja van het Prinsewegje, van A. Verhage[Hoste, Schoondijke. 3-Jarige merries, kleine piaat- 1. Ida van Plakkebord, van A. J. Termote, IJzendijke; 2. Jo- landa, van A. J. E. Temmerman Daelman, Hoofdplaat; 3. Emma van 't Kerkje, van W. de Feijter, Vvaterlandkerkje; 4. Gonny van Biervliet, van E. van Rumste, Biervliet; 5v Mascotte, van A. P. de Dobbelaere, Biervliet; 6. Gerda, van Jogch. Dieleman, Bier vliet; 7. Mascotte van de Heuvel, van An. de Smet, IJzendijke. 3-Jarige merries, grote maat. 1. Liliane, van Stallen De Dob belaere, Uzendijke; 2. Laura, van Eug. van Damme, IJzendijke; 3. Iréne, van Cyr. Plasschaert, IJzendijke; 4. Lea, van Stallen De Dobbelaere, IJzendijke; 5. Min nie, van A. J. E. Temmerman Daelman, Hoofdplaat; 6. Martha van Hoofdplaat, van J. F. C. Tem merman, Hoofdplaat. 4-Jarige merries, kleine maat. 1. Rita van Schoondijke, van A. J. Verhag^—tHosite, Schoon dijke; 2. Vera van Jbzinahoef van Cam. v. d. HauweBurm, IJzendijke; 3. Jozina van Jozina- hoef, van dezelfde; 4. Hersa van Plakkebord, van A. J. Termote, IJzendijke. 4-Jarige merries, grote maat. 1. Jeanine van Plakkebord, van A. J. Termote, Uzendijke; 2. Es- pérance, van Ach. Havprbeke, Biervliet; 3. Kobie van Dierken steen, van G. DoensBuijsse, IJzendijke. 510-Jarige (merries, ld. maat. 1. Jenny, van Stallen De Dob belaere, Uzendijke; 2. Freule, van dezelfde; 3t. Ida, van dezelfde; 4. Elza van 't Kerkje, van W. de Feijter Johz., Waterlandkerkje; 5. Paulina van Plankenpoortje, van C. M. Risseeuw, Uzendijke; 6. Hersa, van P. C. C. Haverbeke, Biervliet;" 7. Vera, van W. L. P. de Blaeij Iz., Biervliet; 8. Mirza, van C. M. Risseeuw, Uzendijke; 9. Odette van Colma, van Jacq. Wijffels, Uzendijke; 10. Caline, van P. Iz. Haartsen. Uzendijke; 11. Bella, van dezelfde; 12. Frida van 't Eiland, van Cam. v. d. HauiweBurm, Uzendijke;* 13. Rozet, van P. F. Serrarens, St. Kruis; 141. Kitty van 't Eiland, van Cam. van de HauweBurm, IJzendijke. 510-Jarige merries, gr. maat. 1. Duchesse van 't Kerkje, van W. de Feijter Johz., Waterland kerkje; 2. Julia, van Stallen De Dobbelaere, Uzendijke; 3. Hilda, van dezelfde; 4. Caline van 't Kerkje, van W. de Feijter Johz., Waterlandkerkje; 5. Jo, van Stal len De Dobbelaere, Uzendijke; 6. Nelly, van Jacq. Wijffels, IJzen dijke; 7 Caline, van P. Iz. Haart sen, Uzendijke; 8. Favorite, van Stallen De Dobbelaere, Uzendijke. Getoond werd de beste merrie Hirondelle, K. 35645, van Stallen De Dobbelaere, Uzendijke. 1 Juni TERNEUZEN. 2-Jarige (merries, kleine maat- 1. Dolly, van Jac. Dieleman, Terneuzen; 2. Frida van Polder- zicht, van Joz. A. Dees Dz., Zaam- slag; 3. Paula van Hoek, van J. J. Verpoorte, Hoek; 4. Elfrida van Zaam, van C. A. Dees, Zaam- slag. 2-Jarige Imerries, grote maat. 1. Orpha *van Elza, van Eug. de MoorMei, Zaamslag; 2. Lu cia van Nieuw-Namen, van A. H. Dekker Jz., Zaamslag; 3. Emma, van A. de Koeijer, Zaamslag; 4. Olga van Othene, van A. de Koeijer, Zaamslag; 5. An.usuka de l'Espérance, van Victor Barbé, Philippine. 3-Jarige merries, kleine ma,at. 1. Astrid van de Belt, van J. B. Dhuijvetter, Hoek; 2. Gusta, van Corn, van Hoeve, Zaamslag; 3. Erna, van W. de Feijter Cz., Hoek; 4. Martha van Zuiddorpe. van H. de JongeDieleman, Hoek. 3-Jarige merries, grote maat. 1. Bella van Othene, van A. H. Dekker Jzn., Zaamslag; 2. Go- mery van Hautain, van Jac. Michielsen, Zaamslag; 3. Jolan- da van Othene, van A. de Kraker- de Feijter, Zaamslag. 4-Jarige merries, kleine maat. 1. Fedora, van Jac. Michielsen, Zaamslag; 2. Cora, van J. de Koeijer, Zaamslag; 3. Minerva van Marquis, van Fr. P. E. de Caluw-éde Moor, Westdorpe; 4. Laura, van Wed. M. de Regt Dieleman, Hoek; 5. Invasie, van M. Dieleman Mz., Zaamslag. 4-Jarige merries, grote maat. 1. Frida de l'Espérance, van Victor Barbé, Philippine; 2-, Bea trix van Duboishoeve, van O. T. de Sutter, Philippine. 510-Jarige merries, kl. maat. 1. Beatrix van Liza, van Aarn. Dieleman, Zaamslag; 2. Metha van Othene, van P. F. Dieleman Jansen, Hoek; 3. Margriet, van M. Dieleman Mz., Zaamslag; 4. Caline van Zorgvliet, van L. W. de Regt, Zaamslag; 5. Brina d' Or, van P. Dieleman MzriHoek; 6. Martha van J. de Koeyer, Zaam slag; 7. Erna van Zorgvliet, van L. W. de Regt, Zaamslag; 8. Fika, van Jac. Michielsen, Zaamslag; 9. Flora, van M. Dieleman Mzn,, Zaamslag; 10. Julma van Schelf- houtshoek, van L. den Exter, Sluiskil; 11. Frioda van Drie kwart, van Pr. Cam. Verhelst, Westdorpe; 12. Elza van Certain, van Maurice Wauters, Sas van Gent; 13. Caline van Zaam, van O A. Dees, Zaamslag; 14. Hor- tense, van P. Dieleman Mzn., Hoek. 510-Jarige merries, gr. maat. 1. Mina van Polderzicht, van Joz. A. Dees Dz., Zaamslag; 2. Cora van Reigersbosch, van J. de Regt-Diel.eman, Zaamslag; 3 Blondine van Willemskerke, van A. Tollenaar, Hoek; 4. Ida van Othene, van A. de Kraker-de Feij ter, Zaamslag; 5. Eliza van Mar quis, van J. de Regt-Dieleman, Zaamslag; 6. Vera, van P. F. Die- leman-iJansen, Hoek; 7. Flora, van P. de Jonge-de Kraker, Terneuzen; 8. Irma, van P. Dieleman Mzn, Hoek. MOORD TE OUDE-PEKELA. Tussen de arbeider Pethuis en zijn buurman Mellema te Oude-Peke- la bestond reeds geruime tijd een vete. M. had tot zijn mede-arbei ders getzegd, dat hij P. nog eens zou neersteken en Dinsdagmiddag toen P. van zijn werk huiswaarts keerde, heeft dit drama zich vol trokken. M. heeft een volledige bekentenis afgelegd UITSLAANDE BRAND. TE ROTTERDAM. De papieropslagplaats van Joh. Pauw aan de Meermanstraat, be staande, uit parterre en twee ver- diepirgen is Maandagavond laat geheel door brand verwoest. De brand, die om half 12 door een surveillerend agent werd ontdekt was om 1 uur door de brandweer met behulp van twee autospuiten en een mechanische ladder be dwongen. Bij de blussingswerkzaamheden zrn de 44-jarige brandmeester F. var. der Broek van het Staten- plein en de 36-jarige onderbrand- meester H. Dekker uit de Let- landsestraat door onbekende oor zaak van een hoogte van 9 meter uit de dakgoot gevallen en op de binnenplaats van een belendende woning terecht gekomen. Beiden moesten min of meer ernstig ge wond in het ziekenhuis worden opgenomen. De oorzaak van de braiyj kon nog niet worden vast gesteld. IN OVERTREDING. Tijdens de controle, welke de prijsbeheersing doorlopend uit oefent, is ook bij de N.V. A.T.O. (v/h Van Gend Loos) een on derzoek ingesteld. Daarbij kwam bij het nemen van steekproeven, aan het licht, dat in de rayons van de voornaamste - kantoren dezer N.V. de vrachtprijizen vol gens het „A.T.I.P -tarief" ernstig waren overtreden. De z.g. forfait tarieven, welke, naar de prijscon- tróledienst heeft geconstateerd, door de meeste expeditiebedrijven te hoog worden berekend, zijn door de A.T.O. te Rotterdam ook aanzienlijk overschreden. Som mige inklarings-tarieven volgens prijsvaststelling werden in sterke mate overvraagd. Van het een en ander is een proces-verbaal opge maakt, dat te zijner tijd door de tuchtrechter voor de prijzen te Utrecht zal worden behandeld. Verweer A.T.O. tegen over treding der vrachtprijzen. Naar aanleiding van de door de Prijsbeheersing vastgestelde over treding der vrachtprijzen door de N.V. A.T.O. (Van Gend Loos) deelt de directie van de A T.O. ons o.m. het volgende mede: De forfait-tarieven worden be rekend volgens een zeker percen tage van de waarde der zending en zijn bij alle expediteurs alge meen in gebruik. De cliënt heeft er graag mee te maken, omdat zij het voordeel hebben alle moge lijke onderdelen van het vervoer in te sluiten. Voor de expediteurs kan het vervoer bij de toepassing van dit forfait-tarief mee- en tegenvallen. Vooral ook, omdat het gehele risico door de expe* diteur moet worden gedragen, dus ook het zoekraken van een deel der zending. De prijizencontröle, aldus de di rectie van de A.T.O., heeft tijdens de controle in de boekhouding van de A.T.O. echter alleen reke ning gehouden met de zeer gun stig verlopen expedities en van deze z.g. overwinsten aantekening gemaakt. De percentages, door de prijsbeheersing vastgeseld, voor het A.TI.P.-tarief (alremeen ta rief internationale partijgoederen, dus voor ongeregeld vervoer) zijn over de korte afstanden zodanig, dat de expediteur er niet mee uit kan. Er zijn gevallen, waarin de A.TjO. met de cliënt overeen komt ook de onderdelen van he1" vervoer voor zijn rekening te nemen, die niet tot het tarief be horen en wordt er dus een soort fortfait-tarief van gemaakt. Aldus de directie van de A.T.O. DONDERDAG 3 JUNI 1948. Geref. Gemeente. Terneuzen. 2.45 u. Ds. W. de Wit, van Middelburg, huwelijksbe vestiging; 6.30 u. Ds W. de Wit. O'ud-Geref. Gemeente. Terneuzen: 7.30 u. Ds. M. Mieras, van Krimpen a. d. IJssel. SYNODE INDONESISCHE PROTESTANTSE KERK TE BUITENZORG. Maandag is te Buitenzorg, in tegenwoordigheid van de Minis ters Lieftinok en Goetzen, alsme de van Dr. E. Emmen en Dr. K. J. Brouwer nanaens de Ned. Her vormde Kerk, de Synode van de Protestantse Kerk^ in Indonesië geopend door de waarnemend voorzitten* Dr. M. van der Voet. In zijn openingsrede vestigde Dr. Van der Voet er de aandacht op, dat het thans bijna negen jaar geleden is, dat de laatste Synode werd gehouden. Thans zijn bijeen afgevaardig den uit de Minahasa, van de Mo lukse Kerk, de Kerk op Timor, van de classes op Java, Sumatra, Bangka, Billiton, Borneo en Ma- kasar, van de Chinese Kerken, de Batakse Kerk en verder twee predikanten namens de raad van Kerken van Djokjakarta. Maandag werd voorts het woord gevoerd door Dr. Emmen, die de Synode de verzekering gaf van de DONDERDAG 3 JUNI. HILVERSUM T: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Morgenwijding; 9.45 Arbeidsvit.; 10.35 Gram.; 12.00 Vaudeville Strijkorkest; 13.00 Nieuws; 13.15 The Skymas- ters; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Gram.; 15.00 Voor zieken en ge zonden; 16.05 Solistenconcert; 17.00 Kaleidoscoop; 17.30 Radio filmkrant; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.15 Radio Volks muziekschool; 19.45 R.V.D.; 20.00 Nieuws; 20.15 Utrechts Sted. Or kest; 21.15 Hoorspel; 21.50 Les -gars de Paris; 22.30 Musiicorda ensemble; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag; 9.05 Gram.; 9.45 Schoolradio; 10.15 Morgen dienst; 11.00 De Zonnebloem; 12.03 Klaas van Beeck; 13.00 Nieuws; 13.20 Piano; 13.45 Hors d'oeuvre; 14.00 Gram.; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Gram.; 15.30Rott. pianokwartet; -16.00 Bijbellezing; 17.00 Radio-jeugdjournaal; 17.30 Sangh ên spel; 18.15 Land- en tuinbouw; 18.30 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.15 Gram.; 19.45 Le zing; 20.00 Nieuws; 20.15 Gram.; 21.00 Lezing; 21.15 Orgel; 21.45 Busch Strijkorkest; 22.15 Vaart der volken; 22.45 Avondoverden king; 23)00 Nieuws; 23.15 Gram. medewerking der Nederl. Herv. Kerk. Hij weès op het belang, dat voor Indonesië is gelegen in een samenwerking der kerken en zeide o.a.„Het is ons een reden tot grote blijdschap, dat de sa menwerking der kerken in Indo nesië thans zo dringend aan de orde is gesold." Dr. K. J. Brouwer, President- Zendingsdirector van de Zendings hogeschool te Oegstgeest, die juist een reis heeft gemaakt langs de kerken in Indonesië, sprak over enkele ervaringen op zijn reis en uitte de hoop, dat deze Synoae de geloofsverbondenheid tussen de Indonesisch Protestantse en de Ned. Hervormde Kerk ten duide lijkste aan het licht zal brengen. De Synode, welker zittingen met gesloten deuren worden gehouden, duurt 10 dagen. WIELRENNEN. Van Gelderen te Stekene. Daar zette hij aan in een wed strijd over 150 km. Niemand min der dan de cracks Sercu, De Sim- pelaere, Rogiers, Callers e.a. wa ren ook van de partij. De Belgische sportbladen schrij- ven o.a. dat Van Gelderen een knap collega was Francken en Van Gelderen, de beide hazewin- den; Zij hadden lange tijd een goede voorsprong, waarbij Van I Gelderen drie vierde van het be wind deed. Evenwel werden ze later ver voegd en kon Jantje zich als 5e classeren. Een mooie ereplaats. En met deze vele ki^pmeters in de benen, is Jan bij het verschijnen van dit blad op weg naar Luxem burg. Een étappestrijd van vier dagen, waarbij hij nog de nodige ervaring kan opdoen bij de be klimming der bergen. Dit kan zijn nut hebben bij de nationale kampioenschappen te Valkenburg waarbij Jan zijn kans gaat verde digen, evenals de amateur Bleyen- berg. De supporters en vele Zeeuws-Vlamingen hopen voor hem op een ereplaats. Die dag rijdt er een extra-bug met suppor ters naar de provincie van het bronsgroen eikenhout. Het zal Jan zeker niet ontbre ken aan moed, als hij de strijd kreet „Hup Jantje" rond de Cau- berg hoort daveren. De aanmoe diging „Hup Jantje" en „Good Luck" vergezellen hem èn naar Luxemburg èn naar Valkenburg Wij, hopen er bij te zijn en onze lezers op de hoogte te houden van de verrichtingen van hun Zeeuws- Vlaamse favoriet. KORFBAL. UnitasScampolo l2. In een druilerige regen, welke de gehele wedstrijd aanhield, met een spiegelgladde bal en op een glibberig veld speelde Scampolo uit Zaamslag Zaterdag j.l. een competitiewedstrijd te Kloetinge tegen Unitas. Al werd het tempo door de gladheid wel enigszins gedrukt, toch werd het nog een vlotte par tij korfbal, van twee aan elkaar gewaagde clubs. Het was Scam polo, die in de 25e minuut de bal het eerst door de mand jaagde en er 01 van maakte. Met deze kleine voorsprong voor de gsaten ging de rust in. In de tweede helft gelukte het Unitas in de 10e minuut de ge lijkmaker te scoren, welke volko men verdiend was. Het was ech ter jammer dat dit doelpunt niet uit vrije positie gescoord werd. Na het valfwisselen werd er door bei de partijen hard gewerkt voor het winnende doelpunt, met aan beide zijden doelkansen. 10 Minuten voor -het einde slaagde Scam polo er in met een doorloopbal de stand op 12 te brengen, ap9 r 48 "1 Til Nd ikJ Ml 'erl .Ni aX V3SJ

de Vrije Zeeuw | 1948 | | pagina 3