Voor de Zondag Kerkdiensten Het tweede na-oorlogse Muziek-Concours te Groede w Wat brengt de Radio? UIT DE PROVINCIE SPORTNIEUWS De S'iatnese Tweeling De zorg van de Herder g N de DokSe Dtaff en «i« poesen flamed Concours Chr. Zangverenigingen haamstede. Vermogensaanwasbslasting en Vermogensheffing ineens OFFiCIËLE PUBLICATIE PS 23 is het lied van <je Goede Herder. Er is een Goede Herder. En Hij zorgt voor de Zij nen. Deze Herder is te vertrou wen. Als het Lam Góds heeft Hij Zich op het altaar gelegd. Hij heeft Zich voor de Zijnen in de Dood gegeven. En in de Opstan ding- heeft de Herder bewezen Heer te zijn over alles. Op de zorg van deze Herder kunnen we ons verlaten. onzichtbare zorg was! Maar zie, dat is ze nu juist wel! Wij zien het niet dat de Heer on ze Herder is en dat Hij het ons aan niets doet ontbreken. Wij merken niet dat Hij ons leidt naai grazige weiden en ons verkwikt aan wateren der rust. Deze zorg, als ze er is. is een verborgen zorg. geleidt ons leven, al is deze dan ook niet te zien. ÜSTT de Goede Herder weidt Zijn schapen alléén door Zijn Woord. En als we, nu maar op Zijn woord vertrouwen dan is het goed. Dan weten we dat, al zou, naar het woord uit Ps. 73 ons vlees en ons hart bezwijken, Jezus' woord „Ik ben de Goede Herder" onder alle omstandig heden zijn geldigheid blijft be houden. Deze zorg mag dan on zichtbaar zijn en slechts in 't ge loof begrepen kunnen worden, dit staat vast. dat ze tegen alle si tuaties in leven en sterven is op gewassen. En uit de verste zandwoestijnen Brengt Hij eens Zijn kudde saam. GERN APARTE RON VOOR KRENTENBROOD. Ten aanzien van het afleveren en betrekken van krentenbrood blijkt enig misverstand te bestaan zo deelt de afdeling voorlichting van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede. Krentenbrood kan betrokken en afgeleverd worden op welke willekeurige geldige broodbon, respectievelijk keuzenbon, waarop men brood wenst te kopen. Het publiek kan geheel vrij bepalen welke bon het voor het kopen van krentenbrood wil besteden. Bak kers mogen dus niet speciaal een keuzebon voor brood-gebak of brood-puddingpoeder, vermicelli e.d. voor de aflevering van kren tenbrood verlangen. Een speciale „krentenbrood"- bon wordt niet aangewezen, aan gezien de verstrekking geschiedt in 't raam van de normale brood rantsoenering. spotters laten zich horen en vragen: Waarin blijkt toch de zorg van uw Her der? Blijkt die soms hieruit, dat ge tevergeefs roept naar een ge sloten hemel, waaruit nooit ant woord komt en dat ge grijpt naar een hai.d, üie er niet is? En als we een antwoord heb ben, kan het alleen dit zijn, dat we zeggen: en toch Zijn zorg be- ZATERDAG 8 MEI 1948. Ned. Ilerv. Kerk. Terneuzen: 7.30 u. Avondgebed. Leger des Heil». Terneuzen: 8 u. Heropeningssa menkomst. ZONDAG 9 MEI 1948. Ned. Herv. Kerk. Axel:* 10 u. leesdienst; 2.30 u. Ds. P. J. Penninigs. Hoek: 10 u. Ds. A. J. Kromhout; 2.30 u. Ds. J. A. Talma, van Zaamslag. Hontenisse: 9.30 u. Ds. A. Soete- kouw. Hulst: 10.30 u. Ds. W. L. Herma- nides. Sas van Gent: 10 u. Ds. J. van der Graaff. Philippine: 2.30 u. Ds. J. van der Graaff. Sluiskil: 10 u. Da. G. van Moor gel; 2.30 u. Ds. G. van Moorsel, bed. H. Doop. Terneuzen: 10 u. Ds. P. J. Pen- nings, van Axel; 2.30 u. Ds. J. C. Sicxesz. aaamslag: 9.30 u. Ds. J. A. Talma, E.30 u. Ds. A. J. Kromhout, van Hoek. Aardenburg: 10.30 u. Ds. Schrale, jjed. H. Doop. Biervliet: 10 u. Ds. Wiebosch. Breskens: 10 en 18.30 u. Ds. Van Vliet. Groede: 9 u. Ds. Winckel. Hoofdplaat: 14 u. Ds. Winckel. Nieuwvliet: 14 u. Ds. Wiebosch. Oostburg: 10 u. Ds. Fournier Bed. H. Doop. Retranchement: 14.30 u. Ds. Four, nier. Schoondijke: 10.15 u. Ds. Schopen hauer. Sluis: 18.30 u. Ds. Schrale. St. Kruis: 9 u. Ds. Nolthenius. St. Anna ter Maden: 14.30 u. Ds. Schrale. Waterlandkerkje: 10 u. Ds. Van Uperen. IJzendijke: 10 u. Ds. Doorn. Col lecte Zuiderzeefonds. «uidzande: 10 u. Ds. ter Beek. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg: 10.15 u. Ds. Nolthe nius. - Geref. Kerk. Axel: 10 en 2.30 u. Ds. D. J. Couvée. Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. F. M. Ver veen. Terneuzen: 10 en 3 u. Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. H. J. Swierts, van Enkhuizen. Boutespui: 10 en 2.30 u. Ds. L. Allaart, van Baarn. Geref. Kerk. (Onderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 9 en 5 u. Ds. I. van Tiï. Terneuzen: 9 en 5 u. Ds.jt. K. Wigboldus, van Stadskanaal. Chr. Geref.* Kerk. Saamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. C. van Ravensv/aay. Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30,' 2 en 6' u. lees dienst. Hoek: §.30, 2 en 6 u. leesd enst. Oud-Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. Ds. A. de Reuver. Rooms-Katholieke Kerk- •linge: 7, 8.30 en 10 u. H. Missen, lïulst: 6.30, 7.45, 9 en 10 u. H. Missen. St. Jansteen: H. Missen. Terneuzen: 7 Missen; 2.30 Leger des Heils. Terneuzen: 10 u. Heiligingsdienst; 3 u Openluchtsamenkomst op de Markt; 7 u. Openbare bijeen komst, 12-1 en 4.305.30 vooi de jeugd. Evangelisatie. Hoek (zaal P. Huijssen)7 u. Sprekers L. Poelman en G. Os- kam. 7.30, 9 en 19.30 u. 8.30 en 10 u. u. Lof. H.H. Ideaal en als 't ware uitgekozen weer voor een hoogtij van éénmaal 's jaarlijks, met een onderlinge openlucht-krachtmeting van de beoefenaars der edelste dilettan tenkunst van ons beneden de Schelde "gelegen gewest in deze rustige, idylische sfeer van het bekoorlijke Groede, omstandig heden, die dit muziekfestijn moes ten doen slagen! I Een kamp en krachtmeting na weken en soms maandenlange voorbereiding en door alle lief hebbers en executanten daarom met spanning verbeid! En aller- wege een frisse voorjaarsstem ming! Zo arriveerden wij 's voormid dags ter receptie voor het vrien delijke moderne Raadhuis, waai dë „noblesse" van het Zeeuws- Vlaamse muziek-wereldje reeds voor een deel zjjn opwachting maakte. Burgemeester Everaars, die de honneurs van gastheer- waarnam, heette het illustere gezelschap, be staande uit Bondsbestuur, Jury, ere-comité, bestuurders en direc teuren der talrijke deelnemende verenigingen in een geestdriftig gestemde speche hartelijk wel kom. Hartelijk en ook hartgron dig mogen we zeggen; want Groede bezat vanouds een repu tatie van buitengewone gastvrij heid, waaraan men éénparig het voornemen bleek te hebben ook nu wederom geen afbreuk te wil len doen. De bloem van Groede's vrouwelijke jeugd bediende onder tussen de vertegenwoordigende gasten met ere-wijn. gebak en al hetgeen een vorstelijke ontvangst verder vergt. Dit geschiedde namens Groede's gemeentebestuur zoals gezegd en gebruikelijk door de Burge meester met een felicitatie aan de jubilerende muziekver.m. E. M. M., die het in 19.40 uitgestelde eeuw feest m/ddels dit concours thans mocht vieren. Spec aal richte de Burgemeester zich daarna tot het Bonds,bestuur en de Jury mei, dc beste wensen voor het welslagen en riep hij inzonderheid de Belgi sche zustervereniging „Eendracht maakt macht" uit Watervliet, waarmede reeds banden van vriendschap bestaai, sedert men senheugenis in ons midden weer een spontaan welkom toe. De heer Hoste, als voorzitter der jubilerende vereniging bracht in gevoelvolle woorden dank aan de Burgemeester voor zijn be toonde voorbeeldige medewerking, wees op de goede onderlinge ver standhouding tussen Oost en West en de zeldzame geest van door zettingsvermogen van de zwaar getroffen zusterverenigingen uit Schoondijke en Breskens. De heer P. J. Ocké, als praeses van de Bond van Muziekverenigin gen, sloot zich met zijn gelukwens aan brj de Burgemeester en wen ste E. M. M. een tweede honderd jaar toe in voortdurende bloei en voorspoed. Spreker verklaarde zich getroffen voor de prachtige organisatie en hrac-ht daarbij hul de aan het bestuursled Verschoore, een bestuurslid met hetwelk Groede eer blijkt in te leggen. T.a.v. de Burgemeester kan spr. geen woorden vinden, die de ge voelens van hem en het Bonds bestuur naar-waarde weergeven. Spr. verwelkomde ook vooral de jury, welke hij op het hart zou willen binden ons naar eenzelfde maatstaf te beoordelen als bij de Nederl. Federatie op de muziek concoursen geschiedt. Met een gloedvolle peroratie weidde spre ker nog uit -o-ver de betekenis van de Bond voor ons gewest en de stimulans, d e voor de gestadige opvoering van het muziekpeil in onze streek bereikt werd en be sloot met de wens dat het voer allen goed zou mogen zijn een dag in Groede te vertoeven. Deze redevoeringen werden te kens door de gebruikelijke toas ten gevolgd en de jonge dames voorzagen de gasten verder van EEN STRALENDE MEIDAG! de versnaperingen en „geneugten" van het gulle land van Cadzand. De reeds gearriveerde vereni gingen trokken vervolgens in op tocht door het allerwege bevlag- de, schone dorp naar het fraai ge legen concoursterrein van de heer C. Brakman, gelegen aan de Schuitvlotstraat, alwaar ongeveer een half uur na het vastgestelde tijdstip het concours aanving. Maar moeilijk zal het zijn in onze streek een meer ideaal oord te vinden voor een muziekcon cours. Meerdere honderden zit plaatsen waren in gereedheid ge bracht en de overige accomedatie voldeed aan de hoogste e'sen. Uit alles sprak hier de geest vhn er varing en „good will", factoren, die zeer veel tot het welslagen hebben bijgedragen. In de middag uren werd de belangstelling ge durig groter, zodat met de deel nemers aan het concmirs zeker ruim 2000 muziekliefhebbers te Groede aanwezig zijn geweest. Hieronder volgt thans afde- lingsgewijs de uitslag, die na af loop door de EdelAchtb. Heer- Everaars werd bekend gemaakt, waarbij tevens de extra prijzen, herinneringsmedailles en diploma's onderscheidenlijk zijn uitgereikt aan de diverse „overwinnaars"' in dit muzikale tournooi. het oorlogsgeweld, is pas onge veer 2 maanden geleden toege treden als lid van de Bond. Wat dit betekent kunnen slechts echte muziekliefhebbers beseffen en de heer A. Luteijn, de buitengewoon begaafde leider van dit elite-korps brengen we dan ook een ere saluut. Onder zulke omstandigT heden een zo verdienstelijke pres tatie leveren, toont een kunstzin en energie aan, die men voorbeel deloos mag noemen in de dilettan tenwereld. Dat „O.K.K." op zo danige wijze uit het puin herrijst verbluft dan ook gans muziekmin- nend Zeeuws-Vlaanderen en houdt voor de naaste toekomst grote beloften in! Nog werden de navolgende ex tra prijzen toegekend aan de ver enigingen met de hoogst behaalde puntenaantallen. Bij loting: 3e extra prijs aan Retranchement en 4e extra prijs aan Watervliet (B.), medailles resp. geschonken dooi Z. Exc. de Commissaris der Koningin in Zeeland en het Bestuur van „E.M.M." te Groede. De medaille van V.V.V. aldaar viel ten deel aan „Geduld Over wint" te IJzendijke terwijl Bres kens de extra medaille ontving geschonken door de Chr. muziek vereniging „Hosanna'" te Groede. Groede mag terugzien op een schitterend geslaagd concours, dat tot in lengte van dagen hij alle minnaars der Muze in blijde her innering zal voortleven. Er werd iemand naast mij in de pot gegooid. Het was Jol. „Ik ben vergiftig" riep ik waar schuwend tegen de kannibalen. De kannibaal glimlachte inne mend. „Katten en heren kunnen men sen verteren, zegt het spreek woord" riep hij mij toe. iHjet opperhoofd was intussen weer bijgëkomen Met veel plicht plegingen stapte hij op mij toe. „Welkom op onze tafel, vreem deling" zei hij hoffelijk. „Volgens oud gebruik is het lJ toegestaan, een laatste wens te doen. Zover het in. ons vermogen ligt zal hij worden vervuld." Plotseling viel mijn oog" op de ent van het opperhoofd en op de ringen aan de pot waarin ik zou vv,,.den gekookr. Ik kreeg een denkbeeld. „Wilt U dan Uw tent over mii heen gooien zolang ik nog niet gaar ben?" vroeg ik. „Ik wil in mijn laatste uur niet worden aangegaapt." Het opperhoofd keek zuinig. „Tot U half gaar is dan" stem de hij toe. „Daarna moeten wij zien dat U niet aanbrandt. Hij gaf een wenk. Twee van zijn mannen streken de tent en wierpen hem over de pot. On middellijk maakte ik d? I -uwen vast aan de vier ringen. Er was nog een kans op redding. TE GOES. Bijzondere muzikale prestaties. Het op Hemelvaartsdag te Goes gehouden concoucs van Chr. Zang. verenigingen van de Ring Zeeland heeft voor de belde .onder leiding van de heer P. C. Brakman te Axel staande Chr. zangverenigin gen .Laudamus" te Terneuzen en „Looft den Heer" te Zoute Spui bijzondere successen opgeleverd. In de Tweede Afdeling vestigde de Chr. Gem. Zangvereniging „Laudamus" de bijzondere aan dacht op zich door het hoogste aantal punten van het concours, n.l. 138, te verwerven, en wel 70 punten voor het verplichte num mer en 68 voor het vrije nummer (het maximum bedroeg 140!) Door deze prestatie, die met een harte lijk applaus werd begroet, komt „Laudamus" van de Tweede Af deling, met voorbijgaan van de Eerste Afdeling, rechtstreeks in de afdeling Uitmuntendheid A. De vereniging „Looft den Heef" te Zoute Spui verwierf in de Tweede Afdeling, met 110 pun ten, eveneens een eerste prijs. Als men in ogenschouw neemt dat de heer Brakman des namid dags-met zijn korps „Hosanna" op het muziek-concours te Groede eveneens een eerste prijs behaalde, is dit fraaie" en eervolle resultaat wel een zeer bijzondere felicitatie waard en zeker wel een uniek voorkomend feit! ZONDAG, 9 MEI. [HILVERSUM I: S.00 Nieuws, 8.18 Graip 8.40 Vaudeville or kest; 9.15 Men vraagt; 9.45 Gees telijk leven; 10.00 Zcnda"-shalfuur, 3e Afdeling (Fanfare): „E.N.Z.K." te Hoek. 58 p. Ie pr. „St. Cecilia" te Philippine, 49 p. 2e pr. „Excelsiof" te Terhole, 45 p. 2e pr. 2e Afdeling (Harmonie): „Ooncordia" te Axel, 51 p. 2e pr. INPOLDERING VAN DE BRAAKMAN. Naar wij vernemen zijn kortge leden Nederlandse en Belgische waterstaatskundigen te Antwer pen bijeen geweest om van ge dachten te wisselen over het plan van Ir. Verhoeven, hoofdingenieur van de dienst der Domeinen, be treffende de inpoldering van de Braakman. Dit plan voorziet in, een gedeeltelijke indijking. Naar ons werd medegedeeld, zou dit plan bij de Belgische deskundigen bezwaren hebben ontmoet, omidat het niet ver genoeg zou gaan. 2e Afdeling (Fanfare) „E.M.M." te Watervliet (B.), 59 p. Ie pr. „Ons Genoegen'" te Retranche ment, 59 p„ le pr. „Uit het Volk-Voor het Volk" te Bresikens, 58 p„ ie pr. „Veronica" te Zuidzande, 57 p„ le pr. „Weldoen door Vermaak" te Clinge, 56% p., le pr. „Excelsior"' te Cadzand, 56 p. lepr. „Nut en Genoegen" te Nieuw vliet. 56 p., le pr. „Vrijheid Eendracht" te Lams- waarde, 53 p., 2e pr. lste Afdeling (Harmonie) „Hosanna" te Axel, 56 p., le pr. „De Verenigde Werklieden" te Terneuzen, 52 p„ 2e pr. „St. Cecilia" te Kloosterzande, 45 p., 2e pr. „De Volharding'" te Zaamslag, 41 p., 3e pr. lste Afdeling (Fanfare): „Geduld Overwint" te IJzendijke, 58% p., le pr. Afdeling Uitmuntendheid (Harmonie) „Kon. Harmonie" te Hulst 53% p., 2e pr. Afdeling Uitmuntendheid (Fanfare) „E.M.M." te Groede, 58 p. le pr. Ere-Afdel'ng (Harmonie) „Oefening kweekt Kunst" te Schoondijke, 62 p., le pr. „De Verenigde Vrienden" te Sas van Gent, 57 p. lste pr. Ere-Afdeling (Fanfare) „Harmonie" te Biervliet, 66 p. lste prijs met lof. De spanning bereikte een ware climax, toen, als „lest hut not least" het Beirvlietse korps zijn trad'tie weer ophield en met het hoogste aantal punten uit „de bus" kwam, waardoor deze ver eniging tevens de eer te beurt viel des avonds op Groede's markt plein het ere-concert te mogen uitvoeren, waarvoor wederom bui tengewone belangstelling werd betoond. Aan deze vereniging werd de eerste extra pc ijs, zijnde de zil veren plaquette, door het ge meentebestuur van Groede ge schonden, toegekend. Niet minder prachtig was ech ter de door „O.K.K." u!t Schoon dijke geleverde prestatie. Deze vereniging, waarvan letterlijk alle instrumenten vernield zijn door band, de macht over het stuur kwijt, met het gevol- dat de auto on een langs de weg staande boom terecht kwam. De mede in de auto zittende ongeveer 17 jarige zoon van de heer J. Dierikx alhier, werd hier- b;_i zodanig gewond, dat hij in ernstige toestand naar het zie kenhuis te Breda moest worden vervoerd. De heer De R. kwam er met enige lichte kwetsuren vanaf. NATIONALE FEESTEN IN SLUISKIL. Ditmaal vraag ik meer in het bijzonder de aandacht van de lezers van dit blad in Shrskil, al wil" dit niet zeggen dat de andere lezers dit nu maar moeten over slaan, want bet zal stellig ook hun belangstelling wel hebben. Van verschillende zijden is mij uit Sluiskil reeds de vraag ge steld: hoe staat het toch met de Viering van het Regeringsjubileum en daarbij bleek mij, dat er geest drift genoeg is en ook aan plan nen geen gebrek bestaat, maar dat mén blijkbaar op een initia tief wachtte om aan de slpg te kunnen gaan. Volgaarne wil ik dit initiatief hierbij nemen en zou nu voor een verdere vaststelling van het feestprogramma gaarne een sa- StETAxel. De Axelse voetballiefhebbers hebben Donderdag ter dege reden j tot juichen gehad, want al kwam uiteindelijk de overwinning wel aan Axel toe, het moet gezegd, dat het opmerkelijk was hoe bij Axel nu juist ali^ naar de goede iojeugddienst; 11.45 Lezing; kant uitviel, terwijl het SET 12 00 Gram 12A0 Mannenkoor: vrijwel voortdurend tegènzat. Een 13 00 Nleuws; 13 15 The Twilight uitslag 3—2 ware dan ook juister Serenaders 13 50 Boekbespr Kamerorkest; 16 00 Mani festatie op de Dam; 17.30 Ome Keesje; 17.50 Snortflitv 18.00 Nieuws: 18.30 Ned. Strijdkf.; 19.00 Radiolympus; 19.30 Stradi- v extet; 29.00 Nieuws; 20,15 Luigi Fort en Diana Micelli; 21.15 Hoorspel; 21.50 De speeldoos; 22.10 Hallo, u spreekt met; 22.30 Piano; 23.00 Nieuws; 23.15 The Skym asters. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8 30 Morgenwiiding; 9.30 Nieuws: 10100 Hoogmis; 11.30 Trio; 12.15 Apologie; 12.30 Orkest zonder N.; 13.00 Nieuws; 13.20 Verv: Ork. z. Naam; 13.40 Viool en piano; 14.00 Cabaret; 14.40 Concert: 15.30 Muzikale tombola16.10 Sportre- portage; 16 25 Vespers; 17.00 Kerkèliike cantates; 17.30 Studio- dienst; 18.00 Vesper: 19.15 Kent gij uw Bijbel; 19.30 Nieuws; 19.50 In 't Bceckhuys: 20.05 De gewo ne man; 20.15 Klankbeeld; 21.15 jZangrecital; 21.50 Gram22.15 Viool en piano; 22.45 Avondge bed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram TERNEUZEN. Vechtpartij. Donderdagavond maakte in Café- taria „Monopole" alhier een. kok van een alhier liggende Gronin ger kustvaartuig bet de bezoekers lastig, waarop een woordenwisse ling ontstond tussen de eigenaar van het cafetaria H. en bedoelde kok. welke ontaardde in handtas telijkheden Bp de worsteling, waarbij rake klappen vielen, trok de kok zijn mes en verwondde H. in zijn bovenarm. De politie greep in en de onder invloed van sterke drank zijnde vechtersbaas werd in verzekerde bewaring gesteld. Naar „Blijdorp". In verband met de herdenking van het 15-jarig bestaan van het ^g^Veking hebben met alle be- comité, dat onze ouden van dagen JL-ntv 'stel ied,er jaar een prettige dag be- reid heeft dit comité besloten de j oudjes een extra blijde pa"- te be zorgen en bestaat het voornemen met hen de jubileumreis naar ae diergaarde „Blijdorp" te Rotter dam te maken. Zoals gebruikelnk zullen de oud jes, voor de bestrijding der kos ten hiervoor een lijst bij de inge zetenen voor een bijdrage aanbie den. Gezien het sympathieke doel zullen zij wel niet tevergeefs bij de „jongeren," aankloppen. Slot „Witte van Haamstede". Het slot „Witte van Haemste- de" alhier, dat gedurende de oor log en ook daarna, niet door de bezitters was bewoond, maar o.m. heeft gediend als tehuis voor N S.B. kinderen, wier ouders in ver zekerde bewaring zaten, zal bin- nenlkort weer door de familie van der Lek-De Clercq worden betrok ken Een grondige restauratie om door de bezetter aangebrachte veranderingen weer te doen ver dwijnen is echter noodzakelijk. De in de grote zaal aanwezige Gobe lins zijn echter slechts licjht be schadigd. IJZENDIJKE, Ernstig auto-ongeluk. De heer Be R, alhier had Don derdag j.l. te Terneuzen een auft gehuurd, die hij zelf zou bestu ren. Op de weg tussen Roosen daal en Breda, nabij Etten-Leur, raakte de heer De R, vermoede lijk tengevolge van een geweest dan de sterk geflatteerde 51 overwinning. Wij menen dit nog eens te moeten doen uitko men, opdat Axel met ha? r tal rijke supporters niet in een hoera- stemming naar Tliburg zal trek ken. De beer is nog niet ge.:: ten, al is men dan ook op het goede spoor. Voor S.E!T. is het de laatste wedstrijd en derhalve de laatste kans. Zij heeft uit 5 wedstrijde: 8 punten behaald, terwijl Axel in 4 wedstrijden 7 punten verzamel de. Er kan dus nog van alles ge beuren, al heeft Axel procentsge- wijze de leiding. Indien Axel als overwinnaar 't veld zal verlaten, is het pleit be slist en is haar streven bekroond met de herovering: van het Twee de Klasseschap. Axel: Good luck! TerneuzenMOC De laatste thuiswedstrijd Tan Terneuzen. Helaas, de spanning is er uit, zowel voor Terneuzen als voor M.O.C. Het gaat er nu maar om of Terneuzen er in zal slagen in haar degradatiewedstrij den, al is het dan maar één enkele keer, het zoet der overwinn ng zal smaken. Indien MOC volledig opkomt, zullen de Bergenaren wel in staat zijn de vijfde nederlaag in successie aan Terneuzen toe te brengen, waarmede dan wel be wezen is hoe uitermate zwak ons vertegenwoordigend plaatselijk elftal is geworden. WIELRENNEN. De renner Jan van Gelderen. Op Hemelvaartsdag nam Jan van Gelderen deel aan de omloop der Vlaamse Ardennen te Ichte- ghem, over een afstand van --10 km Onder de mededingers bevon den zich o.m. Impanis, Matthijs, Buys, Kindt enz. Na 40 km in de voorste gelede ren te hebben vertoefd, viel Jan plat. Na hersteld te hebben, zette hij opnieuw aan en kreeg moei lijkheden met zijn versnellingsap paraat, waarna hij als slachtoffer van zijn ondeugende makker „Pech" de koers moest oogeven. Volhouden, Jan! De aanhouder wint! Nu er een supportersclub bestaat, zal Jan van prima mate riaal moeten worden voorzien. Wij ontlenen aan het Volk, over de Ronde van Nederland: Bernard Francken, J. van Gelderen, Fra: s de Zande en Steenbakker langstellenden in Sluiskil. Ik stel mij voor deze vergadering te hou den in de openbare school op Dins dag 11 Mei a.s. te 19.30 uur en ik nodig derhalve iedereen die gaarne aan een te Sluisk'l waardige vie ring van het Regeringsjubileum m^^enëuRf^e^0erSrS 1 ^raTeerstgenoemde twee, heb- M^Twonen te hoop, dat er dan j ben schitterende verrichtingen ge- veel olann'en ter tafel zullen boekt en legden een bewonderens- komen en te twijfel niet dat er waardig doorzettingsvermogen ten slotte een feestprogramma uit aan de dag. Bernardjn Jan had MAANDAG, 10 MEI. HILVERSUM I 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Morgenwijding; 9.45 Aribeidsvit,; 10.35 Bas en piano; 11.00 Op de uitkijk 11.15 Orgel; 12.00 Lyra trio; 12.38 Ban- di Balogh; 13.00 Nieuws; 13.15 Vaudeville orkest; 14.00 bezing; 14.15 Solistenconcert; 15.00 Bon- bonnière; 16.00 Pierre Pala; 16.30 Kamermuziek; 1715 Congres van Europa; 17.45 Lezing; 18.00 Nws; 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 C van Europa; 19.10 The Skymasters; 19.30 Lezing;. 20.00 Nws; 20.05 Radioscoop; 22.30 The Roman cers; 23 00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram 9.15 Ochtendbezoek hij jonge zieken: 9.35 Vragen aan vóorbijg.; 10.05 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.35 Piano; 12.00 Voor de lunch; 12 33 Anco- ra trio; 13.00 Nws; 13.16 Saus souci; 14.00 Voor de - cholen; 14.35 Musette-orkest; 15.00 Sopraan en piano; 15.30 Gram.; 10.<>0 Bijbel lezing'; 16.45 Gram.; 17.15 Holan- öa sextet; 18 00 Met band en plaat; 19.15 Onder de leeslamp; 19.30 Actueel geluid; 20.00 Nws, 20.15 Kamerorkest; 21.00 Hoor spel; 22.00 Lezing; 22.15 Swee- linck kwartet; 22,45 Avondover denking; 23.00 Nws; 23.15 Man- dolinata. lekke de bus zal komen, dat klinlkt als een klok. p. TELLEGEN. VOETBAL. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. EDOHaarlem; PSVGo Ahead; Heerenveen1BW PROMOTIEWEDSTRIJDEN TWEEDE KLASSE. DISTRICT I. RFCiKFC. DISTRICT II. EmmaSW DISTRICT III PBCVitesse; TECHengelo. DISTRICT IV. HelmondDOSKO. DISTRICT Vl. SittardKerkrade. DISTRICT IV. Promotie Derde Klasse. SETAxel; TerneuzenMOC. Het Ministerie van- Financiën vesügt er de aandacht op, dat aanslagen in de vermogensaan- wasbelasting en in de vermogens- heffing ineens met geblokkeerd tegoed, dat op eigen naam of op naam van de echtgenoot (e) staat, slechts kunnen worden voldaan binnen twee, resp. vier maanden, na de dagtekening van het aan slagbiljet. Ten aanzien van over makingen uit zulk een geblok keerd tegoed welke later plaats ▼inden, mag men er n'et op reke nen, dat zodanige betalmg als geldig zal worden aangemerkt. De ontvanger heeft in deze de beslis sing. Het verdient alle aanbeve ling bij de overmaking de wette lijke termijn in acht te nemen. 96) - T.KTRY QUEEN (Nadruk verboden.) HOOFDSTUK XIX. Het verhaal van de Queens. Uren gingen voorbij, hoeveel wisten ze niet en bet kon hun ook niet schelen. In die grote donkere kelder bestond geen dag of nacht. Het zwakke schijnsel van dat éne lampje was voor hen zon en maan. Ze zaten ais stenen beelden en als men hun onregelmatige ademhaling gehoord had, had men evengoed kunnen denken, dat ze dood wa ren. 'is n Voor Ellery was het een vreem de «gewaarwording. Zijn gedach ten sprongen van de dood naar het leven, van een vage hennne ring aan waargenomen feiten naar schichtige beelden van zijn weer o"P-fïewe"kte vertoeelUing. Het oude vraagstuk liet hem niet met rust. Het bleef spoken door znn hersens en plaagde zijn geheugen. Tegelijkertijd sootte hij met zich zelf en met de onevenwichtigheid van de menselijke geest, die als maar door bleef denken over din gen van bijna geen waarde, ter wijl gewichtige zaken verwaar loosd of minstens ontweken wer den. Wat betekende een moorde naar meer of minder tegenover een mens die op bet punt stond zelf uit het leven te verdwijnen? Het was niet logisch, het was dwaas. Hij moest bezig zijn met het opmaken van zijn eigen ba lans, inplaats van te denken aan dergelijke futiliteiten. Maar eindelijk gaf hij zuchtend toe aan zijn gemijmer over de nog steeds niet opgeloste moorden De mensen om hem heen vervaag den; hij sloot de ogen en peinsde met iets van zijn oude energie, concentreerde zioh op het pro bleem. Toen hij de ogen weer opende na een poos, die hem een eeuwig heid leek, was er niets veranderd De tweelingen hokten nog steeds den wel een palm verdiend DE RONDE VAN AXEL. Een evenement op sportgebied dat op Pinkster-drie ongetwijfeld duizenden naar Axel zal trekken, wordt met grote voortvarendheid voorbereid, n.l. een baankoers over 100 km, die met recht „de Ronde van Axel" wordt geheten, daar het 40 maal door de deelnemers te rijden parcours voor het groot ste deel in de kom der stad ligt. Het is op 'initiatief der Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer en in samenwerking met de Axel se supportersclub, dat door middel van een huis-aan-huis-collecte de financiële medewerking der ganse burgerij werd ingeroepen, waartoe enveloppe's circuleerden, die door de organisatoren eind dezer en be gin volgende week zullen worden ingezameld. Tevoren deed V. V. V. nooit bij de organisatie van enige festivi teit of sportieve gebeurtenis ver geefs beroep op de ingezetenen. Daarom is ook bij voorbaat thans wel weer succes verzekerd en wacht ons op de Derde Pinkster dag een middag van spanning en sensatie, waarbij van heinde en verre belangstelling zal worden betoond. Moge het weer nu óok gunstig zijn, opdat het in alle opzichten een sport-evenement wordt. SCHAKEN. DE STRIJD OM DE WERELDTITEL. De partij, SmyslovReshevsky, die in de 21ste ronde afgebroken werd, is gisteren na de 73ste zet opnieuw afgebroken. Vandaag zal de partij voor de tweede maal hervat worden. vlak bij hun moeder. Mrs Xavier zat nog altijd rechtop op een pakkist, met haar hoofd tegen de muur geleund, de ogen ge sloten. Dr. Holmes en miss For rest zaten nog steeds naast elkaar, schouder aan schouder, zonder zich te bewegen. En Smith op een oude doos, liet zijn hoofd hangen, terwijl zijn blote armen tussen zün dijen bengelden. Mrs. Wheary lag boven op de kolen, met haar arm voor baar geizicht, Bones zat er met de benen onder zich gekruist, naast, zo stil als een wassen beeld. Ellery rilde en rekte zich uit. De inspecteur, die naast hem op een kist zat, schrok op. „Nu, en?" mompelde de oude Ellery schudde 'zijn hoofd,, krab belde overeind en strompelde de trap op. Toen bewogen ze zich en staarden hem suf aan. Hij ging op de bovenste trede zit_ ten en trok een stukje stof uit de reet, onder aan d,e deur. Er schoot een dikke rookwolk naar binnen, zodat zijn ogen begonnen te tranen, en hij duwde kuchend de stof weer op zijn plaats en kwam weer naar beneden. Ze luisterden nu ingespannen naar het sissende geluid van de vlammen. Het brandde nu vlak boven hen. Mrs. Carreau huilde en de twee lingen hielden haar handen stev.g vast. „Wordt het niet benauwd hier?" vroeg mrs. Xavier. Ze snoven de lucht op. Inder daad. „uister eens," riep Ellery plot seling. Ze keken hem aan. „We staan allemaal voor een erg onprettige dood. Ik weet niet wat de mens in zo'n geval doet, wat hij in een crisis zoals nu, als alle hoop ver vlogen is, behoort te doen, maar dit weet ik wel: Ik weiger beslist om hier stil te blijven zitten ais een geboeid slachtoffer en, zon der me te verzetten, te sterven Hij hield op. „En veel tijd hebben we niet meer, zie je." „Och, schei toch uit," snauw de Smith. „We hebben onze huik vol van jouw gezwam." „Toch zul je er nog meer van te horen krijgen,. Jij bent er zo een ouwe jongen, die op 't laatste ogenblik zijn hoofd kwijt raakt en met z'n hersens tegen een muur wil lopen." Smith sloeg de ogen neer. „Nu je toch eenmaal aan 't praten bent", ging Ellery hoestend verder, „er is nog een klein geheimpje verbonden aan iouw geëerde aanwezigheid h>er. dat ik nog wel .eens opgehelderd zou willen zien." „Door mij?" stamelde Smith. "ja zeker, We zijn nu aan on ze laatste biecht, zie -je. en Ik dacht zo, dat je niet naar de andere wereld zoudt willen ver trekken, vóór je schoon_schip ge haakt had." „Wat zou ik dan moeten biech ten?" heet de dikke'hem toe. Ellery hield hem goed in de gaten De anderen zaten nu oox rechtop en luisterden, vol span ning nu, toe. „Je moet biechten, dat je een vervloekte schurk bent." Smith sprong op en balde ae vuisten. „Wel, jou verdomde Ellery liep naar hem toe en duwde met één hand tegen zijn vlezige borst. Smith zonk met een smak oo zijn kist. „Nu?" zei Ellery, over hem heen gebogen. „Moeten we nu ook nog als wilde dieren met elkaar gaan vechten, Smith, ouwe jongen?" (Wordt vervolgd.) INLEVERING R A NTSOEN- BONNEN TEXTIEL „E 81". Het Centraal Disteibutiekan- toor deelt mede, dat handelaren in textiel de nie 1 ve ,-antsoenbon- uen voor textiel met opdruk „E 81", onmiddellijk na 9 Mei kunnen inleveren ter verkrijging van han- delsqoupures. De bonnen E 81 moeten op afzonderlijke opplak- vellen worden geplakt en wel voor één en tien punten afzonderlijk, doqh kunnen met, hetzelfde ont vangstbewijs als de overige bon nen worden ingeleverd. BERICHT VOOR IMPORTEURS VAN IN U. S DOLLARS TE BETALEN GOEDEREN. De centrale dienst voor in- en uitvoer deelt mede, dat als tijdelijke maatregel en met in gang van 26 Mei a.s. in verband met de technische uitvoering van de „Marshall-hulp", naast de reeds gebruikelijke documenten bij de inklaring van het overwegend deel van in U. S. dollars in het buitenland gekochte goederen no" verdere bescheiden bij de douane moeten worden ingediend. De inklaring zal worden gewei gerd, indien deze bescheiden niet worden overgelegd. Een circu laire met nadere aanwijzingen is bij de Centrale Dienst voor In- en uitvoer te verkrijgen. Voor goederen, welke reeds zijn ingeklaard na 3 April j.l. zullen bovenbedoelde verdere bescheiden door de C. D. I. U. alsnog bij de betrokken importeurs worden op gevraagd.

de Vrije Zeeuw | 1948 | | pagina 2