O Voorlichtingsavonden Rijkseenheid Binnenlands nieuws Distributienieuws Bnrgeilijke Stand Verhuisd nn n /8°°- 5 o/- Ziekenhuis „Si, Elisabeth" - Sluiskil Terneuzen 1 VOOR N. W. DE BUCK SPORT FLINKE JONGEN pen«"9 j FILIAAL DE ZON" 100 °/o service DE AVONTUREN VAN SIM IN GROENLAND Dr BINKHORST Vereniging „HET GROENE KRUIS" „0E ACHTERSTE MOLEN" - EPE v.v. TERNEUZEN M. O. C. 1 te Oostburg Axel en Terneuzen Engelse maatkleding voor ons land cji cfle Het plan-Marshall en het Nederlandse bedrijfsleven CLANDESTIEN SLACHTER GEARRESTEERD. Gemeente Terneuzen Het Amerikaanse plan inzake West-Ouitsland Moeilijkheden in Columbia Ophaaldieost Distributiebescheiden FRANKEN-SMET ZONDAG a.s. Aanvang 2 uur Door Dr. Feuilletau-de Bruijn, één der vooraanstaande kopstuk ken in deze breedopgezette Lande lijke Actie zijn in bovengenoemde plaatsen resp. op 5, 6 en 7 dezer Voorlichtings-wjeenkomsten ge bonden, waarop gesproken werd over 't onderwerp: „Het Konink rijk in de Branding". Spreker ving zijn rede aan met er op te wijzen, dat niet alleen Indië, doch ook, Nederland in brand staat. Met recht kon Minister Van Kief fens in de vergadering van de U.N.O. de leiders der Repu bliek verwijten, dat zij uit profi teurs, plunderaars en moorde naars bestaat. De president Mo- named Hatba is één der meest vooraanstaande vertegenwoordi gers van het communisme in het Oosten en als zodanig nog niec ae lang geleden afgevaardigd naar Europa. Bpreker komt op voor het goed recht van Rijkseenheid, die der gelijke politiek van de Regering bestrijdt. Aan hun zeer gerechtvaardigde en logische oppositie onder leiding van Prof. Gerbrandy, de ex- Minister-President werd echter audiëntie geweigerd. Niet echter door Hare Majesteit maar door Minister Beel, die hij niet wenst te kwalificeren desondanks als onfatsoenlijk, doch wel als onbe kwaam. Het is zeer bedroevend dat onder een Kabinet met een z.g. „democratische" signatuur zlke dingen gebeuren. Spreker betoogt dat de Rege ring in elk. opzicht tekort .schiet in de beteugeling van het verder felijke stelsel dat thans in Indië vooral door toedoen van de Par tij van de Arbeid wordt getole reerd. Door het wegvallen van het woord „souverein" voor de Unie van Indonesië, komt Indië los van Nederland te staan. Spreker noemt dan verschillen de afschrikwekkende cijfers ten bewijze dat Nederland met zijn armoede aan grondstoffen zonder Indië niet kan leven met een be volking die eerlang 10 millioen aal bedragen. Tegenover het Hol landse beleid dat wederkerig voor Indië zegenrijk is geweest steit njj de verschrikkelijke ellende en de geweldige sterfte onder de Ja panse bezetting tot 11% h.v. op Solo en minstens 2 of 3 mil lioen slachtoffers op Java. Voor de oorlog betekende Indië voor Nederland of 700 mil lioen van het volksinkomen, het verlies van Indië zal weldra vele honderdduizenden werklozen ten gevolge hebben, hetgeen hij met cijfers staaft. Spreker betoogt dat het Mars- hall-plan ons slechts één jaar uit de impasse kan redden en Ame rika zelf reeds heeft doen uitko men, dat op een dergelijke steun in, graan, etc., onmogelijk kan worden gerekend in de toekomst en terwijl Rusland van de daken schreeuwt, dat zijn streven is het plan Marshall te torpederen. Met cijfers toont hij aan dat der bevolking van Java en de Archi pel gedoemd zal zijn de honger dood te sterven, hetgeen door vooruitziende Oosterlingen nu reeds wordt aangevoeld. Wie was het ook weer die de gedenkwaar dige woorden „Geef ons de vrij heid en de Dood" sprak. Bpreker gispt ten deze vooral de houding van de Partij van de Arbeid, terwijl op de machtige R, K. Staatspartij de vloek rust, dat onder haar talrijke vertegen woordigers niet één Indische spe cialiteit zich bevindt. Hij bewijst met uitlatingen van de héren Stuffkens en Hofstra in de Kamer dat de Partij van de Arbeid vol komen de wegbereider is voor het communisme in Indië. Al wat hen ambtelijk in bet bestuurs apparaat tegenstaat wordt ver wijderd, omdat men voor oog houdt dat ook de Republiek van Weimar te gronde ging door de handhaving der vroegere ambte naren en militairen. Waarvoor zenden wij onze jon gens onder die omstandigheden dan nog naar Indië, zo rijst de vraag, waarop voor preker maar één afdoende conclusie is en die luidt: „Gaat heen met uw Kabi net opdat anderen die het heter dan u kunnen in uw plaats tre den". Hierna volgde een pauze die benut werd voor de indiening van schriftelijke vragen waarvan een druk gebruik werd gemaakt en waarhij door de spreker nog nader werd belicht het streven van Rijkseenheid, dat in de geest van het Atlantic Charter de 4 punten daarvan hoog wenst te houden met op de voorgrond te stellen een goed bestuur. Spreker betoogde nog dat de Regering ten onzent met blind heid schijnt te zijn geslagen. Tekenend is wel nu dat men aan Italië zjjn vroegere koloniën wil terug geven, die men hier wil laten afnemen. De daarop volgende vertoning der plaatjes (ontleend voor een groot deel aan de Reg. Voorlich tingsdienst) werpen een schril licht op de verderfelijke voort woekerende geest van het com munisme in Indië en speciaal in Djokja met welker vertegenwoor digers dit Kabinet geliefd aan te zitten tot losmaking en prijsge ving van Indië en afscheuring van het Koninkrijk. De belangstelling was niet bé- paald groot, doch zeer intens en een overvloed van propaganda materiaal werd aan de ra an ge bracht. rreïdentificeerde aanvaller". Een duizendtal mensen joeg achter de aanvaller aan, zo gaat het bericht voort en men ging hem te lijf. On der de kreet „Weg met Laurano Gomez" de voornaamste Co- lumbiaanse afgevaardigde ter con ferentie bestormde men daarop het paleis. Het zal in de loop van dit jaar weer mogelijk zijn, om in beperkte mate Engelse maatkleding te be trekken. Daarmee wordt voor het eerst na de oorlog dit onderdeel van de kledinghandel met Enge land weer gecontinueerd. Het dit jaar tussen Engeland en Nederland gesloten handels verdrag houdt namelijk een bepa ling in, dat ons land voor een zeker bedrag, dat op ongeveer 10.000 pond sterling kan geschat worden, Engelse maateostumes zal betrekken. De wijze van uitvoering wordt nog nader geregeld. Aan te ne men is, dat zulks over een cen traal punt zal lopen. Uiteraard dient men hii de aanschaffing van een dergelijk maatcostuum ook zijn textielpunten in te leveren. Over de I, wijze waaróp dit zal moeten gebeuren wordt door de betrokken instanties het C.D.K. en Distex nog nader overleg gepleegd. Over enige tijd zal wor- cien bekend gemaakt op welke wijze tot het betrekken dezer kle ding zal kunnen worden overge gaan. - SMOKKELOOM PLOT ONTDEKT ZONDAG 11 APRIL. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.40 Barcarole; 9.15 Men vraagt; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Zondagshalfuur; 10.30 Kerk dienst; 11.45 Lezing; 12.00 Gram.; 12.40 Gemengd Koor; 13.00 Nieuws; 13.15 The Avro- leans; 13.50 N. S.; 14.05 Boek- bespr.; 14.30 Zo geniet u meer van muziek; 16.00 Fanfarecorps; 16.30 Sportflitsen; 17.00 Gesprek ken met luisteraars; 17.30 Ome Keesje; 17.50 Sport; 18.00 Nws.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Radio- lympus; 19.30 Stradiva sextet; 20.00 Nieuws; 20.15 Pro musica; 20.45 Hoorspel; 21.30 Kamer orkest; 22.30 „Kun je leren, leer dan mee"; 23.00 Nieuws; 23.15 The Skymiasters. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.S0 Morgenwijding; 9.30 Nieuws; 9j55 Trio; 10.30 Hoogmis; 12.03 Gram.; 12.15 Apologie; 12.30 Me- tropole orkest; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 14.00 Gooise Kring; 15.50 Muzikale tombola; 16.10 Sportflits; 16.25 Vespers; 17.00 Studiodienst; 18.30 Orgel; 19.00 Ned. Kamerkoor; 19.15 Kent gij uw Bijibel?; 19.30 Nieuws; 19.50 ,In 't Boeckhuys"; 20.05 De ge wone man; 20.12 Gram.; 21.40 Hoorspel; 22.15 Weense speciali teiten; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23J.5- Gram. MAANDAG 12 APRIL. HILVERSUM I: '8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Morgenwijding; 9.45 Arbeidsvit.; 10.35 Orgel en zang; 11.00 Op de uitkijk; 11.15 Gram.; 12.00 Viool en piano; 12.38 Piano; 13.00 Nws.; 13.15 Virtuo so sextet; 14.15 F. D. Rooseveldt; 14.35 Piano en orgel; 15.00 Bon- tionnière; 16.00 Sopraan en piano; 16.30 Operafragm.; 17.15 Gram.; 18.00 Nws.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Zang en piano; 19.30 Le zing; 20.00 Nieuws; 20.05 Radio- scoop; 22.30 Piano; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Viool en piano; 9.15 Ochtendbezoek bij jonge zie ken; 9.35 Vragen aan voorbijgan gers; 10.05 Gram.; 10.30 Morgen dienst; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.35 Piano; 12.00 Ens. „Euphonia"; 1.233 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Mandolinata; 14.00 Voor de scholen; 14.35 Ge mengd koor; 15.00 Radio koper kwartet; 15.30 Scala sextet; 16.00 - Bijbellezing; 16.45 Clavecimbei, 17.15 Concertgebouworkest; 17.45 Busch Strijkorkest; 18.30 Met band en plaat; 19.00 Nieuws; 19.15 Onder de leeslamp; 20.00 Nieuws; 20.15 Sangh en spel; 21.00 Lezing; 21.20 Orgel; 22.00 Lezing; 22.20 Sweelinck kwartet; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. De in het ^Informatiecentrum Bedrijfsleven-plan Marshall" sa menwerkende werkgevers en werknemers, die tezamen het ge hele ^Nederlandse bedrijfsleven vertegenwoordigen, delen ons mede, dat zij ten volle de mening van de President der Verenigde Staten onderschrijven, toen deze de ondertekening van de wet voor het hulpprogram voor Europa een historisch ogenblik in onze be schavingsgeschiedenis noemde. Veitvuld van grote dankbaar heid voor de kans, die het Ameri kaanse volk aan Europa wil geven, is het Nederlandse bedrijfs leven sterk doordrongen van de morele verplichtingen, die hier uit voor Europa in het algemeen en voor Nederland in het bijzon der voortvloeien. Het Informatiecentrum merkt op, dat ondanks de grote steun in de vorm van goederen en cre- dieten, welke Amerika aan Euro pa zal verlenen, niet mag worden verwacht, dat het voorzienings fonds in ons land daardoor aan stonds zal kunnen stijgen. Slechts de wijze waarop Nederland en de andere betrokken Europese lan den van de geboden hulp gebruik zullen maken, is bepalend voor de door de gehele wereld gewenste economische opleving van West- Europa. De in het „Informatiecentrum Bedrijfsleven-plan Marshall" sa menwerkende Nederlandse werk gevers en werknemers stellen vast, dat derhalve „op ons allen de zware verplichting van een goed beheer van de door de Ver. Staten te verlenen middelen rust." Zij merken op, dat voor het be drijfsleven het ogenblik is aange broken voor een nog grotere krachtsinspanning teneinde de productie te verhogen. Verster king van de Europese samenwer king is thans bovenal geboden. Met instemming hebben de ver tegenwoordigers van het Neder landse bedrijfsleven vernomen, dat aan de grondslagen hiervoor door de regeringen van de be trokken landen wordt gewerkt. De resultaten van dit initiatief worden door het bedrijfsleven met spanning verwacht „omdat slechts een samenvoeging van de econo mische mogelijkheden van Europa in een groter geheel tot een duur zame welvaart zal kunnen leiden." Door toevallige omstandigheden trof de gemeentepolitie te Doe- itnehem enige tijd geleden enkele hoeveelheden onderdelen van rij wielen aan, die waarschijnlijk van smokkelhandel afkomstig waren. Hierdoor kwam zij achter een smokkelcomplot, dat reeds gerui me tijd in deze streek haar opera tieterrein had. Na een vrij langdurig onderzoek, werd Dinsdag de grote slag ge slagen, waarhij is samengewerkt met de Rijkspolitie en de C.C.D. Daarbij werden twee auto's, die smokkelwaar (gloeilampen) naar Duitsland vervoerden, gevolgd. De auto's reden elk naar een boerde rij, resp. te Varsseveld en Aalten, waar onderhandelingen werden aangeknoopt, die door enkele re chercheurs, verkleed als landbou wer, werden aangehoord. Toen wist men genoeg en de heren lie pen tegen de lamp. Grote hoeveelheden artikelen die in beslag werden genomen, waren bij de landbouwers verbor gen. De autobestuurder en zijn compagnon, die als uitkijk fun geerde, werden gearresteerd. HIJ WILDE KRUIDENIERS WINKEL KOPEN. Een jongeman stapte Donder dagmiddag een kruidenierswinkel te Amsterdam binnen en maakte een praatje met de S5-jarige eige naresse. Hij vertelde gehoord te hebben, dat het zaakje te koop was en wilde eens een kijkje nemen. Hoewel de bejaarde dame geenszins van plan was haar win kel van de hand te doen, ontving zij de jongeman zeer vriendelijk en leidde ze hem in de zaak rond. De jongeman voelde zich dade lijk in de zaak thuis, want toen hij wegging nam hij honderden rantsoenbonnen suiker, meel, bo ter, snoep en zeep, die in een lade waren opgeborgen mee. De politie zoekt thans naar een jongeman, die volgens de oude dame lang is en een golf in het haar heeft. De politie die een inwoner in het plaatsje Lienden bij Tiel van clandestien slachten verdacht, ondanks het ontkennen van de rnan, groef in zijn tuin acht koeienhuiaen op en ontdekte in de woning een geheime berg plaats met alle mogelijke slagers attributen. Voorts kwam nog een stengun voor de dag. Dit bezwarend ma teriaal deed verdachte (door de mand vallen. Zijn 19-jarige broer, die wegens frauduleus vleesver- voer gepakt en opgesloten was, had kans gezien te ontvluchten. Hierdoor werd het onderzoek van de politie bemoeilijkt. REVOLVERHELD Met een jeep heeft de politie van Amsterdam-Noord Vrijdag nacht de IJ-buurt afgezocht, na dat een melding was binnenge komen, dat een dame in de Grote Beerstraat was aangehouden door een rover die haar met een revol ver bedreigd had. Bij dc Fokkerfabriek ontdekten de speurende politiemannen een man, die zich enigszins verdacht gedroeg. Hij werd in de jeep ge- iet naar het politiebureau ge bracht en geconfronteerd met de verschrikte dame, die hem on middellijk als haar aanvaller her kende. Hoewel de man ontkende en geen revolver op hem werd be vonden, heeft de politie hem voor lopig opgesloten. IETS NIEUWS OP HET GEBIED VAN HORLOGES. Sedert geruinaen tijd heeft het wekker-armbandhorloge de beste specialisten voor de geest gestaan als een logische noodzakelijkheid en als een bekroning van de reeds bereikte verbeteringen van het armbandhorloge. Maar een halve eeuw lang zijn alle naspeuringen op niets uitge lopen. Het scheen onmogelijk de eigenschappen, van een horloge en die van een wekker te combineren en dat met behoud van de elegan tie en de nauwkeurigheid en tege lijkertijd in een zo klein volume de benodigde klankrijkheid te be werkstelligen. Thans, zo lezen wij. in het journal Suisse d'horlo- gerie et de byouterie, is het de firma Vulcain gelukt een oplos sing voor dit probleem te vinden. Zij is er in geslaagd aan de rij van steeds ingenieuzer uitgedachte uurwerken het eerste elegante en nauwkeurige armband-horloge met wekker, Vulcain-cricket ge naamd, toe te voegen. Het hor loge heeft de afmetingen en. het uiterlijk van het traditionele arm bandhorloge; het is, wat de uit voering betreft, beschermd door talrijke patenten en het heeft alle haedanigheden van een precisie- uurwerk; voorts is het stofdicht. De Vulcain-cricket is voorzien van 'n opwindkroon en een druk knop die, wat 't Avontuur van Basli's hypnose in de koude streken eindigde vro lijker dan het begon: Er wem een geweldige maaltijd gehouden. De Ro'odlanders zorgden voor een drank die dowka heette en de Geldl anders zorgden voor 'n over vloed van spijzen, terwijl Basil legioenen van sigaren liet aan rukken. De Geldlandse en Roodlandse expeditieleiders brachten een bij zonder woord van hulde aan Bun aan wiens scherpzinnigheid het te danken was. dat Basli niet in zrjn ijzeren long was gebleven. „Hier door danken wij ook aan deze kleine jonge vriend ons zei één der heren ontroerd. en- slotte was het ogenblik gekmnen voor onze vrienden om zich m te schepen. Van IJso werd hartelijk afscheid genomen. „Krijgen jullie maar geen zon nesteek in het warme Holland, mensen," zei Uso ongerust. Rijk met juwelen beladen van de schat, keerde de Eskimo naar zijn huiselijke haard terug. Die avond stond Bim aan het -tuur van dc boot, die het .Noor derlicht" was gedoopt en Basli vond zelfs vdc tijd om ook self een sigaar op te steken. Einde van het verhaal. treft, nauw met elkaar in ver band staan Om de wijzer van het wekker- werk te verzetten, begint men met het geheel indrukken van de drukknop, hetgeen tengevolge heeft, dat de opwindkroon uit springt. Vervolgens draalt men de op windkroon in de richting van 12 uur tot de wijzer voor het wek- kerwerk op het gewenste tijdstip staat. Wanneer men daarin de opwindkroon geheel iiidrukt, laat deze het wekkerwerk los en de wekker zal op het aangegeven tijdstip aflopen. De wijzers van het uurwerk- worden op dezelfde wijze als bij een ge woon horloge verplaatst. Het opwinden is al even gemakkelijk. Voor bezitters van 'n horloge is het een gewoonte geworden de opwindkroon heen en weer te draaien; door deze beweging wordt bij de Vulcain-cricket zowel de veer van het wekkerwerk als die van, het uurwerk opgewonden. Men voorkomt of onderbreekt het aflopen van de wekker een wekker met een helder maar geenszins schel gelpid door de hun functies be- -drukknop half in te drukken. VOETBAL. Om het Kampioenschap van Nederland. EDOHeerenveen; PSVHaar lem Go AheadBW. Promotie-Degradatiewedstrijden. Promotie Tweede Klasse. DISTRICT I. RFCUW (terrein Feijenoord- stadion). DISTRICT II. EmmaSVV. DISTRICT IV. DESK—DOSKO. DISTRICT VI. SittardVUssingen. DISTRICT IV. Promotie Derde Klasse. SETAxel; TerneuzenMOC. Om de K.N.V.B.-beker. AardenburgCorn Boys; Oost burgHulst. PROMOTIE- EN DEGRADATIECOMPETITIE. Derde Klasse. De afdeling tussen SET en Axel, welke beide clubs momenteel een prachtige kans maken om de erepalm te verwerven ep daarmede intrede te doen in de Tweede Klasse. Indien het niet uitloopt op een .gelijk" spel zal de club, die uit deze kamp als overwinnaar het veld verlaat, de papieren als het ware In de zak hebben, en het zal de andere candidaten moei lijk vallen haar die nog te ont futselen. De andere ontmoeting is die tussen Terneuzen en MOC, die tot nu toe weinig succes hebben be haald en derhalve onderaan de ranglijst bengelen. Nog is Polen al gaat het er aardig op trekken echter niet verloren en kan er nog veel gebeuren. Laat ons hopen, dat voor onze plaatselijke club 9 de dreigende onweerswolk overgetrokken is, en zij in staat gesteld zal worden in de eind beslissing een ernstig woordje mede te spreken. De spanning moet tot de laatste minuut van de laatste wedstrijd er in blijven! Voorspellingen over de a.s. ontmoetingen zijn al heel lastig te doen, want uiteindelijk blijkt het krachtsverschil niet in ver houding te staan van de tot dus verre verkregen resultaten. Er zal echter „gewerkt" moeten worden, en niet zo zuinig ook! MINDER SINAASAPPELEN BESCHIKBAAR. Op 18 Maart j.l. heeft het Cen traal Distributiekantoor de vol gende zogenaamde voorinleve- ringsbonner aangewezen Voor de groepen A, B en C nr. 270 Algemeen, recht gevende op de aankoop van 500 gram sinaas appelen; voor de groepen D en E nr. 770 Algemeen, recht gevende op de aankoop van 1000 gram sinaasappelen. Tengevolge van onvoorziene om standigheden zal op beide bonnen slechts de helft van de oorspron kelijk aangegeven hoeveelheden sinaasappelen kunnen worden be trokken, dus op bon 270 Alge meen 250 gram, op bon 770 Alge meen 500 gram. Hoewel de met Spanje afgesloten contracten ruimschoots voorzagen in de ho norering van beide bonnen en zelfs een ruimte lieten voor verdere verstrekkingen van sinaasappelen had een onlangs Ingetreden scher pe prijsstijging van dit fruit in Spanje tot gevolg, dat de bij de leveranties betrokken exporteurs in dat land naar hun mening niet in staat waren hun verplichtingen verdes na te komen. Aanvanke lijk mocht nog worden aangeno men dat een door de Spaanse autoriteiten getroffen tegemoet komende regeling de exporteurs tot uitvoering van de aangegane contracten zou bewegen. Thans is echter de zekerheid verkregen, dat de Spaanse exporteurs hun verdere contractuële verplichtin gen slechts voor een gering deel kunnen nakomen. Om deze rede nen is de halvering van de op ge noemde bonnen verkrijgbare hoe veelheden sinaasappelen noodza kelijk geworden. Vertrokken: I. J. Risseeuw. Burg. Geillstr. 3, Schooadijke Wed. M. LuteijnCornells, Burg. Geillstr. 3, Schoondijke; J. H. P. de Bruijn, Dijkstr. 20, Hontenfsse: W. B. Witt, Baandijk 1, IJssel- monde. C. Dieleman, Axelsestr. 58, Zaamslag; L. van Rentergem, Roeiersgang 4, Assenede (B.); M. C. v. d. Straaten, De Jongestr. 5, Zaandam; J. van Haneghem, Middenstr 5, Schoondijke; C. A. Platteeuw, 2e De Feijterstr. 3, Waddinxveen; G. de Vriend, D.- Visserstr. 110112, Alkmaar. Hoofdplaat. Vertrokken: M. Dielman, naar Biervliet; Wed. S. E. Clement de 'Groote, naar Breskens; Fr. de Krijger en echtgenote, naar" Uzen- dijke; P. J. A. van Aert, naar Gilze-iRijen; Ma. M. Duivenvoorde iLangeraert, naar Aardenburg; Fa. A. de -WitteIPajcke, naar Sluis. •luis. Ingekomen: Maria P. Beerens. buitenland; C. Murk, Hontenisse: J. Vermeulen, Knocke (B.); G. M. Cauwels, Rotterdam; J. Rijk. Etten c.a.; F. A. Ptjckfe, Hoofd plaat. Vertrokken: B. Bouwmeester. Aardenburg; J. H. L. Kraam. S'teenwijkerwold; J A. de Visser Terneuzen; C. H. M. Barendae, Breskens; A. J. Mieras, Rotter dam; S. Blok, Middelburgi; M. E. de Badts, Breda; M. P. Coppenc, Vlissingen; M. Mast, Vliaeïngen; A. Ge ijs els, Amsterdam; J. P. Blom, "Rotterdam; B. J. Op d« Weegh, Zwolle; T. den Duimen, Zuidzande; P. V. de Windt, onbe kend waarheen; A. E, Coone. Koewacht; H. Bousema, Apel doorn; W. H. M. van Schaijk, Nijmegen; J. Bos, ZuidTBeijerland A. van Dongen, Haamstede; G. de Haan, Heerjansdam; P. Eek- hardt, Hilversum; H. R. Smith, Amsterdam. belangrijkste ontmoeting m ing IV is zonder twijfel die SCHAKEN. Het tournooi om het wereld kampioenschap. Heden vindt te Moskou de offi ciële opening plaats van het tweede gedeelte van het tournooi om het wereldkampioenschap. Het organisatie comité heeft in een bijeenkomst de diverse regelingen en het wedstrijdrooster nog eens onder de loupe genomen, en beslo- ter werd de 25e en laatste ronde op Zondag 16 Mei te doen spelen. Grootmeester Vidmar, die ook nier als wedstrijdleider zal optre den, heeft de zaal waarin gespeeid wordt geïnspecteerd en de ge troffen regelingen goedgekeurd. Intussen bezochten de twee niet-Russische deelnemers de be zienswaardigheden v.an Moskou. Dr. Max Euwe, die vergezeld wordt door zijn vrouw en zijn dochter, ging nogal eens naar musea, tentoonstellingen en thea ters. Bovendien maakte hij lange wandelingen om zich op de ko mende strijd voor te bereiden. De Amerikaan Reshevsky, aan wie de luchtreis BerlijnMoskou niet al te best bekomen was, verkeert ook thans weer in goede conditie en* verklaarde fit te zijn voor de zware partijen die hem wachten. Hoofdplaat. Geboorten. 5 Maart. Alida Johan na Elisabeth, d. van Adriaan Chr. van den Ameele en Elisabeth Ali da de Munck. 24 Maart. Johannes Baptist Marie, z. van Albert Oct. Spinnewijn en Bertha Maria van Landschoot. 30 Maart. Clementi na Pelagie Maria, d. van Jozef Fr. Seghers en Eliza Johanna van Zeele. Huwelijken. 30 Maart. Johannes H. Ch. Duivenvoorde en Maria M. Langeraert. 31 Maart. Camillius J. de Witte en Felicita A. Pijcke. Overslag. Geboren: Lea, d. van F. Cerpen- tierVan Assel; Annieta, d. R, van Hoeoke—De Coninck. LOOP DER BEVOLKING. Terneuzen. Ingekomen; A. P. Magielse, P 172, Goes; K. S. Slinger, Sehel- dekade 49, Rotterdam; P. C. Stof fels, Nieuwediepstr. 87, Tilburg-; W. F. J. de Ruijter, Oudelandse- weg 41, St. Pancras; J. A. Ver- brugge, Wilhelminapl. 1, Eindho ven; C. J. M. Swaget-man, Heren gracht 12, Olst; Th. Schwarz, Scheldekade 49, Zundert; M. C. Leunis IJsbaanstr. 1 a/b, C.B.R. OPROEP. De Burgemeester van Terneu zen roept gezagsgetrouwe ingeze tenen op die bereid zijn deel uit te maken van de In oprichting zijnde vrijwillige reserve-gemeen - tepolitie. Gegadigden moeten zijn: 1. Nederlander zijn; 2. Van onbesproken., levens wandel zijn; 3. Voor zover zij niet militair dienstplichtig zijn de leeftijd van tenminste 21 jaar en ten hoogste 55 jaar bereikt hebben; voor zo ver zij wel militair dienstplichtig zijn de leeftijd van ten minste 45 jaar wat officieren betreft, van ten minste 40 jaar wat onder officieren en .korporaals betreft en van tenminste 28 jaar wat man schappen betreft en ten hoogst# de leeftijd van 55 jaar bereikt hebben; 4. Een gpede gezondheid ge nieten. In de sociale verzekering, gel delijke beloning, kleding en bewa pening van de vrijwilliger® wordt voorzien. Aanmelding aan het bureau ran politie, waar teveng inlichtingen kunnen worden ingewonnen. De aanmelding sluit op 1 Mei 1948. De Burgemeester, p. tellhgen. In tegenstelling tot Donderdag avond uit Washington ontvangen berichten over besprekingen te Berlijn van de bevelhebbers der Westelijke zönes met de hoofden der militaire missies van de Rene- luxlanden in verband met plannen voor de vorming van een West- Duitse staat wordt te Berlijn ver nomen, dat Donderdag géén be sprekingen van dergelijke aard hebben plaats gehad. Aan het diner, dat generaal Clay Donderdagavond heeft gege ven ter gelegenheid van het be- zoek van Couvé de Murville, heb- ben vertegenwoordigers van de Benelux deelgenomen. De leider van de liberale partij van Columbia, Jorge Eliecer Gai- tan, is vermoord. H|j is Minister van Arbeid en Sociale Veiligheid geweest in een vroegere regering. Bij de verkiezingen voor het pre sidentschap van Columbia in 1946 werd hij verslagen door Mariano Espia Perez (Cons.). Uit New York wordt gemeld, dat een menigte het nationals pa leis bestormd heeft, waar de pan- Amerikaanse conferentie wordt gehouden. Enige Vertrekken zijn in brand gestoken en volgens een New Yorks radiostation is het ge bouw „tijdelijk in de handen van de demonst'rerenden gebleven". De radio van de New York Ti mes meldt voorts, dat het paleis bes-ormd is, na de aanslag op Gai- tan, die volgens dit bericht „zwaar gewond is door een niet- Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan allen en in het bijzon der aan de Weled- Gel. Heer dokter Wechgelaar voor de betoonde hulp, belangstel ling en medeleven tijdens de ziekte en bij het over lijden van onze geliefde Man, Vader, Zoon, Behuwd zoon, Broeder en Behuwd- broeder A- SIMPEL A AR. Uit aller naam, Wed. A. SIMPELAAR— MAESSCHALK. Sluiskil, 10 April 1948. Strodorpe 47 Maandag 12 April GEEN SPREEKUUR. Oogarts, TERNEUZEN naar Scheldekade 56 a Administratiekantoor J. F- FILIUS Voor de vele blijken van belangstelling, op 27 Maart ontvangen, betuigen wij on ze hartelijke dank- J. HERREBOUT II.' M. HERREBOUT— RUBEN Terneuzen, Schoollaan 29- Vanaf heden worden alle abonnementen en lidmaat schappen opgezegd, wegens vertrek naar het buiten land. P. DEES Zaamslag B 168 b, April '48- Toekomstig adres: Ferme de La Baume St. Branche Indre et Loire, Frankrijk te TERNEUZEN. Ondergetekende maakt hiermede bekend, dat hij vanaf heden zich beschik baar stelt voor het afhalen van Distributiebescheiden, zowel het inleveren van consumentenbonnen *voor H H Winkeliers als het af halen van bonkaarten enz. Beleefd aanbevelend, L. SCIIEELE Beatrixstraat 41, Terneuzen Erkend als ophaaldienst door het Centraal Distribu tiekantoor te 's-Gravenhage In ons bedrijf is plaats voor van ca- 15 jaar, voor ver pakkingswerk e-d. Verffabriek Fa. GEBR. RIBBENS Westkolkstr. 40a, Terneuzen Zonder borgen voor elk doel- Vrijbl- voorw. Schrjjft allen. Spaarcred. Inst- Mathen- weg 110, R'dam-W. Wij verleenden reeds pl-m- 200.000 in contanten- ALGEMENE VERGADERING op Dinsdag 13 April a-s., des nam- 7-30 uur, in gebouw „Pro Rege", De Jongestraat- Agenda: Opening - Notulen - Jaarverslag - Financieel verslag - Bestuursverkiezing en belangrijke bespreking: Zal onze vereniging meewerken aan opleiding Kraamverzorging? Grote opkomst dringend gewenst 1 HET BESTUUR liliilllllUlllllllllllllllllllil!l!lll!llllllU!llillllllll]|!lllltlll!lllll!l!l!l!l^lll'l!l'llll''l!l'IHIIII4""""""'""""""''"""""'' CHEMISCHE WASSERIJ EN VERVERIJ Hierdoor delen wij U mede, dat een depót van onze zaak is gevestigd bij: NIEUWSTRAAT 9, TERNEUZEN Goederen tegen alle risico's verzekerd. Aflevering 1 a 2 weken- Ruim 50 jaar ervaring. BEZOEKUREN: ingang 15 April 1948. Elke middag: behalve Zaterdag, van 1%3% uur- CHEMISCHE WASSERIJ EN VERVeüI^ VLOOSWIJKSTRAAT 26 - TERNEUZEIf op WOENSDAG 12 APRIL A.S. des namiddags te 2 uur Aanbevelen^ miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii)ii)iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiuii!iiiiiiniiiiiiiiininiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii« 99 Terrein Molendijk JONGENS- EN MEISJESBOEKEN N.V. Fa. P. J. v. d. Sande PROMOTIE-WEDSTRIJDEN K.N.V.B. tegen Entrée 50 Qent. Kinderen 25 cent Leden en Donateurs alléén toegang op vertoon van kaart Elke avond: Zondag: Elke middag: Elke avond: Zondag van 6%7% uur. alléén van 10%11% en van 1%3% u„ dus Zondagavond géén bezoek. KRAAMAFDELING: behalve Zaterdag, van 1%3% uur. van 78 uur- alléén van 10%11% en van 1%3% u- dus Zondagavond géén bezoek. HET BESTUUR. radio-gramofoon-combinatie met platenwisselaar compleet vanaf 765r onderzetkast met pick-up of platenwisselaar porteldisc (Philips draagbare gramofoon) mooie sortering radiotafels electrische boenders stofzuigers luidsprekers met of zonder kast Nieuwstraat 46 TERNEUZEN Tel- 2573

de Vrije Zeeuw | 1948 | | pagina 3