ËSÉkiïiÈÊk Dad&kafrzsas UIT DE PROVINCIE Distribatieiiieaws Gemeenteraad van Hoofdplaat BLIK OP DE Versnelde Gezinshereniging OranjersreRiging BLOEMENH1US Paasbloemstukjes DE AVONTUREN VAN SIM IN GROENLAND t - X> r BelgLc; e grensgangeis op rantsoen De strijd in Griekenland Ontdekking nazi-groep? Indexcijfers kosten van levensonderhoud op 16 Februari 1948 SCHAKEN LUWE VERLOOR DE AFGEBROKEN PARTIJ. GEMEENTE TERNEUZEN te Terneuzen en Axel EVANGELISATIE- SAMENKOMSTEN h.v. Transport Maatschappij „TERNEUZEN Een kleurenweelde van Voorjaarsbloemen TECHNISCHE HOGESCHOOL TE DELTF. Voor 't examen electrotechnisch Ingenieur slaagden aan de tech nische" Hogeschool te Delft de heren J. F. Lansee te Cling,e, A, J. Leenhouts te Schoondijke en A. E. M. Calon te IJzendijke. HERVERKAVELINGSWET WALCHEREN mi. De Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft vastgesteld het blok, be doeld in artikel 1 van de herver- kavelingswet Walcheren 1947, met dien verstande, dat daaron der wordt begrepen het gebied, gelegen binnen de op de als bij- Voegsel bij het nummer van de Nederlandse Staatscourant van Dinsdag, gevoegde kaart aango- gegeven „grens van de herverka veling", met uitzondering van de op die kaart aangeduide „encla ves". AXEL. Toneeluitvoering Terneuzens Lyceum. Met een hier reeds meermalen opgevoerd blijspel in 3 bedrijven getiteld „De Gebroeders Kalkoen" traden alhier Woensdagavond in „Het Centrum" een groep leer lingen van het Tern. Lyceum op, Jammer dat de zaal slechts ten halve gevuld was daar het ver toonde spel zeker een talrijker gehoor waardig was geweest. De zaak van de Gebroeders Kalkoen die een gevestigde repu tatie had, begint te verlopen, dank zij de oer-conservatieve be grippen die de beide firmanten, een paar verstokte vrijgezellen en vrouwenhaters, er op na houden. Eindelijk experimenteren de be jaarde manufacturiers door in te gaan op een voorstel van een huisvriend en de bemoeienis van een aan de zaak geëmployeerd neefje, en een met moderne be grippen bezielde winkeljuffrouw, doet alras haar intrede en laat een frisse wind waaien in het ouderwetse winkelpand. Het op treden van dit „bjj de handje" veroorzaakt een ware revolutie in de huize .Kalkoen". Fleurige en lokkende étalages, concurrerende prijzen, betere ar beidsvoorwaarden voor het per soneel, dubbele boekhouding, ja, wat niet al! In een paar maan den „loopt" de zaak weer als nooit tevoren. De radikaïe om mekeer heeft zich echter niet al leen tot de zaak beperkt, ook de hoofden en harten van firmanten en personeel blijken zodanig be roerd, dat het tenslotte tot open lijke en half bedekte liefdesver klaringen van de verstokte vrou wenhaters komt, hetgeen aanlei ding geeft tot uitbundige uit barstingen van vrolijkheid. De ontknoping doet het laatste tja breken in de vorm van het verzet tegen de huwelijksplannen van het vooruitstrevende neefje, die al geruime tijd verloofd blijkt met het begaafde en lief tallige winkelmeisje en dit „happy -end" is tevens het sein voor de welbedaagde ooms van het jonge paartje, de weer tot oude bloei gekomen zaak nu maar aan ben over te laten en met hun zuster en huishoudster van een welver diende rust te gaan genieten. De aanwezigen hebben zich kostelijk geamuseerd'. Een trio van leerlingen had bij het begin met gitaar-begeleiding enige liedjes ten beste gegeven. Bij het open doekje werden aan mej. Kriegsman, die op verdien stelijke wijze de regie had ver- .zorgd, bloemen geoffreerd. AARDENBURG. Collecte. Heden wordt onder leiding van de dames: S. M. N. van Dongen— Bonte, M. de Hullu—Holm, J. W. A. KestelooSoetera, M. A. v. d. MculenKroeseklaas, A. Nolthe- niusDelvoye, een collecte ge houden, doch om deze inzameling te doen slagen zijn er collectan ten nodig. Wij wekken onze lezers drin gend op zich te melden aan bovengenoemde adressan. Laat ce burgerij zich op de coilectedag niet onbetuigd laten en met gulie hand offeren. Naastenliefde is een mooi woord, maar daadwerke lijke naastenliefde betrachten is meer. VLISSINGEN. Nieuw gemeentelijk centrum. In verband met de zich steeds meer naar het Noorden en Wes ten uitbreidende bebouwing is ge zocht naar de mogelijkheid voor Vliasingen een nieuw gemeente lijk centrum te scheppen op de grens van de oude en de nieuwe stad. De mogelijkheid daartoe is als gevolg van de oorlogsverwoes- tingen ontstaan. t D€ Stichting Herbouw Walche ren heeft thans in overleg met het gemeentebestuur een taasis- filan voor dit nieuwe stadscen- rum, de „Nieuwe Markt" ge projecteerd aan 't Westelijke uit einde der Paul Krugerstraat opgemaakt. Deze markt zal in de toekomst op het snijpunt van twee verkeersaders liggen: de Oost-West gaande invalsweg voor de gehele stad en de Noord-Zuid gaande verbindingsweg van de nieuwe Noordelijke wijken naar de nog altijd als winkelstraat fungerende Walstraat, die de Oostelijke begrenzing van de oude binnenstad vormt. De geprojec teerde wegbreedte bedraagt 25 meter. Het nieuwe gemeentehuis, ont worpen door Ir. D Roosenburg, eal de Nieuwe Markt in twee delen splitsen, in een Kerkplein en een Stadhuisplein. De Noor delijke pleinwand wordt gevormd door een winkelgalerij met café restaurant. Er achter, aan een secundaire ruimte, zijn een bios coop, winkels en enkele losse bouwblokken geprojecteerd. Financiële steun voor de ver wezenlijking van het plan is reeds door verschillende rijks instanties toegezegd. PAASWEEK TE ZELZATE. Maandag 29 Maart en -Zondag 4 April. Op die dagen zal Zei- zate eens te meer de enorme be langstelling kennen van duizen den en duizenden welke als door een magneet onweerstaanbaar telken jare naar deze Belgische grensgemeente worden aange trokken. Het is niet de grote jaarlijkse Paasfoor welke de ontelbare Zeeuwen de grens doet overtrek ken, maar het zijn de alomgeken- de Maandagse markt en de reus achtige kavalkads-st,oet welke deze grote aantrekkingskracht uitoefenen. Dit jaar heeft het Zelzaatsc feestcomité een bijzondere in spanning gedaan. Gedurende de ganse Paasweek wordt een uit- stallings- en reclame-prijskamp ingericht en schier alle nering- doénden der gemeente verlenen hieraan hun medewerking. RECTIFICATIE. In de Bonnenlijst welke gisteren In ons blad is opgenomen, fg een storende feut geslopen. Op bon 285 Reserve staat ver meld 1800 gram brood, dit moet zyn 800 gram brood. Op Maandagnamiddag heeft een grote internationale voetbal wedstrijd plaats tussen de beken de ploegen van R. C. Lokeren en Goes. Deze lnatch wordt ge speeld op hfet plein van A. S. Rieme in de Veldbrugstraat (de weg volgen voorbij de brug en de Groenstraat inslaan) en een korf- baiwedstrijd „Ulula" van Zelzate en „Neerïandia" gaat deze kamp vooraf. Op Zondag 4 April grijpt de traditionele kavalkade-stoet plaats. Prachtige groepen wer den over geheel België aangewor ven. Allen zullen voor het eerst te Zelzate uitkomen en hun bonte verscheidenheid beloofd iets enigs te worde.ni en zal alles wat. op dit gebied "te Zelzate werd aan schouwd' in hoge mats overtref fen. Wederom zal de Grote Markt het gedrum der duizend koppige menigte kennen onl te kunnen genieten van doortocht en dansuitvoermgen. Hopelijk is het zonnetje van de party. STAATSLOTERIJ. 503o Staatsloterij, 5e klasse, Se lijst. gp§§ iDe Geldlanders waren erg ge schrokken, toen zij zagen dat zij Bim's toestel hadden getroffen. .Op een' toestel schieten neeft iets sportiefs. Een vliegtuig raken is echter heel wat anders. De Geldlanders holden ijlings naar de plaats van de ramp, met grote Vienoandtrommels onder hun arm. „Gelukkig dat hun parachutes zijn opengegaan," zei één van de schutters. „Die dikke was beschermd door zij.n yzeren long," riep een ander. Maar toen kwam de vreselijke ontdekking: „Zij hebben de kof fer met onze atoombom meege nomen!" brulde één der Geld landers. „Daar komen grote ongeluk ken van!" Bim had' het koffer tje, waarin de atoombom zat, niets vermoedend in zijn hand gehouden. Tot zijn geluk brak het handvat af, terwijl Bim zwaaiend aan zijn parachute, daalde. Zo kwam het dat het koffertje met de atoombom op zijn eentje naar beneden suisde. Gelukkig was het een kleine atoombom. Maar toen het onding op de aarde kwam en ontplofte, leek de wereld' veel te klein. '■at zal er van onze vrienden overblijven 15.000 200-58 1.500 3215 1000 9692, 13898, 19117 400 4673. 10659, 13110, 16351 200 6236, 14732, 14888, 16466 100 3582, 3721, 8219, 8401, 10002, 11180, 19508 De Raad van deze gemeente kwam in openbare vergadering bijeen, onder vocczitterschap van burgemeester Temmerman. Aan wezig waren de leden De Bie, Rijckaert, Scherbeijn en Wieleman en de wethouders Steijaert en Blaakman. Onder de ingekomen stukken bevonden zich o.a.: De door Ged. Staten terugge zonden begroting 1947, welke be houdens enkele wijzigingen was goedgekeurd, vertoont een tekort van 16.206,88. De door de raad op 8 Maart 1948 vastgestelde verorden ng op de loslopende honden werd na ad vies van de Plov. Griffie met een kleine wijziging opnieuw vastge steld. De gemeente Hoofdplaat zal weer toetreden tot de Prov. Brandweerbond. 'De contribute bedraagt ƒ8,per jaar. De begroting van 1948 werd ge wijzigd. Op verzoek van het R.K. School bestuur vcor het verkrijgen van financiële medewerking in de her stellingskosten van de door het oorlogsgeweld beschadigde St. Josephschool cn haar inventaris, werd besloten hierin tegemoet te komen, indien het Ministerie van Wederopbouw de te doene herstel lingen als herstel van oorlogs schade erkent. De kosten werden begroot op 29.975 en voor de aan te leggen waterleiding, waarvoor de raad eveneens zijn financiële medewerking zal verlenen be draagt de begroting 1100, Door de Inspectie van het Onderwijs werden de bedragen gewijzigd, o.a. werd de begroting op het her stel van de oorlogsschade terug gebracht op 19.343. Zoals eerder gemeld, worden aanzienlijke hoeveelheden benzine, vooral in de Zuidelijke provincies, door Belgische automobilisten en autobuschauffeurs getankt, het geen voor ons land een belang rijke schadepost betekent. De Nederlandse benzinevoor- lüde üer maar bovendien wordt de ben zine, die naar België gaat, veelal met „zwarte guldens" betaald. Om aan deze ongewenste toe stand zo spoedig mogelijk een einde te maken, heeft de K. N. M. V. zich tot Centraal Overleg, waarvan het deel uitmaakt, ge wend met het verzoek die maar regelen te treffen, waardoor het afvloeien van belangrijke voor raden benzine voorkomen zou kunnen worden. -Van het Ministerie van Econo mische Zaken werd als antwoord op het verzoek van de KN.M.V. de mededeling ontvangen, dat het bij beschikking van de Minister van Financiën reed's van 3 Juli 1947 af verboden is, dat in motor voertuigen, welke uitgaan in „grensverkeer" daaronder wordt verstaan alle verkeer over de grens met motorvoertuigen, waarvan de, houder woont of ge vestigd is In een gemeente, van welke enig deel binnen 'n strook van 15 km van die grens is" ge legen meer dan 25 liter ben zine aanwezig is. Als aan die voorschriften de hand wordt gehóuden, kan het euvel aanmerkelijk worden be perkt en daarom zal aan Finan ciën worden gevraagd, de con- tröle op het nakomen van deze regeling te verscherpen. Dat zal tot gevolg hebben, dat autobus sen en auto's dikwijls van extra tanks voorzien, niet langer in plaatsen als Roosendaal, Breda, Tilburg en Maastricht grote voor raden kunnen inslaan en daarmee over de grens verdwijnen. Het Griekse nieuwsbureau meld de Woensdagavond uit Saloniki, dat pantsertroepen van de Rege ring na een hardnekkig gevecht de bergketen van Pierria ('n deel van de Olympos) in hun macht hebben gekregen. Het «gevecht om het guerilla-hoofdkwartier ho ven de sneeuwgrens werd in he vige sneeuwstormen gevoerd. Hierbij gaven 20 man zich over, aldus een verklaring van de Griekse generale staf. Enige der guerillastrijders zouden vrouwen cn kinderen uit drie dorpen in Thracië ontvoerd hebben. Het voorschot in de exploitatie kosten van het R.K. enderwijs en van het Christelijk Volksonder wijs werd verrekend. De aanvankelijk door Bucg. en Weth. voorgestelde kasgeldlen'ng werd na rijp beraad gereduceerd tot 20.000. Deze lening zal aan gegaan werden bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te gen een rente van 1% pet. pee jaar. Eveneens werd op voorstel van BUrg. en Weth. besloten, Burg. en Weth'. te machtigen tot het aangaan van een lening- van 220.000, bestemd voor de finan ciering van de bouw van de Wo- n'ngwetwoningen, waarvoor on langs vergunning tot aanbouw weed verkregen. Bij de vaststelling van de ver ordening op de heffing van de vermakelijkheidsbelasting werd levendig van gedachten gewisseld. Verschillende heffingen werden wel wat te hoog gevonden, maar met de stok achter de deur, in de vorm 'van een onthouding van de bijdrage uit-het Gemeentefonds als er uit de vermakelijkheidsbe lasting niet gehaald werd \^t er uit te halen is, kon de raad niets anders doen, dan zijn stem aan de voorgestelde normen geven. Im mers ih verschillende andere ge meenten, waar reeds deze veror dening werd vastgesteld, werden de vermakelijkheidshcf fingen eveneens gewijzigd. Bij de rondvraag informeerde de heer Scherbeijn of het Burg. en Weth. bekend was, dat de be volking op verschillende punten in de gemeente vuilnisbeltjes aan legt. De Voorzitter deelde mede, dat b'ertegen van de zijde van Burg. en Weth. reeds wordt opgetreden. De politie werd op gedragen hierop sterk te letten. Ook zullen verschillende personen, die zich aan het werpen van vuil op hiervoor niet bestemde platsen hebben schuldig gemaakt, in de gelegenheid worden gesteld dit vul op tc ruimen, hij gebreke waarvan proces-verbaal tegen hen zal worden opgemaakt. De politie van Bernburg (Sow- jet-zóne) heeft een ondergrondse nazi-groep van achttien leden, die toegaven, dat zij wapenen en ex plosieve stoffen alsmede richt lijnen voor terroristische actie uit •de Westelijke zones hadden ont vangen, gearresteerd, aldus meldt Radio-Leipzig in de Sowjet-izóne van Duitsland Radio-Leipzig voegt er aan toe, dat de -groep gepoogd' had het hoofdkwartier van de Socialisti sche Eenheidspartij te Bernburg (Anhalt) op te blazen en later een bomaanslag pleegde in een gebouw, waar een zuiveringshof zetelde. Er zcuden revolvers, munitie, handgranaten," explosieve stoffen en acht Swastika-vlaggen in be slag zijn benomen. O 1 Dodeka is het Griekse woord voor twaalf en men zal dan ook wel niet verbaasd zijn, dat Dode- kanesos de naam is voor een ar chipel van twaalf eilanden. Deze elanden zijn sedert eeuwen fel omstreden gebied, waarop zich in grote getale Grieken hadden ge vestigd. Men heeft voor het laatst officiëel over dit gebied horen spreken in verband met het vre desverdrag met Italië, want se dert 1912 behoorden de eilanden aan Italië toe en zij zijn nu weer aan Griekenland toegewezen, dat juist than3 weer in het brandpunt van de Balkanpolitiek staat. Zeker gaat het bij de grote twisten niet in de eerste plaats om de eilanden in de driehoek Kreta-Athene-Zuidpunt van Klein Azië. Maar juist de ligging van het dozijn e'landen in deze drle- hoekl maakt het begrijpelijk, dat door beide partijen zijdelingse blikken op dit strategisch be langrijke krachtveld worden ge worpen; wie in Griekenland aan de macht is, beheerst ook de door Rhodes aangevoerde groep, waar van de afzonderlijke delen de volgende namen dragen: Patmos, Leros, Kasos, Tilos, Karpathos, Symi, Kos, Kalymnos, Astropalia, Nisyros en Charki. Zij bewaken niet alleen de Zui delijke uitgang van de lange corridor van de Zwarte Zee naar de Middellandse Zee, dus het Zuidelijke portaal van de weg Zwarte Zee-Bosporus- Dardanellen-Middellandse Zee, maar vormen-ook een tegenwicht tegen de Engelse bezitting Cyp rus. De stfateg'sche betekenis wordt niet alleen door de kracht lijnen op de landkaart onder streept, maar ook door de om standigheid, dat :in '43, toen door de caputilat'e van Italië de Duit sers alleen kwamen te staan een „particuliere oorlog" mn de Do- dekanesos werd geuo^TO, doordat de Duitsers, hoewel zij overal in het nauw waren gedreven, niet van zins waren zonder strijd de hoofdeilanden aan da Engelsen over te geven zij wisten, dat zij daardoor een van de sleutelposi ties in het oostelijk deel van de Middellandse Zee zouden kwijt raken. De eilanden zelf vooral het grootste en rijkste, Rhodos on derscheiden zich door een welige plantengroei in de zeer vrucht bare dalen. Men vindt daar olijf- bossen, wijnbergen, cypressen en palmen, vygen-, abrikozen, en perzikenbomen, Ofschoon tussen heide wereldoorlogeh op de eilan den in de eerste plaats verster kingen werden gebouwd en ande re militaire toebereidselen werden getroffen, was er onmiskenbaar sprake van een zekere economi sche bloei. De Grieken waren «nooit opgehouden met het nastre ven van hun politieke aspiraties en de verstandhouding tussen Griekenland en Italië werd voort durend vertroebeld. Want de Italianen waren niet op „natuur lijke" wijze in het bezit van de twaalf eilanden gekomen. Het was eigenlijk) een buit uit de oor log met Turkije, die de Italianen nog voor de eerste wereldoorlog om Lybië in Noord-Afrika met Het hoofd van de Immigratie dienst te Batavia deelt mede: Teneinde het mogelijk te. ma ken op korte termijn de wijze van boeking op de voor uitzending in het kader der gezinshereniging beschikbare schepen belangrijk te vereenvoudigen, wordt mij door de scheepvaart-maatschappijen in Nederland, aan wie deze boekin gen fo'nnenkort zullen worden overgedragen, verzocht op de al gemene oproeplijst de gezinsfcir- matie van de aanvrager ten aan zien van de kinderen nader te specificeren in twee groepen: a. jongens en b. meisjes en iedere groep weer onderverdeeld in: 1. boven 12 jaar, 2. van 312 jaar, 3. van 13 jaar en 4. van 01 jaar, een en ander met ver melding van de geboortedata. Om aan dit verzoek zoveel doenlijk en ogenblikkelijk te kun nen voldoen, is het noodzakelijk, dat zij, die hun gezinshereniging nog moeten aanvragen, bij het in vullen van de vragen no. 2328 op de daartoe bestemde aanvraag formulieren duidelijk het geslacht van de kinderen aangeven door achter de naam van een jongen een blokletter M en achter de naam van een meisje een blok letter V te plaatsen. Nadrukkelijk moge er op wer den gewezen, dat zij, die aan dit verzoek niet voldoen en in het algemeen zij, die bedoelde aan vraagformulieren niet volledig en naar waarheid invullen, door eigen toedoen hun gezinshereniging ver tragen. Ten aanzien van gezinnen met kinderen tot drie jaar, die geen gebruik kunnen, mogen of wen sen te maken van eventueel aan geboden vliegpassage, verdient het aanbeveling onder vraag 36 van het aanvraagformulier te vermelden: „In geen geval per vliegtuig". Bij het ontbreken van de a aan tekening worden hierb-edoelde ge zinnen zoveel mogelijk vacr het voor gezinshereniging beschikbare vliegtuigtransport in aanmerking ■getracht, waaruit volgt, dat In- dier. op het laatste moment blijkt, da! de werkgever (aanvrager) de vhegpassagekosten niet wenst te (kan) voldoen of dat medische be zwaren tegen overtocht per vlieg tuig van het -gezin of een der ge zinsleden bestaan of dat het ge- sin zelf bezwaren tegen vliegen heeft, de overboeking op scneeps- acummodate verteagin.g ker on dervinden. het ineenstortende Osmaanse rijk hadden uitgevochten en tot een voor hen zegevierend einde had den gevoerd. De Turken van hun kant had den de eiland-en onder Sultan Soe- le'man in het begin van de 16e eeuw veroverd, nadat de Johanni- ter-Orde te zwaft was geworden, om "deze eilandengroep hoofd zakelijk Rhodos in bezit te hou den. Het was in de tijd, dat ook de andere Ordebezittingen in de Middellandse -Zee (wij denken slechts aan Malta en aan Cyprus) van eigenaar verwisselden. Tij dens de langdurige Turkise heer schappij werd de Dodekanesos een autonoom regime vergund, dat de bewoners een zekere mate van vrije vestiging toestond. De Itali aanse heerschappij maak te aan deze toestand in 1912 een einde en sedertdien trad ook de „Beweging tot aansluiting" aan Griekenland weer sterker op de voorgrond, hetgeen ons niet ver wondert, wanneer wij weten, dat van de ongeveer 150.000 inwo ners er 90.00095.000 van Griek se afstamming zijn. Er vond dan ook tussen de eer ste en de tweede wereldoorlog een langdurig touwtrekken tussen de beide partners plaats, en ver schillende verdragen en overeen komsten werden meestal ondec Engelse medewerking gesloten, maar kort daarop weer opgezegd of ,:n het geheel niet geratificeerd. Nu heeft de nederlaag van Italië in de tweede wereldoorlog de ba lans ten gunste van Griekenland doen doorslaan, maar de Helle nen beleven niet eerr en al vreug de. Wel zijn zij onder de scepter van Admiraal Joannides heer en meester geworden, maar zij zijn nauwelijks in staat zich tegen de financiële en economische crisis teweer te stellen. Het eiland Rhodos vooral was vroeger zeer in trek bij tour'sten, maar het vreemdelingenverkeer komt, even als in andere plaatsen slechts moeilijk op gang. En tengevolge van allerlei manoevres zijn de rij ke eilanden tenslotte ook nog voor voedselmoeilijkheden gesteld, zodat inderdaad als credltpost op de balans alleen maar de strate gische betekenis staat: of zou men deze toeter aan de debetzijde kunnen opvoeren? (Nadruk verboden). (Unicos Press). Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft thans ihdexcij- fers van de kosten van levenson derhoud berekend per 16 Februari 1948 volgeite huishoudrekeningen 1935/'36 en volgens huishoudreke ningen October 1946September 1947. Zowel de totaal-indexcijfers als de indexcijfers voor de voeding bleven op hun niveau van 15 Januari gehandhaafd. Een ge ringe daling der groentenprijzen kwam in het indexcijfer niet tot uiting. Tengevolge van de voortgezette daling der textiel- ei\ meubelprij- zen vertoonden de indexcijfers voor kleding en woninginrichting en huisraad volgens huishoudreke ningen October 1946September 1947 van 15 Januari op 16 Fe bruari 1948 een daling van 0,3 pet. Aangezien deze prijsdalin gen in de berekening volgens huis houdrekeningen 1935/'36 een ge ringere invloed hadden, ondergin gen de desbetreffende indexcijfers volgens deze laatste berekening geen wijziging. Tengevolge van een prijsverla ging van sigaretten en tabak met ingang van 1 Februari daalden de indexcijfers voer de klasse overige posten volgens beide berekenin gen met 0.7 pet. Het totaal indexcijfer van de kosten van levensonderhoud voor arbeiders en beambtengezinnen (basis 1938/'39 is 100) bedroeg voor de groep a. volgens huishoud rekeningen 1935/'36, gezinnen met inkomens, in 1935/36, beneden 1800 per jaar, op 15 Febr. j.l. 202' (onv.) en"'voor de groep b. volgens huishoudrekeningen Oct. 1946Sept. 1947, gezinnen met inkomens van 4050 per week 186 (onv.) De strijd om het Wereld kampioenschap. Voorzetting partij Smyslov- Euwe|. Woensdagavond werd de partij SmysiovEuwe uit de negende rende, welke Dinsdagavond werd afgebroken, voortgezet. J->e afgebroken stand' was: Smysiov (Wit)K op gl, L op b4 en d3, P op pionnen op a2, to3, Ö5, e4, f3, g4 en h4. Euwe (Zwart): K op d7, L op aS en h6, P op e7, pionnen op a6, d6, e5, f7, g6 en h5. De door Zwart (Dr. Euwe) hij de afbreking afgegeven zet was h5Xg4. 42. f3Xg4, Lh6—cl; 43. g4— g5, Lag—b7; 44. Kgl—f2, Pe7— c8; 45. Pfle3, Kd7—e7; 46. Lb4 a5, Lel—a3; 47. Kf2—g3, La3— c5; 48. La5d2, Ke7—f8; 49. Pe3— c2, Kf8e'750. Ld3—e2, Pc8—a7; 51. Ld2—a5, Pa7—c8; 52. Le2—g4, f7—f6; 53. Lg4—e6, f6Xg5; 54. h4Xg5; Pc8b6; 55. b3b4,-Pb6-c4; 56. b4Xc5, Pc4 Xa5; 57. c5Xd6, Ke7Xd6; 58. Le6—f7, Pa5c459. Lf7Xg6, a6a5; 60. Kg3—g4, b5—b4; 61. Lg6—f5, Kd6e762. Lf5—e6, Pc4d6; 63. Pc2—e3, Pd6Xe4; 64. Kg4—f5, Pe4d6t65. Kfö Xe5, Pd6f7t66. Ke5—f4, Pf7 d8; 67. Pe3—föf, Ke7—f8; 68. gó—g6, Pd8Xe6f\§9. d5Xe6, &5a4; 70. Kf4e5, Zwart geeft op. De stand luidt thans: 1. Bot- winnik 5 uit 7, 2 en 3 Reshevsky en Keres 4 uit 7; 4. Smysiov 4 uit 8 en 5. Euwe 1 uit 7. GEMEENTEKEINIGING. Op Goede Vrijdag zal geen huisvuil worden opgehaald, In de plaats hiervan zal dit geschie den op Zaterdag 27 Maart. I-Vol breng! Je Stadie VRIJDAG 26 MAART. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 3.15 Lijdenskoralen; 8.30 Gram.; 9.15 Ochtendbezoek bij jonge zie ken; 9.30 Gram.; 10.15 Morgen dienst; 11.00 Passiemuziek; 12.30 Gram 13-00 Nwa; !3".30 Over denking; 14.00 Passiemuziek (II); 16.00 Voordracht; 16.20 Ens. „Euphonia"; 17.00 Van oude' en nieuwe schrijvers; 17.30 Orgel; 18.30 Ned. Strrjdkr.; 19.00 Nws.; 19.15 Geestelijke liederen; 19.30 Kerkdienst; 21 00 Stabat Mater; 22.00 Vragen aan voorbijg.; 22.30 Kwartet; 22.45 Avondo verden king; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.30 Lezing; 11.00 Voordracht; 1115 Gram.; 12.00 The Roman cers; 12.38 Pierre Palla; 13.00 Nieuws; 13.15 Kamerorkest; 14.00 Kookkunst; 14.20 Gram.; 15.00 Gedichten; 15.20 Gram.; 16.00 Johan Jong; 16.30 Klankbeeld over Aardenburg; 17.CO Gram.; 17 20 Wij en de muziek; 18.00 Nieuws; 1815 Accordeonorkest; 19.00 Denk om de bocht; 19.30 Avondmaalsdienst; 21.00 Men vraagt; 21.30 Godwintrio; 22.00 Buitenl. overzicht; 22.15 Gram.; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. ZATERDAG 27 MAART. HILVERSUM I; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Hoogmis; 9.45 Cello en piano; 10.15 Gram.; 11.00 De Zonnebloem; 11.45 Gram.; 12.06 Tenor en orgel; 12 33 Klaas van Beeck; 13.00 Ned. Strijdkr.; 13.30 Verv. KI. van Beeck; 14.10 Gram.; 15.15 Concert der jonge ren; 16.00 Gram.; 16.30 Causerie; 19 00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Banden cïle binden; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.30 Lichtbaken; ai.on Omroeporkest; 21.30 Radiofeuilleton; 22.00 Or kest zonder naam; 22.45 Avond gebed; 23.00 Nieuws; 23.25 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram 10.00 Morgenwijding; 10.20 Radiofeuilleton; 10.35 Tenor en piano; 11.00 Voor de continu- bedr.; 12.00 Gram.; 12.33 Vincen- tino; 13.00 Nieuws; 13.20 Malan- do; 14.00 A. J. C -uitz.; 14.15 Stafmuziekc. Amst. politie; 15.15 Gram.; 16.00 Toespraak; 1615 Binnen zonder kloppen; 16.45 Artist, staalkaart; 17.15 Omroep- kamerorkest; 18.00 Nieuws; 18 30 Om en nabij de twintig; 19.00 Octet van Mendelssohn; 19.30 Cursus; 20.00 Nieuws; 20.15 De Notenkraker; 21.15 Soc. commen taar; 21.30 Week-end orkest; 22.00 Hoorspel; 22.30 The Ram blers; 23.00 Nieuws; 23.15 Hobby hoek; 23.30 Melodie en sfeer. Zaterdag 27 Maart D.V hopen onze lieve Groot ouders JACOBUS HEBR#boUT en HENDRIKA M. RUBEN hun 35-jarige Echtvereni ging te herdenken Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blijven, is de wens van hun lieve Kleinkin deren, ADRIANA KOOTJE PIET RIEKJE Terneuzen. Schoollaan 29- Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het Ziekenhuis te Terneuzen onze innig geliefde en der Kinderen zorgzame Echtgenote, Moeder en Pleegmoeder, Eehuwd- en Grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante Mejuffrouw JOZINA SARA BONNE WEL, geb. Von Hout, in de ouderdom van bij na 58 jaar- J. BONNEWEL Sr. W. BONNEWEL M- BONNEWEL— VERHELST JO VAN DRIESSEN— BONNEWEL F. VAN DRIESSEN en Kinderen J- BONNEWEL Jr. J. BONNEWEL JONGMAN en Kind Dordrecht: P. BONNEWEL J. BONNEWEL— VAN DER WAL en Kind C. VAN DE BROEKE en Verloofde Familie VON HOUT Familie BONNEWEL Terneuzen, 24 MrL 1948 Nieuwstraat 60. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden onze lieve Oma, Mej. JOZINA SARA BONNEWEL, geb- Von Hout, in de ouderdom van bij na 58 jaar. Haar diepbedroefde Kleinkinderen, AMY MAAS ROKE VAN DRIESSEN JANTJE v. DRIESSEN JOKE BONNEWEL RUTH BONNEWEL Terneuzen, 24 Mrt. 1948 Nieuwstraat 60- Wegens sterfgeval GESLOTEN, notel „DE POST', Nieuwstraat 60, Terneuzen Op Goede Vrijdag, 26 Mrt- 1948, zullen onze kantoren GESLOTEN zijn. Coöp. Boerenleenbank- Terneuzen. Onze kantoren zijn Vrjjdag 26 en Zaterdag 27 Maart GESLOTEN. Ned. Middenstands- spaarbank Agentschap Hoek. op Goede Vrjjdag, 3 uur en 7-30 uur. HET LEGER DES HEILS Donze-Visserstraat 61, Terneuzen- HOEK. Algemene Vergadering op Zaterdag 27 Maart a-s„ des nam. te 7 uur, op de Ge meentelijke Gehoorzaal. De leden worden verzocht deze vergadering bij te wonen- gevestigd te Terneuzen. Vergadering, van Aandeel houders op Vrijdag 9 April 1948, des nam. 2 uur, in het Hotel „Rotterdam", West- kolkstraat te Terneuzen. Punten van behandeling liggen ter inzage ten kan tore van de Vennootschap- Aandeelhouders worden er op gewezen, dat ingevolge artikel 23 der Statuten de aandelen, indien men ter vergadering wenst te ko men, vóór of op 6 April 1948 ten kantore der Ven nootschap moeten worden gedeponeerd. De President-Commissaris. Noordstraat 82 - Tel. 2250 TERNEUZEN Artistieke Bloembinderij Voor het fijnere Bloem werk Uw adres

de Vrije Zeeuw | 1948 | | pagina 3