Zweeds Mozaïek, Kerkdiensten De Generale Synode der Geref, Kerken, Uitslag Centrale Hengsienkeoring 1948 te Goesj Voor de Zondag De Siamese Tweeling D Uit de Provincie gegrepen V lis u B lijdensgesc.1. ede..is van Chris- - tua laat ons zien de virtuo siteit waarover de mens beschikt om Christus te doen lijden. We hebben op dat punt niet één pijl op onze boog, maar vele. We doen Hem lijden door Hosanna- geroep en vreugdebetoon, En Jezus weent. Want Hij weet wat ZATERDAG 14 FEBRUARI. TerneuzenGeen avondgebed. BONDAG 15 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk. A*el: 10 u. Ds. J. A. Talma, van Eaamslag; 2.30 u. Ds. P. J. Pennings. -Hoek: 10 u. 4 u. Ds. G. van Moorsel, van Sluiskil. Hontenisse: 10 u. Ds. Soetek Hulst: 10.30 u. Ds. W. L. Herma- nides. Sas van Gent: 10 u. Ds. J. van der Graaff. Philippine2.30 u. Sluiskil: 10 u. Ds. G. van Moorsel, 2.30 u. Ds. G. van Moorsel. bed. H. Doop. Temeuzen: 10 u. Ds. P. L. D. J. van Oeveren; 2.30 u. Ds. J. van der Graaff, van Sas van Gent. 7 u. Drs G. van Moorsel, van Sluiskil, Jeugddienst. Zaamslag: 10.45 Ds. P. J. Pen- ningsi van Axel; 3.45 u. Ds. J. A. Talma. Biervliet: 10 u. Ds. Wiebosch. Breskens 10 uur en 18 uur, Ds. Van Vliet. Gadzand: 10 u. en 18 u. Ds. Enker. Groede: 9.30 u., Ds. Derksen. Hoofdplaat: 10 u., Ds. Winckel. St. Kruis: 9 u., Ds. Nolthenius. Nieuwvliet: 14 u., Ds. Derksen. Retranchement10 u., Ds. Bar- nouw. Schoondijke10.45 u., Ds. Scho penhauer. Sluis: 9.30 u., Ds. Schrale. St. Anna ter Muiden: 11 u., Ds. Schrale. Waterlandkerkje10 u., Ds. Van Vperen. Uzendijke: 10 u., Ds. Doom. Buidzande: 6 u., Ds. Ter Beek. Doopsgezinde Gemeente. Aardenhurg: 10.15 u., Ds. Nolthe nius. Gereformeerde Kerk- Axel: 10 en 2.30 u. Ds. D. J. Couvé. Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. Verveen. Temeuzen: 10 en 3 u. Ds. J. IJ. Tiemersma, em. predikant te Baarland. •outespuiDs. J. C. Kuiper, van Den Haag. Gereformeerde Kerk- (Vrijgemaakt Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10.30 en 2.30 u. Ds. I. v. Til Temeuzen: 9 u- Ds. I. v. Til, van Hoek; 5 u. Ds. Sollie, van Zou- tespuL Schoondijke: ,10 en 2.30 u. Ds. C. Diemer, em. pred. te 's-Gra- venmoer. Chr- Geref- Kerk. Zaamslag: 9.30 en 2,30 Ds. van Ravenswaay. Gereformeerde Gemeente- Hoek: 9.30 en 2 u. leesdienst. Terneuzen9.30, 2 en 6 u. lees dienst. Oud-Gcref. Gemeente- Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. Ds. A. de Reuver. Rooms-Katholieke Kerk- ©linge: 7, 8 30 en 10 u. H. Missen Hulst: 6.30. 7.45, 9 en 10 u. H.H Missen. St. Jansteen: 7.30, 9 en 10.30 u H. Missen. Terneuzen: 7, 8.30 en 10 u. H.H Missen; 2.30 u. Lof. Leger des Heils- Terneuzen: 10 u. Heiiigingsdienst. 7 u. Openluchtsamenkomst in de Nieuwstfaat, 8 u. Openbare bijeenkomst, 121 en 4.30 5.30 voor de Jeugd. Evangelisatie. Hoek (zaal P. Huijssen)7 u. Sprekers: L. Poelman en G. Oskam. ons entnousiasmc voor Hem be tekent! We doen Hem lijden door verlochening en verraad, spot en hoon. In Luk. 22 54 is er sprake van mensen die de handen aan Hem slaan. Ze grij pen Hem. EN ze doen het op een genie pige manier, 't Lijkt meer op een sluipmoord dan op een openlijke strijd. Er is een over val in een eenzame Olijvenhof, geleid door een discipel die een verrader is geworden. De eigen lijke aanstokers blijven in de achterhoede. Zij, de overpries- ters en schriftgeleerden hebben er voor gezorgd dat ze altijd nog terug kunnen. Zó alleen durft men de handen slaan aan Jezus. Wie durft persoonlijk de hand op te heffen tegen Hem. o, mis schien wel tegen degenen die zich de Zijnen noemen. Maar ook tegen Jezus? ZE grijpen Jezus. Maar als ze Je zus. grijpen, grijpen ze ook zich zelf omdat ze de hand slaan aan Hem die alleen hun dienstbaarheid kan wegnemen, hun gevangenis openen, hun dood doden. Jeruzalem werpt Jezus uit. Nu wordt niet Jezus uitge worpen, maar Jeruzalem. Wie de hand slaat aan Jezus, slaat de hand aan zichzelf. Bij Judas komt dit letterlijk uit. Hij ver grijpt zich aan Christus en dan blijft er voor hem maar één uit weg, de zelfvernietiging. UET gaat in deze geschiedenis 11 over binden en gevangen nemen. Het wordt duidelijk dat zij die binden juist de gebondenen zijn en dat de Gebondene de enig vrije is. Vrij is Hij omdat Hij alléén maat gebonden is aan de Vader en buiten Hem niets kan. Hij laat Zich binden. Waarom? Hij is arm geworden om ons rijk te maken. Of, om met het for mulier van het Heilig Avondmaal te spreken: Hij liet Zich binden opdat Hij ons zou ontbinden. Vrijheid hebben we alleen dan, wanneer we door 't geloof ons gebonden weten aan de gelbonden Christus. En zo de Zoon u zal hebben vrijgemaakt, zult gij waarlijk vrij zijn. De V.S. achten een tweede conferentie der 16 landen aan gaande het Plan Marshall wense lijk. Bij de Generale Synode der Ge reformeerde Kerken, die deze week haar vergaderingen in de Ooster-kerk te Eindhoven heeft voortgezet, kwam van H. M. de Koningin een dankbetuiging in voor het gezonden telegram. De vergadering werd bijgewoond door zes missionaire predikanten met verlof in het vaderland, die als adviseurs zitting namen. Na aanvulling van het agendum rap porteerde Ds. Bouwman over de Falatiga-zending. Voorgesteld werd generale-de- putaten te machtigen over de overname van dit terrein en de besprekingen voort te zetten, waartoe de Synode besloot. Ook rapporteerde Ds. Bouwman over de mogelijkheid tot inscha keling van Duitse zendiingsarbei- ders (jonge theologen van Gere formeerde confessie, die zich tegen elke nazi-beïnvloeding heb ban verzet). De Synode nam ook dit voor stel aan. Het is de bedoeling hen na enkele jaren van voorberei ding en testing in het Gerefor meerde zendingswerk te werk te stellen. Tenslotte rapporteerde Ds. Bouwman over de commissie van onderwijszaken in Ned.-Indië. Ook dit rapport werd goedge keurd De Synode besloot op het verzoek van zendings-deputaten Dr. F. L. Bakker toestemming te verlenen voOr drie jaar als vierde zendingseonsul werkzaam te zijn, voor welke periode hij uitgeleend wordt aan de Nederlandse Zen dingsraad, die alle kosten voor zjjn rekening neemt. Vervolgens werd behandeld het Door ELLHRY QUEEN. 27) (Nadruk verboden.) Hij keerde zich naar dr. Holmes, die voor de schrijftafel was blij ven staan en met glazige ogen naar het lijk van zijn collega keek. De inspecteur schudde de jonge Engelsman, niet onvriende lijk, bjj zijn arm. ,,Kop op, dok ter. ik weet wel, dat het een vriend was en zo, maar u bent de enige medicus hier en we moe ten geneeskundige hulp hebben." De starende blik verdween uit de ogen van dr. Holmes en hij wendde langzaam zijn hoofd af. ,,Wat wilt u, dat ik doe, Sir?" „Het lijk onderzoeken." De jonge man werd bleek. „Nee! Alstublieft niet. Dat kan ik niet doen!" rapport over uitspraken van en kele zendingsarbeiders op politiek gebied, waardoor enige onrust in de kerken is ontstaan. Generale deputaten voor de zending hebben terzake zekere stappen gedaan, zodat het niet nodig werd geacht er nu breed op in te gaan. Ver wezen werd naar wat de Synode van 1946 te Zwolle reeds had uit gesproken, als ook naar wat ge nerale deputaten ip het Zendings- blad terzake bekend hebben ge maakt. Prof. Dr. G. B. Wurth rappor-* teerde over een schrijven van het Christelijk; Nationaal Vakver bond, verzoekende om een cen traal adres der Synode en inzen ding van deputaten voor sociale aangelegenheden. Het laatste wees de Synode af, terwijl zij voor het adres verwijst naar het mo- deramen van de jongste Synode. Hierna kwam aan de orde het rapport van Prof. Dr. K. Dijk over de meerdere zelfstandigheid van de gezamenlijke Gereformeer de kerken in Ned.-Indië. De com missie stelde een aantal conclu sies voor, die de Synode na dis cussie aannam en waarin bepaald werd, dat deze kerken 1 Aug. a.s. zelfstandig worden In eigen ge neraal kerkverband. Voor de uit voering van een en ander werden vjjf deputaten benoemd. De voorzitter gewaagde van een historisch moment, terwijl Ds. W. van Dijk, missionaire pre dikant met verlof, en Ds. J. J. Oranje van Batavia blijdschap vertolkten namens de Indische Gereformeerde kerken over deze door het moederland genomen beslissingen. „Kom, kom, jongen. Beheers je. Vergeet niet, dat 't je beroep is. Je hebt toch secties genoeg ver richt in het laboratorium, niet? Ik heb het zo al eens meer mee gemaakt. Pronty, een kennis van me van de medische afdeling m Manhattan, moest eens een sec tie verrichten bij een man waar hij altijd mee gepokerd had. Hij was naderhand wel wat draaie rig, maar hij deed het." ,,Ja," zei dr. Holmes, hees, ter wijl hij zijn lippen bevochtigde. ,,Ja, ik begrijp 't." Hij rilde even. Dan kneep hij zijn lippen op elkaar, zei, rustiger: „Heel goed, inspecteur," en liep om de schrijftafel heen. De inspecteur keek even naar zijn vierkante schouders, mompe lend: „Flinke kerel," en wierp dan een blik op het groepje in het andere vertrek. Ze stonden allemaal neg, zoals ze eerst ston den. „Kom eens even hier, El," grom de de inspecteur. Ellery, wiens ogen ongewoon schitterden, stap te op zijn vader toe. „We zitten hier in een gekke situatie, jon gen. Eigenlijk hebben we niets te zeggen, we mogen zelfs 't lichaam niet aanraken. We moeten Os- Stockholm, de prachtige hoofd stad van Zweden, heeft de laat ste maanden een ander aanzicht gekregen. Men leeft er niet meer als in een paradijs, zoals gedu rende de eerste twee jaar na de oorlog. En toch zal een ieder, die uit een der verarmde Europese landen komt, menen in een dorado te zijn. Nog steeds zijn alle éta- lagekasten gevuld met artikelen, welke men in andere landen al leen maar van naam kent, nog steeds kan men er overzeese pro ducten kopen, nog steeds zijn de mensen zo gekleed, alsof er "nooit oorlog was geweest. Maar in Stockholm heeft men sedert enige maanden de licht reclames uitgedoofd, 's avonds liggen de straten in het donker en dit is niet slechts een symbo lische handeling. Zweden heeft meer dan twee milliard aan „har de valuta" opgebruikt, zonder dat daar een evenredige export te genover stond en daarom heeft de Zweedse Minister van Finan ciën „stop" gezegd! De overvloed van nylonkousen, Amerikaanse auto's, cigaretten, chocolade, enz, zal niet meer in die hoeveelheden het land mogen binnen stromen, als voorheen het geval was.' Maar Zweden staiat er nog al tijd nog veel, veel heter voor dan de meeste Europese Staten. Er wordt nog steeds goed verdiend, want er heerst gebrek aan ar beidskrachten. Voor vele takken van industrie kan men geen vak lieden vinden. Daarom treft men in Zweden ook meer buitenüand- se arbeiders aan dan in de ande re landen van Europa. Nog steeds, staan in ieder restaurant gratis lucifers op tafel, nog steeds kan men kousen kopen zo veel men wil. Mjaar langzamerhand ver dwijnen de buitenlandse artikelen uit de étalages, men kan niet meer onbeperkte hoeveelheden Engelse herenstof kopen. Men moet verscheidene winkels bezoe ken, wanneer men een passende mantel van goede kwaliteit wil hebben maar als men even zoekt, dan vindt men hem wel. „Dit jaar zullen wij echter be slist weer textieldistributie krij gen," beweren de Zweden en zij zullen wel gelijk hebben. Koffie, thee en cacao heeft men immers ook weer gedistribueerd en vlees, boter, suiker en brood, evenals wasmiddelen, zijn nog steeds al leen op bonnen verkrijgbaar. Het broodrantsoen is In Zweden zelfs zeer klein en ook de vleesrant soenen zijn biet groot. Er zijn echter zoveel „vrije" levensmidde len, dat men niets van voedsel schaarste bemerkt. Ook thans kan men nog buitenlandse ciga retten, sigaren en tabak kopen, zoveel men wil, maar een Stook- holmer zegt. hoofdschuddend „Dat blijft niet zo, wij moeten deviezen sparen!" Het leven is duur in Stockholm; sedert 1945 zijn de kosten van -levensonderhoud met 25 ge stegen. Evenals in de meeste Europese landen, zo heerst ook in Zweden en vooral in Stockholm, woning nood. Toch wordt er gebouwd, overal verrijzen nieuwe wolken krabbers, woon-huizen met 10 tot 12 verdiepingen zijn geen zeld zaamheid. Maar duizenden men sen zoeken woningen, in het bij zonder jonge echtparen. In Zwe den trouwt men al vroeg. Bij de studerenden aan de Universitei ten zijn „studentenhuwelijken" niets ongewoons, en de Universi teit in Upsala heeft zelfs zijn eigen kinderbewaarplaat<5 voor de kinderen van studerende ouders. Buitenlanders kunnen alleen met een speciale vergunning een eigen woning huren. Hotels en pensions zijn overvol. Men moet reeds we ken tevoren een kamer in een ho tel bespreken. Gemeubileerde ka mers zijn er bijna helemaal niet. Is Zweden niet het land van de electriciteit? vraagt men zich steeds weer af, en toch heeft men in Stockholm en de andere grote steden electrische reclame- verlichting verboden. Waarom De droge zomer van het afgelo pen jaar is daar de oorzaak van; de krachtcentrales, die door wa ter gevoed worden, kunnen niet meer dat presteren, wat zij eigen lijk vermogen te doen, wanneer de waterstand normaal is. Bovendien moeten kolen met „harde valuta" worden betaaid. 1 weden moet deviezen sparen. De droge zomer is ook oorzaak geweest, dat de boomstammen, die voor de fabricage van papier nodig zijn, niet vlot konden ko men, en daarom heerst er in het papierland Zweden merkbare pa pierschaarste. Eten huisvrouw in Stockholm moet manden, tassen en pakpapier zelf meebrengen, wanneer zij inkopen gaat doen. Ook daarin komt dit jaar geen verbetering, want papier en pa piergrondstoffen moeten immers geëxporteerd worden. En toch draagt Stockholm nog steeds het karakter van de „in ternationale Europese oase," zo als dat gedurende de oorlogsja ren het geval was. Wèl zijn de massa's Duitse bureaux verdwe nen. maar verder hoort men er alle talen der wereld spreken. Men ziet een enorm aantal Ame rikaanse auto's, die gedeeltelijk aan Zweden, gedeeltelijk aan" bui tenlanders toebehoren. Toch kan thans niet iedere Zweed, die dat graag zou willen, een auto kopen. Daar zijn heel bijzondere vergun ningen voor nodig. Men kan zelfs niet eens een tweedehands auto in de vrije handel kopen. Benzine is daarentegen vrij van distribu tie. In keuken en huis staan de Zweedse huisvrouw de modernste technische hulpmiddelen ter be schikking en Stockholm is de stad, waar men op kwaliteit ge steld is. „Hier is het duur, maai goed," zeggen de "mensen, en dat is waar. Stockholm is de stad, waar men zich amuseert. Thea ters en bioscopen zgn avond aap avond uitverkocht. Het restau rant-bedrijf bloeit. De levensstan daard van de 'Stockholmers is hoger dan die van bijna alle an dere Europeanen. De arbeidslonen veroorloven dit ook. Zelfs in ar beiderswoningen vindt men luxe, electrische koelkasten enz. Wel zijn de- huren ook dienovereen komstig hoog; de arbeider in Stockholm geeft meer uit voor zijn woning, dan een arbeider in welk ander Europees land ook. NOORS SCHIP „CARRIER" VLOTGEKOMEN. Het Noorse schip „Carrier", dat van Antwerpen op weg was naar Takoradi en bij de Bieze- lingse Ham aan de gron'd liep, is Vrijdagnacht om 4 uur op eigen kracht wederom vlot gekomen. WAT IS, WAT WIL, WAT DOET DE NED. VERENIGING VAN HUISVROUWEN. De Ned. Vereniging van Huis vrouwen deelt ons het volgende mede: Nu de Ned. Ver. van Huis vrouwen in Terneuzen in het mid delpunt van de belangstelling quewa opbellen ik denk ten minste dat daar de sheriff zit, voor de streek hier." „Daar heb ik natuurlijk ook al aan gedacht," merkte Ellery na denkend op. „Maar als ze van daar ginds niet door het vuur heerf kunnen komen „Enfin," zei de inspecteur een beetje grimmig, „het zou de eer ste keer niet zijn, dat we een zaakje alleen opknappen -en nog wel in onze vacantie." Hij maakte met zijn hoofd een beweging naar de deur van de bibliotheek. „Hou jij die lui daar in de gaten. Ik ga naar do huis kamer om Osquewa op te bellen. Proberen of ik de sheriff te pak ken kan krijgen." „In orde." De inspecteur stapte voorbij de revolver op het tapijt, alsof hij d e niet zag en verdween door de gangdeur. Ellery keek even naar dr. Hol mes. De dokter, die bleek zag, maar zich goed wist te beheersen, had het overhemd van de dode losgemaakt, om de twee schot wonden te kunnen onderzoeken. De randen van de kogelgaten za gen blauw onder het geronnen bloed. Hij bekeek ze oplettend, staat door de bazar, die zjj op 18 Februari hoopt te houden ten bate van het Jacobafonds, menen wij er goed aan te doen even bij haar betekenis stil te staan. De Terneuzense afdeling is slechts een onderdeel van de Ned. Ver. van Huisvrouwen die op 1 Jan. 1947: 101 afdelingen en 22565 leden telde in alle streken van ons land. Deze vereniging stelt zich op de bres voor de belangen van derf' huisvrouwen en onderhoudt hier toe geregeld contact met de re gering. Populair gezegd wil zij het vakverbond zijn van alle huis vrouwen van elke rang, stand, geloof en leeftijd. Haar bemoei ing heeft o.a. de veranderde pun tenwaardering en talloze andere verbeteringen ten gevolge gehad. Zij heeft verschillende instituten en fondsen onder haar beheer, waarvan het Jacobafonds tot doel heeft de minvermogende zieke of herstellende huisvrouwen zoveel mogelijk te steunen. Maar ook de Terneuzense ai- deling zit niet stil. Men denke slechts aan het onlangs bereikte succes inzake de gasvoorziening waarbij binnen enige maanden meer en beter gas beloofd werd, en aan de komende bazar. Ook aan de ontwikkeling en ontspanning der huisvrouwen wordt veel zorg besteed. Dit jaar bracht de leden 7 entree-vrije avonden en 2 excursies. Boven dien houdt een maandblad haar op de hoogte van veel wetens- zonder de houding van het lichaam te veranderen, wierp een blik schuin door de kamer, naar de deur waardoor de inspecteur de hamer verlaten had, knikte en begon de armen van de dode te betasten, i Ellery knikte en slenterde op die deur toe. Hij bukte zich en raapte de revolver op bij de lange loop. Hij hield ze omhoog, zodat het volle licht, dat door de ramen kwam er op viel en schudde zijn hoofd. „Zelfs al hadden we aluminium- poeder mompelde hij. „Aluminiumpoeder?" vroeg Dr. Holmes, zonder op te kijken „Wilt u een onderzoek doen op vingerafdrukken, Mr. Queen?" „Ik denk niet dat 't nodig zal zijn. De kolf is mooi gepolijst en de trekker blinkt ook al. En wat de loop betreftHij haalde de schouders op en klapte het wapen open. „Degene die dit wapen gebruikte, nam de gewone voorzorgsmaatregelen en veegde alle vingerafdrukken weg. Ik denk wel eens, dat er een wet moest bestaan tegen detective verhalen. De echte misdadigers krijgen er veel te veel goede tips door. Hm... Twee lege kamers. Ik geloof, dat we wel veilig kun nen aannemen, dat dit het dode lijk wapen was. Niettemin, kunt u toch de kogels wel proberen te vinden, dokter." Dr. Holmes knikte. Eten ogen blik later stond hij op, ging het laboratorium binnen en kwam terug ijiet een blinkend instru mentje. Weer boog hij zich nu over het lichaam. Ellery besteedde zijn aandacht aan het dressoirtje. Het stond tegen de muur waar zich de deur van de bibliotheek in bevond en wel tussen die deur en de deur naar de gang. De bovenste la stond een beetje open. Hij trok ze verder naar zich toe. In de la lag een verkleurde leren hol ster vol krassen en zonder kop pel, achterin lag een doos voor de kogels, maar er bleken maar enkele patronen in te zitten." „Lijkt buitengewoon veel op zelfmoord," mompelde hij, ter wijl hij de holster en de doos bekeek. Dan deed hij de lade weer dicht. „Dat is zeker de revolver van Dr. Xavier, dokter? Ik zie aan de holster en het wa pen, dat het een oude legerrevol- ver is." (Wordt vervolgd.) Wal brengt dit ü£t«a<jtc ZONDAG 15 FEBRUARI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws- 8.30 Morgenwijding; 10.00 Hoojr- mis; 11.30 Trio; 12.15 Apologie- 12.30 Orkest zonder naam; 13.0ll Nieuws; 13.15 Verv. ork. z. N 13.55 Radiofeuilleton; 14.05 Ca baret; 14.30 Concertgelbouworlc, 15.40 Muzikale tomfbola; 16.16 ,Jn 't Boeckhuys"; 16.25 Ves pers; 17.00 Oecumenische Jeugd- raad; 18.30 Ned. Strijdkr.; i<foo Ned. Kamerkoor; 19.15 Kent gj uw Bjjbel 19.30 Nieuws; 10,50 Sport; 20.05 De gewone man 20.12 De Zilvervloot; 20.50 Hoor spel; 21.45 Orgel; 22.15 Avoad gebed; 22.30 Nieuws; 22.50 Gram HILVERSUM II: 8.00 Nieuws 8,18 Zingende torens; 8.40 Baroa- role; 9.15 Men vraagt; 9.45 Ge«t telijkk leven; 10.00 Zondagahalf. uur; 10.30 Kerkdienst; 11,45 Toespraak; 12.00 Fanfare; 1240 Mannenkoor; 13.00 Nieuws; Wl Les gars de Paris; 13.50 N. S 14.05 Boekbespr.14.40 Rafc muziekjournaal15.30 Omroep orkest; 16.30 Sportflitsen; 17.00 Gespr. met luisteraars; 17.30 0m« Keesje; 17.50 Sportflits; 18.00' Nieuws; 18.15 Metropole orkest 19.00 Radiolympus; 19.30 Stracü- va sextet; 20.00 Nieuws; 20.15 Notenkraker; 21.05 Om de haard, 21.50 Hoorspel; 22.30 Kamer orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Varv Kamerorkest; 23.35 Gram. MAANDAG 16 FEBRUARI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Ochtendbezoek bij jonge zieken; 9.30 Vragen aan voorbijgang.; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.15 Van oude et nieuwe schrijvers; 11.35 Alt en piano; 12.15 Giaconda ens.; 13.00 Nieuws; 13.15 Viool en piano; 14.00 Voor de scholen; 14.45 Ka merorkest; 15.30 Pianoduo; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Radio Koper kwartet; 17.15 Gemengd Koor; 18.00 De 5 Zapakara's; 18.30 Ned. Strjjdkr.; 19.00 Nieuws; 19.15 Onder de leeslamp; 20.00 Nieuws; 20.15 Sans souci; 20.40 Mannenkoor; 21.10 Lezing; 21.30 Sweelinckkwartet22.00 Kerke lijk orgelspel; 22.30 Nws.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Maado- linata; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws 8.15 Gram.; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Arbeidsvit.; 10.35 Gram. 11.00 Op de uitkijk; 11.15 Zangen piano; 11.35 Gram.; 12.38 Bemo Barry; 13.00 Nieuws; 13.15 Alt en orgel; 13.50 Gram.; 14.35 Alt, viool en piano; 15.00 Bonibori- nière; 16.05 Gram.; 16.30 Hoog- tep. uit de opera; 17.15 The Sky- masters; 18.00 Nieuws; 1840 The Avroleans; 19.10 Bijz. beset tingen; 20.00 Nieuws; 20.05 Ra- dioscoop; 22.30 De wereld spreekt tot u; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram PRUDENT VAN HIJFTE VOOR DE RADIO. Even over onze Zuidelijke grew woont de bescheiden, maar feta menale accordeon-kunstenaar, Prudent van Hijfte. Het ia juist deze bescheidenheid geweest welke hem lang, te lang, in onzt streken heeft vastgehouden. Ales de Haas zei enige jaren geledei van hem: „In Holland vind je ze niet beter". Kees Pruis ze onlangs: „Ik ben al zo lang in het vak, maar zo iets heb ik tos nooit gehoord." En Appie de Booy zat te schudden van kei lachen, toen Prudent zijn 20 zoetjes aan befaamd gewolkt „Draaiorgeltje" speelde en vos. het: „fantastisch, wat die jonga doet." En nu treedt Prudent vaa avond in het programma „Eb nuOké!", op. Prudent vai Hijfte, we zullen naar je luiste ren. Veel succes! waardigs. Men zal dus in zien dat met de minimale contribute wonderen verricht worden en wt hopen dan ook dat vele huk vrouwen zich als lid zullen f geven. Etendracht maakt man TERNEUZEN. Geslaagc Dezer dagen slaagde te Ai sterdam voor het diploma corti mière, mw. M. Jansen, alhier. Volg jCat.i Naam en Stamboeknummer no. I no. van de hengst Eigenaar en Woonplaats Prijs waarbij medaille inbegrepen Categorie I. Hengsten geboren in 1945, grote maat. 1 8 2 1 3 .4 4 10 5 5 6 3 Leon van Graauw, 141984 Acron van Frits, 140329 Avenir van Flora, 141Ö10 Marquis van de Koestraat, 141554 Gebr. van Mol, Graauw Firma F. Dekker, Axël A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat Jan Maljaars Jzn, Oostkapelle en Iz. de Buck, Grijpskerke Abr. Haak Czn, Zaamslag J. Koster, Bosehkapelle, post Axel en J- W. Scheel Jzn, Bosehkapelle, post Stoppeldijk 1 2 3 4 5 12 11 6 1 2 3 16 4 15 Alex van Heille, 142022 Willy van de Maria Hoeve, 141840 Nervier van Alstein, 140441 - Lafleur, 139766 7 Jan, van 't Voorwerk, 14002.T Categorie UI. Antoon van Berkenhof, K. 2266 Idêal van de Kleijkamp, K. 2244 Robert v. Schelfhoutshoek, K. 2248 Roland van het Pauwhof, K. 2249 Categorie II.Hengsten geboren in 1945, kleine maat. Mare. d'Hoore, Sluis Gebr. Van Campen, Graauw P. J. Boënne, Graauw Jos. F. de Waal, Hontenisse, Vitsh.-Kuitaart Firma F. Dekker, Axel Categorie UI. Hengsten geboren in 1944, grote maat Hon. Kerekhaert, Breda en H. de Maat, Stoppeldijk Hengstenver. „Eiland Tholen", Seer. J. L. Geluk, St. Maartensdijk Gebr. Verdonk, Nieuwdorp, post: 's Heerenh Willem de Buck en Iz. de Buck Wzn, Meliskerke le pr. 2e pr. a 2e pr. b 2e pr. c 3e pr. a 3e pr. b le pr. 2e pr. a 2e pr. b 2e pr. c 3e pr. Volg no. Cat. Naam en Stamboeknummer no. van de hengst Eigenaar en Woonplaats Prijs waarbij medaille inbegrepen 1 17 2 1 19 1 27 2 23 3 29 4 28 5 26 Categorie IV. Hengsten geboren in 1944, kleine maat Carlo van Terhole, K. 2269 René Cornelissens, Terhoic-Hontenmse^^ Nico van 't Hoogland, K. 2247 Al- Serrarens, Ossenisse, post: Walsoorden Categorie V. Hengsten geboren in 1942 en.1943, grote maat Kuno van Monnikenhof, K. 2270 Barra, K. 2184 le pr. 2e pr. a 2e pr. b 3e Pr. le pr. 2e pr. 7 22 8 34 9 35 10 33 1 40 2 37 3 36 4 39 1 2 43 3 58 4 59 5 li 6 50 7 45 8 53 9 49 10 56 11 42 12 57 Marquis van Zuiddorpe, K. 2174 Jan van Welgelegen, K. 2218 Solon van Clinge, K. 2236 G. Jeronimus, Hoedekenskerke L. J. H. Koopman, Zierikzee P. J. Boënne, Graauw en H. Bisschop, Hoef- kensdijk-Hóntenisse, postKlo-osterzande Firma F. Dekker, Axel Clairon van Groede, K. 2231 Categorie VI. Hengsten geboren in 1942 en 1943, kleine maat Majeur van de Kleikamp, K. 2237 Herman v. Catharinahoek, K. 2234 Frits van Hengstdijk, K. 2165 6 l 31 1 Clairon van Othene, K. 2166 Gebr. Verdonk, Nieuwdorp, post: 's Heerenh. Joh. de Feijter Johzn, Schoondijke; Alph. Mangnus, Bosehkapelle en E. Verstraaten, Graauw René A. C. Hendriks, Stoppeldijk, post: Hengstdijk Wed. Jac. de Feijter Czn, Bosehkapelle, post: Axel Cor. Jac. de Kam Jzn, Wissekerke; Gebr. Leendertse H.Izn, C. J. Schippers, Kam perland en S- Breure, Geersdijk-Wissek- A. J- E. Temmerman, Hoofdplaat le pr. 2e pr. a 2e pr. b 2e pr. c 2e pr. d 2e pr. e 1 62 2 60 3 63b 4 63 5 63a 6 52 Leonard van Nico, _K. 2235 Dirk van de Louisa, K. 2185 Hans van de Spank, K. 2126 Max Van Hautain, K. 2267 Categorie VIL Hengsten Karei van Certain, K. 2190 i Pompier van Zuidzande, K. 2229 Ben van Graauw, K- 1852 Hercule van de Louisa, K- 1876 Mignon van Agricole, K. 2230 Avenir van Dorpzicht, K. 2138 Certain v. d. Mariahoeve, K. 2034 Roland van Dijkzicht, K. 1999 René, K. 2180 Paul, K. 1990 Quibus van Zuylen, K. 2238 Mayeur van Veldzicht, K. 2077 Categorie VIII. Hengsten Nico van Smakt, K. 2014 Hon. Kerekhaert, Breda en H- de Maat, Stoppeldijk Gebr. Kerekhaert, Nieuw-Namen-Clinge Kindn H. Bonte, Koewacht Kindn H. Bonte, Koewacht 2e pr. f 2e pr. g 3e pr. a 3e pr. b le pr. 2e pr. 3e pr. a 3e pr. b Harold v. Moretus-Hoeve, K. 2191 Jan v- d. Nieuwe Boogaard, K. 2068 Clairon v. d. Eendracht, K. 1946 Soudar van Clairon, K. 22S9 Clairon, K. 2053 geboren in 1941 of vroeger, grote maat P. J- Boënne, Graauw en H. Bisschop, Hoef- kensdijk-Hontenisse, postKloosterzande G. L- Lannoije, Aardenburg W. de Buck en Iz. de Buck Wzn, Meliskerke Gebr. Kerekhaert, Nieuw-Namen G. L. Lannoije, Aardenburg Adr. J- Catsman, Biervliet Gebr. Van Campen, Graauw Jac. Huijssen, Sluiskil Jac. de Feijter Czn, Bosehkapelle, post: Axel Jos. F. de Waal, Hontenisse, Vitsh.-Kuitaart W. de Buck en Iz. de Buck Wzn, Meliskerke H. Vermue, Lewedorp geboren in 1941 of vroeger, kleine maat Hengstenver. „Zuid-Beveland", Secr. C. Mol, Waarde H. J. Aernoudts, Sluis le pr. 2e pr. a 2e pr. b 2e pr. c 2e pr. d 2e pr. e 3e pr. a 3e pr. b 3e pr. e 3e pr. d 3e pr. e 3e pr. f P. Vermue Jaczn, Kloetinge, post: 's Gravenp. Gebr. Scheele, Hoek Gebr. P. en L. Geus, 's Heerenhoek Jan Malj aars Jzn, Oostkapelle zÜn: Categorie IX,. Kampioenhengsten Alban van Veldzicht K. 2227 G. L. Lannoije, Aardenburg en Johs. de Nationaal Kampioen L947 Feijter Johzn, Schoondijke 4?nif *5- 2232 c. A. Dekker Czn, Axel. Kampioen Centrale Keuring 1947 i Categorie X. Kampioenhengst. - I 44 I Karei van Certain, K. 2190 Pf j. Boënne, Graauw en H. Bisschop, Hoef- kensdijk-Hontenisse, post: Kloosterzande le pr. 2e pr. a 2e pr. b 2e pr. c 3e pr. a 3e pr. b Getoond I 64 I 65

de Vrije Zeeuw | 1948 | | pagina 2