QRanlage ssusrs fSirvrss BINNENLANDS NIEUWS DE TOESTAND IN FRANKRIJK UIT DE PROVINCIE op onze Bonnen auto door trexn gegrepen. Regeling „kleine schaden" sic f|ïlc»«r geest! Materiële schade mm Verloving van Koning Michaël op komst? Meisje aangetroffen zonder paperen Woft Oe kolenproductie in No/ember Dinsdagochtend werd een per sonenauto, komende uit Ter Apei, bij het oversteken van de onbe waakte overweg nalbij de Kapel straat te Bramen door de trein uit de richting Coevorden gegre pen. De auto werd 100 m door de trein meegesleurd. De inzittende, mevr. A. B. uit Ter Apei, werd gedood, terwijl de 19-jarige chauffeur F. H. B., uit Munnikenmoer, in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Bmmen werd gebracht. Mevr. B. was op weg naar het Ned. Herv. Diaconessenhuis te Emmen oip haar vader te halen, die als pa tiënt ontslagen was. De machi nist van de trein verklaarde in de veronderstelling te zijn ge weest, dat de auto zcu stoppen aangetzien deze vaart minderde. Dit is binnen enkele weken het tweede ongeluk bij onbewaakte ovenwégen te Emmen. wilde hem van het leven beroven en had, toen hij sliep een aantal in petroleum gedrenkte doeken aangestoken. Ze was daarna een eindje gaan wandelen en bleef spoorloos. Toen zij Dinsdagavond in een stadsbus zat, waarin over de brand gesproken werd, riep zij plotseling: „die heb ik aangesto ken". De buspassagiers waar schuwden de politie, die de vruow arresteerde. Ze heeft een volledige bekentenis afgelegd. NOODLOTTIG GEVOLG VAN EEN DUW. In de nacht van 2 op 3 Sep tember yan dit laar duwde en stompte de rangeerder J .J. C. op de Limibrichterstraat te Sittard de 48-jarige H., die wilde sussen in een twist, terug. H. viel zo ongelukkig, dat h'j ernstig ge wond bleef liggen, na dokters hulp werd de man per politie motor naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij een dag later eenvoudige mishandeling 60 •boete of 30 dagen hechtenis. De rechtbank zal in deze zaak op 16 December uitspraak doen. ENGELS SCHIP OP MIJN GELOPEN. Het Engelse s.s. Rajahstan, dat Dinsdagavond 3 mijl van Noord- wijk op een mijn is gelopen, trachtte na de ontploffing ter Het Ministerie van Financiën deelt het volgende mede: „Uit de zevende uitvoeringsbe schikking van het besluit op de materiële oorlogsschaden 1947 blijkt, dat tot de oorlogsschade, welke als z.g. „kleine schade" niet meer voor vergoeding in aan merking komt, moet worden ge rekend de in een bepaald geval per afzonderlijke schadecategorie plaatse voor anker te gaan, het- j s®fhi^drage' is vastgesteld mislukte. Het schip ten belope van een bedrag bene- PRINS BERN H A RÜ-K A PEL TEN PA LEI ZE ONTVANGEN. H. M. heeft Dinsdagmiddag de leden van de Prins Bemhard- ks.pel in de Burgerzaal van het paleis op de Dam ontvangen, waarbij tegenwoordig waren de bevelhebber van de le militaire Afdeling, Overkte W. C. Maas en Kapitein Homan, een der oprich ters van de kapel, die Woensdag ontbonden werd. Nadat de kapel enige muzieknummers voor H. M. ten gehore had gebracht, heeft Zij zich met de kapelleden onder houden, in het bijzonder met hen, die als illegale strijders een aan deel hadden in het verzet. Jan Bemhard Binan werd door H. M. op chocolade met koek ge- tracteerd, hetgeen hij zich goed liet smaken. De ontvangst, die. een half uur duurde, droeg een ongedwongen karakter. geen echter zond daarop noodseinen uit, welke werden opgevangen door het Noorse s.s. „Solhavn". Men slaag de eir echter niet in de verbinding met het Engelse schip, dat toebe hoort aan de rederij Common en 6391 brt. meet, tot stand te bren gen. Intussen waren uit IJmuiden de reddingboot „Neeltje Jacoba" en de sleepboten „Nestor" en „Noord-Holland"' te hulp gesneld, 'doch ook zij wisten geen verbin ding met de „Rajahstan" te krij gen, daar deze tijdelijk onbestuur baar bleek te zijn. Ten slotte kon het beschadigde schip onder ge- overleed. Terzake le shandeling leide van de te hulp gesnelde sche- met dodelijke afloop had C. zich pen op eigen kracht naar de ha- Dinsdag voor de Maastrichtse ven van iJmuiden opstomen, waar rechtbank te verantwoorden. Het bet by pQrt Eiland voor anker O. M achtte het ernstige gevolg j is gegaan. De „Rajahstan" was van de duw of slag geen te voor- j 'van Casablanca naar zien resultaat van de klap, en daarom vroeg bet O. M. wegens 1 Bremen. GEKNOEI OP ZUIVELBEDRIJF. Ambtenaren van de C. C. D. brachten, zoals wij reeds meldden bij een onderzoek, ingesteld op het zuivelbedrijf Deelerwoud te Hoenderloo, knoeierijen op grote schaal aan het licht. In de eerste plaats bleek een hoeveelheid melk van. ruim 12.600 liter zonder bon te zijn afgeleverd. Bovendien was er een onverklaarbaar tekort van ruim 7700 liter, terwijl c.a. 4500 liter in voorschot aan sli/ers was afgeleverd. Voorts was een hoeveelheid bo ter van 800 rantsoenen zonder bon verkocht, terwijl op margarine- bonnen 1100 rantsoenen boter was afgeleverd. Ten slotte bleek ook ten aanzien van boter een onver klaarbaar tekort te bestaan van bijna 100 rantsoenen. Bovendien was zonder toewij zing ruim 200 kg ijspoeder ge kocht tegen 77 per kg (dit is 5,65 boven de vastgestelde prijs). Bij de bereiding van consumptie- ijs werd in de afgelopen zomer c.a. 5 a 6000 liter onder-melk gebruikt welke hoeveelheid werd verant woord als te zijn teruggeleverd aan veehouders. De administratie bleek in een wanordelijke toestand té verkeren, terwijl de ontvangstformulieren voor inlevering van distributiebe scheiden werden vervalst, tenein de de contiroleurs om de tuin te leiden. Proces-verbaal werd opgemaakt. Om het Paleis de Bourbon is de militaire wacht versterkt, ter wijl de politie-ag enten gewapend zijn en stalen helmen dragen. Een woordvoerder van de rege ring heeft meegedeeld, dat de cpgeroepenen tachtigduizend re servisten voornamelijk gebruikt zullen worden om de vitale ver bindingen te bewaken. In het gebied van Parijs zijn de arbeiders in de meelfabrieken weer aan het werk gegaan, op een ogenblik, dat de broodvoor- z'ening in de stad vrijwel kritiek was geworden. De normale be zorging van de post werd giste ren te Parijs hervat. Het spoorwegverkeer op de hoofdlijnen is thans weer nor maal. Alleen het verkeer van Parijs met de buitenwijken is een weinig beperkt. Naar mate er meer berichten overe sabotage binnenkomen worden de' speciale mobiele wach ten, die in het gebied van Parijs langs de spoorlijnen patrouille ren, steeds meer met stenguns in plaats van met de gewone gewe ren uitgerust. In het gehele land worden de uitzettingsacties tegen de stakers voortgezet. Een aan tal stakers werd gearresteerd we gens verzet tegen de soldaten of het aansporen tot staking. den 50,indien het natuurlijke personen betreft, of een bedrag beneden 100,—, indien het rechtspersonen betreft. Als afzonderlijke schadecatego rie worden, blijkens genoemde be schikking, aangemerkt: a. huis- raadschade; b. schade aan roeren de goederen, welke tot een bedrijf behoren of tot de uitoefening van een beroep dienen, voor zover de bijdrage in deze schade wordt vastgesteld door de directeur van het bureau van het commissariaat voor oorlogsschade; c. schade aan onroerende goederen; d. schade aan vaartuigen; e. agrarische schade; f. niet-materiële bezet- tingsschade (o.a. huur- en pacht- dtrving)." Naar wij vérnemen wordt ten aanzien van de materiële schade, ontstaan uit hoofde van bepaalde zogenaamde regelmatige vorde ringen van de bezetter, waarvoor vergoeding door de gewijzigde omstandigheden achterwege is ge bleven, een regeling overwogen. Onder deze regelmatige vorde ringen worden begrepen de ver plichte leveringen van roerende goederen ten behoeve van de voor malige bezetter, waarvoor een vorderingsfeewijs is afgegeven, met uitzondering van die roeren de goederen, welke ter voldoening aan een algemene maatregel van WË&mJÊ ons been?" vroeg I mans langs Op de terugweg van Jean Fla- Dokie. -v mo kwamen Dokie en Molentje' -Ik rijd wel twintig vrac tjes langs een taxistandplaats. per .ond, meneeer en ze stellen „Ik ga even een praatje mak?' zóch niet voor", antwoordde de met die chauffeur" izei Dokie, chauffeur, alsof hij daaraan om drie uur in „Hij is violist' zei Dokie. de nacht behoefte had. i „Wacht es' zei nu de chau - Jleb ik mij vergist of reed U feur en trok een rimpel m zijn daarstraks met mijn vriend Bale- voorhoofd. ,,Etven over énen heb ik een meneer met een vioolkist naar de Museumkade gebracht. „O, dan weet ik al waai onze vriend is" zoi Dokie. „Wie is Balemans?" vroeg Molentje toen ze weer in de auto zaten. Maar Dokie antwoordde niet. gemeentebestuur aangifte hebben kleren in zijn bezit werden gevon- I ydrw\ Fir. nriao+onmnnrH nP hu A TIL- gedaan. uit Parijs meldt, neemt de sabo- tage-campagne, die thans in Frankrijk begonnen is, de om vang van een ondergrondse gue rilla aan Minister-President Sehuman heeft het Parlement om speciale volmachten verzocht om de sabotage het hoofd te bieden, J doch het wetsontwerp daartoe de vijand zijn ingeleverd v".v- rlJ~ a TTTi nnfA'o on FQfllO SI In flT" wordt door de commun stische af gevaardigden reeds vier dagen opgehouden. Generaal De Gaulle is te Parijs aangekomen. Het onafhankelijk conservatie wielen, auto s en radio's)In af wachting van een eventueel te treffen regeling kunnen betrok kenen van heden af tot 15 Januari 1948 de door hen terzake geleden schade aanmelden bij de Schade- enquête-commissie van de plaats hunner inwoning, althans voor zo ve blad „Le Monde" schreef gis- i ver zy daafrvan niet reeds eerder teravond, dat de 20 doden en 40 gewonden van het spoorwegonge luk bij Atrecht de eerste slacht offers zijn van „de verkapte bur geroorlog, welks symptonen zich met de dag duidelijker tonen." „Doch alles wijst er op," aldus het blad, „dat wij getu'ge zijn van de laatste stüiptrekk'tngen van 'n mislukt offensief. Onder de meer derheid van 't Franse volk neemt het verzet toe." hetzij bij deze commissie of bij het Aangezien de richtlijnen voor bovengenoemde regeling nog niet vaststaan, vestigt deze mogelijk heid van aangifte vooralsnog evenwel generlei aanspraken op een vergoeding ter zake' var. de tengevolge van de onderhavige vorderingen geleden materiële schade. Volgens inlichting uit gezag hebbende Roemeense kringen te Londen, zou binnenkort de aan kondiging te verwachten zijn van de verloving van de 26-jarige Ko ning Michaël van Roemenië met Prinses Anne de Bourbon Parma, dochter van Prins René de Bour bon Parma. Tijdens zijn ve:blijf in Londen is Koning Michaël vaak in het gezelschap van de drie-en-twin tigjarige Prinses Anne gezien Zij verblijft thans te Lausanne, waar Koning Michaël zijn terugreis naar Roemenië heeft onderbroken om er twee 5. drie dagen te ver toeven. den. De priestermoord nabij Ant werpen, welke onlangs heeft plaats gehad en nog niet is opge- helderd, zal het onderzoek in ver- de Milliano (van Petiville, Fr,), band met deze arrestatie krach- p2i3 j. en Annij P. L. van den Huwel.-voltrekkingen. 6 Nor Charel L. van Dierendonck (van Groede), 29 j. en Marie A. J. Loete, 25 j. 11 Nov. George A, Dries, 22 j. 13 Nov. Barend Geil- man, 26 j. en Mania A Breemes, 35 j. Geboorten. 2 Nov. Johanni» P. H., z. van P. L. de Wispelaere en j 11. L. E. M. Grahame. 3 Nov. de openbare ^agere st^l ^erd j R van p M Maen_ hout en M. L. J. Buijck. 9 Nov. Jacob G., z. van P. Brouwer en D. M. Focke. 24 Nov John A. t.ger worden voortgezet. SLUISKIL. St. Nicolatus O. L. school. In het gymnastieklokaal van Dinsdag het St. Nicolaasfeest ge vierd Dit jaar was de datum door bijzondere omstandigheden enigszins vervroegd. De grote zaal was te klein voor de vele oudeirs die met hun kinderen aan- wez'g waren. Met glundere ge zichtjes en met vol vrewachting kloppende harten verbeidden de kleintjes de komst van St. Nico- laas met Zwarte Piet. Zoals d.t van de grote gasten mocht wor den verwacht, werd er getrak teerd en kregen alien een cadeau tje. Het waren leuke ogenblik ken en tevreden gingen de feest- vierdertjes uiteen. P., z. van P. I. de Lijzer en P. Walhout. 27 NoV. Rigo P. P., a. van M. J. de Backere en D. S. Eversdijk. Overlijden. 9 Nov. Adriana de Meijer, (van Schoondijke), oud 78 j., wed van M. Willemsen. Communistische afgevaardigden in de Franse Nationale Vergade ring hebben de Regering en de Gaullistisch gezinden er van be schuldigd, dat zij leden van een rechtse groep van het „Blauwe Plan" hebben geholpen hij het doen verongelukken van de trein ParijsiRijssel. (Het „Blauwe Plan" werd enkele maanden ge leden ontdekt; naar verluidt wa ren er verscheidene vooraanstaan de rechtsgezinden hij betrokken). De Ministerraad heeft het be sluit van de wet ter verdediging van de Republiek aangenomen. Naar UITSLAANDE BRAND TE WASSENAAR. Woensdagmiddag omstreeks 15 uur brak brand uit in een gebouw tje van de filmmaatschappij Loet C. Bamstijn op filmstad te -Was senaar. in het gebouwtje, waar films Tverden gerepareerd en gecontro leerd, was op <?a t ogenblik naar schatting een j-iental hoofdfilms, alsmede een groot aantal kleinere films aanwezig. Aanvankelijk lief ale brand, daar het vuur met grote gteaiheid om zich heengreep zich ernstig aanzien, doch de brand weer, die weldra met twee auto spuiten van de bureau's Prinsen straat en Laan Copes, alsmede met een materiaalwagen van de i.Mn Copes ter plaatse was, had hei «uur met drie stralen spoedig onder de knie. Ziii kon evenwel niet verhinde ren, dat het gebouwtje geheel uit- brandde. De oorzaak is vermoe- delijk gelegen in kortsluiting. Men kon o.is nog niet medede.en hoe groot de schade is, doch naar men mag aannemen, is zij zeer aan zienlijk. Onder de verbrande films bevonden zich n.l. exemplaren, die aoe in première moesten worden uitgebracht. Zowel de emman- dant van de brandweer, de heer Otten, als de waarnemende hoofd commissaris, de heer Valken, wa ren op het terrein van de brand aanWezig. Het nablussingswerk nam geruime tijd in beslag. BRAND TE HILVERSUM WAS AANGESTOKEN. Vrouw wilde haar man ver moorden. Thans is gebleken, dat de brand, welke Dinsdagnacht een perceel in de Herenstraat te Hilversum in de as, legde, en waarbij een man en een meisje zich slechts te nau- wernood in veiligheid konden stellen de man moest een ruit verbrijzelen, van de eerste verdie ping naar beneden springen en ligt thans in het ziekenhuis door de vróuw van déze man is aangestoken. - De vrouw, die lichtelijk debiel is, had felle ruzie gehad met haar echtgenoot, omdat deze juist door zijn patroon ontslagen was. Zij De Londense politie heeft een Nederlands meisje van 17 jaar, welks bezoekerspas was afgelo pen op straat aangetroffen en naar de gevangenis voor vrouwen in Holloway overgebracht. Zij beweerde in Engeland te zijn -ge komen om naar haar Amerikaan se moeder te zoeken. Toen haar permit verlopen was trachtte zij geld te verdienen met het schil deren van Japanse Iampekappen in een klein atelier van een Ja panner. Maar op een gegeven dag liep zij weg met het hier boven genoemde gevolg. Zij kwam Renter's corres^ndent voor de rechter van de rechtbank in Marlborough Street die de zaak verdaagde om over een week over meer gegevens te kunnen beschikken. Het meisje zou in Den Haag wonen waar haar vader kunst schilder zou zijn. Zij begaf zich vorig jaair naar Berlijn eveneens om -zogenaamd naar haar moeder te zoeken. Zij zal nu zeer waar schrjnlijk naar Nederland worden Naar uit voorlopige cijfers be treffende de kolenproductie in No vember blijkt, is de mogelijkheid zeer groot, dat in deze maand 'n record-gemiddelde geboekt, n.l. terug,„estuur<]. 35.127 ton per dagt Zoals bekend, i is het derinitieve cijfer, dat in de regel enige afwijking vertoont met de voorlopige cijfers, eerst over enige dagen bekend. Aange zien het aantal werkdagen echter kleiner is geweest üan in de maand October, verwacht men niet. dat ook de totale productie over November een recordd zal betekenen. 502e STAATSLOTERIJ, 5e Klasse, 7e Lyst. TERNEUZEN. Woensdagmorgen te ongeveer 9 uur reed een personenauto uif Bolsward in de Nieuwstraat in de richting van het postkantoor. Ter hoogte van hotel „Ambassadeur moest de bestuurder van de auto een daar stilstaande, met paard bespannen, kar passeren. Twee scholieren wilden per rij wiel neg tussen de open ruimte van kar en auto door rijden, met het gevolg dat een hunner, de on geveer 15-jarige A. de Groote uit Hoek, leerling Van het Lyceum werd gegrepen door de portier- kruk van de auto, welke kruk in de linkerarm drong. De knaap werd achterover van zijn fiets ge rukt en enige meters ver meege sleurd! Ernstig aan de arm gewond werd de scholier naar het zieken huis alhier vervoerd. De Gemeentelijke Badinrichting. De belangstelling voor de Ge meentelijke Badinrichting bleek ook wederom in de maand No vember 1947 verheugend te zijn. Niet minder dan 35-97 bezoekers bezochten in die maand de in richting tegen 3126 in October 1947. Binnen enkele dagen kan ook oe badzeep tegemoet gezien wor den hetwelk zeer zeker in een behoefte zal voorzien. KOEWACHT. Uitslag prijsbiijarten. I Ter gelegenheid van St. Nico- laasjaarmarkt werd alhier in het café bij A van Hove een biljart- prijskamp gegeven waaraan 46 spelers deelnamen. Bij de eerste prijzen werd-en tulbanden en kren tenbrood toegekend plus gelde lijke p-rijzen. De uitslag was; 1. Aug. IJsebaert, Alois van Hove, ~2. Maur. de Letter, J. de Schepper. 3. Alf. v. d. Bilt, Roger de Vos, 4. Aug, Rombaut, Alb. de Guchteneire. 5. Art. Borgt, P. Dierick. 6. L. Maenhout, Ft Bonne. Hoogste serie 16 car. door Roger de Vos. St. Nicolaasjaarmarkt. Ook dit jaar werd alhier als vanouds weer St. Nicolaasjaar- markt gevierd wat des avonds veel volk met zich mede bracht. Ter gelegenheid hiervan werden bil j art prijskamp, prijskaaren en schietingen gegeven. Bij het bil jarten waren o a. tulbanden en krentenbroden te winnen, zoals bij schieten, konijnen en fazanten. Zowel op Belgisch als op Hol lands gebied heerste er een ge zellige drukte en is de jaarmarkt ook dit jaar weer goed verlopen. 1000 400 200 3461, 100 6540, 8485, 19155, 21930. 9243. 2-070, 2307, 2898, 5418, 10157, 206-92. 2681. 4366, 4811, 7664, 12690, 15994, 16582, 16905, 18282. „Schenk je koitie. qI schenk je thee, jan van de Grvyler, alle twee zegt BxjJoluinJje blij „Dan lieb je exlra geurigheid; De feestavond krijgt fleurigheid Daar hóórt de Gruyter bijl I Is betere waar. Dat is bekend! En korting krijgt U! Tien procent! DE KOFFIE. EN THEEZAAK Geurige koffie «2. 75. 64 ct. per Thee -Tdetpluk 74. 70.64. 54 a. p. 100 g Cofhaoe-vTije koffie 113 ct. per 250 gram OVEüSLAG. Diefstal in de kerk. Enige weken geleden werd in de R.K. kerk alhier enige inbra ken. gepleegd. Daar de pastoor en het Kerkbestuur het beter acht ten nog niets te openbaren, om de dader des te beter te kunnen op sporen, werd aan de bevolking hieromtrent nog geen ruchtbaar heid gemaakt. Thans is de poli tie er in geslaagd de bewuste per soon te achterhalen en werd hij enige dagen geleden te Antwer pen gearresteerd. De dief had blij kens bekentenissen tweemaal de kerk besocht tijdens godsdienst oefeningen om de omgeving op te nemen. Daarna liet hij zich in de kerk opsluiten, terwijl hij zich in de banken had verscholen gehou den. De inbreker heeft alhier drie inbraken gepleegd en geid en kle ren ontvreemd. Offerblokken en i andere geldkistjes waren met val se sleutels en breekijzers open ge broken. De persoon, welke hier aan het werk is geweest, zou reeds meer dere inbraken in kerken op zijn geweten hebben, daar nog meer dere kerkelijke voorwerpen en BURGERLIJKE STAND. Temeuzen. Huwelijks-aangiften: 26 Nov. Joris Johannes Wisse, 22 j. jm. (won. te Zaamslag) en Pieternello de Ferjter, 21 j. fd. Huwelijtks-voltr26 Nov. Cornelis de Ruijter, 28 j., jm. (won. te Hoek) en Suzanna Janna Kolijn, 25 i. jd. 27 Nov. Jan Jacob Corne lis Willemsen, 30 j., jm. (won. te Axel) en Nellij Antonia Adriana Schrier, 25 j., jd.; Johanes Schef- fer, 31 j. jm. (won. te Sas van Gent) en Emelia Ludovica Due- rinck, 33 j. gesch.; Leendert Ber- wald, 31 j. jm. (won. te Hoek) en Fransoise Maas, 22 j. jd. Geboren: 21 Nov Hendriks, d. van Wilhelmus Schutte en Suzan na S. Dieleman; Lidwina Louisa Oswalds, d. van Oscar A. Tal boom en Germaine M. A. v. d. Cal- seiide (won. te Zuiddorpe -22 Nov. Georgette, d. van Gèrr-it J. Braam en Gerharda J. ten Hoorn (Won. te Sas van Gent). 23 Nov. Adriana Lena, d. van Jan de Bree en Aagje Bakker (won. te Hoek). 25 Nov'. Petronella Henriëtte, d. van Cornelis V. de Koek en Petro nella H. van der Loo. 27 Nov. Leunt je Wilhelmina, d. van Ge rard M. Jonkman en Jacoba Vinke (won. te Axel); Achiel Alouisius, z. vair Josephus V. Schelleman en Elisabeth M. Burm (won. Axel). Overlijden: 19 Nov. Adriaan Die leman, 79 j., weduwn. van Johan na de Graaf (overl. te Bergen op Zoom). 27 Nov. Esther Donze, 62 j. schtg. van Francois Johan van Doeselaar. Aardenburg. Gehuwtd. 6 Nov. Pieter Lu teijn (van Ierseke), 33 j., jm. en Maria C. Daansen, 29 j jd. 13 Nov. Cornelis F. Oubrie (van Biervliet), 23 j. jm. en C. T. Wil lemsen, 18 j„ jd. 18 Nov. Jaco- fbus F. van Hal, 26 j jm. en Er na M. Buzeijn, 18 j„ jd 21 Notv Willem J. Jansen, 61 j., weduwn. en Anna S. Aalbregtse, 51 j„ jd. Geboren 2 Nov. Anna M., d. van M. Plaisier en A. de Jong. ,12 Nov. Antonius S. G., z. van M. Kammiraga en O. M T. Wil- lems. 17 Nov. Jacomina, d. van Jacobus de Feijter en P. de Put ter. 23 Nov. Maria H. Jd. van A. P. de Windt en C. A. Bolk. 24 Nov. Christina Jd. van H-, de Jonge en E. S.. Willem sen. Sluis. Huwelyks-iaangiften. 4 Nov. Johan R. van Damme (van Roer mond), 30 j. en Marie F. Cort- vremdt, 34 j. 14 Nov. Emile D. Buijs-rogge (van Breda), 28 j. en Marie E. de adt|, 25 j. krijgen we Voor het tijdvak van 7 tot en met 20 December 1947 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 713: 031 melk 3V2 liter melk 034 melk 6 liter melk 035 melk 6% liter melk 036 vlees 100 gr. vlees 037 vlees 400 gr. vlees 038 boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet 039 boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet 059 alg. 2000 gr. brood (geldig tot en met 13 Dec. as.) 058 alg. 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas 057 alg'. 125 gr. koffie 056 alg. 50 gr. thee 054 alg. 250 gr. waspoeder 043 res. 800 gr. brood (geldig tot en met 13 Dec. a.s.) 046 res. 400 gr. brood (geldig tot en met 13 Dec. a.s.) Bonkaarten KD, KE 713: 534 melk 10 liter melk 535 melk 11 liter melk 536, 537 vlees 100 gr. vlees 538 boter 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet 539 boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet 559 alg. 800 gr. brood (geldig tot en met 13 Dec. a.s.) 558 alg. 500 gr. waspoeder 543 res. 400 gr. brood (geldig tot en met 13 Dec. a.s.) 545 res. 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MT, MG, MH 713: (JBijz. arbeid, as. moeders en zieken). 1013 brood 800 gr. brood 1018 boter 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet 1CJ.2 marg. 250 gr. margarine of 200 gr. vet 1014 kaas 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas 1019 eieren 5 nieren 1017 melk 5 liter melk 1011 vlees 300 gr. vlees 1016 vlees 200 gr. vlees Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 5 December Worden gebruikt, met uitzonde ring van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 8 De cember mag worden gekocht. THE TALLEYRAND MAXIM Door J. S. FLETCHER. en deze (knikte weer toestemmend. „Dus," hermam Eldrick, „laat "ons de zaken eens nuchter bekt)- ken vanuit het nieuwe standpunt. Qm te beginnen. Het verhaal van gpeeld heeft. IB knap in 1 "kt' men dat met veel succes sou dat er iets tussen kwam en dat zij daarom naar het bosje ging om hem te waarschuwen, voor hij het gevaarlijke punt zou bereikt heb ben. Wat zeg jij, Collingwood?' Ik zou zegp-en," antwoordde 49-j (Nadruk verboden.) Eldrick vervolgde nu Pratt ge loofde vast, dat u, betgeen hij u mededeelde, zorgvuldig verzwij gen zou, ten eerste om wille vau uw moeder en ook in uw e-S®n belang. Dat zouden die meeste mensen in uw omstandigheden ook gedaan hebben. D e zouden liever met een knagend geheim rondlopen, dat hun leven onder mijnde. Maar u is een verstandige jonde dame. Nu is het van be lang, dat wij Pratt in de waan laten, dat u alles stil gehouden hebt. Laat hem maar blijven den ken. dat u zwijgt ut angst Dan kunnen wij z jn geniepig offensief beantwoorden met een even stil tegen-offensief." Weer keek hij Collingwood aan zet. Het heeft u natuurltjk<eéér onaangenaam getroffen, daarom zou ik willen beginnen met u dit te zeggen... geloof er geen steek van." Nesta slaakte een diepe zucht van verlichting. „O," riep ze uit. „Als u eens wist hoe blij ik zou zijn als ik geloven kon dat 't alle maal gelogen was. Kan dat heus zijn na alles wat ilk gezien heb „Ik vraag u helemaal niet, aan te nemen dat hij liegt," gm? El drick door, weer met een buk op Collingwood. „Ik vraag u alleen maar te geloven dat. als u uw moeder erom vroeg, zij een gehee andere uitleg aan de zaak zou kunnen geven. Mijn indruk is", h" knipoogde tegen Collingwood. „dat mevrouw Mallathorpe van pla-i was, toen zij d'e br'ef naar Pratt schreef, de trug nog die zelfde morgen te laten repareren, een uitgangspunt opsporen. Wat denk je daarvan, Collingwood Ik ben het volkomen met je eens," antwoordde Collingwood. „Laat Pratt zich maar verheugen 'over zijn sterke positie. Het is zeker zaak, terug te gaan- Maar hoe ver?" „Daar zullen we later wel over praten," zeide Eldrick. „Voor het inbrengen. „Dus denkt u, dat mijn moeder niet express..." vroeg Nesta, Nes ta, zich van de een naar de ander kerend. „Denkt u dat heus?" „Die getuigen tegen uw moeder zijn geen cent waard, suste JS1- drick. „Zet alles wat Pratt ge zegd heeft maar uit uw hoofd. En zet alles wat er pas gebéurd is er ook maar uit. Bemoei u niet met Prjt nu nog niet tenm n ite. Er is maar één ding,-dat wij kunnen doen Wij moeten er achter zien te komen en zo stil mogelijk, wat dat dat voor een geheim is, waarover hij spreekt. Hoe hij mevrouw Mallathorpe in zijn macht heeft. V/at dat voor en document :s waarover hij het steeds heeit. Met andere woorden wij moeten of zij 't niet met u bespreken wil Of zij u niet in ertrouwen wil ne men Het is featf één. Hü keek o_p .zijn horloge. „U kunt vóór de huis te gaan? T ,Ja", antwoordde Nesta. „Da delijk, mijn auto staat voor het hotel de Kroon." „Dan zou ik alleen iets wulen te weten komen," begon Eldrick weer met een blik a s om in tem ming op Collingwood. „Dat is dit. Hoe staat mevrouw Mailathorpe tegenover PrStt en tegenover de stand van zaken in het algemeen? Ik zal u een voorstel doen, juf frouw Mallathorpe. Als u thuis komt, zoekt u uw moeder op. Zij is nog wat zwak hoor ik, maar toch al weer in staat zaken af te doen. Praat eens rustig en voor zichtig met haar, zeg haar, dat u zich ongerust maakt over d.e vol macht van Fcatt en vraagt haar lunch thuis zijn. Ga dan vroeg in de namiddag naar uw moeder en tel mij tegen vier uur op om de uitslag te laten weten. Dan zul len mijnheer Collingwood en ik sa men confereren, t Hij wenkte Collingwood te blij ven en liet zelf Nesta uit. Dan kwam hij in zün kamer terug en schudde het hoofd tegen zijn jonge collega. ,,'n Beroerde boel, Collingwood Dat is een vuil zaakje. En het el lendigste is de manier waarop Pratt tegen dat meisje heeft uit gepakt. Zij heeft blijkbaar een goed geheugen, tenminste ze heeft ons du'delijk en volledig naver teld. Pratt moet wel heel vast in het zadel zitten, als hij zich zo bloot durft gaven. Ik voor mij geloof, dat het hem niet veel zou kunnen schelen als hij wist dat wil van alles op de hoogte zij». Maar dat zullen we toch maar stil hou den. Wij zullen zijn mijn proberen te ondergraven". (Wordt vervolgd). Wal brengt die !Radt« VRIJDAG 5 DECEMBER, HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.30 Voor de vrouw; 11.05 Voor~ dracht; 11.25 Malando; 12.00 Pier re Palla; 12.33 The Skymasters;. 13.00 Nieuws; 13.15 Gregor Ser- ban; 14.00 Kookkunst; 14.20 Ka merorkest; 15.00 St. Nicolaasrrüd- dag; 16.00 Johan Jong; Ramblers; 17.20 Wii £n de-; ziek; 18.00 Nieuws 18.30 Nëderl. StrVjiikr.19.00 Denk (>m de bocht: 19.? 1 Cursus; 20.00 Nieuws, 20.05 SL Nicolaasprogr.21.00 Wim Kan; 21.40 St. Nicolaasprogr.; 22.45 Avondwijding;; 23.00 Nieuws, 23.15 Gram. The HILVERSUM n: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Ochtendbezoek bij jonge zieken; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Trio; H-45 Ens. Zachman; 12.33 Amst. Vo caal kwartet; 13.00 Nieuws; 13.15 Trio Ancora; 13.50 Piano; Van oude en nieuwe schrijvers; 14.40 Bas en orgel; 15.00 Gram.; 15 30 Clavecimbel en viola da gamba; 16.00 Declamatie; 16.20 Gram.17.00 St. Nicolaasfeest; 18.00 Piano en viool; 18.30 Gees telijke liederen; 19.00 Nieuws, 19.15 Depart, uitz.; 20.00 Nieuws, 20.15 't Heerlijk avondje is geW" men; 21.15 Hoorspel; 22.00 V verwachting klopt ons hart; Avondoverdenking; 2,3.00 Nie^Sji 23.15 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1947 | | pagina 2