Sou de> Mame> •Berglasfijn Postzegels Postzegelboekjes e.d. TERNEUZEN Z VLISSINGEN 2 „PERFECTA UIT DE PROVINCIE DE SPORT VOOR ZONDAG TRIBUNAAL EBERT no. 25756 S Demonstratie met Trekkerploegen Jeugddienst Dame en Heer Jongens- en Meisjesboeken HERVORMDE MANNENORGANISATIE SINTELS te koop STANISLAW KOWARSKI Leger des Heils Terneuzen 1. Het café de la Station 2. Het huis en erf 3. Het dubbele woonhuis Deltas Durf en «Ie Siloatgeetl» I EVANGELISATIE SAMENKOMST V.V. TERNEUZEN 59 In dienst der Kerk" FILMVOORSTELLING Lezing en tentoonstelling over doel en werk van de Koninklijke Neder- landsche Toeristenbond A.N.W.B. op Woensdag 19 November a.s. te Kloos- terzande in de zaal van Hotel „DE LINDE" en op Donderdag 20 November a.s. te Terneuzen in de zaal van Café „DU COMMERCE" Markt 2 een A.N.W.B.-AVOND. Op 19 November a.s. -zal de Koninklijke Nederlandse Toeris tenbond A.N.W.B. voor leden en an/ierë belangstellenden een Bondsavond organiseren te Kloos- terzande, tn de zaal van Hotel Pe Einde", terwijl op 20 No vember een dergelijke avond wordt gehouden te Terneuzen, in de zaaj van Café „Du Commer ce", Markt 2. De voorsbelliingen vangen om half acht aan. Het hoofddoel van dieze avond zal zijn de bezoekers nader bekend te maken met het werk, dat de Bond op verschillend toeristisch gebied verricht, doch het programma is zó samenge steld dat tegelijkertijd een pret tige ontspanning wordt geboden Vooral een mooie geluidsfilm ja) aeker de aandacht weten te Ben kleine tentoonstelling wordt ingericht die een indruk aal geven van de uitgebreidheid der Bondsbemoeiïngen ten be hoeve van alle takken van toe risme. DE SCHEEPVAART DOOR HET KA NAAR DOOR Z.-BEVERAND la de maand October passeer den door het kanaal door Zuid- Beveland 5187 schepen met een totaal laadvermogen van 1.477.876 ton tegen een aantal schepen van 4140 tnet een totaal laadvermogen van 1.382,248 ton in dezelfde periode van 1946. AXEL. Piano-recital Jan Odé. De bekende pianist Jan Odé gaf voor de Z V. U. Woensdag avond alhiier, een piano-recital, welke aan de hand van het pro gramma grote verwachtingen wekte, vooral dat gedeelte dat na de pauze werd ten gehore ge bracht. Begonnen werd met een sonate va* Beethoven, een laat opus, waarna 2 Impromtu van Schu bert, een Barcarolle, Berceuse en een Ballade van Chopin volgden. Beethoven en SchubeTt vooral werden prachtig gespeeld. Chopin voldeed ons het minst, daar deze o.i. te objectief gespeeld werd. Na de pauize volgde „El Al- bal cin". van Albinez en „Evoca tion" van dezelfde meester. Na een uiterst interessante toelich ting werden deze heide werken prachtig vertolkt, waarna het hoogtepunt van de avond volgde ,jDe Schilderijententoonstelling" van Moussogski. Over ontstaan en karakter van dit opus heeft Odé andermaal een uitvoerige be spreking aan de vertolking doen voorafgaan. Op waarlijk uitstekende wijze werd dit geweldige meesterwerk ten gehore gebracht en met bui tengewone bijval beloond Beer zeker behoort Odé tot onze grote pianisten. Jammer alleen, dat er voor zulke avon den nog steeds maar een matige belangstelling bestaat. TERNEUZEN. Dodelijk ongeval,. IDonderdagnamiddag keerden per auto de melkhandelaren M. Kaijser en J. de Kraker uiit Drie wegen en K. Dees uit Terneuzen, terug van een vergadering welke te Goes gehouden was. Aan de aanlegplaats der prov. hoot te Kruiningenhaven bleek dat we gens plaatsgebrek hun auto een reis zou moeten overslaan, waar om besloten werd de auto met de chauffeur achter te laten en zelf te trachten op de boot een auto te vinden, waarmee zij naar huis konden rijden. Ejj troffen op de boot de heer C. van Striën, uit Terneuzen, die met een vrachtauto van de gros- sierderij, van een zakenreis terug keerde. Aan hun verzoek om mede te rijden werd welwillend voldaan en te Perkpolder nam de heer De Kraker uit Driewe gen, plaats in de cabine naast de heer Van Strien, terwijl de heren Kaijser en Dees, in de ruimte van de "vrachtauto plaats namen. Tijdens de rit verzocht de heer De Kraker te Driewegen op de verbinding van de oude en de nieuwe weig te willen stoppen, daar zij dan wel verder zouden lopen. Op het aangegeven punt aan gekomen, stopte de heer Van Strien en ging hij met de heer De Kraker naar achter om de heer Kaijser uit te laten stappen. Hier vertelde.de heer Dees, dat zijn collega reeds onder het rij den uit de vrachtauto was ge sprongen. Daar de heer Kaijser zich niet bij hen voegde, ging men de weg af zoeken en vond men ongeveer 60 meter terug de ongelukkige huiten bewustzijn op de weg liggen. Direct belde de heer V an Strien Dr. De Kok en het zieken huis te Terneuzen op. De ge neesheer en de ziekenauto waren zeer spoedig ter plaatse en Kaijser, die tengevolge van de Slag op de grond een schedel- basisfc-actuur had .bekomen, werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij in. de loop van de avond is overleden. Als een tragische bijzonderheid vermelden we, dat de zoon van de heer Kaijser ongeveer 6 weken geleden tengevolge van een auto ongeluk op de Kanaalweg het leven verloor. had om binnen de grenzen van het ambacht bepaalde functies uit te oefenen. Meer dan de helft der uitgestrektheid is tussen 1250 en 1450 door de zee verzwolgen. Het oude Vlissingen lag iets meer Westelijk dan die huidige stadskern en was door een na tuurlijke haven met de ziee ver bonden. De verzanding van die haven maakte een nieuwe kunsthaven noodzakelijk. Daartoe gaf Graaf Willem III in 1308 opdracht. De opkomende handel en de zout- of zelnering betekende de onder gang van het oude Vlissingen en de opkomst van het nieuwe op de plaats van de huidige stads kern. iSpr. ging vervolgens in op de uitbreiding en de betekenis der stad in die tijd en gaf vervol gens een globaal overzicht van de latere historie, waaruit hij ten besluite de conclusie trok, dat Vlissingen zich steeds een voorstandster van de vrijheid heeft getoond en de zaak der vrijheid steeds als een der eerste heeft voorgestaan, vaak gepaard gaande met het brengen van zware offers. 1' r- Dokie Durf bekeek het lek in de gasleiding van Prof. Twee been zorgvuldig. De detective zag met één blik op de plaats waar het was gerepareerd, dat dit lek niet door slijtage was ontstaan, maar dat het moedwil lig was veroorzaakt. „Zie je het wel Molentje?" vroeg Dokie aan zijn assistent. „Of ik het zie" antwoordde Molentje. „Het is een schatje „Ik bedoel niet het poesje maar het lek. Molentje" zei Dokie zon der zijn geduld te verliezen. On der het lek vond Dokie nog iets anders: Een zakdoekje. Het rook naar gas. Bovendien is het ge parfumeerd met Lavendel" stelde de. detective vast. Op dat ogen blik sprong Molentje een meter in de lucht. „Dat poesje kriebelt zo aan mijn voet" riep hij. „Iemand heeft U willen vergiftigen met gas" vertelde Dokie aan de pro cessor. „Het was kennelijk niet I zijn bedoelihg om U te vermoor den want hij heeft het lek later mét een zakdoekje dichtgestopt. Dit zakdoekje is door de druk van het gas later weer op de grond gevallen of het gas is er| doorheen gekomen. De onbekende indringer wilde U dus om de éérfi of andere reden bedwelmen.' thuisclubs op papier althans iets betere kansen, terwijl ook de Com Boys het bezoekende Hulst wel geen gelegenheid zai bieden hun ongeslagen record te breken. Ook Axel heeft bij de ontmoe ting tegen de ex-tweede klassers de beste papieren en een over winning van Dieleman c.s lijkt dan ook zeer waarschijnlijk. Uzendijke moet a.s. Zondag de eerste vuurproef doorstaan en zouden de West Zeeuws-Vlamin gen ook Steen aan hun zegekar weten te binden, dan zou daaruit blijken, dat oo.k zij dit jaar een ernstige gooi naar het kampioen schap doen. Doch zover is het nog lang niet en het zou menig voet baller niet verwonderen indien IJlzendijke op deze competitiedag de eerste nederlaag te incasseren kreeg. Waarbij de Com Boys de lachende derde zou zijn! Het Leger des Heils. De bevelvoerende officieren van het korps Terneuzen hebben vaar welorders ontvangen. Kapitein Heijnsdijk gaat naar het Bureau van de Kommandant in Amster dam en Luitenant De Boer is aan gesteld voor het korps Tiel. Dinsdagavond half acht wordt de afscheidssamenkomst gehou den in de zaal Donze-Visserstraat 61. De nieuwe officieren, die aan gesteld zijn voor Terneuzen, de Luitenants J. van Huizen en G. Verschoor zullen Donderavond om half acht hun welkomstsamen komst houden. Hedenavond hoopt Majoor Gladpootjes, zendingsofficier met ervaring zowel in Oost- als in West-Tndië, e'gen film-opnamen te vertonen en daarbij een en an der te vertellen. Voor bijzonder heden verwijzen! wij naar de ad vertentie in dit blad. VLISSINGENS HISTORIE. In venband met de omstandig heid dat de naam Vlissingen voor het eerst vermeld is in een char ter van 28 Mei 1247, waarbij de abdij der Praemonstrateusers te M/ddelhurg 'werd bevestigd in haar bezittingen, waaronder ook de parochie „Vlissinghe" voor komt, is een bijeenkomst in het Concertgebouw te Vlissingen ge houden1,, waartoe het gemeente bestuur het college van Gedepu teerde Staten, de besturen der randgemeenten en vele anderen had uitgenodigd. Na een welkomstwoord van Burgemeester Kolff betrad de heer H. Pieters, bibliothecaris der Provinciale Bibliotheek van Zeeland, het spreekgestoelte De heer Pieters wees erop, dat Vlis singen reeds vele eeuwen eerder ontstaan is, echter eerst in 1315, na Middelburg, Oostkapelle en Westkapelle als vierde plaats op Walcheren, stadsrechten ver kreeg. In het midden van de dertiende eeuw was Vlissingen een am bachtsheerlijkheid, een leen, waar van de heer het erfelijk recht De Directeur-Generaal der P. T. T. heeft o.m. het volgende be paald: Int gebruik blijven of worden gesteld: a. Postzegels in de waarden van l1, 2, 2%, 4, 5, 6, 7%, 10, 12 V2, 15, 20, 22%, 25, 30, 35, 40, 45, 50 en 60 cents, ƒ1,ƒ2,50, 5_ en 10,—; b- postzegelboek jes met 24 zegels van 2 cent; met 24 zegels van 10 cent, met 6 ze gels van 2, 6 van 7% en 12 van 10 cent; c. postzegelrollen, bevat tende 500 of 1000 zegels van de zelfde soort; d. postbladen en briefomslagen, voorzien van een zegelafdruk van 10 cent; e. enke le en dubbele briefkaarten, elke kaart voorzien van, een zegelaf druk van 5, 7%öf 12% cent f. kaarten tot mededeling van adreswijziging, voorzien van een zegelafdruk van 2 of 4 cent; g, postbewijsformulieren van een ze gelafdruk van 7% cent; h. ar beidslijsten, als bedoeld in de ar beidswet voorzien van een brief- kaartformulieir met een zegelaf druk van 5 of 7% cent. Voor zover niet buiten gebruik gesteld, mogen worden opge bruikt: a. postzegels van 1%, 3 en 17% cent; b. briefkaarten, voor zien van een zegelafdruk van 2, 3 en .4 cent: c. postbladen en briefomslagen, voorzien van een zegelafdruk van 7% cent; d. kaar ten tot mededeling van adreswij ziging, voorzien van een zegelaf druk van resp. 1% en 2% cent, alsmede formulieren voor kennis geving telefoonnummer, voorzien van een zegelafdruk van 1% cent; e. postbewijsformulieren, voorzien van een zegelafdruk van 5 cent. Stukken en formulieren, voor zien van zegelafdrukken, kunnen, 1 indien zij voor de verzending voor j het gebruik ongeschikt zijn ge- worden, tegen nieuwe stukken en formulieren van dezelfde soort j worden ingewisseld tegen bijbeta- j De van stukken en formulieren afgescheiden postzegelafdrukken zijn niet voor frankering geldig. Voor briefkaarten gelden in het binnenlands verkeer dezelfde voorschriften als die, welke ter zake in het reglement, behorende bij het van kracht zijnde algemeen postverdrag, zijn opgenomen of daaromtrent nader voor het inter nationaal verkeer worden vastge steld. De bepalingen van deze beschik king treden in werking met in gang van 1 November 1947. DE STAKING BIJ CERES TE AMSTERDAM. De directie van de meelfabriek Ceres te Amsterdam, waar sedert acht weken door het fabrieksper- sonsel wordt geitaakt, heeft haar arbeiders Woensdagavond <;en schrijven doen toekomen. Hierin wordt gewezen op de verantwoor ding, die de stakers op zich heb ben genomen door de voedselvoor ziening in gevaar te brengen. De arbeiders worden opgeroepen zich uiterlijk vóór Zaterdagochtend 12 uur te komen melden en het werk op de oude voorwaarden te her vatten. Reeds hebben zich van de ongeveer 60 stakende personeels leden enkele aangemeld. Boven dien hebben zich op advertenties, die de directie in verschillende bladen had geplaatst, zoveel vrij willigers opgegeven, dat men ver wacht met de thans beschikbare krachten een ploeg te kunnen vor men, zodat eventueel bij de „Hol land" de werkzaamheden binnen kort met een dagploeg kan wor den hervat. GOES. Op de Tribunaalzitting van Woensdag te Goes, werd Govert F. P. van der Peijl, directeur van „De Hoop" te Terneuzen, ten laste gelegd, dat hij grondstoffen voor weet machtswerken aan weer machtsaannemers had geleverd. Zijn ten laste legging hield ver der nog in: Lidmaatschap Econ. Front en omgang met Duitse mi litairen. Tijdens zijn verhoor ver klaarde Van der Peijl, dat hij het leveren van grondstoffen zoveel mogelyk gesaboteerd had. De om gang met Duitsers was voor hem noodzakelijk, daar hij mensen die naar Duitsland moesten, papieren wilde verschaffen, verklaarde hij. Lid van het Econ. Front werd hij om op de hoogte te blijven van de maatregelen die werden genomen, terwijl hij vertelde, dat hij per soonlijk nooit iets aan Winterhulp had gegeven. Vóór de verdediger, Mr. Schuur uit Rotterdam, aan het woord kwam. legde burgemeester Telle- gen van Terneuzen, een gunstige verklaring af over Van der Peijl. Hiji zou (het betreuren, in verhand met de belangrijkheid van Van der Peijl voor Terneuzen, wanneer het Tribunaal hem zou ontzetten uit de rechten. De verdediger wees erop, dat door de omgang met Duitsers geen Nederlandse belangen ge schaad werden en Van der Peijl van de bezetting geen cent voor deel heeft gehad. Hij verzocht na de bijna 1% jaar internering die Van der Peijl heeft doorgebracht VOETBAL. EERSTE KLASSE. District I. VolewijckersZeeburgia; Haar lem—HBS; 't Gooi—VSV. District II. Blauw Wit—DHC; DFCDWS. District III. Quick-Heracles; AGOWVi tesse; Go AheadEnsched. Boys; WageningenBe Quick; Ensche dé—NEC. District IV. LongaMaurits; Eindhoven Juliana; Baronie DNLBW; Sittardse Boys1Willem n; Hel mondDe Spechten. District V. AchilleaBe Quick; Veendam— Velocitas; HSCEmmen; Sneek Frisia. District VI. NOADPSVLimhurgia-VW Brahantia—NAC; Bleijerheide— Helmondia; VlissingenSportcl. Emma. DISTRICT IV. Tweede Klasse A. RBCDe Zeeuwen; GoesAlli ance; DOSKO—Internos; Hero— Terneuzen. Derde Klasse F. Oostburg—èlyiskil; Aardenburg .Hoofdplaat; Clinge—Hontenis- se; SteenUzendijke; Com Boys —Hulst; AxelBiervliet. Reserve Tweede Klasse F. De Zeeuwen 2DOSKO 2; Ter neuzen 2Vlissingen 2; Middel burg 2Breskens 2; RCS 2 MOC 2. Onderafdeling Zeeland K.N.V.B. Eerste Klasse B. DSWSchoondijkeZuidzande PSK; Koeiwacht-^GroedeRa penburgSluis. Reserve Eerste Klasse R. Oostburg 2Sluiskil 2; Aarden burg 2—Hoofdplaat 2; Clinge 2— Hontenisse 2; Steen 2IJzendijke 2; Corn Boys 2Hulst 2; Axel 2 Biervliet 2. Tweede Klasse B. Rapenburg 2Sluis 2; RIA 2 Axel 3; Vogelwaarde 2—Graauw. Derde Klasse B. Vlissingen 4—Breskens 3; Uzen dijke 3—EMM 4; DSW 2—Aar denburg 3; Groede 2—Oostburg 3. Derde Klasse C. Terneuzen [4-JCruiningen 4; Koewacht 3Steen 3; Hontenis se 3—Graauw 2; Hulst 3Rapen burg 3; Hulst 4Com Boys 3. DISTRICT IV. EERSTE KLASSE. Longa, dat Zondag j.l. in Den Bosch met niet minder dan 80 „gekraakt" werd, krijgt de gele genheid wat op adem te komen daar zij uitkomt tegen Maurits, waarvan gewonnen moet kunnen worden. In Eindhoven zal het spannen tussen de gelijknamige club en Juliana. Een gelijk spel lijkt het meest waarschijnlijk, terwijl BW te Breda haar opmars zal kunnen voortzetten, want dat Baronie DNL het de Bossenaren moeilijk zal kunnen maken, geloven we niet. Ook in Sittard twee gelijkwaar dige tegenstanders: Sitt. Boys en Willem H. Met een gelijk spel zal Willem H wel tevreden zijn. Voor het bezetten van de onder ste paats is van belang Helmond De Spechten, in welke wedstrijd de bezoekers de beste papieren hebben. Wol brengt de ÜtoJie ZONDAG 16 NOVEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Zingende torens; 8.45 Barca role; 9.15 Men vraagt; 9.45 Gees telijk leven; 10.00 Gesare trio; 10.30 Briefgeheim; 11.00 Kunst na arbeid; .12.00 Gram.; 12.40 Tsjecb. Volksliederen; 13.00 Nws; 13.115 Vaudeville Strijkorkest; 13.50 N. S.; 14.05 Boekbespr.; 14.30 Muziekc. Amst. politie; 15.30 The Skymasters; 16.30 Sportflitsen; 17.00 Gram.; 17.30 Ome Keesje; 17.50 Sport; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Oecumenische dienst; 20.00 Nieuws; 20.15 Waltztime; 20.50 Hersengymn.; 21.20 De Speel doos 21.40 Hoorspel; 22.20 Ka merorkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. hem geen verdere straf op te leg gen. Uitspraken. Jannis Deij, landarbeider te Oostburg: ontz. rechten. G. C. L. Zaman, groothande laar in klompen te St. Jans teen: verbeurdverkl. van vermogen tot 50.000. Uitspraak 25 Nov. te Zierikzee. In de zaak tegen Sara M. W. van der Peijl, thans wonende te Rotterdam, besliste het Tribunaal, dat zij als Nederlandse tekort was geschoten; het legde haar even wel geen straf op. (Z. Dgbl.) TWEEDE KLASSE A. In het Red-Band stadion wacht De Zeeuwen een moeilijke strijd tegen de bewoners van dit prach tige sportpark. Denkelijk zullen De Zeeuwen met lege handen de terugreis moeten aanvaarden. Voor Goes Is de komende wed strijd van groot belang, want, practisdh gesproken, is het: er op of er onder. Door een overwin ning wordt de achterstand op Al liance gereduceerd tot 1 punt, ter wijl door een nederlaag de kam pioenskansen als voor haar ver keken kunnen worden beschouwd, want om in de tweede helft der competitie 5 punten in te lopen, kan men gerust uitschakelen, al Is het theoretisch natuurlijk mo gelijk. In de kamp DOSKOInternos heeft de thuisclub een iets hetere kans op een overwinning, hetgeen ook gezegd kan worden hij de ontmoeting HeroTerneuzen. DERDE KLASSE F. Oostburg, dat vorige week door een klinkende overwinning vriend en vijand verraste, krijgt dit maal de gelegenheid te tonen, dat het herstel van blijvende aard is. Bij AardenbuTgHoofdplaat en ClingeHontenisse hebben de HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.30 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9 45 Gram.; 10.30 Kerkdienst; 12.15 „In 't Boeckhuys"; 12.30 Kareol Septet; 13.00 Nieuws; 13.20 Verv. Kareol Septet; 13.40 Apologie; 14.00 U. S. O.; 15.15 Cabaret; 16 00 Vespers; 16.40 Muzikale tombola; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Gram.; 18.50 Ned. Kamerkoor; 19.15 Kent gij uw Bijbel?; 19.30 Nieuws; 19.55 Sportflits; 2012 De gewone man; 20.20 Rhythm, sextet; 20.45 Hoorspel; 21.30 De Zilvervloot; 22.15 Avondgebed; 22.30 Nieuws; 22.50 Koor; 23.15 Gram. MAANDAG 17 NOVEMBER. HXLVERiSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 De Regenboog; 11.20 Piano; 11.40 Voordracht; 12.00 The Ramblers; 12.38 Johan Jong; 13.00 Nieuws;. 13.20 Gram.; 14 00 Viool en pia no; 14.30 Voor jonge moeders; 14.45 Gram.; 15.35 Hoorspel; 18.25 Jiddische muziek; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 De school is uit; 17.45 Rijk over zee; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.15 Klankbeeld; 20.00 Nieuws; 20.15 Gram.; 20.45 Debat; 21 05 Gram.; 22.15 Lezing; 22.30 Mees- tertrio; 23.00 Nieuws; 23.15 Jan Corduwener; 23.35 Gram. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Ochtendbezoek bij jonge zieken; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers'; 11.35 Gram.; 12.05 Koperkwartet; 12.33 Pianoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 Reportage; 13 30 Metro- pole orkest; 14.00 Voor de scho len; 14 30 Sopraan en piano; 15.15 Rott. pianokwartet; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Gram.; 17.45 Orgelconcert; 18 30 Celesta en semble; 19.00 Nieuws; 19.15 On der de leeslamp; 20.00 Nieuws; 2.15 Sans-souci; 20.45 Orgel; 21.10 Lezing; 21.30 Coll. mus. Amstelodamense; 22 00 Cursus kerkelijk orgelspel; 22.30 Nieuws; 22.45 Avondoverdenktng; 23.00 Goncertgebouwkwintet; E3.30 Gram. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, door 'n noodlottig ongeval, zeer plotseling, onze innig ge liefde Man, Vader, Broe der, Behuwdbroeder en Oom MATTHEUS AD III AAN KAIJSER, op de leeftijd van 48 jaar- Zijn diepbedroefde Vrouw en Dochter, SUZ. P. KAIJSER— KLAASSEN M. T. KAIJSER en Verloofde Familie KAIJSER Familie KLAASSEN Terneuzen, 13 Nov. '47. Driewegenstraat 11. Op Maandag 17 Novem ber a.s. hoopt onze geachte Vriend, LEENDERT DE BLAEIJ, zijn 65ste Geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang gespaard mag blijven, is de wens van zijn MEDE-ARBEIDERS. Hoek, Tramstraat 14. Voor de vele bewijzen van belangstelling, onder vonden op mijn 70ste ge boortedag, betuig ik allen mijn hartelijke dank. J. VAN HERMON. Zaamslag, Nov. 1947. ZONDAG 16 NOVEMBER a.s, 's avonds 7 uur, in de NED. HERV. KERK te Ter neuzen. Dienaar: Ds. L. JANSEN SCHOONHOVEN, Ind. Pred. met verlof te Oegstgeest. Plaatsen vrij. Op Maandag 17 Nov. a.s., hoopt D.V., in de zaal van het „Leger des Heils" te spreken! Ds. J. ENTER, van Rotterdam en Ds. JOH. PETEGEM, van Hilversum. Aanvang 7.30 uur. Allen welkom! die zich op 23 of 24 Dec. per nieuwe luxe auto van Axel naar Groningen bege ven zoeken medereizigers, teneinde deze rit voor ge- zamelijke rekening te kun nen doen. Terugreis 2 of 3 Jan. Nadere inlichtingen te bekomen bij de Firma GEBR. ESSELBRUGGE te Axel, Tel. 21. N.V. Fa P. J. v. d. SANDE Terneuzen Terrein MOLENDIJK Comp. Res- 2e Klasse F Zondag a-s-, aanvang 2 uur tegen Vooraf om 12 uur Terneuzen 4Kruiningen 4 Entrée 50 et- Kinderen 25 et Leden en Donateurs toe gang op vertoon van lid maatschapskaart. De STIERENVERENIGING te HOEK deelt mede, dat de STAMBOEKSTIER zal worden verkocht bij in schrijving. Biljetten in te leveren vóór of op 19 November a.s. bij de Secretaris of in Hotel „De Arend" bij de heer Zeegers te Terneuzen. om 3 uur. De Stier is gestald bij de heer K. G. TOLLENAAR, Goessepolder E 9, Hoek. Namens het Bestuur, 0. TOLLENAAR, Secr. Goesgepolder E 9 a, post Terneuzen. WERTUIGEN-COMMISSIE VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. op Dinsdag 18 Nov. a.s., bij de heer L. CAMMAERT, Sasputsestraat te Schoondijke. Aanvang 1.30 uur. WIST U AL dat U na 8 dagen uw te STOMEN of te VERVEN GOEDEREN terug ontvangt, als U dat bezorgd bij: Sï' Filiaalhouder: C. J. MICHIELSEN DIJKSTRAAT 49 - TERNEUZEN Franco levering op plaats van bestemming. GEBR. DE SMIT Sas van Gent, Telef. 106. MUZIEKLERAAR heeft te Terneuzen nog en kele uren vrij. Aanmelden: Scheldekade 19, 's Maan dags van 3—9 uur. Aanvang Half acht WAT IS DAT Wel, kom dan eens luisteren op Vrijdag 21 November, dan hoopt Ds. KROP, van Groningen, te spreken over dit onderwerp in de NED. HERV. KERK. Als lid van de Kerk heeft U er groot belang bij! Houdt die avond vrij Wij verwachten U! Namens de afd. Terneuzen van de Herv. Man- nenorganisatie „In Dienst der Kerk" en de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk. Geen plannen voor vanavond? Komt dan naar de ZENDINGS-FILMAVOND in het Legv' des Heils. Majóor GLADPOOTJES vertoont eigen film-opnamen van het Zendingswerk in Oost- en West-Indië. Aanvang 7.30 uur. Toegang: 25 cent. Een FILM-VERTELUURTJE voor de Kinderen vanmid dag om half vijf. Toegang 10 cent. De Notarissen A. TH. VERBIST te Hulst en J. FANOY te Axel, verkopen openbaar, op Vrijdag 28 November 1947, des namiddags 3 uur, ten verzoeke van de Erven van de heer F. J. WOUTERS, in Hotel „Rotterdam'' te Sas van Gent: aan de Stationsweg 63 te Terneuzen. groot 7.07 are. aan de Steenkamplaan 19, aldaar, groot 86 centiare. aan de Baandijk 38 en 38 a, aldaar, groot 2.38 are. Aanvaarding in genot der huur bij de betaling, uiterlijk 31 December a.s.

de Vrije Zeeuw | 1947 | | pagina 3